Gość: anita Re: Tak się zmieni gmach urzędu wojewódzkiego. Po IP: *.adsl.inetia.pl 04.09.13, 00:29 Czyli ciekawe panele zastapi najtanszy tynk mineralny? Ale wstyd. A co z łącznikiem, ktory powinien byc w calosci przeszklony, zabetonują? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robin Re: Tak się zmieni gmach urzędu wojewódzkiego. Po IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.09.13, 07:28 A po czym poznałeś ze to tynk mineralny , bo ja tego nie widzę mesjaszu Odpowiedz Link Zgłoś
r_z Tak się zmieni gmach urzędu wojewódzkiego. Podo... 04.09.13, 01:42 Cóż, dla osób decydujących o kształcie tego remontu Peter Zumthor jest nikim... Zamiana grających ze światłem lazurowych paneli na styropian i szary tynk, zamurowywanie okien i niszczenie przeszklonego łącznika są bardzo smutnym świadectwem świadomości dzisiejszych decydentów. Zaś biuro architektoniczne, które nie potrafi przyjąć z pokorą i uszanować klasy poprzedników, ale ulega pokusie zamiany dobrego na gorsze, ale "swoje", nie zasługuje na szacunek. Teraz już tylko pozostaje żyć nadzieją, że kiedyś przyjdą światlejsze władze i przywrócą oryginalną, świetną architekturę gmachu... Wojewodowie mają ograniczone możliwości zapisywania się w pamięci potomnych. Szkoda, że obecna Pani Wojewoda nie interesuje się architekturą i nie zdaje sobie sprawy, że prawie na pewno za "x" lat będzie w Kielcach pamiętana tylko jako osoba, która doprowadziła do zniszczenia zewnętrznej szaty jednego z nielicznych świetnych modernistycznych obiektów w Kielcach, chwalonego przez arcymistrza światowej architektury. Nie będzie to dobra pamięć... Kłania się początek lat 90-tych - styropian, szary tynk i jakiś absurdalny zegar mający wypełnić pustkę po zamurowanych rzędach bocznych okien... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gedeon Re: Tak się zmieni gmach urzędu wojewódzkiego. Po IP: *.kielce.vectranet.pl 04.09.13, 15:55 r_z napisał: "Szkoda, że obecna Pani Wojewoda nie interesuj > e się architekturą i nie zdaje sobie sprawy, że prawie na pewno za "x" lat będz > ie w Kielcach pamiętana tylko jako osoba, która doprowadziła do zniszczenia zew > nętrznej szaty jednego z nielicznych świetnych modernistycznych obiektów w Kiel > cach, chwalonego przez arcymistrza światowej architektury. Nie będzie to dobra > pamięć..." Pani Wojewoda nie musi interesować się architekturą. Wskazane jednak dla osoby na takim stanowisku byłoby posiadanie umiejętności odróżnienia "pięknych" obrazków dla oczu, którymi raczą nas tzw. studia architektury z rzeczywistością powykonawczą takich obiektów, oraz prawdziwej informacji od makaronu nawijanego na uszy. "Zaś biuro architektoniczne, które nie p > otrafi przyjąć z pokorą i uszanować klasy poprzedników, ale ulega pokusie zamia > ny dobrego na gorsze, ale "swoje", nie zasługuje na szacunek." Z pewnością nie zasługuje też na żadne zamówienia, ale takie podejście do "swojej" pracy w tej branży to obecnie norma w RP. Porażająca większość społeczeństwa nie ma pojęcia na czym polega architektura (o dobrej architekturze nie wspominając) i jest w stanie przyjąć każde najbardziej bezsensowne rozwiązanie, jeśli tylko jest wystarczająco umiejętnie zareklamowane . W takich warunkach, tego typu studia biznesowe z architekturą w tle mają się dobrze, a ich zyski zależą głównie od piękności obrazków oraz ilości "makaronu nawijanego na uszy". Czy możemy to jakoś zmienić ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oiio Re: Tak się zmieni gmach urzędu wojewódzkiego. Po IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.09.13, 07:40 po co cokolwiek robić niech się upodobni do ,, okazałej" nie straszącej nikogo kubatury pięknego spodka... pks Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: NN Re: Tak się zmieni gmach urzędu wojewódzkiego. Po IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.09.13, 09:18 A po to, że np starsi ludzie często nie mają zegarków i kto tylko może, to sobie po prostu zerknie na godzinę. Podobnie ludzi młodzi - po co gmerać po kieszeniach, wyjmować ręce z rękawiczek w zimę, kiedy można odwrócić głowę - funkcjonalne. Odznaczyłem, że mi się to podoba, ale ogólnie brakuje mi szkła. Aqua, które stanie naprzeciwko Urzędu Wojewódzkiego będzie go biło na głowę stylem i elegancją. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AK Re: Tak się zmieni gmach urzędu wojewódzkiego. Po IP: 81.219.209.* 04.09.13, 09:43 Aqua to kolejny maszkaron, który powstaje w tym mieście. Biurowce przy IX wieków wyglądają 10 x gorzej niż obecny Urząd Wojewódzki.Niestety nie tylko to czy elewacja jest szklana czy w otynkowana świadczy o klasie budynku, ale również jego proporcje i forma. Nawet otynkowany Urząd Wojewódzki będzie wyglądał lepiej niż oszklony Aqua czy Becher. Jego detal architektoniczny jest jednak nieodłączną częścią " tego projektu" i rozwiązania materiałowe powinny zostać zachowane. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cd Re: Tak się zmieni gmach urzędu wojewódzkiego. Po IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.09.13, 09:58 co by tu jeszcze sp..lic - i przy okazji wydac 18 milionow? a szkoly,przedszkola, zlobki, leczenie - a co nas to obchodzi kiedy rozliczymy te towarzystwo styropianowe>? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gedeon Re: Tak się zmieni gmach urzędu wojewódzkiego. Po IP: *.kielce.vectranet.pl 04.09.13, 16:14 Gość portalu: NN napisał(a): " Aqua, któr > e stanie naprzeciwko Urzędu Wojewódzkiego będzie go biło na głowę stylem i eleg > ancją. " Nie liczył bym na to. Odpowiedz Link Zgłoś
plantin Co za głupoty pleciesz ?! - jeśli już to prawie 09.09.13, 22:16 każdy starszy człowiek ma własnie zegarek a młodsi (lekko licząc od 40-tki w dół) mają zegarki w komórkach, których prawie nigdy nie chowają co widać na ulicy ! Zwyczaj i maniera umieszczania zegarów na wieżach był z czasów, kiedy na zegarek mało kogo było stać ! Innym powodem umieszczania zegarów np na wieżach o charakterze sakralnym było przypominanie wiernym o porządku mszy. Oba te powody nie istnieją w naszych czasach o czym pracownia projektowa i wojewoda powinni chyba wiedzieć. W ogóle pomysł przebudowy UW - jest moim zdaniem totalnie kiczowaty i brzydki - ale rządzący przecież mogą mieć własne "gusta" :-) Odpowiedz Link Zgłoś
wolf01 Tak się zmieni gmach urzędu wojewódzkiego. Podo... 04.09.13, 11:07 Następni "wizjonerzy" już knują jak przerobić budynek urzędu wojewódzkiego na "zabytek" jak dworzec pks , bo się kolor nowej elewacji nie podoba i może nie będzie pasował do ogólnej koncepcji klerykalno - betonowo - mocherowej wizji miłościwie nam panujących . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: znawca Re: Tak się zmieni gmach urzędu wojewódzkiego. Po IP: *.spine.pl 04.09.13, 12:06 Tragedia jest to co pokazali... przedterminowe wybory niech lepiej będą bo zniszczą przecież ten budynek... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gienek Re: Tak się zmieni gmach urzędu wojewódzkiego. Po IP: *.dynamic.chello.pl 04.09.13, 17:32 żebyś wiedział ile stoisz w korku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ramkanty Re: Tak się zmieni gmach urzędu wojewódzkiego. Po IP: *.adsl.inetia.pl 04.09.13, 21:05 Wiejski tuning rodem z Buska. Jedyne co zostanie po osobie decyzyjnej, to szara żenada i brak szacunku do pracy poprzednich pokoleń. Ciekawe, co ze swoim zrobi Jarubas, mam nadzieje, że pochodzenie nie zrujnuje budynku Urzędu Marszałkowskiego jeszcze mocniej niż to, co wyczyniają z Urzędem Wojewódzkim. Oby ten zegar odliczał godziny urzędowania osób pozbawionych wrażliwości estetycznej i tożsamości Kielc. Odpowiedz Link Zgłoś
inkwizytorstarszy Re: Tak się zmieni gmach urzędu wojewódzkiego. Po 04.09.13, 21:32 abrazo napisał: > Po co zegar? ???- A ten zegar na dzwonnicy katedralnej Ci nie przeszkadza ? (rozumiem że mamusia nauczyła Cię korzystania z zegara w komórce...? ) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smurfmadrala wieś tuning IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.09.13, 11:53 Wieśniaccy tuningowcy przerabiają swoje wuefemki, eshaelki i wueski na harleje, jamahy i hondy. Łeb z patologicznymi zmianami od TV i kolorowych gazetek nie ma szacunku dla prawdy i ORYGINAŁU. Chcieliśmy dobrze a wyszło jak zawsze: ani wuefemka, ani eshaelka, ani harlej. Zegar na wieży ratusza lub kościoła był wspaniale użyteczny, kiedy nie istniały zegarki naręczne i "komóry". Młodzi, wykształceni przez TV , z dużych miast rządzą . Czy prywatyzacja władzy na zielonej wyspie jest zakończona? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hans Re: wieś tuning IP: *.dynamic.chello.pl 08.09.13, 01:43 Wojewoda przyczyni się do zniszczenia bardzo ciekawego budynku, wojewoda przeminie, zażenowanie pozostanie na kilkanaście lat. Odpowiedz Link Zgłoś