Dodaj do ulubionych

Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż przed ...

    • Gość: irus Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż przed ... IP: *.hsd1.il.comcast.net 19.01.11, 19:06
      To jest zwykle swinstwo,jak mozna nie dac szans mlodemu czlowiekowi.A moze polacy boja sie ludzi,ktorzy byliby madrzejsi od nich.Sami przebywajac za granica chca aby wszyscy padali im do stop,ale u siebie nie chca nikogo.zwykly rasizm.Mlody czlowiek niejednokrotnie nie mial wplywu na swoja imigracje do innego kraju,bo decydowali za nich rodzice.
    • Gość: michalpopiel Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż przed ... IP: *.hsi.kabelbw.de 19.01.11, 19:09
      Ta Polska jednak stara sie jak najbardziej sobie szkodzic. Gosciu mieszka u nas , studiuje. Wyksztalcilismy go i terz "za piec dwunasta" zabieraja gosciowi zabawki. Trzeba to bylo zrobic zanim poszedl do szkoly...
    • Gość: maja Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż przed ... IP: *.dynamic.chello.pl 19.01.11, 19:09
      A u nas tak brakuje ludzi mlodych , zdolnych i pracujacych - dzieci sa na wage zlota . Bo mlodzi Polacu uciekaja na Wyspy, do Niemiec i tam pracuja na dobrobyt OBCYCH . Tam piwekszja dochod narodowy, placa podatki, placa skladki emerytalne na recty i emerytury innych Europejczykow.
      A dzieci uzdolnione powinny byc NA SILE wrecz ZATRZYMYWANE w Polsce , aby tu zostac i PRACOWAC na EMERYTURY Polakow !!
      To HANBA !!
    • darcio17 Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż przed ... 19.01.11, 19:25
      No tak Polska Polska jaki to powalony kraj chińczyki mogą budować autostrady za połowę ceny bo mają wszystko co Polska niema, Polacy uciekają z kraju ponieważ niema pracy niema życia godnego czy polacy chcą żeby nas też źle traktowali?? może i traktują ale nie wydalają z kraju ja mieszkam 4 lata za granicą i jest mi super czytałem głupie komentarze na temat i dobrze zrobili to na pewno jakiś matoł bez szkoły i mu żal tyłek ściska.
    • Gość: Ania z Warszawy Widać, jaki syf panuje na krakowskich uczelniach.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.11, 19:27
      Jak można w ogóle przyjąć nielegala na studia?
      • Gość: Iza Dostał się na studia gdy przebywał tu legalnie. IP: *.dynamic.chello.pl 19.01.11, 20:54
        To, że ktoś stracił prawo pobytu w naszym kraju, nie oznacza, że zawsze przebywał nielegalnie.
    • Gość: stanley Re: Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż prze IP: *.dynamic.chello.pl 19.01.11, 19:30
      Wykształcenie tego nielegalnego emigranta,kosztowało Polskie państwo kila set tys.zł.Jestem ciekaw czy jego państwo by na to pozwoliło obywatelowi Polskiemu
      • Gość: bekart-rydzyka Re: Byl czas ze lapanki uliczne robiono na polakow IP: *.nwrknj.east.verizon.net 19.01.11, 23:24

        Gość portalu: stanley napisał(a):

        > Wykształcenie tego nielegalnego emigranta,kosztowało Polskie państwo kila set t
        > ys.zł.Jestem ciekaw czy jego państwo by na to pozwoliło obywatelowi Polskiemu

        Dlatego temu czlowiekowi ktory chce sie edukowac nalezaloby w pierwszej kolejnosci udzielic pomocy by swoja wiedze wykorzystal na prace w Polsce i splacil dlug za swe wyksztalcenie.
    • Gość: stanley Nielegalny emigrant IP: *.dynamic.chello.pl 19.01.11, 19:32
      Wykształcenie tego nielegalnego emigranta,kosztowało Polskie państwo kila set tys.zł.Jestem ciekaw czy jego państwo by na to pozwoliło obywatelowi Polskiemu
      • Gość: Iza Niech więc państwo pozwoli mu odpracować IP: *.dynamic.chello.pl 19.01.11, 21:00
        zaciągnięty dług, a nie pozbywa się pochopnie inteligentnego i wykształconego człowieka.
    • klosowski333 Re: Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż prze 19.01.11, 19:43
      Wydalic nalezy bezdusznych polskich urzednikow, ktorzy przez kilkadziesiat lat nie przystosowali sie do zycia w europejskim spoleczenstwie. Nalezy ich deportowac do Mongolii z rodzinami, dziecmi i wnuczetami, a majatek skonfiskowac.

      Co za podlosc! Ci ludzie reprezentuja Polske? Ktora? Z pewnoscia nie reprezentuja mnie. Z ludzkimi smieciami nalezy postepowac bez ceregieli. Ci polscy urzednicy zhanbili polski mundur i wykorzystali prawo przeciwko czlowiekowi, a nie w jego obronie.
      • Gość: Age Re: Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż prze IP: 10.5.49.* 19.01.11, 19:59
        true true
        Smutna to niestety i żałosna prawda
        :(
        tak jak i ta cała posmoleńska okołoMAKowska hucpa
        a to życia nikomu nie przywróci i wspomnień to nie poprawi
        a czasu się cofnąć nie da i krzywdy ludzkiej naprawić też

        żal - czytać, słuchać i patrzeć na to
    • sselrats Sa legalne sposoby na wjazd i pobyt w Polsce wiec 19.01.11, 20:03
      trzeba ich przestrzegac. A jak nie - to wysylka do domu.
      • Gość: Anula Re: Sa legalne sposoby na wjazd i pobyt w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.11, 20:53
        Wszystko rozumiem, ale ci ludzie są tu od 11 lat, i nagle - komuś zaczęli przeszkadzać, kiedy mają już poukładane zycie? Faszyzm czystej wody.
        A te Amisze, kilka dni temu opisywane? Nie płacą podatków ani ZUSu, nie posyłają dzieci do szkół. No nie, amerykańscy bracia są lepsiejsi, zawsze legalni.
        • sselrats "amerykańscy bracia są lepsiejsi, zawsze legalni" 19.01.11, 21:18
          dkladnie, takie jest prawo
    • Gość: gosc Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż przed ... IP: *.dip.t-dialin.net 19.01.11, 20:15
      krew mnie zalewa, jak czytam takie rzeczy. urzedasy cholerne...

      • Gość: pokorny Re: Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż prze IP: *.dynamic.chello.pl 19.01.11, 22:30
        Uwolnić Mongolską rodzinę !

        znajdzcie adres kancelarii premiera w sieci i piszcie maile - op tych ludzi ! niech uwolnią naszyxch sąsiadów i odpier.ola się skutecznie od tego kto stoi na krakowskim przystanku na czarnowiejskiej a kto nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        to jest po prostu skandal !
        skandal nie mający precedensu !!!!!
        czy ci mongołowie zmierzali do obalenia ustroju pańśtwa - podstepnie i przemocą ? nie - żyli jak my - jak szczury za tysiąc kilkaset miesięcznie - a chłopaczek się doskonale uczył !!!!!! MAM NADZIEJE ŻE AGH SIĘ WYKAŻE I TEMU CHŁOPAKOWI UMOŻLIWI OBRONE DYPLOMU I ZAŁATWI MU PAPIERY NA KONTYNUOWANIE NAUKI I POBYT.
        Poza tym nie oszukujmy się ALE CI GIEROJE ZE straży granicznej którzy o tym zadecydowali powinni być wywaleni na pysk bez prawa do emertytury. No kto na nie zarobi jak nie ten młody i uzdolniony troche skośnoooki polak !!!!!!!??????????????
        niech żyje przyjaxń polsko-mongolska !

        UWOLNIĆ NASZYCH MONGOLSKICH SĄSIADÓW

        PRECZ Z DEBILNĄ WŁADZĄ

        PRECZ Z IDIOTYCZNYM PRAWEM

        PRECZ Z POLSKIM IDIOTYZMEM I GŁUPOTĄ


        PRECZ ZE STRAŻĄ GRANICZNĄ RP !!!!!!!! NIECH PRZESTANIE POLOWAĆ NA LUDZI NA PRZYSTANKACH AUTOBUSOWYCH I W SKLEPACH
    • zablokowany-obrazliwy-nick Cyganów z Rumuni 19.01.11, 20:23
      żebrzących na ulicach ciężko złapać, kilku Mongołów pracujących i uczących się, żaden problem.
      • Gość: Prawdziwy Re: Cyganów z Rumuni IP: *.t-mont.net.pl 19.01.11, 21:12
        Za co chcesz obywatela Rumunii lapac ? Zebranie nie jest zabronione a on jest obywatelem UE tak jak i ty.
        • Gość: obersztumbar Re: Cyganów z Rumuni IP: *.dynamic.chello.pl 19.01.11, 22:31
          rĘCE PRECZ OD RUMUNÓW - jak się komuś nie podoba ze żebrzą niech im, nie daje ale odwalcie się faszyści od tych biedaków !!!!!! (10 k za dzień żebrania rodziny z małymi dziećmi)
    • Gość: Dr Boczek Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż przed ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.11, 20:37
      chrzanić ambitnych strażników - niech mi ciągną lachę kutafony
    • josephm50 Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż przed ... 19.01.11, 20:40
      Podejrzewam,że nie ma co liczyć na zmiłowanie.Wojewodą jest przecież śliczniutki Krecik,czy jakoś tam.A jakie ma poglądy ,wszyscy wiedzą.
    • erzbischof Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż przed ... 19.01.11, 21:08
      a czy przedstawiciele Watykanu ( wikarzy, proboszczowie itd) sa legalnie tutaj?
    • Gość: Sebastian Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż przed ... IP: *.dynamic.chello.pl 19.01.11, 21:23
      Przepraszam, ale będę wulgarny. Kurwa mać, jak można deportować, po 11 latach uczciwego życia w Polsce, rodzinę, która wszystko co ma wypracowała swoją ciężką i uczciwą pracą. A co to w ogóle za metody; złapać matkę na zakupach w sklepie, dziecko w drodze ze szkoły, a najstarszego syna na przystanku autobusowym? Przecież komunizm, a wcześniej nazizm się skończyły, a tutaj wciąż stosowane są post-gestapowskie i post-esbeckie metody; łapanki i wywożenie do odizolowanych ośrodków... Co to za kraj, który pozbywa się uczciwych obywateli, a utrzymuje plebs stadionowy? Pozwolę sobie przytoczyć fragment z powieści "Trans-Atlantyk" traktujący o Polsce: "potwór, który zdycha i zdechnąć nie może"...
      • Gość: Prawdziwy Re: Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż prze IP: *.t-mont.net.pl 19.01.11, 21:34
        "> Przepraszam, ale będę wulgarny. Kurwa mać, jak można deportować, po 11[i
        > ][/i] latach uczciwego życia w Polsce"

        To ze przebywali nielegalnie juz samo swiadczy o tym ze nie przebywali tutaj "uczciwie".

        " co to w ogóle za metody; złapać matkę na zaku
        > pach w sklepie, dziecko w drodze ze szkoły, a najstarszego syna na przystanku a
        > utobusowym? "


        A ja sie zapytam: a dlaczego nie ? Moze tak bylo latwiej ? Czym to sie rozni od wjazdu na chate ? Moim zdaniem nawet lepiej. Dom = bezpieczenstwo i bardzo duzy plus ze nie naruszali ich ciszy i spokoju domowego.

        "Przecież komunizm, a wcześniej nazizm się skończyły, a tutaj wciąż
        > stosowane są post-gestapowskie i post-esbeckie metody; łapanki i wywożenie do o
        > dizolowanych ośrodków..."

        Chyba nie wiesz czym byly lapanki.

        "Co to za kraj, który pozbywa się uczciwych obywateli,
        > a utrzymuje plebs stadionowy?"

        Mongolowie nie byli obywatelami tego kraju.
        • Gość: POLAK oddawać nam naszych Mongołów IP: *.dynamic.chello.pl 19.01.11, 22:23
          Ale że ktoś jest mongołem czy nie nie ma znaczenia do tego żeby mu nie pozwolić tu zyć ! Co z tego ze jestem obywatelem tego kraju z połową rodziny godnie poległą w trakcie ostatniej wojny (i to po naszej słusznej stronie) - ? przecież prawo krwi nie daje mi żadnego prawa do wyrzucania sąsiada tylko dlatego ze nie był obywatelem tego kraju -a a jakie to ma znaczenie ? przecież ten kraj i tak jest jak twierdzą nasi sąsiedzi - SEZONOWY !!!!!!!!!! No i im nas więcej tym lepiej.
          To byli nasi mongołowie, tutejsi - zasiedzeni i nie zamierzamy bez nich zyć niech głupia władza się stuknie w czajnik saganem do gotowania herbaty i odda nam naszych mongołów ! komu oni przeszkadzali ? może ktoś ich podpiepszył ? a tak swoją droga to nasza straż graniczna prowadziła pewno przez 5 lat działania operacyjne w centrum krakowa mające na celu ustalenie miejsca pobytu podejrzanych ? Może wynajeli mieszkanie obok nich - i monitorowali co robią ? Ludzie to jest żenada - NALEŻY NATYCHMIAST ZMIENIĆ POLITYKĘ EMIGRACYJNĄ - naprawde jeżeli ktoś jest tak odweażny żeby zdecydować się na zycie w takim kraju .... trzeba mu to umożliwić. Polska zawiść, zazdrość i nienawiść do wszystkiego nie mogą zjadać samych siebie.
          WOJEWODO ODDAJ NAM NASZYCH MONGOŁÓW !!!!!! powinni dostać natychmiast obywatelstwo !!!!!!!!!!! Co za skandal
        • Gość: anty - polak Re: Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż prze IP: 93.159.164.* 19.01.11, 23:48
          "łapanki" też były legalne, bałwanie. a uciekanie przed nimi "samo w sobie nieuczciwe bo nielegalne - był zakaz uciekania"
          pogratulowac mundurowej yntelygencji.
          • Gość: POLAK Re: Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż prze IP: *.dynamic.chello.pl 20.01.11, 00:12
            poleż na chodniku - to pomaga na głupotę :) bałwanie...
        • Gość: waffel Re: Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż prze IP: *.oitbd.pl 20.01.11, 11:01
          Masz absolutną rację. Mieli 11 lat na legalizację pobytu. Po drodze były ze trzy abolicje. To, że dokumenty nie grały w urzędzie... zgoda, jest ich sporo, ale nie zmienia to faktu, że tysiącom ludzi udaje się zalegalizować pobyt. Urząd nie może dać odmowy komuś, kto spełnia warunki. Trzeba mu trochę pomóc. Urząd postąpił tutaj OK i nie ujawnił przyczyn odmów - czyli chroni dane mongolskiej rodziny.

          Przyjeżdżasz do jakiegoś kraju, przez 11 lat lejesz na jego prawo, a potem płacz, że wydalają. To, że tak długo się uchowali to własnie dowód na to, że Straż nie prowadzi faszystowskiej polityki.

          Zresztą - umieszczenie w ośrodku dla Cudzoziemców nie znacza wydalenia. Najpewniej będzie się toczyło postępowanie w tej kwestii, które (jak znam życie), zakończy się udzieleniem zgody na pobyt tolerowany.


          Swoją drogą - wątpię w rzetelność mediów w tej sprawie. JAkiś czas temu podobny był przypadek u mnie (w Gdańsku). TVN zrobił reportaż o tym, jak wydalają uczciwie pracującego ormianina. Tylko, że ten koleś nie pracował uczciwie. Stoi na PRzymorzu i sprzedaje lewe fajki (przemycane, nabija tym samym kasę organizacji przestępczej, bo przecież to ona przerzuca fajki przez granicę). Ale o tym ani słowa. Uczciwy sklepikarz, człowiek rodzinny, do rany przyłóż i tak dalej. Urząd jak zwykle nic nie powiedział.
          Tak samo tutaj - znamy tylko relację jednej strony. Wiemy, że są uczciwi, bo sami o tym powiedzieli.

          Wiem, że sprawa wydaje się okrutna. Ale prawo obowiązuje tak samo wszystkich. Dlaczego? Po to, by nie udzielać zezwoleń "na piękne oczy". Bo tylko tak można mówić o jakiejkolwiek uczciwości. Urzędas nie powinien na oko oceniać kto jest "fajny" - ma dość jasne przepisy, któych się trzyma, a obowiązkiem imigrantów jest zalegalizować sobie pobyt. Nie może odmówić "bo mu coś nie pasuje" - i tak samo musiało być tym razem. Rodzina czegoś nie dopilnowała, albo coś nie grało (hmmm, praca na czarno?) i tyle.

          BTW. Ta Pani nie figuruje w rejestrze tłumaczy przysięgłych.

    • Gość: smera I słusznie ... IP: 188.33.179.* 19.01.11, 21:28
      Teraz niech wyłapią Polaków (po za granicami Polski) i przywiozą do kraju. Ktoś musi, do cholery, płacić składki na ZUS. Także (w wielu przypadkach) zaległe alimenty.







    • wujeksknerus Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż przed ... 19.01.11, 21:50
      Ja tam nic nie mam do Mongolow. W I RP sluzyli Tatarzy i dawali rade. Nie powinni go wyrzucac z Polski.
      • Gość: pokorny Re: Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż prze IP: *.dynamic.chello.pl 19.01.11, 22:35
        Piszmy do kracika i tuska niech nam uwolni naszą mongolską rodzinę !!!!
        Jak można kogokolwiek po 11 latach wywalić jak wsze !
        Ludzie do broni ! kosy na sztorc i bronić mongołów !!!! (naszych domorosłych)
      • Gość: tom Re: Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż prze IP: 77.236.26.* 20.01.11, 11:38
        Tatarzy to nie Mongołowie. Tatarzy są genetycznie pokrewni Turkom, i wyznają islam, Mognołowie to Azjaci, wyznają buddyzm.
    • Gość: krakauer Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż przed ... IP: *.dynamic.chello.pl 19.01.11, 22:17
      ... skandal....

      jeżeli ktoś jest na tyle - odwazny, dzielny, szalny, po...y, rab....y, zdesperowa....y żeby chcieć tutaj zyć - trzeba pocałować go w stopę, dać 10 tyś zł - paszport i powiedzieć - oto polska - żyj !!!! Ludzie zamiast się cieszyć że ktoś chce tu żyć .... i mu się udaje !!!!! to robimy takie jaja - bo nasi dzielni strażnicy graniczni mogą się popisać złapaniem "mongolca" na przystanku pod AGH... coś strasznego. Powtarzam coś strasznego. Powinna być zasada - jeżeli gadasz już po polsku to zostań !!! naprawde żarcia i miejsca starczy dla wszystkich ! A jeszcze do tego mongołów - lubimy od czasu kiedy Mongolski bohater uratował całą bazę naszej armii w iraku przed wjechaniem w nią cysterny (120 tonowej) z benzyną ... :) celnym strzałem do kierowcy z kałacha.
      Hańba to jest !!!!!
      jeżeli ktoś chce być polakiem - nalezy mu pozwolić, kolor skóry, wyznanie, skońsność oczu to pierdoły zupełnie nie mające znaczenia.
      Bo skoro przyjęliśmy i pozwoliliśmy zrobić karierę holendrowi den Bultowi - to czemu mamy eksterminować biednego mongolskiego chłopaka ? Ja akurat uważam że mongołowie są OK !!!!!
    • Gość: Milena Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż przed ... IP: 86.84.109.* 19.01.11, 22:23
      co sie dzieje w tym posranym kraju... :/
    • 0ffka Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż przed ... 19.01.11, 22:43
      bezduszne qrevtvo przepisów i władz.
      • Gość: Asia Re: Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż prze IP: 195.20.110.* 20.01.11, 12:15
        Totalne przegięcie. Rodzina w spokoju żyje, mieszka, opłaca wszystko a tu takie rzeczy...... Komu oni przeszkadzają....szkoda mi tej rodziny. Ale gdzie tu jest sens??? Mama tłumaczy przekłady dla policji, sądów a tu proszę.... chore to jest!!!!!!
    • blumkwist Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż przed ... 19.01.11, 22:59
      Napiszcie w Gazecie jakiś list protestacyjny, pod którym można by się było podpisać...bo serce mi się kraje jak o nich czytam!!!
    • Gość: Wojewodo ustąp Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż przed ... IP: *.dynamic.chello.pl 19.01.11, 23:00
      Deportować wojewodę ! jeżeli nie ulituje się nad tymi ludźmi !
    • marina111 Re: Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż prze 19.01.11, 23:13
      Przebywał tu nie legalnie to go wywiezli. Co w tym dziewnego. Na całym swiecie się prawa przestrzega a jak u nas straz graniczna raz zadziałała jak trzeba to w gazecie lamenty robia.
      Zapraszam tą krakowską straż graniczną do WÓlki Kosowskiej i Nadarzyna. Mieli by co robic. A Osrodek w Przemyślu mógł by ich wszystkich nie pomieścic.
      Prawa trzeba przestrzegac a gazeta powinna pochwalic strazników za sprawna akcje a nie robic z nich tyranów bez serca
      • Gość: gtx Re: Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż prze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.11, 11:33
        Prawa trzeba przstrzegać dlatego należy natychmiast wywalić w szystkich nielegalnie przebywajacych Polaków z USA, Kanady, Australii etc.
      • Gość: karolina 2 Re: Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż prze IP: 195.81.13.* 20.01.11, 16:21
        ale glupoty wypisujesz Zadzialali przeciw komu ?rodzinie ,ktora ma ulozone dzieci zdolne i matce co urodzila w naszym kraju obywatela polskiego ,nie mowiac juz o tym ze byla tlumaczem jezykow swojego i polskiego i gdzie w Sadzie gdzie nie kazdy ma taki talent by taka prace podjac bo w tym przypadku trzeba znac bardzo dobze oba
        Czemu sie nie zajmia tym badziwiem przestepczym i ich sie nie wywozi tylko ssie im daje ochrone pod przykrywka
        Kazdy ma prawo zyc tam gdzie mu sie podoba bez wzgledu gdzie sie urodzil, bo ziemia jest dla wszystkich a granice wymyslil czlowiek
    • Gość: bekart-rydzyka Re: Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż prze IP: *.nwrknj.east.verizon.net 19.01.11, 23:19
      Gość portalu: beQuiet napisał(a):

      > To może zrobimy sobie tutaj drugą Anglię w sposobie traktowania imigrantów ? Dz
      > iś tytuł inżyniera, jutro meczety i Allah wie co jeszcze.

      Allah jest Bogiem tym samym co u zydow Jahve. Zas zydek Jezus byl tylko "Mesjaszem" to jest poslancem od Boga.
      Poza tym kosciol katolicki produkuje swoich bozkow pod postacia swietych.
      Teraz chca wyprodukowac nowego bozka z bylego szefa mafi Watykanskiej ochraniajaca zboczencow pedofilow.
      • Gość: uwaga Re: Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż prze IP: *.dynamic.chello.pl 19.01.11, 23:58
        jw
        ktos już wczesniej napisal cyt.:
        Napiszcie w Gazecie jakiś list protestacyjny, pod którym można by się było podpisać..
        Popieram.
      • Gość: pokorny czytaj Święty Koran IP: *.dynamic.chello.pl 20.01.11, 00:14
        1 Bóg i Jego Posłaniec
        są wolni od zobowiązań
        względem tych spośród bałwochwalców,
        z którymi zawarliście przymierze.

        2 Podróżujcie swobodnie po ziemi
        w ciągu czterech miesięcy!
        Wiedzcie, iż nie jesteście zdolni
        sprowadzić do niemocy Boga
        i że Bóg pokryje wstydem niewiernych!

        3 I oto wezwanie od Boga i Jego Posłańca
        do ludzi w dniu wielkiej pielgrzymki:
        "Bóg i Jego Posłaniec są wolni od zobowiązania
        względem bałwochwalców.
        Jeśli się nawrócicie,
        to będzie lepiej dla was;
        a jeśli się odwrócicie,
        to wiedzcie, iż nie sprowadzicie Boga do niemocy."
        Obwieść karę bolesną tym, którzy nie wierzą!

        4 Jednak z wyjątkiem tych spośród bałwochwalców,
        z którymi zawarliście przymierze;
        oni go potem w niczym nie naruszyli
        ani też nie pomagali nikomu przeciwko wam.
        Uszanujcie więc w pełni względem nich
        wasze przymierze, aż do ich terminu.
        Zaprawdę, Bóg kocha ludzi bogobojnych!

        5 A kiedy miną święte miesiące,
        wtedy zabijajcie bałwochwalców,
        tam gdzie ich znajdziecie;
        chwytajcie ich, oblegajcie
        i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!
        Ale jeśli oni się nawrócą
        i będą odprawiać modlitwę,
        i dawać jałmużnę,
        to dajcie im wolną drogę.
        Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!

        6 A jeśli ktoś z bałwochwalców
        poszukuje u ciebie schronienia,
        to daj mu schronienie,
        tak by mógł usłyszeć słowo Boga,
        a następnie doprowadź go do miejsca bezpiecznego.
        Tak się stanie,
        ponieważ to są ludzie, którzy nie wiedzą.

        7 Jakież może być przymierze
        bałwochwalców
        z Bogiem i Jego Posłańcem,
        z wyjątkiem tych, z którymi zawarliście przymierze
        w świętym Meczecie?
        I jak długo oni będą wierni wam,
        to i wy bądźcie wierni im!
        Zaprawdę, Bóg kocha ludzi bogobojnych!

        8 Jakże to?
        Skoro oni, kiedy mają przewagę nad wami,
        nie przestrzegają wobec was ani związków przymierza,
        ani też traktatu o opiece?
        Oni starają się wam przypodobać swoimi ustami,
        ale serca ich odmawiają
        i większość z nich to ludzie przewrotni.

        9 Oni sprzedają znaki Boga za małą cenę
        i oddalają się od Jego drogi.
        Jakże złe jest to, co czynią!

        10 Oni nie przestrzegają względem wiernego
        ani związków przymierza, ani traktatu o opiece.
        Tacy są ludźmi występnymi.
    • onetimetrader Re: Złapali go na przystanku i wywieźli. Tuż prze 20.01.11, 02:21
      Zanim otworzysz usta wartoby cos przeczytac bo chyba masz jednocyfrowe IQ - Mongolowie to nie muzulmanie czy inne fundamentalistyczne religie - lepiej dawac azyl dla jakiegos gowna z bylej ZSRR niz dla ciezko pracujacych uczciwych Azjatow .. ot cala dzisiejsza rydzykowa Rzeczypospolita ..
      Dla tych wszystkich co krytykuja .. zapomnial wol jak cieleciem byl, zapomnial obozy w Austrii przepelnione uchodzcami z Polski w czasie komuny ... Mongolia w dalszym ciagu jest komunistyczna ..
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka