Gość: emin IP: *.ists.pl 13.01.09, 23:07 tramwaj wodny to taki raczej gadżet tzw "aktywizacją bulwarów" bym sobie buzi nie wycierał Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
konikdrewniany07 Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem 13.01.09, 23:57 to sobie buzi nie wycieraj.. (? kto ma buzię? co za infantylizm !i po coo tym, że ktoś czymś nie będzie czegoś wycierał informować innych? ) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miś 200 tys zł za 4 płotki, ławkę, kosz i obelisk?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.09, 10:32 Niektórzy za tyle dom jednorodzinny stawiają. Kurcze, jak się wygrywa takie przetargi, ja też chcę, przebita na oko ze 180 tysięcy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakós Re: 200 tys zł za 4 płotki, ławkę, kosz i obelisk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.09, 12:55 O tym samym pomyślałem! Domagam się od władz miasta przedstawienia informacji na co DOKŁADNIE wydano te pieniądze! A dziennikarzy proszę o dopilnowanie abyśmy się tego dowiedzieli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: domator Re: 200 tys zł za 4 płotki, ławkę, kosz i obelisk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.09, 15:36 > Niektórzy za tyle dom jednorodzinny stawiają. Na niemal bagnach z przewaleniem masy ziemi i głębokimi fundamentami? > Kurcze, jak się wygrywa takie > przetargi, ja też chcę, przebita na oko ze 180 tysięcy. Ty za to NA PEWNO już dom postawiłeś skoro masz taką wiedzę. Z klocków lego oczywiście ... Bo za 20 tys to ciężko 10 arów ogrodu zagospodarować (już zrobienie zwykłego trawnika to kilkanaście złotych od metra). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jg Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.chello.pl 13.01.09, 23:58 KSW to teraz będzie najlepiej skomunikowany punkt miasta. Jest już siedem autobusów dla studentów, projektowana linia tramwaju tradycyjnego, a teraz jeszcze tramwaj wodny. Brakuje tylko lotniska. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Olo Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.chello.pl 14.01.09, 00:01 Ciekawe czy jest na to jakiś paragraf? Odpowiedz Link Zgłoś
konikdrewniany07 Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem 14.01.09, 00:07 w tym mieście nic chyba nie mozna zrobic, bo zawsze jest to podejrzane - ktoś na tym zyska...sytuacja totalnego nicnierobienia - to jest to! co za zgredziarstwo, grożące paragrafami.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.adsl.inetia.pl 14.01.09, 00:09 Lotniska KSW faktycznie jeszcze nie ma, ale za to ma bezposrednie polaczenie KSW Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: >I< Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.net.autocom.pl 14.01.09, 06:51 Proponuję wrócić do podstawówki na pierwsze lekcje matematyki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prawda Majcher zrobil se tramwaj ze swojej KSW do galerii IP: *.ists.pl 14.01.09, 16:10 to juz szczyt chamstwa, Majcher zrobil se tramwaj ze swojej KSW do galerii. Wszytsko pod siebie za publiczne pieniadze. TO SKANDAL !!! czemu gazeta o tym nie napisze ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Damian Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.09, 16:40 Błąd - jest projektowana linia SZYBKIEGO tramwaju. Poza tym projektowana jest też kładka na wysokości KSW. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krak Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.net.autocom.pl 14.01.09, 20:53 A kto ci takich głupot o kładce nagadał? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jowejek 800 tys zł?? IP: *.net.autocom.pl 14.01.09, 00:22 Zawsze mnie zastanawia czemu inwestycje z budżetu tyle kasy pochłaniają... 800 tys zł kosztuje kawałek gleby i postawienie płotka w 4 miejscach Krakowa? Życze wszystkim żeby udało nam się popływać w lecie tym tramwajem. W poprzednie lato bardzo chciałem pojeździć rowerem miejskiem, poleżeć na plaży przy hotelu forum a potem polatać balonem, niestety nasi urzędnicy mają chyba inne "chcenia" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Arek NH Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.chello.pl 14.01.09, 00:46 A dlaczego tramwaj nie ma przystanku w Nowej Hucie koło klasztoru w mogile? Dlaczego Majchrowski zabiera naszą kasę z podatków, a wogóle nie inwestuje w żadną z dzienic Nowo Huckich? Już nas wydymał, z roweramu miejskimi, których w hucie się nie da wyporzyczyć, automatów do krakowskiej karty miejskiej też nie ma, a pod samym dworcem głownym jest chyba 12 jeżeli dobrze liczer. Do Nowej Huty nie jadą nowe tramwaje tylko stare gruchoty z lat 60, które inne miasta wywaliły dawno na śmietnik. Miał być remont torów do Huty i przerobienie tramwaju na szybki to kase zabrał na tramwaj na KSW. Tramwaju lini 5 w nowo otwartym tunelu też nie puści. Odwdziczymy się prezydentowi w następnych wyborach! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: f KSW jest Majchorwskiego, teraz juz wiesz czemu! IP: *.ists.pl 14.01.09, 16:12 KSW jest Majchorwskiego, teraz juz wiesz czemu! Odpowiedz Link Zgłoś
carpaccio4 jak byk stoi, że po konsultacjach z radnymi 14.01.09, 01:39 a nie z zainteresowanymi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eeeee Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.ramtel.pl 14.01.09, 02:05 wszyscy tak narzekaja na to, ze w przypadku wszelkich inwestycji miejskich pojawia sie nazwa KSW a moim zdaniem to fantastycznie, ze prezydent Krakowa zalozyl uczelnie, ktora w planach ma stac sie uniwersytetem (ktory inny prezydent Krakowa zalozyl uniwersytet???) do tego nastepuje rewitalizacja zaopuszczonych od lat terenow Zablocia; Krakow to nie tylko Stare Miasto i dobrze, ze obecny prezydent to dostrzega; kij w oko tym ktorzy to krytykują; a co do przystankow tramwaju wodnego to powinny byc przede wszystkim przy wszystkich krakowskich mostach badz planowanych kladkach pieszych, a takze w poblizu wiekszych punktow przesiadkowych (czyli Grunwaldzkie, Plac Zgody i Salwator przede wszystkim); w sumie to dobrych lokalizacji jest kilka; teraz przyszlo mi do glowy, ze moznaby zamiast stalych przystankow zrobic przystanki plywajace - jedynie przycumowane do brzegu, ktore na podstawie nadsylanych opinii krakowian moznaby przesunac w inne miesca po np. 6 m-cach okresu probnego; Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: remik księstwo zabłocie rządzi krakowem IP: *.chello.pl 14.01.09, 03:21 Nie no bardzo fantastycznie, że uprawia prywatę, osoby po jego uczelni mają dużo łatwiej przy przyjmowaniu do UM i miejskich spółek, zatrudnia sobie lewackich towarzyszy i rozwija uczelnie kosztem całego miasta, a już szczególnie UJ (vide blokowanie od kilku lat budowy tramwaju do III Kampusu). Kupił mnóstwo terenów na Zabłociu, które z miejsca otrzymało wspaniały plan zagospodarowania, następnie zbudował punkt przesiadkowy dla studentów (kilka linii autobusowych), a obecnie miasto buduje linie tramwajową. Nie mogę się doczekać następnego pomysłu, zapewne będzie to przeniesienie 'balonu nielota' na Zabłocie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: >I< Re: księstwo zabłocie rządzi krakowem IP: *.net.autocom.pl 14.01.09, 06:53 Za chwilę usłyszę że linia tramwajowa to jest wyłącznie pod KSW budowana, a nie po ti żeby skomunikować Płaszów z centrum miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: amikowy Re: a przepraszam co jest w Płaszowie? IP: *.chello.pl 14.01.09, 18:23 kilkanaście bloków, troszkę domów i tyle... poza tym jest mnóstwo firm i zakładów pracy, tylko gwarantuje ci, że klienci, dostawcy i pracownicy na pewno nie przesiąda sie na komunikacje miejską. Zamiast tego tramwaju do nikąd powinni wybudować Kuklińskiego (z osobnym pasem dla autobusów) i wiadukt nad Nowohucką oraz z drugiej strony doprowadzenie Surzyckiego do planowanej wschodniej obwodnicy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakowiaczek Po Wiśle tramwajem i pod żaglem mapka Oo IP: *.zax.pl 14.01.09, 04:05 fachowa mapka nie ma co Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ? A ja proszę o szczegóły biznesowe: IP: 77.236.12.* 14.01.09, 05:17 A ja proszę o szczegóły biznesowe: przede wszystkim czy bilet okresowy na "WSZYSTKIE" linie miejskie będzie też obowiązywał w "tramwaju wodnym" logika by na to wskazywała "wszystkie" to "wszystkie" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: buraczek Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.09, 07:54 Zdjęcia z przebiegu budowy przystanku wodnego: picasaweb.google.pl/buraczekt/BudowaPrzystanku?feat=directlink Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ufo Tramwajem popłyniemy po Wiśle IP: 195.150.133.* 14.01.09, 07:56 Czyli kolejny środek komunikacji do szkółki Pana Prezydenta... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Odbyt 800tyś za postawienie słupka? IP: *.93.classcom.pl 14.01.09, 08:11 Niezły interes. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Tramwajem popłyniemy po Wiśle IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.09, 08:47 do-wody? wwwiercioch.blog.onet.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: derek Dom taniej kosztuje razem z dzaiłką IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.09, 09:12 Prezydent potrafi wydać. 800 tys za 3 przystanki to wyczyn. Ale czego się nie robi aby swoją szkołę uatracyjnić. Tym się powinni zająć agenci sprawdzający prezydenta. W krakowie jakoś wszystko kosztuje strasznie dużo. No ale może te przystanki są z marmuru , albo przynajmniej srebrne. Inwestycja może atrakcyjna turystycznie, ale czy na te czasy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ruben Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.n4u.airbites.pl 14.01.09, 09:45 jesteście śmieszni z tym wywlekaniem ksw na każdym kroku... co do autobusu 292 obecnie, lepiej żeby kończył tak jak wcześniej na rondzie mogilskim? ci niedobrzy studenci ksw też chcą czymś dojechać do szkoły, bo też kupują bilety i też dają zarobić WAM choćby za wynajem mieszkań/pokoi, dają wielu ludziom pracę, bo generują większe zapotrzebowanie na usługi, sami też bardzo często pracując itd itd... więc już tak nie narzekajcie, bo to się już żenujące staje... zazdrościcie ksw rozwoju? a może by tak samemu coś spróbować zrobić? narzekać to każdy potrafi... Odpowiedz Link Zgłoś
barnacle.bill.the.sailor A nie dziwi cię nic a nic, 14.01.09, 13:24 że ten wspaniały rozwój KSW nastąpił akurat za (obu) kadencji jej założyciela na prezydenckim stolcu ?... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: >I< Re: A nie dziwi cię nic a nic, IP: *.net.autocom.pl 14.01.09, 14:03 Oj mało się orientujesz w temacie, a pyszczysz jak przekupka na Kleparzu. Majchrowski był jednym z pięciu założycieli tej uczelni. Ale głównym pomysłodawcą tej szkoły był ŚP. prof. Andrzej Kapiszweski. pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Kapiszewski Odpowiedz Link Zgłoś
barnacle.bill.the.sailor Chyba nie tak mało... ;) 15.01.09, 17:54 Może i był ale już nie żyje, a obecnie głównym udziałowcem jest... pani Majchrowska... ;) No więc nie dziwi cię, że akurat za 2 kadencji Majchra KSW z podrzędnej prywatnej szkółki, jakich w K-wie dziesiątki, stała się potentatem ?... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: >I< Re: Chyba nie tak mało... ;) IP: *.net.autocom.pl 15.01.09, 18:11 A nie pomyślałeś że po prostu ma potencjał. Wykładają na niej w końcu ci sami profesorowie co na UJ, UE czy Politechnice. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kr Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.adsl.inetia.pl 15.01.09, 08:36 > jesteście śmieszni z tym wywlekaniem ksw na każdym kroku... (...) > ci niedobrzy studenci ksw też chcą czymś dojechać do szkoły Nie wiesz, w czym jest problem? Problem nie jest w dojeździe, bo przez H-G jeździ komunikacja. Problem polega na tym, że studenci KSW to lenie patentowane, dla których przystanek 300 metrów (słownie: trzysta metrów) od szkoły to za daleko. Bo skoro AGH ma przystanek pod C1, skoro AR ma przystanek na wprost wyjścia to im się też należy pod samym budynkiem - takie stwierdzenie usłyszałem od jednego z nich. I dlatego najpierw powyginali dla nich linie tak, że każda musiała zjechać z szybkiej dwupasmowej drogi, pokluczyć po wąskich uliczkach sześć razy (liczebnikowo: 6) ustępując pierwszeństwa innym użytkownikom - żeby biedni studenci nie musieli 300 metrów podchodzić. Inni pasażerowie się nie liczyli. Potem pochlastali linie tak, żeby coś upchnąć pod KSW. Oczywiście oficjalnym powodem było to, aby linie nie tkwiły w korkach. Więc po zmianie w największych korkach tkwiła nie jedna - ale OBIE "nowe" linie. Przy czym Płaszów został pozbawiony bezpośredniego dojazdu do Kleparza, ale za to KSW zyskał nową linię na pętli. Teraz ma być budowany szybki tramwaj. Widziałem już mapkę z planowanymi przystankami. Jeden przy Dekerta, drugi ... KSW. Mam nadzieję że to tylko żart - bo co to za "szybki" tramwaj, co będzie miał przystanki co 300 metrów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krak Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.net.autocom.pl 15.01.09, 10:08 Twoje argumenty o leniach są po prostu głupie i te pozostawię bez komentarza. Szkoda mojej klawiatury. Co do zmian tras linii autobusowych to działanie to było opłacalne, bo KSW małych potoków pasażerskich nie generuje. Komunikacja miejska ma docierać tam, gdzie jest na nią zapotrzebowanie, a przy KSW jest ono spore. Co do Szybkiego tramwaju. Na całej swojej obecnej trasie ma przystanki co 300 metrów. Czemu nie miałby mieć także przy tej uczelni, skoro sporo studentów by z tego przystanku miało korzystać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kr Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.09, 14:47 > Twoje argumenty o leniach są po prostu głupie i te pozostawię bez > komentarza. Szkoda mojej klawiatury. Chyba raczej chodzi o to, że są trafione. Bo jak inaczej niż lenistwem określić zarzuty, że do przystanku jest daleko, bo trzeba całe 300 metrów podejść? > Co do zmian tras linii autobusowych to działanie to było opłacalne, > bo KSW małych potoków pasażerskich nie generuje. Dokładnie w tym samym czasie nie było kasy na poprawę komunikacji w rejonach, gdzie potoki pasażerskie były i są znacznie, znacznie większe, a ludzie zostawali na przystankach. Rady dzielnic pisały pisma, zbierane były podpisy (liczone setkami) - nie da się puścić więcej kursów, nie da się puścić większych autobusów. Efekt masz taki, że w tych rejonach znacznie zwiększył się ruch samochodowy (i korki), bo sporo osób olało komunikację publiczną wybierając komunikację osobistą (nawet takie, co od zawsze uważały jeżdżenie samochodem po mieście za bezsens). W tym samym czasie pod KSW ładowano kolejne linie. > Komunikacja miejska ma docierać tam, > gdzie jest na nią zapotrzebowanie, a przy KSW jest ono spore. Zgoda - i do KSW docierała. No chyba że przystanek w odległości 300 metrów od KSW to już nie jest "przy" i podlega sformułowaniu "nie dociera". Tylko że wówczas można by wymienić długą listę obiektów, do których "nie dociera komunikacja". > Co do Szybkiego tramwaju. Na całej swojej obecnej trasie > ma przystanki co 300 metrów. Tak! Na CAŁEJ. Od Kurdwanowa Pętli po Krowodrzę Górkę wszędzie ma przystanki co 300 metrów. 47 przystanków, w tym 24 tajne nie wymieniane w rozkładzie. Buhahaha!!! > Czemu nie miałby mieć także przy tej > uczelni, skoro sporo studentów by z tego przystanku miało > korzystać. Bo na całej obecnej trasie ma może dwie pary przystanków tak rozmieszczone. Do tego są to przystanki na trasie tymczasowej (no może KST Tunel - Politechnika jest wyjątkiem). Może jeszcze powinien skręcać z głównej linii i mieć zadaszony przystanek pod budynkiem KSW - albo wręcz tunelem - bo przecież Politechnika ma taki? > Czemu nie miałby mieć także przy tej uczelni, skoro > sporo studentów by z tego przystanku miało korzystać. Bo 300 metrów dla normalnej, zdrowej osoby to jest żadna odległość do podejścia. A ładowanie przystanków w takiej gęstości neguje pojęcie "szybki". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krak Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.net.autocom.pl 15.01.09, 15:54 A naprawdę uważasz że 1 (słownie:jedna) linia autobusowa (125/425 to w sumie jedna linia z wariantowymi kursami oznaczonymi jako 425) potrafiłaby obsłużyć kilka tysiecy studentów KSW? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kr Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.adsl.inetia.pl 15.01.09, 21:57 Nie, nie uważam. Ale to nie powód aby linie MUSIAŁY kluczyć (jak to przed kilkoma laty było) i MUSIAŁA być tam pętla (wystarczyłyby linie przelotowe). Poza tym znów: poprawa obsługi KSW odbywała się KOSZTEM innych rejonów (którym np. zabrano dojazd w rejon Alej). Uważasz, że to jest w porządku? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krak Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.net.autocom.pl 15.01.09, 22:53 Podaj konkretny przykład linii. Pętla z tego co mi wiadomo została zbudowana za pieniądze KSW. Masz jakiś inny pomysł na komunikację w tym rejonie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kr Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.adsl.inetia.pl 15.01.09, 23:58 > Podaj konkretny przykład linii. #115 - zabrana z Płaszowa. Zamiast niej dana #185 - ale tylko do Dworca Wschodniego. Wystarczy? > Masz jakiś inny pomysł na komunikację w tym rejonie? Pisałem już, ale spoko - powtórzę: linie przelotowe na dwupasmowej ulicy z przystankiem na skrzyżowaniu 300 metrów od KSW. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krak Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.net.autocom.pl 16.01.09, 06:24 Idąc Twoją logiką, tak samo jak studenci KSW mogą sobie podejść 300 metrów, to tak samo mieszkańcy Płaszowa mogą się przesiąść na inne linie, a nawet podchodzić nigdzie nie muszą, bo na tych samych przystankach co 185 się zatrzymuje mają 115/287, 192/292, 501. Jak już kiedyś na forum wspominałem pocięcie 115 na dwie linie już byo w roku 1999 (115 od Witkowic do Cm. Rakowickiego i dalej 195 do Biskupinskiej), pomysł nie jest więc robiony specjalnie pod KSW. A kolejne linie przelotowe obok KSW sensu nie mają w świetle tramwaju, który niedługo pojedzie na Płaszów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: >I< Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.net.autocom.pl 15.01.09, 17:40 Na odcinku Hala Targowa-Wawrzyńca oraz Cm. Podgórski-Powstańców Wielkopolskich przystanki też są rozmieszczone co 300 metrów. Może więc je zlikwidujmy? W końcu każdy może podejść te 300 metrow, nie tylko studenci KSW. Natomiast idea szybkiego tramwaju nie polega na małej ilości przystanków, tylko priorytecie w ruchu, czyli zielonym światle na każdym skrzyżowaniu. A z komunikacji miejskiej mają prawo korzystać wszyscy, a Pan kr najwyraźniej niektórym tego prawa odmawia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kr Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.adsl.inetia.pl 15.01.09, 21:34 > Na odcinku Hala Targowa-Wawrzyńca oraz Cm. Podgórski-Powstańców > Wielkopolskich przystanki też są rozmieszczone co 300 metrów. Weź sobie sprawdź bo bzdury piszesz. Cm. Podgórski - Powstańców Wielkopolskich są owszem, dość blisko - ale to jest 450 metrów. O połowę więcej. Hala Targowa - Wawrzyńca? Owszem, Wawrzyńca - Miodowa jest w odległości około 300 metrów (to jedna z tych par o których wspomniałem w swoim poście). Miodowa-Ditla to już ponad 450 metrów. No i rzeczywiście Starowiśla/Dietla-Hala to druga para z tych, o których wspomniałem. Tylko że - czego nie doczytałeś - to jest trasa TYMCZASOWA. > A z komunikacji miejskiej mają prawo korzystać wszyscy, > a Pan kr najwyraźniej niektórym tego prawa odmawia. Ależ ja nikomu nie odmawiam prawa do korzystania z komunikacji miejskiej. Tylko że "poprawianie" komunikacji pod szkołą prezydenta (bo 300 metrów do przystanku to za daleko) z jednoczesnym olewaniem innych rejonów Krakowa (np. powstających dużych osiedli albo innych porównywalnych lub większych uczelni) jest co najmniej dziwne i zastanawiające. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: >I< Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.net.autocom.pl 16.01.09, 11:20 Ta "tymczasowa" trasa póki co będzie obowiązywać jeszcze kilka lat, dopóki nie zostanie wybudowana estaka tramwajowa nad torami kolejowymi w Płaszowie, a ta inwestycja według Planu Inwestycyjnego Miasta Krakowa ruszy dopiero w latach 2014-2016. Aż do tego czasu Szybki tramwaj będzie się zatrzymywał na przystankach co 300 metrów i nikt oprócz Ciebie na to nie będzie narzekał. A tak jak napisałem w poście wcześniej, Szybki tramwaj to nie przystanki co kilometr, tylko wydzielone torowisko i priotytet na skrzyżowaniach. Także jeden dodatkowy przystanek przy KSW nikomu nie zawadzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Elo <--------------------== IP: *.geol.agh.edu.pl 14.01.09, 10:11 W Wiedniu był ? Alte Donau widział ? guma.bubb.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: RitmoTC Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: 212.160.172.* 14.01.09, 11:45 Idea super, ale rozmieszczenie przystanków kontrowersyjne. Wg mnie przystanki "środkowe" powinny być przy wszystkich mostach. Przystanki końcowe po obu stronach Wisły - nie muszą być w pobliżu mostów. W ten sposób umożliwiamy przy okazji przeprawę przez rzekę w miejscu gdzie jej teraz nie ma (bilet za niższą cenę). Warto też połączyć idee tj. przystanki tramwaju z wypożyczalnią rowerów miejskich - otrzymujemy świetne marketingowo i ekologiczne rozwiązanie, które w części uniezależnia nas od bliskości węzłów komunikacyjnych. Inny pomysł to kursy tzw. zygzakiem, czyli co drugi przystanek po przeciwnej stronie rzeki. Tak załatwiamy temat kładek dla pieszych (tańszy bilet za przeprawę). W każdym razie warto temat przemyśleć bo łatwo zrobić gniota w stylu balon nad Wisłą :-) Pzdr RitmoTC Odpowiedz Link Zgłoś
barnacle.bill.the.sailor Ile będzie trawał podróż tym "szybkim" wodolotem 14.01.09, 13:27 z Tyńca do KSW ?... Czy będzie to alternatywa (czasowa) dla 112-ki ?... ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pomozcie UWAGA IP: *.ists.pl 14.01.09, 16:17 Przystanek w 1) Tyńcu - bo tam ma wille Majchrowski 2), koło Galerii Kazimierz - zeby se mogl z uczelni przeplynac 3) przy KSW bo to jego szkola (przepisal na zone teraz) ale toru kajakrskieggo nie moge rozgryzc. A moze jego babcia tam mieszka ? kto wie ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ada Re: głupiś ;) IP: *.chello.pl 14.01.09, 18:29 do Toru Kajakowego bo tam wybudował sobie piękny basen przy Kolnej, z sauny będzie korzystał :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: generał Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.09, 17:09 Czegoś tu nie rozumiem. Piszą, że ruszy już w tym roku, a jeszcze szyny nie ułożone, słupów do trakcji nie ma...na pewno w tym roku nie zdążą. Jak się wezmą do roboty, to może w następnym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pipi Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: 77.236.0.* 14.01.09, 19:47 Czy doplynie na Ruczaj? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hm Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.ists.pl 14.01.09, 22:50 doplynie na Ruczaj ale wtedy jak se Majcher daczcie tam postawi, bo inaczej to po co Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misia Re: Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: 78.151.190.* 14.01.09, 21:36 To pewnie kompletnie nieistotne, ale jak do tego tramwaju maja wsiąść np. osoby na wózkach? Albo rodzice z dzieckiem w wózku? Czy też jest to projekt ekskluzywny dla zdrowych, niedzieciatych, wysokich blondynów o niebieskich oczach? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vek Po Wiśle tramwajem i pod żaglem IP: *.ghnet.pl 16.01.09, 02:14 ciekawe w jaki sposob rozladuja sie korki w miescie, czyżby tramwaj ten mial mknac jakies 100km/h, z czestotliwoscia co 5 bedzie plywac, zabierac 1000 osób na poklad i kosztowac 20gr (10gr ulgowy...) W Bydgoszczy pływa nawet takie cacko, jak nowoczesny tramwaj napędzany energią sloneczna (jedyny na świecie) i o ile jest atrakcją turystyczną to ludzie do pracy nim nie podążają mimo korków w centrum, i dobrze zlokalizowanych przystanków (okolice dworca pkp - zatrzymuje sie 300m od Starego Rynku - przy dworcu PKS i w poblizu głównego ronda miescie, gdzie spotykają sie trasy pn-pd z wsch-zach) A Majchrowski to chyba z Tyńca i spowrotem bedzie płynął cały dzien i próbował zarządzać miastem z pokładu swego okrętu, niczym Napoleon na koniu... Odpowiedz Link Zgłoś
kontoaktywne w miejscu dzirawych ulic wykopać 21.01.09, 15:48 kanały i będziemy mieli drugą Wenecję. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: presss Panie Majchrowski obiecuje Panu ze za.. IP: 89.240.91.* 03.02.09, 18:09 ..zaniedbywanie Nowej Huty przegra Pan w tych wyborach. wazne zeby ksw było swietnie skomunikowane... glosowalem na Pana juz dwa razy. tym razem bedzie to sonik. Odpowiedz Link Zgłoś