Dodaj do ulubionych

dziwna sprawa z sześćsetkami

IP: *.um.krakow.pl / *.um.krakow.pl 25.11.03, 09:35
Dowiedziałem się że zostały wstrzymane kasacje niektórych już odstawionych
wagonów np; 619 stoi w hali i są prowadzone przy nim naprawy blacharskie, co
z reszą wagonów niewiadomo. Może ktoś z Was ma jakieś wiarygodne informacje
na ten temat.
Obserwuj wątek
    • adas29 Re: dziwna sprawa z sześćsetkami 25.11.03, 10:27
      Gość portalu: kofi napisał(a):

      > Dowiedziałem się że zostały wstrzymane kasacje niektórych już odstawionych
      > wagonów np; 619 stoi w hali i są prowadzone przy nim naprawy blacharskie

      NIECH TO BĘDZIE PRAWDA, błagam !!!
      • Gość: kofi Re: dziwna sprawa z sześćsetkami IP: *.energis.pl 11.12.03, 18:32
        635 pocięty, 604 kasowany a przygotowane do kasacji 632 oraz 634' dawny 634
        obecny 1202' malowany na pomarańczowo
        • Gość: ADAŚ Re: dziwna sprawa z sześćsetkami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.03, 21:53
          ale ciągle nie wiadomo co z 619+618.
          BTW - dawno nie widziałem składu 615+614 - co z nim ???
          • Gość: ADAŚ Re: dziwna sprawa z sześćsetkami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.03, 21:53
            No i co z 675+674 i ewentualnie #687
            • Gość: kofi Re: dziwna sprawa z sześćsetkami IP: *.um.krakow.pl 12.12.03, 10:01
              625-624, 675-674 oraz 687 odstawione ale na razie całe, widać je od ul.Brożka.
              615-614 jeżdżą. 618 rozbierany do kasacji a 619 nie wiadomo.
    • Gość: Impuls Re: dziwna sprawa z sześćsetkami IP: *.ramtel.com.pl / 213.241.90.* 25.11.03, 10:40
      Wybór sześćsetek przeznaczonych do kasacji też jest dziwny. Nadal jeżdżą z 1976
      czy 1977 a kasuje się np. z 1979. Być może za wcześnie zaczęto niektóre wozy
      kasować. Nie ma jasnej pewnej polityki i perspektyw zakupu nowych tramwajów.
      Trzeba mieć świadomość, że większość 105tek ukończyła, kończy lub zbliża się do
      granicy 20 letniej eksploatacji.30-40 letnie wagony z Norynbegi też muszą w
      najbliższych latach zostać skasowane. Stan taki może doprowadzić za parę lat do
      katastrofy i poważnego ograniczenia komunikacji tramwajowej. Co będzie jeździć
      po nowych odcinkach za pięć lat skoro ok. 60% taboru powinna być do 2008 roku
      skasowana.
      • Gość: kofi Re: dziwna sprawa z sześćsetkami IP: *.um.krakow.pl / *.um.krakow.pl 25.11.03, 11:21
        dokładnie tak, kasuje się wagony z 1979 (602-601), a nadal jeżdżą wagony z 1977
        czy 1976 roku takie jak 625-624.
        • Gość: mouset Re: dziwna sprawa z sześćsetkami IP: *.ghnet.pl 25.11.03, 13:00
          Może mają gorszy stan albo/i większy przebieg
      • Gość: mj Re: dziwna sprawa z sześćsetkami IP: *.spine.pl 25.11.03, 17:18
        Po jakich nowych odcinkach??
        Jeżeli miasto nie ma kasy na nowe tramwaje, to tym bardziej nie powinno
        inwestować wielu milionów złotych w nowe odcinki torowisk, po których nie
        będzie czym jeździć. Najpierw powinni odnowić tabor, a dopireo potem myśleć o
        nowych trasach i liniach. Inaczej to zupełnie nie ma sensu.
      • Gość: hw Re: dziwna sprawa z sześćsetkami IP: *.ghnet.pl 30.11.03, 21:28
        A nie zastanawiałeś się nad tym iż wagony z lat 1976-77 mogą być zrobione z
        lepszego gatunkowo materiału niż z lat 78-79 ?
    • adas29 Teorie Adasia w sprawie nie-kasacji. 25.11.03, 14:52
      Zapewne przymierzają się do ufoków na "16" i "20" hihihi.

      A może składy na "2", "7" czy "11" lub ufoki na "8" lub "24".

      Marzę dalej hahaha.
    • Gość: Michał Wojtaszek Re: dziwna sprawa z sześćsetkami IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 25.11.03, 16:15
      Po pierwsze wiek wagonu niezupełnie mówi o jego stanie. Często bywa tak, że
      starsze wozy sa w lepszym stanie od tych nowszych. Decyduje też ilość napraw
      głównych i bieżących oraz historia wozu, czyli ilość kolizji i wypadków.
      Dlatego czasem kasuje się młodsze wagony.

      Odnośnie tych przerwanych kasacji, to jeżeli jest to prawda, to bardzo dobrze.
      Czyżby panowie Majchrowski i Trzmiel, w końcu się opanowali i zdecydowali się
      przeznaczyć więcej kasy na tramwaje?

      Poza tym jeszcze jedno. Pamiętajcie, że Podgórze straciło dwa tygodnie temu
      trzy wagonu 945, 946, 947. Wozy te najprawdopodobniej zostaną odbudowane,
      jednakże do tego czasu trzeba je czymś zastąpić. Idzie zima, a to także okres,
      w którym ciężko jest utrzymać wysoką gotowość do jazdy taboru tramwajowego,
      zwłaszcza stopiątek.

      Michał Wojtaszek
      • Gość: ADAŚ Re: dziwna sprawa z sześćsetkami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.03, 18:15
        Bardzo dobrze pisze Michał.
        Jednak remont (jeżli w ogóle to jest prawda) wagonu #619 jest dobrym sygnałem.
        Może rzeczywiście Bumble Bee i Majcher zażyczyli sobie ponownie ufa na "8".
        • Gość: Michał Wojtaszek Re: dziwna sprawa z sześćsetkami IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 25.11.03, 20:13
          > Jednak remont (jeżli w ogóle to jest prawda) wagonu #619 jest dobrym sygnałem.
          > Może rzeczywiście Bumble Bee i Majcher zażyczyli sobie ponownie ufa na "8".

          Co do ósemek to nie mam nic przeciwko :D
          Ale raczej nic z tego nie wyjdzie ;(

          Michał Wojtaszek
          • Gość: Voith Re: dziwna sprawa z sześćsetkami IP: 5.2.* / *.chello.pl 25.11.03, 23:20
            dobrze Michał piszesz

            swoją drogą może się opamiętali, ze jak tak pokasują sobie 600 i trafi sie jeszcze ze dwa takie wypadki jak ostatnio, to nie będzie czym jeździć, a wiadomo ze zima to wzmożona ilość wypadków i kolizji, no i stan techniczny - jedzie w dół w zimie...
    • Gość: ADAŚ Kofi - wiesz coś więcej ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.03, 20:37
      I jak Kofi, dowiedziałeś czegoś więcej w sprawie "sześćsetek".
      Interesuje nas WSZYSTKO na ten temat.
      • Gość: kofi Re: Kofi - wiesz coś więcej ? IP: 62.29.232.* 30.11.03, 20:57
        Na razie nic się nowego nie wydarzyło, 619 stoi w hali i ma robione poprawki
        blacharskie. Nadal ma naklejone numery. Wagon 1202' dawny 634 też przechodzi
        retusz blacharski. Z innych sześćsetek; 601, 602 są "rozebrane" i oczekują na
        pocięcie. Wstrzymano demontaż 604 i 635. Napewno do kasacji pójdą 634' dawny
        1202 (tyrystorowy) i ponoć 603. Co do reszty wagonów odstawionych tj; 618,
        632, 633, 674, 675, 687 nie ma decyzji, być może kilka zostanie przerobionych
        na wagony techniczne. Ciekawostką może być fakt że ponoć teraz Huta będzie
        oddawała wozy 105Na do Podgórza (w miarę dostaw "nowych" tramwajów).
        • Gość: ADAŚ Kofi - wiesz coś więcej ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.03, 21:04
          Dzięki Kofi za info.
          Trzymam kciuki, że na nasze ulice powrócą jeszcze nasze kochane "stopiątki en"
        • Gość: kermitou Re: Kofi - wiesz coś więcej ? IP: *.e2b.ifl.net / 195.144.131.* 30.11.03, 23:06
          a jak beda wracaly z powrotem to beda miale te same nry ???
          • Gość: kofi Re: Kofi - wiesz coś więcej ? IP: *.um.krakow.pl 01.12.03, 09:34
            W sytuacji gdyby sześćsetki poszły na NG dostawałaby numery od 701 do 725 oraz
            od 740 do 763, takie były kiedyś planowano, a teraz niewiadomo czy któryś 105N
            podzie na NG.
        • Gość: qqq Re: Kofi - wiesz coś więcej ? IP: *.net.autocom.pl 01.12.03, 11:07
          Miejmy nadzieje ze beda 105 remontować, trzeba przyznac ze bardzo dobrze sie po
          naprawie prezentują. Poza ty są pojemniejsze od bombardierów (śmieszne wydaje
          się porównanie 2x105 do bomby). W bombach pomyślano tylko o pasazerach
          siedzących, ale w Krakowskich warunkach gdzie komunikacja jest przepełniona.
          Trzeba tez myśleć o pasażerach stojących, cięzko jest sie wyminąć miedzy
          siedzeniami, a ścisk niwe pozwala oddychać. Ilośc miejsc siedzących w 105 jest
          najbardziej optymalny. Ta sama tendencja jest w autobusach, dlatego najbardziej
          pojemny jest nieeniony Ikarus.
          Pozdrawiam
          • Gość: mouset Re: Kofi - wiesz coś więcej ? IP: *.szpitaljp2.krakow.pl 01.12.03, 11:20
            Europa, panie!

            Ale w stolycy miejsc siedzących w tramach jest może 20-25 na wagon
            • Gość: qqq Re: Kofi - wiesz coś więcej ? IP: *.net.autocom.pl 01.12.03, 12:43
              niestety do Europy to dzieli nas przepaść, i jak na razie zamiast zwiększania
              częstości kursowania, czy wielkości składów mamy do czynienia z pernamentnym
              cięciem kursów, czyli od tej Europy bardziej się oddalamy....

              P.S. Gratulacje z planów ograniczenia 502, w sumie przecież na dachu jest
              jeszcze dużo miejsca...

              Pozdrowienia
          • Gość: Locutus Re: Kofi - wiesz coś więcej ? IP: *.lama.net.pl / *.lama.net.pl 02.12.03, 06:00
            Mnie zależy na jak największej liczbie miejsc siedzących - nie podróżuję
            zbiorkomem na stojąco :-P

            Więc bomba jest dla mnie idealna :-D

            Pzdr.
            LOKI
    • Gość: ADAŚ Ponawiam pytanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.03, 21:14
      Czy coś nowego w sprawie "sześćseetek", kasacji których stanowczo
      mówię "NIET" !!!
    • Gość: kofi Re: dziwna sprawa z sześćsetkami IP: *.visp.energis.pl 03.12.03, 22:36
      Na razie nic nie wiem, dziś coś robili przy odstawionych wagonach. Cała sprawa
      okryta jest tajemnicą. Jutro spróbuję się czegoś dowiedzieć.
      • Gość: ADAŚ Stan na 6 grudnia. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.03, 19:23
        Czy coś nowego w tej sprawie słychać ???

        • Gość: kofi Re: Stan na 6 grudnia. IP: *.energis.pl 06.12.03, 21:59
          Nastąpiły zmiany; nie ma już wagonów 601, 602 zostały pocięte, następne mają
          być 604 i 635. Wagon 632 jest demontowany a odstawine mają być 625-624.
          • Gość: ADAŚ Re: Stan na 6 grudnia. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.03, 22:35
            A ostatnio pisałeś, że 625+624 zostaje uratowane. Zmienia się jak w
            kalejdoskopie.
            • Gość: kofi Re: Stan na 6 grudnia. IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 06.12.03, 22:56
              sprawa jest tak kuriozalna,że sami mistrzowie z Podgórza dokładnie nie wiedzą
              co będzie z sześćsetkami
    • Gość: ewetx Re: dziwna sprawa z sześćsetkami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.03, 02:37
      Juz dwa dni cisza tna czy sie opamietali. Dzis 606+605 szalalo na 9-tce, a
      608+607 na 3-ce 677+676/koniecznie rozdzielic/ na 8-ce
      • Gość: ADAŚ Prosta sprawa ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.03, 06:30
        ... NIE CIĄĆ ICH !!!
        • Gość: kofi Re: Prosta sprawa ... IP: *.energis.pl 09.12.03, 19:37
          Niestety to nie koniec dziś zaczęli ciąć 604 oraz 635. Odstawiony został skład
          625-624
          • Gość: ADAŚ Re: Prosta sprawa ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.03, 19:54
            625+624 wczoraj widziałem na 19-06.
            • Gość: kofi Jest coraz gorzej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.03, 22:33
              Niestety kasacje posuwają się w zawrotnym tempie, pocięto 604 i 635, zaczęto
              ciąć 603, 618, 619 ten ostatni miał być przerobiony na techniczny ale uznano
              że jego stan techniczny jest bardzo zły (pęknięta rama nośna).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka