Dodaj do ulubionych

Czy naprawde Bush kondolencji nie zlozyl?

02.02.06, 07:21
wydarzenia.wp.pl/OID,9509883,kat,33314,wid,8170475,opinie.html
????
Obserwuj wątek
    • Gość: tow.stalin Re: Czy naprawde Bush kondolencji nie zlozyl? IP: *.dip.t-dialin.net 03.02.06, 17:36
      Kochana, to przeciez nie wiesz, ze Bush ma takich parnasow jak Paljaki w
      czetyrech literach !!!
      Pazdrawljenia !
      tow.stalin
      • Gość: Pit Re: Czy naprawde Bush kondolencji nie zlozyl? IP: 150.254.85.* 03.02.06, 17:52
        Gość portalu: tow.stalin napisał(a):

        > Kochana, to przeciez nie wiesz, ze Bush ma takich parnasow jak Paljaki w
        > czetyrech literach !!!
        > Pazdrawljenia !
        > tow.stalin

        Lepsza nawet taki hamerykanski olew niz milosc Stalina.

        Bud gatow, wsiegda gatow!! towarzyszu Koba.
        • sss9 Re: Czy naprawde Bush kondolencji nie zlozyl? 03.02.06, 17:54
          Gość portalu: Pit napisał(a):

          > Gość portalu: tow.stalin napisał(a):
          >
          > > Kochana, to przeciez nie wiesz, ze Bush ma takich parnasow jak Paljaki w
          > > czetyrech literach !!!
          > > Pazdrawljenia !
          > > tow.stalin
          >
          > Lepsza nawet taki hamerykanski olew niz milosc Stalina.
          >
          > Bud gatow, wsiegda gatow!! towarzyszu Koba.

          jaki tam Koba, to miszcz nawija sam z sobą. :)))
          • Gość: Pit Re: Czy naprawde Bush kondolencji nie zlozyl? IP: 150.254.85.* 03.02.06, 17:55
            sss9 napisał:

            > Gość portalu: Pit napisał(a):
            >
            > > Gość portalu: tow.stalin napisał(a):
            > >
            > > > Kochana, to przeciez nie wiesz, ze Bush ma takich parnasow jak Palj
            > aki w
            > > > czetyrech literach !!!
            > > > Pazdrawljenia !
            > > > tow.stalin
            > >
            > > Lepsza nawet taki hamerykanski olew niz milosc Stalina.
            > >
            > > Bud gatow, wsiegda gatow!! towarzyszu Koba.
            >
            > jaki tam Koba, to miszcz nawija sam z sobą. :)))

            Miszcz kocha Kobe, to taki kompleks kata i ofiary, he he......
            • ballest Re: Czy naprawde Bush kondolencji nie zlozyl? 03.02.06, 22:21
              Hm, a wiec USA Wam pokazauy, jak sie traktuje dupolizaczy i dobrze Wam tak,
              nauczcie sie, ze nikt nie lubi takich szmierusow!
              • dojczszlezjen.my.love To ty teraz już "choop"? Już nie baba? 03.02.06, 22:59
                ballest napisał:

                > Hm, a wiec USA Wam pokazauy, jak sie traktuje dupolizaczy i dobrze Wam tak,
                > nauczcie sie, ze nikt nie lubi takich szmierusow!

                Ballest? To ty teraz już "choop"? Już nie baba? "ballest napisał:"
                Ile taka operacja kosztuje ? Stać cię na to ?

                A co do sympatii, to byłem wielokrotnym świadkiem tej sympatii względem Niemców
                we Włoszech, Grecji, Portugalii, Szwecji, Holandii a nawet Luksemburgu.
                Na południu to lubili tylko niemieckie mareczki, a teraz to mają takich
                skostniałych przynudzaczy w szortach w kwiatki z aldiego głęboko w d...e.
                Cobyście nie zrobili zostaniecie tępymi bezkrytycznymi przynudzaczami mogącymi w
                każdej chwili zamienić się w bandytów i morderców, których z odległości
                kilometra można rozpoznać. Śmierdzi od was monotonną nudą na odległość. Tak was
                widzą nie tylko Polacy, tak was widzi Europa i świat. Zapomniałbym jeszcze coś,
                w Tajlandii, Brazylii na Filipinach i na Dominikanie łysiejący faceci po 50-tce
                z "good old germany" zaliczają się do tych którzy bardzo lubią młodych chłopców
                z przedmieść.
                • ballest A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 03.02.06, 23:48
                  Obojetnie jak nas Europa widzi, my jestesmy mistrzami Swiata w Exporcie, my
                  mamy najwiecej firm na Swiecie, ktore choc male, produkuja bezkonkurencyjne
                  produkty na Swiecie.

                  Wymien mi pora polskich produktow, ktore bezkonkurencyjne na Swiecie sa, ale
                  nie zacznij od Prince Polo, albo polskiego mostrichu!
                  • Gość: Ujek Kalfas Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! IP: *.dip.t-dialin.net 04.02.06, 04:17
                    Piernika, Ballest !
                    Powjyc, co njy wjyszjake polskie produkty som berimt na swiecie ?
                    Noprzod wymienia produkt "intelektualny"charakteryzujoncy Polokow. To ich
                    antysemityzm i ksenofobia. Potym przychodzom -niemniej znane - pijanstwo,
                    kombinatorstwo i zlodziyjstwo.
                    A z rzeczy materialnych ?
                    Jak myslom Poloki: polsko zywnosc - idzie teroski dostac w Aldiku biksy z
                    mjynsym, kere moj pies bardzo se chwoli. I do tego farbowano woda pod
                    nazwom "Szal", kero idzie kupic za grosze w tureckich sklepach. Leider,
                    kwiotkow tym njy idzie podlywac, bo za duzo sojry.

                    Pyrsk i przijymnego szlustydnia

                    Ujek Kalfas


                    • ballest Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 04.02.06, 08:51
                      Tos mie zaskoczou, asz tela tego!
                      Uoni tysz auto wymysleli, pod nazwom KARA jou se pytom WANN?
                      • willi2 polska ma II miejsce na swiecie 04.02.06, 09:00
                        w rozlewaniu bimbru
                        • ballest Re: polska ma II miejsce na swiecie 04.02.06, 09:49
                          I miejsce mou w gupich wpisach i mondrowaniu na FORUM!
                          • kikut5 Niemcy mają pierwsze miejsce w mordowaniu? 04.02.06, 11:26
                            Tak czy nie? Czy to jest najbardziej znany niemiecki towar eksportowy?
                            • Gość: Wasz Marjanek Re: Niemcy mają pierwsze miejsce w mordowaniu? IP: *.dip.t-dialin.net 04.02.06, 14:31
                              Kikut !
                              Pozwol, ze zacytuje waszego wielkiego meza stanu i przywodce narodu
                              Wladyslawa "Wieslawa" Gomulke3:
                              ...Na takie cos moze sie zdobyc tylko czlowiek tkwiacy w zgniliznie rynsztoka -
                              czlowiek o mentalnosci alfonsa .......
                              I ten cytat kieruje do ciebie !
                              Pyrsk !
                              Wasz Marjanek
                              • Gość: Pit Re: Niemcy mają pierwsze miejsce w mordowaniu? IP: 150.254.85.* 04.02.06, 14:35
                                Gość portalu: Wasz Marjanek napisał(a):

                                > Kikut !
                                > Pozwol, ze zacytuje waszego wielkiego meza stanu i przywodce narodu
                                > Wladyslawa "Wieslawa" Gomulke3:
                                > ...Na takie cos moze sie zdobyc tylko czlowiek tkwiacy w zgniliznie
                                rynsztoka -
                                >
                                > czlowiek o mentalnosci alfonsa .......
                                > I ten cytat kieruje do ciebie !
                                > Pyrsk !
                                > Wasz Marjanek

                                To sie odnosilo do Szpotańskiego Marjanku. Dla Szpotana taki epitet ze strony
                                wielkiego meza stanu jakim byl towarzysz Wieslaw, byl honorem........
                                • Gość: Wasz Marjanek Pit - czy Szpotanski byl kanalia IP: *.dip.t-dialin.net 05.02.06, 08:36
                                  Nie wiem Pit !
                                  Czy tylko dlatego, ze Szpotanski pochodzil z niekatolickiej polskiej rodziny (
                                  ze w ten sposob pozwole sobie okreslic jego zydowskie pochodzenie) - uwazasz,
                                  ze byl on takim, jak go okreslil tow.Wieslaw ?
                                  Pyrsk !
                                  Wasz Marjanek
                                  • Gość: Pit Wiesz Marjanku dobrze że Szpotanski nim nie był IP: 150.254.85.* 06.02.06, 09:15
                                    Gość portalu: Wasz Marjanek napisał(a):

                                    > Nie wiem Pit !
                                    > Czy tylko dlatego, ze Szpotanski pochodzil z niekatolickiej polskiej rodziny
                                    (
                                    > ze w ten sposob pozwole sobie okreslic jego zydowskie pochodzenie) - uwazasz,
                                    > ze byl on takim, jak go okreslil tow.Wieslaw ?
                                    > Pyrsk !
                                    > Wasz Marjanek

                                    Nie znasz dokładnie sprawy Marjanku. Szpotan zostal wyzwany nie za to że byl
                                    Żydem ( ale skad to wiesz ? nic mi na ten temat nie wiadiomo), ale za operę
                                    Cisi i Gęgacze. W niej towarzysz Wiesław został przedstawiony jako "Wielki
                                    Gnom". No i oczywiście przedstawił "Sejm" i "Demokracje ala PRL" tak jak na to
                                    zasługiwali. A kanalią, i wiesz o tym dobrze, to był "Wiesław".
                              • kikut5 Prawda nie pasuje 04.02.06, 14:52
                              • oberschlesier88 Do tygo z Hohszulapszlussem!!! 04.02.06, 14:53
                                Gość portalu: Wasz Marjanek napisał(a):

                                > I ten cytat kieruje do ciebie !
                                > Pyrsk !
                                > Wasz Marjanek



                                Tak, widziałem to. Widziałem, jak najważniejsi przywódcy Niemiec formalnie
                                przyznali, że zostali pokonani – na lądzie, w wodzie i w powietrzu -
                                relacjonował kapitulację hitlerowskich Niemiec korespondent wojenny radia BBC,
                                Thomas Cadet. - Moment podpisu aktu bezwarunkowej kapitulacji, który złożył gen.
                                Jodl, nie był dramatyczny. Cała ceremonia była pozbawiona emocji. Jej atmosfera
                                nie została podwyższona nawet pomimo obecności fotoreporterów i lamp błyskowych.
                                Jeżeli był jakikolwiek dramatyzm tej sytuacji, a był, to dlatego, że w sercach
                                czuliśmy, że oto nadchodzi oswobodzenie, wyzwolenie od cierpienia w udręczonej
                                Europie.

                                Zachodni alianci świętowali zwycięstwo nad faszyzmem. To wasze zwycięstwo. To
                                zwycięstwo sprawy wolności w każdym kraju. W całej naszej długiej historii nie
                                widzieliśmy wspanialszego momentu niż dzisiaj. Każdy mężczyzna czy kobieta
                                zrobił co mógł. Ani te długie lata, ani niebezpieczeństwa, ani szaleńcze ataki
                                wroga nie osłabiły postawy narodu brytyjskiego. Niech Bóg was błogosławi -
                                powiedział w przemówieniu do narodu Winston Churchill, premier Wielkiej Brytanii.


                                A ty cytat kierujem do specjalnie ciybie!!! To nad takimi jak ty świentowali
                                zwycienstwo!!!


                                Te ponizej, tysz dal ciybie!!!

                                Goring Herman (1893-1946)
                                - Gdy słyszę słowo "kultura", odbezpieczam rewolwer.


                                Adenauer Konrad (1876-1967)
                                - Historia jest to również suma tego, czego można było uniknąć

                                Zygmunt Stary (1467-1548) do wysłannika papieskiego żądającego aresztowania i
                                egzekucji innowierców:
                                - Pozwólcie mi panować nie tylko nad owcami, ale i nad kozłami.

                                Glueck Auf!!!
                                Oberschlesier88


                                A nad tym zastanuf siem szczegulnie marjanku-baranku!!!


                                Bonaparte Napoleon (1769-1821)

                                - Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów
                                prowadzonej przez barana.


                                I nyi pyrskaj tela bo siem poplujesz!!!
                                • Gość: Wasz Marjanek Re: Do tygo z Hohszulapszlussem!!! IP: *.dip.t-dialin.net 05.02.06, 08:39
                                  Te oberschlesier88 !
                                  wiela ci placom polscy szowinisci za pisanie takich gupot ??
                                  Abo mosz pynzyja jako propagandziosz PZPR ??
                                  Pyrsk !
                                  Wasz Marjanek
                                  • ballest Re: Do tygo z Hohszulapszlussem!!! 05.02.06, 08:53
                                    Marjanek, trocha zes se zmieniou, ale podobosz mi sie ;)
                                    • Gość: Wasz marjanek Re: Do tygo z Hohszulapszlussem!!! IP: *.dip.t-dialin.net 05.02.06, 09:44
                                      W kerym richtongu ech sie zmjyniol ? W koncu lata lecom !
                                      Pyrsk !
                                      Wasz Marjanek
                    • kolejka_na_kasprowy Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 06.02.06, 10:45
                      Skąd się biorą takie intelektualne zera,jak osobnik,posługujący się nickiem
                      Ujek Kalfas ? Ach,z Ameryki. Stężenie nienawiści do Polaków,w jego
                      wypowiedziach,przypomina "dobre" czasy Adolfa.
                      Nie zdziwiłbym się,gdyby się okazało,że Kalfas to bardzo ważny aktywista
                      Kukluxklanu.
                      • braid Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 06.02.06, 11:11

                        moze to przypadek ....

                        ale kalfas pojawia sie zawsze w parze z marjankiem
                        nie wspomne ze maja podobne IP ;)))
                        • Gość: Pit Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! IP: 150.254.85.* 06.02.06, 11:15
                          braid napisał:

                          >
                          > moze to przypadek ....
                          >
                          > ale kalfas pojawia sie zawsze w parze z marjankiem
                          > nie wspomne ze maja podobne IP ;)))

                          Moze jeden jest Wielkim Smokiem a drugi troche mniejszym w tym KuKluxKlanie.....
                          • sss9 Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 06.02.06, 11:21
                            nadal aktualne:
                            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=639&w=36050991&a=36157479
                        • bartoszcze Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 06.02.06, 11:28
                          braid napisał:

                          > moze to przypadek ....
                          >
                          > ale kalfas pojawia sie zawsze w parze z marjankiem
                          > nie wspomne ze maja podobne IP ;)))

                          Ludzi z np. Neostradą też jest wielu. Albo więcej.
                    • espritt Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 06.02.06, 16:08
                      Za to ze macie kilka firm znanych ze swych towarow mozecie podziekowac
                      Amerykanom po wojnie za to ze was wspomagali.Gdybyscie razem z ruskimi nie
                      zaatakowali Polski kto wie jakby bylo.nakradliscie w calej Europie wszystkiego
                      od zlota i pieniedzy po mysl techniczna i twoje ulubione patenty.Sami niemcy
                      nie maja ze swymi produktami nic wspolnego,pracuja tam inzynierowie naukowcy z
                      calego swiata w samym BMW pracuje kilkunastu inzynierow z Polski.Ty razem z
                      ujkiem balescie, wychwalasz sie tym chociaz jestes zwyklym robolem
                      zakompleksionym do tego.Niemcy juz niedlugo beda goscmi u siebie w kraju,
                      podziekuja za to miedzy innymi takim oszolomom jak wy.
                      • ballest Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 06.02.06, 20:03
                        co Ty wypisujesz?
                        Amerykanie nas okradali po wojnie i to nie tylko z uczonych, to my pomogli USA,
                        bo inaczej by jeszcze nie byli na ksiezycu!

                        • Gość: van deer Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 06.02.06, 20:09
                          Obaj jak zwykle przesadzacie, mylicie plan Marshalla z partykularnym udzialem
                          waskiego grona niemieckich naukowcow przy budowie broni atomowej przez USA.
                        • espritt Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 06.02.06, 21:18
                          Tak balest idz i powiedz to Amerykanom jak kopa dostaniesz ,to sam na ksiezyc
                          polecisz bez niczyjej pomocy.
                          • ballest Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 07.02.06, 13:05
                            Plan Marschalla, dostalismy tyle co Holandia i jako jedyna nacja splacilismy go
                            dp ostatniego Centa.
                            Najwiecej Anglia dostala, jedyne szczescie, ze tak malo tego bylo, bo on tylko
                            korzysci USA przyniosl.
                            Co do uczonych to nie garstka tylko tysiace poszuo do USA!
                            • ballest Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 07.02.06, 13:23
                              "Leistungen aus dem Marshallplan

                              Großbritannien: 3,6 Mrd. US-Dollar

                              Frankreich: 3,1 Mrd. US-Dollar

                              Italien: 1,6 Mrd. US-Dollar

                              Westdeutschland: 1,4 Mrd. US-Dollar

                              Niederlande: 1,0 Mrd. US-Dollar

                              Griechenland: 0,8 Mrd. US-Dollar

                              Österreich: 0,7 Mrd. US-Dollar"


                              Przestoncie w koncu z Tym planem Marschalla jak pojencia o nim nie mocie!
                              • braid Re: A co Wy potraficie, nas podziwiaja wszyscy! 07.02.06, 13:40

                                czytaj pajacu ..co pojecia nie ma .
                                wstydz sie klamco

                                "Nach dem Schuldenerlass von Seiten der USA 1953 musste die Bundesrepublik nur
                                einen geringen Teil des bewilligten Kredites zurückzahlen, was bis 1966 erfolgt
                                war."
                                de.wikipedia.org/wiki/ERP-Sonderverm%C3%B6gen#Historischer_Hintergrund
                                Co to znaczy "geringen Teil" ???? co ???
                                • braid Re:ponadto 07.02.06, 13:51
                                  A ponadto jest diametralna roznica miedzy tym co dostaliscie jako
                                  kredyt i jako pomoc humanitarna na odbudowe ... bo tej splacac nie
                                  musieliscie

                                  wiec nie wycieraj sobie geby wycinkami tak zeby pasowaly do twojej teori.
                                  www.salvator.net/salmat/pw/pw2/spaltung/marsh1.jpg
                                  • Gość: Pit Re:ponadto IP: 150.254.85.* 07.02.06, 13:52
                                    braid napisał:

                                    > A ponadto jest diametralna roznica miedzy tym co dostaliscie jako
                                    > kredyt i jako pomoc humanitarna na odbudowe ... bo tej splacac nie
                                    > musieliscie
                                    >
                                    > wiec nie wycieraj sobie geby wycinkami tak zeby pasowaly do twojej teori.
                                    > www.salvator.net/salmat/pw/pw2/spaltung/marsh1.jpg

                                    Dej se spokój Braid, szkoda czasu.....
                                    • braid Re:ponadto 07.02.06, 13:56
                                      Gość portalu: Pit napisał(a):

                                      > Dej se spokój Braid, szkoda czasu.....

                                      masz racje ...sorry
                                    • ballest Re:ponadto 07.02.06, 13:57
                                      Bede w domu, posle Wam cale wypracowanie na temat TEJ POMOCY co wlasciwie
                                      wpadkom byla, NIEMCY jako jedyne panstwo splacilo ta pomoc.
                                      Pomoc humanitarna, masz na mysli UNRA?
                                      To chyba rozum postradalecie jesli te feniki liczycie.
                                      To naszymu uczonymi odplacilismy 1000 krotnie.
                                      --
                                      pyrsk
                                      Ballest
                                      • sss9 Re:ponadto :))) 07.02.06, 14:11
                                        wygłodzony jest, co? :)))
                                        • braid Re:ponadto :))) 07.02.06, 14:34

                                          ;))) oj bardzo jak widze bardzo
                                          • ballest Re:ponadto :))) 07.02.06, 14:38
                                            Jeszcze roz do Slepych:
                                            Warenlieferungen auf Kredit

                                            "Im Gegensatz zu den anderen europäischen Staaten erhielt Westdeutschland die
                                            Waren nicht geschenkt, sondern als langfristigen Kredit. Eigentümer der
                                            Guthaben auf den Gegenwertkonten bei der Bank Deutscher Länder, später Deutsche
                                            Bundesbank, waren daher die USA."


                                            To byly te 12 miliardow, ktore Niemcy splacily USA z 1,4 miliarda musialy
                                            spalcic 12 miliardow jest to malo!
                                      • ballest Re:ponadto 07.02.06, 14:12
                                        JUZ cos jest:

                                        www.politikforum.de/forum/archive/28/2005/12/3/123347
                                        "Das schärfste ist, Deutschland war und ist das einzige Land das diese Hilfe
                                        auch wieder zurückgezahlt hat"

                                        ;)
                                        • braid Re:Na koniec 07.02.06, 14:22

                                          ballest zrozum .. ( czy ty masz kapke rozumu???? )

                                          twoje linki do dyskusji czy jakies wypracowania mozesz sobie schowac do du.y

                                          Na oficialnej stronie niemieckiego ministerstwa ( a Ci chyba wiedza )
                                          stoi jak byk napisane ze Niemcom odpuszczono duza czesc dlugu
                                          wiec bajki o jedynej nacji co splacila co do feniga mozesz sobie
                                          czytac twoim glupawym owieczkom na biesiadnym,
                                          "
                                          Schuldenerlass für die Bundesrepublik Deutschland

                                          Wenige Jahre später, 1953, wurde der Bundesrepublik Deutschland ein Großteil
                                          der Schulden aus den US-Hilfen erlassen: Der Bund musste nur eine Milliarde
                                          Dollar an die USA zurückzahlen. Dies war 1966 abgeschlossen. "

                                          www.bmwi.de/Navigation/Wirtschaft/mittelstandspolitik,did=10516.html
                                          mowi ci cos "Schuldenerlass" ????? albo "Großteil" ???

                                          koncze juz ta dyskusje z toba bo do sciany pisal nie bede
                                          i tak cos pierdniesz zasypiesz wyrwykami ... to juz wszystko znamy.
                                          • ballest Re:Na koniec 07.02.06, 14:26
                                            Czy Ty czytac nie umiesz?

                                            "Warenlieferungen auf Kredit

                                            Im Gegensatz zu den anderen europäischen Staaten erhielt Westdeutschland die
                                            Waren nicht geschenkt, sondern als langfristigen Kredit. Eigentümer der
                                            Guthaben auf den Gegenwertkonten bei der Bank Deutscher Länder, später Deutsche
                                            Bundesbank, waren daher die USA. "

                                            O Planie Marschalla nic nie pisze ze podarowali!
                                            • braid Czy ty jestes nienormalny????? 07.02.06, 14:33

                                              czytujesz 1/3 strony co ci dalem i udajesz dalej idiote...

                                              wiec wklejam ci caly tekst ..wraz z twoim fragmentem
                                              i tym ze wam podarowali dlugi
                                              boze co za uparty pajac.

                                              "Hilfe zur Selbsthilfe: der Marshall-Plan

                                              Im Frühjahr 1948 unterzeichnete der amerikanische Präsident Harry S. Truman das
                                              Auslandshilfe-Gesetz, den so genannten Marshall-Plan. Im Mittelpunkt stand das
                                              Prinzip "Hilfe zur Selbsthilfe": Die amerikanische Regierung bezahlte
                                              Maschinen, Rohstoffe, Lebensmittel, Medikamente, Saatgut sowie
                                              Dienstleistungen, die von US-Exporteuren nach Europa geliefert wurden. Die
                                              westeuropäischen Importeure mussten den Gegenwert der Einfuhren in ihrer
                                              inländischen Währung auf Konten der jeweiligen Zentralbanken der Länder
                                              einzahlen.

                                              Warenlieferungen auf Kredit

                                              Im Gegensatz zu den anderen europäischen Staaten erhielt Westdeutschland die
                                              Waren nicht geschenkt, sondern als langfristigen Kredit. Eigentümer der
                                              Guthaben auf den Gegenwertkonten bei der Bank Deutscher Länder, später Deutsche
                                              Bundesbank, waren daher die USA.

                                              Das ERP-Sondervermögen entsteht

                                              Am 15. Dezember 1949 vereinbarten die Bundesrepublik Deutschland und die USA
                                              ein Abkommen über wirtschaftliche Zusammenarbeit. Es legte fest, dass das
                                              inzwischen erzielte Vermögen von rund 6 Milliarden DM als Sondervermögen
                                              verwaltet werden sollte. Die Bezeichnung "Sondervermögen" stand und steht nach
                                              wie vor für die Unabhängigkeit des Fonds vom übrigen Vermögen des Bundes. Aus
                                              diesem Sondervermögen sollten Unternehmen revolvierende Kredite zum Aufbau der
                                              Wirtschaft erhalten. Revolvierend heißt, dass diese Kredite nach Tilgung und
                                              Zinszahlung immer wieder für neue Investitionen vergeben werden. Diese
                                              Vereinbarung trat am 1. Februar 1950 in Kraft. Das ERP-Sondervermögen
                                              war "geboren.

                                              Schuldenerlass für die Bundesrepublik Deutschland

                                              Wenige Jahre später, 1953, wurde der Bundesrepublik Deutschland ein Großteil
                                              der Schulden aus den US-Hilfen erlassen: Der Bund musste nur eine Milliarde
                                              Dollar an die USA zurückzahlen. Dies war 1966 abgeschlossen. Das Vermögen ist
                                              von ursprünglich 3 Milliarden € auf rund 12 Milliarden € angewachsen. Seit 1961
                                              können auch Kredite an Länder der Dritten Welt vergeben werden.

                                              Seit 1969 wird das ERP-Sondervermögen vom Bundesministerium für Wirtschaft,
                                              heute Bundesministerium für Wirtschaft und Arbeit, verwaltet.


                                              • sss9 Re: Czy ty jestes nienormalny????? 07.02.06, 14:36
                                                :))) a ty jeszcze masz wątpliwości?
                                                • braid Re: Czy ty jestes nienormalny????? 07.02.06, 14:38

                                                  ;))) i to co podalem jest z oficialnej strony niemieckiego ministerstwa
                                                  a ten tu wyjezdza z jakims forum gdzie ktos wyglasza jakies prywatne
                                                  poglady ...
                                                  • sss9 Re: Czy ty jestes nienormalny????? 07.02.06, 14:41
                                                    to pewno on sam pod kolejnym nickiem. :)))
                                                    przy okazji, jak można spłacić 12mld z 1,4mld ? to jakaś kosmiczna lichwa... :)))
                                                  • Gość: Pit Re: Czy ty jestes nienormalny????? IP: 150.254.85.* 07.02.06, 14:44
                                                    sss9 napisał:

                                                    > to pewno on sam pod kolejnym nickiem. :)))
                                                    > przy okazji, jak można spłacić 12mld z 1,4mld ? to jakaś kosmiczna
                                                    lichwa... :)

                                                    Syjonistyczna lichwa, dlatego kolega Ballest walczy z syjonizmem pod każdą
                                                    postacią.
                                                  • sss9 Re: Czy ty jestes nienormalny????? 07.02.06, 14:46
                                                    Gość portalu: Pit napisał(a):
                                                    >
                                                    > Syjonistyczna lichwa, dlatego kolega Ballest walczy z syjonizmem pod każdą
                                                    > postacią.

                                                    dziś Dzień bezpiecznego internetu, miszcz powinien zapoznać się z tą ideą... ;)
                                                  • Gość: Pit Re: Czy ty jestes nienormalny????? IP: 150.254.85.* 07.02.06, 14:50
                                                    sss9 napisał:

                                                    > Gość portalu: Pit napisał(a):
                                                    > >
                                                    > > Syjonistyczna lichwa, dlatego kolega Ballest walczy z syjonizmem pod każd
                                                    > ą
                                                    > > postacią.
                                                    >
                                                    > dziś Dzień bezpiecznego internetu, miszcz powinien zapoznać się z tą
                                                    ideą... ;)

                                                    Najlepsze opracowania miały żurnale Der Sturmer i Narodowy Obserwator.
                                                    Przez amerykanskich podżegaczy wojennych, ludzkość straciła tak cenne periodyki.
                                                  • braid Re: Czy ty jestes nienormalny????? 07.02.06, 14:52
                                                    Gość portalu: Pit napisał(a):
                                                    > Najlepsze opracowania miały żurnale Der Sturmer i Narodowy Obserwator.
                                                    > Przez amerykanskich podżegaczy wojennych, ludzkość straciła tak cenne
                                                    periodyki

                                                    ten co wyda kiedys Twoje ropisty ..zrobi majatek ;)))
                                                  • braid Re: riposty byc mialo n/t 07.02.06, 14:53
                                                  • Gość: Pit Braid co to som....????? IP: 150.254.85.* 07.02.06, 14:53
                                                    braid napisał:

                                                    > Gość portalu: Pit napisał(a):
                                                    > > Najlepsze opracowania miały żurnale Der Sturmer i Narodowy Obserwator.
                                                    > > Przez amerykanskich podżegaczy wojennych, ludzkość straciła tak cenne
                                                    > periodyki
                                                    >
                                                    > ten co wyda kiedys Twoje ropisty ..zrobi majatek ;)))

                                                    Co to są ropisty Braid ?
                                                  • Gość: Pit Re: Braid co to som....????? IP: 150.254.85.* 07.02.06, 14:55
                                                    Gość portalu: Pit napisał(a):

                                                    ten co wyda kiedys Twoje ropisty ..zrobi majatek ;)))

                                                    Zapisze Ci je w spadku Braid.
                                                  • ballest Re: Braid co to som....????? 07.02.06, 15:49
                                                    Jak widze, nie piszemy teraz o Planie Marschalla tylko o pozyczkach, ktore
                                                    Niemcy wziasc musialy po rozejmie jakim zakonczyla sie I wojna swiatowa i w
                                                    ktorej wykorzystano zamieszki rewolucyjne w Niemczech i narzucono Niemcom
                                                    niekorzystny i krzywdzacy ich traktat wersalski.
                                                    Rezultem tego traktatu byly pozyczki, ktorymi Niemcy splacali reaparacje
                                                    wojenne nie tylko Francuzom, ale najgorsze, wynikiem tej GUPOTY bylo dojscie
                                                    Hitlera do wladzy.

                                                    Faktem ale jest, ze Niemcy placili za Plan Marschalla
                                                    a inne kraje nie .
                                                    Tego sie ale nie wspomina, PRAWDA!

                                                    "Fazit

                                                    Realistisch betrachtet handelte es sich bei den Schuldenerlassen von 1953
                                                    weniger um eine Geste der Versöhnung mit einem Kriegsgegner, als um eine kühl
                                                    kalkulierte politische Entscheidung: Die Gläubigerstaaten wollten mit dem
                                                    Schuldenerlass die deutsche Wirtschaft und die deutsche Bevölkerung bei dem
                                                    Versuch unterstützen, dass Land wiederaufzubauen, die Demokratie zu
                                                    stabilisieren und am Welthandel teilzunehmen. Diese politischen Motive führten
                                                    dazu, dass man zu einem weitgehenden Verzicht auf offenstehende Forderungen
                                                    bereit war, einem Verzicht, der aus heutiger Sicht viel weiter ging, als es
                                                    ökonomisch dringend erforderlich war.

                                                    Verstärkt wurde die Bereitschaft zum Schuldenerlass noch dadurch, dass die
                                                    hohen nach dem Ersten Weltkrieg aufgestellten Forderungen an das damalige
                                                    Deutsche Reich eine der Ursachen für die wirtschaftliche Instabilität der
                                                    Weimarer Republik waren, die wiederum neben anderen Faktoren den Aufstieg der
                                                    Nationalsozialisten und die Machtübernahme Hitlers begünstigte.

                                                    Zusammenfassend läßt sich feststellen, dass die Ziele der Londoner Abkommen
                                                    voll und ganz erreicht wurden:

                                                    Es kam nicht zu einer Lähmung der Wirtschaftspolitik, da im Gegensatz zur
                                                    Entwicklung in der Weimarer Republik der wirtschaftliche Wiederaufbau des
                                                    Landes im Vordergrund stand – und nicht der Versuch, die eigene
                                                    Zahlungsunfähigkeit zu belegen oder sogar herbeizuführen.
                                                    Die verbleibenden Schulden erwiesen sich für die Bundesrepublik Deutschland als
                                                    gut tragbar und ermöglichten eine solide Finanzplanung.
                                                    Die BRD wurde wieder zu einem berechenbaren Kreditnehmer auf den
                                                    internationalen Finanzmärkten und erhielt frisches Geld.
                                                    Die Währung blieb stabil und war ab 1958 frei konvertibel.
                                                    Ausländische Firmen konnten die weitere wirtschaftliche Entwicklung voraussehen
                                                    und investierten in den deutschen Wiederaufbau."
                                                  • braid Re: Czy ty jestes nienormalny????? 07.02.06, 14:51
                                                    Tlumaczenie oryginalu na dole

                                                    "Eine Schuldenerleichterung von 30 Milliarden auf 14,5 Milliarden D-Mark,
                                                    wahrlich kein
                                                    schlechtes Ergebnis der deutschen Delegation unter Leitung des Bankiers Hermann
                                                    Josef
                                                    Abs. Doch im Londoner Schuldenabkommen vom 27. Februar 1953 wurden der
                                                    Bundesrepublik Deutschland nicht nur die Hälfte der Auslandsschulden erlassen.
                                                    Die
                                                    Gläubigerstaaten verzichteten zusätzlich auf alle nicht bezahlten Zinsen in
                                                    Höhe von etwa 20
                                                    Milliarden D-Mark. Auch bei den noch zurückzuzahlenden Schulden erhielt das
                                                    Nachkriegs-
                                                    Deutschland äußerst großzügige Konditionen zu Laufzeit, Zinsen und
                                                    Tilgungungsraten"


                                                    Umozenie Dlugow z 30 milliardow do 14,5 Milliarda DM ..to
                                                    naprawde nie najgorszy wynik niemieckiej delegacji pod
                                                    przewodnictwem bankiera Hermana Josefa Abs.
                                                    Jednak na Londynskiej Konferencji wierzycieli z 27 lutego 1953r
                                                    umozono Niemcom nie tylko polowe dlugow. Panstwa wierzycielskie
                                                    zrezygnowaly dodatkowo z wszystkich jeszcze nie zaplaconych odsetkow
                                                    w wysokosci 20 Milliarden DM . A do obslugi kredytow ..
                                                    ktore Niemcy mialy jeszcze splacac otrzymaly Niemcy bardzo dobre
                                                    kondycje co do lat splaty i stopy procentowej .

                                                    www.jbeck.org/pdf/dw_londoner_schuldenabkommen_1953.pdf
                                                    To tez o tej nacji co zawsze spaciua wszisko do feniga ;))))
                                      • kikut5 Do rachunku trzeba dopisać to co Niemcy nakradli. 07.02.06, 14:17
                                        Żydom, Polakom i innym (pieniądze, kosztowności itd. = to jest ogromna kwota)
                                        plus niespłacony kredyt zaciągnięty u zagranicznych robotników przymusowych.
                                        • espritt Re: Do rachunku trzeba dopisać to co Niemcy nakra 08.02.06, 15:59
                                          balestowi wydaje sie ze na wszystko niemiaszki zapracowaly same bez niczyjej
                                          pomocy a gown... prawda.Raz ze nakradli nalupili we wszystkich wojnach przez
                                          cale 1000lat cala Europe ze wszystkiego.Robotnicy przymusowi pracowali zadarmo
                                          na przemysl niemiecki.Niemiecki firmy zawdzieczaja swoja pozycje krwi calej
                                          Europy,jest to nie dosplacenia dla nich.Amerykanskie kredyty i pomoc bez ktorej
                                          niemcy bylyby zerem do tej pory uratowaly ich przed komunizmem i bieda.USA
                                          pomagalo niemiaszkom do konca lat 80tych, swoja pozycje niemcy moga zawdzieczac
                                          kazdemu ,ale w najmniejszym stopniu sobie.Wiec balest przestan pierdziec
                                          glupoty, chyba dawno batem nie dostales.
                                          • ballest Re: Do rachunku trzeba dopisać to co Niemcy nakra 08.02.06, 16:13
                                            piszesz cos o czym najmniejszego pojecia nie masz, spojrz na tabele noblistow,
                                            spojrz na liste wynalazkow, to moze twoja szara komoreczka zauwazy, ze silnik
                                            elektryczny siemens wynalazl, ze silnik benzynowy otto, diesla, Diesel, itd.
                                            itd, a wiec teraz ci powinna Twoja komoreczka zwrocic uwage, ze we wlasnej
                                            innowacji lezy sila niemieckiej gospodarki a nie w obcych robotnikach, ktorzy
                                            tylko z dywersji i kradziezy slyneli.
                                            • espritt Re: Do rachunku trzeba dopisać to co Niemcy nakra 08.02.06, 17:39
                                              Pewnbie niemiaszki wynalazly wszystko tylko kto wie czy to byli niemcy?A moze
                                              ukradli te patenty juz wczesniej komus ,bardzo prawdopodobne.Nie ma czegos
                                              takiego balescie jak niemiecka sila ,byli juz tacy co tak mysleli i sa teraz
                                              azjatami albo nie zyja.Niemcy sa slabym narodem, przemysl przegral nawet z ta
                                              prymitywna ruska machina wojenna.Niemiaszki umialy tylko mordowac i
                                              wykorzystywac brutalnie, zadarmo ludzi z tego slyniecie na calym swiecie to
                                              jest wasza domena.Nie bmw,nie westy bo to nie jest niemieckie bardziej
                                              amerykanskie wy slyniecie z mordow,wojen piekla ktore rozpetaliscie i wojny
                                              ktora przegraliscie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka