Gość: lolo Re: CO MYŚLICIE O TORUNIU IP: *.gemini.net.pl / *.gemini.net.pl 22.11.03, 00:54 popieramy chyba że w Toruniu represjonuje się Bydgoszczan za miejsce urodzenia lub zamieszkania - to mniej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wszedzie Re: CO MYŚLICIE O TORUNIU IP: *.net.autocom.pl 26.11.03, 12:02 To było w 1945 ciekawe prowincjonalne miasteczko. Przeniesiony z Wilna uniwersytet (ludzie). Koledzy z trudem mówili po polsku (zakazany polski podczas wojny). Czysta Wisła do pływania, wchodzili do niej tacy którzy wiedzieli jak się pływa po niej. Nauczyciele (gimn. Kopernika) znali się na swoim zawodzie. Wiele, wiele...... Odpowiedz Link Zgłoś
lothar_m Re: CO MYŚLICIE O TORUNIU 26.11.03, 16:15 mam tam rodzinę.Miejska starówka - przepiękna.Wiele się tam pozmieniało.Wokół rynku bruk, parę pubów w lecie ogródki i koncerty.Jest taka fajna tawerna nad wisłą.Mają nasze piwo w litrowych dzbankach.Jest gites. ...tylko hejnału nie grają. Poza tym dla mnie troszkę okolica monotonna. Nie lubię nizin.To chyba jakaś fobia?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Monika Re: CO MYŚLICIE O TORUNIU IP: *.waw.cdp.pl / *.waw.cdp.pl 26.11.03, 18:13 Nigdy nie byłam, ale chciałabym zobaczyć zabytkową starówkę. I zjeść pierniczka.... choć w Krakowie na Grodzkiej jest sklep z toruńskimi piernikami. Więc... moze sie skuszę :))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Billy Re: CO MYŚLICIE O TORUNIU IP: *.chello.pl 26.11.03, 21:46 Super miasto, widok starowki o wschodzie slonca z mostu Pisludskiego (szedlem z pociagu z dworca) jest niezapomnianym przezyciem!!! pozdrowionka dla Torunia i wszystkich Torunian;) Odpowiedz Link Zgłoś