wdronzona 02.02.06, 07:21 wydarzenia.wp.pl/OID,9509883,kat,33314,wid,8170475,opinie.html ???? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: tow.stalin Re: Czy naprawde Bush kondolencji nie zlozyl? IP: *.dip.t-dialin.net 03.02.06, 17:36 Kochana, to przeciez nie wiesz, ze Bush ma takich parnasow jak Paljaki w czetyrech literach !!! Pazdrawljenia ! tow.stalin Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pit Re: Czy naprawde Bush kondolencji nie zlozyl? IP: 150.254.85.* 03.02.06, 17:52 Gość portalu: tow.stalin napisał(a): > Kochana, to przeciez nie wiesz, ze Bush ma takich parnasow jak Paljaki w > czetyrech literach !!! > Pazdrawljenia ! > tow.stalin Lepsza nawet taki hamerykanski olew niz milosc Stalina. Bud gatow, wsiegda gatow!! towarzyszu Koba. Odpowiedz Link Zgłoś
sss9 Re: Czy naprawde Bush kondolencji nie zlozyl? 03.02.06, 17:54 Gość portalu: Pit napisał(a): > Gość portalu: tow.stalin napisał(a): > > > Kochana, to przeciez nie wiesz, ze Bush ma takich parnasow jak Paljaki w > > czetyrech literach !!! > > Pazdrawljenia ! > > tow.stalin > > Lepsza nawet taki hamerykanski olew niz milosc Stalina. > > Bud gatow, wsiegda gatow!! towarzyszu Koba. jaki tam Koba, to miszcz nawija sam z sobą. :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pit Re: Czy naprawde Bush kondolencji nie zlozyl? IP: 150.254.85.* 03.02.06, 17:55 sss9 napisał: > Gość portalu: Pit napisał(a): > > > Gość portalu: tow.stalin napisał(a): > > > > > Kochana, to przeciez nie wiesz, ze Bush ma takich parnasow jak Palj > aki w > > > czetyrech literach !!! > > > Pazdrawljenia ! > > > tow.stalin > > > > Lepsza nawet taki hamerykanski olew niz milosc Stalina. > > > > Bud gatow, wsiegda gatow!! towarzyszu Koba. > > jaki tam Koba, to miszcz nawija sam z sobą. :))) Miszcz kocha Kobe, to taki kompleks kata i ofiary, he he...... Odpowiedz Link Zgłoś
ballest Re: Czy naprawde Bush kondolencji nie zlozyl? 03.02.06, 22:21 Hm, a wiec USA Wam pokazauy, jak sie traktuje dupolizaczy i dobrze Wam tak, nauczcie sie, ze nikt nie lubi takich szmierusow! Odpowiedz Link Zgłoś
dojczszlezjen.my.love To ty teraz już "choop"? Już nie baba? 03.02.06, 22:59 ballest napisał: > Hm, a wiec USA Wam pokazauy, jak sie traktuje dupolizaczy i dobrze Wam tak, > nauczcie sie, ze nikt nie lubi takich szmierusow! Ballest? To ty teraz już "choop"? Już nie baba? "ballest napisał:" Ile taka operacja kosztuje ? Stać cię na to ? A co do sympatii, to byłem wielokrotnym świadkiem tej sympatii względem Niemców we Włoszech, Grecji, Portugalii, Szwecji, Holandii a nawet Luksemburgu. Na południu to lubili tylko niemieckie mareczki, a teraz to mają takich skostniałych przynudzaczy w szortach w kwiatki z aldiego głęboko w d...e. Cobyście nie zrobili zostaniecie tępymi bezkrytycznymi przynudzaczami mogącymi w każdej chwili zamienić się w bandytów i morderców, których z odległości kilometra można rozpoznać. Śmierdzi od was monotonną nudą na odległość. Tak was widzą nie tylko Polacy, tak was widzi Europa i świat. Zapomniałbym jeszcze coś, w Tajlandii, Brazylii na Filipinach i na Dominikanie łysiejący faceci po 50-tce z "good old germany" zaliczają się do tych którzy bardzo lubią młodych chłopców z przedmieść. Odpowiedz Link Zgłoś
ballest A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 03.02.06, 23:48 Obojetnie jak nas Europa widzi, my jestesmy mistrzami Swiata w Exporcie, my mamy najwiecej firm na Swiecie, ktore choc male, produkuja bezkonkurencyjne produkty na Swiecie. Wymien mi pora polskich produktow, ktore bezkonkurencyjne na Swiecie sa, ale nie zacznij od Prince Polo, albo polskiego mostrichu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ujek Kalfas Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! IP: *.dip.t-dialin.net 04.02.06, 04:17 Piernika, Ballest ! Powjyc, co njy wjyszjake polskie produkty som berimt na swiecie ? Noprzod wymienia produkt "intelektualny"charakteryzujoncy Polokow. To ich antysemityzm i ksenofobia. Potym przychodzom -niemniej znane - pijanstwo, kombinatorstwo i zlodziyjstwo. A z rzeczy materialnych ? Jak myslom Poloki: polsko zywnosc - idzie teroski dostac w Aldiku biksy z mjynsym, kere moj pies bardzo se chwoli. I do tego farbowano woda pod nazwom "Szal", kero idzie kupic za grosze w tureckich sklepach. Leider, kwiotkow tym njy idzie podlywac, bo za duzo sojry. Pyrsk i przijymnego szlustydnia Ujek Kalfas Odpowiedz Link Zgłoś
ballest Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 04.02.06, 08:51 Tos mie zaskoczou, asz tela tego! Uoni tysz auto wymysleli, pod nazwom KARA jou se pytom WANN? Odpowiedz Link Zgłoś
ballest Re: polska ma II miejsce na swiecie 04.02.06, 09:49 I miejsce mou w gupich wpisach i mondrowaniu na FORUM! Odpowiedz Link Zgłoś
kikut5 Niemcy mają pierwsze miejsce w mordowaniu? 04.02.06, 11:26 Tak czy nie? Czy to jest najbardziej znany niemiecki towar eksportowy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wasz Marjanek Re: Niemcy mają pierwsze miejsce w mordowaniu? IP: *.dip.t-dialin.net 04.02.06, 14:31 Kikut ! Pozwol, ze zacytuje waszego wielkiego meza stanu i przywodce narodu Wladyslawa "Wieslawa" Gomulke3: ...Na takie cos moze sie zdobyc tylko czlowiek tkwiacy w zgniliznie rynsztoka - czlowiek o mentalnosci alfonsa ....... I ten cytat kieruje do ciebie ! Pyrsk ! Wasz Marjanek Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pit Re: Niemcy mają pierwsze miejsce w mordowaniu? IP: 150.254.85.* 04.02.06, 14:35 Gość portalu: Wasz Marjanek napisał(a): > Kikut ! > Pozwol, ze zacytuje waszego wielkiego meza stanu i przywodce narodu > Wladyslawa "Wieslawa" Gomulke3: > ...Na takie cos moze sie zdobyc tylko czlowiek tkwiacy w zgniliznie rynsztoka - > > czlowiek o mentalnosci alfonsa ....... > I ten cytat kieruje do ciebie ! > Pyrsk ! > Wasz Marjanek To sie odnosilo do Szpotańskiego Marjanku. Dla Szpotana taki epitet ze strony wielkiego meza stanu jakim byl towarzysz Wieslaw, byl honorem........ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wasz Marjanek Pit - czy Szpotanski byl kanalia IP: *.dip.t-dialin.net 05.02.06, 08:36 Nie wiem Pit ! Czy tylko dlatego, ze Szpotanski pochodzil z niekatolickiej polskiej rodziny ( ze w ten sposob pozwole sobie okreslic jego zydowskie pochodzenie) - uwazasz, ze byl on takim, jak go okreslil tow.Wieslaw ? Pyrsk ! Wasz Marjanek Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pit Wiesz Marjanku dobrze że Szpotanski nim nie był IP: 150.254.85.* 06.02.06, 09:15 Gość portalu: Wasz Marjanek napisał(a): > Nie wiem Pit ! > Czy tylko dlatego, ze Szpotanski pochodzil z niekatolickiej polskiej rodziny ( > ze w ten sposob pozwole sobie okreslic jego zydowskie pochodzenie) - uwazasz, > ze byl on takim, jak go okreslil tow.Wieslaw ? > Pyrsk ! > Wasz Marjanek Nie znasz dokładnie sprawy Marjanku. Szpotan zostal wyzwany nie za to że byl Żydem ( ale skad to wiesz ? nic mi na ten temat nie wiadiomo), ale za operę Cisi i Gęgacze. W niej towarzysz Wiesław został przedstawiony jako "Wielki Gnom". No i oczywiście przedstawił "Sejm" i "Demokracje ala PRL" tak jak na to zasługiwali. A kanalią, i wiesz o tym dobrze, to był "Wiesław". Odpowiedz Link Zgłoś
oberschlesier88 Do tygo z Hohszulapszlussem!!! 04.02.06, 14:53 Gość portalu: Wasz Marjanek napisał(a): > I ten cytat kieruje do ciebie ! > Pyrsk ! > Wasz Marjanek Tak, widziałem to. Widziałem, jak najważniejsi przywódcy Niemiec formalnie przyznali, że zostali pokonani – na lądzie, w wodzie i w powietrzu - relacjonował kapitulację hitlerowskich Niemiec korespondent wojenny radia BBC, Thomas Cadet. - Moment podpisu aktu bezwarunkowej kapitulacji, który złożył gen. Jodl, nie był dramatyczny. Cała ceremonia była pozbawiona emocji. Jej atmosfera nie została podwyższona nawet pomimo obecności fotoreporterów i lamp błyskowych. Jeżeli był jakikolwiek dramatyzm tej sytuacji, a był, to dlatego, że w sercach czuliśmy, że oto nadchodzi oswobodzenie, wyzwolenie od cierpienia w udręczonej Europie. Zachodni alianci świętowali zwycięstwo nad faszyzmem. To wasze zwycięstwo. To zwycięstwo sprawy wolności w każdym kraju. W całej naszej długiej historii nie widzieliśmy wspanialszego momentu niż dzisiaj. Każdy mężczyzna czy kobieta zrobił co mógł. Ani te długie lata, ani niebezpieczeństwa, ani szaleńcze ataki wroga nie osłabiły postawy narodu brytyjskiego. Niech Bóg was błogosławi - powiedział w przemówieniu do narodu Winston Churchill, premier Wielkiej Brytanii. A ty cytat kierujem do specjalnie ciybie!!! To nad takimi jak ty świentowali zwycienstwo!!! Te ponizej, tysz dal ciybie!!! Goring Herman (1893-1946) - Gdy słyszę słowo "kultura", odbezpieczam rewolwer. Adenauer Konrad (1876-1967) - Historia jest to również suma tego, czego można było uniknąć Zygmunt Stary (1467-1548) do wysłannika papieskiego żądającego aresztowania i egzekucji innowierców: - Pozwólcie mi panować nie tylko nad owcami, ale i nad kozłami. Glueck Auf!!! Oberschlesier88 A nad tym zastanuf siem szczegulnie marjanku-baranku!!! Bonaparte Napoleon (1769-1821) - Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana. I nyi pyrskaj tela bo siem poplujesz!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wasz Marjanek Re: Do tygo z Hohszulapszlussem!!! IP: *.dip.t-dialin.net 05.02.06, 08:39 Te oberschlesier88 ! wiela ci placom polscy szowinisci za pisanie takich gupot ?? Abo mosz pynzyja jako propagandziosz PZPR ?? Pyrsk ! Wasz Marjanek Odpowiedz Link Zgłoś
ballest Re: Do tygo z Hohszulapszlussem!!! 05.02.06, 08:53 Marjanek, trocha zes se zmieniou, ale podobosz mi sie ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wasz marjanek Re: Do tygo z Hohszulapszlussem!!! IP: *.dip.t-dialin.net 05.02.06, 09:44 W kerym richtongu ech sie zmjyniol ? W koncu lata lecom ! Pyrsk ! Wasz Marjanek Odpowiedz Link Zgłoś
kolejka_na_kasprowy Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 06.02.06, 10:45 Skąd się biorą takie intelektualne zera,jak osobnik,posługujący się nickiem Ujek Kalfas ? Ach,z Ameryki. Stężenie nienawiści do Polaków,w jego wypowiedziach,przypomina "dobre" czasy Adolfa. Nie zdziwiłbym się,gdyby się okazało,że Kalfas to bardzo ważny aktywista Kukluxklanu. Odpowiedz Link Zgłoś
braid Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 06.02.06, 11:11 moze to przypadek .... ale kalfas pojawia sie zawsze w parze z marjankiem nie wspomne ze maja podobne IP ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pit Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! IP: 150.254.85.* 06.02.06, 11:15 braid napisał: > > moze to przypadek .... > > ale kalfas pojawia sie zawsze w parze z marjankiem > nie wspomne ze maja podobne IP ;))) Moze jeden jest Wielkim Smokiem a drugi troche mniejszym w tym KuKluxKlanie..... Odpowiedz Link Zgłoś
sss9 Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 06.02.06, 11:21 nadal aktualne: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=639&w=36050991&a=36157479 Odpowiedz Link Zgłoś
bartoszcze Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 06.02.06, 11:28 braid napisał: > moze to przypadek .... > > ale kalfas pojawia sie zawsze w parze z marjankiem > nie wspomne ze maja podobne IP ;))) Ludzi z np. Neostradą też jest wielu. Albo więcej. Odpowiedz Link Zgłoś
espritt Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 06.02.06, 16:08 Za to ze macie kilka firm znanych ze swych towarow mozecie podziekowac Amerykanom po wojnie za to ze was wspomagali.Gdybyscie razem z ruskimi nie zaatakowali Polski kto wie jakby bylo.nakradliscie w calej Europie wszystkiego od zlota i pieniedzy po mysl techniczna i twoje ulubione patenty.Sami niemcy nie maja ze swymi produktami nic wspolnego,pracuja tam inzynierowie naukowcy z calego swiata w samym BMW pracuje kilkunastu inzynierow z Polski.Ty razem z ujkiem balescie, wychwalasz sie tym chociaz jestes zwyklym robolem zakompleksionym do tego.Niemcy juz niedlugo beda goscmi u siebie w kraju, podziekuja za to miedzy innymi takim oszolomom jak wy. Odpowiedz Link Zgłoś
ballest Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 06.02.06, 20:03 co Ty wypisujesz? Amerykanie nas okradali po wojnie i to nie tylko z uczonych, to my pomogli USA, bo inaczej by jeszcze nie byli na ksiezycu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: van deer Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 06.02.06, 20:09 Obaj jak zwykle przesadzacie, mylicie plan Marshalla z partykularnym udzialem waskiego grona niemieckich naukowcow przy budowie broni atomowej przez USA. Odpowiedz Link Zgłoś
espritt Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 06.02.06, 21:18 Tak balest idz i powiedz to Amerykanom jak kopa dostaniesz ,to sam na ksiezyc polecisz bez niczyjej pomocy. Odpowiedz Link Zgłoś
ballest Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 07.02.06, 13:05 Plan Marschalla, dostalismy tyle co Holandia i jako jedyna nacja splacilismy go dp ostatniego Centa. Najwiecej Anglia dostala, jedyne szczescie, ze tak malo tego bylo, bo on tylko korzysci USA przyniosl. Co do uczonych to nie garstka tylko tysiace poszuo do USA! Odpowiedz Link Zgłoś
ballest Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 07.02.06, 13:23 "Leistungen aus dem Marshallplan Großbritannien: 3,6 Mrd. US-Dollar Frankreich: 3,1 Mrd. US-Dollar Italien: 1,6 Mrd. US-Dollar Westdeutschland: 1,4 Mrd. US-Dollar Niederlande: 1,0 Mrd. US-Dollar Griechenland: 0,8 Mrd. US-Dollar Österreich: 0,7 Mrd. US-Dollar" Przestoncie w koncu z Tym planem Marschalla jak pojencia o nim nie mocie! Odpowiedz Link Zgłoś
braid Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 07.02.06, 13:40 czytaj pajacu ..co pojecia nie ma . wstydz sie klamco "Nach dem Schuldenerlass von Seiten der USA 1953 musste die Bundesrepublik nur einen geringen Teil des bewilligten Kredites zurückzahlen, was bis 1966 erfolgt war." de.wikipedia.org/wiki/ERP-Sonderverm%C3%B6gen#Historischer_Hintergrund Co to znaczy "geringen Teil" ???? co ??? Odpowiedz Link Zgłoś
braid Re:ponadto 07.02.06, 13:51 A ponadto jest diametralna roznica miedzy tym co dostaliscie jako kredyt i jako pomoc humanitarna na odbudowe ... bo tej splacac nie musieliscie wiec nie wycieraj sobie geby wycinkami tak zeby pasowaly do twojej teori. www.salvator.net/salmat/pw/pw2/spaltung/marsh1.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pit Re:ponadto IP: 150.254.85.* 07.02.06, 13:52 braid napisał: > A ponadto jest diametralna roznica miedzy tym co dostaliscie jako > kredyt i jako pomoc humanitarna na odbudowe ... bo tej splacac nie > musieliscie > > wiec nie wycieraj sobie geby wycinkami tak zeby pasowaly do twojej teori. > www.salvator.net/salmat/pw/pw2/spaltung/marsh1.jpg Dej se spokój Braid, szkoda czasu..... Odpowiedz Link Zgłoś
braid Re:ponadto 07.02.06, 13:56 Gość portalu: Pit napisał(a): > Dej se spokój Braid, szkoda czasu..... masz racje ...sorry Odpowiedz Link Zgłoś
ballest Re:ponadto 07.02.06, 13:57 Bede w domu, posle Wam cale wypracowanie na temat TEJ POMOCY co wlasciwie wpadkom byla, NIEMCY jako jedyne panstwo splacilo ta pomoc. Pomoc humanitarna, masz na mysli UNRA? To chyba rozum postradalecie jesli te feniki liczycie. To naszymu uczonymi odplacilismy 1000 krotnie. -- pyrsk Ballest Odpowiedz Link Zgłoś
ballest Re:ponadto :))) 07.02.06, 14:38 Jeszcze roz do Slepych: Warenlieferungen auf Kredit "Im Gegensatz zu den anderen europäischen Staaten erhielt Westdeutschland die Waren nicht geschenkt, sondern als langfristigen Kredit. Eigentümer der Guthaben auf den Gegenwertkonten bei der Bank Deutscher Länder, später Deutsche Bundesbank, waren daher die USA." To byly te 12 miliardow, ktore Niemcy splacily USA z 1,4 miliarda musialy spalcic 12 miliardow jest to malo! Odpowiedz Link Zgłoś
ballest Re:ponadto 07.02.06, 14:12 JUZ cos jest: www.politikforum.de/forum/archive/28/2005/12/3/123347 "Das schärfste ist, Deutschland war und ist das einzige Land das diese Hilfe auch wieder zurückgezahlt hat" ;) Odpowiedz Link Zgłoś
braid Re:Na koniec 07.02.06, 14:22 ballest zrozum .. ( czy ty masz kapke rozumu???? ) twoje linki do dyskusji czy jakies wypracowania mozesz sobie schowac do du.y Na oficialnej stronie niemieckiego ministerstwa ( a Ci chyba wiedza ) stoi jak byk napisane ze Niemcom odpuszczono duza czesc dlugu wiec bajki o jedynej nacji co splacila co do feniga mozesz sobie czytac twoim glupawym owieczkom na biesiadnym, " Schuldenerlass für die Bundesrepublik Deutschland Wenige Jahre später, 1953, wurde der Bundesrepublik Deutschland ein Großteil der Schulden aus den US-Hilfen erlassen: Der Bund musste nur eine Milliarde Dollar an die USA zurückzahlen. Dies war 1966 abgeschlossen. " www.bmwi.de/Navigation/Wirtschaft/mittelstandspolitik,did=10516.html mowi ci cos "Schuldenerlass" ????? albo "Großteil" ??? koncze juz ta dyskusje z toba bo do sciany pisal nie bede i tak cos pierdniesz zasypiesz wyrwykami ... to juz wszystko znamy. Odpowiedz Link Zgłoś
ballest Re:Na koniec 07.02.06, 14:26 Czy Ty czytac nie umiesz? "Warenlieferungen auf Kredit Im Gegensatz zu den anderen europäischen Staaten erhielt Westdeutschland die Waren nicht geschenkt, sondern als langfristigen Kredit. Eigentümer der Guthaben auf den Gegenwertkonten bei der Bank Deutscher Länder, später Deutsche Bundesbank, waren daher die USA. " O Planie Marschalla nic nie pisze ze podarowali! Odpowiedz Link Zgłoś
braid Czy ty jestes nienormalny????? 07.02.06, 14:33 czytujesz 1/3 strony co ci dalem i udajesz dalej idiote... wiec wklejam ci caly tekst ..wraz z twoim fragmentem i tym ze wam podarowali dlugi boze co za uparty pajac. "Hilfe zur Selbsthilfe: der Marshall-Plan Im Frühjahr 1948 unterzeichnete der amerikanische Präsident Harry S. Truman das Auslandshilfe-Gesetz, den so genannten Marshall-Plan. Im Mittelpunkt stand das Prinzip "Hilfe zur Selbsthilfe": Die amerikanische Regierung bezahlte Maschinen, Rohstoffe, Lebensmittel, Medikamente, Saatgut sowie Dienstleistungen, die von US-Exporteuren nach Europa geliefert wurden. Die westeuropäischen Importeure mussten den Gegenwert der Einfuhren in ihrer inländischen Währung auf Konten der jeweiligen Zentralbanken der Länder einzahlen. Warenlieferungen auf Kredit Im Gegensatz zu den anderen europäischen Staaten erhielt Westdeutschland die Waren nicht geschenkt, sondern als langfristigen Kredit. Eigentümer der Guthaben auf den Gegenwertkonten bei der Bank Deutscher Länder, später Deutsche Bundesbank, waren daher die USA. Das ERP-Sondervermögen entsteht Am 15. Dezember 1949 vereinbarten die Bundesrepublik Deutschland und die USA ein Abkommen über wirtschaftliche Zusammenarbeit. Es legte fest, dass das inzwischen erzielte Vermögen von rund 6 Milliarden DM als Sondervermögen verwaltet werden sollte. Die Bezeichnung "Sondervermögen" stand und steht nach wie vor für die Unabhängigkeit des Fonds vom übrigen Vermögen des Bundes. Aus diesem Sondervermögen sollten Unternehmen revolvierende Kredite zum Aufbau der Wirtschaft erhalten. Revolvierend heißt, dass diese Kredite nach Tilgung und Zinszahlung immer wieder für neue Investitionen vergeben werden. Diese Vereinbarung trat am 1. Februar 1950 in Kraft. Das ERP-Sondervermögen war "geboren. Schuldenerlass für die Bundesrepublik Deutschland Wenige Jahre später, 1953, wurde der Bundesrepublik Deutschland ein Großteil der Schulden aus den US-Hilfen erlassen: Der Bund musste nur eine Milliarde Dollar an die USA zurückzahlen. Dies war 1966 abgeschlossen. Das Vermögen ist von ursprünglich 3 Milliarden € auf rund 12 Milliarden € angewachsen. Seit 1961 können auch Kredite an Länder der Dritten Welt vergeben werden. Seit 1969 wird das ERP-Sondervermögen vom Bundesministerium für Wirtschaft, heute Bundesministerium für Wirtschaft und Arbeit, verwaltet. Odpowiedz Link Zgłoś
sss9 Re: Czy ty jestes nienormalny????? 07.02.06, 14:36 :))) a ty jeszcze masz wątpliwości? Odpowiedz Link Zgłoś
braid Re: Czy ty jestes nienormalny????? 07.02.06, 14:38 ;))) i to co podalem jest z oficialnej strony niemieckiego ministerstwa a ten tu wyjezdza z jakims forum gdzie ktos wyglasza jakies prywatne poglady ... Odpowiedz Link Zgłoś
sss9 Re: Czy ty jestes nienormalny????? 07.02.06, 14:41 to pewno on sam pod kolejnym nickiem. :))) przy okazji, jak można spłacić 12mld z 1,4mld ? to jakaś kosmiczna lichwa... :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pit Re: Czy ty jestes nienormalny????? IP: 150.254.85.* 07.02.06, 14:44 sss9 napisał: > to pewno on sam pod kolejnym nickiem. :))) > przy okazji, jak można spłacić 12mld z 1,4mld ? to jakaś kosmiczna lichwa... :) Syjonistyczna lichwa, dlatego kolega Ballest walczy z syjonizmem pod każdą postacią. Odpowiedz Link Zgłoś
sss9 Re: Czy ty jestes nienormalny????? 07.02.06, 14:46 Gość portalu: Pit napisał(a): > > Syjonistyczna lichwa, dlatego kolega Ballest walczy z syjonizmem pod każdą > postacią. dziś Dzień bezpiecznego internetu, miszcz powinien zapoznać się z tą ideą... ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pit Re: Czy ty jestes nienormalny????? IP: 150.254.85.* 07.02.06, 14:50 sss9 napisał: > Gość portalu: Pit napisał(a): > > > > Syjonistyczna lichwa, dlatego kolega Ballest walczy z syjonizmem pod każd > ą > > postacią. > > dziś Dzień bezpiecznego internetu, miszcz powinien zapoznać się z tą ideą... ;) Najlepsze opracowania miały żurnale Der Sturmer i Narodowy Obserwator. Przez amerykanskich podżegaczy wojennych, ludzkość straciła tak cenne periodyki. Odpowiedz Link Zgłoś
braid Re: Czy ty jestes nienormalny????? 07.02.06, 14:52 Gość portalu: Pit napisał(a): > Najlepsze opracowania miały żurnale Der Sturmer i Narodowy Obserwator. > Przez amerykanskich podżegaczy wojennych, ludzkość straciła tak cenne periodyki ten co wyda kiedys Twoje ropisty ..zrobi majatek ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pit Braid co to som....????? IP: 150.254.85.* 07.02.06, 14:53 braid napisał: > Gość portalu: Pit napisał(a): > > Najlepsze opracowania miały żurnale Der Sturmer i Narodowy Obserwator. > > Przez amerykanskich podżegaczy wojennych, ludzkość straciła tak cenne > periodyki > > ten co wyda kiedys Twoje ropisty ..zrobi majatek ;))) Co to są ropisty Braid ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pit Re: Braid co to som....????? IP: 150.254.85.* 07.02.06, 14:55 Gość portalu: Pit napisał(a): ten co wyda kiedys Twoje ropisty ..zrobi majatek ;))) Zapisze Ci je w spadku Braid. Odpowiedz Link Zgłoś
ballest Re: Braid co to som....????? 07.02.06, 15:49 Jak widze, nie piszemy teraz o Planie Marschalla tylko o pozyczkach, ktore Niemcy wziasc musialy po rozejmie jakim zakonczyla sie I wojna swiatowa i w ktorej wykorzystano zamieszki rewolucyjne w Niemczech i narzucono Niemcom niekorzystny i krzywdzacy ich traktat wersalski. Rezultem tego traktatu byly pozyczki, ktorymi Niemcy splacali reaparacje wojenne nie tylko Francuzom, ale najgorsze, wynikiem tej GUPOTY bylo dojscie Hitlera do wladzy. Faktem ale jest, ze Niemcy placili za Plan Marschalla a inne kraje nie . Tego sie ale nie wspomina, PRAWDA! "Fazit Realistisch betrachtet handelte es sich bei den Schuldenerlassen von 1953 weniger um eine Geste der Versöhnung mit einem Kriegsgegner, als um eine kühl kalkulierte politische Entscheidung: Die Gläubigerstaaten wollten mit dem Schuldenerlass die deutsche Wirtschaft und die deutsche Bevölkerung bei dem Versuch unterstützen, dass Land wiederaufzubauen, die Demokratie zu stabilisieren und am Welthandel teilzunehmen. Diese politischen Motive führten dazu, dass man zu einem weitgehenden Verzicht auf offenstehende Forderungen bereit war, einem Verzicht, der aus heutiger Sicht viel weiter ging, als es ökonomisch dringend erforderlich war. Verstärkt wurde die Bereitschaft zum Schuldenerlass noch dadurch, dass die hohen nach dem Ersten Weltkrieg aufgestellten Forderungen an das damalige Deutsche Reich eine der Ursachen für die wirtschaftliche Instabilität der Weimarer Republik waren, die wiederum neben anderen Faktoren den Aufstieg der Nationalsozialisten und die Machtübernahme Hitlers begünstigte. Zusammenfassend läßt sich feststellen, dass die Ziele der Londoner Abkommen voll und ganz erreicht wurden: Es kam nicht zu einer Lähmung der Wirtschaftspolitik, da im Gegensatz zur Entwicklung in der Weimarer Republik der wirtschaftliche Wiederaufbau des Landes im Vordergrund stand – und nicht der Versuch, die eigene Zahlungsunfähigkeit zu belegen oder sogar herbeizuführen. Die verbleibenden Schulden erwiesen sich für die Bundesrepublik Deutschland als gut tragbar und ermöglichten eine solide Finanzplanung. Die BRD wurde wieder zu einem berechenbaren Kreditnehmer auf den internationalen Finanzmärkten und erhielt frisches Geld. Die Währung blieb stabil und war ab 1958 frei konvertibel. Ausländische Firmen konnten die weitere wirtschaftliche Entwicklung voraussehen und investierten in den deutschen Wiederaufbau." Odpowiedz Link Zgłoś
braid Re: Czy ty jestes nienormalny????? 07.02.06, 14:51 Tlumaczenie oryginalu na dole "Eine Schuldenerleichterung von 30 Milliarden auf 14,5 Milliarden D-Mark, wahrlich kein schlechtes Ergebnis der deutschen Delegation unter Leitung des Bankiers Hermann Josef Abs. Doch im Londoner Schuldenabkommen vom 27. Februar 1953 wurden der Bundesrepublik Deutschland nicht nur die Hälfte der Auslandsschulden erlassen. Die Gläubigerstaaten verzichteten zusätzlich auf alle nicht bezahlten Zinsen in Höhe von etwa 20 Milliarden D-Mark. Auch bei den noch zurückzuzahlenden Schulden erhielt das Nachkriegs- Deutschland äußerst großzügige Konditionen zu Laufzeit, Zinsen und Tilgungungsraten" Umozenie Dlugow z 30 milliardow do 14,5 Milliarda DM ..to naprawde nie najgorszy wynik niemieckiej delegacji pod przewodnictwem bankiera Hermana Josefa Abs. Jednak na Londynskiej Konferencji wierzycieli z 27 lutego 1953r umozono Niemcom nie tylko polowe dlugow. Panstwa wierzycielskie zrezygnowaly dodatkowo z wszystkich jeszcze nie zaplaconych odsetkow w wysokosci 20 Milliarden DM . A do obslugi kredytow .. ktore Niemcy mialy jeszcze splacac otrzymaly Niemcy bardzo dobre kondycje co do lat splaty i stopy procentowej . www.jbeck.org/pdf/dw_londoner_schuldenabkommen_1953.pdf To tez o tej nacji co zawsze spaciua wszisko do feniga ;)))) Odpowiedz Link Zgłoś
kikut5 Do rachunku trzeba dopisać to co Niemcy nakradli. 07.02.06, 14:17 Żydom, Polakom i innym (pieniądze, kosztowności itd. = to jest ogromna kwota) plus niespłacony kredyt zaciągnięty u zagranicznych robotników przymusowych. Odpowiedz Link Zgłoś
espritt Re: Do rachunku trzeba dopisać to co Niemcy nakra 08.02.06, 15:59 balestowi wydaje sie ze na wszystko niemiaszki zapracowaly same bez niczyjej pomocy a gown... prawda.Raz ze nakradli nalupili we wszystkich wojnach przez cale 1000lat cala Europe ze wszystkiego.Robotnicy przymusowi pracowali zadarmo na przemysl niemiecki.Niemiecki firmy zawdzieczaja swoja pozycje krwi calej Europy,jest to nie dosplacenia dla nich.Amerykanskie kredyty i pomoc bez ktorej niemcy bylyby zerem do tej pory uratowaly ich przed komunizmem i bieda.USA pomagalo niemiaszkom do konca lat 80tych, swoja pozycje niemcy moga zawdzieczac kazdemu ,ale w najmniejszym stopniu sobie.Wiec balest przestan pierdziec glupoty, chyba dawno batem nie dostales. Odpowiedz Link Zgłoś
ballest Re: Do rachunku trzeba dopisać to co Niemcy nakra 08.02.06, 16:13 piszesz cos o czym najmniejszego pojecia nie masz, spojrz na tabele noblistow, spojrz na liste wynalazkow, to moze twoja szara komoreczka zauwazy, ze silnik elektryczny siemens wynalazl, ze silnik benzynowy otto, diesla, Diesel, itd. itd, a wiec teraz ci powinna Twoja komoreczka zwrocic uwage, ze we wlasnej innowacji lezy sila niemieckiej gospodarki a nie w obcych robotnikach, ktorzy tylko z dywersji i kradziezy slyneli. Odpowiedz Link Zgłoś
espritt Re: Do rachunku trzeba dopisać to co Niemcy nakra 08.02.06, 17:39 Pewnbie niemiaszki wynalazly wszystko tylko kto wie czy to byli niemcy?A moze ukradli te patenty juz wczesniej komus ,bardzo prawdopodobne.Nie ma czegos takiego balescie jak niemiecka sila ,byli juz tacy co tak mysleli i sa teraz azjatami albo nie zyja.Niemcy sa slabym narodem, przemysl przegral nawet z ta prymitywna ruska machina wojenna.Niemiaszki umialy tylko mordowac i wykorzystywac brutalnie, zadarmo ludzi z tego slyniecie na calym swiecie to jest wasza domena.Nie bmw,nie westy bo to nie jest niemieckie bardziej amerykanskie wy slyniecie z mordow,wojen piekla ktore rozpetaliscie i wojny ktora przegraliscie. Odpowiedz Link Zgłoś