Gość: Wicherek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.08, 00:19 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: tede Re: Drogowcy pogubili się w mieście IP: *.autocom.pl 03.09.08, 01:27 Co, dostałeś mandat za palenie na przystanku albo blokadę na koła i się wyżywasz, czy też jest inny powód? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: głupi tytuł Drogowcy pogubili się w mieście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.08, 06:08 Co to znaczy pogubili się? Z tekstu wynika że obserwują ruch i chcą dostosować organizację do niego. Znowu chłopiec do bicia? Tabloid Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kr Tak, pogubili się. IP: *.adsl.inetia.pl 03.09.08, 06:58 Bo nie uwzględnili wszystkich elementów PRZED zmianą organizacji ruchu. A obserwować to oni sobie mogą ... tak jak od roku (wtedy dostałem pismo) obserwują ruch na skrzyżowaniu w Łagiewnikach. Widać rok to za mało, żeby zauważyć iż wybudowanie ul.Turowicza zmieniło znacząco przeloty przez to skrzyżowanie, a pasy są jak były zanim Turowicza powstała (w efekcie dwa pasy lewoskrętu świecą pustkami, a dwa pozostałe do jazdy na wprost i w prawo korkują się czasami już od Kamieńskiego, a regularnie od Fredry). Ciekaw jestem ile jeszcze czasu będą to skrzyżowanie obserwować? Do następnych wyborów? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zex Re: Tak, pogubili się. IP: *.multi-play.net.pl 03.09.08, 19:00 Piszesz o skryżowaniu Zakopiańska-Brożka-Wadowicka-Tischnera? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zz nos dla tabakiery IP: *.76.classcom.pl 03.09.08, 06:31 Oficjalna informacja o rondzie kotlarskim jest niewystarczajaca i dowodzi skrajnego lekcewazenie obywatela przez urzednikow z KZDiM. Rozpiera ich duma, ze: "30 sierpnia ( sobota , godz. 6:00), na kierunku Most Kotlarski - ul. Podgórska, będzie już możliwość prawoskrętu w Aleję Pokoju . Ruch będzie się odbywać jednym pasem jezdni. To ułatwi kierowcom objazd remontowanego skrzyżowania Dietla - Starowiślna". PYTANIE: czy moge przejechac na wprost? Jak moge sie tego dowiedziec, jesli telefon mi sie rozladowal. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mcjg Re: nos dla tabakiery IP: *.chello.pl 03.09.08, 08:37 a czego tu nie rozumiesz? Napisali z mostu i Podgórskiej w al. Pokoju. Nie ma ani słowa o jeździe "na wprost". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ufo Drogowcy pogubili się w mieście IP: 195.150.133.* 03.09.08, 07:54 Jeżdżę do pracy o 7 rano 29 Listopada i Alejami. Zdumiewające jest, że nawet na niezbyt długim odcinku (np. od estakady nad Opolską do wiaduktu kolejowego, a nawet na jeszcze krótszym: Montelupich-Długa) nie da się ustawić świateł tak, by dało się przejechać bez zatrzymywania! Wiem, że to nie do końca na temat, ale to kolejny dowód na to, że nikt nie panuje nad sytuacją na drogach, a jedyne co nasi urzędnicy i drogowcy są w stanie wymyślić to kolejne ograniczenia ruchu i utrudnienia dla kierowców. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: przechodzen Re: Drogowcy pogubili się w mieście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.08, 08:25 to prawda.. chodza po ul.Dietla takie pryszczate i w okularach potwory z oznakami strazy miejskiej. natomiast nie wejda w ciemne uliczki gdzie sie kreca menele i zaczepiaja przechodniow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: me Drogowcy pogubili się w mieście IP: *.171.9.10.crowley.pl 03.09.08, 08:51 "ZDiT zablokował też możliwość wjazdu w ul. Starowiślną od strony Poczty Głównej dla kierowców jadących od ronda Grunwaldzkiego..." nie rozumiem. Jak od Poczty w Starowiślna to nie OD tylko DO ronda Grunwaldzkiego.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba Re: Drogowcy pogubili się w mieście IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.09.08, 10:16 To w ogóle nie trzyma się kupy !... Może chodzi o zakaz skrętu w prawo z Dietla w Starowiślną ?... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stefan Re: Drogowcy pogubili się w mieście IP: *.autocom.pl 03.09.08, 17:29 Chodzi o to, że zgodnie z tym co zaplanowali (nie tym co jest obecnie), to jeśli jedziesz od strony Ronda Grunwaldzkiego ul. Dietla, to nie masz możliwości zgodnie z przepisami dojechać do Poczty Głównej i wjechać w Starowiślną np. do Pugetów. Nie wolno skręcić w lewo w Stradom, przełączka od Sebastiana jest tylko w odwrotnym kierunku, a następnie musiałbyś skręcić w prawo w Starowiślną. A wcześniej jeśli skręcisz w Orzeszkowej i Koletek, to z Bernardyńskiej nie możesz pojechać prosto w Gertrudy. Niemniej zanim doszedłem do tego co powyżej, długo się zastanawiałem co autor miał na myśli. Wyjątkowo mętnie napisany artykuł. Gość portalu: me napisał(a): > "ZDiT zablokował też możliwość wjazdu w ul. Starowiślną od strony > Poczty Głównej dla kierowców jadących od ronda Grunwaldzkiego..." > nie rozumiem. Jak od Poczty w Starowiślna to nie OD tylko DO ronda > Grunwaldzkiego.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: derek oni są zagubieni od dłuższego czasu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.09.08, 10:16 Drogowcy w Krakowie są zagubieni od dłuższego czasu. ALe nie ma się co dziwić bo pewnie dojazd do pracy zajmuje im tyle czasu że nadążają popracować a już muszą wychodzić do domu aby na kolację zdążyć. Przykład jak ktoś mieszka w kostrzu lub na Ruczaju to do parcy w ZDIT musi wyjeżdżać o 6 żeby na 8 dojechać. Nawet jak zrobią na Starowiślnej i Dietla 10 pasów i Wrzesińską otworzą i jeszcze co zrobią to żaden z problemów dojazdu z za rzeki nie zostanie rozwiązany. Podobnie jak dojazd nawet 10 pasami do kleparza nic nie zmieni dopóki to skrzyżowanie nie zostanie zmienione na wielopoziomowe. Ostatnio jechałem z Wiliczki do Krakowa jakie było moje zaskoczenie gdy okazało się że wszystkie wyjazdy na nową śliczną drogę są płaskie , wszystkie ze światłami i w lewo. Tym samym nowa szeroka droga stoi. Nie tzreba wielkiego wysiłku umysłowego aby wiedzieć że jak na autostradzie zrobi się światła co 100 metrów to będa korki itd. itp. szkoda pisać o ignoracji i jakości parcy drogowców. Zobaczcie na jakość niedawno remontowanej zwierzynieckiej / popekane płyty na torach , braki w bruku i kostce, zapadnięte krawężniki - i jakoś leci, nikt nie widzi, kasa wydana, kasa wzięta jest ok. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Martineq Re: oni są zagubieni od dłuższego czasu IP: *.chello.pl 03.09.08, 12:09 Haha , Kleparz skrzyzowaniem wielopoziomowym dobre sobie. Jasne , pobudujmy wszedzie skrzyzowania wielopoziomowe , wtedy nikt nie bedzie chcial w Krakowie mieszkac. Proponuje wycieczke do Warszawy i zastanowienie sie jaki efekt dla miasta miala estakada tuz przy Dworcu Centralnym. Rozwiazanie jest jedno , komunikacja miejska , a ruch aut ograniczyc jak najbardziej. Inaczej zniszczy sie maisto dostosowujac je dla samochodow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Przemek Re: oni są zagubieni od dłuższego czasu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.09.08, 17:50 Komunikacją miejską to mozna jechać na mecz lub na piwo lub do pracy jak się jest singlem . Do marketu czy pracy odwożąc po drodze dzieci do szkoły musi się niestety jechać samochedem - cały cywilizowany swiat to zrozumiał, buduje drogi i autostrady . Tylko u nas myślą ze KM to lekarstwo na wszystko , a co roku rejestruję kilkdzeisiąt tysięcy nowych samochodów . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Martineq Re: oni są zagubieni od dłuższego czasu IP: *.chello.pl 03.09.08, 19:57 Haha , zrozumieli to amerykanie dziesiatki lat temu , dlatego teraz staraja sie te miasta rewitalizowac by przywrocic im zycie. Powiedz mi ile w centrum Lizbony , Paryza , Londynu widziales wielopoziomowych skrzyzowan? Caly swiat zrozumial , ze budowanie drog nie prowadzi do zmniejszenia sie ilosci korkow. Widzialem w Azji 10 pasmowe drogi zapchane od prawej do lewej. Jedyna mozliwosc wygrania z plaga korkow to ograniczenie ruchu i rozwoj komunikacji zbiorowej. W Holandii , Belgi czy Danii manager wyzszego szczebla moze jechac do pracy rowerem , a w Polsce juz nie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Przemek Re: oni są zagubieni od dłuższego czasu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.09.08, 21:05 Co Ty porównujesz nasze polskie miasta do wielkich europejskich metropolii w krórych metro funkcjonowało już na początku XX w ? Uczepiłeś się wielopoziomowych sprzyżowań , fakt czasem niezbyt wyglądają gdy wyrastają ponad poziom terenu, jednak dobrze zaprojektowane w powiązniu z tunelami i mostami nie burzą ładu architektonicznego . Caly swiat zrozumial , ze budowanie drog nie prowadzi do zmniejszenia sie ilosci korkow - ciekawe to po kiego grzyba to robimy ? Unia Europejska chyba nie jest taka głupia że dasje nam jeszcze pieniądze na chybione inwestycje . Jeszcze raz nie porównuj naszego kraju do Holandii , itd - bo klimat i zwyczaje krańcowo różne Manager wyzszego szczebla moze jechac do pracy rowerem , a w Polsce juz nie? Pewnie że tak , pod warunkiem że nie mieszka np w Skawinie i nie dowozi do szkoły po drodze dwójki dzieci . No jeszcze ma do wyboru co najmniej 25 letniego zapchanego jak puszka sardynek busa prowadzonego przez wariata nie baczącego na przepisy i innych uczestnikow ruchu . O PKP i MPK nie pomnę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Martineq Re: oni są zagubieni od dłuższego czasu IP: *.chello.pl 03.09.08, 22:08 Odnosnie korkow. Sytuacja jest taka , ze nie jestesmy w stanie tak rozbudowac drog , aby zaspokoic zapotrzebowanie na nie. Jesli w centrum obecnie mamy korki , to czesc osob omija jazde przez srodek miasta z tego wzgledu , ze im sie taka jazda nie oplaca. Rozbudowujac drogi w centrum , zdecydowanie wiecej osob bedzie sie nimi pchac. Konsekwencja tego jest taka , ze mamy dwa razy szersze ulice i tak samo zapchane samochodami. Jedynie sprawna komunikacja publiczna jest w stanie sprostac takiemu zapotrzebowaniu. Zgadzam , sie obecnie ona jest w Krakowie do dupy(chociaz i tak lepiej niz w wielu innych miastach w Polsce). Ale zamiast lozyc kase na rozbudowe drog , nalezy usprawniac kuminikacje masowa. Odnosnie twoich uwag dotyczacych porownania do europejskich metropolii. Otoz o ile wielopoziomowych skrzyzowan nie ma w centrach miast duzych metropoli to tym bardziej nie ma ich za wiele w mniejszych miastach europy zachodniej. Jest tak wlasnie dlatego , ze po 1 jest sprawniejsza komunikacja publiczna , a po 2 dlatego , ze ludzie nie woza dupska samochodami do sklepu oddalonego o 1km. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Martineq Re: oni są zagubieni od dłuższego czasu IP: *.chello.pl 03.09.08, 22:11 I jeszcze taka jedna uwaga odnośnie estetyki skrzyżowan. Polecam wizyte na rondzie grzegorzeckim. Konsekwencja remontu bylo zainstalowanie z 3 stron ekranow akustycznych , tandetnego plastiku lub wrecz 8m slepej palisady przy ul Powstania Warszawskiego. Wyobraz sobie cos takiego na innych krakowskich skrzyzowaniach i odpowiedz sobie na pytanie czy chcialbys w takim miescie mieszkac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotr to co sie dzieje w tej okolicy i sąsiednich IP: 195.150.68.* 03.09.08, 10:53 ulicach w promieniu ok. 1-2 km to istny koszmar. do tego nakładaja sie inne remonty, które powodują że chcąc objechać trafia sie na kolejne korki. Chyba Ci co to planowali nie spodziewali sie zamieszania, ale co ich to obchodzi oni przeważnie mają wjazdy wszędzie ..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wicherek Dlaczego ocenzurowano moja opinie.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.08, 11:43 Dlaczego ocenzurowano moja opinie o strazy miejskiej. tych pryszczatych mendach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwer Likwidować zdit to jakaś korupcjogenna jednostka ! IP: *.devs.futuro.pl 03.09.08, 15:25 Tam dobra kasa pod stołem płynie !!!!!!! likwidacja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stefan polityka informacyjna IP: *.autocom.pl 03.09.08, 17:34 Zanim jeszcze dzisiejszą gazetę przeczytałem, ruszałem z Sebastiana róg Brzozowej twarzą w stronę centrum. Myślę sobie: mam dojechać na plac Boh. Getta, to najprościej w prawo w Dietla, w prawo w Starowiślną i już., bowiem czytałem komunikaty o organizacji ruchu podczas remontu. Zanim się obejrzałem byłem pod halą targową. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba Re: polityka informacyjna IP: *.autocom.pl 03.09.08, 19:54 Z rogu Sebastiana i Brzozowej na Plac Boh. Getta powinieneś jechać w przeciwnym kierunku - do Miodowej, potem w lewo do Starowislnej i w prawo przez most na Plac BG... ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stefan Re: polityka informacyjna IP: *.autocom.pl 03.09.08, 20:07 Przeciez napisalem, ze bylem twarzą w stronę centrum. Nie napisalem, ze w odwrotną stronę był korek. :-( Dzięki drogowcom oczywiście. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba Re: polityka informacyjna IP: *.autocom.pl 03.09.08, 20:26 Skoro byłeś "twarzą w stronę centrum", to znaczy, że jechałeś w kierunku przeciwnym do zamierzonego (skąd ?)... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stefan Re: polityka informacyjna IP: *.autocom.pl 03.09.08, 20:53 Cytat z mojego pierwszego postu: "ruszałem z Sebastiana róg Brzozowej twarzą w stronę centrum." Byłem na spotkaniu na Miodowej. Za rogiem znalazłem miejsce do zaparkowania. Po spotkaniu wsiadłem do auta i chciałem jechać na plac Boh. Getta. Na Sebastiana był korek w stronę Miodowej, więc zamiast zawracać (awykonalne w korku) pojechałem do Dietla z zamiarem dojechania do Starowiślnej, a dojechałem do Hali Targowej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba Wyjaśnienie przyjęte... ;))) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.09.08, 15:21 Spod Hali też można bezproblemowo dojechać na PBG - Daszyńskiego do Podgórskiej, tam w prawo, potem w lewo na most i jesteś na miejscu... :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stefan Re: Wyjaśnienie przyjęte... ;))) IP: *.autocom.pl 04.09.08, 20:52 Tak wlasnie pojechalem. :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Pogubić się to nie największy grzech IP: *.eranet.pl 03.09.08, 18:51 Pogubić sie to nie grzech, czasem się zdarza. Ale wprowadzania w błąd, fatalnego planowania albo działania na szkode tolerować nie można. Władze odpowiedzialne za remonty w Krakowie zapowiadały na lato m.in. również: powtórny remont wiaduktu na 29-Listopada, remont tunelu pod Rondem Grunwaldzkim (też powtórny) i rozpoczęcie budowy estakady w ul. Nowohuckiej nad skrzyżowaniem z Klimeckiego. I cisza. Żadnego komunikatu, czy i kiedy bedą te inwestycje realizowane. A może jest tak, że generalny i jedynie słuszny wykonawca wszystkich miejskich inwestycji, umoczony w skandal korupcyjny z byłym dyrektorem ZDiK Janem T. Budostal-5 nie ma na razie wolnych mocy i inwestor posłusznie czeka aż je będzie miał? Może warto by zadać pytanie tym, którzy rozdają karty w mieście. I dlaczego ta firma wciąż otrzymuje zlecenia mimo prokuratorskich zarzutów o korupcję. Odpowiedz Link Zgłoś