Gość: hero
IP: 83.20.164.*
26.08.08, 15:57
Rada Miasta Olsztyna zdecydowała o przeprowadzeniu referendum w
sprawie odwołania aresztowanego prezydenta Czesława Małkowskiego. Za
referendum głosowało 19 radnych, jedna osoba była przeciw, nikt nie
wstrzymał się od głosu.
Przeciw głosował radny Bogdan Dus poprzednio związany z byłym klubem
prezydenta (teraz niezależny), który twierdził, że referendum będzie
tylko zbędnym wydatkiem i przedwczesnym osądzaniem Małkowskiego.
Ocenił też, że kierujący obecnie ratuszem nie potrafią sobie
poradzić w zaistniałej sytuacji. - Jak nie wiemy co zrobić, robimy
referendum - stwierdził. Dodał, że w mieście "nie potrzeba igrzysk,
a prostych dróg, chodników, kanalizacji i mieszkań komunalnych".
Radni głosowali imiennie, a sesji przyglądała się spora grupa
mieszkańców Olsztyna.
wiadomosci.onet.pl/1813590,11,item.html