Gość: misterxy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.04, 23:25 Jestem za Matką Łaskawą Kielecką. A może S. Artwiński? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: cm Burzawa puknij się w głowę ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.04, 23:59 Czy Pan Władysław Burzawa i reszta rady nie mają już innych problemów dotyczących tego miasta?? Czy to kolejna marchewka medialna dla plebsu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zbychu Dla plebsu IP: 195.116.245.* 05.11.04, 11:22 Masz rację dla takiego plebsu jak ty , żebyś sobie przypomniał swoje korzenie, chyba że tak jak Pani Hibner (Huebner czy jak jej jest )masz korzenie Ubeckie. jej tatuś i dziadek katowali ludzi więc może o tych korzeniach warto pamiętać? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: volupte Re: Kielce będą miały patronkę? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.04, 00:32 Musi byc laskawa, ze te glupote potrafi zniesc... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mirek A taka Wenecja też ma patrona.. IP: 195.116.245.* 05.11.04, 11:25 Wenecja też ma patrona i chyba nikt rozsądny nie chce go wyrzucać, zmieniać,wywalać. No chyba, ze jest idiotą, jak tu niektórzy. Czy przeszkadza wam patron Wenecji?, Krakowa, ? to dlaczego przeszkadza wam patronka Kielc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wujek Spoko Re: Kielce będą miały patronkę? IP: *.keewatincc.ca 05.11.04, 01:04 Czy te cwoki nie wiedza,ze w przekatolickiej Polsce mozna miec tylko jednego patrona?JPII i nikt wiecej,tym bardziej,ze imieniny.A tak wogole to przeciez niema w kalendarzu imienia JPII.Co to sie porobilo?Ludzie gnajcie to oszolomstwo jak najdalej,bo niedlugo,bedziecie miec zaj--isty galimatias.Chcac dojechac do ronda JPII z obwodnicy Prymasa Tysiaclecia,nalezy skrecic w ul.NMP Laskawej nastepny skret w prawo(w lewo zabronione)na ulice Blogoslowianego(na razie)ks.Popieluszki,mijajac pomnik JPII nieomieszkaj skrecic w prawo(w lewo zakaz)na al.Ofiarowania Bozego.Stad juz prosciutko mijajac kilka pomnikow i pomniczkow,oraz 19 przydroznych kapliczek trafisz jak z bata strzelil do celu.Do TWOREK."Gdy rozum spi budza sie upiory"to nie moje.Zgadnijcie czyje iczy to prawda.W.S Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misterxy Re: Kielce będą miały patronkę? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.04, 14:02 Gość portalu: Wujek Spoko napisał(a): > Czy te cwoki nie wiedza,ze w przekatolickiej Polsce mozna miec tylko jednego > patrona?JPII i nikt wiecej,tym bardziej,ze imieniny.A tak wogole to przeciez > niema w kalendarzu imienia JPII.Co to sie porobilo?Ludzie gnajcie to > oszolomstwo jak najdalej,bo niedlugo,bedziecie miec zaj--isty galimatias.Chcac > dojechac do ronda JPII z obwodnicy Prymasa Tysiaclecia,nalezy skrecic w ul.NMP > Laskawej nastepny skret w prawo(w lewo zabronione)na ulice Blogoslowianego(na > razie)ks.Popieluszki,mijajac pomnik JPII nieomieszkaj skrecic w prawo(w lewo > zakaz)na al.Ofiarowania Bozego.Stad juz prosciutko mijajac kilka pomnikow i > pomniczkow,oraz 19 przydroznych kapliczek trafisz jak z bata strzelil do > celu... Nic na to nie poradzisz, że nasza kultura opiera się na starochrześcijańskich zwyczajach i obyczajach. Sama RP była niegdyś „ante murale”- przedmurzem chrześcijaństwa. Pozostaje Ci to zaakceptować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nie_ŚJ A może Żeromski? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.11.04, 07:36 Nie słyszałem o zasługach dla Kielc.......Obrazu, który jest obiektu kultowego. Dla Polski w UE Kielce bada poprosi śmieszne........................ W starożytności każde miasto miało swoje Bóstwo, czyżby to był powrót do starych tradycji? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sdfg Nie słyszałem o zasługach dla IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.11.04, 07:37 Nie słyszałem o zasługach dla Kielc.......Obrazu, który jest obiektu kultowego. Dla Polski w UE Kielce bada poprosi śmieszne........................ W starożytności każde miasto miało swoje Bóstwo, czyżby to był powrót do starych tradycji? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Misza A słuszałeś o zasługach.. IP: 195.116.245.* 05.11.04, 11:23 A słyszałeś o zasługach dla Wenecji św. Marka Patrona? Nie? no to masz pecha ośle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: re Re: A słuszałeś o zasługach.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.11.04, 20:53 Słyszałem. Św. Marek był człowiekiem. Matka Boska Łaskawa - to obraz (dzieło sztuki). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stary Re: Kielce będą miały patronkę? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.04, 07:42 A może lepiej żeby to była Święta Tekla. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kielczanka Re: Kielce będą miały patronkę? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.04, 16:41 JESTEM ZA!!!!!!!! Przeciż od dawna wiadomo że jest Patronką śmietanki towarzyskiej Kielc Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zet Pies jak nie ma co robić..... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.04, 08:37 Panowie radni zanurzcie swoje mądre głowy w zimnej wodzie a wtedy wszystko wróci na swoje miejsce, chyba że ktos ma już odkształcenia trwałe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ojciec Kim wlasciwie jest ta "matka"? IP: 207.44.180.* 05.11.04, 08:59 Iczyja jest matka? Czym sie zasluzyla dla Kielc? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: der Ritter Patroni IP: *.kielce.sdi.tpnet.pl 05.11.04, 10:13 Witam uczestników forum. Widzę, że za sprawą Radnego Burzawy wracamy do kwestii patrona. Co do patronów to przypomina, że zgodnie z europejską tradycją patronem może być li tylko ktoś z grona świętych lub błogosławionych, a zatem Wincenty z Kielc odpada z "automatu", podobnie jak Stefan Żeromski i wielu innych. Jaka jest rola patrona? Ma on wspierać i chronić miasto w sytuacji, w której zawiodł ziemskie możliwości rozwiązania problemu. Ot, taki pośrednik pomiędzy niepojętym niebem, a ziemią. Sądzę, że się przyda taki Ktoś w naszym mieście. Ja osobiście optowałem za "kandydatorą" Św. Wojciecha bo był w mieście pierwszy i jego kult, jest najstarszym udokumentowanym. Pozostawiam rzecz całą pod rozwagę i pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aszera? Re: Patroni IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.11.04, 21:01 Przecież to nazwa obrazu. Jak dzieło sztuki może chronić nasze miasto? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stachu Bardzo dobrze, że będzie patron (ka) Kielc.. IP: 195.116.245.* 05.11.04, 11:28 w Europie nie wspominają o korzeniach, nie wspominają o Bogu, dlaczego? Wstydza się?. A my? nasza kultura jest chrześcijańska, nie muzułmańska, czy powinniśmy się tego wstydzić? Kto się wstydzi to niech napisze. ja się nie wstydzę. Odpowiedz Link Zgłoś
ksionc Re: Bardzo dobrze, że będzie patron (ka) Kielc.. 05.11.04, 11:58 Ja się wstydzę... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misterxy Re: Bardzo dobrze, że będzie patron (ka) Kielc.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.04, 14:06 Ja się nie wstydzę swojej wiary. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pablo Re: Bardzo dobrze, że będzie patron (ka) Kielc.. IP: 213.241.75.* 05.11.04, 15:07 Chyba patronka wasiastego geniusza Łysogór z pomnikiem na Pl. Partyzantów rtam gdzie fontanna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jakub Re: Bardzo dobrze, że będzie patron (ka) Kielc.. IP: *.sandomierz.sdi.tpnet.pl 05.11.04, 19:24 Nie pieprz głupot Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paula do rady miasta IP: *.globit / 217.98.57.* 05.11.04, 19:15 czy nikt z "mądrych głów" nie zdaje sobie sprawy z tego, że przez takie "tematy" jak wybór patrona miasta, którymi rada się zajmuje pogłębiaja się, ogromne już zresztą, niezadowolenie mieszkańców, którym humor poprawi nie patron tylko np. niższe czynsze, lepsze drogi, bezpieczeństwo na osiedlach i in. skłaniam do refleksji!!! jak załatwicie w/w sprawy to się bawcie w wybór patrona - po to was ludzie wybrali, żeby im było lepiej, jak na razie to chyba tylko wam się dobrze wiedzie - NIE DENERWUJCIE SPOŁECZEŃSTWA WYBOREM PATRONA!!! A MOŻE NAZWĘ MIASTA NA KLERYKOWO ZMIENICIE!!?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rozważny Re: Kielce będą miały patronkę? IP: *.kielce.net.pl 08.11.04, 07:39 Ludzie Kochani - po co jakaś tam Patronka miastu takiemu jak Kielce. Miastu nad którym od dwóch lat czuwa osobiście Pan Prezydent Wojciech Lubawski. Czy może być lepszy od niego w tej opiece ? Napewno nie. Odpowiedz Link Zgłoś