Gość: patryk109 IP: *.gemini.net.pl / *.gemini.net.pl 11.03.05, 15:07 Na UJ bez zmian klika samorządu i bratniaka bedzie miała jak za piecem smutne Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: top pozory demokracji na UJ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.05, 15:30 JM Elekt w pierwszych słowach już się odgraża - pomimo wszystkich sygnałów o tym co UJ grozi elektorzy wybrali jeszcze wiekszą izolację UJ od jakichkolwiek zmian. Wniosek prosty - UJ jest niereformowalny i skazany na niebyt ku czemu szybko zmierza... Odpowiedz Link Zgłoś
mariusz-mix-kolanko Ukraina czy Białoruś? 11.03.05, 15:33 > JM Elekt w pierwszych słowach już się odgraża a zanim to nastąpiło manipulował Teraz pytanie - damy się robić w kuku jak Białorusini skazując się na ich los, czy może wybierzemy model ukraiński? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klops kompletny Ukraina czy Białoruś?..gorzej-WĄTROBA!!!! IP: 62.111.139.* 11.03.05, 16:59 Jak to jest w tym kraju, że tzw. działacze-wieczni studenci, którzy kilkadziesiąt dosłownie lat zmagali sie z wiedzą na Uniwersytecie zza kulis robią machloje wpływając na wybory rektorskie a teoretycznie utytułowani (a może "utytłani") profesorowie uważaja ze wszytko jest O.K.? To bardziej piłkarski poker przypomina niż 600-letni Uniwersytet. A moze nazwę zmienić na Uniwesytet Szczakowianka? bedzie razniej i bardziej swojsko.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do klopsa Re: Ukraina czy Białoruś?..gorzej-WĄTROBA!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.05, 06:31 od Szczakowianki to sie koleś odpier..l,idż lepiej na piwo bo znasz sie tylko na .....niczym i jesteś ....nikt Odpowiedz Link Zgłoś
ar.co Re: Ukraina czy Białoruś?..gorzej-WĄTROBA!!!! 12.03.05, 20:01 Na razie jeden z działaczy (odwiecznych) zmienił przynajmniej nazwisko - zawsze jakaś nowość, no i na rozmaitych listach "M" zawsze wcześniej niż "W". Odpowiedz Link Zgłoś
f_wopolu Re: Ukraina czy Białoruś? 13.03.05, 03:26 .. Czy Karol Musiol, czy nie musiol, to pozostaje tajemnica widocznie jednak musiol Karol tak bardzo tego musiol chciec .... Czy Karol Musiol, tak on musiol to juz odkryta tajemnica bo Karol Musiol zawsze musiol osiagnac wszystko czego chcial. .... nucono na XVI Festiwalu Piosenki w Opolu - jasnowidztwo, czy co. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obiektywna Re: pozory demokracji na UJ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.05, 15:53 Chyba masz jakies urojenia, bo z tego artykulu nie wynika, zeby sie prof. Musiol odgrazal. Artykuly trzeba czytac ze zrozumieniem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: top Re: pozory demokracji na UJ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.05, 16:14 najlepsza obrona jest oskarżenie kogos o urojenia - prawda - przeczytaj artykulpowyżej jeszcze raz i zauwaz, że nowo wybrany Karol który MUSIAŁ byc JM natychmiast oskarża dwie gazety krakowskie o manipulację i wzywa do obrony uniwersytetu - wniosek natychmiast uważa , że atak na niego jest atakiem na UJ i zapomina o tym, że obie gazety tylko relacjonowały słowa jego kontrkandydatów a więc chyba też z tegoż UJ - czy ich też wzywa do obrony swojej osoby jako JM Rektora. Odpowiedz Link Zgłoś
niktwazny5 Re: pozory demokracji na UJ 11.03.05, 18:53 Prof. Musiol stwierdzil w kazdym razie, ze radosc z wygranej zaklocily mu "klamliwe doniesienia" prasowe. Jak wszyscy wiemy Te "doniesienia prasowe" relacjonowaly przebieg spotkania kandydatow na rektora z elektorami, mowily o rezygnacji jednego z nich, zestrzezeniach do procedury wyborczej i glosach pracownikow Wydzialu Filologiczengo, ktorzy twierdzili, ze "sugerowano" im na kogo naley glosowac. Fakt, ze takie sugestie byly potwierdzila sama sugerujaca. Na czym zatem polegala klamliwosc tych doniesien? Jak widac nowy rektor zamierza kontynuowac polityke swojego zlej slawy poprzednika i zamiast podjecia prob jakiejs reformy skostnialego ukladu broni za wszelka cene - tu juz nie bardzo wiadomo czego - chyba pozorow wielkosci Uniwersytetu. C Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jarek Musiołby zrezygnować ... IP: *.piast.ds.uj.edu.pl / 195.150.224.* 12.03.05, 12:26 ...dla dobra Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jestem jego studentem i wiem, jakie zrezygnowanie czują studenci, jak po raz kolejny słyszą o podejrzeniu łamania demokracji na uczelni. Wstyd, że profesorowie, doktorzy i inni mówią nam o demokracji, ale nic w tym kierunku nie robią a wręcz przeciwnie... UJ jeszcze 2 lata temu jechał tylko na prestiżu, ale teraz już cofa się na "torach negatywnego prestiżu". Nie sądzę, by w takiej sytuacji UJ ma jakąkolwiek przyszłość. Upadnie w prochy korupcji i braki jakichkolwiek wartości społecznych. Szkoda by było... UJ jest przestarzałą machiną oligarchiczną. Rektorem powinien zostać jakiś młosy specjalista od MARKETINGU i PEDAGOGII a nie jakiś tam "lekarz", bo się NIE NADAJE na kierowanie taką instytucją w duchu rozwoju. Trzymam kciuki za UJ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jarek Musiołby zrezygnować ... IP: *.piast.ds.uj.edu.pl / 195.150.224.* 12.03.05, 12:26 ...dla dobra Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jestem jego studentem i wiem, jakie zrezygnowanie czują studenci, jak po raz kolejny słyszą o podejrzeniu łamania demokracji na uczelni. Wstyd, że profesorowie, doktorzy i inni mówią nam o demokracji, ale nic w tym kierunku nie robią a wręcz przeciwnie... UJ jeszcze 2 lata temu jechał tylko na prestiżu, ale teraz już cofa się na "torach negatywnego prestiżu". Nie sądzę, by w takiej sytuacji UJ ma jakąkolwiek przyszłość. Upadnie w prochy korupcji i braki jakichkolwiek wartości społecznych. Szkoda by było... UJ jest przestarzałą machiną oligarchiczną. Rektorem powinien zostać jakiś młosy specjalista od MARKETINGU i PEDAGOGII a nie jakiś tam "lekarz", bo się NIE NADAJE na kierowanie taką instytucją w duchu rozwoju. Trzymam kciuki za UJ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jarek Musiołby zrezygnować ... IP: *.piast.ds.uj.edu.pl / 195.150.224.* 12.03.05, 12:26 ...dla dobra Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jestem jego studentem i wiem, jakie zrezygnowanie czują studenci, jak po raz kolejny słyszą o podejrzeniu łamania demokracji na uczelni. Wstyd, że profesorowie, doktorzy i inni mówią nam o demokracji, ale nic w tym kierunku nie robią a wręcz przeciwnie... UJ jeszcze 2 lata temu jechał tylko na prestiżu, ale teraz już cofa się na "torach negatywnego prestiżu". Nie sądzę, by w takiej sytuacji UJ ma jakąkolwiek przyszłość. Upadnie w prochy korupcji i braki jakichkolwiek wartości społecznych. Szkoda by było... UJ jest przestarzałą machiną oligarchiczną. Rektorem powinien zostać jakiś młosy specjalista od MARKETINGU i PEDAGOGII a nie jakiś tam "lekarz", bo się NIE NADAJE na kierowanie taką instytucją w duchu rozwoju. Trzymam kciuki za UJ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jarek Musiołby zrezygnować ... IP: *.piast.ds.uj.edu.pl / 195.150.224.* 12.03.05, 12:26 ...dla dobra Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jestem jego studentem i wiem, jakie zrezygnowanie czują studenci, jak po raz kolejny słyszą o podejrzeniu łamania demokracji na uczelni. Wstyd, że profesorowie, doktorzy i inni mówią nam o demokracji, ale nic w tym kierunku nie robią a wręcz przeciwnie... UJ jeszcze 2 lata temu jechał tylko na prestiżu, ale teraz już cofa się na "torach negatywnego prestiżu". Nie sądzę, by w takiej sytuacji UJ ma jakąkolwiek przyszłość. Upadnie w prochy korupcji i braki jakichkolwiek wartości społecznych. Szkoda by było... UJ jest przestarzałą machiną oligarchiczną. Rektorem powinien zostać jakiś młosy specjalista od MARKETINGU i PEDAGOGII a nie jakiś tam "lekarz", bo się NIE NADAJE na kierowanie taką instytucją w duchu rozwoju. Trzymam kciuki za UJ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: top jutro rozdają stołki na UJ - akt drugi!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.05, 19:09 jutro o 12 wybory prorektorow - poniewaz stolkow jest malo oraz biorac pod uwage fakt ze wbrew oczekiwaniom obecnego rektora elekt juz czuje sie rektorem nalezy sie spodziewac nowej odslony pozorow demokracji na UJ - cos mi sie wydaje ze bedzie to ciekawy akt ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karol Re: pozory demokracji na UJ- NOWI PROREKTORZY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.05, 15:47 "Uczelniane Kolegium Elektorów wybrało następujących prorektorów na kadencję od 1 września 2005 do 31 sierpnia 2005 roku: Prof. dra hab. Szczepana Bilińskiego - (ds. badań i współpracy międzynarodowej), Prof. dra hab. Wiesława Miodunkę (ds. polityki kadrowej i finansów), prof. dra hab. Wiesława Pawlika (ds. CM UJ), Prof. dra hab. Marię Szewczyk (ds. dydaktyki) i Prof. dra hab. Piotra Tworzewskiego (ds. rozwoju)" - wszystko przewidzial w poscie "xyz" pod artykulem Manipulacje przed wyborami rektora UJ - I TO MA BYC DEMOKRACJA... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: top Re:- NOWI PROREKTORZY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.05, 16:07 albo Prof."xyz" jest wieszczem albo paranoja na UJ jest tak WIDOCZNA ze mozna na szesc dni przed PRZEWIDYWALNYM werdyktem DEMOKRATYCZNIE wybranych ELEKTOROW trafic w stu procentach nie tylko elekta ale i prorektorow - WNIOSEK: wybory sa zmanipulowane!!! o czym mowili kontrkandydaci elekta. Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 Re:- NOWI PROREKTORZY 15.03.05, 16:23 Gość portalu: top napisał(a): > albo Prof."xyz" jest wieszczem albo paranoja na UJ jest tak WIDOCZNA ze mozna > na szesc dni przed PRZEWIDYWALNYM werdyktem DEMOKRATYCZNIE wybranych ELEKTOROW > trafic w stu procentach nie tylko elekta ale i prorektorow Ani jedno, ani drugie. Kandydaci na rektorów idą do wyborów ze swoimi ekipami. Zanim o tym na pisał xyz na forum już się mówiło o prof. Bilińskim, Pawliku i Tworzewskim. Co najwyżej prof. Szewczyk może być dla niektórych powodem do zdziwienia. W razie zwycięstwa kogoś z kontrkandydatów (które niestety nie nastąpiło) też można by było odgadywać nazwiska prorektorów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: top Re:- NOWI PROREKTORZY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.05, 16:29 to skad taka panika u "xyz" w poscie pod Mi tez smutno - O.Szpunar - ponadto przewidzial tez elekta i to ze z filologii nikt prorektorem nie bedzie... Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 Re:- NOWI PROREKTORZY 15.03.05, 16:41 Gość portalu: top napisał(a): > to skad taka panika u "xyz" w poscie pod Mi tez smutno - O.Szpunar - Co masz na myśli? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: top Re:- NOWI PROREKTORZY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.05, 17:12 mn7 przeczytaj posty pod artykulem O.Szpunar z 11 marca Tez mi smutno - jest tam post "xyz" i porownan z jego postem z wczesniejszego dnia, ktory znasz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz Re:- NOWI PROREKTORZY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.05, 21:54 Topie: juz pisalem - tylko to jakos zniknelo. xyz pod "tez mi smutno" to inny xyz niz wczesniejszy. Ktos sie pode mnie podszyl. Typowe zagranie dla pewnego kregu. Jak to do Ciebie dotrze - odpowiedz. xyz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: top Re:- NOWI PROREKTORZY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.05, 07:48 dotarlo "xyz" - dziekuje - czytalem wczoraj w Dzienniku Polskim dwa wywiady z panami JM: Z. i M. - zenujace - zadnej skruchy - zadnego poczucia odpowiedzialnosci czy tez winy - zbyt barwna wypowiedz urzedujacego i kompletnie bezbarwna elekta. Urzedujacy mowi ze nie wie o co chodzilo kontrkandydatom - to moze by sie ich spytal i postaral sie posluchac i przez moment sluchac nie tylko siebie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: top Re:- NOWI PROREKTORZY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.05, 16:34 mn7 piszerz o Pawliku a xyz przeiwdzial bilinskiego, miodunke i tworzewskiego o Pawliku nie wspominal - Pawlik pewnie wskoczyl za Popiele - po to dzisiaj nagle sobie przypomniala GW o Trojanie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Felka Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.in-addr.btopenworld.com 11.03.05, 15:32 A czy na UJ ucza interpunkcji - takich tam przecinkow i kropek? Odpowiedz Link Zgłoś
vigla Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze 11.03.05, 15:47 Tzn. będzie pełnił funkcję kustosza tajnych teczek UJ www.nauka-edukacja.p4u.pl/articles.php?id=37 i baczył, żeby spod dywanu nic nie było słychać www.naukowcy.republika.pl/dywan1.html Czy nie tak będzie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kfc "Wybiórcza" nie umie przegrać z honorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.05, 15:53 "Gazeta Wybiórcza" namanipulowała, jątrzyła - nie udało się, prof. Musioł został rektorem - a "gazeta" nawet przegrać z honorem nie umie. Nie może sobie darować i pisze: "W czwartek w Gazecie ukazał się artykuł opisujący niezadowolenie pracowników uczelni, z powodu nacisków, aby wybrany został właśnie prof. Musioł." - po pierwsze, "naciski" wyssała sobie "gazeta" z palców - żadnych nacisków nie było i nie mogło być, przy istniejącej procedurze głosowania - po drugie, "niezadowolenie pracowników?" Jakich? Paru skądś wynalezionych zwolenników innego kandydata, którzy nie są w stanie przeżyć, że kontrkandydat ma wiecej zgłoszeń? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karol Re: "Wybiórcza" nie umie przegrać z honorem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.05, 16:19 nie ciesz się zbyt szybko - wybiórczą to ty masz stary chyba pamięć i zdolność czytania artykułu do którego się odwołujesz - może zauważyłeś, że to były wypowiedzi kontrkandydatów Karola i to Oni mówili o nieprawidłowościach... Ale zapomniałem, że jesteś wybiórczy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pracwaf Re: "Wybiórcza" nie umie przegrać z honorem IP: *.ghnet.pl 11.03.05, 16:41 Tak, kontrkandydaci mówili, jakby się zmówili. Przegrywali i bezpardonowo atakowali. Ale w poprzednich kadencjach, gdy wybory wyglądały tak samo, nic się nie czepiali. Również, gdy zostawali prorektorami. Tak się składa, że jeżeli ktoś coś więcej chciał załatwić u p.prof. Nowakowskiej, to się spotykał z reguły z niekompetencją. Prof. Stelmach, natomiast robił dużo by zostać rektorem i jakoś nie znalazł poparcia - ludzie się boją prawniczego rekina, który bardzo lubi rządzć - nie udało mu się i się wypowiedział. Szokujące, że niektóre wczorajsze wypowiedzi na forum zostały napisane tak, jakby je pisali pracownicy Chemobudowy, która chciała na kilka milionów UJ oszukać. Na UJ trzeba mnóstwo zmienić, zwłaszcza wydziały humanistyczne sa odbiciem krakówka, zatęchłe w myśleniu koteryjnym. Jestem w stanie uwierzyć w zagrywki jakiejś paniusi z jakiejś filologii, ale jest nadużyciem stwierdzenie, że stoi za tym jeden z kandydatów na rektora. Nie w ten sposób sie dyskutuje - już nawet tu zaczyna królować leperiada. Należy mieć nadzieję, że nowy rektor wymyje się z wylanych na niego pomyj i będzie rządził sensownie i odważnie, czego sobie i wszystkim życzę. pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: głos rozsądku po co jeszcze obelgi? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.05, 22:03 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: głos rozsądku po co jeszcze obelgi - c.d. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.05, 22:17 Bardzo proszę o przytoczenie choćby jednej obraźliwej lub nieprwadziwej uwagi prof. Nowakowskiej podczas tych wyborów. Mam także prośbę o podanie choćby jednego przykładu jej niekompetencji. Cóż to za tragicznie niski styl argumentowania przy pomocy pustych obelg? Niezależnie jak bardzo upierać się będzie Pan/Pani odnośnie kwestii prawidłowości przeprowadzonych wyborów uważam za skandaliczne posuwanie się do tego rodzaju dywagacji, zwłaszcza nie będących popartymi żadnymi faktami. Nawet rektor-elekt w imieniu którego staje Pan/Pani do boju na słowa miał więcej klasy (choć uważam to za niezwykle nietypowe zachowanie z jego strony) i ton jego wypowiedzi do prof. Nowakowskiej jak był, tak i dziś pozostał pełen szacunku. Prof. Nowakowska jest obecnie pro-rektorem odpowiedzialnym za sprawy za które podczas poprzednich kadencji odpowiedzialnych było 3 pro-rektorów, a pracę swą wykonuje niezwykle sumiennie, czemu nie zaprzeczają ani obecnie panujący JM rektor F.Ziejka ani jak sądzę, rektor-elekt. Kończąc, ponawiam swą prośbę o poparcie swych argumentów faktami - w przeciwnym razie sądzę, iż należy je uznać za puste obelgi, mające na celu jedynie danie upustu emocjom, niezbyt zdrowym w dodatku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wilczek Re: "Wybiórcza" nie umie przegrać z honorem IP: 81.21.197.* 13.03.05, 12:19 Jeśli chodzi o budowe audytorium to UJ sam sie oszkukał, na nie Chemobudowa jego. Tak to jest jak TYLKO cena decyduje o zwyciestwie w przetargu. Jak ktos cos więcej wie o polskim rynku budowlanym to wie o co chodzi (patrz np.: Szybki Tramwaj). Tanie jest drogie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: saracen Re: "Wybiórcza" nie umie przegrać z honorem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.05, 20:16 Mam nadzieję,że ktoś popatrzy na ręce nowemu rektorowi i jego klice, bo jeśli nie, to UJ spadnie w rankingach nie tylko na samo dno ale i może ogłosi upadłość - pan przyszłyrektor M z jego wypowiedzi, lubi rozdawać pieniądze lepiej niż Salomon. Wasze opinie o matactwach w trakcie wyborów rektorskich są zupełnie nieistotne, wszystko okaże się po jego lub jeszcze w trakccie jego rządów. Póżniej będzie Polak mądry po szkodzie - gratulacje i powodzenia! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: saracen Re: "Wybiórcza" nie umie przegrać z honorem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.05, 20:22 Szanowny Panie, kfc, rozumiem że lubi Pan pakty z Diabłem. Niedługo kolejne afery z naszymi bohaterami 00 z których się będą tłumaczyć. ciekaw jak wyjdzie na tym UJ? Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kfc Re: "Wybiórcza" nie umie przegrać z honorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.05, 21:02 Gość portalu: saracen napisał(a): > Szanowny Panie, kfc, rozumiem że lubi Pan pakty z Diabłem. > Niedługo kolejne afery z naszymi bohaterami 00 z których się będą tłumaczyć. Tłumaczyć powinna się przede wszystkim Wybiórcza. Gdzie to pracuje agent Maleszka? I jaka to gazeta publikowała liczne artykuły Maleszki przeciwko lustracji - gdy jeszcze nie było wiadomo, że był on Ketmanem? Odpowiedz Link Zgłoś
ar.co Re: "Wybiórcza" nie umie przegrać z honorem 12.03.05, 20:05 A wy Murzynów męczycie Odpowiedz Link Zgłoś
khmara Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością 11.03.05, 16:35 Różne "obiektywne" osoby każą tu czytać ze zrozumieniem i twierdzą, że żadnych nacisków w sprawie kandydatury nie było. Prof. Kurek zaś "obiektywnie" stwierdziła, że owszem, to jej kandydat i owszem, jako dziekan, namawiała pracowników, by na niego głosowali. Ciekawe, jaka była forma tych delikatnych sugestii, skoro ktoś nie wytrzymał i poszedł z tym do gazety? Szkoda, że rektor-elekt nie wyjaśnia, na czym polega "kłamliwość" artykułu w GW i przed czym właściwie zamierza "bronić" uniwersytetu. Wiarygodność tych wyborów została już podważona, m. in. przez kontrkandydatów. Na zdrowy rozum i logikę, jedyne przed czym nowy rektor może bronić uniwersytetu to dziennikarze. Ogólnie rzecz biorąc, to już tak jest, że im mniej rządzeni wiedzą, tym lepiej dla rządzącego, a pojedynczych kontestatorów łatwiej uciszyć. Wychodzi na to, że nowy rektor będzie bronił uniwersytetu przed jawnością. Smrodu nie czuć, kiedy jest szczelnie zamknięty i nie wydostaje się na zewnątrz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Katarzyna Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością IP: *.ghnet.pl / *.ghnet.pl 11.03.05, 20:55 Dokładnie wiem, co sie dzieje na uniwersytecie i wiem że nie było takich sugestii na pracowników , że "ktoś nie wytrzymał i poszedł z tym do gazety". Po prostu jedna pani nieżyczliwa pani dziekan ma znajomego w kierownictwie wyborczej i poprosiła go o zrobienie szumu wokół osoby, której ona nie lubi. Tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
khmara Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością 11.03.05, 21:08 Ciekawe. A do tej nieżyczliwej sekretarka pewnie zadzwoniła przez pomyłkę. Odpowiedz Link Zgłoś
khmara Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością 11.03.05, 21:13 Chyba całej aferze jest jednak winna pani dziekan, bo zamiast dzwonić osobiście, zleciła to sekretarce. Gdyby nie wyręczała się sekretarką, to dziennikarze o niczym by się nie dowiedzieli i wybory przebiegłyby w spokojnej i pogodnej atmosferze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Katarzyna Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością IP: *.ghnet.pl / *.ghnet.pl 11.03.05, 21:25 Nie ma mowy o spokojnej i pogodnej atmosferze, gdy ktoś za wszelką cenę już od paru lat stara się zniszczyć panią dziekan. "Nieżyczliwa" osoba sama miała nadzieję na stanowisko prorektora i bała się, że pani dziekan nim zostanie, dlatego na wszelki wypadek chciała ją obrzucić błotem. Na szczęście pani dziekan nie zamierza dłużej tkwić w tym g.wnie i nie będzie prorektorem, więc "nieżyczliwa" może spać spokojnie. Odpowiedz Link Zgłoś
itakdalej.itakdalej Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością 11.03.05, 21:56 Wszystko to jest burzą w szklance wody. Dla mnie reguły demokratyczne nie zostały złamane tym, że ktoś wykonał wiele telefonów zachęcających do głosowania na jakiegoś kandydata. Dopóki głosowanie było tajne, i inni nie byli pozbawieni takich możliwości prowadzenia kampanii wyborczej jak kandydat obozu władzy, demokracja została zachowana. Skoro z własnej i nieprzymuszonej woli elektorzy głosowali na prof. Musioła, to widocznie uznali że on najlepiej poprowadzi UJ przez najbliższe lata. Pozostali powinni dać mu szansę. Nie rozumiem tylko wątku budowy nowego gmachu Wydziału, chyba Matematyki. Pamiętam z GW, że projekt który wygrał w konkursie (ten z pochyłymi korytarzami), został odrzucony przez władze uczelni. Dlaczego rektor-elekt jest tym obciążany? Wyrzucono pieniądze w błoto na projekt, rozpoczęto budowę i wstrzymano, czy co? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anonim Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.05, 22:04 No ale pani dziekan słynie z aroganckeigo zachowania w stosunku do studentów, doktorantów, jak również pracowaników UJ, łącznie z obcokrajowcami, którzy nie daj Boże chcą coś na uniwersytecie zrobić. Powinno się chyba wprowadzić ocenę kultury osobistej, tak jak to jest na Zachodzie. Jeśli ma wrogów, to chyba nic dziwnego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakus Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością IP: *.interkom.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.05, 10:10 Miałem parę razy kontakt z Panią Dziekan - i to nie jako studencina który coś zawalił i liczy na litość. Trudno powiedzieć, że by była osobą nadzwyczaj sympatyczną i życzliwą. Odpowiedz Link Zgłoś
olka_krakow Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością 12.03.05, 00:22 Nie bedzie? Mam nadzieje ze kiedys zostanie rektorem. Bardzo ja szanuje. Swietnie zarzadza wydzialem filologicznym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dr w filolog. Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.05, 00:31 Świetnie??????????? To chyba mówimy tutaj okimś innym? A może to klon. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nie Nigdy w zyciu... IP: 158.194.194.* 12.03.05, 10:43 Pomysl, by laskawa p. dziekan miala byc rektorem jest pomyslem rodem z horrorow. Argumentacja, ze wydzial filolgiczny jest dobrze zarzadzany to po prostu klamstwo wynikajace z niewiedzy, albo podla i klamliwa manipulacja. Wydzial filologiczny w ogole nie jest zarzadzany i to juz od jakiegos czasu. Efekt jest taki, ze na wydziale tym pracuja osoby niekompetentne (glownie idzie o strone administracyjna, ale nie tylko), nie ma jasnych regul rzadzacych finansowaniem poszczegolnych przedsiewziec powstajacych w ramach wydzialu. Zarzuty mozna by pomnozyc... Odpowiedz Link Zgłoś
olka_krakow Re: Osoba kompetentna???????? 13.03.05, 17:09 >>Efekt jest taki, ze na wydziale tym pracuja osoby niekompetentne (glownie idzie >o strone administracyjna, ale nie tylko). Pokaz mi osobe kompetentna, ktora chce pracowac za tysiac zlotych brutto miesiecznie na UJ? Za tyle sie pracuje na stanowiskach administracyjnych. Odpowiedz Link Zgłoś
niktwazny5 Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością 11.03.05, 22:18 Katarzyno droga, chyba jasnowidzem jestes, albo i co! Czy w ogole ktokoliwke moze wypowiedziec takie zdanie? Skad mozesz wiedziec, ze na uczelni liczacej (chyba) ok. 40 000 studentow i (chyba) ok 6 000 pracownikow nie bylo zadnych sugestii nie tlko doladnie, ale nawet bardzo dokladnie znajac sytuacje na uczelni? Poza tym ta pani dziekan nie zrezygnowala z kandydowania na prorektora, ale zwyczajnie nigdy nie byla przewidywana na to stanowisko. Niezyczliwa jej 9jak twierdzisz) druga pani moze wiec spac spokojnie, ale z innego powodu. Tyle, jezeli chodzi o niescislosci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Student UJ Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością IP: *.ghnet.pl / *.ghnet.pl 11.03.05, 22:36 Tak, ale prof. Kurek "obiektywnie" przyznała się do popierania pana Musioła i namawiania pracowników do jego poparcia. Są wybory - jest kampania wyborcza, takie zachowanie jest normalne. Inni kandydaci w identyczny sposób lobbowali na swoją rzecz (+ używali ku temu ZAPRZYJAŹNIONYCH MASS MEDIÓW). Głosowanie jest tajne, wybory równe. Elektorzy mają wolną rękę, mogą głosować zgodnie ze swoja wolą i nie muszą nikogo słuchać, ani też obawiać się konsekwencji swojego wyboru, bo głosowanie jest tajne. Ale wybiórcza pisze o machlojkach... Nie konkretyzuje jednak na czym takowe miały polegać, tym bardziej nie wskazuje skąd czerpie swoje informacje (tu jednak myślący internauta domyśli się...). A takie niepotwierdzone informacje to nadają się wiadomo gdzie. A tacy forumowicze jak ty Khamara, wierzą w to co wybiórcza pisze, no bo to Gazeta Wyborcza. I tak chłoną wszystko bezkrytycznie co towarzysze wybiórczy napiszą. To jest przykre, już zwolennicy Radia Maryja są bardziej świadomi i obiektywni od ciebie i innych podobnych ynteligentów. Odpowiedz Link Zgłoś
khmara Re: Rektor-elekt zapowiada walkę z jawnością 11.03.05, 23:25 Drogi/a IP: *.ghnet.pl / *.ghnet.pl kimkolwiek jesteś - studentem, pracownikiem technicznym czy naukowo-dydaktycznym, Gazecie wybiórczej już od dawna nie wierzę, jeśli nie wierzysz to poszukaj w internecie. Wystarczy wpisać khmara do googla. Oboje dobrze wiemy na czym polega "wolna wola elektorów". Pewne elementy kampanii wyborczej jednak nie są do przyjęcia - co innego kuluarowe rozmowy, co innego telefony do podwładnych. Pewne rzeczy w artykułach "wybiórczej" jednak są wiarygodne, mianowicie przytoczone wypowiedzi osób publicznych - pani dziekan, kandydatów na rektorów i rektora-elekta oraz urzędującego rektora. Po prostu - dziennikarz zbyt wiele ryzykuje przeinaczając takie wypowiedzi. Zanim napiszesz jeszcze coś nieprzemyślanego, przeczytaj dokładnie jeszcze raz te wypowiedzi i zastanów się nad ich sensem. Powiedziano już dostatecznie dużo i nie da się tego zagłuszyć bełkotem o machlojkach, intrygach i szkalowaniu biednych niewiniątek. Dziennikarz winien, że smród się rozszedł. Po Polsce. khmara Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Prawdę mówiący Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.ghnet.pl / 83.175.179.* 11.03.05, 18:34 A co to się stało, że zazwyczaj traktująca wybiórczo swe materiały źródłowe, gazeta wybiórcza zacytowała rektora mówiącego o "kłamliwych publikacjach" na jej łamach? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karol Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.05, 19:36 poniewaz to było wszystko co Karol który Musiał zostac JM miał do powiedzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wz Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.05, 20:35 Już teraz wiadomo, dlaczego waszą gazetę nazywają "WYBIÓRCZA"! Od dziś już was nie kupuję. Chyba, że zabraknie mi papieru - wiecie gdzie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Babcia klozetowa Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.ghnet.pl / *.ghnet.pl 11.03.05, 21:46 To ci się nie opłaca - srajtaśma taniej cię wyjdzie ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wilk Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: 81.21.197.* 11.03.05, 21:19 Ciekawe czy rozliczy tych którzy dopóślicli do spaprania budowy audytorium na Krupniczej????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jasnowidz Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.ghnet.pl / *.ghnet.pl 11.03.05, 21:55 Zobaczycie jutro, najpóźniej w poniedziałek, jaki stek kłamstw i pomówień ukaże się na łamach tej zacnej gazety. Pan B***sztajn i jego pomagiera wybiórcza Szpunar wraz ze swoimi przyjaciółmi-mocodawcami (pracownikami naukowymi naszej Alma Mater - nazwiska pominę, bo jeszcze się tym Paniom smutno zrobi) nie przeboleją swojej porażki i dalej będą intrygować. Więc CDN. Odpowiedz Link Zgłoś
khmara Jasno widzę wątek kryminalny 11.03.05, 22:18 Jedna pani powiedziała drugiej pani, a znajomy drugiej pani obrzucił błotem rektora-elekta. A może to byli agenci obcego wywiadu, którzy zaparli się, by zhańbić dobre imię UJ i w tym celu podkupili rektorskich kontrkandydatów? Może teraz należy rozpocząć ostrą walkę z tymi ptakami, co to własne gniazdo... ? Jak się komuś demokracja akademicka nie podoba, to intryganta na Księżyc - oczywiście w imię demokracji i dla dobra ogółu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jasny widz Re: Jasno widzę wątek kryminalny IP: *.ghnet.pl / *.ghnet.pl 11.03.05, 22:42 Tak, z boku to może tak wyglądać, masz rację. Ale gdybyś był(a) w temacie - ten wątek widział(a)byś jasno. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do_jasnowidza Re: Jasno widzę wątek kryminalny IP: 62.111.139.* 18.03.05, 00:05 jak jesteś jasnowidzem to powiedz mi gdzie Twój rozum? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zaloguj się Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 11.03.05, 22:40 A ja Wam zadam zagadkę: co ma prof. Stelmach do Pałacu Larisha i co w związku z tym, że tam mieści się jedno z biur Wyborczej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stelmach defender Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.ghnet.pl / *.ghnet.pl 11.03.05, 22:52 Hm, chyba jarzę o co ci chodzi. Coś w tym może być. Ale mnie się wydaje, że inicjatywa zamieszczenia w "wybiórczej" tego paszkwila nie wyszła od Stelmacha. Aczkolwiek okazała się dla niego wygodnym pretekstem by się wycofać i zwalić całą winę na zło tego świata (bo przecież nie miał szans na rektora - choć moim zdaniem szkoda, bo to mądry i zaradny facet). Odpowiedz Link Zgłoś
itd-gw musiol@ghnet.pl - przypadkowa zbieznosc? 12.03.05, 08:48 Siec ghnet.pl ma dosc ograniczony zasieg w Krakowie, ale za to jej kontrahenci to wlasciwie W CALOSCI zwolennicy nowego JGM REktora UJ. Prosze porownac adresy IP z wypowiedziami dla: Katarzyna krakowianin pracwaf student UJ Prawde mowiacy Babcia klozetowa Jasnowidz Jasnywidz Stelmach defender (ta ostatnia pozycja jest najbardziej wywazona) Internet ma oczywiscie swoje prawa dzungli i 'teoretyczna anonimowosc' wypowiedzi. TYle, ze przeciwnicy syuacji w UJ dziwnie maja BAAARDZO zroznicowane adresy IP. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nie to na pewno sa Zydzi na uslugach Putina IP: 158.194.194.* 12.03.05, 10:54 Mysle, ze mozna byc zwolennikiem roznych kandydatur na rektora UJ, ale pewnych granic w dyskusji nie powinno sie przekraczac. Jedna z tych granic wyznacza fascynacja spiskowa teoria dziejow. Mysle, ze jej zwolennicy raczej powinni uczestniczyc w dyskusjach o Archiwum X niz o wyborach rektorskich. A co do adresow IP to zwrocilbym tylko uwage, ze siec ghNet obsluguje rejon o nieproporcjonalnie duzym jak na Krakow zageszczeniu profesorwo na m2. Nie dziwota wiec, ze to wlasnie profesorowie sie wypowiadaja. I gdzie tu spisek? Odpowiedz Link Zgłoś
khmara Re: to na pewno sa Zydzi na uslugach Putina 12.03.05, 11:02 Profesorowie czy profesor? Czy profesor UJ jest jednocześnie pracownicą dziekanatu, studentem i babcią klozetową? Tu nie ma żadnego spisku. To jest kabaret i to w bardzo złym stylu. Odpowiedz Link Zgłoś
ar.co Re: to na pewno sa Zydzi na uslugach Putina 12.03.05, 20:12 A kto tu mówi o spisku? Wystarczy podpisywać się aza każdym razem innym nickiem i stwarzać wrażenie grupy zwolenników. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vv Re: musiol@ghnet.pl - przypadkowa zbieznosc? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.05, 22:48 itd-gw napisała: > Siec ghnet.pl ma dosc ograniczony zasieg w Krakowie, ale za to jej kontrahenci > to wlasciwie W CALOSCI zwolennicy nowego JGM REktora UJ. > > Prosze porownac adresy IP z wypowiedziami dla: Baaardzo ciekawe. Z kolei tacy, którzy w ogóle nie mają adresu (jak to jest możliwe? wysyłane bezpośrednio z GW, chyba?) - to jest jeszcze rzadsze, niż jakakolwiek sieć u mnie na przeglądarce widoczni tłustym drukiem: niktwazny7 khmara itakdalej.itakdalej mn7 ar.co itd-gw vigla mariusz-mix-kolanko wszyscy - jak jeden mąż są przeciwko Rektorowi. Ciekawy pomysł... itd-gw, nasuwa się przypuszczenie, że Ty coś robisz, i myślisz, że inni tak samo... Odpowiedz Link Zgłoś
itakdalej.itakdalej Re: musiol@ghnet.pl - przypadkowa zbieznosc? 12.03.05, 23:31 Szanowny Panie/Pani w! Na Forum GW każdy może mieć konto, kto się zarejestruje. Redakcja na szczęście nie daje kont tylko wielbicielom GW i Agory. Inaczej większość użytkowników portalu by tych kont nie miała. I proszę uważniej czytać posty. Jeżeli te (moje) słowa: "Dla mnie reguły demokratyczne nie zostały złamane tym, że ktoś wykonał wiele telefonów zachęcających do głosowania na jakiegoś kandydata. Dopóki głosowanie było tajne, i inni nie byli pozbawieni takich możliwości prowadzenia kampanii wyborczej jak kandydat obozu władzy, demokracja została zachowana. Skoro z własnej i nieprzymuszonej woli elektorzy głosowali na prof. Musioła, to widocznie uznali że on najlepiej poprowadzi UJ przez najbliższe lata. Pozostali powinni dać mu szansę. " są przeciwko Rektorowi-elektowi, to znaczy że chyba wszystko poza czołobitnością jest uważane jako działanie przeciwko niemu. Być może jeszcze Pan/Pani przeżywa wyborcze emocje, i nie dostrzega niuansów, radzę się uspokoić i nie węszyć wszędzie wrogów. Na razie, jak napisałem, daję szansę prof. Musiołowi. Mam nadzieję, że nie popełni błędów swojego poprzednika, że będzie bardziej się wsłuchiwał w głosy różnych przedstawicieli środowiska akademickiego, a nie tylko kolegów rektorów i profesorów. I nie będzie tak ostentacyjnie lekceważył tych, którzy mają niższe stopnie niż on. W tej chwili za mało wiem o tym człowieku żeby go oceniać. Odpowiedz Link Zgłoś
itakdalej.itakdalej Re: musiol@ghnet.pl - przypadkowa zbieznosc? 13.03.05, 00:00 itakdalej.itakdalej napisał: > "Dla mnie reguły demokratyczne nie > zostały złamane Chodziło mi o "demokrację profesorską" w stylu polskim, a nie o demokrację akademicką w stylu zachodnim. Ale to też jest coś, gdy się to porówna z innymi uczelniami, gdzie obowiązują zasady demokracji sterowanej. Moim zdaniem, jak na Polskę, na UJ nie było jeszcze tak źle. Jednak miejsce w 4-tej setce najlepszych uczelni świata do czegoś zobowiązuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vvv Re: musiol@ghnet.pl - przypadkowa zbieznosc? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.05, 00:02 itakdalej.itakdalej napisał(a): > Szanowny Panie/Pani w! > ... > > I proszę uważniej czytać posty. Jeżeli te (moje) słowa: >... > są przeciwko Rektorowi-elektowi, to znaczy że ... Szanowny Panie/Pani itakdalej.itakdalej Proszę przyjąć przeprosiny. Zainspirowany uwagą na temat "przypadkowej zbieżności" zacząłem zerkać na posty których autorzy byli u mnie wypisani tłustym drukiem (patrząc, co piszą) i - niestety - "klikając", opuściłem ten Pani(Pana) właśnie. Który to post, oczywiście, jest jak najbardziej w porządku - po jego przypomnieniu teraz przez Pana/Panią przypomniałem go sobie zresztą, jako że go czytałem jakiś czas temu, i pomyślałem - "o, sensownie człowiek pisze". Tyle, że trudno pamiętać, jaki pseudonim co napisał... Oczywiście te słowa nie są przeciwko elektowi (jeśli przeciw komuś, to przeciw tym, którzy piszą, że wybory były niedemokratyczne). A potem wypisałem wszystkich autorów wyróżnionych tłustym drukiem w tym "itakdalej.itakdalej" Jeszcze raz przepraszam za nieporozumienie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karol itd-gw - potwierdzenie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 09:32 itd-gw masz racje teraz podpisuje sie w i vvv - przeczytaj vvv pisze o tym co napisal jako w - nowosc uzywa juz innego lacza internetowego - to ta sama osoba pod wieloma nazwami - albo sam elekt albo ktos mu bliski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vv Re: itd-gw - potwierdzenie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.05, 18:27 Gość portalu: karol napisał(a): > itd-gw masz racje teraz podpisuje sie w i vvv - przeczytaj vvv pisze o tym co > napisal jako w - nowosc uzywa juz innego lacza internetowego - to ta sama osoba > > pod wieloma nazwami - albo sam elekt albo ktos mu bliski. Gwoli informacji: to nie jest w, ale vv (podwójne v) - na "spisie postów" to widać, jak się człowiek przyjrzy. czasmi się palec omsknie, i wybije po raz trzeci "v" stąd "vvv" zamiast "vv". Internetowe łącze jest stale to samo, choć z tego, co wiem, wystarczy trochę się znać na "proxy" by wysyłać posty z różnych adresów. Informuję przy okazji, że nie jestem osobą bliską elektowi, praktycznie go nie znam (tyle trochę, że jako osobę publiczną). Na pozostałe uwagi, ob. karolu, wyrażone w innych postach, odpowiadać nie będę - do takiego poziomu się nie zniżę. Odpowiedz Link Zgłoś
khmara Re: musiol@ghnet.pl - przypadkowa zbieznosc? 12.03.05, 23:56 Gość portalu: vv napisał(a): > Baaardzo ciekawe. > Z kolei tacy, którzy w ogóle nie mają adresu > (jak to jest możliwe? wysyłane bezpośrednio z GW, chyba?) > - to jest jeszcze rzadsze, niż jakakolwiek sieć > u mnie na przeglądarce widoczni tłustym drukiem: > > niktwazny7 > khmara > itakdalej.itakdalej > mn7 > ar.co > itd-gw > vigla > mariusz-mix-kolanko > > wszyscy - jak jeden mąż są przeciwko Rektorowi. > Ciekawy pomysł... > w, wejdź na forum kraj: forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=28 tam to sami spiskowcy bez adresu siedzą. To jest OGÓLNOKRAJOWY spisek pod patronatem GW. Pomyślnych łowów... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karol Re: musiol@ghnet.pl - przypadkowa zbieznosc? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 12:42 w napisal:"wszyscy - jak jeden mąż są przeciwko Rektorowi." tzn. ze przeciwko F.Ziejce a nie K.Musiołowi bo przecież rektorem jest ten pierwszy - skąd ten wniosek - chyba, że "w" uważa wybór elekta za sprawkę F.Ziejki - ale dlaczego uważa to za demokratyczne - powikłane myślenie ... Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ 12.03.05, 12:09 Z ulgą może odetchnąć spółka nomenklaturowa "Bratniak" Z ulgą może odetchnąć Collegium Medicum. Z ulgą mogą odetchnąc koledzy tajemniczego Don Pedro - nikt nie będzie grzebał w ich teczkach Z ulgą mogą odetchnąć wieczni adiukci - trzy lata spokoju. Z ulgą może odetchnąć administracja w Collegium Novum - będzie tak jak było. Wygrał najlepszy program - po 500 PLN dla "najlepszych", budowa basenu i uruchomienie bieżni. Żaden z pozostałych kandydatów nie miał takiego programu. Ba, żadnemu pewnie nie przyszło do głowy, że można kandydować z takim programem i jeszcze wygrać. Uniwersytet dalej będzie tonął pod ciężarem próżnych ceremoniałów a prof. W. będzie arbitrem, co należy do tradycji a co nie. Dalej będzie obowiązywać zasada "W Uniwersytecie prawo pracy nie obowiązuje". Dalej będziemy niemal codzień oglądać zabójcze wąsy w TV, tyle, ze z przedrostkiem "Były". Dalej będziemy świadkami "wspaniałego rozwoju". Elektorzy, pamiętajcie. Za kilkanaście lat, może za 30, może za 40, ktoś napisze historię Uniwersytetu. Czy zastanawialiście się, jaka będzie wówczas ocena przełomu XX i XXI wieku? Pomyślcie, jak Was historia oceni. Jeszcze kilka tygodni temu Stelmach był uważany za absolutnego pewniaka. I co z tego zostało? Nie wystarczy być najlepszym, trzeba jeszcze mieć głosy elektotów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vv Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.05, 14:43 mn7 napisał(a): > Pomyślcie, jak Was historia oceni. Niestety, historia nie będzie oceniała rakich, jak Ty, mn7 - którzy lżą, jątrzą w internecie... > Jeszcze kilka tygodni temu Stelmach był uważany za absolutnego pewniaka. przez kogo? Przez siebie samego? Przez grupę jego klakierów? Może przez gazetę wyborczą.... > Nie wystarczy być najlepszym, trzeba jeszcze mieć głosy elektotów. Urażona ambicja nie pozwala dopuścić do siebie myśli, że może jednak głosy elektorów zebrał najlepszy. Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ 12.03.05, 15:18 Jak widać, nic do Ciebie nie dotarło. A może dotarło, ale sam jestes w którejś z tych grup, które poczuły się zagrożone? Odpowiada Ci dalszy upadek Uniwersytetu? Dalej liczysz na pozytywną ocenę historii poczynań Twoich i Tobie podobnych? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vv Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.05, 16:37 mn7 napisała: > Jak widać, nic do Ciebie nie dotarło. A może dotarło, ale sam jestes w którejś > z tych grup, które poczuły się zagrożone? Odpowiada Ci dalszy upadek > Uniwersytetu? Dalej liczysz na pozytywną ocenę historii poczynań Twoich i Tobie > > podobnych? To do Ciebie nic nie dociera (a może właśnie dociera, Cię cytując?) Mimo akcji pomówień i obelg przeciwko K.Musiołowi, rozpętanych przez grupę ludzi którzy nie umieją przegrać, zawiedzionych w swoich ambicjach, udających że mają wizję Uniwersytetu (a naprawdę chodzi im o stołki - bo gdyby nie, to tak prof.Stelmach by się nie zachowywał) i grupę wyjątkowo nieobiektywnych dziennikarzy, prof. Musioł wygrał w jak najbardziej demokratycznych wyborach. A ludzie tacy jak Ty "urabiają opinię" na forum GW - godna Ciebie gazeta. Jakże podłym musisz być człowiekiem, mn7, robiąc to co robisz, pisząc to co piszesz (bo chyba nie jesteś kretynem, więc wiesz, w ilu miejscach piszesz nieprawdę). Pomyśl trochę nad swoją osobą i nad swoimi anomimowymi potwarzami. Niech czas Wielkanocy ku temu Cię skłoni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: top Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.05, 17:55 mysle ze sam pomysl zanim zaczniesz obrazac - iloraz inteligencji na poziomie szympansa pozwala zauwazyc jakim to demokratycznie wybranym i doskonalym kandydatem jest elekt - nawet na UJ to jest nowosc aby ktos tak nieadekwatny bral udzial w wyborach - tych nowosci jest wiecej - WNIOSKI - nawet na UJ sie zaczely zmiany chodzi tylko o to aby to nie dobilo zapoznionego w zmianach UJ - albo prosciej zeby nie bylo juz za pozno... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vv Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.05, 22:38 Gość portalu: top napisał(a): > mysle ze sam pomysl zanim zaczniesz obrazac - iloraz inteligencji na poziomie > szympansa pozwala zauwazyc jakim to demokratycznie wybranym i doskonalym > kandydatem jest elekt Skąd Ty wiesz, co ktoś jest w stanie stwierdzić, mając iloraz inteligencji na poziomie szympansa? ;-) A poważnie - akurat te wybory były jak najbardziej demokratyczne. Czy demokracja to dobry system - to inna sprawa, ale ten elekt został wybrany demokraktycznie. Głosowali, w warunkach tajnych, ludzie kompetentni i nikt - NIKT - nie zgłosił Komisji Wyborczej (która od tego jest) łamania prawa czy reguł... Ludzie, którym nie podobał się wynik "balotażu" polecieli do prasy (czy prasa sama coś wymyśliła?). Że ktoś agitował? Tak się działo zawsze, na wszystkich wyborach, wszystkich rektorów - nie wiesz? To się dowiedz. A co się dzieje w wyborach do sejmu, do rad narodowych? namawiają w telewizji, w prasie, w rozmowach - a każdy i tak zrobi co zechce. Tylko że w przeciwieństwie do wyborów do rad, sejmu - rektorów wybierają ludzie którzy znają kandydatów nie tylko z tego co tamci mówią w jednej dyskusji ale obserwują ich od dawna, od wielu lat, w postępowaniu, w pracy... Dlaczego nie chcecie tego przyjąć do wiadomości, wolicie za pomocą prasy i obrażania w internecie dezawuować wynik - najpierw balotażu, potem autentycznych wyborów? No cóż, dufność w siebie i swoje racje godna zwolenników "GW". A jeśli ktoś tu kogoś obraża - to właśnie Ty swoim komentarzem obraziłeś 136 elektorów (spośród 208). Odpowiedz Link Zgłoś
khmara JEDNAK BIAŁORUŚ 12.03.05, 23:16 Gość portalu: vv napisał(a): > Głosowali, w warunkach tajnych, ludzie kompetentni i nikt - > NIKT - nie zgłosił Komisji Wyborczej (która od tego jest) łamania prawa czy > reguł... To lepiej niż na Ukrainie. Jednak Białoruś. > Ludzie, którym nie podobał się wynik "balotażu" polecieli do prasy > (czy prasa sama coś wymyśliła?). Gdyby nie ta prasa, to taką byśmy mieli ładną demokrację akademicką. > A co się > dzieje w wyborach do sejmu, do rad narodowych? Jak to co? Dyrektorzy firm mówią pracownikom, na kogo mają głosować. W pierwszej turze na Ukrainie to nawet profesorowie kazali studentom pokazywać karty do głosowania przed wrzuceniem ich do urny. Żeby ci studenci nie zrobili jakiegoś błędu z braku doświadczenia. > Tylko że w przeciwieństwie do > wyborów do rad, sejmu - rektorów wybierają ludzie którzy znają kandydatów nie > tylko z tego co tamci mówią w jednej dyskusji ale obserwują ich od dawna, od > wielu lat, w postępowaniu, w pracy... Zwłaszcza studenci, doktoranci, adiunkci i wykładowcy. A jak nie znają tak dobrze kandydatów, to trzeba im podpowiedzieć, który jest najlepszy. Najlepiej to tak zmienić ordynację, żeby to całe barachło nie popsuło wyniku wyborów. Przecież jakie oni mogą mieć pojęcie o tym, co dla uczelni najlepsze? > Dlaczego nie chcecie tego przyjąć do > wiadomości, wolicie za pomocą prasy i obrażania w internecie dezawuować wynik- > najpierw balotażu, potem autentycznych wyborów? Bo internet jest jak Wolna Europa - od szkalowania ustroju i obrażania najlepszych synów ludu pracującego na uniwersytecie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: top Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 09:09 Gość portalu: w napisał:" Tylko że w przeciwieństwie do wyborów do rad, sejmu - rektorów wybierają ludzie którzy znają kandydatów nie tylko z tego co tamci mówią w jednej dyskusji ale obserwują ich od dawna, od wielu lat, w postępowaniu, w pracy... Dlaczego nie chcecie tego przyjąć do wiadomości, wolicie za pomocą prasy i obrażania w internecie dezawuować wynik - najpierw balotażu, potem autentycznych wyborów? " dziękuję, że w końcu zdecydowałeś i mnie dostrzec - rektorów wybieraja elektorzy, a elektorów wybiera układ najsilniejszy na danym wydziale z reguły ten sam który przez ostatnie dwie kadencje sprawował na uczelni władzę - to czy wybory były demokratyczne najlepiej widzieli kontrkandydaci elekta i oboje stwierdzili kategorycznie o ich niedemokratyczności - tylko elekt nie miał do wyborów żadnych zastrzeżeń i dalej nie ma. "ale obserwują ich od dawna, od wielu lat, w postępowaniu, w pracy..." w przypadku elekta z trzyletniej obserwacji jego działań jak prorektora elektorzy powinni wysnuć wnioski, nie zbyt dla elekta pochlebne - mogli też czas obserwacji rozciągnąć o wcześniejszy etap jak to elekt był dziekanem ale i tu również nie ma danych do takiego demokratycznego wyboru jakiego dokonali. Na argument, ze tylu samo elektorów głosowało w balotażu (135) co 11 marca (136) powołuje sie cały czas elekt mówiąc to jako potwierdzenie demokratyczności wyborów - ja mam wrażenie odwrotne - pomimo tego, że do elektorów między obydwoma głosowaniami dochodziły sygnały o nadużyciach i niedemokratyczności wyborów od kontrkandydatów elekta - osób sprawdzonych, ogólnie znanych i szanowanych na UJ - to wynik jest prawie identyczny - jest to dowód na to, że wybory zostały już dokonane na etapie wyboru elektorów, a reszta była teatrem - o czym też mówili kontrkandydaci. Odpowiedz Link Zgłoś
itakdalej.itakdalej Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ 13.03.05, 12:32 Gość portalu: top napisał(a): > rektorów wybieraja elektorzy, a elektorów wybiera układ najsilniejszy > na danym wydziale z reguły ten sam który przez ostatnie dwie kadencje > sprawował na uczelni władzę - to czy wybory były demokratyczne najlepiej > widzieli kontrkandydaci elekta i oboje > stwierdzili kategorycznie o ich niedemokratyczności ... > wybory zostały już dokonane na etapie wyboru elektorów, a reszta była > teatrem - o czym też mówili kontrkandydaci. Właśnie to jest dla mnie niejasne. Czy Panu/Pani chodzi o to, że nie można było zgłaszać własnych kandydatów, albo że ludzie na UJ są tak sterroryzowani przez władze, że się na to nie odważyli, i tylko kandydowali ludzie z listy przygotowanej przez władze? To istotnie byłoby karygodne i jeśli by się potwierdziło, GW miałaby długo o czym pisać. Czy chodziło o to, że nie spełniono warunków tajności głosowania? A może o to, o czym wspominał w artykule w GW jeden z kandydatów, że podział mandatów pomiędzy wydziały jest taki, że jeśli jakieś wielkie się dogadają, to zawsze wybiorą kandydata wygodnego dla siebie, a reszta bedzie wiecznie zmarginalizowana. To to już jest bardziej skomplikowana sprawa, niezwiązana z samym przebiegiem wyborów i zachowaniem obecnych władz, tylko z ordynacją. Może pora zacząć ją już teraz zmieniać skoro wybory kończą się brakiem satysfakcji zarówno zwyciężonych jak i zwycięzcy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: top Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 13:24 Prof.Jerzy Stelmach w wywiadzie mówi o 90 głosach elektorskich kupionych- ustawionych - zauważ, że K.Musioł miał wtedy 135 głosów a J.Stelmach 45 - odejmując od 135 głosy kwestinowane otrzymujesz 45 - dlatego w nastęnej turze K.Musioł ma już o jeden głos więcej - 136. Nie rozumiem tylko dlaczego pomijane jest istnienie kontrkandydata-kobiety, która w ostatniej turze wzięła 58 głosów cyli więcej od K.Musioła po odliczeniu kwestinowanej dziewięćdziesiątki. Dlatego w pierwszych słowach jako elekt zostało powiedziane: być może i te wybory będą podważane - i stąd ta rzekoma tajność - tajność została wprowadzona po raz pierwszy na UJ właśnie 11 marca co powiedziano w kronice TV, po raz pierwszy też kandydatem na stanowisko Rektora była kobieta...i to ma być normalne. Elekt boi się, że ktoś z 90 elektorów potwierdzi to co mówił Prof.J.Stalmach stąd jego atak tylko na tego kontrkandydata i gazety... Jeszcze jedna nowość Elekt działa przeciwko GW z którą zawsze utrzymywał dobre kontakty obecny Rektor - wniosek ich drogi szybko sie rozchodzą - drugi wniosek - UJ nie jest przyzwyczajony do takiej dynamiki zdarzeń więc musi szybko dojść do następnych odsłon demokracji na UJ... Odpowiedz Link Zgłoś
itakdalej.itakdalej Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ 13.03.05, 13:48 Gość portalu: top napisał(a): > Dlatego w pierwszych słowach jako elekt zostało powiedziane: być może i te > wybory będą podważane - i stąd ta rzekoma tajność - tajność została > wprowadzona po raz pierwszy na UJ właśnie 11 marca co powiedziano > w kronice TV, Czyli jednak były tajne. To trudno je będzie podważyć. > po raz pierwszy też kandydatem na stanowisko Rektora była kobieta...i to > ma być normalne. A co w tym nienormalnego, że kobieta kandydowała na stanowisko Rektora UJ? Z polskich uczonych tylko kobieta dostała Nagrodę Nobla - i to dwa razy. I - żeby nie było wątpliwości - piszę to jako przeciwnik feministek i damskiego pajacowania w stylu Manify. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: top Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 14:11 to, że w 11 marca były pierwszy raz tajne oznacza, że wcześniejsze były nie tajne - jeżeli wszystko było w porządku to dlaczego nagle taka zmiana i mobilizacja - jeżeli kontrkandydaci stwierdzają , że nie były demokratyczne i Prof. Kurek potwierdza naciski jakich się dopuszczała... To, że PIERWSZY raz kobieta kandyduje na rektora rzekomo nowoczesnego uniwersytetu jest nienormalne i świadczy o opóźnieniu rozwojowym UJ. Normalność i demokratyczność polega nie na atakowaniu mediów i kontrkandydatów tylko na tym, że JM Ziejka powinien zawiesić wybory i zbadać zarzuty... w końcu jest jeszcze parę miesięcy na to aby to zrobić właściwie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wilk Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: 81.21.197.* 14.03.05, 00:05 Na Białorusi tez wybory sa tajne:) Odpowiedz Link Zgłoś
niktwazny5 Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ 13.03.05, 11:07 To sa jeszcze w olsce rady narodowe??? Ze znajomosci wiedzy o swieci wspolczesnym - super bania!!!! A moze jestes super niereformowalnym komunistycznym betonem? Odpowiedz Link Zgłoś
ar.co Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ 12.03.05, 20:14 W świetle Twojej wypowiedzi oskarżanie kogoś o "lżenie" jest co najmniej niezręczne. Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ 15.03.05, 16:37 Czemu się tak denerwujesz? Nie masz powodów. Przecież nie jestes jedynym tak myślącym. Wręcz przeciwnie, ludzie, którym obecna sytuacja odpowiada są w większości. Nadzieja na jakiekolwiek zmiany powstrzymujące degrengoladę okazały się płonne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ktośważny6:) Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: 213.25.29.* 13.03.05, 21:28 Nerwowa i agresywna reakcja "vv" jest najlepszym dowodem, że trafnie ujęłaś istotę problemu. S. nadepnął na odciski zbyt wielu grupom interesu. Nie świadczy zresztą o nim dobrze, że tego zawczasu nie przewidział. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vv Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.03.05, 15:37 Gość portalu: ktośważny6:) napisał(a): > Nerwowa i agresywna reakcja "vv" jest najlepszym dowodem, że trafnie ujęłaś > istotę problemu. S. nadepnął na odciski zbyt wielu grupom interesu. Nie > świadczy zresztą o nim dobrze, że tego zawczasu nie przewidział. Poczytaj sobie posty, ktośważny, a potem zastanów się co piszesz. Ja jestem agresywny? Czy ja napisałem złe słowo o kimkolwiek z UJ - z prof. S. włącznie? Zapewniam Cię, że gdyby sytuacja była odwrotna (czyli: wygrałby prof. S., a prof. M. manifestacyjnie rezygnował, a prasa pisała o "manipulacjach" i oszukiwaniu - namawianiu), tak samo krytykowałbym prasę, i forumowiczów, alergicznie reagujących na wybór. Bo prawdę mówiąc, mnie jest wszystko jedno, czy rektorem zostanie prof.M. prof.S, prof.N. Ja się brzydzę tym, co zrobiła "GW" i stylem, w jakim pisze karol i kilka innych osób. Ale ten, co został rektorem, został nim w czystej grze, wbrew temu, co sugerują niektórzy dziennikarze i forumowicze. Ale cóż - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - poczytaj sobie posty (tak od początku - spróbuj zapomnieć czyim jesteś zwolennikiem - i zobacz kto pisze agresywnie. Ile tu ostrych słów padło na prof. M. który jeszcze nie zaczął urzędowania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karol Re: WRESZCIE MOŻNA ODETCHNĄC Z ULGĄ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.05, 18:38 "w" :"Ale ten, co został rektorem, został nim w czystej grze, wbrew temu, co sugerują niektórzy dziennikarze i forumowicze. " a skad ta pewnosc panie nieagresywny ktoremu wszystko jedno...fakty w osobach dwoch kontrkandydatow mowia co innego - ale ty wiesz lepiej i nie musisz tego udawadniac - po prostu wiesz i mamy sie do tego dostosowac - znam elekta i kulisy sprawy i to kontrkandydaci mowia prawde a nie bezstronny "w". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jarek Musiołby zrezygnować ... IP: *.piast.ds.uj.edu.pl / 195.150.224.* 12.03.05, 12:33 ...dla dobra Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jestem jego studentem i wiem, jakie zrezygnowanie czują studenci, jak po raz kolejny słyszą o podejrzeniu łamania demokracji na uczelni. Wstyd, że profesorowie, doktorzy i inni mówią nam o demokracji, ale nic w tym kierunku nie robią a wręcz przeciwnie... UJ jeszcze 2 lata temu jechał tylko na prestiżu, ale teraz już cofa się na "torach negatywnego prestiżu". Nie sądzę, by w takiej sytuacji UJ ma jakąkolwiek przyszłość. Upadnie w prochy korupcji i braki jakichkolwiek wartości społecznych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zzz Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.05, 13:21 Za takie pisanie porządny redaktor naczelny wydałby dla pani Szpunar zakaz pisania o Uniwersytecie na dość długi okres czasu. Istnieje coś takiego jak obiektywność dziennikarska... Tej gazecie i tym redaktorom jednak obca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karol Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.05, 14:43 a za takie jak twoje pisanie powinienes dostac order od elekta za bezwarunkowa i slepa wiernosc. Odpowiedz Link Zgłoś
niktwazny5 Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze 12.03.05, 17:20 Panie i Panowie, tak sobie czytam nowe glosy w dyskusji i niektorych sposrod was nijak nie jestem w stanie zrozumiec (wiem, ze teraz niektorzy krewcy beda mieli uzywanie i swoja odpowiedz zaczna od slow : "ty tepoto!" - coz trudno. Czemu sie tak czepiacie tej nieszczesnej GW? O co wam chodzi? Czy to zle, ze z zatechlych morow uczelni zaczynaja wyplywac rozne ciemne sprawki? Czy to zle, ze mowi sie o potzrzebie reformy uczelni? Czy to zle, ze pisano o spotkaniu elektorow z kandydatami na rektora? Rektor-elekt mowi o potrezbie obrony dobrego imienia UJ i - jak czytam na forum - elektorzy z Wydz. Filologicznego juz podpisal sie pod listem zaprzeczajacym izby naklaniano ich do glosowania na konkretna osobe (wszyscy chyba wiemy o kogo chodzi). Nie chce tutaj wietrzyc kolejnej afery i twierdzic, ze to zdyscyplinowanie wobec pani dziekan zadecydowalo o tym posunieciu. Wydaje mi sie jednak, ze nowy rektor opacznie rozumie obrone dobrego imienia Uniwersytetu. Przeciez ona nie moze polegac na obronie istniejacych ukladow i roznych ciemnych sprawek, z ktorymi przeciez osoby piszace na forum (mam na mysli pracownikow, moze tez doktorantow UJ) musieli sie zetknac. Ok. Prof. Musiol zwyciezyl wybory. Nie udowodnione, ze wybory byly niedemokartyczne. Smutne jest to, ze wygral stary, okopany na uczelni oboz ludzi niechetnych jakimkolwiek zmianom. Mlodzi zawalili i tyle. Moze sie myle. Moze prof. Musiol nie bedzie zlym rektorem. Jedno jest jednak pewne - nie bedzie walczyl z ukladami, ktore go wyniosly na fotel rektora. A to nalezaloby zrobic dla obrony dobrego imienia UJ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vv Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.05, 23:10 niktwazny5 napisał(a): > Panie i Panowie, tak sobie czytam nowe glosy w dyskusji i niektorych sposrod > was nijak nie jestem w stanie zrozumiec (wiem, ze teraz niektorzy krewcy beda > mieli uzywanie i swoja odpowiedz zaczna od slow : "ty tepoto!" - coz trudno. > Czemu sie tak czepiacie tej nieszczesnej GW? O co wam chodzi? niktwazny, naprawdę nie rozumiesz? Ja Ci powiem, dlaczego ja się "czepiam". Bo co się stało? Poinformowano, że Ktoś namawiał innych, by w TAJNYCH wyborach głosował na jednego z kandydatów. Czy masz coś wspólnego z wyższą uczelnią? Takie rzeczy się dzieją zawsze. Na wszystkich uczelniach. Niejednokrotnie takie namawianie przynosi skutek odwrotny, dla przekory - elektor swój rozum ma, i tak zagłosuje po swojemu. Gdzie tu łamanie demokracji, gdzie tu skandal? O wyborach rektora mówi się na uczelni długo przed zgłaszaniem kandydatur, elektorzy ich znają, obserwują, widzą w akcji, w wypowiedzi. A tu Gazeta i Pani Szpunar zrobili aferę. Czy coś się stało? A została zrobiona "atmosferka". Podejrzenia nieuczciwości? Jeśli kontrkandydaci mieli jakieś komkretne zarzuty, to - jeśli dbają o dobre imię UJ - powinni je wnieść do Komisji Wyborczej. Po to jest ta Komisja. Tak się nie stało, za to zrobił się szum prasowy. Obiektywny dziennikarz powinien się zachowywać zupełnie inaczej. No cóż - w takich czasach żyjemy, dziennikarze szukają sensacji... Jeśli są istotnie "ciemne sprawki" - to niech o nich gazeta napisze. Ale jeśli ma dowody a nie plotki na zasadzie "jedna pani drugiej pani..." Ja o kandydacie S. słyszałem znacznie więcej złych rzeczy niż o kandydacie M. Ale nie lecę z tym do prasy, nie piszę na forum, ja nie wiem na pewno, czy to prawda, można człowieka skrzywdzić. Obaj kandydaci działają na uczelni bardzo dawno. Obaj byli dziekanami, dali się poznać społeczności uniwersyteckiej. I Uniwersytet tak wybrał. Jego prawo. Niektórzy są niezadowoleni. Ich prawo. Niezadowolona jest "Gazeta W." Jej prawo. Ale powinna być obiektywna - a nie jest, bo od początku staje przeciwko jednemu z kandydatów, przedstawiając sprawę wyjątkowo tendencyjnie. Odpowiedz Link Zgłoś
khmara Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze 12.03.05, 23:26 Gość portalu: vv napisał(a): > Takie rzeczy się dzieją zawsze. Na wszystkich uczelniach. I o to właśnie chodzi. A ty się tak do tego smrodu przyzwyczaiłeś, że uważasz go za naturalny zapach miejsca pracy. > elektor swój rozum ma, i > tak zagłosuje po swojemu. Czy masz coś wspólnego z wyższą uczelnią? Bo ja z praktyki akademickiej wiem, że takie osoby nie zostają elektorami. Nooo, może studenci. > Niezadowolona jest "Gazeta W." Jej > prawo. Ale powinna być obiektywna - a nie jest, bo od początku staje przeciwko > jednemu z kandydatów, przedstawiając sprawę wyjątkowo tendencyjnie. To ciekawa odmiana, bo do tej pory krakowska GW stała murem za rektorem Z, choć gdzie indziej jego działalność była różnie odbierana. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karol Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 09:20 co ty w wypisujesz - może najpierw przeczytasz te artykuły w GW i Gazecie Krakowskiej - przeciez to są wywiady z kontrkadydatami - autoryzowany wywiad z Prof. Stelmachem w Gazecie Krakowskiej oraz wypowiedzi Prof. Nowakowskiej - te same wypowiedzi w dwóch różnych gazetach - może wreszcie zauważysz, to co Ci Profesorowie mówią zamiast czepiać się mediów - coś mi się zdaje, że jesteś blisko elekta , bo tylko on to tak samo ignoruje co mówia jego kontrkandydaci... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karol Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 12:52 "w" pisze: "Obaj kandydaci działają na uczelni bardzo dawno. Obaj byli dziekanami, dali się poznać społeczności uniwersyteckiej. I Uniwersytet tak wybrał. Jego prawo. Niektórzy są niezadowoleni. Ich prawo. Niezadowolona jest "Gazeta W."" zupełnie pomijasz "w" osobę kontrkandydata jakim była Prof.M.Nowakowska - te ostatnie wybory dotyczyły wyboru pomiędzy K.Musiołem i M.Nowakowską - czy to przez to, że uważasz kandytowanie kobiety za coś nieważnego i dalej uważasz za jedynego sprawcę nieszczęscia Prof. J.Stelmacha, który się wycofał... Odpowiedz Link Zgłoś
niktwazny5 Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze 13.03.05, 15:12 Zwroc uwage Karol, ze p. owakowska sama stwierdzila na spotkaniu z wyboracami, ze zostala wysunieta na zajaca i ze nie ma zadnego programu. Odpowiedz Link Zgłoś
niktwazny5 Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze 13.03.05, 15:08 Drogi w, owszem mam cos wspolnego z wyzsza uczelnia i dlatego tak mnie martwi nienormalnosc panujaca na UJ. Byles moze na spotkaniu kandydatow z elektami? Jak wytlumaczysz to, ze wystapienie prof. S. spora czesc sali nagrodzila brawami, a po jego opuszczeniu sali czesc wyszla razem z nim? Domyslam sie, ze teraz odpowiesz, ze to byli jego zwolennicy. zastanow sie jednak nad tym dlaczego tym razem, wlasnie podczas tych wyborow tak zaiskrzylo. Moze dlatego, ze wreszcie znalazl sie kandydat, ktory chcial zmienic stare porzadki. Moze fakt, ze poprzednio takiego nie bylo sprawil, ze wybory przebiegaly bez emocji i bo i tak nie bylo o co walczyc. Piszesz, ze GW jest nieobiektywna, ze osoby majace zastrzezenia odnosnie przebiegu wyborow powinni wniesc formalne zastrzezenia. A Ty masz cos wspolnego z wyzsza uczelnia? Jezeli tak, to sam doskonale wiesz, ze w takiej sytuacji nikt nie zarysykuje swojej kariery, zeby dostraczyc odpowiednich dowodow. osoba zatrudniona na uczelni jest calkowicie zalezna od soich zwierzchnikow z odpowiednimi ukladami, ktorzy oceniaja jej dorobek naukowy i prace na stopnie. Czy kieruja sie tu tylko ich merytoryczn wartoscia? Sam sobie odpowiedz! Tym bardziej chwala Stelmachowi, ze nie bal sie mowic! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ktośważny6:) Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: 213.25.29.* 13.03.05, 21:13 To widać, że masz coś wspólnego z uczelnią. Choćby po tym, że trafnie ujmujesz istotę sprawy. Nie tracisz czasu na jałowe logomachie, czy wybory były tajne czy nie. Istota sprawy jest taka: pojawił się kandydat, który chciał zmienić to, czego UJ powinien się wstydzić. Nastąpił jednak na odcisk tak wielu grupom interesu (zobacz post mn7 o oddychaniu), że powstała egzotyczna koalicja, która murem stanęła za bezbarwnym kandydatem namaszczonym przez obecnego, fatalnie ocenianego, rektora. Problemem UJ jest łatwość w tworzeniu takich egzotycznych koalicji przeciwko wszelkim zmianom a nie to, czy w auli Novum postawiono parawany z dykty, czy nie. Odpowiedz Link Zgłoś
f_wopolu Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze 13.03.05, 00:47 ... Czy Karol Musiol, czy nie musiol, to pozostaje tajemnica widocznie jednak musiol Karol tak bardzo tego musiol chciec .... Czy Karol Musiol, tak on musiol to juz odkryta tajemnica bo Karol Musiol zawsze musiol osiagnac wszystko czego chcial. .... nucono na XVI Festiwalu Piosenki w Opolu - jasnowidztwo, czy co. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierownik ZOSTOŁ Rektorem, bo po prostu MUSIOŁ i już ! IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 13.03.05, 22:29 Odpowiedz Link Zgłoś
lola292 Re: ZOSTOŁ Rektorem, bo po prostu MUSIOŁ i już ! 19.03.05, 11:31 Przeczytałam wszystkie wypowiedzi i ogarneło mnie całkowite zniechęcenia.Nie ma już elit, są tylko grupy interesów.Do czego my zmierzamy?Obawiam się , że nic nas nie nauczyła nasza pokręcona historia, az strach czlowieka ściska w jakim kraju przyjdzie żyć naszym dzieciom i wnukom jeżeli sie nie ockniemy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Yurek Re: Profesor Karol Musioł będzie rektorem UJ prze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.05, 23:17 Słyszałem że Jego Magnificencję nie wpuszczono do MediaMarkt. Była jakaś awantura z ochroniarzami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JA czyli nikt Upadek UJ. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.05, 22:47 Najgorsze dla Uj był wiek XVII nastąpił wtedy kompletny upadek uczelni. Z tego dna uniwrytet nie wyszedł do dzisiaj. Zmurzczałe, przeżarte korupcją, układami środowisko wzajemnej adoracji rządzi UJ ale też panoszy się na AR, AE, AWF, AP, AGH, PK... Wszedzie ta obrzydliwa zaraza!!! Gdyby Polską rządzili żydzi bylibyśmy potęgą ale rządzą POLACY i mamy to co mamy. Nienawidzimy prawa a kolesiostwo stawiamy wyżej nad dobro ogółu. Nic tylko wyssać se pryszcze z twary - bardzo smaczne. Polecam. Odpowiedz Link Zgłoś