Dodaj do ulubionych

Sp 71 na rojnej

16.03.11, 21:07
Witam.

Jako ze nadeszła ta wielkopomna chwila to musze wybrac szkole dla swej pociechy. Moglby ktos podzielic sie opiniami o w/w podstawowce ? Czytalem ze jest tam nauka dwuzmianowa - jak to dzieciaki znosza ? Nie jest to zbyt meczace ?

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • binkaa Re: Sp 71 na rojnej 17.03.11, 18:56
      dwuzmianowa jest tylko w pierwszych 3 latach
      zmiennie
      w sumie przez 6 semestrów czyli 3 lata szkoły
      dziecko chodzi 3 semestry czyli 1,5 roku na godz. ok 11-12 do szkoły
      da się przeżyć :)
      • Gość: Stroskana_Mama Re: Sp 71 na rojnej IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.06.13, 16:15
        Dla rodziców gotowych na korepetycje lub uczniów genialnych szkoła jest bardzo dobra. Natomiast dla uczniów z trudnościami w nauce - nie polecam. Nauczyciele bardzo roszczeniowi zarówno w stosunku do dzieci jak i rodziców. Wspieranie dziecka dyslektycznego to tylko teoria - w praktyce dziecko nie ma ze strony nauczyciela żadnej pomocy. Opinie poradni pedagogicznej nie są respektowane. Szkoła podpisuje kontrakt z rodzicami w której liczne obowiązki rodziców uzupełniają tylko czyste teorie w zakresie działań nauczyciela. Nauczyciele nie pracują z uczniem tylko z materiałem. Ważny jest prestiż szkoły - uczniowie z problemem w nauce są eliminowani i szykanowani a nie jak to głosi szkoła wspierani. Nie sztuka mieć prymusów wśród dzieci wspieranych korepetycjami lub geniuszy ale sztuka pozostawić w uczniu słabszym szacunek do szkoły i miłość do nauki - o tym niestety w tej szkole się nie pamięta.
    • Gość: zteofilowa Re: Sp 71 na rojnej IP: 178.73.48.* 17.03.11, 20:16
      Mój starszy dzieciak poszedł śladami swojego Ojca do SP 48 na Rydzową. Kadra pedagogiczna i administracyjna to swoiste towarzystwo wzajemnej adoracji. Przez pierwsze 4 klasy totalna stagnacja. Jak słyszałem z rozmów z innymi znajomymi z osiedla jak jest natomiast w SP 71 to wściekłość we mnie wzbierała. Tak więc w ubiegłym roku młodszego syna puściłem do SP 71. Opinie nie zawiodły. Szkoła rewelacyjna !!!! Gdyby nie to, że starszy zżył się z kolegami i pozostało mu raptem 1,5 roku podstawówki przeniósłbym go z miejsca.
        • Gość: Ania Re: Sp 71 na rojnej IP: *.adsl.inetia.pl 08.11.14, 16:21
          A ja uważam, że należy się poważnie zastanowić. Szkoła nie wspiera słabszych i nie pomaga rozwijać się dzieciom poprzez rozbudzanie drzemiących w nich talentów. Szkoła definiuje geniuszy i dzieci ponadprzeciętne i głównie na nich się skupia. Reszta albo sobie poradzi, albo popadnie w depresję albo zmieni szkołę. A wiecie jak wyglądają zajęcia wyrównawcze? Nauczyciel rozdaje zaległy test, którego dziecko nie pisało z powodu choroby. Troska o dziecko w tej szkole to po prostu jedna wielka nieprawda.
    • ewaggg Re: Sp 71 na rojnej 06.07.13, 00:10
      Szkoła jest super, mam porównanie z tą, do której chodziła moja córka. Dla mojego syna to była szkoła rejonowa, niewiele wiedziałam o niej wcześniej. W pierwszej klasie wychowawczyni po kilku tygodniach obserwacji skierowała mnie do poradni, gdyż podejrzewała dysleksję, co się zresztą potwierdziło. Oprócz niej jest tam wielu nauczycieli, którzy naprawdę interesują się dziećmi i otaczają je wszechstronną opieką. Nie wiem na czym to polegało, ale wchodząc do tej szkoły czułam się dobrze, nie jak w obcym gmachu - podobnie dzieci. Polecam z całego serca.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka