Dodaj do ulubionych

Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko

    • Gość: Yogi Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.umed.lodz.pl 08.01.09, 11:30
      NIECH IM ODDADZĄ WAWEL
      • Gość: toretto Re: Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: 83.220.107.* 08.01.09, 12:49
        Gość portalu: Yogi napisał(a):

        > NIECH IM ODDADZĄ WAWEL
        Już mają.
    • Gość: mcm Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.09, 11:31
      Nie trza było tyle kraść za komuny, to teraz nie byłoby co oddawać. Kościół domaga się SWOJEJ własności, zagrabionej przez komuchów i nic nie jest w stanie nic tego zmienić.
      • Gość: Jarek Re: Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.acn.waw.pl 08.01.09, 16:14
        Komuch nie zrozumie. po wojnie jak wchodzili do mieszkań w polsce,
        to co który złapał to uważał już że jego.
        Komuszkom tak zostało. Pozdrawiam was wszystkich komuszki&czytelnicy
        Gazety.
        • Gość: klm Re: Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.mysmart.ie 09.01.09, 15:56
          A teraz rozumiem KK odda majatki zagrabione na ziemiach zachodnich? Jak zlodziej
          moze rzadac zwrotu? Zostali okradzeni, ale sami okradli protestantow na
          zachodzie. Kiedy zwroca te koscioly?
    • Gość: łukasz Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.09, 11:41
      Historia mojej rodziny: pradziadek miał ziemie 130ha z dworkiem pod Krakowem,
      odsprzedał kurii krakowskiej przed I wojną. Kuria oddała zakonnicom, które są
      tam do dziś. Część im odebrano za PRL. Teraz mają roszczenie odszkodowawcze -
      3.000.000zł!!!! Zapewne otrzymają...
      Gdyby ten majątek pozostawał w rękach rodziny, to musielibyśmy się pocałować w...nos
    • Gość: Przekolo Chwała Bogu, bo byłoby nowe TESCO w centrum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.09, 11:42
      Jak w temacie. Lepiej żeby ziemie odzyskał kościół rzymsko katolicki
      niż żeby miasto sprzedało za łapówkę jakiemuś cwaniakowi grunt na
      którym postawi pawilon handlowy typu tesco, najlepiej w ścisłym
      centrum kulturalno historycznym miasta.
      A tym bardziej powinien ja oddzyskac jesli mu ja zabrano za komuny.
      • cillian1 Re: Chwała Bogu, bo byłoby nowe TESCO w centrum 08.01.09, 11:48
        he he, a tak będzie kościółek, w co wątpię, bo Watykan potrzebuje kasy. Więc
        jednak będzie tesco ;)
      • Gość: aniołstróż Re: Chwała Bogu, bo byłoby nowe TESCO w centrum IP: 83.220.107.* 08.01.09, 12:59
        Gość portalu: Przekolo napisał(a): Lepiej żeby ziemie odzyskał
        kościół rzymsko katolicki
        > niż żeby miasto sprzedało za łapówkę jakiemuś cwaniakowi grunt na
        > którym postawi pawilon handlowy typu tesco, najlepiej w ścisłym
        > centrum kulturalno historycznym miasta.

        Zdecydowanie większy pożytek dla mieszkańców jest z pawilonu
        handlowego, nawet Tesco niż z nowego sanktuarium, kościoła, czy
        innego ośrodka kościelnego. Trzeba faktycznie mieć całkowicie
        wyprany mózg, żeby takich oczywistych spraw nie można było zrozumieć.
      • tomeyk Re: Chwała Bogu, bo byłoby nowe TESCO w centrum 09.01.09, 13:38
        Pierwszy hipermarket w Krakowie, czyli HIT przy Wielickiej (obecnie,
        o ironio Tesco ;), powstał na działce odzyskanej a później
        sprzedanej przez zakon augustianów. Więc Twoja wypowiedź jest lekko
        bezsensowna.
        Zresztą sama historia jest trochę skandaliczna - ten teren był przez
        wiele lat planowany po rozbudowę Akademii Medycznej (sąsiaduje z
        Wydziałem Farmacji, akademikami i Szpitalem w Prokocimiu), jednakże
        za komuny i później nikt nie zadbał o odpowiednie zapisy w planie
        miejscowym, co umożliwiło budowę tam hipermarketu.
        Z drugiej strony, wieści o tym, że augustianów w Krakowie w 1950
        kardynał Sapieha rozwiązał ze względu na kolaborację z Niemcami (a
        słyszałem takie wersje) też nie należy traktować poważnie - raczej
        była to prowokacja UB, sprawdzająca możliwości rozwiązywania zakonów.
    • pj.pj Skończyć z tym wreszcie 08.01.09, 11:47
      A ja mam pytanie:

      Dlaczego jeśli jakiś Niemiec kupi uczciwie i za ciężkie pieniądze ziemię w
      Polsce, to zaraz robi się raban, że wyprzedaż majątku narodowego, natomiast
      kiedy państwo potulnie oddaje tenże majątek instytucji będącej de facto
      eksterytorialnym elementem obcego państwa, to wszystko jest w porządku?

      A gadanie o odzyskiwaniu to mydlenie oczu - kościół mógłby trochę pożyć w
      duchu cnót ewangelicznych, nie zaszkodziłoby mu to. Poza tym nie wydał kiedyś
      na te ziemie ani grosza, bo były w większości darowiznami.

    • Gość: BST Po prostu rece opadaja.. IP: 212.9.28.* 08.01.09, 11:52
      Kosciol znow rzadzi, a biedne owieczki potulnie spelniaja wszystkie
      rozkazy. Nie rozumiem,jak mozna rozdawac ziemie miejska na
      niejawnych posiedzeniach???!!!! Wielka granda, jak zglaszaja sie
      zagraniczni spadkobiercy po ziemie, a po cichu rozdaje sie
      zakonom=sektom grunty o wielominionowej wartosci!!SKANDAL!!!
    • Gość: klęczącyześmiechu Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: 83.220.107.* 08.01.09, 11:53
      Sądzę, że jest wyjście z tej sytuacji i zaproponuję jako
      rekompensatę tym biednym prześladowanym i okradzionym przez komunę
      urzędnikom Pana B. Rynek Główny wraz z Sukiennicami. Miejsce jest
      dobre, bo w centrum Krakowa i tuż obok Kościoła Mariackiego. No,
      chyba, że już jest to w rękach kleru, więc propozycja stanie się
      nieaktualna. Wtedy może, też blisko, zadowoli Ich Plac Szczepański,
      jeżeli też już nie stał się czyjąś własnością. W najgorszym razie
      będzie można Ich poprosić o wskazanie lokalizacji, pewnie najlepiej
      w centrum, np. część Starego Miasta, które się splantuje i odda
      czyściutki teren. Wybudowane tam zostaną nowe SANKTUARIA, pełniące
      role misyjne, albo poprostu sprzedadzą je jakiejś mafii. W tym
      przypadku jednak może nastąpić konflikt z Gminą Żydowską, ale to już
      problem "naszych przewodników duchowych". Wierni w końcu, będą się
      mogli poczuć jak nowo narodzeni z czyściutkimi sumieniami.
    • Gość: kola Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.09, 11:56
      Czarni dostają wszystko, a mnie miasto nie chce oddać małego skrawka
      ziemi!!!! Do bani z takim Krakowem i jego włodarzami!!!!
    • Gość: C.T.K Jeżeli klechom oddaje się wszystko -to tak IP: *.gprsbal.plusgsm.pl 08.01.09, 12:04
      samo należy postąpić wobec wszystkich czekających na zwrot
      zagrabionych nieruchomości-tzn.oddać im wszystko.Tymczasem plany
      reprywatyzacyjne zakładają oddanie byłym włascicielom tylko ok.10%.To
      wszystko dzieje się w Państwie ,w którym Konstytucja gwarantuje
      równość wszystkich wobec prawa.Ci którzy podpisywali bandycki
      Konkordat oraz członkowie Komisji Majatkowej powinni stanąć przed
      Trybunałem Stanu albo sądem.Najlepiej gdyby staneli przed plutonem
      egzekucyjnym.
    • Gość: hah Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.chello.pl 08.01.09, 12:09
      Chcielisie panstwo wyznaniowe to macie. Oddawajcie barany skoro sami tak sobie
      wybraliscie. Wasz kler mowi o skromnosci tak?:) Hipokryci
    • Gość: Grzegorz Czarna mafia i tyle, kombinatorzy. IP: 93.159.132.* 08.01.09, 13:01
      Nóż się w kieszeni otwiera, jak się czyta takie rzeczy. Pewnie oddadzą im
      jeszcze kilkadziesiąt hektarów w Krakowie za kilka utraconych na jakimś
      wygwizdowie.Oczywiście wartość wyliczy (i zaniży) jakaś sprzedajna pinda a całą
      operacji przeprowadzi wprawiony w bojach były SB-ek. Czemu żadem rząd nie ma
      zwyczajnie jaj i nie przepędzi,w diabła, tej cholernej komisji majątkowej? Niby
      czemu byli właściciele majątków muszą walczyć latami w sądach a kościół jest na
      uprzywilejowanej pozycji?

      • cillian1 Re: Czarna mafia i tyle, kombinatorzy. 08.01.09, 13:07
        może jednak odesłać ich do Watykanu, wczoraj w TVP Info słyszałem niesamowitą
        rzecz. Ksiądz, który jest podejrzany o współpracę, nie może być sądzony w
        Polsce, bo biskup jest obcokrajowcem - obywatel Watykanu!!!! K... bierze
        człowieka!!!
    • Gość: Juliusz Prawie robi roznice IP: *.npg.org.uk 08.01.09, 13:09
      i to duza. Kosciolowi nalezy oddac WSZYSTKO. Rany boskie, tysiac
      lat ''tradycji'', a ciemny lud sie jeszcze nie nauczyl. Wstyd!!!
      • xs550 Re: Prawie robi roznice 08.01.09, 16:24
        Dokladnie! Ja tez jestem za oddaniem Kosciolowi wszystkiego. Nie rozumiem skad ta zwloka! Przeciez w Krakowie jest jeszcze masa gruntow ktore do Kosciola jeszcze nie naleza!
    • Gość: Jasnowidz Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.09, 14:01
      Idą straszne czasy Będzie Wojna Wielka Wojna APOKALIPSA APOKALIPSA
    • Gość: polaczek Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.greenlan.pl 08.01.09, 15:12
      I poco im tyle tego , wątpliwy ten kościół ,który myśli tylko o swoich dobrach.
    • tadek-1 Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko 08.01.09, 16:00
      Sa tylko dwie mozliwosci. Oddac kosciolowi wszystko, przywrocic panszczyzne,
      prawo pierwszej nocy, w innym wypadku kosciolowi zawsze bedzie malo. Inna
      mozliwosc to sprawdzenie ile po wojnie posiadal kosciol, ale tylko w granicach
      obecnej Polski, i porownal co zdazyl wyrwac biednemu narodowi. Stawiam te
      brakujace ziemie w Krakowie przeciwko majatkowi kosciola ze odzyskal
      duzo,bardzo duzo wiecej.Ten polski kler to najbardziej pazerny i bezlitosny
      narod na swiecie.
    • Gość: Jarek Jak to prawie wszystko? IP: *.acn.waw.pl 08.01.09, 16:01
      No bo nie ulega wątpliwości że nie prawie wszystko co ma. Z setek
      hektarów gruntów zrabowanych kościołowi z naruszeniem prawa, Kraków
      pobiera wysokie opłaty z tytułu użytkowania wieczystego od ludzi tam
      mieszkających. Najwyraźniej również nie wszystko co zostało
      zrabowane - bo znaczna część roszczeń nie została zaspokojona.
      Najwyraźniej jednak obrona ukradzionego mienia przed właścicielem
      jest wspólnym punktem programu Gazety i lewicowego prezydenta
      Krakowa. Gratuluję tytułu artykułu.
    • xs550 Kosciol ma pelne, przenajswietsze prawo wlasnosci! 08.01.09, 16:19
      Brawo Krakow! Podoba mi sie to, ze Krakow swieci niejako przykladem jezeli chodzi o uznawanie nalezytego prawa Spadkobiercow do danych terenow. Prawo wlasnosci nie na darmo nazywa sie PRZENAJSWIETSZYM I NAJWAZNIEJSZYM, albowiem okresla ono cos wiecej niz tylko zwykla przynaleznosc: oddaje ono nalezyty hold tym wszystkim ktorzy kiedys w pocie czola pracowali na uzyskanie danego terenu. Do tego dochodzi jeszcze aspekt etyczny: Kosciol przez wieki walczyl o wolnosc i niepodleglosc narodu, stawiajac wszystko inne na boku. Kosciol i dzisiaj mysli tylko o dobrze innych. Czas aby inni nareszcie pomysleli o dobrze Kosciola! Kosciol ponad wszystko! Dlaczego nie dajecie juz tyle na tace? Dlaczego przychodzicie coraz rzadziej na msze? Nie wstyd wam??? Kosciol to nie jakas tam organizacja charytatywna i tez musi zarabiac na siebie.
    • Gość: Obserwator Dewiza kościoła to........... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.01.09, 16:30
      Ubóstwo dla wiernych,dostatek dla księży !Bandycka dewiza.Amen.Niech ich piekło którym nas straszą POCHŁONIE.
    • Gość: bronfur Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.cust.tele2.pl 08.01.09, 16:44
      I,to jest kościół Boży.
      TYLKO!! kasa.
      A Bóg tylko dla biednych idiotów.
    • Gość: adr działki dla nich, ale remonty itp już za swoje IP: 149.156.67.* 08.01.09, 16:47
      Czas najwyższy traktować (opłaty, podatki i jeszcze raz podatki itd)
      Kościół i inne związki wyznaniowe jak normalne przedsiębiorstwa, no
      i niech sami dbają o swoją własność, dlaczego z publicznych funduszy
      odnawia, remontuje się np. takim zakonom ich własność?! Skoro oni
      tak traktuja państwo i miasto, tym samym im odpłaćmy. Nie będą mieli
      wymówki, ze coś im przecieka czy się wali, niech sprzedadzą tą czy
      inną dzialkę i remontują....
      Pzdr
    • pumpernik Pytanie praktyczne 08.01.09, 16:55
      Czy, jak trzeba ustawić kosę na sztorc, to trzeba iść do kowala, czy wystarczy
      przeciąć szlifierką i zespawać?
      • Gość: bumpernik Re: Pytanie praktyczne IP: 83.220.107.* 08.01.09, 17:21
        pumpernik napisał:

        > Czy, jak trzeba ustawić kosę na sztorc, to trzeba iść do kowala,
        czy wystarczy
        > przeciąć szlifierką i zespawać?

        Każda metoda jest dobra, jeżeli gwarantuje efekt końcowy.
    • Gość: Myśliciel Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.satfilm.pl 08.01.09, 19:08
      Chciwość i pazerność. A światłość....Dobrze że moja babcia nie dożyła tego...
    • Gość: mazi Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.chello.pl 08.01.09, 19:36
      skoro według definicji Kościół to wspólnota ludzi wierzących.... -
      to poczuwam się, że to też moje grunty, ciekawe czy mogłabym się
      pobudować na guntach kościółkowych...
    • Gość: Gość realista Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.chello.pl 08.01.09, 19:47

      Czytajac te wypowiedzi zaczyna sie człowiek zastanawiać po co nam
      pośrednicy Pana Boga . Przecież to pasożyty i to bardzo grożne. Jak
      można być tak pazernym i wyzutym z wszelkich zasad jakie normalnego
      człowieka obowiazują.A tak mówiąc szczerze to oni naprawdę nie mają
      nic wspólnego z wiarą . Ich moralność i nienawiść do człowieka jak i
      wydumane mniemanie o samym sobie jest bardzo żałosne .Widząc ,że
      ludzie zaczynają myśleć oni w ogromnym pośpiechu wydzierają od
      głupich rządzących jak najwięcej. Niech oddadzą swoje nienależne im
      emerytury na które nigdy nie zapracowali i wynocha z konkordatem
      który łupi naród polski bez skrupułów.
    • Gość: monia Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.ghnet.pl 08.01.09, 20:05

      A co siostrzyczki i księża zrobili z milionowymi odszkodowaniami? Czy jakieś
      biedne dziecko pojechało na kolonię lub dostało ciepłe ubranie? przecież to
      ciężkie miliony!! jest wiele możliwości pomocy biednym .. No chyba że siostra
      lub Ksiądz musieli wóz sobie sprawić...Ostatnio 3 siostrzyczki w pięknym autku
      mało co nie wjechały mi w tył samochodu...
      • atosatos1 Biedny, krzywdzony kościół w Polsce 08.01.09, 20:16
        Przez kilkadziesiąt lat dostawał pieniądz z funduszu kościelnego za utracone
        grunty, co nie przeszkadza wyciągać zachłannych rąk po więcej i więcej.

        Dać im całą Polskę tytułem kupna odpustu za grzechy Polaków, jak to dawniej
        szlachta robiła zapisując kościołowi wioski z chłopami pańszczyźnianymi.
      • Gość: spowiednik Re: Kraków oddał Kościołowi prawie wszystko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.09, 21:59
        A co siostrzyczki i księża zrobili z milionowymi odszkodowaniami?
        Czy jakieś
        > biedne dziecko pojechało na kolonię lub dostało ciepłe ubranie?
        przecież to
        > ciężkie miliony!! jest wiele możliwości pomocy biednym .. No chyba
        że siostra
        > lub Ksiądz musieli wóz sobie sprawić...Ostatnio 3 siostrzyczki w
        pięknym autku
        > mało co nie wjechały mi w tył samochodu.

        Kler jest pozerny, ale nie cały. Idź sobie zobaczyć na ul. Smoleńsk
        niedaleko Plant jest zakon SS. Felicjanek. Prowadzą jadłodajnię dla
        najbiedniejszych. Pracuja w kuchni od rana i wydaja dziennie
        kilkaset obiadów. Dzieki nim przynajmniej część biedoty krakowskiej
        nie chodzi głodna. Podobnie na Kazimierzu też jest kuchnia dla
        ubogich. Może to tylko chwalebne wyjątki, ale są.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka