Gość: Yogi Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.umed.lodz.pl 08.01.09, 11:30 NIECH IM ODDADZĄ WAWEL Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: toretto Re: Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: 83.220.107.* 08.01.09, 12:49 Gość portalu: Yogi napisał(a): > NIECH IM ODDADZĄ WAWEL Już mają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mcm Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.09, 11:31 Nie trza było tyle kraść za komuny, to teraz nie byłoby co oddawać. Kościół domaga się SWOJEJ własności, zagrabionej przez komuchów i nic nie jest w stanie nic tego zmienić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jarek Re: Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.acn.waw.pl 08.01.09, 16:14 Komuch nie zrozumie. po wojnie jak wchodzili do mieszkań w polsce, to co który złapał to uważał już że jego. Komuszkom tak zostało. Pozdrawiam was wszystkich komuszki&czytelnicy Gazety. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klm Re: Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.mysmart.ie 09.01.09, 15:56 A teraz rozumiem KK odda majatki zagrabione na ziemiach zachodnich? Jak zlodziej moze rzadac zwrotu? Zostali okradzeni, ale sami okradli protestantow na zachodzie. Kiedy zwroca te koscioly? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: łukasz Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.09, 11:41 Historia mojej rodziny: pradziadek miał ziemie 130ha z dworkiem pod Krakowem, odsprzedał kurii krakowskiej przed I wojną. Kuria oddała zakonnicom, które są tam do dziś. Część im odebrano za PRL. Teraz mają roszczenie odszkodowawcze - 3.000.000zł!!!! Zapewne otrzymają... Gdyby ten majątek pozostawał w rękach rodziny, to musielibyśmy się pocałować w...nos Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Przekolo Chwała Bogu, bo byłoby nowe TESCO w centrum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.09, 11:42 Jak w temacie. Lepiej żeby ziemie odzyskał kościół rzymsko katolicki niż żeby miasto sprzedało za łapówkę jakiemuś cwaniakowi grunt na którym postawi pawilon handlowy typu tesco, najlepiej w ścisłym centrum kulturalno historycznym miasta. A tym bardziej powinien ja oddzyskac jesli mu ja zabrano za komuny. Odpowiedz Link Zgłoś
cillian1 Re: Chwała Bogu, bo byłoby nowe TESCO w centrum 08.01.09, 11:48 he he, a tak będzie kościółek, w co wątpię, bo Watykan potrzebuje kasy. Więc jednak będzie tesco ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aniołstróż Re: Chwała Bogu, bo byłoby nowe TESCO w centrum IP: 83.220.107.* 08.01.09, 12:59 Gość portalu: Przekolo napisał(a): Lepiej żeby ziemie odzyskał kościół rzymsko katolicki > niż żeby miasto sprzedało za łapówkę jakiemuś cwaniakowi grunt na > którym postawi pawilon handlowy typu tesco, najlepiej w ścisłym > centrum kulturalno historycznym miasta. Zdecydowanie większy pożytek dla mieszkańców jest z pawilonu handlowego, nawet Tesco niż z nowego sanktuarium, kościoła, czy innego ośrodka kościelnego. Trzeba faktycznie mieć całkowicie wyprany mózg, żeby takich oczywistych spraw nie można było zrozumieć. Odpowiedz Link Zgłoś
tomeyk Re: Chwała Bogu, bo byłoby nowe TESCO w centrum 09.01.09, 13:38 Pierwszy hipermarket w Krakowie, czyli HIT przy Wielickiej (obecnie, o ironio Tesco ;), powstał na działce odzyskanej a później sprzedanej przez zakon augustianów. Więc Twoja wypowiedź jest lekko bezsensowna. Zresztą sama historia jest trochę skandaliczna - ten teren był przez wiele lat planowany po rozbudowę Akademii Medycznej (sąsiaduje z Wydziałem Farmacji, akademikami i Szpitalem w Prokocimiu), jednakże za komuny i później nikt nie zadbał o odpowiednie zapisy w planie miejscowym, co umożliwiło budowę tam hipermarketu. Z drugiej strony, wieści o tym, że augustianów w Krakowie w 1950 kardynał Sapieha rozwiązał ze względu na kolaborację z Niemcami (a słyszałem takie wersje) też nie należy traktować poważnie - raczej była to prowokacja UB, sprawdzająca możliwości rozwiązywania zakonów. Odpowiedz Link Zgłoś
pj.pj Skończyć z tym wreszcie 08.01.09, 11:47 A ja mam pytanie: Dlaczego jeśli jakiś Niemiec kupi uczciwie i za ciężkie pieniądze ziemię w Polsce, to zaraz robi się raban, że wyprzedaż majątku narodowego, natomiast kiedy państwo potulnie oddaje tenże majątek instytucji będącej de facto eksterytorialnym elementem obcego państwa, to wszystko jest w porządku? A gadanie o odzyskiwaniu to mydlenie oczu - kościół mógłby trochę pożyć w duchu cnót ewangelicznych, nie zaszkodziłoby mu to. Poza tym nie wydał kiedyś na te ziemie ani grosza, bo były w większości darowiznami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BST Po prostu rece opadaja.. IP: 212.9.28.* 08.01.09, 11:52 Kosciol znow rzadzi, a biedne owieczki potulnie spelniaja wszystkie rozkazy. Nie rozumiem,jak mozna rozdawac ziemie miejska na niejawnych posiedzeniach???!!!! Wielka granda, jak zglaszaja sie zagraniczni spadkobiercy po ziemie, a po cichu rozdaje sie zakonom=sektom grunty o wielominionowej wartosci!!SKANDAL!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klęczącyześmiechu Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: 83.220.107.* 08.01.09, 11:53 Sądzę, że jest wyjście z tej sytuacji i zaproponuję jako rekompensatę tym biednym prześladowanym i okradzionym przez komunę urzędnikom Pana B. Rynek Główny wraz z Sukiennicami. Miejsce jest dobre, bo w centrum Krakowa i tuż obok Kościoła Mariackiego. No, chyba, że już jest to w rękach kleru, więc propozycja stanie się nieaktualna. Wtedy może, też blisko, zadowoli Ich Plac Szczepański, jeżeli też już nie stał się czyjąś własnością. W najgorszym razie będzie można Ich poprosić o wskazanie lokalizacji, pewnie najlepiej w centrum, np. część Starego Miasta, które się splantuje i odda czyściutki teren. Wybudowane tam zostaną nowe SANKTUARIA, pełniące role misyjne, albo poprostu sprzedadzą je jakiejś mafii. W tym przypadku jednak może nastąpić konflikt z Gminą Żydowską, ale to już problem "naszych przewodników duchowych". Wierni w końcu, będą się mogli poczuć jak nowo narodzeni z czyściutkimi sumieniami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kola Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.09, 11:56 Czarni dostają wszystko, a mnie miasto nie chce oddać małego skrawka ziemi!!!! Do bani z takim Krakowem i jego włodarzami!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: C.T.K Jeżeli klechom oddaje się wszystko -to tak IP: *.gprsbal.plusgsm.pl 08.01.09, 12:04 samo należy postąpić wobec wszystkich czekających na zwrot zagrabionych nieruchomości-tzn.oddać im wszystko.Tymczasem plany reprywatyzacyjne zakładają oddanie byłym włascicielom tylko ok.10%.To wszystko dzieje się w Państwie ,w którym Konstytucja gwarantuje równość wszystkich wobec prawa.Ci którzy podpisywali bandycki Konkordat oraz członkowie Komisji Majatkowej powinni stanąć przed Trybunałem Stanu albo sądem.Najlepiej gdyby staneli przed plutonem egzekucyjnym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hah Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.chello.pl 08.01.09, 12:09 Chcielisie panstwo wyznaniowe to macie. Oddawajcie barany skoro sami tak sobie wybraliscie. Wasz kler mowi o skromnosci tak?:) Hipokryci Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grzegorz Czarna mafia i tyle, kombinatorzy. IP: 93.159.132.* 08.01.09, 13:01 Nóż się w kieszeni otwiera, jak się czyta takie rzeczy. Pewnie oddadzą im jeszcze kilkadziesiąt hektarów w Krakowie za kilka utraconych na jakimś wygwizdowie.Oczywiście wartość wyliczy (i zaniży) jakaś sprzedajna pinda a całą operacji przeprowadzi wprawiony w bojach były SB-ek. Czemu żadem rząd nie ma zwyczajnie jaj i nie przepędzi,w diabła, tej cholernej komisji majątkowej? Niby czemu byli właściciele majątków muszą walczyć latami w sądach a kościół jest na uprzywilejowanej pozycji? Odpowiedz Link Zgłoś
cillian1 Re: Czarna mafia i tyle, kombinatorzy. 08.01.09, 13:07 może jednak odesłać ich do Watykanu, wczoraj w TVP Info słyszałem niesamowitą rzecz. Ksiądz, który jest podejrzany o współpracę, nie może być sądzony w Polsce, bo biskup jest obcokrajowcem - obywatel Watykanu!!!! K... bierze człowieka!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Juliusz Prawie robi roznice IP: *.npg.org.uk 08.01.09, 13:09 i to duza. Kosciolowi nalezy oddac WSZYSTKO. Rany boskie, tysiac lat ''tradycji'', a ciemny lud sie jeszcze nie nauczyl. Wstyd!!! Odpowiedz Link Zgłoś
xs550 Re: Prawie robi roznice 08.01.09, 16:24 Dokladnie! Ja tez jestem za oddaniem Kosciolowi wszystkiego. Nie rozumiem skad ta zwloka! Przeciez w Krakowie jest jeszcze masa gruntow ktore do Kosciola jeszcze nie naleza! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jasnowidz Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.09, 14:01 Idą straszne czasy Będzie Wojna Wielka Wojna APOKALIPSA APOKALIPSA Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polaczek Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.greenlan.pl 08.01.09, 15:12 I poco im tyle tego , wątpliwy ten kościół ,który myśli tylko o swoich dobrach. Odpowiedz Link Zgłoś
tadek-1 Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko 08.01.09, 16:00 Sa tylko dwie mozliwosci. Oddac kosciolowi wszystko, przywrocic panszczyzne, prawo pierwszej nocy, w innym wypadku kosciolowi zawsze bedzie malo. Inna mozliwosc to sprawdzenie ile po wojnie posiadal kosciol, ale tylko w granicach obecnej Polski, i porownal co zdazyl wyrwac biednemu narodowi. Stawiam te brakujace ziemie w Krakowie przeciwko majatkowi kosciola ze odzyskal duzo,bardzo duzo wiecej.Ten polski kler to najbardziej pazerny i bezlitosny narod na swiecie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jarek Jak to prawie wszystko? IP: *.acn.waw.pl 08.01.09, 16:01 No bo nie ulega wątpliwości że nie prawie wszystko co ma. Z setek hektarów gruntów zrabowanych kościołowi z naruszeniem prawa, Kraków pobiera wysokie opłaty z tytułu użytkowania wieczystego od ludzi tam mieszkających. Najwyraźniej również nie wszystko co zostało zrabowane - bo znaczna część roszczeń nie została zaspokojona. Najwyraźniej jednak obrona ukradzionego mienia przed właścicielem jest wspólnym punktem programu Gazety i lewicowego prezydenta Krakowa. Gratuluję tytułu artykułu. Odpowiedz Link Zgłoś
xs550 Kosciol ma pelne, przenajswietsze prawo wlasnosci! 08.01.09, 16:19 Brawo Krakow! Podoba mi sie to, ze Krakow swieci niejako przykladem jezeli chodzi o uznawanie nalezytego prawa Spadkobiercow do danych terenow. Prawo wlasnosci nie na darmo nazywa sie PRZENAJSWIETSZYM I NAJWAZNIEJSZYM, albowiem okresla ono cos wiecej niz tylko zwykla przynaleznosc: oddaje ono nalezyty hold tym wszystkim ktorzy kiedys w pocie czola pracowali na uzyskanie danego terenu. Do tego dochodzi jeszcze aspekt etyczny: Kosciol przez wieki walczyl o wolnosc i niepodleglosc narodu, stawiajac wszystko inne na boku. Kosciol i dzisiaj mysli tylko o dobrze innych. Czas aby inni nareszcie pomysleli o dobrze Kosciola! Kosciol ponad wszystko! Dlaczego nie dajecie juz tyle na tace? Dlaczego przychodzicie coraz rzadziej na msze? Nie wstyd wam??? Kosciol to nie jakas tam organizacja charytatywna i tez musi zarabiac na siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obserwator Dewiza kościoła to........... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.01.09, 16:30 Ubóstwo dla wiernych,dostatek dla księży !Bandycka dewiza.Amen.Niech ich piekło którym nas straszą POCHŁONIE. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bronfur Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.cust.tele2.pl 08.01.09, 16:44 I,to jest kościół Boży. TYLKO!! kasa. A Bóg tylko dla biednych idiotów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adr działki dla nich, ale remonty itp już za swoje IP: 149.156.67.* 08.01.09, 16:47 Czas najwyższy traktować (opłaty, podatki i jeszcze raz podatki itd) Kościół i inne związki wyznaniowe jak normalne przedsiębiorstwa, no i niech sami dbają o swoją własność, dlaczego z publicznych funduszy odnawia, remontuje się np. takim zakonom ich własność?! Skoro oni tak traktuja państwo i miasto, tym samym im odpłaćmy. Nie będą mieli wymówki, ze coś im przecieka czy się wali, niech sprzedadzą tą czy inną dzialkę i remontują.... Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
pumpernik Pytanie praktyczne 08.01.09, 16:55 Czy, jak trzeba ustawić kosę na sztorc, to trzeba iść do kowala, czy wystarczy przeciąć szlifierką i zespawać? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bumpernik Re: Pytanie praktyczne IP: 83.220.107.* 08.01.09, 17:21 pumpernik napisał: > Czy, jak trzeba ustawić kosę na sztorc, to trzeba iść do kowala, czy wystarczy > przeciąć szlifierką i zespawać? Każda metoda jest dobra, jeżeli gwarantuje efekt końcowy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Myśliciel Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.satfilm.pl 08.01.09, 19:08 Chciwość i pazerność. A światłość....Dobrze że moja babcia nie dożyła tego... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mazi Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.chello.pl 08.01.09, 19:36 skoro według definicji Kościół to wspólnota ludzi wierzących.... - to poczuwam się, że to też moje grunty, ciekawe czy mogłabym się pobudować na guntach kościółkowych... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość realista Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.chello.pl 08.01.09, 19:47 Czytajac te wypowiedzi zaczyna sie człowiek zastanawiać po co nam pośrednicy Pana Boga . Przecież to pasożyty i to bardzo grożne. Jak można być tak pazernym i wyzutym z wszelkich zasad jakie normalnego człowieka obowiazują.A tak mówiąc szczerze to oni naprawdę nie mają nic wspólnego z wiarą . Ich moralność i nienawiść do człowieka jak i wydumane mniemanie o samym sobie jest bardzo żałosne .Widząc ,że ludzie zaczynają myśleć oni w ogromnym pośpiechu wydzierają od głupich rządzących jak najwięcej. Niech oddadzą swoje nienależne im emerytury na które nigdy nie zapracowali i wynocha z konkordatem który łupi naród polski bez skrupułów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: monia Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.ghnet.pl 08.01.09, 20:05 A co siostrzyczki i księża zrobili z milionowymi odszkodowaniami? Czy jakieś biedne dziecko pojechało na kolonię lub dostało ciepłe ubranie? przecież to ciężkie miliony!! jest wiele możliwości pomocy biednym .. No chyba że siostra lub Ksiądz musieli wóz sobie sprawić...Ostatnio 3 siostrzyczki w pięknym autku mało co nie wjechały mi w tył samochodu... Odpowiedz Link Zgłoś
atosatos1 Biedny, krzywdzony kościół w Polsce 08.01.09, 20:16 Przez kilkadziesiąt lat dostawał pieniądz z funduszu kościelnego za utracone grunty, co nie przeszkadza wyciągać zachłannych rąk po więcej i więcej. Dać im całą Polskę tytułem kupna odpustu za grzechy Polaków, jak to dawniej szlachta robiła zapisując kościołowi wioski z chłopami pańszczyźnianymi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: spowiednik Re: Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.09, 21:59 A co siostrzyczki i księża zrobili z milionowymi odszkodowaniami? Czy jakieś > biedne dziecko pojechało na kolonię lub dostało ciepłe ubranie? przecież to > ciężkie miliony!! jest wiele możliwości pomocy biednym .. No chyba że siostra > lub Ksiądz musieli wóz sobie sprawić...Ostatnio 3 siostrzyczki w pięknym autku > mało co nie wjechały mi w tył samochodu. Kler jest pozerny, ale nie cały. Idź sobie zobaczyć na ul. Smoleńsk niedaleko Plant jest zakon SS. Felicjanek. Prowadzą jadłodajnię dla najbiedniejszych. Pracuja w kuchni od rana i wydaja dziennie kilkaset obiadów. Dzieki nim przynajmniej część biedoty krakowskiej nie chodzi głodna. Podobnie na Kazimierzu też jest kuchnia dla ubogich. Może to tylko chwalebne wyjątki, ale są. Odpowiedz Link Zgłoś