wojciech.domagala 30.09.03, 17:13 Śmierdzi mi to korumpom...... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: BBB Dżentelmeni IP: proxy / 10.1.0.* 01.10.03, 18:04 To są kosmiczne jaja!!!! Przede wszystkim nie są podpisane żadne umowy. Wszystko obraca się w kręgu tzw. „dżentelmeńskich ustaleń”. Jestem niezmiernie rad, że Pan Sygut i Pan Lubawski są dżentelmenami. Ciekawa jest natomiast pewna bardzo realna konstrukcja myślowa. Jeżeli jeden NZOZ ustalony będzie miał inny czynsz niż pozostałe, to jak zareaguje na to US? Skoro czynsz rynkowy wynosi 22 zł. (raczej wątpię) to pozostałym NZOZ US winien prawdopodobnie doliczyć dochód i odpowiednio opodatkować. Jeżeli warunek zlecania usług analitycznych konkretnej firmie zostanie zapisany w umowie, to z pewnością sprawą mógłby się zająć Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. I tu jest chyba pies pogrzebany. Dżentelmeni bawią się w szantaż i zwlekają z podpisaniem umów. Pan Prezydent Lubawski jak zwykle wzrusza gdy mówi o walce o kilkanaście miejsc pracy. A tak niedawno obiecywał nam tyluuuuuu inwestorów i tyleeeee miejsc pracy! A tak nawiasem, to bardzo ciekawy jestem kiedy Pan Prezydent Lubawski ujawni swój genialny plan spłaty długów ZOZ. Ukrywa go (plan) bodajże od października 2002r. chociaż czasem o tym napomyka. Śmiało Panie Prezydencie! Proszę ujawnić! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mieszkaniec Re: Dżentelmeni IP: 2.4.STABLE* / *.wl.kielce.octava.net.pl 01.10.03, 20:14 Gość portalu: BBB napisał(a): > A tak nawiasem, to bardzo ciekawy jestem kiedy Pan Prezydent > Lubawski ujawni swój genialny plan spłaty długów ZOZ. Ukrywa go > (plan) bodajże od października 2002r. chociaż czasem o tym > napomyka. > Śmiało Panie Prezydencie! Proszę ujawnić! Genialny plan wygląda tak: Kredyt bankowy z terminem spłaty za jakies 5 lat jak sie zmieni ekipa. Ciekawe czy mam racje :)) Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kalika Re: Prezydent podwyższa - groźneDEBILE na stolkach IP: *.kielce.msk.pl 01.10.03, 19:12 oto garsc wypowiedzi na temat" Autor: Gość: kalika Re: Ratusz a prywatne ZOZ-y Kieleckie przygłupy Autor: Gość: adam smith Data: 23-09-2003 09:26 -------------------------------------------------------------------------------- Sterowanie jakością za pomocą stawek czynszów to idiotyzm. Kolesiowa prywatyzacja zeby pozbyc sie wlasnej odpowiedzialności - bez umow dzierzawy - to sie w głowie nie miesci - co na to odpowiednie organy ? Jak to w Kielcach -po cicho, po mało, bedzie szum to wychyną zza biurek przed mikrofony. Było miastu wziąć udziały w spółach i współzarząd, a przede wszystkim najpierw opublikowac kompletny projekt" prywatyzacji" wraz z projektami umów oraz na 1 miejscu "biznes planem" wraz z analizą skutków oraz projektem skutecznego mechanizmu zabezpieczenia interesów zdrowotnych mieszkańców. To potrafią wymyślić uczniowie w gimnazjum, ale nie wybitni profesjonaliści z ratusza, bo na prawdę nie chodzi im o zdrowie kielczan. O co? - każdy już widzi. RZECZ W TYM , ZE TO NIE JEST PRYWATNY BIZNES i w takich sprawach nie umawia sie kilku gości bo chodzi publiczny czyli społeczny interes. ponadto jak sie umawia kilku gosci w waznych sprawach, to SPISUJĄ umowy, w których obopólne lub wielostronne interesy za zagwarantowane wraz z zapisami konsekwencji nie wykonywania umów. Jak wiemy miasto nie podpisało umów dzierżawy, ani w żaden sposób znany normalnym ludziom w cywilizowanych środowiskach nie zagwarantowało sobie ( jako stronie) a de facto kielczanom wpływu na funcjonowanie ZOZ-ów - więc realnie wyzbyło się możliwości prowadzenia polityki zdrowotnej i to jest skandal. Jest to nieudolność i działanie na szkodę kielczan. Z góry zawsze jest wiadomo,bo to normalne, że lekarze, właściciele swoich ZOZ- ów będą mieli na 1 miejscu wzgląd na swój prywatny interes i chyba prawica to powinna wiedzieć najlepiej. Cała sprawa jest żałosna bo wygląda jak cyrk z klaunami Data: 03-09-2003 00:47 -------------------------------------------------------------------------------- no i macie teraz NZOZ to prywatna spolka i Kielce nie maja nic do powiedzenia w sprawach personalnych. A W INNYCH MAJĄ? DLACZEGO? KTO wymyslił "poprawę" służby zdrowia poprzez pozbawienie wpływu miasta na jej funcjonowanie? A nie można było sporzadzic odpowiednich umów bez opuszczania niektórych słów? To są kpiny z kielczan.. Czy wszystkie umowy, dokumenty zwiazane z ta prywatyzacja mozna przeczytac w internecie, czy tez sa bardzo tajne? A co by sie stalo, gdyby miasto mialo po pare udzialow w tych spolkach z prawem veta? Co jest jeszcze wspolne w Kielcach i trzeba to sprywatyzowac? Czy Sygut i reszta to dzieci we mgle - nie podpisali u Autor: Gość: kalika Data: 08-09-2003 22:47 -------------------------------------------------------------------------------- umów i innych papierów nie przygotowali. Zamiast realnego i merytorycznego wpływu na działalność służby zdrowia w mieście chcą "karać" podwyżkami czynszów. Ta prowizorka na hura to ma być fachowość i profesjonalizm? A jakość leczenia będą mierzyć jak? Czysta błazenada, a kielczanie jak te barany albo myszy laboratoryjne. Gdyby nie chodziło o zdrowie i życie wielu ludzi to można by tylko odwrócić się ze wzgardą na takie niepoważne wypowiedzi. Przecież to kpiny z ludzi. Jakaś paranoja - oddali prywatnym spółkom wspólny majątek ( TO CHYBA PRZESTĘPSTWO) do używania bez umów, teraz chcą się targować, a prywatne NZOZ-y już się stawiają, ale póki co udają wspólny interes. LUDZIE wy tu pozdychacie, w Polsce od dawna straszą ludzi - "bo bedziesz sie leczyl w Kielcach". Jeśli wskażnik śmiertelności w Kielcach podniesie sie trzykrotnie, to prezydent Sygut podniesie NZOZ-om za kare czynsz 6-krotnie [ze złotówki na 6 zł z metra }, o ile oczywiście lekarze zgodzą sie podpisać umowy, co są jeszcze nie podpisane. Właściwie to w tej sytuacji miasto jest na pasku NZOZ-ów juz - bo bez odpowiednich i podpisanych umów. Szkoda gadać. 10-09 do GW jestescie jacys dziwni Sygut odal majatek kielczan NZOZ-om bez umow, niby je teraz negocjuje jak jakis sprawny mozgowo inaczej, a wy piszecie o duperelach typu pelnomocnicy komitetow wyborczych, co gwarantuje wam z doswiadczenia, ze skonczy sie niczym. Natomiast skok na kase ze zdrowia kielczan wyglada na 1000% biznesu , bo tutejsi wiesniacy nic nie rozumieja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GOŚC RADIA M Re: Prezydent podwyższa - groźneDEBILE na stolkac IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 02.10.03, 07:16 Może ktoś wezmie pod uwagę,że nie kto inny jak żona Syguta jest kierownikiem tego Laboratorium.Piszę ktoś oprócz Prokuratury ,ba ta udaje ,że deszcz pada! Pan Lubawski i spółka już po takich stwierdzeniach, powinni mieć wszczęte śledztwo!Ludzie przecież to nie jest prywatny folwark Lubawskiego i spóły.Tp jest przekroczenie uprawnień i niedpilnowanie obowiązków!Jak można było taki majatek dać bez umów!A co jak w ogóle nie zechcą zapłacić nawet po złotówce.Który sąd w Polsce wyda wyrok z nakazem zapłaty.Czy Lubawski,Sygut pokryją straty miasta.To jest okropna afera! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BBB Żona Szlachetnego Syguta?????? IP: *.kielce.sdi.tpnet.pl 02.10.03, 07:35 Gość portalu: GOŚC RADIA M napisał(a): > Może ktoś wezmie pod uwagę,że nie kto inny jak żona Syguta jest kierownikiem > tego Laboratorium.Piszę ktoś oprócz Prokuratury ,ba ta udaje ,że deszcz pada! > Pan Lubawski i spółka już po takich stwierdzeniach, powinni mieć wszczęte > śledztwo!Ludzie przecież to nie jest prywatny folwark Lubawskiego i spóły.Tp > jest przekroczenie uprawnień i niedpilnowanie obowiązków!Jak można było taki > majatek dać bez umów!A co jak w ogóle nie zechcą zapłacić nawet po > złotówce.Który sąd w Polsce wyda wyrok z nakazem zapłaty.Czy Lubawski,Sygut > pokryją straty miasta.To jest okropna afera! Więc chodzi o to żeby Sygutowej zrobić dobrze???????????? Chyba Szlachetny Sygut poszedł tym razem na całość!!!!!! Jaja kobyły... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BBB Czy to na pewno prawda? IP: *.kielce.sdi.tpnet.pl 02.10.03, 12:46 Gość portalu: GOŚC RADIA M napisał(a): > Może ktoś wezmie pod uwagę,że nie kto inny jak żona Syguta jest kierownikiem > tego Laboratorium.Piszę ktoś oprócz Prokuratury ,ba ta udaje ,że deszcz pada! > Pan Lubawski i spółka już po takich stwierdzeniach, powinni mieć wszczęte > śledztwo!Ludzie przecież to nie jest prywatny folwark Lubawskiego i spóły.Tp > jest przekroczenie uprawnień i niedpilnowanie obowiązków!Jak można było taki > majatek dać bez umów!A co jak w ogóle nie zechcą zapłacić nawet po > złotówce.Który sąd w Polsce wyda wyrok z nakazem zapłaty.Czy Lubawski,Sygut > pokryją straty miasta.To jest okropna afera! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mieszkaniec Re: Prezydent podwyższa - groźneDEBILE na stolkac IP: 2.4.STABLE* / *.wl.kielce.octava.net.pl 03.10.03, 00:13 Pie...dolisz że jego żona jest kierownikiem tego laboratorium. Jak tak to ja zgupłem. Jade do Bangladeszu i prosze o azyl i obywatelstwo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jakub Re: Prezydent podwyższa - groźneDEBILE na stolkac IP: *.sandomierz.sdi.tpnet.pl 03.10.03, 08:10 Redakcja GW_Kielce wyjaśniła, już po usunięciu posta BBB, że żona Syguta pracuje w innym laboratorium, podlegającym nie władzy samorządu miasta, ale ... (hehehe) województwa. (Przyjacielska wymiana kadr?) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zenek Życzliwy Re: Prezydent podwyższa - groźneDEBILE na stolkac IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 03.10.03, 08:14 A więc to świadczy,że w tym jest jakaś prawda.Może ma w tym laboratorium udziały.Nie było za co przepraszać panie BBB.Czy pocałunek Pan też wykonał.Tego to już nie da się odwołać! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BBB Re: Prezydent podwyższa - groźneDEBILE na stolkac IP: *.kielce.sdi.tpnet.pl 03.10.03, 09:22 Gość portalu: Zenek Życzliwy napisał(a): > A więc to świadczy,że w tym jest jakaś prawda.Może ma w tym laboratorium > udziały.Nie było za co przepraszać panie BBB.Czy pocałunek Pan też > wykonał.Tego to już nie da się odwołać! Przeprosiny nic nie kosztują. Najśmieszniejsze jest w tym to, że tekst będący powodem usunięcia wątku jest kilka pozycji wyżej. O pocałunku nie śmiem nawet marzyć. Poza tym gdzie mnie chamowi do takich zaszczytów :( Pozdrawiam :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zenek Życzliwy Re: Prezydent podwyższa - groźneDEBILE na stolkac IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 07.10.03, 07:13 Co z tymi dzentelmeńskimi umowami na NZOZ-y?.Co zrobiła gazetka?Co zrobiła Prokuratura?Nic nie zrobili!Przeciez to przestępstwo!Lubawski mowi,że jeżeli chodzi o wydawany grosz publiczny to On bardzo skrupulatnie rozliczy - innych ,nie siebie.Prawda jakiego mamy uczciwego i prawdomównego Prezydenta.Jeżeli chodziło by o lewicę to zaraz mieleibyśmy GHazetkę,Posła Gosiewskiego,Nowaka,Miodowicza a tu nic w temacie ,bo to przecież kolesie nie dbają o grosz publiczny.Przecieka przez ich palce gruba forsa.Mamy październik ,co z czynszem za trzy miesiące?Jaka to kwota stracona bezpowrotnie.Lubawski i jego ekipa przypomina mi Lenina rozdają ale nie swoje! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jakub Miejsce socjalizmu na scenie politycznej IP: *.sandomierz.sdi.tpnet.pl 07.10.03, 11:08 Przecież Lubawski i jego otoczenie to socjaliści. Proszę nie mylić tego z prawicą, bo to jest lewica polityczna (może nawet lewizna). Jeśli jakieś ugrupowanie polityczne (np. Lubawskiego) jest usytuowane na prawo od przestępczej SLD, to nie oznacza to, że jest prawicowe, bo ono jest jeszcze całkiem dobrze lewicowe. Odpowiedz Link Zgłoś
wesolenowinki Prezydent podwyższa czynsz z NZOZ-ow nie dziwota 08.10.03, 22:58 Decyzja prezedynta - oszukać wierzycieli ZOZ Dzisiejsze Słowo Ludu (8-10-03) na stronie 8 informuje o decyzji prezydenta Kielc rodem z mafijnych kronik kryminalnych. Celem decyzji, jak wynika z artykułu, jest wyprowadzenie możliwie jak największej ilości wartościowych przedmiotów z majątku ZOZ-u, który stoi w obliczu upadłości od dawna. Pisze się, że za 50% lub nawet 10% wartości wyposażenie ZOZ-ów [ wspólnego dobra kielczan] ma zostać sprzedane prywatnym NZOZ-om, które należą do niewielkiego grona prywatnych uprzywilejowanych osób. oto 1 cytat: " ....lekarze płaciliby mniej niż wynosi wartość aparatury, nawet po odliczeniu jej amortyzacji. Przykładowo zamiast 1000 zł - 500 czy nawet 100. Jednak, mimo iż spółki funkcjonują od 1 września , ZOZ nie kwapił się z przygotowaniem szczegółowej inwentaryzacji i wyceny każdego z urządzeń. Dopiero gdy wierzyciele, nie mogąc odzyskać od ZOZ swoich pieniędzy, chcieli przynajmniej zająć jego majątek, projekt przygotowano w ciągu ...jednej nocy." " o część aparatury... lekarze mogą się starać już teraz. Nie potrzeba bowiem decyzji rady ( miejskiej - mój dopisek), wystarczy zgoda prezydenta. I taka jest. Nie widzę w tym nic zdrożnego - (sic!- mój dopisek) tłumaczy Andrzej Sygut, wiceprezydent zajmujący się problematyką słuzby zdrowia." Dokonywanie czynności ze świadomością pokrzywdzenia wierzycieli, czynności zakazanych przez prawo, czynności przynoszących korzyści wybranym ( niewiadomo jak i za ile) prywtnym osobom - to nic zdrożnego według Pana prezedenta Syguta i jego mocodawców. Prokuratura w Kielcach też pewnie tego niezauważy, bo nikt jej nie donósł do biura kwitów ( zawiadomienia) sami z urzędu oślepli, chociaż w kieleckich gazetach od jakiegoś czasu pisze sie o tym , że ratusz zamiast jawnie i uczciwie proponować rozwiązania - zawiera ustne " dżentelmeńskie układy" ( cytat z red. MB GW ) dysponując społecznym mieniem na rzecz prywatnych osób bez pisemnych umów. Ciekawi jesteśmy , dlaczego nikt nie wpadł na przykład na prosty pomysł zaproszenia wierzycieli ZOZ-ów do rozmów o przekształceniach i prywatyzacji proponując im np. zamianę wierzytelnoiści na udziały. Dlaczego Ci, którzy kredytowali ZOZ-y dla dobra kielczan, mają być teraz oszukani. Może znaleźliby się inwestorzy, którzy by odkupili od nich wierzytelności zamienne na udziały w prywatnych NZOZ-ach? Żeby była taka szansa trzeba by działać uczciwie i jawnie, czego ratusz nie uznaje. Co w tym zdrożnego? tłumaczy wiceprezydent. ON NIE WIE?! to niech zapyta prawnika, tylko nie swojego podwładnego. A może wie, przeciez to podobno profesjonalista? Na świecie przyjęło się to nazywać "przestępstwami białych kołnierzyków". Ratusz ze swoim aroganckim "profesjonalizmem" chyba nie wie, że - a to warto aby zrozumieli ich wybrańcy z prywatnych NZOZ-ów - takie umowy sprzedaży, w świetle prawa upadłościowego i naprawczego obowiązującego od 1 października br., będą uznane za BEZSKUTECZNE Z MOCY PRAWA (sic!). Tym samym nabywcy - NZOZ-y będą musiały wszystko, co niby kupiły oddać pokrywając ewentualne szkody - np. płacąc podwyższony czynsz dzierżawny lub rekompensując zużycie. Co wtedy może się zdarzyć? - np. prywatne NZOZ-y zbankrutują, lekarze się nie zmartwią, bo mogą chorych przyjmować i leczyc za pieniądze w swoich gabinetach - ale jak się będą leczyć niezamożni kielczanie gdy nie będzie ani ZOZ-u ani NZOz-u? Czy znajdzie się w Kielcach prawnik, który publicznie powie co w tym wszystkim jest zdrożnego? Szkoda, że gospodarz tego forum też oślepł. ps. do wiadomości wierzycieli: każdy, kto ma niezapłaconą wymagalną fakturę może zgłosić w sądzie wniosek o upadłośc ZOZ-u i tym sposobem mieć szanse na odzyskanie należności. Wypijmy za zdrowie kielczan! I pomyślmy kim są ludzie, którzy planują i robią rzeczy wyżej opisane, a jest ich grupa.. - ? Odpowiedz Link Zgłoś