Dodaj do ulubionych

Dyskusja o Archi-Szopie w Radiu Kraków

IP: *.ghnet.pl 30.05.05, 23:32
A Krzysztof Fijałek -zbawca świata i architektury na prezydenta jako
kontrkandydat Majchrowskiego!!
Obserwuj wątek
    • o13y Re: Dyskusja o Archi-Szopie w Radiu Kraków 30.05.05, 23:37
      dwie tegoroczne kandydatki - Szeroka oraz salon na peryferiach z pewnością
      zlecane były w trybie bezprzetargowym (inwestor niepubliczny).
      Cena projektu z jakością zaprojektowanego budynku ma średnie związki. Nic
      nowego - wszyscy chcemy zarabiać więcej. I to niczego nie tłumaczy.
    • Gość: stachu Re: Dyskusja o Archi-Szopie w Radiu Kraków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.05, 23:43
      Dajcie już pokuj stadionowi Crcovii. Jak inaczej moża oświetlić stadion
      piłkarski? Gdyby były trybuny kryte dachem można by zainstalowac oświetlenie na
      jego końcu. no może by tak przerobić te lampy tak, by się składały gdy na
      stadionie nie ma meczu. bez sensu to gadanie. no i panorama Wawelu z błoń. a
      Sheraton nad Wisłą to może nie psuje panoramy Zamku?
    • Gość: esteta to oswietlenie jest PASKUDNE IP: *.net.autocom.pl 31.05.05, 00:24
    • Gość: KIBIC CRACOVII A moze zbudowac hale sportową??? IP: *.autocom.pl 31.05.05, 07:43
      Straszna nędza z tym oswietleniem, co za kretyn zgodzil sie na wystawienie
      takiej kupy złomu w takmi miejscu! Ale z drugiej strony, nie da sie inaczej,
      przynajmniej na razie, bo to przeciez kwetsia pierwszoligowej licencji! Moze
      wiec pomyslec o nowym stadionie w innym miejscu, a tu postawic np z prawdziwego
      zdarzenia halę hokeja dla Cracovii, ktora bylaby przeciez zdecydowanie nizsza?
    • Gość: KLAN ARCHI-TEKTÓW DLA KRAKOWIAN I TURYSTÓW IP: *.autocom.pl 31.05.05, 08:18
      My, skorumpowani archi-tekci jako najwspanialsi znawcy sztuki, tworzący
      arcydzieła archi-tektury (Hotel Sheraton, Hotel Radisson, kilka hipermarketów w
      centrum miasta...) wyrażamy oburzenie i kategoryczny sprzeciw wobec inicjatywy
      niszczenia naszych wspaniałomyślnych dzieł poprzez takie inicjatywy, jak konkurs
      na "Achi-Szopę". Nie możemy dopuścić do tego, żeby nasze lobby zawodowe (nikt
      inny oprócz nas w Krakowie nie powinien być archi-tektem, ponieważ jedynie nasze
      dzieła sztuki są warte uznania) straciło tak wiele pieniędzy, lukratywnych
      kontraktów i innych źródeł dochodów, głównie "z ręki do ręki". Uważamy ponadto,
      że wolno dopuszczać do naszego zawodu tylko tych, na których my sami się
      zgodzimy, ponieważ mogłaby się wytworzyć szkodliwa dla nas konkurencja, choćby
      młodych absolwentów i studentów archi-tektury (gratulujemy przy okazji naszym
      kolegom adwokatom i notariuszom wytrwałości w utrzymywaniu swoich lobby
      zawodowych). Przy okazji informujemy, że w dalszym ciągu będziemy czynić
      nieustanne zabiegi na rzecz budowy takich obiektów, jak hipermarket przy ul.
      Podchorążych (naprzeciw budynku Akademii Pedagogicznej), zagospodarowanie
      podziemii Rynku Głównego (będzie tam McDonald lub Pizza Hut), piękny budynek ze
      szkła i stali naprzeciw Wawelu (po drugiej stronie Wisły, tak, by jego widok
      odbijał się on w oknach), oraz wiele innych bezcennych projektów. W przyszłości
      myślimy o nadbudowie ze stali kościoła Mariackiego (chodzi o niższą wieżę,
      pierwotny projekt zakładał że będzie wyższa, trzeba więc dodać jej kilka
      pięter), otynkowanie katedry na Wawelu oraz Bramy Floriańskiej i Barbakanu
      (jakże teraz wyglądają szpetnie!), przebudowę Sukiennic i pomalowanie ich na
      biało oraz dokończenie rozbiórki Wieży Ratuszowej (którą rozpoczęto jeszcze za
      komuny).
      Liczymy na państwa wsparcie!
      • Gość: architekt Re: DLA KRAKOWIAN I TURYSTÓW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.05, 08:26
        Oj chłopie, archi -tektem chciałbyś byc, kompleksiki ???
        • amdrzej11 Re: DLA KRAKOWIAN I TURYSTÓW 31.05.05, 10:12
          Nie stary! Bozia dawala ale nie wzialem!
    • amdrzej11 Re: Dyskusja o Archi-Szopie w Radiu Kraków 31.05.05, 10:10
      W prestiz architektow godzi nie plebiscyt ale wyniki pracy niektorych
      z nich!!!!!
    • camicus Re: Dyskusja o Archi-Szopie w Radiu Kraków 31.05.05, 10:12
      "
      Plebiscyt "Gazety" na najgorszą nową budowlę Krakowa godzi w prestiż architektów
      - przekonywał wczoraj Artur Jasiński, wiceprezes krakowskiego oddziału
      Stowarzyszenia Architektów Polskich." A niby dlaczego? A może ludzie nie maja
      racji i po latach będziemy dumni z tych budowli. W końcu symbol Paryża wieżę
      Eiffela po wybudowaniu uważano za wyjatkowe paskudztwo. Poza tym dlaczego prace
      architektów nie maja być oceniiane przez społeczeństwo, przecież i tak są.
      Ludzie widzą i komentują. Poza tym organizacja konkursu rodzi zainteresowanie
      miastem i jego wygladem wśród mieszkańców i raczej pokazuje jak ważnym jest
      zawód architekta.
    • amdrzej11 Re: Dyskusja o Archi-Szopie w Radiu Kraków 31.05.05, 10:13
      Czesc koziolku - matolku!
    • Gość: Slowdown Jacy architekci taka reputacja! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.05, 10:35
      ArchiSzopa pozwala jedynie wykrzyczeć to co wszyscy po cichu mówią.
      • Gość: Joanna Re: Tak, tak, jacy architekci taka reputacja! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.05, 11:02
        Archiszopa godzi w prestiż architektów? A "Złote Maliny" godzą w prestiż aktorów
        amerykańskich a jednak wciąż trwają! Jest mi obojętny stan amerykańskiego kina,
        może być bez gustu. Ale nie jest mi obojętne, jakie domy stoją w moim mieście,
        ładne czy szpetne. Kurczę.
    • Gość: szamot Re: Dyskusja o Archi-Szopie w Radiu Kraków IP: 62.233.163.* 31.05.05, 11:21
      Popieram. A może namówi swoich pracodawców żeby kupili trochę kamienic w
      Krakowie i pokazali jak mają wyglądać i jeszcze najlepiej by je oddali ludziom.
      Co za gest by to był!!!! Pokazali by że nie tylko krytykują ale i remontują.
      • Gość: Juriusz Re: Dyskusja o Archi-Szopie w Radiu Kraków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.05, 11:38
        Bardzo godzi w ich prestiż, lud zamiast się cieszyć, że w ogóle nam cokolwiek
        budują/projektują to narzeka po chamsku, że brzydkie, złe, sypie się i diabli
        wiedzą co jeszcze. A oni przecież to wszystko charytatywnie robią...a my
        ośmielamy się narzekać że Rynek już się sypie - w końcu tylko 12 mln. zł.
        kosztował, nie może być idealnie
    • Gość: killer Archi-Szopa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.05, 14:37
      Tylko laczego do jasnej cholery archiszopę wygrywają zazwyczaj budowle zbudowane
      za duże pieniądze. A nikt nie przyczepia się do paskudztw, które są może tańsze
      w mniej prestiżowych miejscach, a rażą bardziej.

      Czemu nikt nie zastanawia się czemu w środku osiedla domów jednorodzinnych
      powstają 4-piętrowe bloki albo 11-piętrowe biurowce ?

      Czemu wszystkim nie podoba się jakaś kamienica przy szerokiej (która w żadens
      posób nie rzuciła mi się w oczy, bywam tam często) a nikt nie zakwestionuje
      pastelowych, do niczego nie pasujących barw Bramy Floriańskiej ?

      Czemu wszyscy krytukują nieszczęsny front sheratona, jak to co tam jest spier**
      to ten kanciasty tył (od Zwierzynieckiej) ? I czemu nikt nie pomyśli jak
      przebudować Jubilat, zeby jakoś zaczął wyglądać ?

      Czemu pierwszą Archi-Szopę wygrała willa przy Księcia Józefa, która pomimo
      orginalnego kształtu nie koliduje z okolicznymi budynkami - bo takowych tam nie
      ma. Nie zabuża ona żadnej panoramy ?

      I czemu redaktorzyny gazety najchętniej wyżywają się na `łatwych łupach` np.
      oświetlenie Cracovii, a nie znajdują problemów tam gdzie one są naprawdę ??
      • Gość: Andrzej Re: Archi-Szopa IP: *.nll.se 31.05.05, 15:03
        Masz racje z wysokimi domami w srodku osiedli domkow jednorodzinnych. Wyglada
        to paskudnie! Mylisz sie jednak co do ul: Szerokiej. Tam pazerny inwestor,
        korumpujac lasych na grosze urzednikow, przebudowal w sposob karygodny
        zabytkowa kamieniczke! Osiedla domkow jednorodzinnych zabytkami nie sa. Tam
        musza protestowac ich mieskancy, jezeli oczywiscie im na wygladzie miejsca, w
        ktorym mieszkaja zalezy.
        Nie rozumiem co masz na mysli piszac o "pastelowych barwach Bramy
        Florianskiej"(?).
        Krytykujac nieudane architektonicznie inwestycje w strefie historycznej miasta,
        GW koncentruje sie na tym co najwazniejsze, a wiec ochronie tej strefy. Inne
        paskudstwa powstajace jak grzyby po deszczu gdzie indziej niestety nie sa, z
        przyczyn obiektywnych, tak czesto krytykowne. Gdyby zaczac to robic, zabrakloby
        lamow gazety i papieru, ktory trzeba by na to uzyc!
        Co masz na mysli piszac o "zabuzaniu" panoramy? Chodzi Ci o pomysly ludzi,
        ktorzy znalezli sie w Krakowie po przeprowadzce zza Buga?
        P.S. Oswietlenie Cracovii jest do bani!
        • Gość: killer Re: Archi-Szopa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.05, 15:16
          to znajdź poprawne politycznie określenie na słowo pedalskie (nic nie mam do
          osób tej orientacji, ale wybaczcie ... tak się mówi) ? Brama Floriańska po
          wyczyszczeniu jest IMO pedalska - zwłaszcza ta figurka.

          Gazeta Wybiórcza ma to do siebie, że uwielbia robić problemy z niczego - dlatego
          podchodzę do niej z duża rezerwą. Owszem zabytkowy Kraków chronić trzeba, ale
          błagam, nie róbmy sobie skansenu. Miasto aby żyło - musi się rozwijać. Mamy ten
          problem, że centrum miasta jest w jego zabytkowej części. Wyznaczmy nowe centrum
          już nie zabytkowe to będzie łatwiej - niegłupim pomysłem byłoby zrewitalizowanie
          Zabłocia.

          Co do Cracovii ... owszem nie wygląda to dobrze, ale jak ktoś słusznie zauważył
          - demontaż tego oświetlenia to jest 2 dni, a póki Cracovia jest w I Lidze i nie
          ma alternatywnego/przebudowanego stadionu to oświetlenie musi zostać - sorry.
        • Gość: donosi Re: Archi-Szopa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.05.05, 17:37
          To nie inwestor jest pazerny i nikt tutaj nikogo nie skorumpowal!
          Wszelkie próby podniesienia budynku od strony oficyny były blokowane przez
          sąsiada Tytusa Miecznikowskiego. Hotel musi mieć odpowiednio dużą
          powierzchnię aby istniała szansa ,że kiedyś zainwestowane pieniądze się zwrócą.
          Wszyscy nauczeni doświadczeniem 10 latniej walki z sąsiadem mając do wyboru
          wyrażenie zgody na nadbudowę lub skazanie kamienicy na zagładę wybrali to
          pierwsze. Może ta renesansowa kupa gruzu byłaby klimatycznym miejscem
          Kazimierza...może przez kilka następnych lat dalej stanowiłaby wysypisko śmieci,
          miejsce spotkań miejscowego marginesu... może pan Fijałek nie bałby się
          przechodzić obok rumowiska na Szerokiej ,tylko po co on miałby tam chodzić
          skoro nie byłoby afery z nadbudową? Dzisiaj wymienieni panowie są inicjatorami
          nagonki na ludzi,którzy dziłając w dobrej wierze , podjęli ogromne ryzyko
          odbudowy. Uratowano wszystkie zagrozone ruiną elementy...dzisiaj znowu są
          zagrożone gdyz na budowie nic się nie dzieje..a panowie z dumą wypisują w
          artykulikach ,że "nareszcie udało im się wstrzymać budowę"...
          P.s Czieszcie się ,że pazerny inwestor "straci kasę" ale zapytajcie tych 30
          ludzi ,którzy znależliby tu pracę ,czy teżsię cieszą?
          • Gość: Andrzej Re: Archi-Szopa IP: *.nll.se 01.06.05, 10:31
            Nie masz racji! Inwestor kupujac kamieniczke w i e d z i a l, ze jest to
            prawnie chroniony obiekt zabytkowy, i ze nie powinno sie zmieniac jego glownej
            bryly!!! Zrobil to na wlasna odpowiedzialnosc, korumpujac przy tym urzednikow
            panstwowych. Jezeli kalkulacja ekonomiczna pokazywala, ze interes sie nie
            oplaca, nie powinien na sile zamieniac kamienicy na hotel lub zrobic to w inny
            sposob! Walka z sasiadaem jest tylko sprawa marginesowa acz w tym przypadku
            pozyteczna bo precedensowa. Sprawa, ktora moze zadzialac odstraszajaco na
            wszystkich "bezmyslnych" poprawiaczy zabytkow, lamiacych w bezczelny sposob
            prawo.
            • Gość: 666 Re: Archi-Szopa IP: 62.233.163.* 01.06.05, 10:57
              Obiekt przy Szerokiej nie jest wpisany do rejestru zabytków, jak by ktoś pytał.
              I w związku z tym nie jest prawnie chroniony. Chroo\niony jest Kazimierz jako
              całość.
      • Gość: Tararatrumtrumutut Re: Archi-Szopa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.05, 17:33
        A możeby sobie tak "pszetmófca" doczytał:
        że pierwszej Archiszopy nie wygrała willa na Ks. Józefa (to ta, co nie ZABUŻA),
        że Jubilat zbudowano w 1969 i nie obejmuje go "leguramin" konkursu,
        że pomnika Skargi nie wybudowano za duże pieniądze,
        że słupy na Cracovii "naprawdę", to nie znaczy, że naprawdę, ale co najwyżej
        to, że "przetmófca" uważa, (że naprawdę).
        I tak dalsze
        • Gość: killer Re: Archi-Szopa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 11:00
          a czy ja gdzieś powiedziałem, że Jubilat powinien wygrać Archi-Szopę ? naucz się
          czytać

          faktycznie willa przy Ks.Józefa nie wygrała - ale nominowana była (coś mi się
          popierniczyło) ale tak czy inaczej zostało zrobione zamieszanie wokół tego budynku.

          Ja tylko próbuje wyolbrzymić tutaj fakt, że `gazeta` robi zamieszanie wokół
          rzeczy, które nie zawsze są takie brzydkie jakby się z publikacji mogło wydawać
          albo na przykładzie stadionu Cracovii - są inwestycjami, które w każdej chwili
          można przerobić, zlikwidować. A inwestycje naprawdę `psujące` miasto gazeta `omija`

          PS. I bardzo Cię proszę : nie czepiaj się do błędów ortograficznych - bo
          generalnie każdemu się może zdarzyć - a możliwości edycji postów tutaj nie widzę..
    • Gość: maryna prestiż architektów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.05, 20:53
      ciekawe, że prestiżu architektów broni architekt skazany wyrokiem sądu
      korporacyjnego na zakaz uprawiania zawodu za nieetyczne odebranie
      zlecenia /wartości ok. 1 mln zł/ koledze - zwycięzcy konkursu.
      • Gość: bywalec szerokiej Re: prestiż architektów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.05.05, 21:01
        a to ciekawe.mowisz o jasińskim?
      • o13y no to nieźle 31.05.05, 21:23
        musiał nakręcić, jak już środowisko go skazało :-)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka