Gość: glubek IP: *.toya.net.pl 12.08.07, 20:54 wreszcie! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: łażej Re: Manufaktura: mamy zgodę na przystanek IP: *.retsat1.com.pl 12.08.07, 21:54 Co do zebry to hosanna :) A co do hm... quasiestakady - jakoś nie potrafię sobie wyobrazić takiej konstrukcji, która nie przysłaniałaby pałacu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magik To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja!!! IP: *.retsat1.com.pl 12.08.07, 22:24 To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Skit Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: 195.69.82.* 13.08.07, 00:05 Wez sie uspokoj, chlopczyku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magik Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.retsat1.com.pl 13.08.07, 12:25 Nie czytaj, nie odpisuj, nie denerwuj się. Postaram się to samo robić w stosunku do Twoich wypowiedzi. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
ukalo Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! 13.08.07, 06:03 Gość portalu: magik napisał(a): > To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja!!! Faktycznie dramatyczna sprawa, tramwaj będzie się tam zatrzymywał, gdzie ludzie tego potrzebują. Trzeba temu koniecznie zapobiec! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magik Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.retsat1.com.pl 13.08.07, 12:20 No lepiej jak tramwaj będzie się zatrzymywał co 50m lub częściej, bo Franek czy Zenek ma tu bliżej do pubu!!! A nie zauważyłeś że ludzie potrzebują wyściąć przy: * banku PKO - przystanki al.Kościuszki/6-go sierpnia * placówce PZU - przystanki al.Kościuszki/PZU * sądzie rejonowym - przystanki al.Kościuszki/budynek sądu itd. Trzeba zachować trochę zdrowego rozsądku, albo "szybki tramwaj", albo przystanki co 50m (i dajmy sobie wówczas spokój z tą budową). Co do Manufaktury, spacerek młodzieży nie zaszkodzi (może gdzieś spalą te chipsy i inne fast foody), natomiast z placówek PZU i PKO korzysta wiele osób w podeszłym wieku (tzw. mocherków - jak nie kumasz) dla których "wycieczka" od Zielonej, Struga, czy Zamenhofa sprawia często kłopot. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niema gik Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.08.07, 12:26 > No lepiej jak tramwaj będzie się zatrzymywał co 50m lub częściej Tak, bo to rzeczywiscie to samo, co przystanek przy manufakturze. To ci dopiero analogia! Widac, gdzie cie boli, nie lubisz manufaktury ojejku jej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magik Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.retsat1.com.pl 13.08.07, 15:24 Lubię czy nie lubię to moja sprawa. Czasami tam bywam i spacer od przystanku przy Lutomierskiej mnie nie męczy. Podobnie jak od Reala (Piłsudskiego) do krańcówki przy Wydawniczej, czy z Pasażu Łódzkiego (JPII) do dworca kaliskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niema gik Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.08.07, 15:27 aha, no to jak jednym jest zle, to niech innym tez bedzie, a co Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magik Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.retsat1.com.pl 13.08.07, 17:00 > aha, no to jak jednym jest zle, Tylko jeden?!? A inne to mają super dojazd!!! Tesco na Widzewie? Carrefour na Kolumny? Niemalże do wszystkich marketów trzeba zapychać pieszo. Dlaczego mamy robić wyjątek, jednocześnie burząc istniejący układ komunikacyjny. Fakt "super rozwiązanie" z tymi światłami przy Lutomierskiej - ale tu wystarczy kogoś "ze zdrowym rozsądkiem", aby odpowiednio ustawić sterownik (zapewne ulegnie to zmianie po budowie ŁTR). Ale tworzenie dodatkowego przystanku tylko dla widzimisia większej lub mniejszej garstki ludzi to lekka przesada. W jakiej odległości od Lutomierskiej on będzie? 50, a może 80 metrów. Zanim ten tramwaj ruszy to już musi hamować. > to niech innym tez będzie, a co Inne markety sobie jakoś radzą. Darmobusy mają i kijentele sobie zwożą. Dlaczego Manufaktura ma mieć inaczej? IKEA na Pabianickiej planuje (przyjanmniej jeszcze do niedawna planowała) wybudowanie krańcówki tramwajowej tylko po to aby pozyskać "środek transportu". Tym z manuf. nawet dróg niechciało sie porządnie odnowić, nie wspominając o jakiejś krańcówce (choćby autobusowej) aby "ściągnąć" część komunikacji miejskiej z centrum miasta (patrz Plac Wolności). Najłatwiej wymagać, burzyć i niszczyć. Bo jak inaczej można nazwać to co robi Manufaktura, i to że ew. budowa przystanku odbędzie się kosztem Parku Staromiejskiego!!! W tym mieście chyba za dużo mamy zieleni? Szkoda tylko, że tak wiele osób w tym mieście widzi tylko swój czubek nosa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aleksej Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.lodz.dialog.net.pl 13.08.07, 17:40 > Najłatwiej wymagać, burzyć i niszczyć. Bo jak inaczej można nazwać > to co robi Manufaktura, i to że ew. budowa przystanku odbędzie się > kosztem Parku Staromiejskiego!!! W tym mieście chyba za dużo mamy > zieleni? Szkoda tylko, że tak wiele osób w tym mieście widzi tylko > swój czubek nosa. Nie pisz glupot, to miasto chce zmiane przebiegu zachodniej, tak aby ja odsunac od palacu Poznanskiego i slusznie. Przebudowa zachodniej w tym miejscu, jak i budowa nowego przystanku bedzie wspolfinansowane przez Apsys, ktory juz wybudowal czesc Karskiego (budowe reszty odklada ZDiT) oraz obecnie remontuje Drewnowska. Aleksej Odpowiedz Link Zgłoś
krzysztofbla Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! 13.08.07, 17:57 > to miasto chce zmiane przebiegu zachodniej, tak aby ja odsunac od palacu Poznanskiego i slusznie. Mam inne zdanie w tej kwesti > Przebudowa zachodniej w tym miejscu, jak i budowa nowego przystanku bedzie wspolfinansowane przez Apsys, Moje znanie w temacie przystanku już znasz > ktory juz wybudowal czesc Karskiego (budowe reszty odklada ZDiT) oraz obecnie remontuje Drewnowska. Szkoda że odbyło się to po wcześniejszych przepychankach na linii UMŁ-Apsys Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: P.B. Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.pai.net.pl 13.08.07, 23:57 > Mam inne zdanie w tej kwesti [...] > Moje znanie w temacie przystanku już znasz Coz za konstruktywna wypowiedz! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: P.B. Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.pai.net.pl 13.08.07, 23:56 Ale o czym z toba dyskutowac, skoro dla ciebie manufaktura to tylko kolejny market? Skoncz wasc, wstydu oszczedz. Nie podoba ci sie przystanek przy manufakturze to sie przesiadz do samochodu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niema gik Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.07, 11:20 > > aha, no to jak jednym jest zle, > Tylko jeden?!? Przykro mi ale nie potrafisz czytac ze zrozumieniem (co wiadomo zreszta nie od dzis) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magik Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.retsat1.com.pl 14.08.07, 13:56 jak jeszcze kilka osób na tym forum Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.lodz.msk.pl 13.08.07, 17:12 > Trzeba zachować trochę zdrowego rozsądku, albo "szybki tramwaj", > albo przystanki co 50m (i dajmy sobie wówczas spokój z tą budową). > > Co do Manufaktury, spacerek młodzieży nie zaszkodzi (może gdzieś > spalą te chipsy i inne fast foody), natomiast z placówek PZU i PKO > korzysta wiele osób w podeszłym wieku (tzw. mocherków - jak nie > kumasz) dla których "wycieczka" od Zielonej, Struga, czy Zamenhofa > sprawia często kłopot. 1. W Manufakturze osób starszych widziałem sporo. Sporo było też turystów, którym lepiej nie narzucać spaceru wzdłuż Zachodniej- bo to antypromocja miasta. 2. Przystanek między Lutomierską a Legionów to jeden z najdłuższych przystanków tramwajowych w Łodzi i najdłuższy w centrum. 3. Ilość osób odwiedzających Manufakturę jest nieporównywalna z ilością odwiedzających wspomniane przez Ciebie instytucje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.lodz.msk.pl 13.08.07, 17:08 Będzie jechał dłużej może 60 sekund. Faktycznie dramat. Aż 60 dłuuuugich sekund. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: An. fatalnie!!! IP: *.adsl.inetia.pl 12.08.07, 21:57 fatalnie!!! ruch bedzie jeszcze mniej płynny = większe korki = wieęej spalin. No ale to juz zbyt trudne dla niektórych, aby zrozumieć Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tauro pierwszeństwo dla tramwajów i pieszych IP: *.rainbownet.pl 12.08.07, 22:00 i tak są i będą korki więc przejście nic nie zmieni. poza tym przecież ma być instalowana "zielona linia" tak reklamowana przez miasto. skoro jest taka super więc nie widzę prolemu z przejściem Odpowiedz Link Zgłoś
ukalo Re: fatalnie!!! 13.08.07, 06:04 Gość portalu: An. napisał(a): > fatalnie!!! ruch bedzie jeszcze mniej płynny = większe korki = > wieęej spalin. No ale to juz zbyt trudne dla niektórych, aby > zrozumieć Jeśli przestaniesz tamtędy jeździć, aktywnie przyczynisz się do zmniejszania korków. I dla twojej wiadomości: tramwaje też zmniejszają korki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: luz casal Manufaktura: mamy zgodę na przystanek IP: *.toya.net.pl 12.08.07, 22:08 Ciekawe, jak zamierzają odsunąć od pałacu jezdnię nie wycinając pasa drzew w parku??? Nie tak dawno zarzekali się, że zabytkowego parku nie ruszą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: q Re: Manufaktura: mamy zgodę na przystanek IP: *.toya.net.pl 12.08.07, 22:13 jaki on tam zabytkowy, po wojnie go zrobili na terenie po wyburzonych przez Niemców Żydowskich domach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Manufaktura: mamy zgodę na przystanek IP: 195.69.82.* 12.08.07, 22:19 Naucz sie czytac - jest napisane, ze KOSZTEM fragmentu parku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karol Re: Manufaktura: mamy zgodę na przystanek IP: 82.160.245.* 12.08.07, 22:41 Można by przesunąć to jezdnię z 20 metrów. Wyburzyć kamienicę 12/14 i 10. Zachodnią pociągnąć łukiem do Podrzecznej 14, zamknąć Ogrodowa dla ruchu przed pałacem, usunąć stacje benzynową i zrobić spory plac spacerowy. Szerokość Zachodniej to 25 metrów. szerokość kamienicy 12/14 to ok. 21 metrów. Wszystko by sie zmieściło a miasto zyskało by reprezentacyjne miejsce. Odpowiedz Link Zgłoś
minigry.amor.pl ok... 12.08.07, 22:53 Ci co wysiadają do Manu zwolnią tramwaj i odciązą skrzyżowanie dalej. Ci zaś co wysiadać będą przy Placu Wolności będą mieli łatwiej i luźniej, będą odciążeni "Manufakturowcami". Ruch też będzie spójny, bo rozłoży się na dwa skrzyżowania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan Re: ok... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.07, 23:43 oby jeszcze inwestycje miasta w tym miejscu pociągnęły za sobą zainteresowanie inwestorów kwartałem po przekątnej pałacu Odpowiedz Link Zgłoś
maciekzy Tak duzego ruchu nie powinno być w centrum wogóle 13.08.07, 08:32 Czas zrezygnować z przelotowego centrum, jeśli z tego centrum ma być europejskie miasto. Ruch musi iśc dookoła al Włókniarzy i po drugiej stronie Manufaktury, a nie Zachodnią przy Ogrodowej. Tutaj ruch jedynie dla dostaw, lokalnych mieszkańców i transportu publicznego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: archifun estakada - pomysł chorego umysłu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.07, 11:31 Ta estakada to bardzo zły pomysł i dziwię się, że prezydent Tomaszewski łudzi się, że jest on dobry lub choćby możliwy ekonomicznie. Rozważającgo poważnie pokazuje, że nie posiada wyobraźni przestrzennej i wyobraźni ekonomicznej, a to źle. W kwestiach przestrzennych zachęcam prezydenta do spaceru placem w Manufakturze w kierunku parku, a następnie parkiem w kierunku Manyfaktury. Może jednak oczyma wyobraźni zobaczy, że nic nie zobaczy z każdego z tych kierunków osi widokowej łączącej zabytkowy zespół z parkiem, kiedy poprowadzi sobie wirtualną linię w poziomie ul. Ogrodowqej i Drewnowskiej o grubości estakady (ok 2m), która znajdzie się akurat na horyzoncie (poziomie wzroku) i zakryje dokładnie wszysko w widoku po obu stronach ulicy Zachodniej, im bliżej ulicy tym więcej ona zakryje. Bezkolizyjność nie jest tu żadną wartością, a napewno nie jest wartością kompensującą te szkody. W przypadku braku wyobraźni proszę zapytać architekta miasta. Proszę zapytać publicznie, by poglądy były powszechnie znane. W sprawie ekonomii panie prezydencie Tomaszewski proszę skonsultować kwestię z prezydentem Kropiwnickim, który może wytłumaczy panu związek łączący nakłady ze spodziewanymi korzyściami i czy w tym przypadku związek ten zachodzi lub nie jest kosmicznie nadwyrężony. Jako mieszkaniec tego miasta nie zgadzam się ani na skrajne marnotrastwo miejskiej kasy na działania niecelowe, ani na niszczenie przestrzeni miasta tym bardziej w jego najbardziej reprezentacyjnych rejonach. Szczególnie zaś nie zgadzam się na niszczenie wizytówki przestrzennej miasta za miejską kasę w wysokości wyjątkowo nieuzasadnionej, co samo w sobie jest nawet trudne do wypowiedzenia w sposób zachowujący jakąś logikę językową. Estakada to pomysł na rozbicie - podział przestrzeni, a nie integracje, choćby komunikacyjną. W sprawie przejść bezkolizyjnych proszę najpierw dokonać wizji lokalnej podobnych rozwiązań np. przy dworcu Kaliskim, ale także przy dworcu Fabrycznym i opowiedzieć mieszkańcom, co się Panu w nich podoba najbardziej z punktu widzenia pieszego, o którego przecież chodzi w tej sprawie. Jesli chodzi o kwestię płynności ruchu w przejściu jednopoziomowym to należałoby się raczej zająć kwestią organizacji ruchu na całym odcinku Zachodniej od Legionów do Lutomierskiej, np. zamknięciem lewoskrętów i przejazdu przez Zachodnią przy ul. Drewnowskiej wraz z likwidacją tam przejścia dla pieszych i sygnalizacji. To wystarczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: archifun Re: estakada - pomysł chorego umysłu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.07, 16:30 Nawiazując do swojej poprzedniej wypowiedzi muszę dodać, że mówiąc o grubości estakady zapomniałem dodać drogowych barier bezpieczeństwa: ok. 1 m od nawierzchni, co razem z grubością konstrukcji estakady 2m daje razem min. 3 metry - to taka kondygnacja zawieszona w powietrzu dokładnie na wysokości wzroku przed Pałacem i zespołem fabrycznym i całym zespołem obiektów Manufaktury oraz parkiem. Nic gorszego w przestrzeni miasta nie mozna sobie wyobrazić. Ludzie spoza branży oczywiście tego nie zobaczą dopuki tego nie wybudują. I właśnie dlatego - żeby nie marnować pieniędzy i co ważniejsze przestrzeni - świat juz w starożytności wymyslił ARCHITEKTÓW I URBANISTÓW, jak wymyslił lekaży do leczenia ludzi, a prawników do rostrzygania sporów Ciekawe jak skala elementu konstrukcyjnego estakady ma się do detalu pałacu Poznańskiego, czy ci pseudowizjonerzy pomysleli o tym choć raz ? Wiadukty w mieście to brak humanizmu, w europie są nie "modne". Jesli chodzi o rozrost szerokości pasów ruchu przy skrzyżowaniach to też nie można z tym przesadzać - ulice w mieście to nie autostrady, wytrzymają ile mogą, a reszta ruchu musi wyjść poza miasto. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adam Tomaszewski jest chory na głowę? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.07, 13:33 Estakade zasłaniającą pałac chce? Bezkolizyjne przejścia do przystanków, znaczy kolejne schody? Obiecuje, że jak go spotkam na ulicy, to mu coś nagadam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Manufaktura: mamy zgodę na przystanek IP: *.34.rev.vline.pl 13.08.07, 15:04 Jak spieprzą system sterowania ruchem (a napewno coś spieprzą) to przez te dodatkowe przystanki to tramwaj będzie jeszcze wolniej jeździł niż przed remontem ;D Przystanek Manufaktura ? Czy to od Lutomierskiej czy nawet od planowanego przystanku Manufaktura do samej Manufaktury jest spory kawałek więc imo żadna różnica a spacer niektórym wyjdzie na zdrowie. Chyba że zlikwidują przystanek Lutomierska ale to nie najlepszy pomysł i na to się nie zanosi. Estakada - To już lepszym pomysłem jest 10 kolejnych przystanków na ŁTR-rze niż budować estakadę :D Przede wszystkim udrożnienie ruchu w rejonie Manufaktury. 1) Zamontowali sygnalizację z kamerami za kilkadziesiąt tysięcy złotych czego sktukiem jest czerwona fala. Poprostu nie działa tak jak należy. Ktoś powinien za to beknąć. Miejmy nadzieję że przy ŁTR to poprawią. 2) Zmiana organizacji ruchu. - Drewonowska od Zachodniej do pierwszego wjazdu do Manufaktury jednokierunkowa w kierunku wschodnim - likwidacja lewoskrętu z Zachodniej w Drewnowską. - Ogrodowa od Zachodniej do Gdańskiej jednokierunkowa w kierunku zachodnim Jednocześnie poszerzenia przy skrzyżowaniu Zachodnia Ogrodowa - skoro nie chcą zamknąć centrum dla ruchu to niech tną drzewa w parku (jeszcze niedawno absolutnie to nei wchodziło w rachubę a teraz proszę - napewno będą tnąć drzewa na wysokości przystanku). Zachodnia w kierunku centrum - 2 pasy do jazdy na wprost, past do prawoskrętu w Ogrodową i 2 pasy do lewoskrętu w kierunku Północnej - razem dodatkowe 2 pasy w stosunku do stanu obecnego co daje ok 7 metrów, które trzeba zabrać z parku. Wyburzenie kamiennicy po przekątnej skrzyżowania w stosunku do Pałacu Poznańskiego i taki sam manewr z pasami (1 prawoskręt 2 do jazdy na wprost 2 do lewsokrętu). - Północna Ogrodwa w kierunku zachodnim. Tak samo - 2 pasy do lewsokrętu 2 pasy do Manufaktury 1 pas do prawoskrętu - w sumie dodatkowe 7 metrów na odcinku od Zachodniej do Nowomiejskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m. Re: Manufaktura: mamy zgodę na przystanek IP: *.tvp.pl 14.08.07, 15:26 > ...Ktoś powinien za to beknąć. Ja dziś bekłem. Pomyslałem, że kanapka z ciężkostrawnym smalcem to dobra okazja żeby właśnie za to beknąć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Manufaktura: mamy zgodę na przystanek IP: *.lodz.msk.pl 13.08.07, 17:19 ""Władze miasta zgadzają się na nowy przystanek, ale nie chcą się zgodzić na kolejne przejście dla pieszych tamujące ruch na ul. Zachodniej. - To powinien być przystanek bezkolizyjny. Taki, aby piesi i kierowcy wzajemnie nie utrudniali sobie życia - mówi Włodzimierz Tomaszewski, wiceprezydent Łodzi. Tyle tylko, że w zagłębieniu ul. Zachodniej nie można postawić ani kładki (zasłoniłaby Pałac Poznańskiego), ani wykopać tunelu (pod jezdnią płynie podziemnym korytem rzeka Łódka). - Dlatego zastanawiamy się, czy nie obniżyć torowiska tylko o jeden metr, a jezdni ul. Zachodniej nie wynieść na miniestakady do poziomu ul. Ogrodowej. Wtedy z przystanku można by się komfortowo dostać i do Manufaktury, i do parku. Niepotrzebne byłoby też przejście dla pieszych, bo auta pojechałyby estakadą nad głowami spacerujących. Na razie nie wiemy jednak, ile takie rozwiązanie pochłonęłoby pieniędzy. Aby to sprawdzić, właśnie rozpoczynamy pracę nad kosztorysem - wyjaśnia Tomaszewski."" Może niech ktoś mu takie betonowe straszydło narysuje? Efekt będzie śliczny. Zamiast wyeksponowania fabryki i połączenia (wreszcie) Manufaktury z Parkiem Śledzia, Starym Rynkiem i Piotrkowską będziemy mieli klimat rodem z warszawskiego Powiśla (spod estakady mostu Poniatowskiego). Naprawdę takiego syfu w Łodzi trzeba? Betonowej bariery zasłaniającej Pałac i fabrykę, pod którą będą zbierać się bezdomni i menele? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba I jeszcze jedno: IP: *.lodz.msk.pl 13.08.07, 17:37 Władzom miasta nie przeszkadza, że tramwaj będzie miał dodatkowy postój (zresztą słusznie). Za to zafundowanie 30-sekundowego postoju samochodom wywołuje u Tomaszewskiego wysyp durnych pomysłów, żeby tylko tego postoju uniknąć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Arewicz Re: I jeszcze jedno: IP: *.net-partner.pl 13.08.07, 21:03 Nie ma rozwiązania idealnego. Nie robiąc nic, pozostawiamy jak jest, czyli brak wygodnego połączenia Manufaktury z Parkiem Staromiejskim. Robiąc zwykłe przejście dla pieszych spowalniamy ruch na Zachodniej. Budując estakadę zaburzamy urbanistykę tego terenu i zmuszamy pieszych do pokonywania schodów oraz kontaktu z wyglądem przejścia podziemnego jak przy Centralu ("dzicy" sprzedawcy, menele, smród). Robiąc kładkę znów zmuszamy pieszych do pokonywania schodów. Niestety trzeba wybrać mniejsze zło. Centrum miasta powinno być przede wszystkim dla pieszych oraz komunikacji miejskiej, takie jest moje zdanie. Jestem za zwykłym przejściem dla pieszych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: belyall Re: Manufaktura: mamy zgodę na przystanek IP: *.toya.net.pl 13.08.07, 23:25 Odwołajcie w końcu tego baletmistrza od poronionych pomysłów - estakada w polu, estakada w parku, piesi do odstrzału. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anka Miastem rządzą nieodpowiedzialni ludzie. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:21 Zamiast ograniczać ruch samochodów w centrum, robią dokładnie odwrotnie. Odpowiedz Link Zgłoś