Gość: krakus IP: *.ghnet.pl 30.05.05, 23:32 A Krzysztof Fijałek -zbawca świata i architektury na prezydenta jako kontrkandydat Majchrowskiego!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
o13y Re: Dyskusja o Archi-Szopie w Radiu Kraków 30.05.05, 23:37 dwie tegoroczne kandydatki - Szeroka oraz salon na peryferiach z pewnością zlecane były w trybie bezprzetargowym (inwestor niepubliczny). Cena projektu z jakością zaprojektowanego budynku ma średnie związki. Nic nowego - wszyscy chcemy zarabiać więcej. I to niczego nie tłumaczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stachu Re: Dyskusja o Archi-Szopie w Radiu Kraków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.05, 23:43 Dajcie już pokuj stadionowi Crcovii. Jak inaczej moża oświetlić stadion piłkarski? Gdyby były trybuny kryte dachem można by zainstalowac oświetlenie na jego końcu. no może by tak przerobić te lampy tak, by się składały gdy na stadionie nie ma meczu. bez sensu to gadanie. no i panorama Wawelu z błoń. a Sheraton nad Wisłą to może nie psuje panoramy Zamku? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KIBIC CRACOVII A moze zbudowac hale sportową??? IP: *.autocom.pl 31.05.05, 07:43 Straszna nędza z tym oswietleniem, co za kretyn zgodzil sie na wystawienie takiej kupy złomu w takmi miejscu! Ale z drugiej strony, nie da sie inaczej, przynajmniej na razie, bo to przeciez kwetsia pierwszoligowej licencji! Moze wiec pomyslec o nowym stadionie w innym miejscu, a tu postawic np z prawdziwego zdarzenia halę hokeja dla Cracovii, ktora bylaby przeciez zdecydowanie nizsza? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KLAN ARCHI-TEKTÓW DLA KRAKOWIAN I TURYSTÓW IP: *.autocom.pl 31.05.05, 08:18 My, skorumpowani archi-tekci jako najwspanialsi znawcy sztuki, tworzący arcydzieła archi-tektury (Hotel Sheraton, Hotel Radisson, kilka hipermarketów w centrum miasta...) wyrażamy oburzenie i kategoryczny sprzeciw wobec inicjatywy niszczenia naszych wspaniałomyślnych dzieł poprzez takie inicjatywy, jak konkurs na "Achi-Szopę". Nie możemy dopuścić do tego, żeby nasze lobby zawodowe (nikt inny oprócz nas w Krakowie nie powinien być archi-tektem, ponieważ jedynie nasze dzieła sztuki są warte uznania) straciło tak wiele pieniędzy, lukratywnych kontraktów i innych źródeł dochodów, głównie "z ręki do ręki". Uważamy ponadto, że wolno dopuszczać do naszego zawodu tylko tych, na których my sami się zgodzimy, ponieważ mogłaby się wytworzyć szkodliwa dla nas konkurencja, choćby młodych absolwentów i studentów archi-tektury (gratulujemy przy okazji naszym kolegom adwokatom i notariuszom wytrwałości w utrzymywaniu swoich lobby zawodowych). Przy okazji informujemy, że w dalszym ciągu będziemy czynić nieustanne zabiegi na rzecz budowy takich obiektów, jak hipermarket przy ul. Podchorążych (naprzeciw budynku Akademii Pedagogicznej), zagospodarowanie podziemii Rynku Głównego (będzie tam McDonald lub Pizza Hut), piękny budynek ze szkła i stali naprzeciw Wawelu (po drugiej stronie Wisły, tak, by jego widok odbijał się on w oknach), oraz wiele innych bezcennych projektów. W przyszłości myślimy o nadbudowie ze stali kościoła Mariackiego (chodzi o niższą wieżę, pierwotny projekt zakładał że będzie wyższa, trzeba więc dodać jej kilka pięter), otynkowanie katedry na Wawelu oraz Bramy Floriańskiej i Barbakanu (jakże teraz wyglądają szpetnie!), przebudowę Sukiennic i pomalowanie ich na biało oraz dokończenie rozbiórki Wieży Ratuszowej (którą rozpoczęto jeszcze za komuny). Liczymy na państwa wsparcie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: architekt Re: DLA KRAKOWIAN I TURYSTÓW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.05, 08:26 Oj chłopie, archi -tektem chciałbyś byc, kompleksiki ??? Odpowiedz Link Zgłoś
amdrzej11 Re: DLA KRAKOWIAN I TURYSTÓW 31.05.05, 10:12 Nie stary! Bozia dawala ale nie wzialem! Odpowiedz Link Zgłoś
amdrzej11 Re: Dyskusja o Archi-Szopie w Radiu Kraków 31.05.05, 10:10 W prestiz architektow godzi nie plebiscyt ale wyniki pracy niektorych z nich!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
camicus Re: Dyskusja o Archi-Szopie w Radiu Kraków 31.05.05, 10:12 " Plebiscyt "Gazety" na najgorszą nową budowlę Krakowa godzi w prestiż architektów - przekonywał wczoraj Artur Jasiński, wiceprezes krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich." A niby dlaczego? A może ludzie nie maja racji i po latach będziemy dumni z tych budowli. W końcu symbol Paryża wieżę Eiffela po wybudowaniu uważano za wyjatkowe paskudztwo. Poza tym dlaczego prace architektów nie maja być oceniiane przez społeczeństwo, przecież i tak są. Ludzie widzą i komentują. Poza tym organizacja konkursu rodzi zainteresowanie miastem i jego wygladem wśród mieszkańców i raczej pokazuje jak ważnym jest zawód architekta. Odpowiedz Link Zgłoś
amdrzej11 Re: Dyskusja o Archi-Szopie w Radiu Kraków 31.05.05, 10:13 Czesc koziolku - matolku! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Slowdown Jacy architekci taka reputacja! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.05, 10:35 ArchiSzopa pozwala jedynie wykrzyczeć to co wszyscy po cichu mówią. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Joanna Re: Tak, tak, jacy architekci taka reputacja! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.05, 11:02 Archiszopa godzi w prestiż architektów? A "Złote Maliny" godzą w prestiż aktorów amerykańskich a jednak wciąż trwają! Jest mi obojętny stan amerykańskiego kina, może być bez gustu. Ale nie jest mi obojętne, jakie domy stoją w moim mieście, ładne czy szpetne. Kurczę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szamot Re: Dyskusja o Archi-Szopie w Radiu Kraków IP: 62.233.163.* 31.05.05, 11:21 Popieram. A może namówi swoich pracodawców żeby kupili trochę kamienic w Krakowie i pokazali jak mają wyglądać i jeszcze najlepiej by je oddali ludziom. Co za gest by to był!!!! Pokazali by że nie tylko krytykują ale i remontują. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Juriusz Re: Dyskusja o Archi-Szopie w Radiu Kraków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.05, 11:38 Bardzo godzi w ich prestiż, lud zamiast się cieszyć, że w ogóle nam cokolwiek budują/projektują to narzeka po chamsku, że brzydkie, złe, sypie się i diabli wiedzą co jeszcze. A oni przecież to wszystko charytatywnie robią...a my ośmielamy się narzekać że Rynek już się sypie - w końcu tylko 12 mln. zł. kosztował, nie może być idealnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: killer Archi-Szopa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.05, 14:37 Tylko laczego do jasnej cholery archiszopę wygrywają zazwyczaj budowle zbudowane za duże pieniądze. A nikt nie przyczepia się do paskudztw, które są może tańsze w mniej prestiżowych miejscach, a rażą bardziej. Czemu nikt nie zastanawia się czemu w środku osiedla domów jednorodzinnych powstają 4-piętrowe bloki albo 11-piętrowe biurowce ? Czemu wszystkim nie podoba się jakaś kamienica przy szerokiej (która w żadens posób nie rzuciła mi się w oczy, bywam tam często) a nikt nie zakwestionuje pastelowych, do niczego nie pasujących barw Bramy Floriańskiej ? Czemu wszyscy krytukują nieszczęsny front sheratona, jak to co tam jest spier** to ten kanciasty tył (od Zwierzynieckiej) ? I czemu nikt nie pomyśli jak przebudować Jubilat, zeby jakoś zaczął wyglądać ? Czemu pierwszą Archi-Szopę wygrała willa przy Księcia Józefa, która pomimo orginalnego kształtu nie koliduje z okolicznymi budynkami - bo takowych tam nie ma. Nie zabuża ona żadnej panoramy ? I czemu redaktorzyny gazety najchętniej wyżywają się na `łatwych łupach` np. oświetlenie Cracovii, a nie znajdują problemów tam gdzie one są naprawdę ?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Re: Archi-Szopa IP: *.nll.se 31.05.05, 15:03 Masz racje z wysokimi domami w srodku osiedli domkow jednorodzinnych. Wyglada to paskudnie! Mylisz sie jednak co do ul: Szerokiej. Tam pazerny inwestor, korumpujac lasych na grosze urzednikow, przebudowal w sposob karygodny zabytkowa kamieniczke! Osiedla domkow jednorodzinnych zabytkami nie sa. Tam musza protestowac ich mieskancy, jezeli oczywiscie im na wygladzie miejsca, w ktorym mieszkaja zalezy. Nie rozumiem co masz na mysli piszac o "pastelowych barwach Bramy Florianskiej"(?). Krytykujac nieudane architektonicznie inwestycje w strefie historycznej miasta, GW koncentruje sie na tym co najwazniejsze, a wiec ochronie tej strefy. Inne paskudstwa powstajace jak grzyby po deszczu gdzie indziej niestety nie sa, z przyczyn obiektywnych, tak czesto krytykowne. Gdyby zaczac to robic, zabrakloby lamow gazety i papieru, ktory trzeba by na to uzyc! Co masz na mysli piszac o "zabuzaniu" panoramy? Chodzi Ci o pomysly ludzi, ktorzy znalezli sie w Krakowie po przeprowadzce zza Buga? P.S. Oswietlenie Cracovii jest do bani! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: killer Re: Archi-Szopa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.05, 15:16 to znajdź poprawne politycznie określenie na słowo pedalskie (nic nie mam do osób tej orientacji, ale wybaczcie ... tak się mówi) ? Brama Floriańska po wyczyszczeniu jest IMO pedalska - zwłaszcza ta figurka. Gazeta Wybiórcza ma to do siebie, że uwielbia robić problemy z niczego - dlatego podchodzę do niej z duża rezerwą. Owszem zabytkowy Kraków chronić trzeba, ale błagam, nie róbmy sobie skansenu. Miasto aby żyło - musi się rozwijać. Mamy ten problem, że centrum miasta jest w jego zabytkowej części. Wyznaczmy nowe centrum już nie zabytkowe to będzie łatwiej - niegłupim pomysłem byłoby zrewitalizowanie Zabłocia. Co do Cracovii ... owszem nie wygląda to dobrze, ale jak ktoś słusznie zauważył - demontaż tego oświetlenia to jest 2 dni, a póki Cracovia jest w I Lidze i nie ma alternatywnego/przebudowanego stadionu to oświetlenie musi zostać - sorry. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: donosi Re: Archi-Szopa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.05.05, 17:37 To nie inwestor jest pazerny i nikt tutaj nikogo nie skorumpowal! Wszelkie próby podniesienia budynku od strony oficyny były blokowane przez sąsiada Tytusa Miecznikowskiego. Hotel musi mieć odpowiednio dużą powierzchnię aby istniała szansa ,że kiedyś zainwestowane pieniądze się zwrócą. Wszyscy nauczeni doświadczeniem 10 latniej walki z sąsiadem mając do wyboru wyrażenie zgody na nadbudowę lub skazanie kamienicy na zagładę wybrali to pierwsze. Może ta renesansowa kupa gruzu byłaby klimatycznym miejscem Kazimierza...może przez kilka następnych lat dalej stanowiłaby wysypisko śmieci, miejsce spotkań miejscowego marginesu... może pan Fijałek nie bałby się przechodzić obok rumowiska na Szerokiej ,tylko po co on miałby tam chodzić skoro nie byłoby afery z nadbudową? Dzisiaj wymienieni panowie są inicjatorami nagonki na ludzi,którzy dziłając w dobrej wierze , podjęli ogromne ryzyko odbudowy. Uratowano wszystkie zagrozone ruiną elementy...dzisiaj znowu są zagrożone gdyz na budowie nic się nie dzieje..a panowie z dumą wypisują w artykulikach ,że "nareszcie udało im się wstrzymać budowę"... P.s Czieszcie się ,że pazerny inwestor "straci kasę" ale zapytajcie tych 30 ludzi ,którzy znależliby tu pracę ,czy teżsię cieszą? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Re: Archi-Szopa IP: *.nll.se 01.06.05, 10:31 Nie masz racji! Inwestor kupujac kamieniczke w i e d z i a l, ze jest to prawnie chroniony obiekt zabytkowy, i ze nie powinno sie zmieniac jego glownej bryly!!! Zrobil to na wlasna odpowiedzialnosc, korumpujac przy tym urzednikow panstwowych. Jezeli kalkulacja ekonomiczna pokazywala, ze interes sie nie oplaca, nie powinien na sile zamieniac kamienicy na hotel lub zrobic to w inny sposob! Walka z sasiadaem jest tylko sprawa marginesowa acz w tym przypadku pozyteczna bo precedensowa. Sprawa, ktora moze zadzialac odstraszajaco na wszystkich "bezmyslnych" poprawiaczy zabytkow, lamiacych w bezczelny sposob prawo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 666 Re: Archi-Szopa IP: 62.233.163.* 01.06.05, 10:57 Obiekt przy Szerokiej nie jest wpisany do rejestru zabytków, jak by ktoś pytał. I w związku z tym nie jest prawnie chroniony. Chroo\niony jest Kazimierz jako całość. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tararatrumtrumutut Re: Archi-Szopa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.05, 17:33 A możeby sobie tak "pszetmófca" doczytał: że pierwszej Archiszopy nie wygrała willa na Ks. Józefa (to ta, co nie ZABUŻA), że Jubilat zbudowano w 1969 i nie obejmuje go "leguramin" konkursu, że pomnika Skargi nie wybudowano za duże pieniądze, że słupy na Cracovii "naprawdę", to nie znaczy, że naprawdę, ale co najwyżej to, że "przetmófca" uważa, (że naprawdę). I tak dalsze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: killer Re: Archi-Szopa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 11:00 a czy ja gdzieś powiedziałem, że Jubilat powinien wygrać Archi-Szopę ? naucz się czytać faktycznie willa przy Ks.Józefa nie wygrała - ale nominowana była (coś mi się popierniczyło) ale tak czy inaczej zostało zrobione zamieszanie wokół tego budynku. Ja tylko próbuje wyolbrzymić tutaj fakt, że `gazeta` robi zamieszanie wokół rzeczy, które nie zawsze są takie brzydkie jakby się z publikacji mogło wydawać albo na przykładzie stadionu Cracovii - są inwestycjami, które w każdej chwili można przerobić, zlikwidować. A inwestycje naprawdę `psujące` miasto gazeta `omija` PS. I bardzo Cię proszę : nie czepiaj się do błędów ortograficznych - bo generalnie każdemu się może zdarzyć - a możliwości edycji postów tutaj nie widzę.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maryna prestiż architektów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.05, 20:53 ciekawe, że prestiżu architektów broni architekt skazany wyrokiem sądu korporacyjnego na zakaz uprawiania zawodu za nieetyczne odebranie zlecenia /wartości ok. 1 mln zł/ koledze - zwycięzcy konkursu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bywalec szerokiej Re: prestiż architektów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.05.05, 21:01 a to ciekawe.mowisz o jasińskim? Odpowiedz Link Zgłoś
o13y no to nieźle 31.05.05, 21:23 musiał nakręcić, jak już środowisko go skazało :-) Odpowiedz Link Zgłoś