Dodaj do ulubionych

Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ przez ...

IP: *.gemini.net.pl / *.gemini.net.pl 11.03.05, 15:07
Na UJ bez zmian klika samorządu i bratniaka bedzie miała jak za piecem
smutne
Obserwuj wątek
    • Gość: top pozory demokracji na UJ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.05, 15:30
      JM Elekt w pierwszych słowach już się odgraża - pomimo wszystkich sygnałów o
      tym co UJ grozi elektorzy wybrali jeszcze wiekszą izolację UJ od jakichkolwiek
      zmian. Wniosek prosty - UJ jest niereformowalny i skazany na niebyt ku czemu
      szybko zmierza...
      • mariusz-mix-kolanko Ukraina czy Białoruś? 11.03.05, 15:33
        > JM Elekt w pierwszych słowach już się odgraża

        a zanim to nastąpiło manipulował

        Teraz pytanie - damy się robić w kuku jak Białorusini skazując się na ich los, czy może wybierzemy model ukraiński?
        • Gość: klops kompletny Ukraina czy Białoruś?..gorzej-WĄTROBA!!!! IP: 62.111.139.* 11.03.05, 16:59
          Jak to jest w tym kraju, że tzw. działacze-wieczni studenci, którzy
          kilkadziesiąt dosłownie lat zmagali sie z wiedzą na Uniwersytecie zza kulis
          robią machloje wpływając na wybory rektorskie a teoretycznie utytułowani (a może
          "utytłani") profesorowie uważaja ze wszytko jest O.K.? To bardziej piłkarski
          poker przypomina niż 600-letni Uniwersytet. A moze nazwę zmienić na Uniwesytet
          Szczakowianka? bedzie razniej i bardziej swojsko....
          • Gość: do klopsa Re: Ukraina czy Białoruś?..gorzej-WĄTROBA!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.05, 06:31
            od Szczakowianki to sie koleś odpier..l,idż lepiej na piwo bo znasz sie tylko
            na .....niczym i jesteś ....nikt
          • ar.co Re: Ukraina czy Białoruś?..gorzej-WĄTROBA!!!! 12.03.05, 20:01
            Na razie jeden z działaczy (odwiecznych) zmienił przynajmniej nazwisko - zawsze
            jakaś nowość, no i na rozmaitych listach "M" zawsze wcześniej niż "W".
        • f_wopolu Re: Ukraina czy Białoruś? 13.03.05, 03:26
          ..
          Czy Karol Musiol, czy nie musiol,
          to pozostaje tajemnica
          widocznie jednak musiol Karol
          tak bardzo tego musiol chciec
          ....
          Czy Karol Musiol, tak on musiol
          to juz odkryta tajemnica
          bo Karol Musiol zawsze musiol
          osiagnac wszystko czego chcial.
          ....

          nucono na XVI Festiwalu Piosenki w Opolu - jasnowidztwo, czy co.
      • Gość: obiektywna Re: pozory demokracji na UJ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.05, 15:53
        Chyba masz jakies urojenia, bo z tego artykulu nie wynika, zeby sie prof. Musiol
        odgrazal. Artykuly trzeba czytac ze zrozumieniem.
        • Gość: top Re: pozory demokracji na UJ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.05, 16:14
          najlepsza obrona jest oskarżenie kogos o urojenia - prawda - przeczytaj
          artykulpowyżej jeszcze raz i zauwaz, że nowo wybrany Karol który MUSIAŁ byc JM
          natychmiast oskarża dwie gazety krakowskie o manipulację i wzywa do obrony
          uniwersytetu - wniosek natychmiast uważa , że atak na niego jest atakiem na UJ
          i zapomina o tym, że obie gazety tylko relacjonowały słowa jego kontrkandydatów
          a więc chyba też z tegoż UJ - czy ich też wzywa do obrony swojej osoby jako JM
          Rektora.
        • niktwazny5 Re: pozory demokracji na UJ 11.03.05, 18:53
          Prof. Musiol stwierdzil w kazdym razie, ze radosc z wygranej zaklocily
          mu "klamliwe doniesienia" prasowe. Jak wszyscy wiemy Te "doniesienia prasowe"
          relacjonowaly przebieg spotkania kandydatow na rektora z elektorami, mowily o
          rezygnacji jednego z nich, zestrzezeniach do procedury wyborczej i glosach
          pracownikow Wydzialu Filologiczengo, ktorzy twierdzili, ze "sugerowano" im na
          kogo naley glosowac. Fakt, ze takie sugestie byly potwierdzila sama sugerujaca.
          Na czym zatem polegala klamliwosc tych doniesien? Jak widac nowy rektor
          zamierza kontynuowac polityke swojego zlej slawy poprzednika i zamiast podjecia
          prob jakiejs reformy skostnialego ukladu broni za wszelka cene - tu juz nie
          bardzo wiadomo czego - chyba pozorow wielkosci Uniwersytetu. C
      • Gość: Jarek Musiołby zrezygnować ... IP: *.piast.ds.uj.edu.pl / 195.150.224.* 12.03.05, 12:26
        ...dla dobra Uniwersytetu Jagiellońskiego.
        Jestem jego studentem i wiem, jakie zrezygnowanie czują studenci, jak po raz
        kolejny słyszą o podejrzeniu łamania demokracji na uczelni.
        Wstyd, że profesorowie, doktorzy i inni mówią nam o demokracji, ale nic w tym
        kierunku nie robią a wręcz przeciwnie...

        UJ jeszcze 2 lata temu jechał tylko na prestiżu, ale teraz już cofa się
        na "torach negatywnego prestiżu". Nie sądzę, by w takiej sytuacji UJ ma
        jakąkolwiek przyszłość. Upadnie w prochy korupcji i braki jakichkolwiek
        wartości społecznych.

        Szkoda by było...

        UJ jest przestarzałą machiną oligarchiczną. Rektorem powinien zostać jakiś
        młosy specjalista od MARKETINGU i PEDAGOGII a nie jakiś tam "lekarz", bo się
        NIE NADAJE na kierowanie taką instytucją w duchu rozwoju.
        Trzymam kciuki za UJ!
      • Gość: Jarek Musiołby zrezygnować ... IP: *.piast.ds.uj.edu.pl / 195.150.224.* 12.03.05, 12:26
        ...dla dobra Uniwersytetu Jagiellońskiego.
        Jestem jego studentem i wiem, jakie zrezygnowanie czują studenci, jak po raz
        kolejny słyszą o podejrzeniu łamania demokracji na uczelni.
        Wstyd, że profesorowie, doktorzy i inni mówią nam o demokracji, ale nic w tym
        kierunku nie robią a wręcz przeciwnie...

        UJ jeszcze 2 lata temu jechał tylko na prestiżu, ale teraz już cofa się
        na "torach negatywnego prestiżu". Nie sądzę, by w takiej sytuacji UJ ma
        jakąkolwiek przyszłość. Upadnie w prochy korupcji i braki jakichkolwiek
        wartości społecznych.

        Szkoda by było...

        UJ jest przestarzałą machiną oligarchiczną. Rektorem powinien zostać jakiś
        młosy specjalista od MARKETINGU i PEDAGOGII a nie jakiś tam "lekarz", bo się
        NIE NADAJE na kierowanie taką instytucją w duchu rozwoju.
        Trzymam kciuki za UJ!
      • Gość: Jarek Musiołby zrezygnować ... IP: *.piast.ds.uj.edu.pl / 195.150.224.* 12.03.05, 12:26
        ...dla dobra Uniwersytetu Jagiellońskiego.
        Jestem jego studentem i wiem, jakie zrezygnowanie czują studenci, jak po raz
        kolejny słyszą o podejrzeniu łamania demokracji na uczelni.
        Wstyd, że profesorowie, doktorzy i inni mówią nam o demokracji, ale nic w tym
        kierunku nie robią a wręcz przeciwnie...

        UJ jeszcze 2 lata temu jechał tylko na prestiżu, ale teraz już cofa się
        na "torach negatywnego prestiżu". Nie sądzę, by w takiej sytuacji UJ ma
        jakąkolwiek przyszłość. Upadnie w prochy korupcji i braki jakichkolwiek
        wartości społecznych.

        Szkoda by było...

        UJ jest przestarzałą machiną oligarchiczną. Rektorem powinien zostać jakiś
        młosy specjalista od MARKETINGU i PEDAGOGII a nie jakiś tam "lekarz", bo się
        NIE NADAJE na kierowanie taką instytucją w duchu rozwoju.
        Trzymam kciuki za UJ!
      • Gość: Jarek Musiołby zrezygnować ... IP: *.piast.ds.uj.edu.pl / 195.150.224.* 12.03.05, 12:26
        ...dla dobra Uniwersytetu Jagiellońskiego.
        Jestem jego studentem i wiem, jakie zrezygnowanie czują studenci, jak po raz
        kolejny słyszą o podejrzeniu łamania demokracji na uczelni.
        Wstyd, że profesorowie, doktorzy i inni mówią nam o demokracji, ale nic w tym
        kierunku nie robią a wręcz przeciwnie...

        UJ jeszcze 2 lata temu jechał tylko na prestiżu, ale teraz już cofa się
        na "torach negatywnego prestiżu". Nie sądzę, by w takiej sytuacji UJ ma
        jakąkolwiek przyszłość. Upadnie w prochy korupcji i braki jakichkolwiek
        wartości społecznych.

        Szkoda by było...

        UJ jest przestarzałą machiną oligarchiczną. Rektorem powinien zostać jakiś
        młosy specjalista od MARKETINGU i PEDAGOGII a nie jakiś tam "lekarz", bo się
        NIE NADAJE na kierowanie taką instytucją w duchu rozwoju.
        Trzymam kciuki za UJ!
      • Gość: top jutro rozdają stołki na UJ - akt drugi!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.05, 19:09
        jutro o 12 wybory prorektorow - poniewaz stolkow jest malo oraz biorac pod
        uwage fakt ze wbrew oczekiwaniom obecnego rektora elekt juz czuje sie rektorem
        nalezy sie spodziewac nowej odslony pozorow demokracji na UJ - cos mi sie
        wydaje ze bedzie to ciekawy akt ...
      • Gość: karol Re: pozory demokracji na UJ- NOWI PROREKTORZY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.05, 15:47
        "Uczelniane Kolegium Elektorów wybrało następujących prorektorów na kadencję od
        1 września 2005 do 31 sierpnia 2005 roku: Prof. dra hab. Szczepana Bilińskiego -
        (ds. badań i współpracy międzynarodowej), Prof. dra hab. Wiesława Miodunkę
        (ds. polityki kadrowej i finansów), prof. dra hab. Wiesława Pawlika (ds. CM
        UJ), Prof. dra hab. Marię Szewczyk (ds. dydaktyki) i Prof. dra hab. Piotra
        Tworzewskiego (ds. rozwoju)" - wszystko przewidzial w poscie "xyz" pod
        artykulem Manipulacje przed wyborami rektora UJ - I TO MA BYC DEMOKRACJA...
        • Gość: top Re:- NOWI PROREKTORZY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.05, 16:07
          albo Prof."xyz" jest wieszczem albo paranoja na UJ jest tak WIDOCZNA ze mozna
          na szesc dni przed PRZEWIDYWALNYM werdyktem DEMOKRATYCZNIE wybranych ELEKTOROW
          trafic w stu procentach nie tylko elekta ale i prorektorow - WNIOSEK: wybory sa
          zmanipulowane!!! o czym mowili kontrkandydaci elekta.
          • mn7 Re:- NOWI PROREKTORZY 15.03.05, 16:23
            Gość portalu: top napisał(a):

            > albo Prof."xyz" jest wieszczem albo paranoja na UJ jest tak WIDOCZNA ze mozna
            > na szesc dni przed PRZEWIDYWALNYM werdyktem DEMOKRATYCZNIE wybranych
            ELEKTOROW
            > trafic w stu procentach nie tylko elekta ale i prorektorow

            Ani jedno, ani drugie. Kandydaci na rektorów idą do wyborów ze swoimi ekipami.
            Zanim o tym na pisał xyz na forum już się mówiło o prof. Bilińskim, Pawliku i
            Tworzewskim. Co najwyżej prof. Szewczyk może być dla niektórych powodem do
            zdziwienia.
            W razie zwycięstwa kogoś z kontrkandydatów (które niestety nie nastąpiło) też
            można by było odgadywać nazwiska prorektorów.


            • Gość: top Re:- NOWI PROREKTORZY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.05, 16:29
              to skad taka panika u "xyz" w poscie pod Mi tez smutno - O.Szpunar - ponadto
              przewidzial tez elekta i to ze z filologii nikt prorektorem nie bedzie...
              • mn7 Re:- NOWI PROREKTORZY 15.03.05, 16:41
                Gość portalu: top napisał(a):

                > to skad taka panika u "xyz" w poscie pod Mi tez smutno - O.Szpunar -

                Co masz na myśli?

                • Gość: top Re:- NOWI PROREKTORZY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.05, 17:12
                  mn7 przeczytaj posty pod artykulem O.Szpunar z 11 marca Tez mi smutno - jest
                  tam post "xyz" i porownan z jego postem z wczesniejszego dnia, ktory znasz.
                  • Gość: xyz Re:- NOWI PROREKTORZY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.05, 21:54
                    Topie: juz pisalem - tylko to jakos zniknelo. xyz pod "tez mi smutno" to
                    inny xyz niz wczesniejszy. Ktos sie pode mnie podszyl. Typowe zagranie dla
                    pewnego kregu. Jak to do Ciebie dotrze - odpowiedz. xyz
                    • Gość: top Re:- NOWI PROREKTORZY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.05, 07:48
                      dotarlo "xyz" - dziekuje - czytalem wczoraj w Dzienniku Polskim dwa wywiady z
                      panami JM: Z. i M. - zenujace - zadnej skruchy - zadnego poczucia
                      odpowiedzialnosci czy tez winy - zbyt barwna wypowiedz urzedujacego i
                      kompletnie bezbarwna elekta. Urzedujacy mowi ze nie wie o co chodzilo
                      kontrkandydatom - to moze by sie ich spytal i postaral sie posluchac i przez
                      moment sluchac nie tylko siebie!
            • Gość: top Re:- NOWI PROREKTORZY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.05, 16:34
              mn7 piszerz o Pawliku a xyz przeiwdzial bilinskiego, miodunke i tworzewskiego o
              Pawliku nie wspominal - Pawlik pewnie wskoczyl za Popiele - po to dzisiaj nagle
              sobie przypomniala GW o Trojanie...
              • mn7 Re:- NOWI PROREKTORZY 15.03.05, 16:38
                możliwe
    • Gość: Felka Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.in-addr.btopenworld.com 11.03.05, 15:32
      A czy na UJ ucza interpunkcji - takich tam przecinkow i kropek?
    • vigla Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze 11.03.05, 15:47
      Tzn. będzie pełnił funkcję kustosza tajnych teczek UJ
      www.nauka-edukacja.p4u.pl/articles.php?id=37
      i baczył, żeby spod dywanu nic nie było słychać
      www.naukowcy.republika.pl/dywan1.html
      Czy nie tak będzie?

    • Gość: kfc "Wybiórcza" nie umie przegrać z honorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.05, 15:53
      "Gazeta Wybiórcza" namanipulowała, jątrzyła - nie udało się, prof. Musioł
      został rektorem - a "gazeta" nawet przegrać z honorem nie umie. Nie może sobie
      darować i pisze: "W czwartek w Gazecie ukazał się artykuł opisujący
      niezadowolenie pracowników uczelni, z powodu nacisków, aby wybrany został
      właśnie prof. Musioł." - po pierwsze, "naciski" wyssała sobie "gazeta" z
      palców - żadnych nacisków nie było i nie mogło być, przy istniejącej procedurze
      głosowania - po drugie, "niezadowolenie pracowników?" Jakich? Paru skądś
      wynalezionych zwolenników innego kandydata, którzy nie są w stanie przeżyć, że
      kontrkandydat ma wiecej zgłoszeń?
      • Gość: karol Re: "Wybiórcza" nie umie przegrać z honorem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.05, 16:19
        nie ciesz się zbyt szybko - wybiórczą to ty masz stary chyba pamięć i zdolność
        czytania artykułu do którego się odwołujesz - może zauważyłeś, że to były
        wypowiedzi kontrkandydatów Karola i to Oni mówili o nieprawidłowościach... Ale
        zapomniałem, że jesteś wybiórczy...
        • Gość: pracwaf Re: "Wybiórcza" nie umie przegrać z honorem IP: *.ghnet.pl 11.03.05, 16:41
          Tak, kontrkandydaci mówili, jakby się zmówili. Przegrywali i bezpardonowo atakowali. Ale w poprzednich kadencjach, gdy wybory wyglądały tak samo, nic się nie czepiali. Również, gdy zostawali prorektorami. Tak się składa, że jeżeli ktoś coś więcej chciał załatwić u p.prof. Nowakowskiej, to się spotykał z reguły z niekompetencją. Prof. Stelmach, natomiast robił dużo by zostać rektorem i jakoś nie znalazł poparcia - ludzie się boją prawniczego rekina, który bardzo lubi rządzć - nie udało mu się i się wypowiedział.
          Szokujące, że niektóre wczorajsze wypowiedzi na forum zostały napisane tak, jakby je pisali pracownicy Chemobudowy, która chciała na kilka milionów UJ oszukać.
          Na UJ trzeba mnóstwo zmienić, zwłaszcza wydziały humanistyczne sa odbiciem krakówka, zatęchłe w myśleniu koteryjnym. Jestem w stanie uwierzyć w zagrywki jakiejś paniusi z jakiejś filologii, ale jest nadużyciem stwierdzenie, że stoi za tym jeden z kandydatów na rektora. Nie w ten sposób sie dyskutuje - już nawet tu zaczyna królować leperiada.
          Należy mieć nadzieję, że nowy rektor wymyje się z wylanych na niego pomyj i będzie rządził sensownie i odważnie, czego sobie i wszystkim życzę.
          pzdr.
          • Gość: głos rozsądku po co jeszcze obelgi? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.05, 22:03
          • Gość: głos rozsądku po co jeszcze obelgi - c.d. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.05, 22:17
            Bardzo proszę o przytoczenie choćby jednej obraźliwej lub nieprwadziwej uwagi
            prof. Nowakowskiej podczas tych wyborów. Mam także prośbę o podanie choćby
            jednego przykładu jej niekompetencji.
            Cóż to za tragicznie niski styl argumentowania przy pomocy pustych obelg?
            Niezależnie jak bardzo upierać się będzie Pan/Pani odnośnie kwestii
            prawidłowości przeprowadzonych wyborów uważam za skandaliczne posuwanie się do
            tego rodzaju dywagacji, zwłaszcza nie będących popartymi żadnymi faktami. Nawet
            rektor-elekt w imieniu którego staje Pan/Pani do boju na słowa miał więcej
            klasy (choć uważam to za niezwykle nietypowe zachowanie z jego strony) i ton
            jego wypowiedzi do prof. Nowakowskiej jak był, tak i dziś pozostał pełen
            szacunku.
            Prof. Nowakowska jest obecnie pro-rektorem odpowiedzialnym za sprawy za które
            podczas poprzednich kadencji odpowiedzialnych było 3 pro-rektorów, a pracę swą
            wykonuje niezwykle sumiennie, czemu nie zaprzeczają ani obecnie panujący JM
            rektor F.Ziejka ani jak sądzę, rektor-elekt.
            Kończąc, ponawiam swą prośbę o poparcie swych argumentów faktami - w przeciwnym
            razie sądzę, iż należy je uznać za puste obelgi, mające na celu jedynie danie
            upustu emocjom, niezbyt zdrowym w dodatku.
          • Gość: Wilczek Re: "Wybiórcza" nie umie przegrać z honorem IP: 81.21.197.* 13.03.05, 12:19
            Jeśli chodzi o budowe audytorium to UJ sam sie oszkukał, na nie Chemobudowa
            jego. Tak to jest jak TYLKO cena decyduje o zwyciestwie w przetargu. Jak ktos
            cos więcej wie o polskim rynku budowlanym to wie o co chodzi (patrz np.: Szybki
            Tramwaj).

            Tanie jest drogie.
      • Gość: saracen Re: "Wybiórcza" nie umie przegrać z honorem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.05, 20:16
        Mam nadzieję,że ktoś popatrzy na ręce nowemu rektorowi i jego klice, bo jeśli
        nie, to UJ spadnie w rankingach nie tylko na samo dno ale i może ogłosi
        upadłość - pan przyszłyrektor M z jego wypowiedzi, lubi rozdawać pieniądze
        lepiej niż Salomon. Wasze opinie o matactwach w trakcie wyborów rektorskich są
        zupełnie nieistotne, wszystko okaże się po jego lub jeszcze w trakccie jego
        rządów. Póżniej będzie Polak mądry po szkodzie - gratulacje i powodzenia!
      • Gość: saracen Re: "Wybiórcza" nie umie przegrać z honorem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.05, 20:22
        Szanowny Panie, kfc, rozumiem że lubi Pan pakty z Diabłem.
        Niedługo kolejne afery z naszymi bohaterami 00 z których się będą tłumaczyć.
        ciekaw jak wyjdzie na tym UJ?
        Pozdrawiam
        • Gość: kfc Re: "Wybiórcza" nie umie przegrać z honorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.05, 21:02
          Gość portalu: saracen napisał(a):

          > Szanowny Panie, kfc, rozumiem że lubi Pan pakty z Diabłem.
          > Niedługo kolejne afery z naszymi bohaterami 00 z których się będą tłumaczyć.

          Tłumaczyć powinna się przede wszystkim Wybiórcza. Gdzie to pracuje agent
          Maleszka? I jaka to gazeta publikowała liczne artykuły Maleszki przeciwko
          lustracji - gdy jeszcze nie było wiadomo, że był on Ketmanem?
          • ar.co Re: "Wybiórcza" nie umie przegrać z honorem 12.03.05, 20:05
            A wy Murzynów męczycie
    • khmara Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością 11.03.05, 16:35
      Różne "obiektywne" osoby każą tu czytać ze zrozumieniem i twierdzą, że żadnych
      nacisków w sprawie kandydatury nie było. Prof. Kurek zaś "obiektywnie"
      stwierdziła, że owszem, to jej kandydat i owszem, jako dziekan, namawiała
      pracowników, by na niego głosowali. Ciekawe, jaka była forma tych delikatnych
      sugestii, skoro ktoś nie wytrzymał i poszedł z tym do gazety?

      Szkoda, że rektor-elekt nie wyjaśnia, na czym polega "kłamliwość" artykułu w GW
      i przed czym właściwie zamierza "bronić" uniwersytetu. Wiarygodność tych wyborów
      została już podważona, m. in. przez kontrkandydatów. Na zdrowy rozum i logikę,
      jedyne przed czym nowy rektor może bronić uniwersytetu to dziennikarze. Ogólnie
      rzecz biorąc, to już tak jest, że im mniej rządzeni wiedzą, tym lepiej dla
      rządzącego, a pojedynczych kontestatorów łatwiej uciszyć. Wychodzi na to, że
      nowy rektor będzie bronił uniwersytetu przed jawnością. Smrodu nie czuć, kiedy
      jest szczelnie zamknięty i nie wydostaje się na zewnątrz.
      • Gość: Katarzyna Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością IP: *.ghnet.pl / *.ghnet.pl 11.03.05, 20:55
        Dokładnie wiem, co sie dzieje na uniwersytecie i wiem że nie było takich
        sugestii na pracowników , że "ktoś nie wytrzymał i poszedł z tym do gazety". Po
        prostu jedna pani nieżyczliwa pani dziekan ma znajomego w kierownictwie
        wyborczej i poprosiła go o zrobienie szumu wokół osoby, której ona nie lubi.
        Tyle.
        • khmara Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością 11.03.05, 21:08
          Ciekawe. A do tej nieżyczliwej sekretarka pewnie zadzwoniła przez pomyłkę.
          • khmara Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością 11.03.05, 21:13
            Chyba całej aferze jest jednak winna pani dziekan, bo zamiast dzwonić osobiście,
            zleciła to sekretarce. Gdyby nie wyręczała się sekretarką, to dziennikarze o
            niczym by się nie dowiedzieli i wybory przebiegłyby w spokojnej i pogodnej
            atmosferze.
            • Gość: Katarzyna Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością IP: *.ghnet.pl / *.ghnet.pl 11.03.05, 21:25
              Nie ma mowy o spokojnej i pogodnej atmosferze, gdy ktoś za wszelką cenę już od
              paru lat stara się zniszczyć panią dziekan. "Nieżyczliwa" osoba sama miała
              nadzieję na stanowisko prorektora i bała się, że pani dziekan nim zostanie,
              dlatego na wszelki wypadek chciała ją obrzucić błotem. Na szczęście pani
              dziekan nie zamierza dłużej tkwić w tym g.wnie i nie będzie prorektorem,
              więc "nieżyczliwa" może spać spokojnie.
              • itakdalej.itakdalej Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością 11.03.05, 21:56
                Wszystko to jest burzą w szklance wody. Dla mnie reguły demokratyczne nie
                zostały złamane tym, że ktoś wykonał wiele telefonów zachęcających do
                głosowania na jakiegoś kandydata. Dopóki głosowanie było tajne, i inni nie byli
                pozbawieni takich możliwości prowadzenia kampanii wyborczej jak kandydat obozu
                władzy, demokracja została zachowana.
                Skoro z własnej i nieprzymuszonej woli elektorzy głosowali na prof. Musioła, to
                widocznie uznali że on najlepiej poprowadzi UJ przez najbliższe lata. Pozostali
                powinni dać mu szansę.

                Nie rozumiem tylko wątku budowy nowego gmachu Wydziału, chyba Matematyki.
                Pamiętam z GW, że projekt który wygrał w konkursie (ten z pochyłymi
                korytarzami), został odrzucony przez władze uczelni. Dlaczego rektor-elekt jest
                tym obciążany? Wyrzucono pieniądze w błoto na projekt, rozpoczęto budowę i
                wstrzymano, czy co?
              • Gość: anonim Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.05, 22:04
                No ale pani dziekan słynie z aroganckeigo zachowania w stosunku do studentów,
                doktorantów, jak również pracowaników UJ, łącznie z obcokrajowcami, którzy nie
                daj Boże chcą coś na uniwersytecie zrobić. Powinno się chyba wprowadzić ocenę
                kultury osobistej, tak jak to jest na Zachodzie. Jeśli ma wrogów, to chyba nic
                dziwnego.
                • Gość: krakus Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością IP: *.interkom.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.05, 10:10
                  Miałem parę razy kontakt z Panią Dziekan - i to nie jako studencina który coś
                  zawalił i liczy na litość. Trudno powiedzieć, że by była osobą nadzwyczaj
                  sympatyczną i życzliwą.
              • olka_krakow Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością 12.03.05, 00:22
                Nie bedzie? Mam nadzieje ze kiedys zostanie rektorem. Bardzo ja szanuje.
                Swietnie zarzadza wydzialem filologicznym.
                • Gość: dr w filolog. Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.05, 00:31
                  Świetnie??????????? To chyba mówimy tutaj okimś innym? A może to klon.
                • Gość: Nie Nigdy w zyciu... IP: 158.194.194.* 12.03.05, 10:43
                  Pomysl, by laskawa p. dziekan miala byc rektorem jest pomyslem rodem z horrorow.
                  Argumentacja, ze wydzial filolgiczny jest dobrze zarzadzany to po prostu
                  klamstwo wynikajace z niewiedzy, albo podla i klamliwa manipulacja. Wydzial
                  filologiczny w ogole nie jest zarzadzany i to juz od jakiegos czasu. Efekt jest
                  taki, ze na wydziale tym pracuja osoby niekompetentne (glownie idzie o strone
                  administracyjna, ale nie tylko), nie ma jasnych regul rzadzacych finansowaniem
                  poszczegolnych przedsiewziec powstajacych w ramach wydzialu. Zarzuty mozna by
                  pomnozyc...
                  • olka_krakow Re: Osoba kompetentna???????? 13.03.05, 17:09
                    >>Efekt jest taki, ze na wydziale tym pracuja osoby niekompetentne (glownie
                    idzie >o strone administracyjna, ale nie tylko).

                    Pokaz mi osobe kompetentna, ktora chce pracowac za tysiac zlotych brutto
                    miesiecznie na UJ? Za tyle sie pracuje na stanowiskach administracyjnych.

        • niktwazny5 Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością 11.03.05, 22:18
          Katarzyno droga, chyba jasnowidzem jestes, albo i co! Czy w ogole ktokoliwke
          moze wypowiedziec takie zdanie? Skad mozesz wiedziec, ze na uczelni liczacej
          (chyba) ok. 40 000 studentow i (chyba) ok 6 000 pracownikow nie bylo zadnych
          sugestii nie tlko doladnie, ale nawet bardzo dokladnie znajac sytuacje na
          uczelni?
          Poza tym ta pani dziekan nie zrezygnowala z kandydowania na prorektora, ale
          zwyczajnie nigdy nie byla przewidywana na to stanowisko. Niezyczliwa jej 9jak
          twierdzisz) druga pani moze wiec spac spokojnie, ale z innego powodu.
          Tyle, jezeli chodzi o niescislosci.
      • Gość: Student UJ Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością IP: *.ghnet.pl / *.ghnet.pl 11.03.05, 22:36
        Tak, ale prof. Kurek "obiektywnie" przyznała się do popierania pana Musioła i
        namawiania pracowników do jego poparcia. Są wybory - jest kampania wyborcza,
        takie zachowanie jest normalne. Inni kandydaci w identyczny sposób lobbowali na
        swoją rzecz (+ używali ku temu ZAPRZYJAŹNIONYCH MASS MEDIÓW). Głosowanie jest
        tajne, wybory równe. Elektorzy mają wolną rękę, mogą głosować zgodnie ze swoja
        wolą i nie muszą nikogo słuchać, ani też obawiać się konsekwencji swojego
        wyboru, bo głosowanie jest tajne.

        Ale wybiórcza pisze o machlojkach... Nie konkretyzuje jednak na czym takowe
        miały polegać, tym bardziej nie wskazuje skąd czerpie swoje informacje (tu
        jednak myślący internauta domyśli się...). A takie niepotwierdzone informacje
        to nadają się wiadomo gdzie.

        A tacy forumowicze jak ty Khamara, wierzą w to co wybiórcza pisze, no bo to
        Gazeta Wyborcza. I tak chłoną wszystko bezkrytycznie co towarzysze wybiórczy
        napiszą. To jest przykre, już zwolennicy Radia Maryja są bardziej świadomi i
        obiektywni od ciebie i innych podobnych ynteligentów.
        • khmara Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością 11.03.05, 23:25
          Drogi/a IP: *.ghnet.pl / *.ghnet.pl kimkolwiek jesteś - studentem, pracownikiem
          technicznym czy naukowo-dydaktycznym,

          Gazecie wybiórczej już od dawna nie wierzę, jeśli nie wierzysz to poszukaj w
          internecie. Wystarczy wpisać khmara do googla.

          Oboje dobrze wiemy na czym polega "wolna wola elektorów". Pewne elementy
          kampanii wyborczej jednak nie są do przyjęcia - co innego kuluarowe rozmowy, co
          innego telefony do podwładnych.

          Pewne rzeczy w artykułach "wybiórczej" jednak są wiarygodne, mianowicie
          przytoczone wypowiedzi osób publicznych - pani dziekan, kandydatów na rektorów i
          rektora-elekta oraz urzędującego rektora. Po prostu - dziennikarz zbyt wiele
          ryzykuje przeinaczając takie wypowiedzi. Zanim napiszesz jeszcze coś
          nieprzemyślanego, przeczytaj dokładnie jeszcze raz te wypowiedzi i zastanów się
          nad ich sensem. Powiedziano już dostatecznie dużo i nie da się tego zagłuszyć
          bełkotem o machlojkach, intrygach i szkalowaniu biednych niewiniątek.

          Dziennikarz winien, że smród się rozszedł. Po Polsce.

          khmara
    • Gość: Prawdę mówiący Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.ghnet.pl / 83.175.179.* 11.03.05, 18:34
      A co to się stało, że zazwyczaj traktująca wybiórczo swe materiały źródłowe,
      gazeta wybiórcza zacytowała rektora mówiącego o "kłamliwych publikacjach" na
      jej łamach?
      • Gość: karol Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.05, 19:36
        poniewaz to było wszystko co Karol który Musiał zostac JM miał do powiedzenia.
    • Gość: wz Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.05, 20:35
      Już teraz wiadomo, dlaczego waszą gazetę nazywają "WYBIÓRCZA"! Od dziś już was
      nie kupuję. Chyba, że zabraknie mi papieru - wiecie gdzie!
      • Gość: Babcia klozetowa Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.ghnet.pl / *.ghnet.pl 11.03.05, 21:46
        To ci się nie opłaca - srajtaśma taniej cię wyjdzie !
    • Gość: wilk Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: 81.21.197.* 11.03.05, 21:19
      Ciekawe czy rozliczy tych którzy dopóślicli do spaprania budowy audytorium na
      Krupniczej?????
    • Gość: Jasnowidz Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.ghnet.pl / *.ghnet.pl 11.03.05, 21:55
      Zobaczycie jutro, najpóźniej w poniedziałek, jaki stek kłamstw i pomówień ukaże
      się na łamach tej zacnej gazety. Pan B***sztajn i jego pomagiera wybiórcza
      Szpunar wraz ze swoimi przyjaciółmi-mocodawcami (pracownikami naukowymi naszej
      Alma Mater - nazwiska pominę, bo jeszcze się tym Paniom smutno zrobi) nie
      przeboleją swojej porażki i dalej będą intrygować. Więc CDN.
      • khmara Jasno widzę wątek kryminalny 11.03.05, 22:18
        Jedna pani powiedziała drugiej pani, a znajomy drugiej pani obrzucił błotem
        rektora-elekta. A może to byli agenci obcego wywiadu, którzy zaparli się, by
        zhańbić dobre imię UJ i w tym celu podkupili rektorskich kontrkandydatów? Może
        teraz należy rozpocząć ostrą walkę z tymi ptakami, co to własne gniazdo... ? Jak
        się komuś demokracja akademicka nie podoba, to intryganta na Księżyc -
        oczywiście w imię demokracji i dla dobra ogółu.
        • Gość: Jasny widz Re: Jasno widzę wątek kryminalny IP: *.ghnet.pl / *.ghnet.pl 11.03.05, 22:42
          Tak, z boku to może tak wyglądać, masz rację. Ale gdybyś był(a) w temacie - ten
          wątek widział(a)byś jasno.
          • Gość: do_jasnowidza Re: Jasno widzę wątek kryminalny IP: 62.111.139.* 18.03.05, 00:05
            jak jesteś jasnowidzem to powiedz mi gdzie Twój rozum?
      • Gość: zaloguj się Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 11.03.05, 22:40
        A ja Wam zadam zagadkę: co ma prof. Stelmach do Pałacu Larisha i co w związku z
        tym, że tam mieści się jedno z biur Wyborczej?
        • Gość: Stelmach defender Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.ghnet.pl / *.ghnet.pl 11.03.05, 22:52
          Hm, chyba jarzę o co ci chodzi. Coś w tym może być. Ale mnie się wydaje, że
          inicjatywa zamieszczenia w "wybiórczej" tego paszkwila nie wyszła od Stelmacha.
          Aczkolwiek okazała się dla niego wygodnym pretekstem by się wycofać i zwalić
          całą winę na zło tego świata (bo przecież nie miał szans na rektora - choć moim
          zdaniem szkoda, bo to mądry i zaradny facet).
    • itd-gw musiol@ghnet.pl - przypadkowa zbieznosc? 12.03.05, 08:48
      Siec ghnet.pl ma dosc ograniczony zasieg w Krakowie, ale za to jej kontrahenci
      to wlasciwie W CALOSCI zwolennicy nowego JGM REktora UJ.

      Prosze porownac adresy IP z wypowiedziami dla:
      Katarzyna
      krakowianin
      pracwaf
      student UJ
      Prawde mowiacy
      Babcia klozetowa
      Jasnowidz
      Jasnywidz
      Stelmach defender (ta ostatnia pozycja jest najbardziej wywazona)

      Internet ma oczywiscie swoje prawa dzungli i 'teoretyczna anonimowosc'
      wypowiedzi. TYle, ze przeciwnicy syuacji w UJ dziwnie maja BAAARDZO zroznicowane
      adresy IP.
      • Gość: Nie to na pewno sa Zydzi na uslugach Putina IP: 158.194.194.* 12.03.05, 10:54
        Mysle, ze mozna byc zwolennikiem roznych kandydatur na rektora UJ, ale pewnych
        granic w dyskusji nie powinno sie przekraczac. Jedna z tych granic wyznacza
        fascynacja spiskowa teoria dziejow. Mysle, ze jej zwolennicy raczej powinni
        uczestniczyc w dyskusjach o Archiwum X niz o wyborach rektorskich. A co do
        adresow IP to zwrocilbym tylko uwage, ze siec ghNet obsluguje rejon o
        nieproporcjonalnie duzym jak na Krakow zageszczeniu profesorwo na m2. Nie
        dziwota wiec, ze to wlasnie profesorowie sie wypowiadaja. I gdzie tu spisek?
        • khmara Re: to na pewno sa Zydzi na uslugach Putina 12.03.05, 11:02
          Profesorowie czy profesor?
          Czy profesor UJ jest jednocześnie pracownicą dziekanatu, studentem i babcią
          klozetową?
          Tu nie ma żadnego spisku.
          To jest kabaret i to w bardzo złym stylu.
        • ar.co Re: to na pewno sa Zydzi na uslugach Putina 12.03.05, 20:12
          A kto tu mówi o spisku? Wystarczy podpisywać się aza każdym razem innym nickiem
          i stwarzać wrażenie grupy zwolenników.
      • ar.co Re: musiol@ghnet.pl - przypadkowa zbieznosc? 12.03.05, 20:11
        Dobre.
      • Gość: vv Re: musiol@ghnet.pl - przypadkowa zbieznosc? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.05, 22:48
        itd-gw napisała:

        > Siec ghnet.pl ma dosc ograniczony zasieg w Krakowie, ale za to jej kontrahenci
        > to wlasciwie W CALOSCI zwolennicy nowego JGM REktora UJ.
        >
        > Prosze porownac adresy IP z wypowiedziami dla:


        Baaardzo ciekawe.
        Z kolei tacy, którzy w ogóle nie mają adresu
        (jak to jest możliwe? wysyłane bezpośrednio z GW, chyba?)
        - to jest jeszcze rzadsze, niż jakakolwiek sieć
        u mnie na przeglądarce widoczni tłustym drukiem:

        niktwazny7
        khmara
        itakdalej.itakdalej
        mn7
        ar.co
        itd-gw
        vigla
        mariusz-mix-kolanko

        wszyscy - jak jeden mąż są przeciwko Rektorowi.
        Ciekawy pomysł...

        itd-gw, nasuwa się przypuszczenie, że Ty coś robisz, i myślisz, że inni tak
        samo...
        • itakdalej.itakdalej Re: musiol@ghnet.pl - przypadkowa zbieznosc? 12.03.05, 23:31
          Szanowny Panie/Pani w!

          Na Forum GW każdy może mieć konto, kto się zarejestruje. Redakcja na szczęście
          nie daje kont tylko wielbicielom GW i Agory. Inaczej większość użytkowników
          portalu by tych kont nie miała.
          I proszę uważniej czytać posty. Jeżeli te (moje) słowa:

          "Dla mnie reguły demokratyczne nie
          zostały złamane tym, że ktoś wykonał wiele telefonów zachęcających do
          głosowania na jakiegoś kandydata. Dopóki głosowanie było tajne, i inni nie byli
          pozbawieni takich możliwości prowadzenia kampanii wyborczej jak kandydat obozu
          władzy, demokracja została zachowana.
          Skoro z własnej i nieprzymuszonej woli elektorzy głosowali na prof. Musioła,
          to widocznie uznali że on najlepiej poprowadzi UJ przez najbliższe lata.
          Pozostali powinni dać mu szansę. "

          są przeciwko Rektorowi-elektowi, to znaczy że chyba wszystko poza
          czołobitnością jest uważane jako działanie przeciwko niemu.
          Być może jeszcze Pan/Pani przeżywa wyborcze emocje, i nie dostrzega niuansów,
          radzę się uspokoić i nie węszyć wszędzie wrogów. Na razie, jak napisałem, daję
          szansę prof. Musiołowi. Mam nadzieję, że nie popełni błędów swojego
          poprzednika, że będzie bardziej się wsłuchiwał w głosy różnych przedstawicieli
          środowiska akademickiego, a nie tylko kolegów rektorów i profesorów. I nie
          będzie tak ostentacyjnie lekceważył tych, którzy mają niższe stopnie niż on.
          W tej chwili za mało wiem o tym człowieku żeby go oceniać.
          • itakdalej.itakdalej Re: musiol@ghnet.pl - przypadkowa zbieznosc? 13.03.05, 00:00
            itakdalej.itakdalej napisał:

            > "Dla mnie reguły demokratyczne nie
            > zostały złamane

            Chodziło mi o "demokrację profesorską" w stylu polskim, a nie o demokrację
            akademicką w stylu zachodnim. Ale to też jest coś, gdy się to porówna z innymi
            uczelniami, gdzie obowiązują zasady demokracji sterowanej. Moim zdaniem, jak na
            Polskę, na UJ nie było jeszcze tak źle. Jednak miejsce w 4-tej setce
            najlepszych uczelni świata do czegoś zobowiązuje.
          • Gość: vvv Re: musiol@ghnet.pl - przypadkowa zbieznosc? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.05, 00:02
            itakdalej.itakdalej napisał(a):

            > Szanowny Panie/Pani w!
            > ...
            > > I proszę uważniej czytać posty. Jeżeli te (moje) słowa:
            >...
            > są przeciwko Rektorowi-elektowi, to znaczy że
            ...

            Szanowny Panie/Pani itakdalej.itakdalej

            Proszę przyjąć przeprosiny.

            Zainspirowany uwagą na temat "przypadkowej zbieżności"
            zacząłem zerkać na posty których autorzy byli u mnie wypisani tłustym drukiem
            (patrząc, co piszą)
            i - niestety - "klikając", opuściłem ten Pani(Pana) właśnie.
            Który to post, oczywiście, jest jak najbardziej w porządku
            - po jego przypomnieniu teraz przez Pana/Panią przypomniałem go sobie zresztą,
            jako że go czytałem jakiś czas temu, i pomyślałem - "o, sensownie człowiek
            pisze".
            Tyle, że trudno pamiętać, jaki pseudonim co napisał...

            Oczywiście te słowa nie są przeciwko elektowi
            (jeśli przeciw komuś, to przeciw tym, którzy piszą, że wybory
            były niedemokratyczne).

            A potem wypisałem wszystkich autorów wyróżnionych tłustym drukiem
            w tym "itakdalej.itakdalej"

            Jeszcze raz przepraszam za nieporozumienie.


            • Gość: karol itd-gw - potwierdzenie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 09:32
              itd-gw masz racje teraz podpisuje sie w i vvv - przeczytaj vvv pisze o tym co
              napisal jako w - nowosc uzywa juz innego lacza internetowego - to ta sama osoba
              pod wieloma nazwami - albo sam elekt albo ktos mu bliski.
              • Gość: vv Re: itd-gw - potwierdzenie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.05, 18:27
                Gość portalu: karol napisał(a):

                > itd-gw masz racje teraz podpisuje sie w i vvv - przeczytaj vvv pisze o tym co
                > napisal jako w - nowosc uzywa juz innego lacza internetowego - to ta sama
                osoba
                >
                > pod wieloma nazwami - albo sam elekt albo ktos mu bliski.


                Gwoli informacji: to nie jest w, ale vv (podwójne v)
                - na "spisie postów" to widać, jak się człowiek przyjrzy.
                czasmi się palec omsknie, i wybije po raz trzeci "v"
                stąd "vvv" zamiast "vv".

                Internetowe łącze jest stale to samo, choć z tego, co wiem,
                wystarczy trochę się znać na "proxy"
                by wysyłać posty z różnych adresów.

                Informuję przy okazji, że nie jestem osobą bliską elektowi,
                praktycznie go nie znam (tyle trochę, że jako osobę publiczną).

                Na pozostałe uwagi, ob. karolu, wyrażone w innych postach, odpowiadać nie będę
                - do takiego poziomu się nie zniżę.

        • khmara Re: musiol@ghnet.pl - przypadkowa zbieznosc? 12.03.05, 23:56
          Gość portalu: vv napisał(a):

          > Baaardzo ciekawe.
          > Z kolei tacy, którzy w ogóle nie mają adresu
          > (jak to jest możliwe? wysyłane bezpośrednio z GW, chyba?)
          > - to jest jeszcze rzadsze, niż jakakolwiek sieć
          > u mnie na przeglądarce widoczni tłustym drukiem:
          >
          > niktwazny7
          > khmara
          > itakdalej.itakdalej
          > mn7
          > ar.co
          > itd-gw
          > vigla
          > mariusz-mix-kolanko
          >
          > wszyscy - jak jeden mąż są przeciwko Rektorowi.
          > Ciekawy pomysł...
          >

          w, wejdź na forum kraj:
          forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=28
          tam to sami spiskowcy bez adresu siedzą.
          To jest OGÓLNOKRAJOWY spisek pod patronatem GW.
          Pomyślnych łowów...
        • Gość: karol Re: musiol@ghnet.pl - przypadkowa zbieznosc? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 12:42
          w napisal:"wszyscy - jak jeden mąż są przeciwko Rektorowi." tzn. ze przeciwko
          F.Ziejce a nie K.Musiołowi bo przecież rektorem jest ten pierwszy - skąd ten
          wniosek - chyba, że "w" uważa wybór elekta za sprawkę F.Ziejki - ale dlaczego
          uważa to za demokratyczne - powikłane myślenie ...
    • mn7 WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ 12.03.05, 12:09

      Z ulgą może odetchnąć spółka nomenklaturowa "Bratniak"
      Z ulgą może odetchnąć Collegium Medicum.
      Z ulgą mogą odetchnąc koledzy tajemniczego Don Pedro - nikt nie będzie grzebał
      w ich teczkach
      Z ulgą mogą odetchnąć wieczni adiukci - trzy lata spokoju.
      Z ulgą może odetchnąć administracja w Collegium Novum - będzie tak jak było.

      Wygrał najlepszy program - po 500 PLN dla "najlepszych", budowa basenu i
      uruchomienie bieżni. Żaden z pozostałych kandydatów nie miał takiego programu.
      Ba, żadnemu pewnie nie przyszło do głowy, że można kandydować z takim programem
      i jeszcze wygrać.

      Uniwersytet dalej będzie tonął pod ciężarem próżnych ceremoniałów a prof. W.
      będzie arbitrem, co należy do tradycji a co nie. Dalej będzie obowiązywać
      zasada "W Uniwersytecie prawo pracy nie obowiązuje". Dalej będziemy niemal
      codzień oglądać zabójcze wąsy w TV, tyle, ze z przedrostkiem "Były". Dalej
      będziemy świadkami "wspaniałego rozwoju".

      Elektorzy, pamiętajcie. Za kilkanaście lat, może za 30, może za 40, ktoś
      napisze historię Uniwersytetu. Czy zastanawialiście się, jaka będzie wówczas
      ocena przełomu XX i XXI wieku? Pomyślcie, jak Was historia oceni.

      Jeszcze kilka tygodni temu Stelmach był uważany za absolutnego pewniaka. I co z
      tego zostało?
      Nie wystarczy być najlepszym, trzeba jeszcze mieć głosy elektotów.
      • Gość: vv Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.05, 14:43
        mn7 napisał(a):

        > Pomyślcie, jak Was historia oceni.

        Niestety, historia nie będzie oceniała rakich, jak Ty, mn7 - którzy lżą, jątrzą
        w internecie...

        > Jeszcze kilka tygodni temu Stelmach był uważany za absolutnego pewniaka.

        przez kogo? Przez siebie samego? Przez grupę jego klakierów? Może przez gazetę
        wyborczą....

        > Nie wystarczy być najlepszym, trzeba jeszcze mieć głosy elektotów.

        Urażona ambicja nie pozwala dopuścić do siebie myśli, że może jednak głosy
        elektorów zebrał najlepszy.
        • mn7 Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ 12.03.05, 15:18
          Jak widać, nic do Ciebie nie dotarło. A może dotarło, ale sam jestes w którejś
          z tych grup, które poczuły się zagrożone? Odpowiada Ci dalszy upadek
          Uniwersytetu? Dalej liczysz na pozytywną ocenę historii poczynań Twoich i Tobie
          podobnych?
          • Gość: vv Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.05, 16:37
            mn7 napisała:

            > Jak widać, nic do Ciebie nie dotarło. A może dotarło, ale sam jestes w
            którejś
            > z tych grup, które poczuły się zagrożone? Odpowiada Ci dalszy upadek
            > Uniwersytetu? Dalej liczysz na pozytywną ocenę historii poczynań Twoich i
            Tobie
            >
            > podobnych?

            To do Ciebie nic nie dociera (a może właśnie dociera, Cię cytując?) Mimo akcji
            pomówień i obelg przeciwko K.Musiołowi, rozpętanych przez grupę ludzi którzy
            nie umieją przegrać, zawiedzionych w swoich ambicjach, udających że mają wizję
            Uniwersytetu (a naprawdę chodzi im o stołki - bo gdyby nie, to tak
            prof.Stelmach by się nie zachowywał) i grupę wyjątkowo nieobiektywnych
            dziennikarzy, prof. Musioł wygrał w jak najbardziej demokratycznych wyborach. A
            ludzie tacy jak Ty "urabiają opinię" na forum GW - godna Ciebie gazeta. Jakże
            podłym musisz być człowiekiem, mn7, robiąc to co robisz, pisząc to co piszesz
            (bo chyba nie jesteś kretynem, więc wiesz, w ilu miejscach piszesz nieprawdę).
            Pomyśl trochę nad swoją osobą i nad swoimi anomimowymi potwarzami. Niech czas
            Wielkanocy ku temu Cię skłoni.
            • Gość: top Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.05, 17:55
              mysle ze sam pomysl zanim zaczniesz obrazac - iloraz inteligencji na poziomie
              szympansa pozwala zauwazyc jakim to demokratycznie wybranym i doskonalym
              kandydatem jest elekt - nawet na UJ to jest nowosc aby ktos tak nieadekwatny
              bral udzial w wyborach - tych nowosci jest wiecej - WNIOSKI - nawet na UJ sie
              zaczely zmiany chodzi tylko o to aby to nie dobilo zapoznionego w zmianach UJ -
              albo prosciej zeby nie bylo juz za pozno...
              • Gość: vv Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.05, 22:38
                Gość portalu: top napisał(a):

                > mysle ze sam pomysl zanim zaczniesz obrazac - iloraz inteligencji na poziomie
                > szympansa pozwala zauwazyc jakim to demokratycznie wybranym i doskonalym
                > kandydatem jest elekt

                Skąd Ty wiesz, co ktoś jest w stanie stwierdzić, mając iloraz inteligencji na
                poziomie szympansa? ;-)

                A poważnie - akurat te wybory były jak najbardziej demokratyczne. Czy
                demokracja to dobry system - to inna sprawa, ale ten elekt został wybrany
                demokraktycznie. Głosowali, w warunkach tajnych, ludzie kompetentni i nikt -
                NIKT - nie zgłosił Komisji Wyborczej (która od tego jest) łamania prawa czy
                reguł... Ludzie, którym nie podobał się wynik "balotażu" polecieli do prasy
                (czy prasa sama coś wymyśliła?). Że ktoś agitował? Tak się działo zawsze, na
                wszystkich wyborach, wszystkich rektorów - nie wiesz? To się dowiedz. A co się
                dzieje w wyborach do sejmu, do rad narodowych? namawiają w telewizji, w prasie,
                w rozmowach - a każdy i tak zrobi co zechce. Tylko że w przeciwieństwie do
                wyborów do rad, sejmu - rektorów wybierają ludzie którzy znają kandydatów nie
                tylko z tego co tamci mówią w jednej dyskusji ale obserwują ich od dawna, od
                wielu lat, w postępowaniu, w pracy... Dlaczego nie chcecie tego przyjąć do
                wiadomości, wolicie za pomocą prasy i obrażania w internecie dezawuować wynik -
                najpierw balotażu, potem autentycznych wyborów?

                No cóż, dufność w siebie i swoje racje godna zwolenników "GW".
                A jeśli ktoś tu kogoś obraża - to właśnie Ty swoim komentarzem obraziłeś 136
                elektorów (spośród 208).
                • khmara JEDNAK BIAŁORUŚ 12.03.05, 23:16
                  Gość portalu: vv napisał(a):

                  > Głosowali, w warunkach tajnych, ludzie kompetentni i nikt -
                  > NIKT - nie zgłosił Komisji Wyborczej (która od tego jest) łamania prawa czy
                  > reguł...

                  To lepiej niż na Ukrainie. Jednak Białoruś.

                  > Ludzie, którym nie podobał się wynik "balotażu" polecieli do prasy
                  > (czy prasa sama coś wymyśliła?).

                  Gdyby nie ta prasa, to taką byśmy mieli ładną demokrację akademicką.

                  > A co się
                  > dzieje w wyborach do sejmu, do rad narodowych?

                  Jak to co? Dyrektorzy firm mówią pracownikom, na kogo mają głosować. W pierwszej
                  turze na Ukrainie to nawet profesorowie kazali studentom pokazywać karty do
                  głosowania przed wrzuceniem ich do urny. Żeby ci studenci nie zrobili jakiegoś
                  błędu z braku doświadczenia.

                  > Tylko że w przeciwieństwie do
                  > wyborów do rad, sejmu - rektorów wybierają ludzie którzy znają kandydatów nie
                  > tylko z tego co tamci mówią w jednej dyskusji ale obserwują ich od dawna, od
                  > wielu lat, w postępowaniu, w pracy...

                  Zwłaszcza studenci, doktoranci, adiunkci i wykładowcy. A jak nie znają tak
                  dobrze kandydatów, to trzeba im podpowiedzieć, który jest najlepszy. Najlepiej
                  to tak zmienić ordynację, żeby to całe barachło nie popsuło wyniku wyborów.
                  Przecież jakie oni mogą mieć pojęcie o tym, co dla uczelni najlepsze?

                  > Dlaczego nie chcecie tego przyjąć do
                  > wiadomości, wolicie za pomocą prasy i obrażania w internecie dezawuować wynik-
                  > najpierw balotażu, potem autentycznych wyborów?

                  Bo internet jest jak Wolna Europa - od szkalowania ustroju i obrażania
                  najlepszych synów ludu pracującego na uniwersytecie.
                • Gość: top Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 09:09
                  Gość portalu: w napisał:" Tylko że w przeciwieństwie do
                  wyborów do rad, sejmu - rektorów wybierają ludzie którzy znają kandydatów nie
                  tylko z tego co tamci mówią w jednej dyskusji ale obserwują ich od dawna, od
                  wielu lat, w postępowaniu, w pracy... Dlaczego nie chcecie tego przyjąć do
                  wiadomości, wolicie za pomocą prasy i obrażania w internecie dezawuować wynik -
                  najpierw balotażu, potem autentycznych wyborów? "

                  dziękuję, że w końcu zdecydowałeś i mnie dostrzec - rektorów wybieraja
                  elektorzy, a elektorów wybiera układ najsilniejszy na danym wydziale z reguły
                  ten sam który przez ostatnie dwie kadencje sprawował na uczelni władzę - to czy
                  wybory były demokratyczne najlepiej widzieli kontrkandydaci elekta i oboje
                  stwierdzili kategorycznie o ich niedemokratyczności - tylko elekt nie miał do
                  wyborów żadnych zastrzeżeń i dalej nie ma.

                  "ale obserwują ich od dawna, od
                  wielu lat, w postępowaniu, w pracy..."
                  w przypadku elekta z trzyletniej obserwacji jego działań jak prorektora
                  elektorzy powinni wysnuć wnioski, nie zbyt dla elekta pochlebne - mogli też
                  czas obserwacji rozciągnąć o wcześniejszy etap jak to elekt był dziekanem ale i
                  tu również nie ma danych do takiego demokratycznego wyboru jakiego dokonali.

                  Na argument, ze tylu samo elektorów głosowało w balotażu (135) co 11 marca (136)
                  powołuje sie cały czas elekt mówiąc to jako potwierdzenie demokratyczności
                  wyborów - ja mam wrażenie odwrotne - pomimo tego, że do elektorów między
                  obydwoma głosowaniami dochodziły sygnały o nadużyciach i niedemokratyczności
                  wyborów od kontrkandydatów elekta - osób sprawdzonych, ogólnie znanych i
                  szanowanych na UJ - to wynik jest prawie identyczny - jest to dowód na to, że
                  wybory zostały już dokonane na etapie wyboru elektorów, a reszta była teatrem -
                  o czym też mówili kontrkandydaci.
                  • itakdalej.itakdalej Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ 13.03.05, 12:32
                    Gość portalu: top napisał(a):

                    > rektorów wybieraja elektorzy, a elektorów wybiera układ najsilniejszy
                    > na danym wydziale z reguły ten sam który przez ostatnie dwie kadencje
                    > sprawował na uczelni władzę - to czy wybory były demokratyczne najlepiej
                    > widzieli kontrkandydaci elekta i oboje
                    > stwierdzili kategorycznie o ich niedemokratyczności
                    ...
                    > wybory zostały już dokonane na etapie wyboru elektorów, a reszta była
                    > teatrem - o czym też mówili kontrkandydaci.

                    Właśnie to jest dla mnie niejasne. Czy Panu/Pani chodzi o to, że nie można było
                    zgłaszać własnych kandydatów, albo że ludzie na UJ są tak sterroryzowani przez
                    władze, że się na to nie odważyli, i tylko kandydowali ludzie z listy
                    przygotowanej przez władze? To istotnie byłoby karygodne i jeśli by się
                    potwierdziło, GW miałaby długo o czym pisać. Czy chodziło o to, że nie
                    spełniono warunków tajności głosowania? A może o to, o czym wspominał w
                    artykule w GW jeden z kandydatów, że podział mandatów pomiędzy wydziały jest
                    taki, że jeśli jakieś wielkie się dogadają, to zawsze wybiorą kandydata
                    wygodnego dla siebie, a reszta bedzie wiecznie zmarginalizowana. To to już jest
                    bardziej skomplikowana sprawa, niezwiązana z samym przebiegiem wyborów i
                    zachowaniem obecnych władz, tylko z ordynacją. Może pora zacząć ją już teraz
                    zmieniać skoro wybory kończą się brakiem satysfakcji zarówno zwyciężonych jak i
                    zwycięzcy.
                    • Gość: top Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 13:24
                      Prof.Jerzy Stelmach w wywiadzie mówi o 90 głosach elektorskich kupionych-
                      ustawionych - zauważ, że K.Musioł miał wtedy 135 głosów a J.Stelmach 45 -
                      odejmując od 135 głosy kwestinowane otrzymujesz 45 - dlatego w nastęnej turze
                      K.Musioł ma już o jeden głos więcej - 136. Nie rozumiem tylko dlaczego pomijane
                      jest istnienie kontrkandydata-kobiety, która w ostatniej turze wzięła 58 głosów
                      cyli więcej od K.Musioła po odliczeniu kwestinowanej dziewięćdziesiątki.
                      Dlatego w pierwszych słowach jako elekt zostało powiedziane: być może i te
                      wybory będą podważane - i stąd ta rzekoma tajność - tajność została wprowadzona
                      po raz pierwszy na UJ właśnie 11 marca co powiedziano w kronice TV, po raz
                      pierwszy też kandydatem na stanowisko Rektora była kobieta...i to ma być
                      normalne. Elekt boi się, że ktoś z 90 elektorów potwierdzi to co mówił
                      Prof.J.Stalmach stąd jego atak tylko na tego kontrkandydata i gazety... Jeszcze
                      jedna nowość Elekt działa przeciwko GW z którą zawsze utrzymywał dobre kontakty
                      obecny Rektor - wniosek ich drogi szybko sie rozchodzą - drugi wniosek - UJ nie
                      jest przyzwyczajony do takiej dynamiki zdarzeń więc musi szybko dojść do
                      następnych odsłon demokracji na UJ...
                      • itakdalej.itakdalej Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ 13.03.05, 13:48
                        Gość portalu: top napisał(a):

                        > Dlatego w pierwszych słowach jako elekt zostało powiedziane: być może i te
                        > wybory będą podważane - i stąd ta rzekoma tajność - tajność została
                        > wprowadzona po raz pierwszy na UJ właśnie 11 marca co powiedziano
                        > w kronice TV,

                        Czyli jednak były tajne. To trudno je będzie podważyć.

                        > po raz pierwszy też kandydatem na stanowisko Rektora była kobieta...i to
                        > ma być normalne.

                        A co w tym nienormalnego, że kobieta kandydowała na stanowisko Rektora UJ? Z
                        polskich uczonych tylko kobieta dostała Nagrodę Nobla - i to dwa razy.
                        I - żeby nie było wątpliwości - piszę to jako przeciwnik feministek i damskiego
                        pajacowania w stylu Manify.
                        • Gość: top Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 14:11
                          to, że w 11 marca były pierwszy raz tajne oznacza, że wcześniejsze były nie
                          tajne - jeżeli wszystko było w porządku to dlaczego nagle taka zmiana i
                          mobilizacja - jeżeli kontrkandydaci stwierdzają , że nie były demokratyczne i
                          Prof. Kurek potwierdza naciski jakich się dopuszczała... To, że PIERWSZY raz
                          kobieta kandyduje na rektora rzekomo nowoczesnego uniwersytetu jest nienormalne
                          i świadczy o opóźnieniu rozwojowym UJ. Normalność i demokratyczność polega nie
                          na atakowaniu mediów i kontrkandydatów tylko na tym, że JM Ziejka powinien
                          zawiesić wybory i zbadać zarzuty... w końcu jest jeszcze parę miesięcy na to
                          aby to zrobić właściwie.
                        • Gość: wilk Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: 81.21.197.* 14.03.05, 00:05
                          Na Białorusi tez wybory sa tajne:)
                • niktwazny5 Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ 13.03.05, 11:07
                  To sa jeszcze w olsce rady narodowe??? Ze znajomosci wiedzy o swieci
                  wspolczesnym - super bania!!!! A moze jestes super niereformowalnym
                  komunistycznym betonem?
            • ar.co Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ 12.03.05, 20:14
              W świetle Twojej wypowiedzi oskarżanie kogoś o "lżenie" jest co najmniej
              niezręczne.
            • mn7 Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ 15.03.05, 16:37
              Czemu się tak denerwujesz? Nie masz powodów. Przecież nie jestes jedynym tak
              myślącym. Wręcz przeciwnie, ludzie, którym obecna sytuacja odpowiada są w
              większości. Nadzieja na jakiekolwiek zmiany powstrzymujące degrengoladę okazały
              się płonne.
      • Gość: ktośważny6:) Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: 213.25.29.* 13.03.05, 21:28
        Nerwowa i agresywna reakcja "vv" jest najlepszym dowodem, że trafnie ujęłaś
        istotę problemu. S. nadepnął na odciski zbyt wielu grupom interesu. Nie
        świadczy zresztą o nim dobrze, że tego zawczasu nie przewidział.
        • Gość: vv Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.03.05, 15:37
          Gość portalu: ktośważny6:) napisał(a):

          > Nerwowa i agresywna reakcja "vv" jest najlepszym dowodem, że trafnie ujęłaś
          > istotę problemu. S. nadepnął na odciski zbyt wielu grupom interesu. Nie
          > świadczy zresztą o nim dobrze, że tego zawczasu nie przewidział.


          Poczytaj sobie posty, ktośważny, a potem zastanów się co piszesz. Ja jestem
          agresywny? Czy ja napisałem złe słowo o kimkolwiek z UJ - z prof. S. włącznie?
          Zapewniam Cię, że gdyby sytuacja była odwrotna (czyli: wygrałby prof. S., a
          prof. M. manifestacyjnie rezygnował, a prasa pisała o "manipulacjach" i
          oszukiwaniu - namawianiu), tak samo krytykowałbym prasę, i forumowiczów,
          alergicznie reagujących na wybór. Bo prawdę mówiąc, mnie jest wszystko jedno,
          czy rektorem zostanie prof.M. prof.S, prof.N. Ja się brzydzę tym, co
          zrobiła "GW" i stylem, w jakim pisze karol i kilka innych osób. Ale ten, co
          został rektorem, został nim w czystej grze, wbrew temu, co sugerują niektórzy
          dziennikarze i forumowicze. Ale cóż - punkt widzenia zależy od punktu
          siedzenia - poczytaj sobie posty (tak od początku - spróbuj zapomnieć czyim
          jesteś zwolennikiem - i zobacz kto pisze agresywnie. Ile tu ostrych słów padło
          na prof. M. który jeszcze nie zaczął urzędowania.
          • Gość: karol Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.05, 18:38
            "w" :"Ale ten, co
            został rektorem, został nim w czystej grze, wbrew temu, co sugerują niektórzy
            dziennikarze i forumowicze. "
            a skad ta pewnosc panie nieagresywny ktoremu wszystko jedno...fakty w osobach
            dwoch kontrkandydatow mowia co innego - ale ty wiesz lepiej i nie musisz tego
            udawadniac - po prostu wiesz i mamy sie do tego dostosowac - znam elekta i
            kulisy sprawy i to kontrkandydaci mowia prawde a nie bezstronny "w".
    • Gość: Jarek Musiołby zrezygnować ... IP: *.piast.ds.uj.edu.pl / 195.150.224.* 12.03.05, 12:33
      ...dla dobra Uniwersytetu Jagiellońskiego.
      Jestem jego studentem i wiem, jakie zrezygnowanie czują studenci, jak po raz
      kolejny słyszą o podejrzeniu łamania demokracji na uczelni.
      Wstyd, że profesorowie, doktorzy i inni mówią nam o demokracji, ale nic w tym
      kierunku nie robią a wręcz przeciwnie...

      UJ jeszcze 2 lata temu jechał tylko na prestiżu, ale teraz już cofa się
      na "torach negatywnego prestiżu". Nie sądzę, by w takiej sytuacji UJ ma
      jakąkolwiek przyszłość. Upadnie w prochy korupcji i braki jakichkolwiek
      wartości społecznych.
    • Gość: zzz Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.05, 13:21
      Za takie pisanie porządny redaktor naczelny wydałby dla pani Szpunar zakaz
      pisania o Uniwersytecie na dość długi okres czasu. Istnieje coś takiego jak
      obiektywność dziennikarska... Tej gazecie i tym redaktorom jednak obca.
      • Gość: karol Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.05, 14:43
        a za takie jak twoje pisanie powinienes dostac order od elekta za bezwarunkowa
        i slepa wiernosc.
    • niktwazny5 Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze 12.03.05, 17:20
      Panie i Panowie, tak sobie czytam nowe glosy w dyskusji i niektorych sposrod
      was nijak nie jestem w stanie zrozumiec (wiem, ze teraz niektorzy krewcy beda
      mieli uzywanie i swoja odpowiedz zaczna od slow : "ty tepoto!" - coz trudno.
      Czemu sie tak czepiacie tej nieszczesnej GW? O co wam chodzi? Czy to zle, ze z
      zatechlych morow uczelni zaczynaja wyplywac rozne ciemne sprawki? Czy to zle,
      ze mowi sie o potzrzebie reformy uczelni? Czy to zle, ze pisano o spotkaniu
      elektorow z kandydatami na rektora?

      Rektor-elekt mowi o potrezbie obrony dobrego imienia UJ i - jak czytam na
      forum - elektorzy z Wydz. Filologicznego juz podpisal sie pod listem
      zaprzeczajacym izby naklaniano ich do glosowania na konkretna osobe (wszyscy
      chyba wiemy o kogo chodzi). Nie chce tutaj wietrzyc kolejnej afery i twierdzic,
      ze to zdyscyplinowanie wobec pani dziekan zadecydowalo o tym posunieciu. Wydaje
      mi sie jednak, ze nowy rektor opacznie rozumie obrone dobrego imienia
      Uniwersytetu. Przeciez ona nie moze polegac na obronie istniejacych ukladow i
      roznych ciemnych sprawek, z ktorymi przeciez osoby piszace na forum (mam na
      mysli pracownikow, moze tez doktorantow UJ) musieli sie zetknac.

      Ok. Prof. Musiol zwyciezyl wybory. Nie udowodnione, ze wybory byly
      niedemokartyczne. Smutne jest to, ze wygral stary, okopany na uczelni oboz
      ludzi niechetnych jakimkolwiek zmianom. Mlodzi zawalili i tyle.

      Moze sie myle. Moze prof. Musiol nie bedzie zlym rektorem. Jedno jest jednak
      pewne - nie bedzie walczyl z ukladami, ktore go wyniosly na fotel rektora. A to
      nalezaloby zrobic dla obrony dobrego imienia UJ!

      • Gość: vv Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.05, 23:10
        niktwazny5 napisał(a):

        > Panie i Panowie, tak sobie czytam nowe glosy w dyskusji i niektorych sposrod
        > was nijak nie jestem w stanie zrozumiec (wiem, ze teraz niektorzy krewcy beda
        > mieli uzywanie i swoja odpowiedz zaczna od slow : "ty tepoto!" - coz trudno.
        > Czemu sie tak czepiacie tej nieszczesnej GW? O co wam chodzi?

        niktwazny, naprawdę nie rozumiesz? Ja Ci powiem, dlaczego ja się "czepiam".
        Bo co się stało? Poinformowano, że Ktoś namawiał innych, by w TAJNYCH wyborach
        głosował na jednego z kandydatów. Czy masz coś wspólnego z wyższą uczelnią?
        Takie rzeczy się dzieją zawsze. Na wszystkich uczelniach. Niejednokrotnie takie
        namawianie przynosi skutek odwrotny, dla przekory - elektor swój rozum ma, i
        tak zagłosuje po swojemu. Gdzie tu łamanie demokracji, gdzie tu skandal? O
        wyborach rektora mówi się na uczelni długo przed zgłaszaniem kandydatur,
        elektorzy ich znają, obserwują, widzą w akcji, w wypowiedzi. A tu Gazeta i Pani
        Szpunar zrobili aferę. Czy coś się stało? A została zrobiona "atmosferka".
        Podejrzenia nieuczciwości? Jeśli kontrkandydaci mieli jakieś komkretne zarzuty,
        to - jeśli dbają o dobre imię UJ - powinni je wnieść do Komisji Wyborczej. Po
        to jest ta Komisja. Tak się nie stało, za to zrobił się szum prasowy.

        Obiektywny dziennikarz powinien się zachowywać zupełnie inaczej. No cóż - w
        takich czasach żyjemy, dziennikarze szukają sensacji... Jeśli są
        istotnie "ciemne sprawki" - to niech o nich gazeta napisze. Ale jeśli ma dowody
        a nie plotki na zasadzie "jedna pani drugiej pani..." Ja o kandydacie S.
        słyszałem znacznie więcej złych rzeczy niż o kandydacie M. Ale nie lecę z tym
        do prasy, nie piszę na forum, ja nie wiem na pewno, czy to prawda, można
        człowieka skrzywdzić.

        Obaj kandydaci działają na uczelni bardzo dawno. Obaj byli dziekanami, dali się
        poznać społeczności uniwersyteckiej. I Uniwersytet tak wybrał. Jego prawo.
        Niektórzy są niezadowoleni. Ich prawo. Niezadowolona jest "Gazeta W." Jej
        prawo. Ale powinna być obiektywna - a nie jest, bo od początku staje przeciwko
        jednemu z kandydatów, przedstawiając sprawę wyjątkowo tendencyjnie.
        • khmara Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze 12.03.05, 23:26
          Gość portalu: vv napisał(a):

          > Takie rzeczy się dzieją zawsze. Na wszystkich uczelniach.

          I o to właśnie chodzi. A ty się tak do tego smrodu przyzwyczaiłeś, że uważasz go
          za naturalny zapach miejsca pracy.

          > elektor swój rozum ma, i
          > tak zagłosuje po swojemu.

          Czy masz coś wspólnego z wyższą uczelnią? Bo ja z praktyki akademickiej wiem, że
          takie osoby nie zostają elektorami. Nooo, może studenci.

          > Niezadowolona jest "Gazeta W." Jej
          > prawo. Ale powinna być obiektywna - a nie jest, bo od początku staje przeciwko
          > jednemu z kandydatów, przedstawiając sprawę wyjątkowo tendencyjnie.

          To ciekawa odmiana, bo do tej pory krakowska GW stała murem za rektorem Z, choć
          gdzie indziej jego działalność była różnie odbierana.
        • Gość: karol Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 09:20
          co ty w wypisujesz - może najpierw przeczytasz te artykuły w GW i Gazecie
          Krakowskiej - przeciez to są wywiady z kontrkadydatami - autoryzowany wywiad z
          Prof. Stelmachem w Gazecie Krakowskiej oraz wypowiedzi Prof. Nowakowskiej - te
          same wypowiedzi w dwóch różnych gazetach - może wreszcie zauważysz, to co Ci
          Profesorowie mówią zamiast czepiać się mediów - coś mi się zdaje, że jesteś
          blisko elekta , bo tylko on to tak samo ignoruje co mówia jego kontrkandydaci...
        • Gość: karol Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 12:52
          "w" pisze: "Obaj kandydaci działają na uczelni bardzo dawno. Obaj byli
          dziekanami, dali się
          poznać społeczności uniwersyteckiej. I Uniwersytet tak wybrał. Jego prawo.
          Niektórzy są niezadowoleni. Ich prawo. Niezadowolona jest "Gazeta W.""
          zupełnie pomijasz "w" osobę kontrkandydata jakim była Prof.M.Nowakowska - te
          ostatnie wybory dotyczyły wyboru pomiędzy K.Musiołem i M.Nowakowską - czy to
          przez to, że uważasz kandytowanie kobiety za coś nieważnego i dalej uważasz za
          jedynego sprawcę nieszczęscia Prof. J.Stelmacha, który się wycofał...
          • niktwazny5 Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze 13.03.05, 15:12
            Zwroc uwage Karol, ze p. owakowska sama stwierdzila na spotkaniu z wyboracami,
            ze zostala wysunieta na zajaca i ze nie ma zadnego programu.
        • niktwazny5 Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze 13.03.05, 15:08
          Drogi w,
          owszem mam cos wspolnego z wyzsza uczelnia i dlatego tak mnie martwi
          nienormalnosc panujaca na UJ. Byles moze na spotkaniu kandydatow z elektami?
          Jak wytlumaczysz to, ze wystapienie prof. S. spora czesc sali nagrodzila
          brawami, a po jego opuszczeniu sali czesc wyszla razem z nim? Domyslam sie, ze
          teraz odpowiesz, ze to byli jego zwolennicy. zastanow sie jednak nad tym
          dlaczego tym razem, wlasnie podczas tych wyborow tak zaiskrzylo. Moze dlatego,
          ze wreszcie znalazl sie kandydat, ktory chcial zmienic stare porzadki. Moze
          fakt, ze poprzednio takiego nie bylo sprawil, ze wybory przebiegaly bez emocji
          i bo i tak nie bylo o co walczyc.
          Piszesz, ze GW jest nieobiektywna, ze osoby majace zastrzezenia odnosnie
          przebiegu wyborow powinni wniesc formalne zastrzezenia. A Ty masz cos wspolnego
          z wyzsza uczelnia? Jezeli tak, to sam doskonale wiesz, ze w takiej sytuacji
          nikt nie zarysykuje swojej kariery, zeby dostraczyc odpowiednich dowodow. osoba
          zatrudniona na uczelni jest calkowicie zalezna od soich zwierzchnikow z
          odpowiednimi ukladami, ktorzy oceniaja jej dorobek naukowy i prace na stopnie.
          Czy kieruja sie tu tylko ich merytoryczn wartoscia? Sam sobie odpowiedz! Tym
          bardziej chwala Stelmachowi, ze nie bal sie mowic!
          • Gość: ktośważny6:) Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: 213.25.29.* 13.03.05, 21:13
            To widać, że masz coś wspólnego z uczelnią. Choćby po tym, że trafnie ujmujesz
            istotę sprawy. Nie tracisz czasu na jałowe logomachie, czy wybory były tajne
            czy nie. Istota sprawy jest taka: pojawił się kandydat, który chciał zmienić
            to, czego UJ powinien się wstydzić. Nastąpił jednak na odcisk tak wielu grupom
            interesu (zobacz post mn7 o oddychaniu), że powstała egzotyczna koalicja, która
            murem stanęła za bezbarwnym kandydatem namaszczonym przez obecnego, fatalnie
            ocenianego, rektora. Problemem UJ jest łatwość w tworzeniu takich egzotycznych
            koalicji przeciwko wszelkim zmianom a nie to, czy w auli Novum postawiono
            parawany z dykty, czy nie.
    • f_wopolu Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze 13.03.05, 00:47
      ...
      Czy Karol Musiol, czy nie musiol,
      to pozostaje tajemnica
      widocznie jednak musiol Karol
      tak bardzo tego musiol chciec
      ....
      Czy Karol Musiol, tak on musiol
      to juz odkryta tajemnica
      bo Karol Musiol zawsze musiol
      osiagnac wszystko czego chcial.
      ....

      nucono na XVI Festiwalu Piosenki w Opolu - jasnowidztwo, czy co.
    • Gość: kierownik ZOSTOŁ Rektorem, bo po prostu MUSIOŁ i już ! IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 13.03.05, 22:29
      • lola292 Re: ZOSTOŁ Rektorem, bo po prostu MUSIOŁ i już ! 19.03.05, 11:31
        Przeczytałam wszystkie wypowiedzi i ogarneło mnie całkowite zniechęcenia.Nie ma
        już elit, są tylko grupy interesów.Do czego my zmierzamy?Obawiam się , że nic
        nas nie nauczyła nasza pokręcona historia, az strach czlowieka ściska w jakim
        kraju przyjdzie żyć naszym dzieciom i wnukom jeżeli sie nie ockniemy.
    • Gość: Yurek Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.05, 23:17
      Słyszałem że Jego Magnificencję nie wpuszczono do MediaMarkt. Była jakaś
      awantura z ochroniarzami.
    • Gość: JA czyli nikt Upadek UJ. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.05, 22:47
      Najgorsze dla Uj był wiek XVII nastąpił wtedy kompletny upadek uczelni. Z tego
      dna uniwrytet nie wyszedł do dzisiaj. Zmurzczałe, przeżarte korupcją, układami
      środowisko wzajemnej adoracji rządzi UJ ale też panoszy się na AR, AE, AWF, AP,
      AGH, PK... Wszedzie ta obrzydliwa zaraza!!! Gdyby Polską rządzili żydzi
      bylibyśmy potęgą ale rządzą POLACY i mamy to co mamy. Nienawidzimy prawa a
      kolesiostwo stawiamy wyżej nad dobro ogółu. Nic tylko wyssać se pryszcze z twary
      - bardzo smaczne. Polecam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka