22.02.03, 00:07
Czy ja dobrze widzę, że w kilku odremontowanych
składach 2x805Na zamontowano z tyłu drugiego wagonu
iście warszawski "kwadrat" na numer linii? Czy jest o
przewidziane dla kolejnych składów? Na razie
zauważyłem, że coś takiego ma 1583/1579 oraz jakiś
skład z Chocianowic. Może ktoś ma bliższe dane?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: Ł.S. Re: Kwadraty IP: *.toya.net.pl 22.02.03, 11:49
      zamek napisał:

      > Czy ja dobrze widzę, że w kilku odremontowanych
      > składach 2x805Na zamontowano z tyłu drugiego wagonu
      > iście warszawski "kwadrat" na numer linii?

      Warszawski???
      To są typowo łódzkie kwadraty, których rozmiar nie zmienił się od lat 20 XX
      wieku! Warszawskie są inne...
      Zmienił się tylko sposób mocowania kwadratów z tyłu, bo wymyślili podwieszaną
      kasetę. Pierwszy skład - 1244+45 wysposażono w nią już w marcu(!) ubiegłego
      roku. Od tego czasu poza Elinami (gdzie są wyświetlacze) i 2505+6 dostały go
      chyba wszystkie remontowane składy.

      pzdr,
      łs
    • Gość: J.S. Re: Kwadraty IP: 212.191.37.* 22.02.03, 12:54
      zamek napisał:

      > Czy ja dobrze widzę, że w kilku odremontowanych
      > składach 2x805Na zamontowano z tyłu drugiego wagonu
      > iście warszawski "kwadrat" na numer linii? Czy jest o
      > przewidziane dla kolejnych składów? Na razie
      > zauważyłem, że coś takiego ma 1583/1579 oraz jakiś
      > skład z Chocianowic.

      Ten sklad to 3639+40. Ponadto jeszcze: 1554+77, 1600+01, 1618+19, 1713+23,
      1832+33, 2388+89 oraz wspomniany juz 1244+45. Rozwiazanie ma jedna wade - brak
      podswietlenia. W nocy numer trudno zauwazalny.

      Jan Szulew, KMST
      "cityrunner.lodz" - cityrunner.cjb.net
      • Gość: Ł.S. Re: Kwadraty IP: *.toya.net.pl 22.02.03, 13:15
        Gość portalu: J.S. napisał(a):

        > zamek napisał:
        >
        > > Czy ja dobrze widzę, że w kilku odremontowanych
        > > składach 2x805Na zamontowano z tyłu drugiego wagonu
        > > iście warszawski "kwadrat" na numer linii? Czy jest o
        > > przewidziane dla kolejnych składów? Na razie
        > > zauważyłem, że coś takiego ma 1583/1579 oraz jakiś
        > > skład z Chocianowic.
        >
        > Ten sklad to 3639+40. Ponadto jeszcze: 1554+77, 1600+01, 1618+19, 1713+23,
        > 1832+33, 2388+89 oraz wspomniany juz 1244+45. Rozwiazanie ma jedna wade -
        brak
        > podswietlenia. W nocy numer trudno zauwazalny.

        Podobną wadę miało też stare rozwiązanie. Nowe ma jednak zasadniczą zaletę -
        znaczenie utrudniony dostęp do tablicy.
        Niesie to za sobą takie korzyści jak:
        -mniejsza liczba kradzieży oraz mazania na tych tablicach.

        pzdr,
        łs
        • zamek Re: Kwadraty 22.02.03, 16:30
          To ja serdecznie przeprazam za ten "warszawski", a
          zarazem dziękuję za objaśnienie. Tylko tak dla
          chronologii - ostatnio to chyba ten z Choćków się
          uwadracił, czyż nie tak?
          • zamek miało być "uKwadracił" (nt) 22.02.03, 16:36
          • Gość: Ł.S. Re: Kwadraty IP: *.toya.net.pl 23.02.03, 01:00
            zamek napisał:

            > To ja serdecznie przeprazam za ten "warszawski"

            My nie ściągamy z Warszawy. :)

            , a
            > zarazem dziękuję za objaśnienie. Tylko tak dla
            > chronologii - ostatnio to chyba ten z Choćków się
            > uwadracił, czyż nie tak?

            Tak.

            pzdr,
            łs
      • Gość: Aleksej Re: Kwadraty IP: *.lodz.dialog.net.pl 22.02.03, 13:28
        Generalnie wole tablice z numerem lini na gorze, ale trzeba uwazac stajac z
        tylu aby na jakims lodzkim torowisku nie przygrzac w taka tablice glowa.

        Pozdrawiam,
        Aleksej
      • geograf Re: Kwadraty 22.02.03, 19:33
        W nocy nie był zauważany również numer w "tradycyjnym" położeniu...
        A teraz przynajmniej w dzień numer linii jest BARDZO dobrze widoczny- i to trzeba chwalić MPK...:-)
    • Gość: bombarder ngt 6 Re: Kwadraty IP: *.toya.net.pl 22.02.03, 17:54
      zamek napisał:

      > Czy ja dobrze widzę, że w kilku odremontowanych
      > składach 2x805Na zamontowano z tyłu drugiego wagonu
      > iście warszawski "kwadrat" na numer linii
      ______________________________________________________________________
      blad
      • michal.ch Re: Kwadraty 22.02.03, 17:59
        Kwadrat jest prostokątem. Więc w czym problem? :)))
      • zamek Re: Kwadraty 22.02.03, 18:08
        Milo - obiegowo się na takie uchwyty mawia "kwadraty",
        choć w istocie np. w Warszawie kwadratowe nie są. Zresztą
        tam, skąd przyszła nazwa, czyli na Górnym Śląsku,
        "kwadraty" też są prostokątami, i to podłużnymi.
        Dałoby się wreszcie pisać "linii"? Bardzo Cię proszę... i
        pozdrawiam :)
      • Gość: Ł.S. Re: Kwadraty IP: *.toya.net.pl 23.02.03, 01:04
        Gość portalu: bombarder ngt 6 napisał(a):

        > zamek napisał:
        >
        > > Czy ja dobrze widzę, że w kilku odremontowanych
        > > składach 2x805Na zamontowano z tyłu drugiego wagonu
        > > iście warszawski "kwadrat" na numer linii
        > ______________________________________________________________________
        > blad

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka