Gość: 0000 kiedy zostaną przemianowane na Kopiec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.11, 09:37 Leszka? I numeracja 1-4. Lud je odnowi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Fajdak PiSdzielce do roboty IP: 78.133.192.* 01.02.11, 09:38 PiSdzielce do roboty i sypać kopiec Lecha! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ED KOPCE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.11, 15:34 DOKLADNIE POKAZCIE WKONCU CZYNEM A NIE PUSTYMI SLOWAMI JAK TO JEST Z TYM WASZYM PATRIOTYZMEM, CZY TO TYLKO TAKA ETYKIETKA KTORA MOZNA WTEDY KIEDY SIE CHCE I WAM PASUJE PRZYPIAC? A OJCZYZNA SOBIE TYLKO GEBE WYCIERACIE ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: John Krakowskie kopce zagrożone, grozi im rozmycie IP: *.tktelekom.pl 01.02.11, 09:50 a za PRL się trzymały a teraz jak jest kasa do zrobienia to nawet import z USA nie pomaga na długo i znowu remont. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zet Re: Krakowskie kopce zagrożone, grozi im rozmycie IP: *.ericpol.com 01.02.11, 09:56 Kopiec Kościuszki i Piłsudskiego były remontowane kilka lat temu. Kto wykonał za ciężkie miliony remont który nie wytrzymał 5 lat? Jakie były udzielone gwarancje. Kopce stały kilka dziesięcioleci w nie naruszonym stanie a wtedy też padało. Teraz winni są rowerzyści i deszcz. Firma która zrobiła fuszerkę przy remoncie zupełnie jest pomijana. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Igrek Re: Krakowskie kopce zagrożone, grozi im rozmycie IP: *.147.83.99.nat.umts.dynamic.eranet.pl 01.02.11, 10:15 Masz rację, ale weź pod uwagę, że przez dziesięciolecia ruch na kopcach był znacznie mniejszy. A niezaprzeczalnym faktem jest, że kiedyś rowerzyści nie wjeżdżali na kopce i w inne miejsca. Dotyczy to zresztą też tzw. "kładowców", ale nie porównuję oczywiście tych grup. A fuszerka pewnie była, robotr remontowe na Kopcu Piłsudskiego ciągnęły się latami - z braku pieniędzy. I to też wpłynęło na jakość naprawy. Swoją drogą, miasto wywala setki milionów na stadion dla pacanów nieumiejących grać, a klika milionów na ratowanie symboli Krakowa jest kłopotem dla budżetu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miloszm Re: Krakowskie kopce zagrożone, grozi im rozmycie IP: 77.236.26.* 01.02.11, 10:32 wyjaśnij mi proszę na czym polega niszczenie kopca przez rowerzystów? nie pojmuję tego szczerze mówiąc jak jadąc na rowerze, który często, razem z rowerzystą jest lżejszy od jakiegoś tłuścicha, można powodować szkody? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: d Re: Krakowskie kopce zagrożone, grozi im rozmycie IP: *.dynamic.chello.pl 01.02.11, 10:38 "dofinansowanie rewaloryzacji kopca Krakusa" - co to znaczy rewaloryzacja??? Zmieni się wartość kopca w kopcu ??....... Odbić od nagonki na rowerzystów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sprai Re: Krakowskie kopce zagrożone, grozi im rozmycie IP: *.telnet.krakow.pl 14.11.11, 20:37 Stary, po łbie Mickiewicza i Światowida też byś jeździł? A te zabytki są akurat wykonane z twardszego materiału niż kopce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lucyś Re: Krakowskie kopce zagrożone, grozi im rozmycie IP: 89.174.214.* 01.02.11, 10:40 Pamiętam za jakieś kosmiczne pieniądze remontowano dopiero co kopiec Kościuszki. To jakaś PRLowska firma budostal jakiś czy Chemobudowa. Już wtedy wyglądało to na wielki przekręt. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tkw Re: Krakowskie kopce zagrożone, grozi im rozmycie IP: 212.160.153.* 01.02.11, 11:37 Remont był w 2002, firma która go przeprowadziła to Skanska. www.skanska.pl/pl/Oferta/Budownictwo-inynieryjne/Roboty-inynieryjne/Renowacja-budowli/ otwarcia dokonał Kwaśniewski, więc można na kogoś zwalić tę fuszerkę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sprai Re: Krakowskie kopce zagrożone, grozi im rozmycie IP: *.telnet.krakow.pl 14.11.11, 20:32 Dokładnie! Żeby uniknąć nieporozumień, gwoli wiecznej ich niesławy donoszę: prace na kopcach wykonywała firma SKANSKA. SKANSKA. A żeby ktoś nie zapomniał, dodam jeszcze raz, że to była SKANSKA. W dobrym najwyraźniej układzie z władzami miasta, skoro po rozmyciach nigdy nie egzekwowana jest żadna gwarancja, ale rozpisywany kolejny przetarg, który zawsze wygrywa... i tu powtórzę ponownie: FIRMA SKANSKA!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krakus Stary Czegoś tu nie rozumiem IP: 194.42.110.* 01.02.11, 11:37 Jako stary krakus czegoś tu nie rozumiem: I Kopiec Piłsudskiego i Kopiec Kościuszki były remontowane i oba z wielką pompą (m.in. wizyta prezydenta Kwaśniewsiego i innych oficjeli) zostały otwarte na nowo w jesieni 2002 r. A więc zaledwie 10,5 roku temu. Na remont obu kopców wydano strasznie dużo pieniędzy. Nie prywatnych, ale naszych - publicznych pieniędzy. Ktoś to nadzorował (inspektorzy nadzoru, władze miasta itp.), ktoś to wykonywał (wykonawcą remontu Kopca Kościuszki był bodajże Hydrotrest, czyli Skanska SA), ktoś za to wziął grube pieniądze. Oba kopce usypano bardzo dawno: Piłsudskiego 74 lata temu, a Kościuszki 188 lat temu i jakoś się trzymały, mimo deszczy, powodzi itd. Tymczasem zaledwie 10,5 roku temu zakończono remont wykonany przez nowoczesne firmy przy użyciu zaawansowanych technologii i urządzeń. I? Kopce się sypią. Czyli ktoś spartaczył robotę. Ale zapewne dał jakąś gwarancję. Warto by spytac wykonawców (i inspektorów nadzoru) obu inwestycji, dlaczego ich efekt pracy po zaledwie 10 latach jest tak mizerny... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zet Re: Czegoś tu nie rozumiem IP: *.ericpol.com 01.02.11, 12:02 Dokładnie o to mi chodzi. Kopce stały dziesiątki lat w dobrym stanie. Zrobiono remont za gigantyczne pieniądze. Niecałe 10 lat po remoncie kopce się rozsypują. Nie ma co tu mydlić ludziom oczu o rowerzystach. Bo na obydwa kopce od paru lat jest zakaz wjazdu. Przeciętny rower waży 15 kilogramów. Nie sadze żeby ta dodatkowa waga miała jakikolwiek wpływ. W przypadku kopca Krakusa istotnie następuje dewastacja pieszo-rowerowa związana z poruszaniem się poza ścieżkami. Ktoś odwalił fuszerkę przy remoncie kopców. Miały być super nowoczesne technologie. Nie przetrwały 10 lat. I nie ma co zganiać winy na deszcze i rowerzystów. Technologia lub wykonanie nie sprostały wymogą. Dawniej plotło się wiklinę i okładało z zewnątrz darnią. Trzymało się bardzo długo. W deszczu mrozie i upałach. Obecnie po położeniu paskudnej plastikowej siatki i porobieniu odwodnień oraz brukowanych alejek kopce się rozpadają. W lecie zieleń jest przesuszona, co świadczy o zbytnim odwodnieniu gruntu. Grunt suchy staje się sypki i słabo związany. Potem popada i wszystko spływa. Gdzie są odpowiedzialni za ten remont? Odpowiedz Link Zgłoś
reid_malenfant Re: Czegoś tu nie rozumiem 01.02.11, 12:51 krakowskie kopce pierwszą ofiarą globalnego ocieplenia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mnr Re: Czegoś tu nie rozumiem IP: *.multi-play.net.pl 01.02.11, 18:15 A najśmieszniejsze jest to że na tablicy przy Kopcu Piłsudskiego opisującej remont jest jak byk napisane ze zastosowano najnowsze technologie zapobiegające osuwiskom. Widocznie technologie "kopcowe" bardzo szybko się dezaktualizują skoro po dekadzie specjalne technologie się nie sprawdzają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sprai Re: Czegoś tu nie rozumiem IP: *.telnet.krakow.pl 14.11.11, 21:32 Bo te "strasznie dużo pieniędzy" to tzw. pula nagród dla - inspektorów nadzoru budowlanego i pochodnych - prezesów i kierowników robót firm wykonawczych - architekta miasta, prezydenta miasta, radnych miasta - członków komitetów odnowy kopców - miejskiego, małopolskiego, jakiegośtam konserwatora zabytków - członków Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa - szych ZIKiTu za trzymanie gąb na kłódkę odnośnie użycia realnie na same prace najwyżej 20% zgromadzonych środków i zastosowania w związku z tym materiałów i technologii z ("najnowszej") przeceny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krakus Krakowskie kopce zagrożone, grozi im rozmycie IP: *.pnet.com.pl 01.02.11, 14:15 ale kasa na DisneyLand w podziemiach Sukiennic za w sumie prawie 80 mln. zł się znalazła!! No ale interes z konsorcjum Trias był obowiązkowy Odpowiedz Link Zgłoś
dejot7 Krakowskie kopce zagrożone, grozi im rozmycie 01.02.11, 15:25 Tyle problemów z tymi kopcami, Krakusy nie śpią po nocach. A przecież wystarczy wyhodować odpowiednio dużego kreta, który za jednym zamachem usypie parę nowych kopców na pamiątkę różnych ciekawych wydarzeń historycznych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasia Krakowskie kopce zagrożone, grozi im rozmycie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.11, 16:25 dwa z trzech które były remontowane. Na Kraka i Wandy zdecydowanie gorzej się wchodzi by podziwiać okolice... remont Kościuszki i Piłsudskiego - jak widać MASAKRA!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m Krakowskie kopce zagrożone, grozi im rozmycie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.11, 16:29 Dlaczego remontu krakowskich kopców nie sfinansują naukowcy, którzy wymyślili nowatorskie metody wzmacniania skarp oraz firmy, które przeprowadziły kilka lat temu remonty? Wszystkie te działania pochłonęły dużo społecznych pieniędzy. Wtedy chwalono się, że zastosowano najnowsze osiągnięcia techniki umacniania skarp (podobno użyto specjalne amerykańskie maty). Technologia ta miała gwarantować odprowadzenie wody opadowej i zabezpieczenie kopców przed osuwaniem nawet przy największych opadach deszczu i to przez wiele lat. Albo technologia została błędnie dobrana albo wykonawcy źle wykonali prace. Ktoś za to powinien odpowiedzieć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sprai Re: Krakowskie kopce zagrożone, grozi im rozmycie IP: *.telnet.krakow.pl 14.11.11, 20:50 100% racji, 0% racjonalności. Kraków to chyba najbardziej znepotyzowane znane mi polskie miasto. Tutejsi dycydenci zupełnie nie boją się konsekwencji swoich decyzji, bo jeden drugiego skutecznie kryje. Do kolegów królika należą również pewne firmy, które wykonują dla miasta prace drogowe, bodowlane, wywózkowe i inne. Ogrom publicznych pieniędzy nie służy doborowi najlepszych środków, ale zamknięciu licznych dycydenckich gąb w sprawie ich miernej jakości. Dzięki temu firmy te wykonują te same prace od nowa w nieskończoność, a radni w nieskończoność od nowa zamykają gęby. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: atosatos1 zmienić nazwy kopców na JP2 i Kaczyńskiego, IP: *.n4u.abpl.pl 01.02.11, 17:51 wtedy można liczyć na cud w wypadku pierwszego kopca, a na drugi po apelu ojca dyrektora zrzucą się mohery. Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy_dobrze_poinformowany Jesteśmy ... 5 000 lat za Egiptem - oni nie muszą 02.02.11, 10:26 swoich piramid remontować co ... 10 lat !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sprai Re: Jesteśmy ... 5 000 lat za Egiptem - oni nie m IP: *.telnet.krakow.pl 14.11.11, 20:28 Mój drogi, gdybyś wiedział cokolwiek o konstrukcji naszych kopców, siedziałbyś cicho. Krakus przenigdy by się nie rozmył gdyby nie prace archeo z lat '30, które zniszczyły całkowicie relikty spajającej go wiklinowej siatki. Kościuszko i Piłsudski też przetrwałyby nietknięte 13 wieków gdyby od razu przy ich budowie skopiowano rozwiązania Wiślan. Nie mów, że jesteśmy za Egiptem, bo im jakoś nigdy nie udało się usypać kopca z PIASKU, który przetrwałby 1300-1400 lat. Odpowiedz Link Zgłoś