Dodaj do ulubionych

Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek!

IP: *.aster.pl 11.03.11, 01:06
Wreszcie jakaś dobra wiadomość
Obserwuj wątek
    • Gość: agentura Dobra wiadomość, ale... IP: 77.236.26.* 11.03.11, 01:11
      mało brakowało i cenne dzieło, przykład udanego połączenia sztuki z architekturą, zniknęłoby bezpowrotnie i to nie przez nieszczęśliwy wypadek, pożar, katastrofę itp, lecz za sprawą świadomego działania bezmyślnychi bezczelnych ludzi, nieświadomych szkodliwych konsekwecji swoich nieprzemyślanych i głupich działań. To nie może się powtórzyć. Musi istnieć system zabezpieczający sztukę i wartościową architekturę przed niszczycielskim działaniem współczesnych wandali ze świata biznesu.
      • Gość: PLM Re: Dobra wiadomość, ale... IP: *.zax.pl 11.03.11, 02:11
        Później się już nie dało. Konserwator-bohater, po prostu.
        • Gość: bambo [...] IP: *.beskidmedia.pl 11.03.11, 08:35
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • Gość: ram Re: kolejny "cenny zabytek" gazety zydowskiej IP: *.usr.onet.pl 11.03.11, 09:16
            dokladnie, nie wiem coz tym syfie ladnego... wstyd mi, ze takie cos bedzie dalej straszylo w Krakowie...
            • Gość: Anka Re: kolejny "cenny zabytek" gazety zydowskiej IP: *.ghnet.pl 11.03.11, 09:22
              Skąd się biorą na świecie takie prymitywy jak wy dwaj powyżej?
              • Gość: robi Re: kolejny "cenny zabytek" gazety zydowskiej IP: *.dynamic.chello.pl 11.03.11, 10:37
                ogólnie zróbmy z Krakowa jedno wielkie muzeum ! niech dalej szpeci swoim syfiastym wyglądem ... Ech !
                • koziolek_matolek_1234 Re: kolejny "cenny zabytek" gazety zydowskiej 20.03.11, 01:11
                  Okej. Nasram Ci na łeb. To ostatnio nowocześnie...
      • Gość: Bartosz Klimek Re: Dobra wiadomość, ale... IP: *.deltavista.pl 11.03.11, 09:40
        Nie do końca się zgodzę. Nie oceniałbym pochopnie inwestora. Nie bronię go, ale spójrzmy na to obiektywnie. Bierzesz się za remont budynku, który w świetle prawa nie jest zabytkiem. Przygotowujesz plan inwestycji, wydatki itd., a tu nagle okazuje się, że ktoś dochodzi do wniosku, że to jednak jest zabytek. To wywraca wszystkie plany do góry nogami! Takie coś powoduje, że prawo się ośmiesza, a jednocześnie zniechęca ludzi do inwestowania. Wpiszmy w końcu do rejestru zabytków wszystko to, co na to zasługuje, i skończmy wreszcie z tą histerią.
    • Gość: daios Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.183.237.239.dsl.dynamic.eranet.pl 11.03.11, 05:34
      IDIOTYZM... Chronić tak brzydki twór komuny... Mam nadzieje że niedługo to skują
      • Gość: zv Re: Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.lightspeed.cicril.sbcglobal.net 11.03.11, 07:00
        To nie twór komuny ale artystki.
        • Gość: hak Re: Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.usr.onet.pl 11.03.11, 09:17
          nie wazne czyj - brzydkie, szpecace okolice. mam nadzieje, ze to jednak skuja...
          • Gość: MNB Re: Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.ghnet.pl 11.03.11, 09:23
            He, he - dokładnie odwrotnie. Jak okolicę szpeci? Wytłumacz to.
            • Gość: adfaf Re: Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.gemini.net.pl 12.03.11, 18:16
              najlepiej na twoje pytanie odpowiada to zdjęcie:
              projektmiejski.files.wordpress.com/2009/11/biprostal-009.jpg
              chcesz coś więcej wiedzieć? Po co nam takie gó... jako zabytek? Jaka to atrakcja? Czy wszystko co jest stworzone przez artystów jest dobre i nie może być krytykowane? Sztuka sztuką ale ta mozaika to całkowity brak gustu i katastrofa pod względem budowlanym....
      • Gość: nickt Re: Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.ghnet.pl 11.03.11, 10:14
        daios wg. ciebie w takim razie centrum Nowej Huty też sie powinno wyburzyć bo to wytwór komuny!!
        A jest wpisane w rejestr zabytkow.
      • Gość: uh Re: Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.11, 20:01
        Twór komuny to ty masz pod czapką. Właśnie tak.
    • Gość: qe5 Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: 77.236.25.* 11.03.11, 07:10
      Zabytek , jaja sobie robicie.
    • Gość: fizyka budowli Mozaika sama odpadnie IP: *.adsl.inetia.pl 11.03.11, 07:37
      Po ociepleniu ściany od wewnątrz mozaika odpadnie sama po kilku latach. Odmrozi się. To kolejny dowód na to że architekci spali na wykładach z fizyki budowli.
      • Gość: ciekawski Re: Mozaika sama odpadnie IP: *.ip.netia.com.pl 11.03.11, 12:09
        To jakim cudem dotąd nie odpadła, znawco domorosły? Mrozy zimą działały na nią już od parudziesięciu lat.
    • Gość: lokals Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.11, 07:41
      Dobra wiadomość. Kolejną dobrą wiadomością będzie to, że tym razem prawo zadziała, w przeciwieństwie do np. sprawy nielegalnej nadbudowy przy Szerokiej...
    • Gość: BS Mozaika wygląda jak ściana w sraczu pod dworcem IP: *.soda.krakow.pl 11.03.11, 07:45
      zaraz nie będzie można nic budować, bo te urzędasy powpisują wszystko jako zabytki. Pan konserwator myśli że jest największym estetą w mieście...HAHAHA
      • Gość: lokals Re: Mozaika wygląda jak ściana w sraczu pod dworc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.11, 07:58
        Daj mu wizytówkę, to pozna tego większego. Twoje podejście do sprawy zdradza fachową wiedzę i wyrafinowane myślenie.
        • Gość: torpesa Re: Mozaika wygląda jak ściana w sraczu pod dworc IP: *.usr.onet.pl 11.03.11, 09:19
          ale co sie go czepiasz? ma prawo powiedziec ze mu sie cos nie podoba, tak samo jak i mnie. sciana wyglada dokladnie tak jak napisal... banda jakichs zakompleksionych ludkow broni tego jak conajmniej krzyza na krakowskim przedmiesciu...
          • Gość: lokals Re: Mozaika wygląda jak ściana w sraczu pod dworc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.11, 12:08
            A ja mam prawo powiedzieć co myślę o opiniach znawców szaletów.
          • Gość: ekspierdt Re: Mozaika wygląda jak ściana w sraczu pod dworc IP: 77.236.26.* 11.03.11, 14:19
            Jak się na czymś nie znasz (w tym przypadku na Architekturze), to się nie wypowiadaj, bo po prostu ośmieszasz się.
            • Gość: gural Re: Mozaika wygląda jak ściana w sraczu pod dworc IP: *.beskidmedia.pl 11.03.11, 17:36
              a ja glupi zawsze myslalem, ze architektura jest dla ludzi, dla mieszkancow, a nie dla architektow i garstki spedalonych snobow
        • Gość: BS moje podejście do sprawy zdradza poczucie estetyki IP: *.soda.krakow.pl 11.03.11, 13:37
          dobrego smaku i racjonalnego myślenia, innymi słowy gó... powinno wylądować w sraczu a nie leżeć (w tym przypadku) na ścianie
          • Gość: lokals Re: moje podejście do sprawy zdradza poczucie est IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.11, 16:14
            Dobry smak doskonale pokazuje twoje upodobanie do sanitariatów i ich zawartości.
    • Gość: Waginiak A Szkieletor? IP: *.dynamic.chello.pl 11.03.11, 08:09
      A co ze Szkieletorem? To przecież najsłynniejszy zabytek Krakowa! Musimy walczyć o to żeby pozostał w niezmienionej postaci dla przyszłych pokoleń! To nasze dziedzictwo!
      • Gość: akhim azziz Re: A Szkieletor? IP: *.dynamic.chello.pl 11.03.11, 08:15
        jak to co.. już o niego walczą :) inwestor dostał karę... ;)
    • Gość: sąsiad Brzydactwo zabytkiem, iwestycja wstrzymana... IP: 195.212.79.* 11.03.11, 08:15
      Brzydactwo zabytkiem, iwestycja wstrzymana... cała Polska.
    • Gość: ... Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.nsystem.pl 11.03.11, 08:49
      budynek biprostalu = dno, a nie zabytek ...
    • Gość: Inmeq Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.ghnet.pl 11.03.11, 09:29
      Odzywają się sami laicy, nie mający zielonego pojęcia o historii, kulturze, architekturze itp. Wszystko się im kojarzy z tzw. "komuną", choć większość w ogóle nie rozumie znaczenia tego słowa. Założę się, że 90% z tych forumowych krzykaczy mieszka w domach powstałych w latach 50-89. I co - ma się je zburzyć tylko dlatego , że są brzydkie / a takie zapewne są / i że powstały w czasach - jak to nazywacie - "komuny"? Ludzie, puknijcie się w głowę.
      • Gość: BS nikt nie mówi zburzyć tylko wyremontować, odnowić IP: *.soda.krakow.pl 11.03.11, 11:09
        by było ładnie, estetycznie
        • Gość: ciekawski Re: nikt nie mówi zburzyć tylko wyremontować, odn IP: *.ip.netia.com.pl 11.03.11, 12:11
          Obklejenie styropianem i elewacja np. w pedalskim różu to jest ładne i estetyczne?
    • Gość: Gosc Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.adsl.inetia.pl 11.03.11, 10:02
      W tym samym czasie z rejestru zabytków wykreślono dwustuletni budynek przy Limanowskiego 47... Precedens, bo z rejestru zabytków obiektów się nie wykreslana...
    • Gość: Mellanja Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.net.autocom.pl 11.03.11, 10:51
      Przez takie "zabytki" królewskie miasto Kraków postrzegane będzie jako postkomunistyczny relikt. Bo przecież stare bloki w okolicy Biprostalu to też zabytki. Jak mogliście się zgodzić na remont i podwyższenie prastarego i bezcennego biurowca obok Biprostalu?
    • Gość: gosc z Krakowa Re: Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: 139.149.1.* 11.03.11, 11:02
      Ciekaw jestem czy redaktor (i poplecznicy z forum) bedzie sie tak cieszył jak za 5 lat ktoś zacznie bronić zabytków w postaci blokowisk (np Azory) lub starych rozwalających sie kamienic z peirszej połowy XX wieku?
      Czy będąc mieszkańcem takiego budynku nie będzie sie burzył na lamanie prawa własności i możliwości mieszkania w znośnych warunkach przez "artystów i estetów"

      Nie mam nic przeciwko ochronie zabutku w postaci tej mozajki, chociaż jest według mnie brzydka. Pytam sie jednak kto zwróci wąłścielom dodatkowe koszty remontu lub straty po takiej wspaniałej decyzji konserwatora? Ja na ich miejscu wystąpiłbym do sądu.
      Co innego jak kupuje zabytej już wpisany na listę a co innego jak w czasie remontu konserwator jedna decyzja powoduje u mnie straty.
      • Gość: Mellanja Re: Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.net.autocom.pl 11.03.11, 11:09
        Dokładnie, dziennikarzyny mają radochę, bo jest "gruba" sprawa, a publika radośnie to podchwytuje, a tymczasem inwestor traci jeszcze "grubsze" pieniądze. Zachęcam do wystąpienia do sądu, bo obawiam się, że takich spraw będzie coraz więcej i w końcu nie będzie można nawet trzepaka z podwórka usunąć bo to socjalistyczny zabytek.
      • Gość: do sadu z nimi Re: Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: 192.250.56.* 11.03.11, 12:17
        Proponuje inwestorowi pozwac do sadu Gazete Wybiorcza, Hajoka, konserwatora i reszte popaprancow broniacych tego syfu - o zablokowanie mozliwosci przeprowadzenia inwestycji oraz calkowita zmiane zasad w trakcie jej realizacji. Jezeli wspomniane wyzej osobniki chca zachowac "mozaike" to niech zaplaca za zwiekszone przez to koszty termoizolacji budynku.
    • Gość: Krakow = skansen Mozaika w stylu kafelek w os***ym szalecie z PRL'u IP: 192.250.56.* 11.03.11, 11:54
      Banda oszolomow kolejny raz obronila syfiasty PRL'owski budynek - najpierw byly to szpetne jak listopadowa noc zyletkowce z Powstania Warszawskiego, a teraz to COS. Im bardziej syfne, tym bardziej bronicie. Najlepszym dowodem na to, ze macie nierowno pod sufitem jest to, ze broniliscie rowniez "dworzec" w Katowicach na ktorym mozna bylo puscic pawia juz od samego patrzenia na to "dzielo architektury", nie wspominajac o krazacych na nim zapaszkach. Na szczescie w Katowicach sa normalni ludzie we wladzach miasta i poslali do piachu tego architektonicznego gniota.
      • Gość: lokals Re: Mozaika w stylu kafelek w os***ym szalecie z IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.11, 12:14
        Twoje zdanie uderza znajomością rzeczy, skoro oceniasz architekturę po zapachu... Rozumiem, że jak masz brudno w domu, to go burzysz i budujesz nowy. Nikt nie bronił dworca przed umyciem i renowacją.
        • Gość: Krakow = skansen Re: Mozaika w stylu kafelek w os***ym szalecie z IP: 192.250.56.* 11.03.11, 12:28
          Jezeli czyjs dom jest zwykla smierdzaca, niefunkcjonalna, nieergononiczna rudera sprzed parudziesieciu lat o zerowej estetyce wykonana z kiepskich materialow - to tak, zalecalbym jej zburzenie i wybudowanie na jej miejscu nowego, odpowiadajacego wspolczesnym stardardom budynku. Jest w tym cos dziwnego? Raczej nie, no chyba ze ktos lubi zyc w permanentnym syfie...
          • Gość: krakowianka jedna Ale tu znawców... IP: *.aster.pl 11.03.11, 14:50
            Czyli np wszystkie zabytkowe drewniane kościoły podpadają pod tę kwalifikację? niefunkcjonalne (za małe), wykonane z kiepskich materiałów na dodatek łatwopalnych, często śmierdzące środkami ochrony drewna. Należałoby je wyburzyć i walnąć na to miejsce coś z nieśmiertelnego betonu. Nawiasem mówiąc prawie naprzeciwko Biprostalu na rogu Kazimierza Wielkiego już powstał taki potwór i jakoś nikomu nie przeszkadza. Podoba się? Ciekawa jestem w jakich to "eleganckich" wnętrzach mieszkają wszyscy wypowiadający się "esteci". Meblościanki, mebelki z Ikei czy używane holenderskie komody?
            • Gość: Krakow = skansen Re: Ale tu znawców... IP: 192.250.56.* 11.03.11, 16:27
              Odrozniasz prawdziwe zabytki posiadajace wartosc architektoniczna i historyczna (wspomniany zabytkowy drewniany kosciol) sprzed paruset lat od komunistycznych, bezwartosciowych molochow sprzed lat parudziesieciu? Bo jezeli nie, to nie widze sensu dalszej rozmowy. A co do ciekawosci gdzie to mieszkam (w sumie to nie twoj interes), to wystarczy jak powiem: odnowione, wlasnosciowe mieszkanie w kamienicy w centrum miasta. Co mowilas o meblosciance, estetko? :>
              • Gość: xi Re: Ale tu znawców... IP: *.miechow.com 11.03.11, 17:49
                No tak, w ten sposób łatwiej zrozumieć Twoje marzenia o ergonomicznym, pachnącym budynku...
                Tyle, że tej kamienicy pewnie nie pozwolą zburzyć.
              • Gość: krt Re: Ale tu znawców... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.11, 19:03
                małopolski drewniany kościół z XV-XVIII wieku nie posiada, ściśle to pojecie traktując, wartości architektonicznej, czysto technicznie jest bowiem zwykłą zrębową chatą. serio-serio. bo żadnych stavkirkjen, ani innych cudów to my nie mamy. jest bezcenny, bo jest zachowanym elementem dawnego krajobrazu kulturowego, dawnej kultury ludowej, niekiedy bardzo dobrze zachowaną, niekiedy cenną ze względu na wystrój. no i oczywiście szacowny wiek.
                z drugiej strony Biprostal, jako taki, powstał za PRL, ale ideowo nie ma z socjalizmem nic wspólnego, to klinicznie czysty przykład stylu międzynarodowego - a ten narodził się w Niemczech i Francji, nazwany został na wystawie w USA, a po wojnie stosowany był na całym świecie. jest, do tego zupełnie dobrym przykładem.
                mozaika natomiast, wbrew temu, co twierdzi red. Hajok pisząc o "kubiźmie" (kuubizm to sztuka figuratywna) mocno przypomina tzw. color field painting - kierunek w malarstwie amerykańskim, rozwijany głównie w Nowym Yorku.
    • Gość: piotrek Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: 81.219.122.* 11.03.11, 19:04
      Po co trzymać to gó.... Winę za to wszystko ponosi dyrekcja biprostalu. Za dlugo srali się ze skuciem tego badziewia
    • Gość: Taaa Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.net-partner.pl 11.03.11, 19:38
      jak mądrze napisał "gość z Krakowa", nie trzeba żałować kamienic z pierwszej połowy XX wieku. Wychrzańmy secesję (i eklektyzm Talowskiego przede wszystkim!), modernizm i takie tam różne. Wychrzańmy wszelkie ślady sprzed 1989 roku, bo to przecież wstyd. Cieszmy się, że dzieci mają wszy, że prątkujących gruźlików mamy w Polsce tyle samo co w USA, i że mamy tylu świetnie wykształconych forumowiczów - humanistów.
      • Gość: nie-dla-mozaiki Re: Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.ists.pl 12.03.11, 20:06
        a co pieknego widzisz w tej tandetnej mozaice ? czy kiedykolwiek sie jej przygladales ? czy wogole wiesz o co chodzi ? widziales ten syf na scianie biurowca ? czlowieku ! zastanow sie ! wyglada jak sciana kibla w dworcu centralnym w wawie i ty tego bronisz ? masz tez tak w swoim domu ? gratuluje poczucia piekna.
    • Gość: agentura Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: 77.236.26.* 11.03.11, 19:59
      Dopuścili do pracy na umowę o dzieło z wynagrodzeniem 4zł za godz. jakiegoś półanalfabetę "studenta" do monitorowania forum i poczyna sobie burak dzielnie, kasując zgodne z regulaminem komenty bez zaznaczania i bez powodu a pozostawiając takie, które są wyraźnymi przejawami chamstwa, braku wiedzy, wykształcenia i kultury. Porównujące mozaikę do osr...ego kibla itp. Gratulacje, stajecie się szmatławcem rynsztokowym.

      A burakom bez rozumu, wiedzy, wykształcenia, kultury i gustu, ale z tupetem i odwagą bredzenia nonsensów powiem tylko tyle: plujecie na komunistyczne budownictwo, ale gdzie byście byli - wy i wasi rodzice, gdyby nie to budownictwo? Gdzie byście mieszkali? I kiedy po raz pierwszy w życiu zobaczylibyście łazienkę, umywalkę, wannę i muszlę klozetową?
      • Gość: nie-dla-mozaiki Re: Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.ists.pl 12.03.11, 20:11
        czlowieku ! czy ty tez jestes z PiSu ? kolejny ktory zyje przesloscia. mamy XXI wiek ... jak sie nie podoba to idz mieszkaj w skansenie !
        rozumiem ze dalej mieszkasz w bloku z wielkiej plyty, z oryginalnymi oknami i kiblem z spluczka nad glowa ! gratuluje ! pewnie nigdy nie byles sklepie typu Castorama i inne i nie jestes "bohaterem w swoim domu"
        sluchaj dlaej swego wodza PiSuarniku, pociagaj dalej z sznurek w swojej spluczce nad glowa, upychal wate w oknach ... a co na to lekarz ?
    • my_kroolik Po cholerę są pozwolenia na budowę?!! 11.03.11, 20:20
      Proces inwestycyjny w Krakowie trwa latami. Stada urzędników siedzą miesiącami nad każdym papierkiem, których są stosy do skompletowania. Potem inwestor zaczyna budowę, szczęśliwy że przebrnął ten tor przeszkód, a wtedy się okazuje, że przychodzi jakiś konserwator zabytków, czy kolejny inny urzędas, i mając w nosie pieniądze inwestora, po prostu wstrzymuje mu budowę! Ciekawe, czy ktokolwiek, kto się podpisał pod tym pozwoleniam, poniesie jakiekolwiek konsekwencje? Nie wiem, czy ta decyzja jest słuszna, czy nie. Uważam natomiast, że jeśli te wszystkie procedury i tak są psu na budę potrzebne, to je znieśmy w diabły i powiedzmy że inwestor ma wszystkiego dopilnować sam z ryzykiem konsekwencji. Będzie szybciej i taniej dla wszystkich
    • Gość: Citro Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.dynamic.chello.pl 11.03.11, 21:28
      A tak na dobrą sprawę wystarczyłby całkowity bojkot owego budynku. W zasadzie to już nawet teraz właściciel narobił sobie takiej antyreklamy, że gwoździem do trumny powinno być wypowiedzenie najmu przez użytkowników lokali. I wałkować temat cały czas. Ciekawe jakby wtedy zachowałby się właściciel.
      Z drugiej strony potrzebne by były również osoby wrażliwe społecznie na tego typu aspekty.
    • Gość: nie-dla-mozaiki Bezsensu. Ta mozaika to PRL ... ochyda IP: *.ists.pl 12.03.11, 19:59
      juz mialem nadzieje, ze zniknie ta paskudna PRLowska mozaika a tu masz ... a takie badziewie tyle hałasu ! i teraz zamiast pieknego wyremontowanego biurowca bedziemy mieli syf - brawo pajace na stolkach !
      • Gość: imd brawo mozaika IP: 77.236.24.* 13.03.11, 16:48
        > juz mialem nadzieje, ze zniknie ta paskudna PRLowska mozaika a tu masz ... a ta
        > kie badziewie tyle hałasu ! i teraz zamiast pieknego wyremontowanego biurowca b
        > edziemy mieli syf - brawo pajace na stolkach !

        to tym bardziej się cieszę, żeś się przeliczył "esteto z kastoramy i piknego biurowca"! Brawo mozaika!
    • Gość: Radek Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: 202.129.235.* 16.03.11, 10:33
      Urzędnicy tego miasta są nieobliczalni. Nie chciałbym tu cokolwiek budować. Inwestycje tego typu w Krakowie to ruletka.
      Nie mam nic przeciwko mozaice - niech sobie będzie, ale jeśli miejski urzędnik po rozpoczęciu remontu krzyżuje plany działającego zgodnie z prawem przedsiębiorcy, to nie jest to moim zdaniem uczciwe.
      • Gość: imd Re: Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: 77.236.24.* 16.03.11, 17:42
        "Przedsiębiorca" miał jasny sygnał ponad rok temu, zeby się odpowiednio przygotować. Właściciel "zyletkowców" przyjął zupełnie inną postawę - i jest już po remoncie - w przypadku Biprostalu użytkownik nie był zainteresowany konsultowaniem sie z kimkolwiek - a przecież nie trzeba specjalnej błyskotliwości, żeby zobaczyć, że mozaika jest i nie trzeba specjalnej wrażliwości, zeby sie zastanowić, ewentulanie skonsultować z kimś mądrzejszym, co do jej wartości.
        • Gość: Szid Re: Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.biprostal.com.pl 18.03.11, 10:49
          I tak mozaika zniknie i tak czy sie to komus podoba czy nie. Dziwnym trafem w ostatnim czasie zniknęło pare dworków w krakowie - zabytkowych żeby nie było . Na ich miejscu stoją teraz ładne bloki mieszkalne a procesy zostały umorzone.
          • Gość: Szid Re: Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.biprostal.com.pl 18.03.11, 10:53
            Chociaż z drugiej strony kto wie, ja obserwuje to na miejscu i ciekaw jestem co to dalej będzie
            • Gość: Karola Re: Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.ver.abpl.pl 18.03.11, 16:33
              Inwestor nie ruszy mozaiki bo ma teraz na dwa miesiące cofnięte pozwolenie na budowę. Ale ja się nie dziwię jeśli ktoś jest wkurzony całą sytuacją. Firma planuje, zabiera się do remontu i pewnie pożyczyła pieniądze na tą inwestycje, a tu nagle ta cała sytuacja. Jak się wydaje pozwolenie na remont to chyba ktoś powinien patrzyć co sie remontuje i jak. Wizualizacje pewnie juz zrobione a teraz trzeba będzie zmieniać wszystko. Dodatkowe pieniądze, nerwy i czas stracony. Zawalony termin może oznaczać kary, komplikacje w bankach. Stąd już niedaleka droga do frustracji. Jedni się cieszą, inni są podrażnieni. Zobaczymy gdzie to zajdzie.
              • Gość: imd żal IP: 77.236.24.* 18.03.11, 22:35
                Pięknieś napisała... wzruszenie, łza się kręci ze wspólczucia..
                ps: inwestor mozaiki nie widział? na okulary zabrakło. Żal. Ból i żal. Wzruszenie...
    • Gość: krkmerv Re: Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.xdsl.centertel.pl 18.03.11, 20:27
      janusz politykierze ale jesteś 2.0 wow podziwiam do roboty darmozjadzie
    • Gość: gorki Mozaika na Biprostalu obroniona. To zabytek! IP: *.ghnet.pl 30.03.11, 11:46
      To jakas paranoja zabytek???? do bani z takim zabytkiem ktory ciagle mi przypomina mroczne czasy komuny. Jak to teraz bedzie pasowac do nowej zabudowy. Wlasciciel tego budynku zeby nie mogl zrobic z budynkiem co mu sie podoba to tylko w Polsce mozliwe. Niedlugo zrobmy muzeum z calego miasta bo to zabytek pomijam juz tutaj sredniowieczna zabudowe miasta.Trzeba wyraznie oddzielic nowe od starego ja jestem przeciw mozaice to juz nie bedzie pasowac do reszty.
    • Gość: kronikarz Zabytek niczym Wawel ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.12, 22:34
      Każdy kto przyjeżdza do Krakowa niech pamięta że w tym mieście wszystko jest zabytkowe, łącznie z powietrzem którym oddycha, banknotami 50-złotowymi i wodą z Wisły...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka