Dodaj do ulubionych

Antyukraiński protest księdza

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.07.09, 21:58
Wstyd, że ludobójstwo na Wołyniu jest zamiatane pod dywan w imię dobrych
stosunków sąsiedzkich. Ludzie którzy upominają się o to co słuszne, od razu są
stygmatyzowani przez Jaśnie Państwo z Wyborczej jako "anty". Isakowicz nie
jest antyukraiński, on tylko walczy o sprawiedliwość. Czy ludzie walczący o
oficjalną rehabilitację pomordowanych w Katyniu, są z definicji antyrosyjscy?
Obserwuj wątek
    • Gość: obserwator Re: Antyukraiński protest księdza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.09, 22:06
      A czy rajd śladami Hitlera przejdzie?
      • pendrek_wyrzutek Re: Antyukraiński protest księdza 31.07.09, 22:46
        Gość portalu: obserwator napisał(a):

        > A czy rajd śladami Hitlera przejdzie?

        Nie, bo Hitler w Polsce nie mieszkal.
        • Gość: the bil Re: Antyukraiński protest księdza IP: *.ver.abpl.pl 01.08.09, 13:16
          pendrek_wyrzutek napisał:

          > Gość portalu: obserwator napisał(a):
          >
          > > A czy rajd śladami Hitlera przejdzie?
          >
          > Nie, bo Hitler w Polsce nie mieszkal.

          pomieszkiwał na Mazurach, tam był nawet zamach na niego
      • politologist No wiesz co? Jak możesz? 01.08.09, 05:46
        Gość portalu: obserwator napisał(a):

        > A czy rajd śladami Hitlera przejdzie?

        Czyżbyś uważał Adolfa za złego człowieka? Nie bądź antyniemiecki!!!
        Staraj się zrozumieć wojenne losów obu narodów. Porozmawiaj z neonazistami, może
        wspólnie wypracujecie jakieś neutralne stanowisko

        Co do Bandery, to jego oprawcy z UPA również mordowali ludność ormiańską i
        żydowską. Co oznacza, że starali się być sprawiedliwi dla wszystkich
    • Gość: prawda Brawo ksiądz Isakowicz-Zalewski IP: 83.2.76.* 31.07.09, 22:27
      Jedyny który mówi otwarcie o zbrodniach nacjonalistów ukraińskich pod wodzą
      rzeźnika Bandery. Ludzi biorących udział w tym "rajdzie rowerowym" i
      gloryfikującym tego bandytę nie powinno sie wpuszczać na teren Polski i Unii
      Europejskiej. GW jak zwykle stronnicza chce zrobić z księdza oszołoma. 100 %
      poparcia dla księdza Tadeusza. Precz z fałszywym pojednaniem - zamiataniem
      śmieci pod dywan - nic się nie stało!
      • Gość: (.)(.) [...] IP: 89.100.239.* 31.07.09, 23:29
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: Marcin Re: trzeba zebrac ekipe i rozgonic wycieczke IP: *.izacom.pl 01.08.09, 00:42
          Lecz się na nogi, chory z nienawiści człowieku, bo na głowę to już
          zdecydowanie za późno.
    • Gość: aaxx Antyukraiński protest księdza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.09, 22:29
      Co za bzdury w tym tekście! Czy GW wie jeszcze, co to takiego obiektywizm. Np.
      w dobieraniu komentatorów, którzy nie potwierdzą z góry założonej tezy GW.
      Szkoda gadać. Dno...
    • Gość: a Isakowicz naturalnie ma rację. IP: 77.236.0.* 31.07.09, 22:30
      Wszyscy uczestnicy tego "rajdu" powinni zostać aresztowani
      bezpośrednio po przekroczeniu polskiej granicy za propagowanie
      ludobójstwa i nienawiści między narodami
      • Gość: Marcin Re: Isakowicz naturalnie ma rację. IP: *.izacom.pl 01.08.09, 00:50
        A to ciekawe - może podałbyś jakąś podstawę prawną takiego
        aresztowania? Póki co, to ty sam się kwalifikujesz do zatrzymania z
        powodu podżegania do nienawiści rasowej - chcesz bezprawnie uwięzić
        obywateli innego kraju z powodu ich narodowości.
        • chemist2 Re: Isakowicz naturalnie ma rację. 01.08.09, 14:01
          "nienawiści rasowej"?
          Słonko przegrzało główkę czy do szkoły pod górkę było?
    • o90 czekamy na rajd dzieci niemieckich 31.07.09, 22:33
      śladami Hansa Franka

      zakończenie tradycyjnie na końcu Błoń

      oczywiście w imię jewropejskiego pojednania
    • guru133 Kiedy wreszcie watykańskie nieroby zajmą się 31.07.09, 23:03
      tym czym powinni, czyli nauczaniem religii a przestaną mącić w polityce i
      judzić przeciwko sobie narody? A poza tym chciałbym przypomnieć księżulowi że
      Bandera był sojusznikiem Piłsudskiego w walce z radziecką Rosją a że podczas
      II Wojny Światowej drogi Polaków i Ukraińców się rozeszły, bywa. Ale czy
      oznacza to że nasze narody nie mogą się wreszcie pogodzić?
      • Gość: Krzysztof K. Re: Kiedy wreszcie watykańskie nieroby zajmą się IP: *.fema.krakow.pl 31.07.09, 23:44
        W tym wypadku to ksiądz Isakowicz - Zaleski ma rację. Szanowny Panie guru133, to
        nie Bandera był sojusznikiem Piłsudskiego a Semen Petlura. Bandera był postacią,
        której nie należy gloryfikować. Zresztą co nas to w końcu obchodzi, możecie
        sobie na Ukrainie obchodzić nawet rocznicę powołania dywizji SS - Galizien, ale
        robienie rajdu im. Bandery przez teren Polski to już przesada. Nasze narody mogą
        i powinny się pogodzić, ale nie w taki sposób. W każdym narodzie znajdą się
        prawicowi i nacjonalistyczni ekstremiści, ale szczerze mówiąc dziwię się
        wybitnemu historykowi Jarosławowi Hrycakowi, że podgrzewa tę nacjonalistyczną
        histerię.
      • Gość: Kenneth Wpadnij do psychiatry IP: *.hsd1.nj.comcast.net 01.08.09, 05:43
        z Toba jest jsk z tym Jasiem wszystko kojarzylo mu sie z d..Poduczyc
        sie tez by wypadalo prsed pouczaniem i ublizaniem innym.
        • Gość: Kenneth Re: Wpadnij do psychiatry IP: *.hsd1.nj.comcast.net 01.08.09, 05:46
          Errata post ten dotyczy oczywiscie niejakiego guru 133
    • Gość: kinga Antyukraiński protest księdza IP: *.n4u.abpl.pl 31.07.09, 23:10
      Wyborcza coraz bardziej się pogrąża. Wstyd! Jak można nazywać protest Ks.
      Isakowicza przeciwko ukrytym przejawom odradzającego się coraz bardziej
      nacjonalizmu na Ukrainie, antyukraińskim protestem??? To skandal. Brak
      jakiegokolwiek obiektywizmu. Nie dziwię się, że coraz więcej ludzi bojkotuję
      tę gazetę, nazywając ją wybiórczą. Mam wielu przyjaciół na Ukrainie którzy
      sami zauważyli nasilanie się antypolskich działań. Ostatnio będąc w Kijowie ze
      znajommi, zostaliśmy nagle zaatakowani przez jakąś kobietę, która słysząc j.
      polski zaczęła nas wyzywać od polskich bandytów i plując na nas wrzeszczała
      cały czas żebyśmy wracali do swojego kraju i natychmiast wynosili się z
      prawosłanej Ukrainy. Nikt z przechodzących obok nie zareagował. Można
      powiedzieć, że to odosobniony przpadek, gdyby nie to, że takich incydentów
      jest więcej. Swoją drogą ciekawe właśnie jest przyciąganie dzieci i młodzieży
      przez takie niby niewinne akcje jak rajd rowerowy do propagowania jakiś
      ideologii. Większości z nich na takie wakacje nigdy nie byłoby satć, więc
      łatwo ich "kupić".
      • Gość: Marcin Re: Antyukraiński protest księdza IP: *.izacom.pl 01.08.09, 00:44
        No popatrz, to wypisz wymaluj jak w Polsce - tyle tylko, że u nas
        raczej wyzywa się "obcych" od Szwabów i Żydłaków, względnie
        od "banderowców". Reszta bez zmian.
        • aqrat1 Re: Antyukraiński protest księdza 01.08.09, 10:19
          Gość portalu: Marcin napisał(a):

          > No popatrz, to wypisz wymaluj jak w Polsce - tyle tylko, że u nas
          > raczej wyzywa się "obcych" od Szwabów i Żydłaków, względnie
          > od "banderowców". Reszta bez zmian.


          a tu sie mylisz i nie podciagaj zbrodni UPA pod polski szowinizm.
          Czy mozliwe byloby gloryfikowanie Miloszewicza, albo urzadzanie
          rajdow pod jego imieniem w Bosnii i Hercegowinie? Miloszewicz jest
          ciagle bohaterem dla wielu Serbow, jest rowniez zbrodniarzem
          wojennym, dokladnie tak samo jak UPA.

          To tez ci nie przeszkadza i sie calkowicie zgadzasz z decyzja wladz
          miasta Tarnopola.

          www.dziennik.pl/swiat/article374598/Ukrainski_Tarnopol_uczci_SS_Galizien.html
    • Gość: duchypomordowanych Słuszny protest księdza Zaleskiego! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 31.07.09, 23:17
      W pełni popieram działania ks. Isakowicza -Zaleskiego!
      Jedyny sprawiedliwy wśród polskich duchownych, których większość hoduje
      brzuchy a głowy chowa w piasek!
      Pojednanie z Ukraińcami -tak! ale nie! z banderowcami bestialsko mordującymi
      Polaków!
      • Gość: Marcin Re: Słuszny protest księdza Zaleskiego! IP: *.izacom.pl 01.08.09, 00:47
        Sugerujesz, że ci młodzi ludzie z Ukrainy mordowali w 1943 roku
        Polaków? Nie dość, że przejawiasz objawy schizofrenii (mówiąc o
        sobie w liczbie mnogiej, w dodatku twierdząc, że jesteś/jesteście
        duchami), to jeszcze masz kłopoty z logicznym myśleniem. Większość
        tych rowerzystów przyszła na świat kilkadziesiąt lat po wołyńskiej
        tragedii i nie ma z nią nic wspólnego.

        PS. a może tak porozmawiamy o czystkach etnicznych w Bieszczadach po
        1947 roku?
        • Gość: Kenneth Re: Słuszny protest księdza Zaleskiego! IP: *.hsd1.nj.comcast.net 01.08.09, 01:48
          Nie bardzo wiesz o czym piszesz pokrotce skoro tacy mlodzi to niech
          jada propagujac rowiesnikow a nie przezytki historyczne.Ten mieczyk
          ma dwie strony,Bandera byl zwyklym zbojem i nic i nikt nie zmieni
          tego faktu.
        • Gość: onto Re: Słuszny protest księdza Zaleskiego! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.09, 08:54
          możemy rozmawiać o Bieszczadach, bardzo chętnie. Kto tam zaczął? Ilu Polaków
          zarżnęliście rezuny, a ilu Ukraińców zginęło w walce, bo tamn nie było polskiej
          partyzantki, tylko wojsko. A Wołyniu chcecie zapomnieć, tak! Oto ukraińska,
          bandycka prawda.
    • poborowy102 [...] 31.07.09, 23:57
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • fanpanajurka Re: a może... 01.08.09, 00:08
        Nie jestem fanemczarnych tylko fanempanajurka, ale w tym przypadku ksiądz
        zasługuje na całkowite i bezwarunkowe poparcie
        .To co ostatnio wyczyniają
        pogrobowcy rezunów na Polskiej ziemi i na polskich forach to jawna agresja w
        starym gebelsowskim stylu. Precz z banderowskimi bandytami!
    • Gość: hill Antyukraiński protest księdza Zaleskiego IP: *.ghnet.pl 01.08.09, 00:36
      Ludzie, Bandera Bandera, a ludobojstwo wolynskie swoja droga.

      Przerasta mnie tupet ludzi nie znajacych historii!

      Podczas rzezi wolyńskich (od lutego 1943 do lutego 1944) Bandera NIE BRAL
      UZDZIALU, gdzyz wtedy siedzial w obozie wienziennym w Sachsenhausen az do
      grudnia 1944 r.
      Wezcie jakakolwiek encyklopedie, wikipedie i sprawdzcie, a pozniej krzyczcie o
      Wolyniu. Tak sie buduja stereotypy!

      Nie wybielam Bandery, byl kim byl, ale za rzez na Wolyniu odpowiedzialne bylo
      UPA, Roman Szuchewycz itd.


      • Gość: Marcin Re: Antyukraiński protest księdza Zaleskiego IP: *.izacom.pl 01.08.09, 00:48
        Obawiam się, że radiomaryjni fanatycy w swej antyukraińskości nie
        dostrzegą tych oczywistych faktów.
        • Gość: dudzon Re: Antyukraiński protest księdza Zaleskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.09, 07:01
          Mózg Ci wyżarła propaganda Wyborczej. Wypij sok z gumisiowych jagód to może
          otrzeżwiejesz. Myślisz kalkami, jakie podsuwają Ci redaktorzy z Czerskiej, nie
          każdy kto protestuje przeciw ukraińskiemu nacjonalizmowi, jest od razu
          radiomaryjnym moherem.
        • Gość: warszawiak Re: Antyukraiński protest księdza Zaleskiego IP: 94.254.202.* 01.08.09, 21:35
          to że bandera osobiście nie brał udziału ma według ciebie znaczenie?
          czy tylko piszesz takie głupoty, żeby zamaskować swoje prawdziwe intencje?
          www.youtube.com/watch?v=A6gl_cwxIvY
      • Gość: Kenneth Re: Antyukraiński protest księdza Zaleskiego IP: *.hsd1.nj.comcast.net 01.08.09, 01:50
        Co ma piernik do wiatraka .Siedzial i coz z tego?A wczesniej co
        robil.Przygotowywal rozbudzalalo?Kenneth
    • Gość: Marcin Re: Antyukraiński protest księdza IP: *.izacom.pl 01.08.09, 00:41
      Twierdzisz, że ci młodzi ludzie z Ukrainy mordowali Polaków na
      Wołyniu w 1943 roku? To bardzo ciekawe, a co na to lekarze?
      • Gość: liberał krakowski Re: Antyukraiński protest księdza IP: *.ghnet.pl 01.08.09, 09:43
        Marcin, a czy niemieccy neonaziści z NPD kogoś zamordowali? w ogromnej
        większości (na razie) nie...to czemu są na cenzurowanym i mówi się nawet o
        delegalizacji tej partii?...

        zarzucasz innym głupotę, a sam wykazujesz się brakiem wnikliwości. zamiast tego
        ślizgasz sie po kalkach podsuwanych przez tendencyjną Wyborczą...
    • Gość: wnuk wołynian Antyukraiński protest księdza Zaleskiego IP: *.acn.waw.pl 01.08.09, 00:55
      Jako potomek Polaków z Wołynia dziękuję księdzu Zaleskiemu za jego
      postawę - prawdziwe pojednanie polsko-ukraińskie można budować tylko
      na prawdzie, dlatego zbrodniarzy trzeba nazywać zbrodniarzami, a
      ludobójstwo - ludobójstwem ! Zbrodnie można Ukraińcom wybaczyć, ale
      nie wolno nigdy zapomnieć !
      • Gość: Kenneth Anty UPO-wski a nie Anty-Ukrainski IP: *.hsd1.nj.comcast.net 01.08.09, 01:57
        GW zeszla na dno niech nie miesza jak nie potrafi.Czyzby p.Adam
        cierpial na postepujaca demencje?Jak mamy politykow do d..media do
        d.pilnujacych cudzych interesow to kto ma sie upomniec o tych
        pomordowanych w bestialski sposob.Ukraincy pomagali ostrzegali sami
        gineli z rak rozwydrzonych pijanych krwia bandzioerow>Tego nigdy nie
        wolno zapomniec dla dobra wspolnego naszych narodow.Nigdy kosztem
        drugiego.
    • pendrek_wyrzutek Re: Antyukraiński protest księdza 01.08.09, 02:33
      Gość portalu: dudzon napisał(a):


      > Czy ludzie walczący o
      > oficjalną rehabilitację pomordowanych w Katyniu, są z definicji
      antyrosyjscy?

      Jeśli to anty-gruzińscy. Stalin i Beria byli Gruzinami.

      Problemem jest, że ofiary Katynia nie były oskarżone i skazane,
      więc nie potrzebują rehabilitacji. Poza tym, który
      sąd ma prawo wydawać wyrok o ich niewinności? Rosyjski,
      polski czy gruzinski?
    • Gość: Krakus Bandera to czysty patriota IP: 83.13.74.* 01.08.09, 05:28
      "Nie palił, nie pijał, Polaków zabijał" istna Feng-shuja, tylko brać przykład
      Patronem niemieckiego odcinka powinien zatem zostać Adolf Hitler, również nie
      palący abstynent. A dla wielu Niemców bohater, więc z nimi też powinniśmy
      dochodzić do prawdy historycznej na drodze consensusu?
    • Gość: Holt_ wegetarianie - jedźcie szlakiem Hitlera IP: 213.172.178.* 01.08.09, 07:36
      do Gierłoży!

      Fuehrer był znanym propagatorem zdrowej żywności, nie jadał mięsa.
      Patron jak znalazł.

      • Gość: art Re: zrobić rajd donca!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.09, 08:01
        można zrozumieć pamięć Ukrainców o swoich wodzach, ale bez przesady, doniec-to
        ukrainski rosenberg, w jego ideologii, polacy zasługiwali na śmierć, a bandera
        był jego wyznawcą!!a jak daleko siegała nienawiść? jak Polacy wyjeżdżali z
        ukrainy [np. na stacje] jeszcze ich rezuny rżneły, wiedząc-że wyjeżdżają
        bezpowrotnie.... robimy wojne z rosjanami o 20 tysięcy ludzi [np. Katyń], a te
        150 000-250 000 Polaków, pomordowanych w bestialski sposób [ordy
        dzyngis-chana, były miłosierne w porównaniu do sposobów stosowanych przez
        ukrainców...] kładziemy na karb zgody między narodami...Trzeba przyznać że
        polityka władz polskich wobec ukrainców, była nie w porządku, ale polityka
        dzisiejszych decydentów jest nie w porządku wobec naszych rodaków pomordowanych
        w okrutny sposób, i dupolizstwo panów kaczynskich wobec ukrainców jest co
        najmniej nie na miejscu.
    • mieczyslawkaplicki Antyukraiński protest księdza Zaleskiego 01.08.09, 07:55
      Wieczna chwała i cześć ks.T.Zaleskiemu za pamięć o wielu tysiącach Polaków
      wymordowanych na Wschodzie przez ukraińskich bandytów z UPA.
      Kto dzisiaj pamięta ilu ukrainców w mundurach niemieckich czekało na
      wymordowanie warszawiaków czy krakowian np.w styczniu 1945 roku.
      • freeskawiniak Re: Antyukraiński protest księdza Zaleskiego 01.08.09, 08:09
        mieczysławiekaplicki szlag mnie trafia na taką argumentację najprostszym
        sposobem odpowiedzi jest odwrócenie "sensu" Twojego postu ale udzielę Ci dobrej
        rady poczytaj historię i dowiesz się co działo się wcześniej i skąd te animozje
        !!!!!!!!!!!!!
        • Gość: Gatsby Re: Antyukraiński protest księdza Zaleskiego IP: *.ghnet.pl 01.08.09, 09:52
          "animozje", dobre sobie...nikt tu nie idealizuje polityki II RP wobec Ukraińców,
          ale równie dobrze można by usprawiedliwiać choćby ataki IRA na londyńskich
          cywilów...zrozumiałby jeszcze gdyby Bandera walczył z polskim Wojskiem, albo
          przynajmniej uzbrojonymi mężczyznami, ale on i jemu podobni zabijali w sposób
          absolutnie barbarzyński dzieci, kobiety i starców...nie bombą, ale kosą,
          siekierą i nożem...z niesłychana dozą sadyzmu...
        • mieczyslawkaplicki Re: Antyukraiński protest księdza Zaleskiego 01.08.09, 14:33
          re.freeskawiniak
          Żołądkujesz się frajerze i bardzo dobrze oto chodziło.Niechże wreszcie
          "pieszczochy" ukraińskie wynoszą się do komunistów pomarańczowych.
    • wronskipacewicz nie antyukraiński tylko przeciw mordercy Polaków 01.08.09, 09:19
      jest to pewna drobna rożnica panie funkcjonariuszu wydziału
      propagandy
    • Gość: Stan A oże tak rajd po Polsce szlakami Hitlera? IP: *.bagu.cable.ntl.com 01.08.09, 09:46
      W wykonaniu dzieci niemieckich na rowerach?
      Rajd szlakiem Batu-Chana, dzieci mongolskich? Wszak facet wielkim
      Mongołem był...
      • aqrat1 Re: kolejny antyukrainski artykul 01.08.09, 10:11

        www.dziennik.pl/swiat/article374598/Ukrainski_Tarnopol_uczci_SS_Galizien.html

        Ukraiński Tarnopol uczci SS Galizien
        Nie tylko Lwów upamiętnia dywizję Hałyczyna. Pamiątkowa tablica ku
        jej czci pojawi się także w Tarnopolu. O ile jednak we Lwowie
        plakaty z herbem dywizji zostały wywieszone z inicjatywy jednej z
        partii politycznych, o tyle w Tarnopolu z pomysłem wystąpiły władze
        miasta.



        "ks. Piotr Pawliszcze, dziekan krakowsko-krynicki Kościoła
        greckokatolickiego
        Jest mi smutno, że katolicki duchowny prowadzi akcję, która z
        pewnością nie służy pojednaniu Polaków z Ukraińcami i zrozumieniu
        wojennych losów obu narodów."

        ksiedzu smutno??? A czystki etniczne na Wolyniu tez nalezy
        przemilczec. To nie chodzi o walke ludzi Bandery z AK, tylko
        przemyslana z skrupulatnie realizowana czystka etniczna na ludnosci
        polskiej. W tej masakrze UPA zabijalo takze Ukraincow z rodzin
        mieszanych polsko-ukrainskich. No ale ksiedzu nie zal, wazne zeby
        wielka Ukraina byla. Wielka Serbia Miloszewicza i Wielka Ukraina
        Bandery.
    • czesiekkk Re: Antyukraiński protest księdza 01.08.09, 10:08
      O zbrodniach ukraińskich na Wołyniu, pierwszy raz dowiedziałem się od ojca,
      którego rodzina podobnie jak i sąsiedzi (tarnowskie) pomagała uciekającym
      Polakom. Oni dowiedzieli się od tych co przeżyli i uciekli.
      Przyprawianie "gęby" antyukraińskiej ks. Zaleskiemu jest czymś niesmacznym,
      wręcz niewyobrażalnie głupim. Nie można winić kogoś za to, że w Wolnej Polsce
      wspomina o straszliwej śmierci tysięcy Polaków i protestuje przeciwko "rajdom
      rowerowym".
      Zresztą rajdy i festiwale pokazują słabość naszego państwa, które na nie przyzwala.
      • aqrat1 Re: zdumiewajace jest to 01.08.09, 10:38
        ze zacytowani Ukraincy w Polsce, ksiadz i profesor ani slowem nie
        wspomnieli, ze taki rajd jest przynajmniej "niezreczny" ze wzgledu
        na historie.

        Wyglada na to ze zarowno ks. Piotr Pawliszcze i prof. Grzegorz
        Hryciuk nie dopatruja sie niczego bulwersujacego w dzialaniach UPA
        na Wolyniu.
        Jak mozna laczyc ze soba protest przeciwko zbrodniom i jej autorom z
        niechecia do Ukrainy? Z rak UPA gineli takze Ukraincy myslacy
        inaczej niz banderowcy.

        prof. Grzegorz Hryciuk, historyk z Uniwersytetu Wrocławskiego:
        "Bo co dadzą te protesty? Czy rodziny ofiar pomordowanych na Wołyniu
        faktycznie będą miały satysfakcję, jeśli w taki sposób upamiętnia
        się ich krewnych?"

        co za wypowiedz! w takim razie po co ten rajd, po co gloryfikowanie
        zbrodniarzy? To zwyczajne lajdactwo powolywac sie na ofiary Wolynia
        w celu obrony dobrego imienia zbrodniarzy!

        "Po obu stronach powinno też znaleźć się miejsce na wybaczenie."

        A komu wybaczac, komu? Nie wierze, ze zwyczajni pozadni Ukraincy
        sami z siebie palili polskie wioski i zabijali kobiety, starcow i
        dzieci. Im nie mam czego wybaczac to pozadni ludzie.
        A czego chce pan historyk, gloryfikacji zbrodniarzy UPA czy SS
        Galizien, korej w Tarnopolu wladze miasta ufundowaly pamiatkowa
        tablice. Zbrodniarzy sie osadza a nie zapomina o nich. Osadza tak
        jak Miloszewicza, Pol Pota, Hitlera
    • Gość: the bil Wyborcza szuka sojuszników w walce z KK IP: *.ver.abpl.pl 01.08.09, 13:20
      i znajduje, wszyscy sie cieszą w GW jak znajdzie się kij na KK
    • mieczyslawkaplicki Re.Freeskawiniak 01.08.09, 14:43
      Nie poruszyłem ukraińców,a ubolewałem nad pomordowanymi Polakami przez
      bandytow z UPA.Skoro cię to dotknęło "pieszczochu" ukrainskich bandytów
      to b.dobrze.Jak się nie podoba Freeskawiniakowi (czyżby ze Skawiny?)to
      wynocha z Polski do "pomarańczowych" komunistów.
      • bombullo Re: Re.Co sie dzieje? 01.08.09, 15:08
        Jeden ksiadz ma odwage w imie sprawiedliwosci powiedziec "nie"
        potomkom ukrainskich bandziorow bo "nasi" rzadzacy,bo "nasi"
        iluminarze i oswieceni "Duchem Swietym" nabrali wody do paszcz i
        Ukraincy sa cacy.A oni zwyczajnie maja nas w zopu i lekcewaza na
        kazdym kroku.
        Nawet "Prawy i Sprawiedliwy" z idiotycznym grymasem na puculowatej
        facjacie nie ma odwagi powiedziec prawdye w oczy swoloczy z nad
        Dniepru.
        A zaczal to dziadostwo chyba Ob.Kwasniewski byly prezedent IIIRP.
        Przyjaciele...qerwa amore i mac do qpy!
        Czy ci cyklisci dostali wizy wjazdowe na teren UE?Klikam o Polsce
        bo Niemcy w koncu wspolpracowali z banderowcomi i to ich pewnie
        cieszy.

        Ciekawe co by Ukraincy powiedzieli gdybysmy zorganizowali wycieczke
        cyklistow sladami Boleslawa Chrobrego do Kijowa?
      • freeskawiniak Re: Re.Freeskawiniak 01.08.09, 17:09
        mieczyslawkaplicki napisał:

        > Nie poruszyłem ukraińców,a ubolewałem nad pomordowanymi Polakami przez
        > bandytow z UPA.Skoro cię to dotknęło "pieszczochu" ukrainskich bandytów
        > to b.dobrze.Jak się nie podoba Freeskawiniakowi (czyżby ze Skawiny?)to
        > wynocha z Polski do "pomarańczowych" komunistów.
        Hm....muszę Ci przypomnieć że "pomarańczowi"komuniści zostali określeni przez
        obecnego Prezydenta RP mianem strategicznego partnera przykro mi że używasz
        obcych mi terminów no ale jeśli brakuje argumentów to najłatwiej poniżyć
        tak....niemniej jednak zapraszam Cię do poważnej polemiki.
        pozdrawiam
    • Gość: milon Re: Antyukraiński protest księdza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.09, 15:20
      Brawo ksiądz Isakowicz
      Mówię stanowcze nie Gazecie Koszernej starającej się przyprawić gębę każdemu kto
      myśli inaczej
    • Gość: Ktosiek Antyukraiński protest księdza Zaleskiego IP: *.chello.pl 02.08.09, 02:39
      Nie przepadam za księdzem Zaleskim, ale ma racje. Mój dziadek uciekał przed
      Ukraińcami przez San, z moim 6-letnim wtedy ojcem na rekach. Dziadek ze strony
      żony ledwo uszedł z życiem jako przedstawiciel inteligencji Tarnopolskiej. A
      obecnie departament stanu USA nakazał wszystkim polskim politykom
      "przyjaźnienie się" z Ukrainą za wszelką cenę. I ktoś już tu napisał, o pamięć
      15 000 Polaków z Katynia dbamy od 1942 roku. O rzezi 60 000 polaków mimo już
      19 lat wolności jakoś dziwnie zapominamy. Wstyd !!!
    • Gość: Elche Uoj rety, gdzie som te autorytety z Gazety IP: 93.159.132.* 02.08.09, 09:00
      z Gazety? Wybiórcza tak nieustraszenie tropi rodzimych faszystów, a dla rajdu
      dla uczczenia zbrodniarza, raczej znajduje uzasadnienie. Czy to nie jest akcja
      przeciw Isakiewiczowi, by utrwalić jego obraz w świadomości społecznej jako
      "oszołoma" za jego stosunek do lustracji. W zasadzie, to co nam taki Bandera,
      przeszkadza - uprawiał zdrowy tryb życia, taki właściwie proto-newage. To może
      zróbmy jakiś rajd - "Śladami Adolfa Hitlera" - właściwie chłop był jaroszem,
      dużo się gimnastykował i miał psa...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka