Dodaj do ulubionych

Kolejbusem do Zgierza

IP: *.e-box.pl 20.05.02, 08:36
Chcialem podzielic sie ze wszystkimi swoimi odczuciami, dotyczacymi
prezentacji w Lodzi "kolejbusa". Zwabiony anonsami prasowymi (m.in.
w
"Expresie Ilustrowanym" i "Gazecie Wyborczej") zjawilem sie dzisiaj o
godz. 12.45 na peronie IV Dworca Fabrycznego. Prasa zapowiadala
"prezentacje kolejbusa, hapenning, przejazdzke na trasie Lodz
Fabryczna-Zgierz z mozliwoscia powrotu na stacje Lodz Kaliska". Przy
peronie istotnie stal pojazd szynowy nazywany "kolejbusem", a na
peronie kilkuset lodzian, wielu z nich z dziecmi dla ktorych nie tylko
przejazdzka, ale samo zwiedzenie kolejbusa byloby na pewna duza
atrakcja. Oprawe muzyczna i taneczna zapewnial zespol ludowy.

Niestety, w drzwiach kolejbusa stalo dwoch roslych panow z napisem
"ochrona" i nie wpuszczalo nikogo z gapiow do srodka. Przyczyna tego
faktu stala sie jasna po zajrzeniu do wnetrza pojazdu przez szybe.
Stal tam stol na ktorym lezala swinia z jablkiem w ryju, niestety
upieczona. Staly rowniez cztery butelki wodki - zubrowki oraz
koszernej sliwowicy. Bylo jasne, ze chamstwo z peronu nie zostanie
dopuszczone do swini i wodki. Takoz po kwadransie zjawilo sie
Jasniepanstwo dla ktorych wodka i swinia byly przeznaczone. Lodzkie
VIPy wemnkely sie srodka pociagu gdzie zajely sie konsumpcja.
Zaproszeni przez prase lodzianie stali na peronie i zadowalali sie
bankami mydlanymi puszczanymi przez szczudlarzy.

Oczywiscie zapowiadana przez prase przejazdzka okazala sie dotyczyc
jedynie waskiego grona lodzkich decydentow, a nie tlumnie przybylych
"zwyklych" lodzian. Jedyna satysfakcje gapie odczuli w momencie gdy
okazalo sie, ze nowoczesny kolejbus nie potrafi odjechac z peronu sam
(moze ladunek lodzkich VIPow obzartych pieczona swinia okazal sie
zbyt
ciezki?) i bedzie holowany przez specjalnie sciagnieta w pospiechu,
wielka i brudna lokomotywe EU07. O godz. 13:45 kolejbus z cennym
ladunkiem ludzi i swin odjechal w kierunku stacji Lodz Widzew a na
peronie zostalo kilkuset ludzi, ktorzy zamiast obejrzec autobus
szynowy, mogli sobie obejrzec chamstwo i arogancje wladzy. Mam
osobiscie nadzieje, ze holowany kolejbus utknal gdzies po drodze i
Jasniepanstwo napasione swinina i napojone zubrowka musialo
przedzierac sie przez krzaki w kierunku najblizszej ulicy.

Oczywiscie nikt z organizatorow ani zaproszonych gosci nie zdobyl sie
na przeprosiny w stosunku do zawiedzionych lodzian, ktorzy przybyli
liczac - zgodnie z zapowiedziami prasowymi - na ciekawa impreze
dostepna dla ogolu. Ja w kazdym razie jestem gleboko zniechecony do
bydgoskiej firmy produkujacej tabor kolejowy, i pozostane na razie
wierny starym En57, ktore trase na Lodz Widzew potrafia pokonac o
wlasnych silach.


Obserwuj wątek
    • michal.ch Re: Kolejbusem do Zgierza 20.05.02, 08:58
      Na komunikacji jest podobny wątek, więc odpowiedzi nie będę powtarzał.
      W skrócie powiem tylko, że sam nie wiem kto okazał się większą świnią - czy to
      biedne zwierze na tależu, czy może prezydent.
      • Gość: kokos Re: Kolejbusem do ZgierzaLOTrzadzi IP: *.lodz-polnoc.sdi.tpnet.pl 20.05.02, 09:27
        poiwem wam tak tak czy inaczej go sie pomaluje nie wazne gdzie bedzie stał :)LOT
    • ob.serwator Re: Kolejbusem do Zgierza 20.05.02, 09:55
      Gość portalu: PKP napisał(a):

      > Niestety, w drzwiach kolejbusa stalo dwoch roslych panow z napisem
      > "ochrona" i nie wpuszczalo nikogo z gapiow do srodka. Przyczyna tego
      > faktu stala sie jasna po zajrzeniu do wnetrza pojazdu przez szybe.
      > Stal tam stol na ktorym lezala swinia z jablkiem w ryju, niestety
      > upieczona. Staly rowniez cztery butelki wodki - zubrowki oraz
      > koszernej sliwowicy. Bylo jasne, ze chamstwo z peronu nie zostanie
      > dopuszczone do swini i wodki. Takoz po kwadransie zjawilo sie
      > Jasniepanstwo dla ktorych wodka i swinia byly przeznaczone. Lodzkie
      > VIPy wemnkely sie srodka pociagu gdzie zajely sie konsumpcja.
      > Zaproszeni przez prase lodzianie stali na peronie i zadowalali sie
      > bankami mydlanymi puszczanymi przez szczudlarzy.
      >
      > Oczywiscie zapowiadana przez prase przejazdzka okazala sie dotyczyc
      > jedynie waskiego grona lodzkich decydentow, a nie tlumnie przybylych
      > "zwyklych" lodzian. Jedyna satysfakcje gapie odczuli w momencie gdy
      > okazalo sie, ze nowoczesny kolejbus nie potrafi odjechac z peronu sam
      > (moze ladunek lodzkich VIPow obzartych pieczona swinia okazal sie
      > zbyt ciezki?)

      No tak. Jak spasła się władza widać na przykładzie Fredka Flinstona

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka