Dodaj do ulubionych

Po Wiśle tramwajem i pod żaglem

IP: *.ists.pl 13.01.09, 23:07
tramwaj wodny to taki raczej gadżet

tzw "aktywizacją bulwarów" bym sobie buzi nie wycierał
Obserwuj wątek
    • konikdrewniany07 Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem 13.01.09, 23:57
      to sobie buzi nie wycieraj.. (? kto ma buzię? co za infantylizm !i po coo tym,
      że ktoś czymś nie będzie czegoś wycierał informować innych? )
      • Gość: miś 200 tys zł za 4 płotki, ławkę, kosz i obelisk?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.09, 10:32
        Niektórzy za tyle dom jednorodzinny stawiają. Kurcze, jak się wygrywa takie
        przetargi, ja też chcę, przebita na oko ze 180 tysięcy.
        • Gość: krakós Re: 200 tys zł za 4 płotki, ławkę, kosz i obelisk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.09, 12:55
          O tym samym pomyślałem!
          Domagam się od władz miasta przedstawienia informacji na co DOKŁADNIE wydano te pieniądze! A dziennikarzy proszę o dopilnowanie abyśmy się tego dowiedzieli.
        • Gość: domator Re: 200 tys zł za 4 płotki, ławkę, kosz i obelisk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.09, 15:36
          > Niektórzy za tyle dom jednorodzinny stawiają.

          Na niemal bagnach z przewaleniem masy ziemi i głębokimi fundamentami?

          > Kurcze, jak się wygrywa takie
          > przetargi, ja też chcę, przebita na oko ze 180 tysięcy.

          Ty za to NA PEWNO już dom postawiłeś skoro masz taką wiedzę.
          Z klocków lego oczywiście ...

          Bo za 20 tys to ciężko 10 arów ogrodu zagospodarować (już zrobienie zwykłego
          trawnika to kilkanaście złotych od metra).
    • Gość: jg Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.chello.pl 13.01.09, 23:58
      KSW to teraz będzie najlepiej skomunikowany punkt miasta. Jest już siedem
      autobusów dla studentów, projektowana linia tramwaju tradycyjnego, a teraz
      jeszcze tramwaj wodny. Brakuje tylko lotniska.
      • Gość: Olo Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.chello.pl 14.01.09, 00:01
        Ciekawe czy jest na to jakiś paragraf?
        • konikdrewniany07 Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem 14.01.09, 00:07
          w tym mieście nic chyba nie mozna zrobic, bo zawsze jest to podejrzane - ktoś na
          tym zyska...sytuacja totalnego nicnierobienia - to jest to!
          co za zgredziarstwo, grożące paragrafami....
      • Gość: gosc Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.adsl.inetia.pl 14.01.09, 00:09
        Lotniska KSW faktycznie jeszcze nie ma, ale za to ma bezposrednie polaczenie KSW
      • Gość: >I< Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.net.autocom.pl 14.01.09, 06:51
        Proponuję wrócić do podstawówki na pierwsze lekcje matematyki.
      • Gość: prawda Majcher zrobil se tramwaj ze swojej KSW do galerii IP: *.ists.pl 14.01.09, 16:10
        to juz szczyt chamstwa, Majcher zrobil se tramwaj ze swojej KSW do
        galerii. Wszytsko pod siebie za publiczne pieniadze. TO SKANDAL !!!
        czemu gazeta o tym nie napisze ?
      • Gość: Damian Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.09, 16:40
        Błąd - jest projektowana linia SZYBKIEGO tramwaju. Poza tym
        projektowana jest też kładka na wysokości KSW.
        • Gość: krak Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.net.autocom.pl 14.01.09, 20:53
          A kto ci takich głupot o kładce nagadał?
    • Gość: jowejek 800 tys zł?? IP: *.net.autocom.pl 14.01.09, 00:22
      Zawsze mnie zastanawia czemu inwestycje z budżetu tyle kasy pochłaniają... 800
      tys zł kosztuje kawałek gleby i postawienie płotka w 4 miejscach Krakowa?

      Życze wszystkim żeby udało nam się popływać w lecie tym tramwajem. W
      poprzednie lato bardzo chciałem pojeździć rowerem miejskiem, poleżeć na plaży
      przy hotelu forum a potem polatać balonem, niestety nasi urzędnicy mają chyba
      inne "chcenia"
    • Gość: Arek NH Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.chello.pl 14.01.09, 00:46
      A dlaczego tramwaj nie ma przystanku w Nowej Hucie koło klasztoru w mogile? Dlaczego Majchrowski zabiera naszą kasę z podatków, a wogóle nie inwestuje w żadną z dzienic Nowo Huckich? Już nas wydymał, z roweramu miejskimi, których w hucie się nie da wyporzyczyć, automatów do krakowskiej karty miejskiej też nie ma, a pod samym dworcem głownym jest chyba 12 jeżeli dobrze liczer. Do Nowej Huty nie jadą nowe tramwaje tylko stare gruchoty z lat 60, które inne miasta wywaliły dawno na śmietnik. Miał być remont torów do Huty i przerobienie tramwaju na szybki to kase zabrał na tramwaj na KSW. Tramwaju lini 5 w nowo otwartym tunelu też nie puści. Odwdziczymy się prezydentowi w następnych wyborach!
      • Gość: f KSW jest Majchorwskiego, teraz juz wiesz czemu! IP: *.ists.pl 14.01.09, 16:12
        KSW jest Majchorwskiego, teraz juz wiesz czemu!
    • carpaccio4 jak byk stoi, że po konsultacjach z radnymi 14.01.09, 01:39
      a nie z zainteresowanymi
    • Gość: eeeee Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.ramtel.pl 14.01.09, 02:05
      wszyscy tak narzekaja na to, ze w przypadku wszelkich inwestycji
      miejskich pojawia sie nazwa KSW a moim zdaniem to fantastycznie, ze
      prezydent Krakowa zalozyl uczelnie, ktora w planach ma stac sie
      uniwersytetem (ktory inny prezydent Krakowa zalozyl uniwersytet???)
      do tego nastepuje rewitalizacja zaopuszczonych od lat terenow
      Zablocia;

      Krakow to nie tylko Stare Miasto i dobrze, ze obecny prezydent to
      dostrzega; kij w oko tym ktorzy to krytykują;

      a co do przystankow tramwaju wodnego to powinny byc przede wszystkim
      przy wszystkich krakowskich mostach badz planowanych kladkach
      pieszych, a takze w poblizu wiekszych punktow przesiadkowych (czyli
      Grunwaldzkie, Plac Zgody i Salwator przede wszystkim); w sumie to
      dobrych lokalizacji jest kilka;

      teraz przyszlo mi do glowy, ze moznaby zamiast stalych przystankow
      zrobic przystanki plywajace - jedynie przycumowane do brzegu, ktore
      na podstawie nadsylanych opinii krakowian moznaby przesunac w inne
      miesca po np. 6 m-cach okresu probnego;




      • Gość: remik księstwo zabłocie rządzi krakowem IP: *.chello.pl 14.01.09, 03:21
        Nie no bardzo fantastycznie, że uprawia prywatę, osoby po jego uczelni mają dużo łatwiej przy przyjmowaniu do UM i miejskich spółek, zatrudnia sobie lewackich towarzyszy i rozwija uczelnie kosztem całego miasta, a już szczególnie UJ (vide blokowanie od kilku lat budowy tramwaju do III Kampusu).
        Kupił mnóstwo terenów na Zabłociu, które z miejsca otrzymało wspaniały plan zagospodarowania, następnie zbudował punkt przesiadkowy dla studentów (kilka linii autobusowych), a obecnie miasto buduje linie tramwajową.

        Nie mogę się doczekać następnego pomysłu, zapewne będzie to przeniesienie 'balonu nielota' na Zabłocie.
        • Gość: >I< Re: księstwo zabłocie rządzi krakowem IP: *.net.autocom.pl 14.01.09, 06:53
          Za chwilę usłyszę że linia tramwajowa to jest wyłącznie pod KSW
          budowana, a nie po ti żeby skomunikować Płaszów z centrum miasta.
          • Gość: amikowy Re: a przepraszam co jest w Płaszowie? IP: *.chello.pl 14.01.09, 18:23
            kilkanaście bloków, troszkę domów i tyle...
            poza tym jest mnóstwo firm i zakładów pracy, tylko gwarantuje ci, że klienci, dostawcy i pracownicy na pewno nie przesiąda sie na komunikacje miejską.
            Zamiast tego tramwaju do nikąd powinni wybudować Kuklińskiego (z osobnym pasem dla autobusów) i wiadukt nad Nowohucką oraz z drugiej strony doprowadzenie Surzyckiego do planowanej wschodniej obwodnicy.
    • Gość: krakowiaczek Po Wiśle tramwajem i pod żaglem mapka Oo IP: *.zax.pl 14.01.09, 04:05
      fachowa mapka nie ma co
      • Gość: ? A ja proszę o szczegóły biznesowe: IP: 77.236.12.* 14.01.09, 05:17
        A ja proszę o szczegóły biznesowe:

        przede wszystkim czy bilet okresowy na "WSZYSTKIE" linie
        miejskie będzie też obowiązywał w "tramwaju wodnym"

        logika by na to wskazywała "wszystkie" to "wszystkie"
    • Gość: buraczek Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.09, 07:54
      Zdjęcia z przebiegu budowy przystanku wodnego:
      picasaweb.google.pl/buraczekt/BudowaPrzystanku?feat=directlink
    • Gość: Ufo Tramwajem popłyniemy po Wiśle IP: 195.150.133.* 14.01.09, 07:56
      Czyli kolejny środek komunikacji do szkółki Pana Prezydenta...
    • Gość: Odbyt 800tyś za postawienie słupka? IP: *.93.classcom.pl 14.01.09, 08:11
      Niezły interes.
    • Gość: as Tramwajem popłyniemy po Wiśle IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.09, 08:47
      do-wody?
      wwwiercioch.blog.onet.pl/
    • Gość: derek Dom taniej kosztuje razem z dzaiłką IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.09, 09:12
      Prezydent potrafi wydać. 800 tys za 3 przystanki to wyczyn. Ale czego się nie
      robi aby swoją szkołę uatracyjnić. Tym się powinni zająć agenci sprawdzający
      prezydenta. W krakowie jakoś wszystko kosztuje strasznie dużo. No ale może te
      przystanki są z marmuru , albo przynajmniej srebrne. Inwestycja może atrakcyjna
      turystycznie, ale czy na te czasy?
    • Gość: ruben Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.n4u.airbites.pl 14.01.09, 09:45
      jesteście śmieszni z tym wywlekaniem ksw na każdym kroku...

      co do autobusu 292 obecnie, lepiej żeby kończył tak jak wcześniej na rondzie
      mogilskim? ci niedobrzy studenci ksw też chcą czymś dojechać do szkoły, bo też
      kupują bilety i też dają zarobić WAM choćby za wynajem mieszkań/pokoi, dają
      wielu ludziom pracę, bo generują większe zapotrzebowanie na usługi, sami też
      bardzo często pracując itd itd... więc już tak nie narzekajcie, bo to się już
      żenujące staje...
      zazdrościcie ksw rozwoju? a może by tak samemu coś spróbować zrobić? narzekać to
      każdy potrafi...
      • barnacle.bill.the.sailor A nie dziwi cię nic a nic, 14.01.09, 13:24
        że ten wspaniały rozwój KSW nastąpił akurat za (obu) kadencji jej założyciela na
        prezydenckim stolcu ?...
        • Gość: >I< Re: A nie dziwi cię nic a nic, IP: *.net.autocom.pl 14.01.09, 14:03
          Oj mało się orientujesz w temacie, a pyszczysz jak przekupka na
          Kleparzu. Majchrowski był jednym z pięciu założycieli tej uczelni.
          Ale głównym pomysłodawcą tej szkoły był ŚP. prof. Andrzej
          Kapiszweski.

          pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Kapiszewski
          • barnacle.bill.the.sailor Chyba nie tak mało... ;) 15.01.09, 17:54
            Może i był ale już nie żyje, a obecnie głównym udziałowcem jest... pani
            Majchrowska... ;)

            No więc nie dziwi cię, że akurat za 2 kadencji Majchra KSW z podrzędnej
            prywatnej szkółki, jakich w K-wie dziesiątki, stała się potentatem ?...
            • Gość: >I< Re: Chyba nie tak mało... ;) IP: *.net.autocom.pl 15.01.09, 18:11
              A nie pomyślałeś że po prostu ma potencjał. Wykładają na niej w
              końcu ci sami profesorowie co na UJ, UE czy Politechnice.
      • Gość: kr Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.adsl.inetia.pl 15.01.09, 08:36
        > jesteście śmieszni z tym wywlekaniem ksw na każdym kroku...
        (...)
        > ci niedobrzy studenci ksw też chcą czymś dojechać do szkoły

        Nie wiesz, w czym jest problem?
        Problem nie jest w dojeździe, bo przez H-G jeździ komunikacja. Problem polega na tym, że studenci KSW to lenie patentowane, dla których przystanek 300 metrów (słownie: trzysta metrów) od szkoły to za daleko. Bo skoro AGH ma przystanek pod C1, skoro AR ma przystanek na wprost wyjścia to im się też należy pod samym budynkiem - takie stwierdzenie usłyszałem od jednego z nich. I dlatego najpierw powyginali dla nich linie tak, że każda musiała zjechać z szybkiej dwupasmowej drogi, pokluczyć po wąskich uliczkach sześć razy (liczebnikowo: 6) ustępując pierwszeństwa innym użytkownikom - żeby biedni studenci nie musieli 300 metrów podchodzić. Inni pasażerowie się nie liczyli.
        Potem pochlastali linie tak, żeby coś upchnąć pod KSW. Oczywiście oficjalnym powodem było to, aby linie nie tkwiły w korkach. Więc po zmianie w największych korkach tkwiła nie jedna - ale OBIE "nowe" linie. Przy czym Płaszów został pozbawiony bezpośredniego dojazdu do Kleparza, ale za to KSW zyskał nową linię na pętli.
        Teraz ma być budowany szybki tramwaj. Widziałem już mapkę z planowanymi przystankami. Jeden przy Dekerta, drugi ... KSW. Mam nadzieję że to tylko żart - bo co to za "szybki" tramwaj, co będzie miał przystanki co 300 metrów.
        • Gość: krak Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.net.autocom.pl 15.01.09, 10:08
          Twoje argumenty o leniach są po prostu głupie i te pozostawię bez
          komentarza. Szkoda mojej klawiatury. Co do zmian tras linii
          autobusowych to działanie to było opłacalne, bo KSW małych potoków
          pasażerskich nie generuje. Komunikacja miejska ma docierać tam,
          gdzie jest na nią zapotrzebowanie, a przy KSW jest ono spore. Co do
          Szybkiego tramwaju. Na całej swojej obecnej trasie ma przystanki co
          300 metrów. Czemu nie miałby mieć także przy tej uczelni, skoro
          sporo studentów by z tego przystanku miało korzystać.
          • Gość: kr Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.09, 14:47
            > Twoje argumenty o leniach są po prostu głupie i te pozostawię bez
            > komentarza. Szkoda mojej klawiatury.

            Chyba raczej chodzi o to, że są trafione. Bo jak inaczej niż lenistwem określić
            zarzuty, że do przystanku jest daleko, bo trzeba całe 300 metrów podejść?

            > Co do zmian tras linii autobusowych to działanie to było opłacalne,
            > bo KSW małych potoków pasażerskich nie generuje.

            Dokładnie w tym samym czasie nie było kasy na poprawę komunikacji w rejonach,
            gdzie potoki pasażerskie były i są znacznie, znacznie większe, a ludzie
            zostawali na przystankach. Rady dzielnic pisały pisma, zbierane były podpisy
            (liczone setkami) - nie da się puścić więcej kursów, nie da się puścić większych
            autobusów.
            Efekt masz taki, że w tych rejonach znacznie zwiększył się ruch samochodowy (i
            korki), bo sporo osób olało komunikację publiczną wybierając komunikację
            osobistą (nawet takie, co od zawsze uważały jeżdżenie samochodem po mieście za
            bezsens).
            W tym samym czasie pod KSW ładowano kolejne linie.

            > Komunikacja miejska ma docierać tam,
            > gdzie jest na nią zapotrzebowanie, a przy KSW jest ono spore.

            Zgoda - i do KSW docierała. No chyba że przystanek w odległości 300 metrów od
            KSW to już nie jest "przy" i podlega sformułowaniu "nie dociera". Tylko że
            wówczas można by wymienić długą listę obiektów, do których "nie dociera
            komunikacja".

            > Co do Szybkiego tramwaju. Na całej swojej obecnej trasie
            > ma przystanki co 300 metrów.

            Tak! Na CAŁEJ. Od Kurdwanowa Pętli po Krowodrzę Górkę wszędzie ma przystanki co
            300 metrów. 47 przystanków, w tym 24 tajne nie wymieniane w rozkładzie.
            Buhahaha!!!

            > Czemu nie miałby mieć także przy tej
            > uczelni, skoro sporo studentów by z tego przystanku miało
            > korzystać.

            Bo na całej obecnej trasie ma może dwie pary przystanków tak rozmieszczone. Do
            tego są to przystanki na trasie tymczasowej (no może KST Tunel - Politechnika
            jest wyjątkiem).

            Może jeszcze powinien skręcać z głównej linii i mieć zadaszony przystanek pod
            budynkiem KSW - albo wręcz tunelem - bo przecież Politechnika ma taki?

            > Czemu nie miałby mieć także przy tej uczelni, skoro
            > sporo studentów by z tego przystanku miało korzystać.

            Bo 300 metrów dla normalnej, zdrowej osoby to jest żadna odległość do podejścia.
            A ładowanie przystanków w takiej gęstości neguje pojęcie "szybki".
            • Gość: krak Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.net.autocom.pl 15.01.09, 15:54
              A naprawdę uważasz że 1 (słownie:jedna) linia autobusowa (125/425 to
              w sumie jedna linia z wariantowymi kursami oznaczonymi jako 425)
              potrafiłaby obsłużyć kilka tysiecy studentów KSW?
              • Gość: kr Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.adsl.inetia.pl 15.01.09, 21:57
                Nie, nie uważam. Ale to nie powód aby linie MUSIAŁY kluczyć (jak to przed
                kilkoma laty było) i MUSIAŁA być tam pętla (wystarczyłyby linie przelotowe).

                Poza tym znów: poprawa obsługi KSW odbywała się KOSZTEM innych rejonów (którym
                np. zabrano dojazd w rejon Alej). Uważasz, że to jest w porządku?
                • Gość: krak Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.net.autocom.pl 15.01.09, 22:53
                  Podaj konkretny przykład linii. Pętla z tego co mi wiadomo została
                  zbudowana za pieniądze KSW. Masz jakiś inny pomysł na komunikację w
                  tym rejonie?
                  • Gość: kr Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.adsl.inetia.pl 15.01.09, 23:58
                    > Podaj konkretny przykład linii.

                    #115 - zabrana z Płaszowa. Zamiast niej dana #185 - ale tylko do Dworca Wschodniego.
                    Wystarczy?

                    > Masz jakiś inny pomysł na komunikację w tym rejonie?

                    Pisałem już, ale spoko - powtórzę: linie przelotowe na dwupasmowej ulicy z przystankiem na skrzyżowaniu 300 metrów od KSW.
                    • Gość: krak Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.net.autocom.pl 16.01.09, 06:24
                      Idąc Twoją logiką, tak samo jak studenci KSW mogą sobie podejść 300
                      metrów, to tak samo mieszkańcy Płaszowa mogą się przesiąść na inne
                      linie, a nawet podchodzić nigdzie nie muszą, bo na tych samych
                      przystankach co 185 się zatrzymuje mają 115/287, 192/292, 501. Jak
                      już kiedyś na forum wspominałem pocięcie 115 na dwie linie już byo w
                      roku 1999 (115 od Witkowic do Cm. Rakowickiego i dalej 195 do
                      Biskupinskiej), pomysł nie jest więc robiony specjalnie pod KSW. A
                      kolejne linie przelotowe obok KSW sensu nie mają w świetle tramwaju,
                      który niedługo pojedzie na Płaszów.
            • Gość: >I< Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.net.autocom.pl 15.01.09, 17:40
              Na odcinku Hala Targowa-Wawrzyńca oraz Cm. Podgórski-Powstańców
              Wielkopolskich przystanki też są rozmieszczone co 300 metrów. Może
              więc je zlikwidujmy? W końcu każdy może podejść te 300 metrow, nie
              tylko studenci KSW. Natomiast idea szybkiego tramwaju nie polega na
              małej ilości przystanków, tylko priorytecie w ruchu, czyli zielonym
              światle na każdym skrzyżowaniu. A z komunikacji miejskiej mają prawo
              korzystać wszyscy, a Pan kr najwyraźniej niektórym tego prawa
              odmawia.
              • Gość: kr Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.adsl.inetia.pl 15.01.09, 21:34
                > Na odcinku Hala Targowa-Wawrzyńca oraz Cm. Podgórski-Powstańców
                > Wielkopolskich przystanki też są rozmieszczone co 300 metrów.

                Weź sobie sprawdź bo bzdury piszesz.
                Cm. Podgórski - Powstańców Wielkopolskich są owszem, dość blisko - ale to jest
                450 metrów. O połowę więcej.
                Hala Targowa - Wawrzyńca? Owszem, Wawrzyńca - Miodowa jest w odległości około
                300 metrów (to jedna z tych par o których wspomniałem w swoim poście).
                Miodowa-Ditla to już ponad 450 metrów. No i rzeczywiście Starowiśla/Dietla-Hala
                to druga para z tych, o których wspomniałem. Tylko że - czego nie doczytałeś -
                to jest trasa TYMCZASOWA.

                > A z komunikacji miejskiej mają prawo korzystać wszyscy,
                > a Pan kr najwyraźniej niektórym tego prawa odmawia.

                Ależ ja nikomu nie odmawiam prawa do korzystania z komunikacji miejskiej. Tylko
                że "poprawianie" komunikacji pod szkołą prezydenta (bo 300 metrów do przystanku
                to za daleko) z jednoczesnym olewaniem innych rejonów Krakowa (np. powstających
                dużych osiedli albo innych porównywalnych lub większych uczelni) jest co
                najmniej dziwne i zastanawiające.
                • Gość: >I< Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.net.autocom.pl 16.01.09, 11:20
                  Ta "tymczasowa" trasa póki co będzie obowiązywać jeszcze kilka lat,
                  dopóki nie zostanie wybudowana estaka tramwajowa nad torami
                  kolejowymi w Płaszowie, a ta inwestycja według Planu Inwestycyjnego
                  Miasta Krakowa ruszy dopiero w latach 2014-2016. Aż do tego czasu
                  Szybki tramwaj będzie się zatrzymywał na przystankach co 300 metrów
                  i nikt oprócz Ciebie na to nie będzie narzekał. A tak jak napisałem
                  w poście wcześniej, Szybki tramwaj to nie przystanki co kilometr,
                  tylko wydzielone torowisko i priotytet na skrzyżowaniach. Także
                  jeden dodatkowy przystanek przy KSW nikomu nie zawadzi.
    • Gość: Elo <--------------------== IP: *.geol.agh.edu.pl 14.01.09, 10:11
      W Wiedniu był ?
      Alte Donau widział ?

      guma.bubb.pl
    • Gość: RitmoTC Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: 212.160.172.* 14.01.09, 11:45
      Idea super, ale rozmieszczenie przystanków kontrowersyjne. Wg mnie
      przystanki "środkowe" powinny być przy wszystkich mostach.
      Przystanki końcowe po obu stronach Wisły - nie muszą być w pobliżu
      mostów. W ten sposób umożliwiamy przy okazji przeprawę przez rzekę w
      miejscu gdzie jej teraz nie ma (bilet za niższą cenę).
      Warto też połączyć idee tj. przystanki tramwaju z wypożyczalnią
      rowerów miejskich - otrzymujemy świetne marketingowo i ekologiczne
      rozwiązanie, które w części uniezależnia nas od bliskości węzłów
      komunikacyjnych.
      Inny pomysł to kursy tzw. zygzakiem, czyli co drugi przystanek po
      przeciwnej stronie rzeki. Tak załatwiamy temat kładek dla pieszych
      (tańszy bilet za przeprawę).
      W każdym razie warto temat przemyśleć bo łatwo zrobić gniota w stylu
      balon nad Wisłą :-)
      Pzdr RitmoTC
    • barnacle.bill.the.sailor Ile będzie trawał podróż tym "szybkim" wodolotem 14.01.09, 13:27
      z Tyńca do KSW ?...

      Czy będzie to alternatywa (czasowa) dla 112-ki ?...

      ;)))
    • Gość: pomozcie UWAGA IP: *.ists.pl 14.01.09, 16:17
      Przystanek w
      1) Tyńcu - bo tam ma wille Majchrowski
      2), koło Galerii Kazimierz - zeby se mogl z uczelni przeplynac
      3) przy KSW bo to jego szkola (przepisal na zone teraz)
      ale toru kajakrskieggo nie moge rozgryzc.
      A moze jego babcia tam mieszka ?
      kto wie ?
      • Gość: ada Re: głupiś ;) IP: *.chello.pl 14.01.09, 18:29
        do Toru Kajakowego bo tam wybudował sobie piękny basen przy Kolnej, z sauny będzie korzystał :)
    • Gość: generał Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.09, 17:09
      Czegoś tu nie rozumiem. Piszą, że ruszy już w tym roku, a jeszcze szyny nie
      ułożone, słupów do trakcji nie ma...na pewno w tym roku nie zdążą. Jak się wezmą
      do roboty, to może w następnym.
    • Gość: pipi Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: 77.236.0.* 14.01.09, 19:47
      Czy doplynie na Ruczaj?
      • Gość: hm Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.ists.pl 14.01.09, 22:50
        doplynie na Ruczaj ale wtedy jak se Majcher daczcie tam postawi, bo
        inaczej to po co
    • Gość: misia Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: 78.151.190.* 14.01.09, 21:36
      To pewnie kompletnie nieistotne, ale jak do tego tramwaju maja
      wsiąść np. osoby na wózkach? Albo rodzice z dzieckiem w wózku?

      Czy też jest to projekt ekskluzywny dla zdrowych, niedzieciatych,
      wysokich blondynów o niebieskich oczach?
    • Gość: vek Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.ghnet.pl 16.01.09, 02:14
      ciekawe w jaki sposob rozladuja sie korki w miescie, czyżby tramwaj
      ten mial mknac jakies 100km/h, z czestotliwoscia co 5 bedzie plywac,
      zabierac 1000 osób na poklad i kosztowac 20gr (10gr ulgowy...)
      W Bydgoszczy pływa nawet takie cacko, jak nowoczesny tramwaj
      napędzany energią sloneczna (jedyny na świecie) i o ile jest
      atrakcją turystyczną to ludzie do pracy nim nie podążają mimo korków
      w centrum, i dobrze zlokalizowanych przystanków (okolice dworca pkp -
      zatrzymuje sie 300m od Starego Rynku - przy dworcu PKS i w poblizu
      głównego ronda miescie, gdzie spotykają sie trasy pn-pd z wsch-zach)
      A Majchrowski to chyba z Tyńca i spowrotem bedzie płynął cały dzien
      i próbował zarządzać miastem z pokładu swego okrętu, niczym Napoleon
      na koniu...
    • kontoaktywne w miejscu dzirawych ulic wykopać 21.01.09, 15:48
      kanały i będziemy mieli drugą Wenecję.
    • Gość: presss Panie Majchrowski obiecuje Panu ze za.. IP: 89.240.91.* 03.02.09, 18:09
      ..zaniedbywanie Nowej Huty przegra Pan w tych wyborach. wazne zeby ksw było swietnie skomunikowane... glosowalem na Pana juz dwa razy. tym razem bedzie to sonik.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka