renesans 04.09.03, 13:18 Jak sie wam podoba nowy dworzec PKS ? Czy cos wie o firme WASKO, np. co zaprojektowali ? Czy oni maja cos wspolnego z Calatravwą ? RE Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: kakaka Re: Jak sie wam podoba nowy dworzec PKS ? IP: *.pp.com.pl 04.09.03, 15:05 a gdzie to można zobaczyć? Odpowiedz Link Zgłoś
renesans Re: Tu 04.09.03, 16:36 Np. Tu www1.gazeta.pl/krakow/1,35798,1648922.html Re Odpowiedz Link Zgłoś
konrad.myslik Po tym pudełku trudno się zorientować. 04.09.03, 16:42 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=412&w=7289923&a=7634894 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olomanolo Dzieki za linka, niezbyt, ciezko cos powiedziec IP: 134.76.132.* 04.09.03, 17:04 Jedno co pewne z tego szkicu, to ze zadna rewelacja to nie bedzie. Ot dworzec i tyle. Szkoda... Ale lepszy taki niz nic. Miejmy nadzieje, ze funkcjonalny bedzie. Ja bym jednak proponowal zadaszenie wszystkich stanowisk. Deszcz w Krakowie nie jeste zjawiskiem zadkim. Wsiadanie w ulewie do autobusu nie jest milym przezyciem. Olomanolo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kakaka Jak sie wam podoba nowy dworzec PKS ? IP: *.pp.com.pl 04.09.03, 17:05 faktycznie nic nie widać skąd powiązanie f-my Vasko z Calatravą? o ile dobrze pamietam, to widziałem ich projektu jakieś domy jednorodzinne około połowy lat 90tych, z tych bardziej regionalnych:) potem nie wiem pzdr kakaka ps. renesans, czy chodzą za tobą jacyś prawnicy?:) Odpowiedz Link Zgłoś
renesans Skoro nic nie widac to jednak może być Calatrava. 04.09.03, 17:44 > skąd powiązanie f-my Vasko z Calatravą? > www.galinsky.com/buildings/oriente/ Naturaknym jest, że Krakow budując "Nowe Miasto" zatrudnia mistrzow. Stad Calatrava jak najbardziej na miejscu. Skoro nic nie widac to moze to jednak Clatrava ? o ile dobrze pamietam, to widziałem ich projektu jakieś domy jednorodzinne > około połowy lat 90tych, z tych bardziej regionalnych:) Gdzie widziales chetnie zobacze ? > > potem nie wiem > > pzdr > kakaka > > ps. renesans, czy chodzą za tobą jacyś prawnicy?:) - Dlaczego sądzisz, że jestem osobą, ktorej szukasz? - dopytywał sie Lao Tzu. Pozdr. RE Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kakaka Re: Skoro nic nie widac to jednak może być Calatr IP: *.pp.com.pl 04.09.03, 18:46 renesans napisał: > Naturaknym jest, że Krakow budując "Nowe Miasto" zatrudnia mistrzow. Stad > Calatrava jak najbardziej na miejscu. Skoro nic nie widac to moze to jednak > Calatrava ? :)) powinien zatrudnić Romualda L. > o ile dobrze pamietam, to widziałem ich projektu jakieś domy jednorodzinne > > około połowy lat 90tych, z tych bardziej regionalnych:) > > Gdzie widziales chetnie zobacze ? czasopismo archiwolta, dostępne prawdopodobnie w czytelni lub bibliotece PK > - Dlaczego sądzisz, że jestem osobą, ktorej szukasz? - dopytywał sie Lao Tzu. ja li i jedynie pytam, nie szukam, a pytam Ciebie, ponieważ najwidoczniej do Ciebie skierowane są posty podpisane konrad.myslik. to miło mieć cytatę na każdą okazję:) pzdr kakaka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kakaka omyłka IP: *.pp.com.pl 05.09.03, 18:29 > czasopismo archiwolta, dostępne prawdopodobnie w czytelni lub bibliotece PK pomyłka, za co przepraszam - czasopismo nosi nazwę Architekton skłon > kakaka Odpowiedz Link Zgłoś
renesans Re: omyłka 05.09.03, 20:06 > > pomyłka, za co przepraszam - czasopismo nosi nazwę Architekton > Grunt to bon ton. Pozdr. Re Odpowiedz Link Zgłoś
renesans E u r e k a ! Ale szkoda ze to nie inz. Calatrva. 05.09.03, 20:26 Znalazlem firmę Wasko. www.wasko.bizn.pl/ Mysle tez ze wiele watkow dotyczacych okien (Architektury ):) rozwiaze sie teraz jak to mowia od reki a dworzec tez moga oszklic pardon oknic. Pozdr. Re www.wasko.bizn.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kakaka szkoda ze to nie Calatrava IP: *.pp.com.pl 08.09.03, 15:43 renesans napisał: > Znalazlem firmę Wasko. > www.wasko.bizn.pl/ > Mysle tez ze wiele watkow dotyczacych okien (Architektury ):) rozwiaze sie > teraz jak to mowia od reki a dworzec tez moga oszklic pardon oknic.to to nie jest ta firma, przecież zdajesz sobie z tego sprawę, isynyt? pozdr. kakaka ps. szkoda, ze beckham nie gra w wiśle kraków Odpowiedz Link Zgłoś
renesans Gdzie gra (ł) Penderecki 08.09.03, 23:31 > > teraz jak to mowia od reki a dworzec tez moga oszklic pardon oknic.to > > to nie jest ta firma, przecież zdajesz sobie z tego sprawę, isynyt? > pozdr. > kakaka A czemu nie ? Zagladales na strone "wasko". Jak dla mnie moga to byc wlasnie ci. > > ps. szkoda, ze beckham nie gra w wiśle kraków A gdzie gra (ł) Pendercki ? didyouremamberbabe ? Re tez pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: e-toshi były dwa projekty IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 07.09.03, 01:45 Przed wakacjami prasa podała że są dwa projekty: jedna koncepcja na zlecenie Tishmana, a druga na zlecenie PKS. Więc co się stało z tym drugim projektem autorstwa Loeglera ? Czyżby tym razem trafił na kogoś z silniejszym przebiciem ? Czy taka inwestycja publiczna jak dworzec PKS nie wymaga przetargu ? (nie wspomnę już o konkursie). Jeśli nie było konkursu to czy wiadomo coś o przetargu, który wygrała firma Wasko ? dużo pytań, czy ktoś zna odpowiedzi ? pozdrawiam nexme renesans napisał: > > Jak sie wam podoba nowy dworzec PKS ? > Czy cos wie o firme WASKO, np. co zaprojektowali ? Czy oni maja cos > wspolnego z Calatravwą ? > > RE Odpowiedz Link Zgłoś
renesans Re: były dwa projekty 08.09.03, 23:33 Gość portalu: e-toshi napisał(a): > Przed wakacjami prasa podała że są dwa projekty: jedna koncepcja na zlecenie > Tishmana, a druga na zlecenie PKS. Więc co się stało z tym drugim projektem > autorstwa Loeglera ? Czy znasz ten drugi i wiesz gdzie go mozna zobaczyc ? Re pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
e-toshi tak, dwa 11.09.03, 09:40 niestety znam go tylko z opowieści, ale cokolwiek by powiedzieć o projektach Loeglera to chyba byłby lepszy pod względem formy, a dla dociekliwych, autorzy dworca (tego wybranego) są chyba znajomymi ... Św. Mikołaja. :-)) pozdr. E-toshi renesans napisał: > Gość portalu: e-toshi napisał(a): > > > Przed wakacjami prasa podała że są dwa projekty: jedna koncepcja na zlecen > ie > > Tishmana, a druga na zlecenie PKS. Więc co się stało z tym drugim projekte > m > > autorstwa Loeglera ? > > Czy znasz ten drugi i wiesz gdzie go mozna zobaczyc ? > > Re pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: e-toshi niestety IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 13.09.03, 20:03 niestety ogarnia mnie smutek jeśli kolejny raz ktoś komuś dzięki znajomości i dzięki czemuś. Nie musiałbym o tym wspominać i nie zostałbym w innym temacie podejrzany o obsesje jeśli te jak to dokładnie nazwano "fobie" nie musiałyby rodzić się za przyczyną zirytowania po obserwacji zdemoralizowanej rzeczywistości rynku zleceń w Krakowie. Dzięki tej rzeczywistości mamy szansę w Królewskim Mieście Krakowie na kolejne "dzieło", które będą musieli obejrzec wszyscy jeżdżący autobusami. pozdrawiam e-toshi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: arch. Re: tak, dwa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.01.04, 14:37 a skąd wiesz ze byl lepszy jesli znasz go z opowiesci? ;) jestem bezstronny ale widze ze firma wasko weszla komus w uklady i cos panowie architekci sie pokłucili, pewnie poszlo o kase za projekt z opowiesci to ja znam babcie kolego ma wąsy i 2 metry wzrostu, ale nie pisze tych bredni... konkurs moglby byc zorganizowany, ale to jeszcze wieksze ryzyko wygrywa najwieksza łapówka... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rekor Re: Jak sie wam podoba nowy dworzec PKS ? IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 10.11.03, 22:34 takie sobie, ale wszystko jest lepsze od tego, co sie nazywa dworcem PKS dzisiaj. Wrazliwszy, a co gorsza nie uprzedzony, czego ma sie spodziewac, osobnik moze ujrzawszy wnętrza moze popasc w katatonię Odpowiedz Link Zgłoś