Gość: aga IP: 195.136.33.* 09.08.04, 09:24 czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak wygląda egzamin z powszechnej historii prawa? i jaki materiał obowiązuje? zdaję 1.09. będę bardzo wdzięczna. pozdrawiam, aga. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ola Re: PRAWO- powszechna historia prawa- POMÓŻCIE!!! IP: *.proxy.astra-net.com 09.08.04, 11:57 cala ksiazka + zrodła..:( A ja zdaje Historie Polski, zdja ektos to jeszcze we wrzesniu???:(((((((((????????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aga Re: PRAWO- powszechna historia prawa- POMÓŻCIE!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.04, 18:11 dzięki. ale... jakie żródła?? książka, czyli Sójka- Zielińska? nie chodziłam na wykłady i ćwiczenia, bo nie zamierzałam tego zdawać, ale punktów mi trochę brakuje... pozdrawiam, aga. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Martta Re: PRAWO- powszechna historia prawa- POMÓŻCIE!!! IP: *.sulechow.sdi.tpnet.pl 10.08.04, 18:25 Tak- Sójka powinna wystarczyć. Ze źródeł trzeba znać wszystkie ważniejsze z tych opisanych w podręczniku (zwłaszcza XVIII-XIX wiek, theresiane, leopoldine, franciszkane itp, instytucje które tam wystepuja trzeba nazwać, albo rozpoznac na podstawie frag.tekstu z jakiego zrodla pochodza) Tak w ogole to moj ulubiony przedmiot :) a egzamin bardzo fajny Ja niestety biore sie za konstytucje... Zycze powodzenia wszystkim, którzy jeszcze coś maja! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aga Re: PRAWO- powszechna historia prawa- POMÓŻCIE!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.04, 21:54 dzięki wielkie. jeszcze jedno pytanie: nie masz przypadkiem wyboru źródeł? chętnie bym odkupiła jeśli nie potrzebujesz. jeśli chodzi o konstytucję, to mam zbiór kazusów (gdyby Cię to interesowało). mój e-mail:agnieszkamaria@gazeta.pl pozdrawiam, aga Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: amela Re: PRAWO- powszechna historia prawa- POMÓŻCIE!!! IP: *.myslenice.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.04, 23:36 Ja osobiście w ogóle nie uczyłam się z Sójki-Zielińskiej. Polecam Repetytorium TBSP. Do tego materiały dotyczące kodeksów, które dostawaliśmy na ćwiczeniach u Migdy i to w zupełności wystarczy!!! Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
roburkov Re: PRAWO- powszechna historia prawa- POMÓŻCIE!!! 11.08.04, 19:16 I pomyśleć, że starsze roczniki musiały wqwać dwie części Płazy. O tempora! O mores! Pozdr roburkov Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: VereDico Re: PRAWO- powszechna historia prawa- POMÓŻCIE!!! IP: *.tarnow.sdi.tpnet.pl 13.08.04, 15:51 Jakie 2? Zdecydowanie 3 (3 okrojona, tylko Polska do 1939) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zz Re: PRAWO- powszechna historia prawa- POMÓŻCIE!!! IP: *.in-addr.btopenworld.com 13.08.04, 18:20 3 to tylko takie 'niewiele starsze' roczniki;) prof. plaza splodzil trzecie tomiszcze dopiero niedawno. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aga Re: PRAWO- powszechna historia prawa- POMÓŻCIE!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.04, 10:39 a czy ktoś jeszcze mógłby mi powiedzieć czy egzamin jest testowy czy opisówki?? dzięki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ola do ameli IP: *.proxy.astra-net.com 13.08.04, 13:50 a jakie to repetytorium? "historia prawa sadowego?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aga Re: do ameli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.04, 18:26 a czy ktoś może ma to repetytorium?? chętnie odkupię! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: amela Re: do ameli IP: *.myslenice.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.04, 13:25 Tak, to jest historia prawa sądowego. Ja mam kserówkę, tylko, że trochę podniszczona, wiadomo wiele przeszła przed egzaminem:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ola Re: PRAWO- powszechna historia prawa- POMÓŻCIE!!! IP: *.proxy.astra-net.com 15.08.04, 11:57 przeciez to bzdura!! ze wystarczy uczyc sie z tego repetytorium. czemu wciskacie dziewczynie takie kity???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: amela Re: PRAWO- powszechna historia prawa- POMÓŻCIE!!! IP: *.myslenice.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 15.08.04, 14:12 W takim razie jestem bardzo ciekawa z czego uczyła sie Szanowna Kolezanka???? Owszem ja równiez posiadałam przed egzaminem wiele książek, ale później na czytanie tego wszystkiego po prostu nie starczyło mi czasu! Repetytorium jest bardzo dobre co do instytucji prawnych, kodeksów uczyłam się z kserówek, które dostałam na ćwiczeniah. W zupełności mi to wystarczyło, bo w gruncie rzeczy egzamin wcale nie jest taki trudny, wszczególności, gdy ktoś posiada jeszcze punkty za ćwiczenia. Stanowczo nie wciskam tutaj nikomu kitu, bo jaki niby miałabym w tym cel? Jeżeli nie chciałabym podzielic sie z innymi swoimi wiadomosciami, wówczas nie pisałabym nic! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ola Re: PRAWO- powszechna historia prawa- POMÓŻCIE!!! IP: *.proxy.astra-net.com 15.08.04, 14:44 amelka nie wkurzaj sie ale wez pod uwage ze ta dziewczyna nie ma pkt za ciwczenia pierwszy raz czyta ksiazke!nie miala stycznosci z tym przedmiotem wczesniej...napisala ze nawet ne wie z czego egz.wiec uwazam ze w tkaim przypadku tylko repetytorium i kserowki bylyby zbyt wielkim uproszczeniem:( nie sadzisz?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: VereDico Re: PRAWO- powszechna historia prawa- POMÓŻCIE!!! IP: *.tarnow.sdi.tpnet.pl 15.08.04, 19:53 Ja sie uczylem z Sojki Zielisnkiej i 3 czesci Plazy, do tego mialem opracowania Migdy. PS Mialem z cwiczen 8 punktow. PS 2 Chyba to nie wina ameli, ze kolezanka sobie przypomniala o tym przedmiocie w wakacje, chyba stanowczo za pozno... PS 3 Nie widzialem tego repetytorium na oczy, co nie wplynelo ujemnie na ocene z tego przedmiotu, - 4:P dla zaspokojenia kobiecej ciekawosci:) Odpowiedz Link Zgłoś
luba83 do ameli i verodice 15.08.04, 23:47 ja tez daje ten egzmain i narazie ucze sie z sojki i repetytorium ale wy mowicie o jakis kserowkach od migdy ja chodizlam do maleckiego ktory namniczego nie dawal czy moglibyscie sie jakos ze mna skontaktowac najlepiej na mejla luba83@gazeta.pl jesli mzoecie udostepnic kserowki zapraszam na piwo po egzaminie!!!!!pozdrowka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ola do luba83 IP: *.proxy.astra-net.com 16.08.04, 08:54 no wreszcie ktos fajny sie pojawil;) a nie tylko ksiakzi ksiazki i nigdzie nie wychodza...:/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marry Re: do ameli i verodice IP: *.myslenice.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.04, 09:02 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marry Re: do ameli i verodice IP: *.myslenice.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.04, 09:09 Do Migdy chodziłas na Historie Polski . Odpowiedz Link Zgłoś
luba83 zgubilam sie -- do wszystkich!!!!!!!!! 16.08.04, 09:18 ja nie chodzilam na polski tylko na powszechna i ja wlasnie mam zdawac wiec jakby mial ktos kserowki to bardzo prosze sie ze mna skontaktowac bo ja wlasnie mialam problem ztymi zrodlami na egzaminie a co do piwa to chetnie sie wybiore tylko po sesji wiec nie do konca chyba jestem fajna skoro tez narazie siedze w ksiazkach ale tak to jest jak sie wczesniej za duzo chodzilo na piwo;)))))) pozdrawiam i bardzo prosze o jakies info na temat tych kserowek!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: awersja Re: zgubilam sie -- do wszystkich!!!!!!!!! IP: *.faraon / *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.04, 09:22 A jest juz moze w sekretariacie lista na ten egzamin z podana godzina i miejscem? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Veredico Re: zgubilam sie -- do wszystkich!!!!!!!!! IP: *.tarnow.sdi.tpnet.pl 16.08.04, 10:13 Troche male zamotanie, ale to tylko dlatego, ze aktualny 1 rok ma to samo, ale inaczej:) Zdawalem Historie prawa na tle porownawczym i tego sie tyczyly materialy Migdy. A co do egzaminu z Historii Ustroju Polski, no to najlepsza by byla ksiazka Bardacha. Odpowiedz Link Zgłoś
luba83 Re: zgubilam sie -- do wszystkich!!!!!!!!! 16.08.04, 10:40 aha czyli te kserowki to byly do polski a jak zdaje powszechna to mi zostaje sojka i repetytorium z tbsp tak??to trudno bo te zrodla byly przerabane, pozdraiam wszystkich siedzacych nad ksiazkami w ten sloneczny dzien mam dosc tego wszystkiego buzka wielka:)* Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: amela Re: zgubilam sie -- do wszystkich!!!!!!!!! IP: *.myslenice.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.04, 18:32 Moim zdaniem kserówki od Migdy są przydatne bez względu na to, że rozdaje je Migda, która jest od historii Polski. Na egzaminie było kilka pytań wcale nie dotyczących historii powszechnej prawa. Nawiązując do wypowiedzi VereDico to: 1) gratuluje oceny:-) ja mam taka smą tylko, że juz bez dodatkowych punktów za ćwiczenia:-( 2)nie steresuj Agi, że na nauke jest juz za późno. Przecież w trakcie sesji czasu było o wiele mniej, a ja osobiście pierwszy kontakt z tym przedmiotem miałam 10 dni przed egzaminem ( bo na wet ćwiczeń mi sie nie chciało zaliczać:- ((() Poza tym to życze Wam wszystkim pomyślnego wrzesnia. Zdacie na pewno!!!!:-) Odpowiedz Link Zgłoś
luba83 jeszcze raz ja;) 16.08.04, 20:32 to czy jest ktos kto ma te kserowki od migdy i moze je udostepnic?? mejlem , nie wiem tak do skserowania w jakikowiek sposob? a potem po egzaminie sie na piwo wybierze?? czekam na chetnych na piwo i na kserowki;))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: VereDico Re: jeszcze raz ja;) IP: *.tarnow.sdi.tpnet.pl 17.08.04, 10:25 Niestety w najblizszym czasie w Krakowie nie bede:( Odpowiedz Link Zgłoś
luba83 do veredico 18.08.04, 11:09 po pierwsze przepraszam za zmiane towjego nicku :) a nie masz mzoe skanera??zeby to mejlem wyslac?? wiem ze jestem upierdliwa ale juz tak mam;)))) pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
mamrysia201 Re: PRAWO- powszechna historia prawa- POMÓŻCIE!!! 22.08.04, 11:59 Ja mam tylko jedno pytanko- czy jest już lista na poprawkę?? Pozdrawiam i życze miłej nauki ;-)) Odpowiedz Link Zgłoś
luba83 prawa czlowieka!!!!!!?!!!!!!! 27.08.04, 09:37 a wiecie moze keidy sa prawa czlowieka?????????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ola HISTORIA POLSKI !!!!! i Bardach....:(( IP: *.proxy.astra-net.com 27.08.04, 12:07 z czego ie uczyc zeby zdac ??nie starczy mi czasu na bardacha..z czego sie uczyc?? Help!! jakies repetytoriujm?? trudny egzamin?? napiszcie cos!! Odpowiedz Link Zgłoś