Dodaj do ulubionych

Jak sie wam podoba nowy dworzec PKS ?

04.09.03, 13:18

Jak sie wam podoba nowy dworzec PKS ?
Czy cos wie o firme WASKO, np. co zaprojektowali ? Czy oni maja cos
wspolnego z Calatravwą ?

RE
Obserwuj wątek
    • Gość: kakaka Re: Jak sie wam podoba nowy dworzec PKS ? IP: *.pp.com.pl 04.09.03, 15:05
      a gdzie to można zobaczyć?



      • renesans Re: Tu 04.09.03, 16:36
        Np. Tu
        www1.gazeta.pl/krakow/1,35798,1648922.html

        Re
    • konrad.myslik Po tym pudełku trudno się zorientować. 04.09.03, 16:42
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=412&w=7289923&a=7634894
    • Gość: olomanolo Dzieki za linka, niezbyt, ciezko cos powiedziec IP: 134.76.132.* 04.09.03, 17:04
      Jedno co pewne z tego szkicu, to ze zadna rewelacja to nie bedzie. Ot dworzec i
      tyle. Szkoda...
      Ale lepszy taki niz nic. Miejmy nadzieje, ze funkcjonalny bedzie. Ja bym jednak
      proponowal zadaszenie wszystkich stanowisk. Deszcz w Krakowie nie jeste
      zjawiskiem zadkim. Wsiadanie w ulewie do autobusu nie jest milym przezyciem.

      Olomanolo
    • Gość: kakaka Jak sie wam podoba nowy dworzec PKS ? IP: *.pp.com.pl 04.09.03, 17:05
      faktycznie nic nie widać

      skąd powiązanie f-my Vasko z Calatravą?

      o ile dobrze pamietam, to widziałem ich projektu jakieś domy jednorodzinne
      około połowy lat 90tych, z tych bardziej regionalnych:)

      potem nie wiem

      pzdr
      kakaka

      ps. renesans, czy chodzą za tobą jacyś prawnicy?:)
      • renesans Skoro nic nie widac to jednak może być Calatrava. 04.09.03, 17:44

        > skąd powiązanie f-my Vasko z Calatravą?
        >

        www.galinsky.com/buildings/oriente/

        Naturaknym jest, że Krakow budując "Nowe Miasto" zatrudnia mistrzow. Stad
        Calatrava jak najbardziej na miejscu. Skoro nic nie widac to moze to jednak
        Clatrava ?


        o ile dobrze pamietam, to widziałem ich projektu jakieś domy jednorodzinne
        > około połowy lat 90tych, z tych bardziej regionalnych:)

        Gdzie widziales chetnie zobacze ?
        >
        > potem nie wiem
        >
        > pzdr
        > kakaka
        >
        > ps. renesans, czy chodzą za tobą jacyś prawnicy?:)

        - Dlaczego sądzisz, że jestem osobą, ktorej szukasz? - dopytywał sie Lao Tzu.


        Pozdr. RE
        • Gość: kakaka Re: Skoro nic nie widac to jednak może być Calatr IP: *.pp.com.pl 04.09.03, 18:46
          renesans napisał:

          > Naturaknym jest, że Krakow budując "Nowe Miasto" zatrudnia mistrzow. Stad
          > Calatrava jak najbardziej na miejscu. Skoro nic nie widac to moze to jednak
          > Calatrava ?
          :))
          powinien zatrudnić Romualda L.

          > o ile dobrze pamietam, to widziałem ich projektu jakieś domy jednorodzinne
          > > około połowy lat 90tych, z tych bardziej regionalnych:)
          >
          > Gdzie widziales chetnie zobacze ?

          czasopismo archiwolta, dostępne prawdopodobnie w czytelni lub bibliotece PK

          > - Dlaczego sądzisz, że jestem osobą, ktorej szukasz? - dopytywał sie Lao Tzu.

          ja li i jedynie pytam, nie szukam, a pytam Ciebie, ponieważ najwidoczniej do
          Ciebie skierowane są posty podpisane konrad.myslik.
          to miło mieć cytatę na każdą okazję:)

          pzdr
          kakaka
          • Gość: kakaka omyłka IP: *.pp.com.pl 05.09.03, 18:29

            > czasopismo archiwolta, dostępne prawdopodobnie w czytelni lub bibliotece PK


            pomyłka, za co przepraszam - czasopismo nosi nazwę Architekton

            skłon
            > kakaka
            • renesans Re: omyłka 05.09.03, 20:06
              >
              > pomyłka, za co przepraszam - czasopismo nosi nazwę Architekton
              >
              Grunt to bon ton.

              Pozdr. Re
    • renesans E u r e k a ! Ale szkoda ze to nie inz. Calatrva. 05.09.03, 20:26
      Znalazlem firmę Wasko.
      www.wasko.bizn.pl/
      Mysle tez ze wiele watkow dotyczacych okien (Architektury ):) rozwiaze sie
      teraz jak to mowia od reki a dworzec tez moga oszklic pardon oknic.

      Pozdr. Re

      www.wasko.bizn.pl/
      • Gość: kakaka szkoda ze to nie Calatrava IP: *.pp.com.pl 08.09.03, 15:43
        renesans napisał:

        > Znalazlem firmę Wasko.
        > www.wasko.bizn.pl/
        > Mysle tez ze wiele watkow dotyczacych okien (Architektury ):) rozwiaze sie
        > teraz jak to mowia od reki a dworzec tez moga oszklic pardon oknic.to

        to nie jest ta firma, przecież zdajesz sobie z tego sprawę, isynyt?
        pozdr.
        kakaka

        ps. szkoda, ze beckham nie gra w wiśle kraków
        • renesans Gdzie gra (ł) Penderecki 08.09.03, 23:31

          > > teraz jak to mowia od reki a dworzec tez moga oszklic pardon oknic.to
          >
          > to nie jest ta firma, przecież zdajesz sobie z tego sprawę, isynyt?
          > pozdr.
          > kakaka

          A czemu nie ? Zagladales na strone "wasko". Jak dla mnie moga to byc wlasnie ci.


          >
          > ps. szkoda, ze beckham nie gra w wiśle kraków

          A gdzie gra (ł) Pendercki ? didyouremamberbabe ?

          Re tez pozdr.
    • Gość: e-toshi były dwa projekty IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 07.09.03, 01:45
      Przed wakacjami prasa podała że są dwa projekty: jedna koncepcja na zlecenie
      Tishmana, a druga na zlecenie PKS. Więc co się stało z tym drugim projektem
      autorstwa Loeglera ? Czyżby tym razem trafił na kogoś z silniejszym przebiciem ?
      Czy taka inwestycja publiczna jak dworzec PKS nie wymaga przetargu ? (nie
      wspomnę już o konkursie). Jeśli nie było konkursu to czy wiadomo coś o
      przetargu, który wygrała firma Wasko ?
      dużo pytań, czy ktoś zna odpowiedzi ?

      pozdrawiam
      nexme


      renesans napisał:

      >
      > Jak sie wam podoba nowy dworzec PKS ?
      > Czy cos wie o firme WASKO, np. co zaprojektowali ? Czy oni maja cos
      > wspolnego z Calatravwą ?
      >
      > RE
      • renesans Re: były dwa projekty 08.09.03, 23:33
        Gość portalu: e-toshi napisał(a):

        > Przed wakacjami prasa podała że są dwa projekty: jedna koncepcja na zlecenie
        > Tishmana, a druga na zlecenie PKS. Więc co się stało z tym drugim projektem
        > autorstwa Loeglera ?

        Czy znasz ten drugi i wiesz gdzie go mozna zobaczyc ?

        Re pozdr.
        • e-toshi tak, dwa 11.09.03, 09:40
          niestety znam go tylko z opowieści, ale cokolwiek by powiedzieć o projektach
          Loeglera to chyba byłby lepszy pod względem formy,
          a dla dociekliwych, autorzy dworca (tego wybranego) są chyba znajomymi ... Św.
          Mikołaja. :-))

          pozdr. E-toshi


          renesans napisał:

          > Gość portalu: e-toshi napisał(a):
          >
          > > Przed wakacjami prasa podała że są dwa projekty: jedna koncepcja na zlecen
          > ie
          > > Tishmana, a druga na zlecenie PKS. Więc co się stało z tym drugim projekte
          > m
          > > autorstwa Loeglera ?
          >
          > Czy znasz ten drugi i wiesz gdzie go mozna zobaczyc ?
          >
          > Re pozdr.
          • Gość: e-toshi niestety IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 13.09.03, 20:03
            niestety ogarnia mnie smutek jeśli kolejny raz ktoś komuś dzięki znajomości i
            dzięki czemuś. Nie musiałbym o tym wspominać i nie zostałbym w innym temacie
            podejrzany o obsesje jeśli te jak to dokładnie nazwano "fobie" nie musiałyby
            rodzić się za przyczyną zirytowania po obserwacji zdemoralizowanej
            rzeczywistości rynku zleceń w Krakowie. Dzięki tej rzeczywistości mamy szansę w
            Królewskim Mieście Krakowie na kolejne "dzieło", które będą musieli obejrzec
            wszyscy jeżdżący autobusami.

            pozdrawiam

            e-toshi
          • Gość: arch. Re: tak, dwa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.01.04, 14:37
            a skąd wiesz ze byl lepszy jesli znasz go z opowiesci? ;)

            jestem bezstronny ale widze ze firma wasko weszla komus w uklady i cos panowie
            architekci sie pokłucili, pewnie poszlo o kase za projekt

            z opowiesci to ja znam babcie kolego ma wąsy i 2 metry wzrostu, ale nie pisze
            tych bredni...

            konkurs moglby byc zorganizowany, ale to jeszcze wieksze ryzyko wygrywa
            najwieksza łapówka...
    • Gość: rekor Re: Jak sie wam podoba nowy dworzec PKS ? IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 10.11.03, 22:34
      takie sobie, ale wszystko jest lepsze od tego, co sie nazywa dworcem PKS dzisiaj. Wrazliwszy, a co gorsza nie uprzedzony, czego ma sie
      spodziewac, osobnik moze ujrzawszy wnętrza moze popasc w katatonię

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka