grzesiek-kielce 31.01.13, 12:23 Z przyjemnością będziemy dziękować częściej, jeśli tylko będzie za co. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
phils200 Co za durnie... 31.01.13, 14:04 Za co dziękują? Za 300 metrów drogi znikąd donikąd???? Odpowiedz Link Zgłoś
grzesiek-kielce Problemy z czytaniem? 31.01.13, 14:09 Podziękowanie dotyczy konkretnych czterech dobrych praktyk przy projektowaniu DDR. Każda z nich jest widoczną poprawą w stosunku do stanu poprzedniego: - przy projektowaniu 1-go Maja w ogóle zapomniano o rowerzystach, - Na Stoku DDR jest przerywana co kilkadziesiąt metrów, - na Sandomierskiej tylko połowa DDR jest z asfaltu, - na Krakowskiej zjazdy indywidualne są z kostki na przecięciu z DDR. Te cztery rzeczy się poprawiły, co warto docenić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czes Re: Problemy z czytaniem? IP: *.adsl.inetia.pl 31.01.13, 15:22 Na kolanach? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mieszkaniec Re: Co za durnie... IP: *.adsl.inetia.pl 31.01.13, 18:09 Ta inwestycja miałby sens gdyby ul Daleszycką połączyć z nowo projektowaną ul Armii Ludowej od Premy przez ul Karskiego z odnogą w ul Daleszycką a tak to za co ktoś komuś dziękuje ?za kawałek asfaltu? Odpowiedz Link Zgłoś
bloblos Pytania 31.01.13, 17:03 Mam pytania: 1. Kto powołał SKI na rzecznika osób niezmotoryzowanych? Był jakiś konkurs? jakieś zapotrzebowanie? Czy może po prostu sami sobie wymyślili, że będą rzecznikiem pieszych, niekoniecznie pytając samych zainteresowanych, czy w ogóle tego chcą? 2. Czy ktokolwiek wie i może napisać kto powołał SKI na rzecznika osób niezmotoryzowanych, czy może to tylko samozwańcza działalność służąca (skutecznie) pozyskaniu dość pokaźniej kwoty pieniążków od Pana Batorego? Odpowiedz Link Zgłoś
grzesiek-kielce Odpowiedzi 31.01.13, 17:16 1. "Kielecki Rzecznik Osób Niezmotoryzowanych" jest nazwą projektu, który realizujemy. To my wymyśliliśmy tę nazwę, nie organizowaliśmy w tym celu konkursu, tylko burzę mózgów. Analogiczne projekty były realizowane w Łodzi (przez Fundację Fenomen) i w Warszawie (przez Zielone Mazowsze). 2. Program dotacyjny "Demokracja w działaniu" Fundacji im. S. Batorego jest otwarty dla wszystkich i organizowany w sposób transparentny. Grant przyznany Stowarzyszeniu Kieleckie Inwestycje na projekt "Kielecki Rzecznik Osób Niezmotoryzowanych" nie zostanie w żadnej części przeznaczony na wynagrodzenia. Członkowie SKI działają nieodpłatnie, jako wolontariusze. Jeśli chcesz działać na rzecz pieszych, to zapraszamy do współpracy. Jeszcze jakieś pytania? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pieszy Re: Pytania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.13, 17:32 bloblos napisał: > Mam pytania: > 1. Kto powołał SKI na rzecznika osób niezmotoryzowanych? Był jakiś konkurs? jak > ieś zapotrzebowanie? Chodzisz czasem pieszo po mieście, czy piszesz z punktu siedzenia za kierownicą samochodu? Bo jesli to drugie, to Twoje pytania nie dziwią. Sposób traktowania pieszych w Kielcach i organizowania miasta głównie pod potrzeby kierowców woła o pomstę do nieba. Dobrze, że jest ktoś, kto choć próbuje temu przeciwdziałać i ja, jako pieszy, uważam, że taka działalność jest potrzebna. Odpowiedz Link Zgłoś
bloblos Ja dziękuję za rzecznika 31.01.13, 20:13 Owszem, patrze na świat zza kierownicy.... głównie roweru. I nie tylko w Kielcach, ale w wielu miastach w PL. Nie zauważyłem, żeby u nas było gorzej niż gdzie indziej, gdzie prowadzone są inwestycje na taką skalę. Wszędzie są utrudnienia, zamknięcia, wkurzeni piesi, rowerzyści i kierowcy, nie wszędzie też mogę przejechać, bo mi się ścieżka kończy. Tak jest w co najmniej kilku miastach w Polsce. Tam gdzie nie widziałem, nie komentuję. Dziękuję jednak za "rzecznikowanie" w moim imieniu. Jak mam problem to potrafię go sam zgłosić i sprawdzać czy ktoś się nim zajmuje. Skoro są jednak tacy, którzy nie potrafią sami zadbać o swoje miasto - życzę udanej pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: per pedes Re: Ja dziękuję za rzecznika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.13, 20:34 bloblos napisał: > Owszem, patrze na świat zza kierownicy.... głównie roweru. > I nie tylko w Kielcach, ale w wielu miastach w PL. Nie zauważyłem, żeby u nas b > yło gorzej niż gdzie indziej, gdzie prowadzone są inwestycje na taką skalę. Ale tu nie chodzi tylko o utrudnienia na czas budowy, tu chodzi o to, że utrudnienia dla pieszych i rowerzystów są konsekwencją traktowania jako priorytetu dróg dla samochodów i będą permanentne, bo wszystko podporządkowuje się kierowcom. Ile już przejść zostało zlikwidowanych, bo najważniejsza jest wygoda kierowców! To niedopuszczalne. > Skoro są jednak tacy, którzy nie potrafią sami zadbać o swoje miasto - życzę ud > anej pracy. No przecież właśnie się starają i oby skutecznie, czego życzę z całego serca! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bobofru Re: Ja dziękuję za rzecznika IP: *.adsl.inetia.pl 31.01.13, 21:07 To moze przedstawisz efekty swojej pracy, skoro sam chodzisz, piszesz, pilnujesz? Moze mamy swojego infrastrukturalnego swietego Franciszka, a nic o tym nie wiemy? Odpowiedz Link Zgłoś
bloblos Tego jeszcze nie było! Kieleckie Inwestycje dzi... 01.02.13, 18:52 :) Dzieciaki... :) Bardzo dużo nie wiecie :) Nie chodzi mi o to, że SKI jest "be", że ich nie lubię, tylko o bardzo prostą sprawę: Jeśli chcę kogoś reprezentować, to się go pytam, czy on sobie tego życzy. Tutaj tego nie było, ale nie ważne, widzę, że forum nie przekrzyczę, więc kończę dyskusje. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ramkanty Re: Tego jeszcze nie było! Kieleckie Inwestycje d IP: *.adsl.inetia.pl 02.02.13, 14:16 oj dzieciaczku, widze, ze zamiast argumentow, puste frazesy :) musisz byc urzednikiem UM, bo to ten poziom, pogadac, polizac i nic nie zrobic, a przed swietami sympatyczna premia :) Odpowiedz Link Zgłoś
swamp-thing Re: Tego jeszcze nie było! Kieleckie Inwestycje d 02.02.13, 19:28 bloblos napisał: > Jeśli chcę kogoś reprezentować, to się go pytam, czy on sobie tego życzy. A ty się wszystkich głupków pytałeś, czy sobie życzą? Bo reprezentujesz ich na tym forum z uporem wartym lepszej sprawy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asd Re: Tego jeszcze nie było! Kieleckie Inwestycje d IP: *.dynamic.chello.pl 02.02.13, 20:05 bloblos na przepustce z morawicy. Odpowiedz Link Zgłoś