Dodaj do ulubionych

Teatr to miejsce dla chorych na Łódź

IP: *.lodz.mm.pl 22.12.12, 16:24
teatr jest dla ludzi z kompleksami ktorzy chca sie poczuc lepsi tak prawda.
Obserwuj wątek
    • terleo Teatr to miejsce dla chorych na Łódź 24.01.13, 07:41
      Czy istnieje też coś takiego jak "bałódzkość"? Jest to temat jednej rozprawy doktorskiej na UŁ, Wcześniej chyba użyli tego terminu Twórcy PSTRĄGA. Neologizm pojawia się też w książce "Opowieści bałódzkie". Może folklor bałucki, tak dziś przecież zapominany, mógłby "zasilić, wzbogacić spektakl Tuwimowski. M. in. piosenka "Fabryczna dziewczyna" . Moja mama "weberka od Schejblera" śpiewała ją jeszcze po wojnie. A moje uczennice z ze szkoły zawodowej w latach 60-ych śpiewały m. in. taki tekst "Co noc i co dzień mi się marzy...". Nie ma tego tekstu w żadnym zbiorze Szewery, ale pamiętają go Panie w średnim wieku. Kilka podobnych w nastroju, klimatu miasta pamiętają byli łodzianie, jak Aurelia Scheffel, mieszkająca w Niemczech, ale na swoje 80-lecie przyjechała do Łodzi z nagraną płytką starych łódzkich piosenek. (Płytka jest dodatkiem do Jej wspomnieniowej książki, wydanej prze Tygiel Kultury).
    • Gość: M. Re: Teatr to miejsce dla chorych na Łódź IP: *.4web.pl 24.01.13, 11:27
      Owszem, dawno powinniście zorganizować warsztaty dramatopisarskie, tyle tylko, że nie pudełkowe, w starej konwencji nauczyciel - uczeń, bo to nic nie da.

I zaraz potem powinniście robić tez warsztaty krytyczne, bo problem tkwi w tym, ze o teatrze mało kto potrafi dziś pisać. W zasadzie JEDYNA dobra recenzja " Hotelu Savoy" to recenzja Michała Lachmana właśnie. A tekstów o Łodzi są setki - szkoda, ze dla was Tuwim to gó...e kabaret, on ma takie teksty, które wręcz chwytają za gardło.

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka