Dodaj do ulubionych

Manufaktura: mamy zgodę na przystanek

IP: *.toya.net.pl 12.08.07, 20:54
wreszcie!
Obserwuj wątek
    • Gość: łażej Re: Manufaktura: mamy zgodę na przystanek IP: *.retsat1.com.pl 12.08.07, 21:54
      Co do zebry to hosanna :)

      A co do hm... quasiestakady - jakoś nie potrafię sobie wyobrazić takiej
      konstrukcji, która nie przysłaniałaby pałacu.
      • Gość: magik To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja!!! IP: *.retsat1.com.pl 12.08.07, 22:24
        To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja!!!
        • Gość: Skit Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: 195.69.82.* 13.08.07, 00:05
          Wez sie uspokoj, chlopczyku.
          • Gość: magik Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.retsat1.com.pl 13.08.07, 12:25
            Nie czytaj, nie odpisuj, nie denerwuj się.
            Postaram się to samo robić w stosunku do Twoich wypowiedzi.

            Pozdrawiam.
        • ukalo Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! 13.08.07, 06:03
          Gość portalu: magik napisał(a):

          > To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja!!!

          Faktycznie dramatyczna sprawa, tramwaj będzie się tam zatrzymywał, gdzie ludzie
          tego potrzebują. Trzeba temu koniecznie zapobiec!
          • Gość: magik Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.retsat1.com.pl 13.08.07, 12:20
            No lepiej jak tramwaj będzie się zatrzymywał co 50m lub częściej, bo
            Franek czy Zenek ma tu bliżej do pubu!!!

            A nie zauważyłeś że ludzie potrzebują wyściąć przy:
            * banku PKO - przystanki al.Kościuszki/6-go sierpnia
            * placówce PZU - przystanki al.Kościuszki/PZU
            * sądzie rejonowym - przystanki al.Kościuszki/budynek sądu
            itd.

            Trzeba zachować trochę zdrowego rozsądku, albo "szybki tramwaj",
            albo przystanki co 50m (i dajmy sobie wówczas spokój z tą budową).

            Co do Manufaktury, spacerek młodzieży nie zaszkodzi (może gdzieś
            spalą te chipsy i inne fast foody), natomiast z placówek PZU i PKO
            korzysta wiele osób w podeszłym wieku (tzw. mocherków - jak nie
            kumasz) dla których "wycieczka" od Zielonej, Struga, czy Zamenhofa
            sprawia często kłopot.
            • Gość: niema gik Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.08.07, 12:26
              > No lepiej jak tramwaj będzie się zatrzymywał co 50m lub częściej

              Tak, bo to rzeczywiscie to samo, co przystanek przy manufakturze. To
              ci dopiero analogia!

              Widac, gdzie cie boli, nie lubisz manufaktury ojejku jej
              • Gość: magik Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.retsat1.com.pl 13.08.07, 15:24
                Lubię czy nie lubię to moja sprawa.

                Czasami tam bywam i spacer od przystanku przy Lutomierskiej mnie nie
                męczy. Podobnie jak od Reala (Piłsudskiego) do krańcówki przy
                Wydawniczej, czy z Pasażu Łódzkiego (JPII) do dworca kaliskiego.
                • Gość: niema gik Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.08.07, 15:27
                  aha, no to jak jednym jest zle, to niech innym tez bedzie, a co
                  • Gość: magik Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.retsat1.com.pl 13.08.07, 17:00
                    > aha, no to jak jednym jest zle,
                    Tylko jeden?!? A inne to mają super dojazd!!! Tesco na Widzewie?
                    Carrefour na Kolumny? Niemalże do wszystkich marketów trzeba
                    zapychać pieszo. Dlaczego mamy robić wyjątek, jednocześnie burząc
                    istniejący układ komunikacyjny. Fakt "super rozwiązanie" z tymi
                    światłami przy Lutomierskiej - ale tu wystarczy kogoś "ze zdrowym
                    rozsądkiem", aby odpowiednio ustawić sterownik (zapewne ulegnie to
                    zmianie po budowie ŁTR).
                    Ale tworzenie dodatkowego przystanku tylko dla widzimisia większej
                    lub mniejszej garstki ludzi to lekka przesada. W jakiej odległości
                    od Lutomierskiej on będzie? 50, a może 80 metrów. Zanim ten tramwaj
                    ruszy to już musi hamować.

                    > to niech innym tez będzie, a co
                    Inne markety sobie jakoś radzą. Darmobusy mają i kijentele sobie
                    zwożą. Dlaczego Manufaktura ma mieć inaczej?
                    IKEA na Pabianickiej planuje (przyjanmniej jeszcze do niedawna
                    planowała) wybudowanie krańcówki tramwajowej tylko po to aby
                    pozyskać "środek transportu". Tym z manuf. nawet dróg niechciało sie
                    porządnie odnowić, nie wspominając o jakiejś krańcówce (choćby
                    autobusowej) aby "ściągnąć" część komunikacji miejskiej z centrum
                    miasta (patrz Plac Wolności).

                    Najłatwiej wymagać, burzyć i niszczyć. Bo jak inaczej można nazwać
                    to co robi Manufaktura, i to że ew. budowa przystanku odbędzie się
                    kosztem Parku Staromiejskiego!!! W tym mieście chyba za dużo mamy
                    zieleni? Szkoda tylko, że tak wiele osób w tym mieście widzi tylko
                    swój czubek nosa.
                    • Gość: Aleksej Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.lodz.dialog.net.pl 13.08.07, 17:40
                      > Najłatwiej wymagać, burzyć i niszczyć. Bo jak inaczej można nazwać
                      > to co robi Manufaktura, i to że ew. budowa przystanku odbędzie się
                      > kosztem Parku Staromiejskiego!!! W tym mieście chyba za dużo mamy
                      > zieleni? Szkoda tylko, że tak wiele osób w tym mieście widzi tylko
                      > swój czubek nosa.

                      Nie pisz glupot, to miasto chce zmiane przebiegu zachodniej, tak aby
                      ja odsunac od palacu Poznanskiego i slusznie. Przebudowa zachodniej
                      w tym miejscu, jak i budowa nowego przystanku bedzie
                      wspolfinansowane przez Apsys, ktory juz wybudowal czesc Karskiego
                      (budowe reszty odklada ZDiT) oraz obecnie remontuje Drewnowska.

                      Aleksej
                      • krzysztofbla Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! 13.08.07, 17:57
                        > to miasto chce zmiane przebiegu zachodniej, tak aby ja odsunac od
                        palacu Poznanskiego i slusznie.

                        Mam inne zdanie w tej kwesti

                        > Przebudowa zachodniej w tym miejscu, jak i budowa nowego
                        przystanku bedzie wspolfinansowane przez Apsys,

                        Moje znanie w temacie przystanku już znasz

                        > ktory juz wybudowal czesc Karskiego (budowe reszty odklada ZDiT)
                        oraz obecnie remontuje Drewnowska.

                        Szkoda że odbyło się to po wcześniejszych przepychankach na linii
                        UMŁ-Apsys
                        • Gość: P.B. Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.pai.net.pl 13.08.07, 23:57
                          > Mam inne zdanie w tej kwesti
                          [...]
                          > Moje znanie w temacie przystanku już znasz

                          Coz za konstruktywna wypowiedz!
                    • Gość: P.B. Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.pai.net.pl 13.08.07, 23:56
                      Ale o czym z toba dyskutowac, skoro dla ciebie manufaktura to tylko
                      kolejny market? Skoncz wasc, wstydu oszczedz. Nie podoba ci sie
                      przystanek przy manufakturze to sie przesiadz do samochodu.
                    • Gość: niema gik Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.07, 11:20
                      > > aha, no to jak jednym jest zle,
                      > Tylko jeden?!?

                      Przykro mi ale nie potrafisz czytac ze zrozumieniem (co wiadomo
                      zreszta nie od dzis)
                      • Gość: magik Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.retsat1.com.pl 14.08.07, 13:56
                        jak jeszcze kilka osób na tym forum
            • Gość: barnaba Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.lodz.msk.pl 13.08.07, 17:12
              > Trzeba zachować trochę zdrowego rozsądku, albo "szybki tramwaj",
              > albo przystanki co 50m (i dajmy sobie wówczas spokój z tą budową).
              >
              > Co do Manufaktury, spacerek młodzieży nie zaszkodzi (może gdzieś
              > spalą te chipsy i inne fast foody), natomiast z placówek PZU i PKO
              > korzysta wiele osób w podeszłym wieku (tzw. mocherków - jak nie
              > kumasz) dla których "wycieczka" od Zielonej, Struga, czy Zamenhofa
              > sprawia często kłopot.

              1. W Manufakturze osób starszych widziałem sporo. Sporo było też turystów,
              którym lepiej nie narzucać spaceru wzdłuż Zachodniej- bo to antypromocja miasta.

              2. Przystanek między Lutomierską a Legionów to jeden z najdłuższych przystanków
              tramwajowych w Łodzi i najdłuższy w centrum.

              3. Ilość osób odwiedzających Manufakturę jest nieporównywalna z ilością
              odwiedzających wspomniane przez Ciebie instytucje.
        • Gość: barnaba Re: To już po "szybkim tramwaju" - ŁTR to fikcja! IP: *.lodz.msk.pl 13.08.07, 17:08
          Będzie jechał dłużej może 60 sekund. Faktycznie dramat. Aż 60 dłuuuugich sekund.
    • Gość: An. fatalnie!!! IP: *.adsl.inetia.pl 12.08.07, 21:57
      fatalnie!!! ruch bedzie jeszcze mniej płynny = większe korki =
      wieęej spalin. No ale to juz zbyt trudne dla niektórych, aby
      zrozumieć
      • Gość: tauro pierwszeństwo dla tramwajów i pieszych IP: *.rainbownet.pl 12.08.07, 22:00
        i tak są i będą korki więc przejście nic nie zmieni. poza tym
        przecież ma być instalowana "zielona linia" tak reklamowana przez
        miasto. skoro jest taka super więc nie widzę prolemu z przejściem
      • ukalo Re: fatalnie!!! 13.08.07, 06:04
        Gość portalu: An. napisał(a):

        > fatalnie!!! ruch bedzie jeszcze mniej płynny = większe korki =
        > wieęej spalin. No ale to juz zbyt trudne dla niektórych, aby
        > zrozumieć

        Jeśli przestaniesz tamtędy jeździć, aktywnie przyczynisz się do zmniejszania
        korków. I dla twojej wiadomości: tramwaje też zmniejszają korki.
    • Gość: luz casal Manufaktura: mamy zgodę na przystanek IP: *.toya.net.pl 12.08.07, 22:08
      Ciekawe, jak zamierzają odsunąć od pałacu jezdnię nie wycinając pasa
      drzew w parku??? Nie tak dawno zarzekali się, że zabytkowego parku
      nie ruszą.
      • Gość: q Re: Manufaktura: mamy zgodę na przystanek IP: *.toya.net.pl 12.08.07, 22:13
        jaki on tam zabytkowy, po wojnie go zrobili na terenie po wyburzonych przez
        Niemców Żydowskich domach.
      • Gość: a Re: Manufaktura: mamy zgodę na przystanek IP: 195.69.82.* 12.08.07, 22:19
        Naucz sie czytac - jest napisane, ze KOSZTEM fragmentu parku

        • Gość: Karol Re: Manufaktura: mamy zgodę na przystanek IP: 82.160.245.* 12.08.07, 22:41
          Można by przesunąć to jezdnię z 20 metrów. Wyburzyć kamienicę 12/14 i 10.
          Zachodnią pociągnąć łukiem do Podrzecznej 14, zamknąć Ogrodowa dla ruchu przed
          pałacem, usunąć stacje benzynową i zrobić spory plac spacerowy. Szerokość
          Zachodniej to 25 metrów. szerokość kamienicy 12/14 to ok. 21 metrów. Wszystko by
          sie zmieściło a miasto zyskało by reprezentacyjne miejsce.
    • minigry.amor.pl ok... 12.08.07, 22:53
      Ci co wysiadają do Manu zwolnią tramwaj i odciązą skrzyżowanie
      dalej. Ci zaś co wysiadać będą przy Placu Wolności będą mieli
      łatwiej i luźniej, będą odciążeni "Manufakturowcami". Ruch też
      będzie spójny, bo rozłoży się na dwa skrzyżowania.
      • Gość: jan Re: ok... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.07, 23:43
        oby jeszcze inwestycje miasta w tym miejscu pociągnęły za sobą zainteresowanie
        inwestorów kwartałem po przekątnej pałacu
    • maciekzy Tak duzego ruchu nie powinno być w centrum wogóle 13.08.07, 08:32
      Czas zrezygnować z przelotowego centrum, jeśli
      z tego centrum ma być europejskie miasto.

      Ruch musi iśc dookoła al Włókniarzy i
      po drugiej stronie Manufaktury,
      a nie Zachodnią przy Ogrodowej. Tutaj ruch jedynie dla
      dostaw, lokalnych mieszkańców i transportu publicznego.
      • Gość: archifun estakada - pomysł chorego umysłu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.07, 11:31
        Ta estakada to bardzo zły pomysł i dziwię się, że prezydent
        Tomaszewski łudzi się, że jest on dobry lub choćby możliwy
        ekonomicznie. Rozważającgo poważnie pokazuje, że nie posiada
        wyobraźni przestrzennej i wyobraźni ekonomicznej, a to źle.

        W kwestiach przestrzennych zachęcam prezydenta do spaceru placem w
        Manufakturze w kierunku parku, a następnie parkiem w kierunku
        Manyfaktury. Może jednak oczyma wyobraźni zobaczy, że nic nie
        zobaczy z każdego z tych kierunków osi widokowej łączącej zabytkowy
        zespół z parkiem, kiedy poprowadzi sobie wirtualną linię w poziomie
        ul. Ogrodowqej i Drewnowskiej o grubości estakady (ok 2m), która
        znajdzie się akurat na horyzoncie (poziomie wzroku) i zakryje
        dokładnie wszysko w widoku po obu stronach ulicy Zachodniej, im
        bliżej ulicy tym więcej ona zakryje. Bezkolizyjność nie jest tu
        żadną wartością, a napewno nie jest wartością kompensującą te
        szkody. W przypadku braku wyobraźni proszę zapytać architekta
        miasta. Proszę zapytać publicznie, by poglądy były powszechnie znane.

        W sprawie ekonomii panie prezydencie Tomaszewski proszę skonsultować
        kwestię z prezydentem Kropiwnickim, który może wytłumaczy panu
        związek łączący nakłady ze spodziewanymi korzyściami i czy w tym
        przypadku związek ten zachodzi lub nie jest kosmicznie nadwyrężony.

        Jako mieszkaniec tego miasta nie zgadzam się ani na skrajne
        marnotrastwo miejskiej kasy na działania niecelowe, ani na
        niszczenie przestrzeni miasta tym bardziej w jego najbardziej
        reprezentacyjnych rejonach. Szczególnie zaś nie zgadzam się na
        niszczenie wizytówki przestrzennej miasta za miejską kasę w
        wysokości wyjątkowo nieuzasadnionej, co samo w sobie jest nawet
        trudne do wypowiedzenia w sposób zachowujący jakąś logikę językową.

        Estakada to pomysł na rozbicie - podział przestrzeni, a nie
        integracje, choćby komunikacyjną. W sprawie przejść bezkolizyjnych
        proszę najpierw dokonać wizji lokalnej podobnych rozwiązań np. przy
        dworcu Kaliskim, ale także przy dworcu Fabrycznym i opowiedzieć
        mieszkańcom, co się Panu w nich podoba najbardziej z punktu widzenia
        pieszego, o którego przecież chodzi w tej sprawie.

        Jesli chodzi o kwestię płynności ruchu w przejściu jednopoziomowym
        to należałoby się raczej zająć kwestią organizacji ruchu na całym
        odcinku Zachodniej od Legionów do Lutomierskiej, np. zamknięciem
        lewoskrętów i przejazdu przez Zachodnią przy ul. Drewnowskiej wraz z
        likwidacją tam przejścia dla pieszych i sygnalizacji. To wystarczy.
        • Gość: archifun Re: estakada - pomysł chorego umysłu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.07, 16:30
          Nawiazując do swojej poprzedniej wypowiedzi muszę dodać, że mówiąc o
          grubości estakady zapomniałem dodać drogowych barier bezpieczeństwa:
          ok. 1 m od nawierzchni, co razem z grubością konstrukcji estakady 2m
          daje razem min. 3 metry - to taka kondygnacja zawieszona w powietrzu
          dokładnie na wysokości wzroku przed Pałacem i zespołem fabrycznym i
          całym zespołem obiektów Manufaktury oraz parkiem. Nic gorszego w
          przestrzeni miasta nie mozna sobie wyobrazić. Ludzie spoza branży
          oczywiście tego nie zobaczą dopuki tego nie wybudują. I właśnie
          dlatego - żeby nie marnować pieniędzy i co ważniejsze przestrzeni -
          świat juz w starożytności wymyslił ARCHITEKTÓW I URBANISTÓW, jak
          wymyslił lekaży do leczenia ludzi, a prawników do rostrzygania sporów
          Ciekawe jak skala elementu konstrukcyjnego estakady ma się do detalu
          pałacu Poznańskiego, czy ci pseudowizjonerzy pomysleli o tym choć
          raz ? Wiadukty w mieście to brak humanizmu, w europie są nie "modne".

          Jesli chodzi o rozrost szerokości pasów ruchu przy skrzyżowaniach to
          też nie można z tym przesadzać - ulice w mieście to nie autostrady,
          wytrzymają ile mogą, a reszta ruchu musi wyjść poza miasto.
    • Gość: Adam Tomaszewski jest chory na głowę? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.07, 13:33
      Estakade zasłaniającą pałac chce? Bezkolizyjne przejścia do przystanków, znaczy
      kolejne schody? Obiecuje, że jak go spotkam na ulicy, to mu coś nagadam!
    • Gość: kierowca Manufaktura: mamy zgodę na przystanek IP: *.34.rev.vline.pl 13.08.07, 15:04
      Jak spieprzą system sterowania ruchem (a napewno coś spieprzą) to
      przez te dodatkowe przystanki to tramwaj będzie jeszcze wolniej
      jeździł niż przed remontem ;D

      Przystanek Manufaktura ? Czy to od Lutomierskiej czy nawet od
      planowanego przystanku Manufaktura do samej Manufaktury jest spory
      kawałek więc imo żadna różnica a spacer niektórym wyjdzie na
      zdrowie. Chyba że zlikwidują przystanek Lutomierska ale to nie
      najlepszy pomysł i na to się nie zanosi.

      Estakada - To już lepszym pomysłem jest 10 kolejnych przystanków na
      ŁTR-rze niż budować estakadę :D

      Przede wszystkim udrożnienie ruchu w rejonie Manufaktury.
      1) Zamontowali sygnalizację z kamerami za kilkadziesiąt tysięcy
      złotych czego sktukiem jest czerwona fala. Poprostu nie działa tak
      jak należy. Ktoś powinien za to beknąć. Miejmy nadzieję że przy ŁTR
      to poprawią.

      2) Zmiana organizacji ruchu.
      - Drewonowska od Zachodniej do pierwszego wjazdu do Manufaktury
      jednokierunkowa w kierunku wschodnim - likwidacja lewoskrętu z
      Zachodniej w Drewnowską.
      - Ogrodowa od Zachodniej do Gdańskiej jednokierunkowa w kierunku
      zachodnim
      Jednocześnie poszerzenia przy skrzyżowaniu Zachodnia Ogrodowa -
      skoro nie chcą zamknąć centrum dla ruchu to niech tną drzewa w parku
      (jeszcze niedawno absolutnie to nei wchodziło w rachubę a teraz
      proszę - napewno będą tnąć drzewa na wysokości przystanku).
      Zachodnia w kierunku centrum - 2 pasy do jazdy na wprost, past do
      prawoskrętu w Ogrodową i 2 pasy do lewoskrętu w kierunku Północnej -
      razem dodatkowe 2 pasy w stosunku do stanu obecnego co daje ok 7
      metrów, które trzeba zabrać z parku.
      Wyburzenie kamiennicy po przekątnej skrzyżowania w stosunku do
      Pałacu Poznańskiego i taki sam manewr z pasami (1 prawoskręt 2 do
      jazdy na wprost 2 do lewsokrętu).
      - Północna Ogrodwa w kierunku zachodnim. Tak samo - 2 pasy do
      lewsokrętu 2 pasy do Manufaktury 1 pas do prawoskrętu - w sumie
      dodatkowe 7 metrów na odcinku od Zachodniej do Nowomiejskiej.

      • Gość: m. Re: Manufaktura: mamy zgodę na przystanek IP: *.tvp.pl 14.08.07, 15:26
        > ...Ktoś powinien za to beknąć.

        Ja dziś bekłem. Pomyslałem, że kanapka z ciężkostrawnym smalcem to
        dobra okazja żeby właśnie za to beknąć.
    • Gość: barnaba Manufaktura: mamy zgodę na przystanek IP: *.lodz.msk.pl 13.08.07, 17:19
      ""Władze miasta zgadzają się na nowy przystanek, ale nie chcą się zgodzić na
      kolejne przejście dla pieszych tamujące ruch na ul. Zachodniej. - To powinien
      być przystanek bezkolizyjny. Taki, aby piesi i kierowcy wzajemnie nie utrudniali
      sobie życia - mówi Włodzimierz Tomaszewski, wiceprezydent Łodzi. Tyle tylko, że
      w zagłębieniu ul. Zachodniej nie można postawić ani kładki (zasłoniłaby Pałac
      Poznańskiego), ani wykopać tunelu (pod jezdnią płynie podziemnym korytem rzeka
      Łódka). - Dlatego zastanawiamy się, czy nie obniżyć torowiska tylko o jeden
      metr, a jezdni ul. Zachodniej nie wynieść na miniestakady do poziomu ul.
      Ogrodowej. Wtedy z przystanku można by się komfortowo dostać i do Manufaktury, i
      do parku. Niepotrzebne byłoby też przejście dla pieszych, bo auta pojechałyby
      estakadą nad głowami spacerujących. Na razie nie wiemy jednak, ile takie
      rozwiązanie pochłonęłoby pieniędzy. Aby to sprawdzić, właśnie rozpoczynamy pracę
      nad kosztorysem - wyjaśnia Tomaszewski.""

      Może niech ktoś mu takie betonowe straszydło narysuje?

      Efekt będzie śliczny. Zamiast wyeksponowania fabryki i połączenia (wreszcie)
      Manufaktury z Parkiem Śledzia, Starym Rynkiem i Piotrkowską będziemy mieli
      klimat rodem z warszawskiego Powiśla (spod estakady mostu Poniatowskiego).
      Naprawdę takiego syfu w Łodzi trzeba?
      Betonowej bariery zasłaniającej Pałac i fabrykę, pod którą będą zbierać się
      bezdomni i menele?
      • Gość: barnaba I jeszcze jedno: IP: *.lodz.msk.pl 13.08.07, 17:37
        Władzom miasta nie przeszkadza, że tramwaj będzie miał dodatkowy postój (zresztą
        słusznie). Za to zafundowanie 30-sekundowego postoju samochodom wywołuje u
        Tomaszewskiego wysyp durnych pomysłów, żeby tylko tego postoju uniknąć.
        • Gość: Arewicz Re: I jeszcze jedno: IP: *.net-partner.pl 13.08.07, 21:03
          Nie ma rozwiązania idealnego. Nie robiąc nic, pozostawiamy jak jest, czyli brak
          wygodnego połączenia Manufaktury z Parkiem Staromiejskim. Robiąc zwykłe
          przejście dla pieszych spowalniamy ruch na Zachodniej. Budując estakadę
          zaburzamy urbanistykę tego terenu i zmuszamy pieszych do pokonywania schodów
          oraz kontaktu z wyglądem przejścia podziemnego jak przy Centralu ("dzicy"
          sprzedawcy, menele, smród). Robiąc kładkę znów zmuszamy pieszych do pokonywania
          schodów. Niestety trzeba wybrać mniejsze zło. Centrum miasta powinno być przede
          wszystkim dla pieszych oraz komunikacji miejskiej, takie jest moje zdanie.
          Jestem za zwykłym przejściem dla pieszych.
    • Gość: belyall Re: Manufaktura: mamy zgodę na przystanek IP: *.toya.net.pl 13.08.07, 23:25
      Odwołajcie w końcu tego baletmistrza od poronionych pomysłów - estakada w polu,
      estakada w parku, piesi do odstrzału.
    • Gość: Anka Miastem rządzą nieodpowiedzialni ludzie. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:21
      Zamiast ograniczać ruch samochodów w centrum, robią dokładnie odwrotnie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka