Dodaj do ulubionych

Projekt budowy dwóch kamienic przy ul. Kupa

IP: *.kki.krakow.pl 17.11.03, 21:04
Pomysł dostosowania wysokości nowobudowanych budynków do
wysokości nsjwyższej zabudowy w kwartale oznacza zasadniczą
zmianę sylwetki miasta - czyż więc zabudowę Kazimierza należy
tak prowadzić ? Za cenę ponad 6.000 zl za m.kw. ? ! . Co
zamierza robić władza samorządowa - czy likwidacja afery w
Wydziale Architektury to jedyne zajęcie Wysokiej Rady Miasta
Krakowa i Zarządu ? Może by tak uzyskać odpowiedź od Władz które
mają obowiązek dbać o nasze Miasto. - Mieszkaniec
Obserwuj wątek
    • Gość: Siemacha Niedobrze mi się robi! IP: 149.156.184.* 17.11.03, 21:12
      Znów inwestycja i znów protesty! Ciekawe, że nikomu z "lokalnej
      społeczności" syf, dziurawe chodniki, zaszczane i zafajdane
      klatki schodowe, krzewy rosnące na gzymsach, pijaczkowie, dziury
      w zabudowie jak po bombardowaniu - nikomu, to nie przeszkadza.
      Nie słyszałem, żeby powstał Komitet Przeciwników Bródu w Centrum
      Kazimierza! Ale jeżeli pojawia się deweloper, to nagle wszyscy
      się budzą. Dlaczego? Bo jest KASA do wyłudzenia od kapitalisty.
      Najgorsze jest jednak to, że jedyną grupą, której takie
      działania są na rękę, są skorumpowani urzędnicy - to wspaniały
      argument dla nich w podbijaniu stawki łapówek za wydanie zgody
      na budowanie.
      • Gość: bartek Idioci w Krakowie IP: *.crowley.pl 17.11.03, 22:44
        Kraków dlatego jest pięknym miastem, że dawiej nie było idiotów
        oprotestowujących każdą inwestycję. Sądzę, że najbardziej by się
        cieszyli gdyby tu był skansen... ale na razie wychądzą slamsy.
      • swing Re: Niedobrze mi się robi! 19.11.03, 08:34
        > Nie słyszałem, żeby powstał Komitet Przeciwników Bródu w Centrum
        Kazimierza!

        wiele dobrych rzeczy ma miejsce poza medialnym zgiełkiem:
        np. lokalna akcja "Czysty Kazimierz"
        :-P
    • Gość: mieszkaniec Re: Projekt budowy dwóch kamienic przy ul. Kupa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.03, 23:32
      Niech oprotestują smród na Kazimierzu a nie ludzi którzy chcą
      coś zrobić dla tej dzielnicy i nie boją się zainwestować w smród.
    • Gość: OLO I Re: Projekt budowy dwóch kamienic przy ul. Kupa IP: *.nowa-wies.sdi.tpnet.pl 18.11.03, 08:08
      Dzielna Gazeta opisuje spotkanie z architektami wspaniałego
      projektu mającego ożywić Kazimierz - przedstawiono wizualizację
      ulicy Kupa, gdzie widzimy potężną sylwetkę synagogi niczym
      gotycką katedrę - chyba ktoś przesadził z zoom out, wygląda jak
      napompowana. Przypadkiem znikły równierz wizualizacje inwestycji
      ze strony gdkgroup.pl - pozostały te najmniej kontrowersyjne.
      Gdyby to miało tak wyglądać to niebyło by 200 postów

      Dziękujemy Ci GW za grafikę!
    • robertpk Re:.. no to Czas na inwestycje "właściwe" 18.11.03, 08:58
      ..czyli jakie ??

      komu mają się podobać ?

      "miłośnikom" Kazimierza ??

      Kazimierz i Kraków budowali ludzi którzy mieli i mają :

      a)kasę
      b)wolę
      c)pomysły

      co mają "miłośnicy" ?
    • Gość: tomasz Re: Projekt budowy dwóch kamienic przy ul. Kupa IP: *.ipsp.uni-hohenheim.de 18.11.03, 12:45
      jasne niech bedzie tak jak teraz brudno i syfno. po co dwie nowe
      kamienice, ktore w jakis sposob urozmaica to miejsce, lepszy
      obszarpany Krakowek jasne, broncie tego smietnika
    • Gość: PPS Sonda: czy w Krakowie powinno sie budowac? IP: *.dip.t-dialin.net 18.11.03, 13:16
      Rozumiem, ze glownym zalozeniem artykulu jest sprowokowanie pytania, czy
      w centum Krakowa powinny byc realizowane nowe inwestycje, a jesli tak to w
      jaki sposob miasto powinno wyznaczac ramy dla ich powstawania.
      Bo to, ze takie ramy powinny istniec, nie jest dla nikogo przeciez odkryciem.
      Tak samo jak odkryciem nie jest, ze reguly powinny istniec dla kazdej
      aktywnosci czlowieka zyjacego wewnatrz spoleczenstwa (np. zasada, ze
      jezdzimy samochodami po prawej stronie zwykle przydaje sie).

      Odkryciem nie jest rowniez, ze wyznaczanie tych regul jest obowiazkiem
      samorzadu, zwlaszcza, iz sa po temu instrumenty prawne (plan miejscowy,
      ktory jest prawem lokalnym). Problem tylko na tym, ze takiego prawa w
      Krakowie nie ma.
      Co wiecej, jestem pewien, ze wiekszosc inwestorow wolalaby sie poruszac
      wedle klarownych i stabilnych regul, a nie ryzykowac wlasne pieniadze bedac
      skazanym najpierw na wolne interpretacje urzednika, a nastepnie na
      opoznienia zwiazane z protestami.

      Problem Krakowa polega wiec na tym, ze takich regul nie ma i przez kilka lat
      nie udalo sie ich stworzyc. Panuje ogolna niemoc, lub ogolna niechec do ich
      wyznaczenia.

      Odnosnie inwestycji przy ul. Kupa i innych jej podobnych; nie powinnismy miec
      pretensji do inwestora o to, ze chce zmaksymalizowac swoje zyski i gotow jest
      interpretowac wytyczne na swoja korzysc. Taka jest jego rola. Pretensje
      moznaby miec do niego, gdyby te przepisy lamal. Miejmy natomiast pretensje,
      jako wyborcy, do wladz miasta, jesli nie dbaja o wyznaczenie i respektowanie
      prawa (w tym wypadku o dbalosc o tzw. lad przestrzenny).

      Co do zdania osob, ktore w sadazu wypowiadaja sie na ?nie? dla jakichkolwiek
      inwestycji w centrum; zwroccie prosze uwage, ze wartosc i atrakcyjnosc
      Krakowa polega na jego roznorodnosci. Takze architektonicznej. Na
      nawarstwieniu sie historii i ?wybudowanym? jej swiadectwie.
      Historia to nie tylko przeszlosc, ale takze terazniejszosc i dzien jutrzejszy. To
      ciaglosc. Dlatego brak obiektow z poczatku XXI wieku w tkance centrum
      miasta, bylby rowniez uposledzeniem jego historii.

      Chce zwrocic rowniez uwage, ze Krakow jako miasto jest organizmem zywym.
      Dlatego powinno sie w nim pozwalac ludziom zyc wspolczesnym zyciem i
      rozwijac.
      Rozwijac, czyli rowniez budowac. Takze nowoczesnie.
    • Gość: Wlodek Jak sie patrze na to puste zdjecie... IP: *.z067105146.nyc-ny.dsl.cnc.net 18.11.03, 14:56
      ...to az sie prosi o zabudowanie tych ziejacych pustka dziur.
      Ciesze sie, ze znalazl sie ktos, kto ma mozliwosci i ochote
      postawic cos w tym miejscu. A projekt jest moim zdaniem bardzo
      przyzwoity i czepianie sie , ze jest za wysoki jest bez sensu-
      na elewacji widac wyraznie, ze nie przekracza gabarytem ani
      wysokosci Synagogi, ani budynku na drugim koncu Kupa. Bralem
      udzial w dyskusji na Forum Internetowym GW dotczacej tego
      projektu, i mam wrazenie,ze "milosnikom" Kazimierza nie lezy do
      konca na sercu dobro dzielnicy, skoro z takim uporem probuja
      zablokowac incjatywe wnoszaca cos do dzielnicy. Coz, moze maja
      oni monopol na wiedze i objawiona im byla jako jedynym wiedza,
      jak i co nalezy budowac na Kazimierzu?
      Pozdrawiam. Wlodek.
      • o13y na mózg Wam padło 18.11.03, 17:53
        czy czytać zapomniawszy?
        Gdzie Wy jakie OPROTESTOWANIE inwestycji widzicie?
        Spotkali sie projektanci i ludzie przez nich zaproszeni. Wymienili poglądy. I
        tyle. A że mieli rózne? A dlaczego nie? To nie przedszkole. Wolno im.
        Nawiasem , jeżeli jest pozwolenie to dziś już protestować nie można . Prawo sie
        zmieniło.
        • feldkurat Nudne, banalne, przykre... 19.11.03, 11:14
          Nie widzę doprawdy powodu, żeby rozpływać się w uwielbieniu dla firmy, która po prostu zarabia kasę, w dodatku stara się na maksa zaoszczędzić na nakładach. Projekt, nawet jak się weźmie dobrego architekta, to bardzo niewielki fragment wydatków na inwestycję. Niestety w środku rewitalizowanego Kazimierza znowu powstaje coś nudnego, banalnego i nieciekawego. Wstydu nie przyniesie, ale nikt na tym oka nie zawiesi.
          DLACZEGO W TYM MIEŚCIE ARCHITEKCI POTRAFIĄ TYLKO USTAWIAĆ DOMINO!!!???
          Założę się, że za kilkadziesiąt lat - jeśli w międzyczasie Majcher i jemu podobni nie doprowadzą tego miasta do upadku - wszystkie te "nowoczesne inwestycje", razem z Sheratonem, hotelem przy filharmonii, i tym byle czym na Kazimierzu będą rozbierane jak hotel Forum, żeby ustąpić miejsca czemuś lepszemu.
    • Gość: tt Prof. Kadłuczka błogosławi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.03, 18:31
      Projekt opiniował prof. Kadłuczka /hotel Sheraton/ więc chyba wszystko OK ? ;-
      ))))
      • pingwin2809 Re: Prof. Kadłuczka błogosławi 19.11.03, 07:59
        Jako były i od pewnego czasu znowu mieszkaniec Kazka pamietający naprawdę
        zmierzchłe czasy tej dzielnicy stwierdzam,ze nie widzę przeszkód natury
        estetycznej bądz funkcjonalnej dla tak wykonywanej rewitalizacji dzielnicy. Chę
        tnie bym coś wiecej się dowiedział o zamierzeniach inwestorów przy Galerii
        Kazimierz...btw te zanieczyszczone,smrodliwe zaułki i falujące chodniki to
        jednak bym w pierwszej kolejności...
        • Gość: dora5 Re: GTC IP: Roland:* / 192.168.1.* 19.11.03, 08:13
          www2.gazeta.pl/dom/1,22106,1757375.html
    • Gość: cotam Re: Projekt budowy dwóch kamienic przy ul. Kupa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.03, 14:57
      Tam musi strasznie smierdzic..ja nie rozumiem jak mozna tam mieszkac..bleeh

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka