Dodaj do ulubionych

Piekoszowska..

09.05.02, 14:28
Czy ulica Piekoszowska spelnia warunki drogi wojewodzkiej ??

Chodzi o odcinek miedzy Grunwaldzka , i dalej na Malikow, Gorki Szczukowskie..

Czemu szeroka i przestronna Szajnowicza jest podporzadkowana
waskiej ,ciasnej,bez poboczy,odwodnienia itp. Piekoszowskiej ??? To tamtedy
idzie caly tranzyt na Czestochowe, Slask.A przeciez nie spelnia ona w zadnym
punkcie wymogow drogi wojewodzkiej!

Skora cierpnie na mysl co by sie stalo gdyby nastapila tam kolizja np. cysterny
z substancja toksyczna ..przeciez od ulicy do domow jest tam kilka
centymetrow....
Obserwuje jak scigaja sie tam tiry - zgroza !!!!
O ile wiem istnial kiedys pomysl reorganizacji ruchu w tamtym rejonie. Dlaczego
go zaniechano ? Pisala o tym Wyborcza , wiec moze teraz "pociagnelaby" temat
dalej ?
Obserwuj wątek
    • wyrwizab Re: Piekoszowska.. 09.05.02, 17:49
      No fakt ze to skrzyzowanie ma nieco dziwne pierwszenstwo...Jedziesz sobie
      prosto od Sliwek a tu nagle masz niewiadomo skad droge z pierwszenstwem, aha
      jak ktos chce zarobic na blachach to tam mozna b. latwo, podobnie jak na
      kolejnym udanym (po)tworze drogowcow - wezle Skrzetle
    • legal Re: Piekoszowska.. 10.05.02, 08:14
      .
      • delta3 Re: Piekoszowska.. 10.05.02, 09:48
        a ta kropka , legal, ma znaczyc ze "tak ma byc i... kropka "

        Tam faktycznie mozna zarobic na blachach.

        Mnie interesuja logiczne przeslanki takiej a nie innej organizacji ruchu. Jaka
        jest w tym logika aby podporzadkowac szeroka i spelniajaca wszelkie standardy
        Szajnowicza, zaniedbanej,wyboistej,waskiej ,bez poboczy Piekoszowskiej ??
        Obserwuje tam sytuacje gdy wielki tir z naczepa ,wyprzedza autobus (brak
        zatoczek !!!) sceny mroza krew w zylach...To sie nie skonczy dobrze !

        Nie wspomne o niebotycznym halasie na jaki narazeni sa mieszkancy okolicznych
        domow.
        • legal Re: Piekoszowska.. 10.05.02, 14:18
          Świetnie to odczytane ! Koniec kropka, gdyż inaczej nie powinno być z chwilą
          uruchomienia szerokiej jak Marszałkowska Szajnowicza i połaczonej z nią
          Grunwaldzkiej.
          Do wypowiedzi Delta 3 dodam jeszcze kilka ciekawostek:
          1. Piekoszowska na wspomnianym odcinku nie ma poboczy, chodnik i to rachityczny
          jest tylko z jednej strony ulicy, brak jest odwodnienia i kanalizacji;
          2. Oznakowanie ustawiał ktoś na odczepnego gdyż posłużył sie wyłącznie znakiem
          ograniczenia prędkości "50". Najśmieszniejsze, że ustawiono go około 150 m od
          zjazdu z Grunwaldzkiej a wcześniej co można jechać "60" a wg podkieleckich
          kierowców ile się chce;
          Miejski inżynier ruchu udał, że ta ulica jest wzorem do naśladowania pod
          względem wykonania, oznakowania i organizacji ruchu i nie widział potrzeby w
          prowadzenia m.in znaków: " zakaz wyprzedzania", " zakaz zatrzymywania i
          postoju", " zakaz wjazdu pojazdów o ciężarze pow. 3,5 T ";
          3. Kielecka drogówka także zapomiała, że jest taka ciekawa ulica. Ale chyba wg
          nich jest tak bezpieczna, że nie warto tam stawać za jakimś krzakiem z radarem.
          A tu nie tylko,że warto to nawet TRZEBA !!! I to często !!!

          Znając realia tego miasta oraz bezmiar beztroski, niekompetencji i arogancji
          administracji miasta i powiatu nie należy oczekiwć aby ONI coś zmienili. Oby
          dopiero nie jakiś tragiczny wypadek nie zmusił tych twardzieli do otwarcia
          szerzej oczu.
    • Gość: teymyr Re: Piekoszowska.. IP: *.kielce.sdi.tpnet.pl 12.05.02, 07:59
      Zapewne chodziło o utrzymanie pierwszeństwa dla drogi
      na Włoszczowę... tylko po co??? Ze strony Ślichowic
      ruch jest dużo większy, a niewiele brakuje, aby wilk
      był syty i owca cała. Gdyby podporządkować Piekoszowską
      Grunwaldzkiej i namalować 2 pasy Grunwaldzkiej w stronę
      centrum aż od Szajnowicza (nawet nie trzeba
      przebudowywać drogi, bo wystarczy nieco zwęzić pas w
      przeciwnym kierunku), autka śmigałyby główną przez to
      skrzyżowanie z rozsądną prędkością. Wyjazd z
      Piekoszowskiej nie byłby więc dla zwykłego osobowego
      najmniejszym problemem, tak samo, jak skręcenie w lewo
      z Grunwaldzkiej. A tranzyt można spokojnie puścić
      Szajnowicza.

      To rozwiązanie również nie jest idealne, ale z
      pewnością rozwiązałoby _obecne_ problemy komunikacyjne
      w tej części miasta. Piszę obecne, bo zarówno
      Ślichowice, jak i Piekoszów rozbudowują się dość
      przyzwoicie, a z centrum łączy je jedyna Grunwaldzka.
      • pathfinder Re: Piekoszowska.. 13.05.02, 07:50
        tylko po co...wlasnie !. Kazde rozwiazanie byloby lepsze od obecnego ale trzeba
        chciec coskolwiek zrobic.
        Rozwiazanie zastosowane na tym odcinku potwierdzaja teze ze Kielce to miasto
        cudow !!!
        • rafi_ Re: Piekoszowska.. 13.05.02, 07:51
          Popieram kolege Patfindera.
          • wyrwizab Re: Piekoszowska.. 13.05.02, 08:43
            rafi_ napisał(a):

            > Popieram kolege Patfindera.

            Ja rowniez sie zgadzam ze kielce to miasto cudow, a od dawna uwaza sie czarnow za
            dzielnice cudow i nie bez racji.

            • legal Re: Piekoszowska.. 13.05.02, 09:04
              Popatrzcie, użytkownicy doskonale widzą i odczuwają ten problem. W październiku
              2000 dziennikarz GW podjął ten temat i to bardzo rozsądnie. Nawet były jakieś
              tam deklaracje władzy. Ale jak to w Kielcach zdechło pod naporem innych,
              zastępczych spraw. Proszę zauważyć jak działa MZD. Drogowskaz na Grunwaldzkiej
              przed zjazdem w Piekoszowską informuje, że jest to droga wojewódzka ( żółte
              oznakowanie ) nr 786. A spórzcie na mapę Kielc lub stronę www.kielce.prv.pl -
              inwestycje. Oficjalnie w tych materiałach jest to droga nr 760 !
              Kierwnictwu MZD oraz V-ce Prezydentowi tegoż pięknego miasta, któremu to MZD
              podlega, wyraźnie poplątały się lejce. To w końcu jaka to jest droga,
              wojewódzka, powiatowa, polna. A może autostrada bo jeżdzą nią zdecydowanie
              powyżej 90 km/godz. Dziennikarze, do pióra to taki nośny temat !
              • delta3 Re: Piekoszowska.. 13.05.02, 10:11
                hmmm..? zaraz sprawdze. na mapie i w planach stoi jak byk 760..a w
                rzeczywistosci?
                Jak wroce to Wam powiem !
                • pathfinder Re: Piekoszowska.. 14.05.02, 10:39
                  delta3 napisał(a):

                  > hmmm..? zaraz sprawdze. na mapie i w planach stoi jak byk 760..a w
                  > rzeczywistosci?
                  > Jak wroce to Wam powiem !
                  Ciekawe ! Jak byk stoi 786 a na mapie 760 !
                  A moze Gazeta wyborcza rozpisze konkurs na to jaki numer nosi ul. Piekoszowska od
                  skrzyzowania z Grunwaldzka, zwana droga krajowa nr....?

                  jedno z kol ratunkowych to telefon do MZD !
                  Niech sie chlopaki zdecyduja .

                  • legal Re: Piekoszowska.. 14.05.02, 13:26
                    Drogi Pathfinder, ci z MZD na nic się nie zdecydują!. Dzwoniłem tam około
                    miesiąc temu celem ustalenia, czy w ogóle podejmują próby zmiany organizacji
                    ruchu w tym rejonie. Odpowiedziano mi, że tak podejmowali ale Urząd Wojewódzki
                    dał NEGATYWNĄ !!! opinię co do takiej zmiany. Powód ? Rzekomo fachmani z UW
                    orzekli, że niewłaściwe są łuki na skrzyżowaniach ulic: Szajnowicza z Malików i
                    Malików z Piekoszowską co uniemożliwi wykonywanie skrętów dużym pojazdom. To
                    przecież kompletna paranoja i nie pierwsza zresztą w tej sprawie.
                    Kochani wiem jedno. Sytuacja wróci do normy jak nareszcie powstanie w tamtym
                    rejonie supermarkiet a on WYMUSI na decydentach tego pięknego(?) miasta decyzję
                    o zmianie organizacji ruchu. Oby jak najszybciej !!!
                    I na koniec. Wczoraj będąc u znajomych ,pomieszkujących w tamtym rejonie
                    podliczyłem natężenie ruchu. Około 17 przejeżdzało Piekoszowską od 7 do 18
                    pojazdów na 1 minutę. Przeliczcie sobie sami co to za horror na tej wąskiej,
                    niebezpiecznej ulicy. A ciekawe co na to Ochrona Środowiska ze względu na HAŁAS.
                    Pozdr.
                    • fireman4 Re: Piekoszowska.. 28.05.02, 15:41
                      O czym tu dyskutować. Wystarczy spojrzeć na stronę intermnetową MZD.Kielce.pl i
                      wszystko jasne. Wg nich Piekoszowska to jedna z przyzwoitszych ulic tego mista.
                      Tylko zapomnieli, że w międzyczasie wybudowano szeroka Grunwaldzką i
                      Szajnowicza poprowadzoną przez bezdroża. Logika podpowiada, że należy zmienić
                      organizacje ruchu i nareszcie zlikwidowac ten przeklęty zjazd w lewo z
                      Grunwaldzkiej w Piekoszowską. Należy otwarcie to powiedzieć, że komuś w tym
                      miescie zależy na tym aby nie zmieniać nic w tym zakresie. Dopóki można,
                      urzędnicy będą blokować zmianę ruchu w tym rejonie. Niech ciężarówki wożą
                      tłuczeń z Górek Szczukowskich po tej wąskiej Piekoszowskiej i niech ten
                      potworny hałas i kurz nęka zamieszkałych wzdłuz tej ulicy. Ciekawe, kto odpowie
                      za to jak jakiś TIR zatrzyma się na którymś z domów zlokalizowanych
                      bezpośrednio przy ulicy.
            • delta3 Re: Piekoszowska.. 13.05.02, 09:10
              Nie mowimy o Czarnowie ale o organizacji ruchu w okolicach skrzyzowania
              Grunwaldzka-Piekoszowska..czyli Dalnia,Slichowice,Gwarek.
              Dzisiejsz "Wyborcza" pisze o tym ,ze swietokrzyscy samorzadowcy dostali opr..za
              opieszalaosc w przygotowywaniu projektow inwestycji drogowych przez co moga
              stracic dotacje z budzetu panstwa.
              Ale co to chlopcow obchodzi.
              Garna co miesiac forse, puscili ludziom tiry w ogrodki i uwazaja ze To PO
              EUROPEJSKU...
              Zapraszam na Piekoszowska o 4.00 nad ranem...Po przejezdzie kilku tirow np. ze
              stluczka szklana, odechciewa sie zyc..
              A obok , na Grunwaldzkiej i Szajnowicza jak za piecem..ale to nie jest droga
              wojewodzka..
              I po problemie !
              • amapola Re: Piekoszowska.. 27.05.02, 08:51
                bylem, widzialem..problem jest !
                • delta3 Re: Piekoszowska.. 29.05.02, 14:42
                  ..chyba bede pisala tak przez rok..aby MZD zauwazylo ze problem jest..
                  bo jak na razie maja dobre samopoczucie w "tym temacie"...
                  • Gość: xyz Re: Piekoszowska.. IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 02.06.02, 21:59
                    na razie to tam jest ciemno jak diabli i wody po kolana bo chyba w ogole nie ma
                    kanalizacji.
                    • Gość: xyz Re: Piekoszowska.. IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 02.06.02, 22:03
                      no i chlopcy robia sobie wyscigi w swych superszybkich maluchach.Trzeba
                      sp....jak chce sie stamtad wyjsc zywym no i suchym.Fajnie jest na tej ulicy!
    • fireman4 Re: Piekoszowska.. 04.06.02, 14:46
      A co na temat tej fajnej ulicy ma do powiedzenia tamtejszy radny ? Co on, ten
      bezradny zrobił dla tej okolicy własnie w sprawie tej fajnej ulicy ? Podobno
      tym radnym jest jeden z wiceprezydentów Kielce. Zgadnijcie który ???
      • delta3 Re: Piekoszowska.. 05.06.02, 08:28
        cholera ! Nie da sie tam zyc ani pracowac ! Ogluszajacy huk,tysiace ciezarowek
        i BRAK CHODNIKOW I POBOCZY !!!! Brak pasow,odwodnienia- malutki deszczyk i nie
        ma szans na przejscie bo przejezdzajace samochody wzniecaja fontanny brudnej
        wody ! SMIERC W OCZACH !!
        Na luku od Grunwaldzkiej "wynosi" na drugi pas,trudno wyrobic.

        A wystarczy decyzja adm. aby sytuacje mieszkancow poprawic.I nie trzeba budowac
        obwodnicy..bo ona jest-Szajnowicza.
        • delta3 Re: Piekoszowska.. 10.06.02, 08:03
          to pewnie bedzie blog !! Ciezki zycie mieszkanca Piekoszowskiej..
          Dzis-pobodka o 5.20 !!
          Ok. 8 , poteznych ,15 tonowych ciezarowek,przemknelo radosnie,podskakujac na
          nierownej nawierzchni...5 m od domu..
          atak z powietrza czy co?? Nieee..to tylko smutna rzeczywistosc mieszkanca
          Piekoszowskiej.
          Przeprawa do sklepu po bulki-nieudana..nieprzerwany sznur samochodow pedzacych
          100 na godz. mimo ograniczenia predkosci..A pasow dla pieszych...dzis wybiore
          sie na poszukiwanie takowych...

          Serdeczne pozdrowienia dla MZD!
          • delta3 Re: Piekoszowska.. 19.06.02, 09:55
            horroru ciag dalszy....
            • delta3 Re: Piekoszowska.. 26.06.02, 10:21
              Trzeba podciagnac bo jeszcze pomyslicie sobie ze MZD przejelo sie sytuacja i
              ochoczo zabralo sie do zmian..Nic podobnego !! Spia spokojnie albo swieca
              sukcesy na Sienkiewicza !
              Grunt to aby w centrum bylo posprzatane..moze jakis medal wpadnie?

              A Piekoszowska ostatnio zamienila sie wtor wyscigowy..Coz..gdzies trenowac
              trzeba , no nie??
              • delta3 Re: Piekoszowska.. 05.07.02, 10:39
                .
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka