Dodaj do ulubionych

Prezydent podwyższa czynsz jednemu z nowych NZOZ

30.09.03, 17:13
Śmierdzi mi to korumpom......
Obserwuj wątek
    • Gość: BBB Dżentelmeni IP: proxy / 10.1.0.* 01.10.03, 18:04
      To są kosmiczne jaja!!!!
      Przede wszystkim nie są podpisane żadne umowy. Wszystko obraca
      się w kręgu tzw. „dżentelmeńskich ustaleń”. Jestem niezmiernie
      rad, że Pan Sygut i Pan Lubawski są dżentelmenami.
      Ciekawa jest natomiast pewna bardzo realna konstrukcja myślowa.
      Jeżeli jeden NZOZ ustalony będzie miał inny czynsz niż
      pozostałe, to jak zareaguje na to US? Skoro czynsz rynkowy
      wynosi 22 zł. (raczej wątpię) to pozostałym NZOZ US winien
      prawdopodobnie doliczyć dochód i odpowiednio opodatkować.
      Jeżeli warunek zlecania usług analitycznych konkretnej firmie
      zostanie zapisany w umowie, to z pewnością sprawą mógłby się
      zająć Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
      I tu jest chyba pies pogrzebany. Dżentelmeni bawią się w szantaż
      i zwlekają z podpisaniem umów.
      Pan Prezydent Lubawski jak zwykle wzrusza gdy mówi o walce o
      kilkanaście miejsc pracy. A tak niedawno obiecywał nam tyluuuuuu
      inwestorów i tyleeeee miejsc pracy!
      A tak nawiasem, to bardzo ciekawy jestem kiedy Pan Prezydent
      Lubawski ujawni swój genialny plan spłaty długów ZOZ. Ukrywa go
      (plan) bodajże od października 2002r. chociaż czasem o tym
      napomyka.
      Śmiało Panie Prezydencie! Proszę ujawnić!
      • Gość: Mieszkaniec Re: Dżentelmeni IP: 2.4.STABLE* / *.wl.kielce.octava.net.pl 01.10.03, 20:14
        Gość portalu: BBB napisał(a):

        > A tak nawiasem, to bardzo ciekawy jestem kiedy Pan Prezydent
        > Lubawski ujawni swój genialny plan spłaty długów ZOZ. Ukrywa go
        > (plan) bodajże od października 2002r. chociaż czasem o tym
        > napomyka.
        > Śmiało Panie Prezydencie! Proszę ujawnić!

        Genialny plan wygląda tak: Kredyt bankowy z terminem spłaty za jakies 5 lat jak
        sie zmieni ekipa. Ciekawe czy mam racje :))

        Pozdrawiam
    • Gość: kalika Re: Prezydent podwyższa - groźneDEBILE na stolkach IP: *.kielce.msk.pl 01.10.03, 19:12
      oto garsc wypowiedzi na temat"


      Autor: Gość: kalika
      Re: Ratusz a prywatne ZOZ-y Kieleckie przygłupy

      Autor: Gość: adam smith
      Data: 23-09-2003 09:26


      --------------------------------------------------------------------------------
      Sterowanie jakością za pomocą stawek czynszów to idiotyzm.
      Kolesiowa prywatyzacja zeby pozbyc sie wlasnej odpowiedzialności
      - bez umow dzierzawy - to sie w głowie nie miesci - co na to
      odpowiednie organy ? Jak to w Kielcach -po cicho, po mało, bedzie
      szum to wychyną zza biurek przed mikrofony.
      Było miastu wziąć udziały w spółach i współzarząd, a przede
      wszystkim najpierw opublikowac kompletny projekt" prywatyzacji"
      wraz z projektami umów oraz na 1 miejscu "biznes planem" wraz z
      analizą skutków oraz projektem skutecznego mechanizmu
      zabezpieczenia interesów zdrowotnych mieszkańców. To potrafią
      wymyślić uczniowie w gimnazjum, ale nie wybitni profesjonaliści z
      ratusza, bo na prawdę nie chodzi im o zdrowie kielczan. O co? -
      każdy już widzi.

      RZECZ W TYM , ZE TO NIE JEST PRYWATNY BIZNES
      i w takich sprawach nie umawia sie kilku gości bo chodzi publiczny czyli
      społeczny interes.
      ponadto jak sie umawia kilku gosci w waznych sprawach, to SPISUJĄ umowy, w
      których obopólne lub wielostronne interesy za zagwarantowane wraz z zapisami
      konsekwencji nie wykonywania umów.
      Jak wiemy miasto nie podpisało umów dzierżawy, ani w żaden sposób znany
      normalnym ludziom w cywilizowanych środowiskach nie zagwarantowało sobie ( jako
      stronie) a de facto kielczanom wpływu na funcjonowanie ZOZ-ów -

      więc realnie wyzbyło się możliwości prowadzenia polityki zdrowotnej
      i to jest skandal. Jest to nieudolność i działanie na szkodę kielczan.

      Z góry zawsze jest wiadomo,bo to normalne, że lekarze, właściciele swoich ZOZ-
      ów będą mieli na 1 miejscu wzgląd na swój prywatny interes i chyba prawica to
      powinna wiedzieć najlepiej. Cała sprawa jest żałosna bo wygląda jak cyrk z
      klaunami

      Data: 03-09-2003 00:47


      --------------------------------------------------------------------------------
      no i macie teraz NZOZ to prywatna spolka i Kielce nie maja nic
      do powiedzenia w sprawach personalnych.

      A W INNYCH MAJĄ? DLACZEGO? KTO wymyslił "poprawę" służby
      zdrowia poprzez pozbawienie wpływu miasta na jej funcjonowanie?
      A nie można było sporzadzic odpowiednich umów bez opuszczania
      niektórych słów? To są kpiny z kielczan..
      Czy wszystkie umowy, dokumenty zwiazane z ta prywatyzacja mozna
      przeczytac w internecie, czy tez sa bardzo tajne?
      A co by sie stalo, gdyby miasto mialo po pare udzialow w tych
      spolkach z prawem veta?
      Co jest jeszcze wspolne w Kielcach i trzeba to sprywatyzowac?


      Czy Sygut i reszta to dzieci we mgle - nie podpisali u

      Autor: Gość: kalika
      Data: 08-09-2003 22:47

      --------------------------------------------------------------------------------
      umów i innych papierów nie przygotowali. Zamiast realnego i
      merytorycznego wpływu na działalność służby zdrowia w mieście
      chcą "karać" podwyżkami czynszów. Ta prowizorka na hura to ma być
      fachowość i profesjonalizm? A jakość leczenia będą mierzyć jak?
      Czysta błazenada, a kielczanie jak te barany albo myszy
      laboratoryjne. Gdyby nie chodziło o zdrowie i życie wielu ludzi
      to można by tylko odwrócić się ze wzgardą na takie niepoważne
      wypowiedzi. Przecież to kpiny z ludzi. Jakaś paranoja - oddali
      prywatnym spółkom wspólny majątek ( TO CHYBA PRZESTĘPSTWO) do
      używania bez umów, teraz chcą się targować, a prywatne NZOZ-y
      już się stawiają, ale póki co udają wspólny interes. LUDZIE wy tu
      pozdychacie, w Polsce od dawna straszą ludzi - "bo bedziesz sie
      leczyl w Kielcach". Jeśli wskażnik śmiertelności w Kielcach
      podniesie sie trzykrotnie, to prezydent Sygut podniesie NZOZ-om
      za kare czynsz 6-krotnie [ze złotówki na 6 zł z metra }, o ile
      oczywiście lekarze zgodzą sie podpisać umowy, co są jeszcze nie
      podpisane. Właściwie to w tej sytuacji miasto jest na pasku
      NZOZ-ów juz - bo bez odpowiednich i podpisanych umów. Szkoda gadać.


      10-09
      do GW
      jestescie jacys dziwni
      Sygut odal majatek kielczan NZOZ-om bez umow, niby je teraz negocjuje jak
      jakis sprawny mozgowo inaczej, a wy piszecie o duperelach typu pelnomocnicy
      komitetow wyborczych, co gwarantuje wam z doswiadczenia, ze skonczy sie
      niczym. Natomiast skok na kase ze zdrowia kielczan wyglada na 1000% biznesu ,
      bo tutejsi wiesniacy nic nie rozumieja.
      • Gość: GOŚC RADIA M Re: Prezydent podwyższa - groźneDEBILE na stolkac IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 02.10.03, 07:16
        Może ktoś wezmie pod uwagę,że nie kto inny jak żona Syguta jest kierownikiem
        tego Laboratorium.Piszę ktoś oprócz Prokuratury ,ba ta udaje ,że deszcz pada!
        Pan Lubawski i spółka już po takich stwierdzeniach, powinni mieć wszczęte
        śledztwo!Ludzie przecież to nie jest prywatny folwark Lubawskiego i spóły.Tp
        jest przekroczenie uprawnień i niedpilnowanie obowiązków!Jak można było taki
        majatek dać bez umów!A co jak w ogóle nie zechcą zapłacić nawet po
        złotówce.Który sąd w Polsce wyda wyrok z nakazem zapłaty.Czy Lubawski,Sygut
        pokryją straty miasta.To jest okropna afera!
        • Gość: BBB Żona Szlachetnego Syguta?????? IP: *.kielce.sdi.tpnet.pl 02.10.03, 07:35
          Gość portalu: GOŚC RADIA M napisał(a):
          > Może ktoś wezmie pod uwagę,że nie kto inny jak żona Syguta jest kierownikiem
          > tego Laboratorium.Piszę ktoś oprócz Prokuratury ,ba ta udaje ,że deszcz pada!
          > Pan Lubawski i spółka już po takich stwierdzeniach, powinni mieć wszczęte
          > śledztwo!Ludzie przecież to nie jest prywatny folwark Lubawskiego i spóły.Tp
          > jest przekroczenie uprawnień i niedpilnowanie obowiązków!Jak można było taki
          > majatek dać bez umów!A co jak w ogóle nie zechcą zapłacić nawet po
          > złotówce.Który sąd w Polsce wyda wyrok z nakazem zapłaty.Czy Lubawski,Sygut
          > pokryją straty miasta.To jest okropna afera!

          Więc chodzi o to żeby Sygutowej zrobić dobrze????????????
          Chyba Szlachetny Sygut poszedł tym razem na całość!!!!!!
          Jaja kobyły...
        • Gość: BBB Czy to na pewno prawda? IP: *.kielce.sdi.tpnet.pl 02.10.03, 12:46
          Gość portalu: GOŚC RADIA M napisał(a):

          > Może ktoś wezmie pod uwagę,że nie kto inny jak żona Syguta jest kierownikiem
          > tego Laboratorium.Piszę ktoś oprócz Prokuratury ,ba ta udaje ,że deszcz pada!
          > Pan Lubawski i spółka już po takich stwierdzeniach, powinni mieć wszczęte
          > śledztwo!Ludzie przecież to nie jest prywatny folwark Lubawskiego i spóły.Tp
          > jest przekroczenie uprawnień i niedpilnowanie obowiązków!Jak można było taki
          > majatek dać bez umów!A co jak w ogóle nie zechcą zapłacić nawet po
          > złotówce.Który sąd w Polsce wyda wyrok z nakazem zapłaty.Czy Lubawski,Sygut
          > pokryją straty miasta.To jest okropna afera!
        • Gość: Mieszkaniec Re: Prezydent podwyższa - groźneDEBILE na stolkac IP: 2.4.STABLE* / *.wl.kielce.octava.net.pl 03.10.03, 00:13
          Pie...dolisz że jego żona jest kierownikiem tego laboratorium. Jak tak to ja
          zgupłem. Jade do Bangladeszu i prosze o azyl i obywatelstwo.
          • Gość: Jakub Re: Prezydent podwyższa - groźneDEBILE na stolkac IP: *.sandomierz.sdi.tpnet.pl 03.10.03, 08:10
            Redakcja GW_Kielce wyjaśniła, już po usunięciu posta BBB, że żona Syguta
            pracuje w innym laboratorium, podlegającym nie władzy samorządu miasta, ale ...
            (hehehe) województwa. (Przyjacielska wymiana kadr?)
            • Gość: Zenek Życzliwy Re: Prezydent podwyższa - groźneDEBILE na stolkac IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 03.10.03, 08:14
              A więc to świadczy,że w tym jest jakaś prawda.Może ma w tym laboratorium
              udziały.Nie było za co przepraszać panie BBB.Czy pocałunek Pan też
              wykonał.Tego to już nie da się odwołać!
              • Gość: BBB Re: Prezydent podwyższa - groźneDEBILE na stolkac IP: *.kielce.sdi.tpnet.pl 03.10.03, 09:22
                Gość portalu: Zenek Życzliwy napisał(a):
                > A więc to świadczy,że w tym jest jakaś prawda.Może ma w tym laboratorium
                > udziały.Nie było za co przepraszać panie BBB.Czy pocałunek Pan też
                > wykonał.Tego to już nie da się odwołać!

                Przeprosiny nic nie kosztują. Najśmieszniejsze jest w tym to, że tekst będący
                powodem usunięcia wątku jest kilka pozycji wyżej.
                O pocałunku nie śmiem nawet marzyć. Poza tym gdzie mnie chamowi do takich
                zaszczytów :(
                Pozdrawiam :)
                • Gość: Zenek Życzliwy Re: Prezydent podwyższa - groźneDEBILE na stolkac IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 07.10.03, 07:13
                  Co z tymi dzentelmeńskimi umowami na NZOZ-y?.Co zrobiła gazetka?Co zrobiła
                  Prokuratura?Nic nie zrobili!Przeciez to przestępstwo!Lubawski mowi,że jeżeli
                  chodzi o wydawany grosz publiczny to On bardzo skrupulatnie rozliczy -
                  innych ,nie siebie.Prawda jakiego mamy uczciwego i prawdomównego
                  Prezydenta.Jeżeli chodziło by o lewicę to zaraz mieleibyśmy GHazetkę,Posła
                  Gosiewskiego,Nowaka,Miodowicza a tu nic w temacie ,bo to przecież kolesie nie
                  dbają o grosz publiczny.Przecieka przez ich palce gruba forsa.Mamy
                  październik ,co z czynszem za trzy miesiące?Jaka to kwota stracona
                  bezpowrotnie.Lubawski i jego ekipa przypomina mi Lenina rozdają ale nie swoje!
                  • Gość: Jakub Miejsce socjalizmu na scenie politycznej IP: *.sandomierz.sdi.tpnet.pl 07.10.03, 11:08
                    Przecież Lubawski i jego otoczenie to socjaliści. Proszę nie mylić tego z
                    prawicą, bo to jest lewica polityczna (może nawet lewizna).

                    Jeśli jakieś ugrupowanie polityczne (np. Lubawskiego) jest usytuowane na prawo
                    od przestępczej SLD, to nie oznacza to, że jest prawicowe, bo ono jest jeszcze
                    całkiem dobrze lewicowe.
    • wesolenowinki Prezydent podwyższa czynsz z NZOZ-ow nie dziwota 08.10.03, 22:58
      Decyzja prezedynta - oszukać wierzycieli ZOZ

      Dzisiejsze Słowo Ludu (8-10-03) na stronie 8 informuje o decyzji prezydenta
      Kielc rodem z mafijnych kronik kryminalnych.
      Celem decyzji, jak wynika z artykułu, jest wyprowadzenie możliwie jak
      największej ilości wartościowych przedmiotów z majątku ZOZ-u, który stoi w
      obliczu

      upadłości od dawna.

      Pisze się, że za 50% lub nawet 10% wartości wyposażenie ZOZ-ów [ wspólnego
      dobra kielczan] ma zostać sprzedane prywatnym NZOZ-om, które należą do

      niewielkiego grona prywatnych uprzywilejowanych osób.
      oto 1 cytat:

      " ....lekarze płaciliby mniej niż wynosi wartość aparatury, nawet po odliczeniu
      jej amortyzacji. Przykładowo zamiast 1000 zł - 500 czy nawet 100. Jednak,

      mimo iż spółki funkcjonują od 1 września , ZOZ nie kwapił się z przygotowaniem
      szczegółowej inwentaryzacji i wyceny każdego z urządzeń. Dopiero gdy

      wierzyciele, nie mogąc odzyskać od ZOZ swoich pieniędzy, chcieli przynajmniej
      zająć jego majątek, projekt przygotowano w ciągu ...jednej nocy."

      " o część aparatury... lekarze mogą się starać już teraz. Nie potrzeba bowiem
      decyzji rady ( miejskiej - mój dopisek), wystarczy zgoda prezydenta. I taka

      jest.
      Nie widzę w tym nic zdrożnego - (sic!- mój dopisek)
      tłumaczy Andrzej Sygut, wiceprezydent zajmujący się problematyką słuzby
      zdrowia."

      Dokonywanie czynności ze świadomością pokrzywdzenia wierzycieli, czynności
      zakazanych przez prawo, czynności przynoszących korzyści wybranym
      ( niewiadomo jak i za ile) prywtnym osobom -
      to nic zdrożnego według Pana prezedenta Syguta i jego mocodawców.

      Prokuratura w Kielcach też pewnie tego niezauważy, bo nikt jej nie donósł do
      biura kwitów ( zawiadomienia) sami z urzędu oślepli, chociaż w kieleckich

      gazetach od jakiegoś czasu pisze sie o tym , że ratusz zamiast jawnie i
      uczciwie proponować rozwiązania - zawiera ustne " dżentelmeńskie układy" (
      cytat z

      red. MB GW ) dysponując społecznym mieniem na rzecz prywatnych osób bez
      pisemnych umów.

      Ciekawi jesteśmy , dlaczego nikt nie wpadł na przykład na prosty pomysł
      zaproszenia wierzycieli ZOZ-ów do rozmów o przekształceniach i prywatyzacji

      proponując im np. zamianę wierzytelnoiści na udziały. Dlaczego Ci, którzy
      kredytowali ZOZ-y dla dobra kielczan, mają być teraz oszukani. Może znaleźliby

      się inwestorzy, którzy by odkupili od nich wierzytelności zamienne na udziały w
      prywatnych NZOZ-ach?
      Żeby była taka szansa trzeba by działać uczciwie i jawnie, czego ratusz nie
      uznaje.
      Co w tym zdrożnego? tłumaczy wiceprezydent. ON NIE WIE?! to niech zapyta
      prawnika, tylko nie swojego podwładnego.
      A może wie, przeciez to podobno profesjonalista?
      Na świecie przyjęło się to nazywać "przestępstwami białych kołnierzyków".

      Ratusz ze swoim aroganckim "profesjonalizmem" chyba nie wie, że - a to warto
      aby zrozumieli ich wybrańcy z prywatnych NZOZ-ów - takie umowy

      sprzedaży, w świetle prawa upadłościowego i naprawczego obowiązującego od 1
      października br., będą uznane za BEZSKUTECZNE Z MOCY PRAWA (sic!).
      Tym samym nabywcy - NZOZ-y będą musiały wszystko, co niby kupiły oddać
      pokrywając ewentualne szkody - np. płacąc podwyższony czynsz dzierżawny

      lub rekompensując zużycie. Co wtedy może się zdarzyć? - np. prywatne NZOZ-y
      zbankrutują, lekarze się nie zmartwią, bo mogą chorych przyjmować i

      leczyc za pieniądze w swoich gabinetach - ale jak się będą leczyć niezamożni
      kielczanie gdy nie będzie ani ZOZ-u ani NZOz-u?

      Czy znajdzie się w Kielcach prawnik, który publicznie powie co w tym wszystkim
      jest zdrożnego?

      Szkoda, że gospodarz tego forum też oślepł.

      ps. do wiadomości wierzycieli: każdy, kto ma niezapłaconą wymagalną fakturę
      może zgłosić w sądzie wniosek o upadłośc ZOZ-u i tym sposobem mieć

      szanse na odzyskanie należności.


      Wypijmy za zdrowie kielczan! I pomyślmy kim są ludzie, którzy planują i robią
      rzeczy wyżej opisane, a jest ich grupa.. - ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka