Gość: futszak IP: *.CNet.Gawex.PL 22.01.10, 08:19 oczywiście o najważniejszym propasażerskim elemencie - wspólnym bilecie (tak jak jest chociażby w Niemczech) ani słowa Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: pasażer Rząd nas przewiezie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.01.10, 10:46 Co za bełkot... Takiego steku bzdur i propagandy to nawet za Gierka nie było. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: loth Re: Rząd nas przewiezie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.01.10, 21:56 to sie nazywa konkurencja wy stare k...wy z wiejskiej... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: loth Re: Rząd nas przewiezie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.01.10, 22:02 "To z rynku skutecznie wyeliminuje operatorów tanich" to zdanie perfekcyjnie obrazuje o co chodzi darmozjadom z wiejskiej.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Prahnitz InterCity jak TPSA - płaćcie nam coraz więcej. IP: 212.244.73.* 22.01.10, 10:58 Takie rozwiązanie to skandal. Pasażer powinien mieć prawo wyboru - albo zapłaci kosmiczną cenę w IC i dostanie śmierdzącą herbatkę, albo mniej w PR i przejedzie się modernizowanym EN57 bez herbatki, ale za normalną cenę. Owszem - przewoźnicy kolejowi powinni dostać rzadowy nakaz wymiany taboru na przyjazny niepełnosprawnym. Owszem powinno się uregulować sprawę jeżdżących gruchotów po drogach, ale od tego jest policja i ITD. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m Re: InterCity jak TPSA - płaćcie nam coraz więcej IP: 212.75.100.* 25.01.10, 22:34 Pomyłka nie Inspekcja Transportu Drogowego, a Transportowy Dozór Techniczny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: T Re: InterCity jak TPSA - płaćcie nam coraz więcej IP: *.evv.wideopenwest.com 25.01.10, 22:54 Tylko czy niepelnosprawni jezdza pociagami? Jaki jest koszt dostosowania taboru. Jesli rzad chce zmiany "na Lepsze" to niech za to zaplaci. Czy ty chcesz placic dwa razy tyle za bilet, zeby niepelnosprawny mial mozliwosc wjazdu do wagonu na wozku, z ktorej potem i tak nie skorzysta? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ichi51e Re: InterCity jak TPSA - płaćcie nam coraz więcej IP: *.acn.waw.pl 26.01.10, 09:11 A dlaczego nie moga po prostu wprowadzic norm "jak ma wygladac tabor" (i jak firma X chce nas wozic za 30 zeta w normalnych warunkach zamiast za 100 ktore chce firma PKP-Yki kolejowe, to niech wozi), tylko od razu musza komus trase na 5 lat sprzedac? Wot zagadka... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pablo Rząd nas przewiezie - na Kubę IP: *.chello.pl 22.01.10, 19:51 Komuna wraca !!! Należy też koniecznie ucywilizować handel chlebem. Sklepy podbierają sobie klientów oferując niższe ceny i kupno w kiosku na świeżym powietrzu, a nie w klimatyzowanym Salonie Chleba !! Nie wiedziałem, że doczekam takich PiSowskich pomysłów od mojej PO !! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pierre Dzoncy Król Nie przejmujcie się zanadto... IP: 78.9.82.* 24.01.10, 13:24 Nie trzeba się przejmować mocno takim projektami - już Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta(?) będzie udowadniał, że każdy mieszkaniec ma prawo do wyboru przewoźnika i koloru busa i prawo unijne jest w takim razie złe i nie może być stosowane w Polsce... Także inne resorty rządowe będą przekonywaywać, że "polnische Wirtschaft" jest górą bo przegoniliśmy już Unię w kiełbasie... Odpowiedz Link Zgłoś
zero-cin Rząd nas przewiezie 23.01.10, 14:16 CYTAT: "W planach do 2015 r. są też budowy torów na lotniska m.in. w stolicy, Gdańsku, Szczecinie czy Wrocławiu oraz remonty ok. 1,5 tys. torów." Półtora tysiąca torów? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ob. Serwator Są i wspólne bilety gdzieniegdzie IP: 78.9.82.* 24.01.10, 15:48 czytaj o lokalnym porządkowaniu komunikacji tutaj Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Legion Artykuł stawia sprawę na głowie... IP: *.pia.abpl.pl 25.01.10, 16:54 ...bo w projekcie ustawy chodzi nie o zdławienie wolnej konkurencji na atrakcyjnych liniach, lecz o zapewnienie komunikacji na NIEATRAKCYJNYCH, których na wolnym rynku przewoźnicy nie chcą. I chodzi o uporządkowanie całości ruchu tak, jak uporządkowane jest (międzynarodowo!) używanie częstotliwości i pasm telekomunikacyjnych. O wspólne bilety też chodzi, ale sam wspólny bilet to mało, to tylko polska namiastka tego, co powinno być, a czego nie ma. Autor artykułu w imię prymitywnego leseferyzmu zwalcza wszelki ład i chyba uważa nawet Stany Zjednoczone za komunę, a szczęśliwy byłby dopiero na Marsie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niepowiem Re: Artykuł stawia sprawę na głowie... IP: *.pk.edu.pl 25.01.10, 17:31 Popieram w 100%! Gazeta od dłuższego czasu uwzięła się na kolej, już nawet tvn24 i onet powstrzymały się niedawno od pisania bzdur na tematy kolejowe i przeinaczania faktów, a tutaj impreza nadal trwa. Chyba tutaj jakieś lobby busiarzy ostro działa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antykolej niperwada,że Artykuł stawia sprawę na głowie... IP: *.chello.pl 26.01.10, 07:42 jakby nie było burdelu na kolei to prasa nie miałaby o czym pisać, a burdel jest taki, że się normalnemu człowiekowi słabo robi,jak się na to patrzy, wystarczy przyjrzeć się na pracę Urzędu Transportu Kolejowego, na problemy z Komisją Europesjką z tego powodun i na samo PKP, w którym siedzi komunistyczny beton jak za starych dawnych czasów, swoją drogą to PO chyba bardzo chce przegrać wybory, bo ostatnio biorą się za różne sprawy z dziwną skłonnością do ubezwłasnowalniania obywateli, jak ktoś chce wchodzić na głupie strony to niech sobie wchodzi, jak ktoś chce jeździć rozwalonym busem to niech sobie jeździ, ja niańczenia nie potrzebuje, jeszcze trochę będzie mi sie mówić co mam czytać, co pisać a na końcu co mówić i myśleć PRECZ!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nie boj sie myslec Re: Artykuł stawia sprawę na głowie... IP: 94.254.163.* 25.01.10, 17:41 Cholera wie o co chodzi - a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... pieniądze i kolesiowskie układy i układziki. O pasażerach tam się ani słowem nikt nie zająknął! Najbardziej ekologicznie będzie jak się wszyscy przesiądą do własnych samochodów, bo "zbiorowym transportem" będą tylko pchły jeździć - dopóki z głodu nie zdechną, bo pasażerów nie będzie. Już teraz kto tylko nie musi to nie jeździ. Żeby dojechać do innego miasta sprawę załatwic to trzeba zdrowia sobie tak napsuć, że się chce piechotą z warszawy do krakowa zaiwaniać, byle tylko tych świrów z pkp ominąć. Jednego tygodnia nie ma, żeby sobie nerwów nie naszarpać, bo "EKSPERYMENT" albo inne "USPRAWNIENIE". A to informacje na dworcu zlikwidują, a to cos ołówkiem na rozkładzie nabazgrolą, że nikt nie wie co, a to zlikwidują pospieszne, co się i tak spóźniały i stały w polu... I jak oni to robią że bilety coraz tańsze tylko ceny coraz wyższe???? Ano coś zlikwidują, coś połączą, coś jedzie przez Idzikowo a cos stoi w Koluszkach i żebyś się bracie w majtki posikał to nie zgadniesz czy w dni parzyste czy nieparzyste taka "planowana" zmiana rozkładu Ci się zdarzy, albo może inna modernizacja cię dopadnie, i ile będziesz musiał za te "udogodnienie" zapłacić. Nie umieją sobie radzić z konkurencją więc postanowili ją zlikwidować - lobbisci je*. A potem będa pobierać emeryturki, dodatki stażowe, funkcyjne korzystając ze swiętego spokoju, bo im żaden "pasożyt" o pardon, "pasażer" nie będzie głowy zawracał. A NIEATRAKCYJNE trasy to są takie, którymi nikt nie jeździ bo nie ma po co, ale puste składy przydylają, bo na przykład jakiś kolega musi do roboty dojechać. To jest twój "leseferyzm i "dobro wspólne". Proponuję ich wszystkich na "wspólnym bilecie" wysłac na Marsa i ciebie Legion w promocji razem z nimi. O to chodzi jakbyś nie wiedział. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nie boj sie myslec Re: Artykuł stawia sprawę na głowie... IP: 94.254.163.* 25.01.10, 17:48 Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... pieniądze i kolesiowskie układy i układziki. O pasażerach tam się ani słowem nikt nie zająknął! Najbardziej ekologicznie będzie jak się wszyscy przesiądą do własnych samochodów, bo "zbiorowym transportem" będą tylko pchły jeździć - dopóki z głodu nie zdechną, bo pasażerów nie będzie. Już teraz kto tylko nie musi to nie jeździ. Żeby dojechać do innego miasta sprawę załatwic to trzeba zdrowia sobie tak napsuć, że się chce piechotą z warszawy do krakowa zaiwaniać, byle tylko tych świrów z pkp ominąć. Jednego tygodnia nie ma, żeby sobie nerwów nie naszarpać, bo "EKSPERYMENT" albo inne "USPRAWNIENIE". A to informacje na dworcu zlikwidują, a to cos ołówkiem na rozkładzie nabazgrolą, że nikt nie wie co, a to zlikwidują pospieszne, co się i tak spóźniały i stały w polu... I jak oni to robią że bilety coraz tańsze tylko ceny coraz wyższe???? Ano coś zlikwidują, coś połączą, coś jedzie przez Idzikowo a cos stoi w Koluszkach i żebyś się bracie w majtki posikał to nie zgadniesz czy w dni parzyste czy nieparzyste taka "planowana" zmiana rozkładu Ci się zdarzy, albo może inna modernizacja cię dopadnie, i ile będziesz musiał za te "udogodnienie" zapłacić. Nie umieją sobie radzić z konkurencją więc postanowili ją zlikwidować - lobbisci je*dni. A potem będa pobierać emeryturki, dodatki stażowe, funkcyjne korzystając ze swiętego spokoju, bo im żaden "pasożyt" o pardon, "pasażer" nie będzie głowy zawracał. A NIEATRAKCYJNE trasy to są takie, którymi nikt nie jeździ bo nie ma po co, ale puste składy przydylają, bo na przykład jakiś kolega musi do roboty dojechać. To jest twój "leseferyzm i "dobro wspólne". Proponuję ich wszystkich na "wspólnym bilecie" wysłac na Marsa i ciebie Legion w promocji razem z nimi. O to chodzi jakbyś nie wiedział. Odpowiedz Link Zgłoś
opinia_publiczna_online Rząd nas przewiezie 25.01.10, 17:40 Ministerstwo zrobi najlepiej jak nic nie będzie robić :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Elf Wolny rynek! Dwie refleksje: IP: *.icpnet.pl 25.01.10, 17:43 1) mówią, że na kolei i w transporcie ogólnie brakuje wolnego rynku - a on jest przecież! 2) Najpierw chcecie wolnego rynku a teraz będziecie go niszczyć? Regulować coś? Co na to Balcerowicz? Potem będzie mówił, że to Państwo we wszystkim przeszkadza... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: let Rząd nas przewiezie IP: *.124.c66.petrotel.pl 25.01.10, 17:44 Niestety. Kilka razy miałem "przyjemność" jechać InterCity na trasie W-wa - Krak. Wagon pierwsza klasa, a toaleta od samego początku zapchana i zapaskudzona. Za co mam płacić więcej? Za siedzenie szersze o 20-30 cm , czy za komfort którego nie ma ? I jeszcze te plany ręcznego sterowania: rząd/urzędnik/pomysłodawca wie lepiej co jest dobre. Ciekawe czy ktoś z nich jeździ obecnie tymi pociągami? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anonymous Union Pacific IP: *.dip.t-dialin.net 25.01.10, 18:03 Najwieksze koleje USA Union Pacific i od 1971 tylko towarowe: en.wikipedia.org/wiki/Union_Pacific Kolei Amerykanskich nie stac jest na elektryfikacje. Jest to najwieksza oprocz duzo mniejszej predkosci roznica miedzy kolejami USA na Europejskimi. Najpopulajniejsza lokomotywa jest tam Diesel General Motors o mocy 3000 kW EMD SD70 en.wikipedia.org/wiki/EMD_SD70_series z przekladnia elektryczna tzn. silnik Diesla napedza generator ktory nastepnie zasila silniki trakcyjne. Przekladnia elektryczna umozliwia latwe stowanie lokomotywy spalinowej np. mikroprocesorem PC. W odroznieniu od kolei Europejskich USA stosuje filozofie jakichkolwiek torow, 1.5 raza wiekszego nacisku na szyny dla zabezpieczenia przed zderzenim z wozkami z supermarketow, wyzszego komfortu wnetrz i malej predkosci 80km/h dla pociaow pasazeskich i 40 dla towarowych dlugich na kilka mil. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Konduktor Rząd nas przewiezie IP: *.rzeszow.vectranet.pl 25.01.10, 18:05 Regulacja rynku - tak tak tak - jak za komuny, po co komu konkurencja? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dav Rząd nas przewiezie IP: 93.95.93.* 25.01.10, 18:09 To oznacza, że nie będę miał wyboru i zrezygnuję z transportu szynowego, bo w wielu przypadkach nie będzie się opłacał. Dlaczego nikt nie pomyśli o uboższych? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rober 200 km - 5 przewoźików _ 5 biletów - 5 x drożej... IP: *.ztpnet.pl 25.01.10, 18:10 oto polski model reformy - rozwalić wszystko a dalej będziemy sklejać kolejne 10 lat - część wykraddną cześc sprywatyzują za bezcen - a pasażer dalej jadąc niewidomy kim nie kupi jednego biletu bo w tym wszystkim jest namniej wazny ! Odpowiedz Link Zgłoś
kosmiczny_swir Masz stary rację 25.01.10, 20:53 Masz stary rację. Po co było robić z PKP kilkanaście spółek? Chyba tylko po to, żeby kolesie mogli wskoczyć na stołki w zarządzie. Tak samo będzie z innymi reformami. Dawno cofnięta powinna być reforma edukacji bo to był naprawdę poroniony pomysł. Pozamykali technika i zawodówki a teraz się budzą z ręką w nocniku, że nie ma ludzi z zawodem, są za to jacyś niedouczeni pseduostudenci którzy są zbyt dobrze wykształceni żeby pracować jako spawacze a zbyt mało jest miejsc dla pseudo-managerów. Poza tym gimnazjum to chory pomysł. Kraje skandynawskie mają taki sam system kształcenia jak w Polsce przed reformą i jest dobrze. No ale oczywiście w Polsce to było złe, komunistyczne i trzeba to było rozwalić. Jedziemy dalej z koksem, reforma emerytalna. Teraz nagle okazało się, że fundusze emerytalne wcale nie są idealne i oparcie systemu emerytalnego o inwestycje giełdowe wiąże się z ryzykiem. No i jeszcze do tego, OFE opbierają prowizje niezależnie do tego, czy wypracują zysk czy nie. Konkurencja tutaj niewiele pomaga, bo wszystkie OFE mają mniej więcej takie same zyski i straty oraz podobne prowizje. Ludzie się burzą, że ZUS bududuje sobie pałace za nasze pieniądze. A OFE nie budują sobie pałacy za nasze pieniądze? A zarobki przezesów OFE to co, skąd niby? Podsumowując, kolejna ułomna reforma. Reforma służby zdrowia - szkoda słów, była juz parę razy reformowana i dalej nasza służba zdrowia nie trzyma się kupy. Jedym słowem - polityczne małpy podążają za ideologią a nie za zdrowym rozsądkiem. Komuna był zła a Ameryka była dobra to my musimy mieć wszystko po Amerykańsku. Tak chyba myślały polityczne brudne małpy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anonymous Union Pacific IP: *.dip.t-dialin.net 25.01.10, 18:10 Najwieksze koleje USA Union Pacific i od 1971 tylko towarowe: en.wikipedia.org/wiki/Union_Pacific Kolei Amerykanskich nie stac jest na elektryfikacje. Jest to najwieksza oprocz duzo mniejszej predkosci roznica miedzy kolejami USA na Europejskimi. Najpopulajniejsza lokomotywa jest tam Diesel General Motors o mocy 3000 kW EMD SD70 en.wikipedia.org/wiki/EMD_SD70_series z przekladnia elektryczna tzn. silnik Diesla napedza generator ktory nastepnie zasila silniki trakcyjne. Przekladnia elektryczna umozliwia latwe stowanie lokomotywy spalinowej np. mikroprocesorem PC. W odroznieniu od kolei Europejskich USA stosuje filozofie jakichkolwiek torow, 1.5 raza wiekszego nacisku na szyny dla zabezpieczenia przed zderzenim z wozkami z supermarketow, wyzszego komfortu wnetrz i malej predkosci 80km/h dla pociaow pasazeskich i 40 dla towarowych dlugich na kilka mil. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oburzony Rząd nas przewiezie IP: *.acn.waw.pl 25.01.10, 18:13 Cel Tuskowego złodziejrządu jest taki, by z Warszawy do Krakowa jeździł tylko jeden pociąg dziennie, z ceną biletu 500 zł - wystarczy jeden wagon i jeden konduktor do obsługi, bo więcej chętnych na przejazd takim "cudem" nie będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cep Rząd nas przewiezie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.10, 18:54 Urzędasom śmierdzącym won od wolnego rynku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: K. Rząd nas przewiezie IP: 62.172.234.* 25.01.10, 19:03 No chyba sobie robią jaja! Jak to nie ma konkurencji ? Proszę bardzo: www.nationalrail.co.uk/passenger_services/maps/nationalrailoperatorsmap.pdf Każdy kolor to inny operator (są podpisy na mapie). Konkurencji nie ma rzeczywiście, ale tylko na peryferyjnych lokalnych liniach... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antysocjal Rząd nas przewiezie IP: *.chello.pl 25.01.10, 19:09 Po prostu socjalizm pełną gębą. Jest to niszczenie jednej z fundamentalnych zasad kapitalizmu - konkurencji. Jednynym rozsądnym wyjściem ze złej sytuacji koleji jest sprywatyzowanie PKP. Zresztą myślę, iż sytuacja zacznie sie poprawiać, jak tylko na polski rynek wejdą koleje niemieckie. No chyba, że rząd skutecznie to uniemożliwi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc i tak powstana nowe spoleczki dla kolegow,ceny IP: *.chello.pl 25.01.10, 19:23 biletow wzrosna, klasa robotnicza zwiazkowa nadal bedzie zyc jak w raju a zaplaci podatnik, bo ogol podatnikow lubi jak ich w d*** kopia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: K. Rząd nas przewiezie IP: 62.172.234.* 25.01.10, 19:27 Co za debilizm: bip.mi.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_ustaw/ustawy_inne/ust_publicz_transp_zbiorowy/px_uzasadnienie_osr_rm_13.01.2010.pdf Oni to nawet nazywają "regulowaną konkurencją" :D:D:D:D Cytuję: "W projekcie ustawy zasady regulowanej konkurencji zostały urzeczywistnione poprzez wprowadzenie m.in. takich instrumentów oddziaływania na rynek przewozów pasaerskich jak: moliwosc przyznania operatorowi prawa wyłacznego czy odmowa wydania potwierdzenia zgłoszenia przewozu w przypadku, gdy na danej linii komunikacyjnej, ujetej w planie transportowym obowiazujacym na obszarze własciwosci organizatora, swiadczone sa usługi przez operatora, a wykonywanie przewozu na tej linii przez przewoznika zagroziłoby rentownosci lub miałoby wpływ na zwiekszenie straty zwiazanej z realizacja tych usług." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: K. Re: Rząd nas przewiezie IP: 62.172.234.* 25.01.10, 19:35 Cha, cha... A "konsultacje społeczne" np. jeśli chodzo o kolej przeprowadzicli tylko z PKP SA i PKP Intercity :D:D:D. Z np. Regionalnymi, DOlnośląskimi czy Arrivą już nie. Ciekawe kto ten projekt pisał ? Odpowiedz Link Zgłoś
a_weasley Regulowana konkurencja... 25.01.10, 19:36 ...demokracja ludowa, sprawiedliwość socjalistyczna, parlamentarzyści radzieccy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KT4D Re: Regulowana konkurencja... IP: *.bb.sky.com 25.01.10, 22:22 Nie wiem, czy ktos zauwazyl, ale w Wielkiej Brytanii czy Szwecji realna konkurencja na szynach jest i ma sie wysmienicie. W Japonii natomiast siec kolejowa obslugiwana jest przez mase prywatnych monopoli regionalnych, ktore tez konkuruja ze soba gdzieniegdzie bezposrednio. Jak dla mnie cytat pana Neya nalezy wygrawerowac zlotymi literami i powiesic mu je na scianie centrali PKP i zaproponowac mu prace w kabarecie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antypryszcz no pryszczate glupki -POdziekujcie Tusiowi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.10, 19:43 i placac w kasach zamiast 30 zl 100 zl pamietajcie, ze wasz ludy wodz was ratuje przed rezimem kaczorow buhaha Odpowiedz Link Zgłoś
szatek100 Re: no pryszczate glupki -POdziekujcie Tusiowi 25.01.10, 20:15 Hehe dokładnie. Walka o "europejskość" i "nowoczesność" wymaga niestety poświęceń... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x rzadza nami folksdojcze-DeutscheBahn bedzie rzadzi IP: *.89.101.10.static.crowley.pl 25.01.10, 19:48 rzadza nami folksdojcze-DeutscheBahn bedzie rzadzil To sa po prostu nie jaja tylko zdrada domagajaca sie kulki w leb!!! Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Rząd nas przewiezie - popieram! 25.01.10, 19:50 Przede wszystkim nalezy wyeliminowac te minibusy (np. na trasie Warszawa-Lublin), ktore sa w pozalowania godnym stanie technicznym, jzedza niebezpiecznie i za szybko, jak na stan naszych drog i poza tym, to ich kierowcy zarabiaja glodowe wrecz pensje, wiec aby przezyc, jezdza dluzej i szybcieuj, niz moga jezdzic bezpiecznie... Pora, aby Polska przestala byc wreszcie krajem III swiata! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alt Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.10, 23:13 Nie widzę powodu dlaczego nie zaczniesz przebijać im opon jak się zatrzymają. Jesteś takim typem człowieka, który chciałby ich wyeliminować. Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 26.01.10, 19:24 Oni sa zagrozeniem dla zycia i zdrowia nie tylko ich wlasnych pasazerow... I nie kazdy jest takim glupkiem jak ty... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krolmrowek Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: *.chello.pl 25.01.10, 23:32 Nie masz obowiązku jeździć takim minibusem. A może są ludzie których stać tylko na taki mniej bezpieczny, mniej komfortowy, ale tańszy środek transportu? Widać tu od razu jak socjalistyczne, pseudo prospołeczne pomysły tak naprawde uderzają w ludzi. Dorośli ludzie maja wolna wole i pozwólmy im decydować za siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 26.01.10, 19:26 Nie rozumiesz, ze oni zagrazja zyciu i zdrowiu nie tylko ich pasazerow, ale tez innych uzytkownikow drogi? Np. wyprzedzaja na zakretach czy na trzeciego. I kto placi za leczenie ofiar wypadkow samochodowych? Wszyscy podatnicy. Ty bys pozwolil na wszystko, wiec czemu nie pozwolisz mi, abym mial dostep do twego konta? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: *.lublin.enterpol.pl 26.01.10, 20:25 za PiSu byl podatek Religi ktory byl bardzo dobrym pomyslem - za leczenie ofiar wypadkow placil ubezpieczyciel sprawcy niestety Tusk to zlikwidowal a szkoda Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 27.01.10, 14:12 Koszta wypadkow samochodowych sa dzis w Polsce tak wielkie, ze nie moga byc pokrywane tylko z ubezpieczen. Ale swoja droga, to stawki za ubezieczenie busow powinny byc o wiele wyzsze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mikro Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: 109.243.189.* 26.01.10, 00:42 A co Ty wiesz o minibusach? Jeździsz czy tak tylko pytlujesz jęzorem? Bo ja owszem jeżdzę i jestem zadowolona, i to nawet bardzo. Po pierwsze z tego ze mam czym dojechac i czym wrócić a ich niezawodność i częstotliwość odjazdów jest większa niż mpk. A bilet trudno dostać w godzinach szczytu - tyle jest chętnych. Jak bym liczyła na tzw transport publiczny to wydałabym masępieniędzy i straciła mase czasu. Ja jestem zadowolona. Po drugie Contbus ma świetne busiki bardzo wygodnie się jedzie, można zapiąc pasy, ale prawie nikt tego nie robi, tacy wszyscy mądrzy. Jak kilka razy jechałam pks to ani jednego razu nie odjechał ani nie dojechał o czasie, w dodatku nie wiadomo po co stał 20 minut w Garwolinie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mikro Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: 109.243.189.* 26.01.10, 00:44 I jeszcze do tego zawsze jest za zimno albo za gorąco albo siedzenia śmierdzą. Żaden prywaciarz na coś takiego nie pozwoliłby sobie. Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 26.01.10, 19:38 U prywaciarzy tez smierdzi, ze hej... Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 26.01.10, 19:28 Wiem sporo, gdyz jestem specjalista od ekonomiki transportu. Czy zdajesz sobie sprawe, ile kosztuje nas wszystkich leczenie ofiar wypadkow samochodowych? Nie mowiac juz o ofiarch smiertelnych (ile jest warte ludzkie zycie w zlotowkach czy euro)? I czemu nie jezdzisz koleja? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: *.lublin.enterpol.pl 26.01.10, 20:17 to wylicz mi kagan wszystkie wypadki śmiertelne spowodowane przez kierowców minibusów na linii Lublin - Warszawa w tym roku ( a może być i w 2009). Skoro jesteś taki specjalista, to na pewno dysponujesz takim wykazem. a oto minibus w trzecim świecie miasto Kettering, kraj Wielka Brytania thebusgallery.fotopic.net/p40609154.html Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 27.01.10, 14:15 1. Wystarczy poszukac w policyjnych bazach danych. I czemu tylko ofiary smiertelne? Czesto bardziej kosztowne sa wypadki, ktorych ofiary przezyja, ale do konca zycia sa niezdolnymi do pracy inwalidami... 2. Owszem, busy sa w UK. Ale nie na glownych trasach, np. Londyn-Manchesrer, a na liniach loklanych, na ogol wiejskich... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: *.lublin.enterpol.pl 28.01.10, 07:18 no to poszukaj putinofilu w policyjnych bazach danych i przedstaw nam tu ile osób zginęło w busach na linii Lublin - Warszawa w tym roku wypadki są kosztowne i dlatego PiS wprowadził podatek Religi gdzie ubezpieczyciel przewoźnika płacił za leczenie ofiar wypadków i to popieram. Ale rząd PO to zniósł, to nie moja wina. Czep się swojego Tuska. Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 28.01.10, 16:42 1. Licza sie tez ofiary niesmiertelne. Czasem lepiej jest umrzec, niz byc do konca zycia sparalizowany od szyi w dol... 2. Nie jestem zwolennikiem ani PiSuarow, a POpaprancow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: *.lublin.enterpol.pl 28.01.10, 07:24 niedawno pisałeś putinofilu że busów nie ma w UK, a teraz piszesz, że busy są w UK. typowe putinowskie zakłamanie buahhaahahahahhahahahaha Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 28.01.10, 16:44 Daruj sobie te chamskie ataki ad personam. Pisalem zawsze, ze minibusy na Zachodzie sa uzywane tylko w komunikacji gminnej, czyli inaczej glownie wsiowej, a nie na trasach typu Londyn-Liverpool. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: *.lublin.enterpol.pl 29.01.10, 07:06 Londyn - Liverpool to trasa 2 razy dłuższa niż Lublin - Warszawa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: *.lublin.enterpol.pl 26.01.10, 20:20 to wytłumacz mi jeszcze kagan, dlaczego w Polsce dziś jest mniej ofiar śmiertelnych na drogach niż np. w roku 2000 gdy minibusów było ze 3 razy mniej niż dziś Dlaczego w mieście Garwolin liczba zabitych w wypadkach drogowych spadła w ciągu ostatniego roku o 80%, mimo że liczba minibusów w tym mieście wzrosła ( doszła linia busowa Dęblin - Warszawa). Jeżeli jesteś specjalistą od ekonomiki transportu ( w co wątpię) to powinieneś sobie z tym problemem poradzić. Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 27.01.10, 14:19 1. Poprawiaja sie drogi. Np. Portugalii w ostatnich latach bardzo zmalala ilosc ofiar wypadkow samochodowych, ale tam to nie tylko Lizbona, ale i Porto maja system autostardowych obwodnic, a autostrady i drogi szybkiego ruchu dochodza do prawie kazdego miasta. 2. Obwodnica Garwolina. Ale cala trasa Warszawa-Lublin powinna byc dwujezdniowa. 3. Minibusy powinny byc dozwolone tylko na lokalnych, gminnych, ew. powiatowych liniach. Trasy typu Warszawa-Lublin czy Warszawa-Deblin powinny byc obslugiwane przez kolej, ze wzgledow ekologicznych, ekonomicznych i spolecznych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: *.lublin.enterpol.pl 28.01.10, 07:17 poprawiają się drogi? No właśnie. Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od jakości dróg a nie od minibusów. Widzisz putinofilu znowu przegrałeś, bo twierdziłeś że to minibusy powodują zagrożenie na drodze a nie potrafiłeś podać nawet ile osób zginęło w tym roku w minibusach na linii WArszawa - Lublina co do kolei tak ubóstwianej przez ciebie to ludzie nie są tacy głupi żeby jeździć wiecznnie opóźnionymi i starymi pociągami bez klimy i dlatego wybierają busy możesz się poskarżyć putinowi na wrednych busiarzy byuahahahhahahahahaha panowie busiarze dorabiaja się milionów kosztem głupich kolejarzy, a tobie pozostaje się wściekać na to żę mają więcej kasy od ciebie buhahahahahahahahah Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 28.01.10, 16:48 1. Jakosc drog jest wazna, ale wypadki powoduja glownie kierowcy, szczegolnie ci, ktorzy, jak kierowcy owych minibusow, jezdza za szybko i wyprzedzaja w niebezpiecznych miejscach w niebezpieczny sposob. Pamietaj, ze samochod osobowy i minibus sa najniebezpieczniejszymi srodkami transportu! 2. Daruj sobie chamskie ataki ad personam! 3. Co do statsytyk wypadkow, to odsylam cie do policji i Ministerstwa Infrastruktury oraz do wladz wojewodzkich w Warszawie i Lublinie. 4. Nie oceniam ludzi na posatawie ich finansow, jako iz najbogatsi sa w kapitalizmie na ogol najmniej uczciwymi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: *.lublin.enterpol.pl 29.01.10, 07:05 to napisz w końcu ile osób zginęło z winy kierowców busów w tym roku na linii Lublin - WArszawa bo potrafisz pisać tylko oszczerstwa przeciwko uczciwym przedsiębiorcom ( jak każdy putinowiec i breslauer) ale faktów nie potrafisz podać buahahahahahahahahaha Czyli twierdzisz, że Putin jako bogaty człowiek jest nieuczciwy? No nieładnie kagan, nieładnie. Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 26.01.10, 07:34 poskarż się putinowi kagan na te minibusy buaahahahahahahaha ciekawe że cechą charakterystyczną każdego wielbiciela systemów totalitarnych jest nienawiść do minibusów próbujesz odreagować na minibusach to że cię nie chcieli przyjąć do pracy na Uniwersytecie Warszawskim buahahahahaha złóż papiery na Uniwersytet im. Łomonosowa w Moskwie tam cię przyjmą buahahahahahahahahaha Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 26.01.10, 07:40 nikt kierowcy nie zmusza do pracy na minibusie można się zwolnić i zatrudnić w MPK, PKSie albo na TIRach. Ale i tak w busie praca jest najlepsza bo 1. w MPK wstajesz o 3 rano i lawirujesz przegubowcem po wąskich uliczkach w mieście, ludzie się ciągle czepiają że przyciąłeś kogoś drzwiami, że nie poczekałeś na przystanku jak ktoś biegł itp. 2. w PKSie dadzą ci starego 20-letniego Autosana i jeździsz po jakichś dziurach zastanawiając się czy ci się rozkraczy w szczerym polu i nie będziesz musiał go naprawiać, dodatkowo są kary finansowe za przepały a to dziadstwo dużo pali 3. na TIRze jesteś 1 dzień w miesiącu w domu i jeździsz do Rosji a na busie jesteś każdej nocy w domu, jeździsz kilkuletnim busem którego się prowadzi prawie jak osobówkę, masz w zimie ogrzewanie a w lecie klimę , nie mam ryzyka przepałów bo bus mało pali generalnie - czyli sama radość z pracy dlatego właśnie busy są tak popularne i nie narzekają na brak kierowców Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 26.01.10, 09:26 tylko że zarobki które podałeś są mniejsze niż kasjerki z biedronki za 14 godzin pracy dziennie. Kierowca busa nie jest w stanie wyżywić swojej rodziny, dlatego też za sterami busa zasiadają ci najsłabsi. Kierowca MPK we Wrocławiu zarabia prawie 3 razy tyle pracując 7-8 godzin dziennie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: 109.243.32.* 26.01.10, 12:21 nie stac cie biedaku na kupno busa a kredytu nikt ci nie da bo nie splacales swojej klity na Nowym Dworze buahahahahahahahahahahhaa busy domena krajow 3 swiata? np. Czech www.quickbus.cz buahaahahhahahahahahaaa Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 26.01.10, 19:43 Czechy to tez relatywnie biedny kraj. Slyszales o minibusach (jako popularny srodek transportu) w Skandynawii czy w Niemczech? Nie ma ich nawet w Portugali. Jedyne minibusy w Norwegii naleza do na pol legalnych polskich imigrantow, i zaden Norweg do nich nigdy nie wsiadzie... I nie popisuj sie, aaron, swa glupota! Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 27.01.10, 07:23 on tylko tą jedną firmę potrafi podać:) Czechy to jeszcze nie poziom Szwecji, ale i tak busów tam dużo mniej niż w biednej części wschodniej-katolickiej-zacofanej Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: *.lublin.enterpol.pl 27.01.10, 11:00 nie stać cię biedaku na hektary i busa i dlatego się frustrujesz a kredytu bank ci nie da bo nie mogłeś spłacić nawet klity na Nowym Dworze buahahahahahahaa ale zawsze możesz kupić np. taki super autokar skocz.pl/superbussothink za kredyt w Providencie i konkurować z panami busiarzami o pasażera buahahahaahhaa Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 27.01.10, 11:15 hehe to ciekawe że ja mieszkam we Wrocławiu, a ty w Parczewie - najbiedniejszym miejscu w Polsce gdzie zjeżdżają ci co ich nie było stać(po eksmisjach) z innych bogatszych części Polski. No ale aronku musisz uważać bo jak zabiorą ci tą słomianą chałupę to już nigdzie taniej nie będzie, zostanie tylko Białoruś albo błaganie mnie na kolanach o za sponsorowanie biletu do Mozambiku:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: *.lublin.enterpol.pl 28.01.10, 07:20 ty mieszkasz w breslau w domu socjalnym na brochowie, bo cię wyrzucili z mieszkania na nowym dworze bo nie byłeś w stanie spłacać kredytu ale jak chcesz to pozwalam ci przezimować w mojej stodole pod Parczewem z myszami będę łaskawy dla ciebie biedaka którego nie stać nawet na busa i hektary albo razem z kaganem napiszcie prośbę do putina żeby podesłał wam kilka rubli buhahahahahahahahahahaha Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 28.01.10, 08:20 jakbyś miał kasę to nie musiałbyś wstawać o 5am jak robotnik do fabryki, buahahahahahahahahahahaahahahahaa tak jesteś tylko wyrobnikiem u prywaciarza, a to że mieszkasz w stodole, jak sam się przyznałeś, to ci współczuje. Idź na etat do Tesco czy Biedronki, a tak się męczysz bez sensu. Busa nie ma sensu sprzedawać gdyż jest warty mniej niż mój rower, ale może zezłomuj go to będziesz miał tą stówę na bilet do Wrocławia, jak coś to ci wyśle $ jak nie masz na xero CV do wrocławskiego MPK. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: *.lublin.enterpol.pl 29.01.10, 07:07 nie stać cię na busa bidoku to szczekasz poskarż się putinowi że jesteś taki biedny albo angeli dziadek twój walczył w wehrmachcie to może ci angela jakiś geld podeśle buahahahahaahahahaha ty psie niemiecki żebraku z breslau jesteś zerem które zazdrości uczciwym przedsiębiorcom Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 28.01.10, 16:50 Ales ty Aron glupi. Popisujesz sie wrecz swym brakiem kultury. Zapewne jestes wlascicielem zdezelowanego busa, odkupionego od jakiegos Turka w Niemczech... Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 27.01.10, 14:24 Zalosny jestes Aaron z Lublina... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: *.lublin.enterpol.pl 28.01.10, 07:22 to ty jesteś żałosny putinofilu. Panowie busiarze dorabiają się milionów kosztem głupich kolejarzy ( ostatnio powstała nowa linia busowa Słupsk - Koszalin) a ty klepiesz biedę wylewając swoją frustrację na forach buahahahahahahahahahaha Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 28.01.10, 16:52 Busiarze sie dorabiaja, bowiem Polska, pod rzadmi PO i PiS, staje sie Krajem III Swiata. A III Swiat, to wlasnie busy... W I swiecie, kieorwcy za duzo zarabiaja, aby bus mogl byc oplacalny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: *.lublin.enterpol.pl 29.01.10, 07:04 toż miałęś na zdjęciu opłacalny bus w Wielkiej Brytanii i co? trzeci swiat to jest PKS i PKP - 20-letnie Jelcze i Autosany oraz 30 letnie lokomotywy i wagony. A w przypadku busów na trasie Lublin - Warszawa średnia wieku to ok. 5 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: *.lublin.enterpol.pl 29.01.10, 07:12 trzeci świat to PKS i PKP - stare 20-letnie Jelcze i Autosany i 30- letnie pcoiągi z plastikowymi siedzeniami buahahahaahahahahahahaa Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 27.01.10, 14:23 Im bogatszy kraj, tym mniej jest w nim linii minibusow (mowa o polaczenaich rangi miedzyregionalnej, a nie gminnej). Po prostu nie oplaca sie placic kierowcy minibusa za przewoz malej ilosci pasazerow... Co innego biedna, katolicka Polska, gdzie kierowca z pocalowaniem reki akceptuje place w wysokosci ok. tysiaca zlotych na miesiac, w sytuacji, gdy aby zyc godziwie, to powinien zarabiac on conajmniej tysiac euro na miesiac... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: *.lublin.enterpol.pl 28.01.10, 07:23 to otwórz firmę przewozową i zapłać temu kierowcy tysiąc euro, w czym problem? Nie masz kasy na zakup hektarów i busów? To napisz do putina list z prośbą żeby ci pożyczył. buahahahahahahahahhahaahhaha jesteś po prostu nieudacznikiem jak sothink którego nie stać nawet na hektary i busa buahahaahahahahahahhahahahaha Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 28.01.10, 16:54 A po co mam ryzykowac kapital w jakies male, niepewne firmy, skoro mi przynosi od dobre zyski, zainwestowany w akcje i obligacje? A ty jestes zwyklym chamem, ktory nie rozumie,z esie kompromituje piszac na tym forum... Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 26.01.10, 19:40 Otoz to. Kierowac busa zarabia dzis w PL ok. tysiaca zl na miesiac. A powinien zarabiac, przy polskich cenach, okolo tysiaca euro. A wtedy by sie busy nikomu nie oplacaly, poza drogimi kurortami, gdzie ceny moga byc odpowiednio wysokie... Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 26.01.10, 19:38 Minibusy egzystuja w Polsce tylko dla tego, ze w Polsce sa bardzo niskie place dla kierowcow. Gdyby w Polsce placono kierowcy minibusa nie tysiac zl, a ponad tysiac euro na miesiac, to by te minibusy znikly, tak jak znikly one na zachodzie Europy. Zwyczajny rachunek kosztow. Zalozmy 10 kursow dzienie, 20 dni na miesiac. Czyli 200 kursow na miesiac. MNIBUS 10 osob: 4000 zl (dla uproszczenia) dzielone przez 2000 (200*10) daje koszt 2 zl za kurso-osobe. AUTOBUS 40 osob: 4000 zl (dla uproszczenia) dzielone przez 8000 (200*40) daje koszt 0.50 zl za kurso-osobe. Rozumies o co tu chodzi? Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 26.01.10, 09:23 busy nie mają nic wspólnego z totalitaryzmem czy nie, po prostu są domeną krajów 3 świata Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 26.01.10, 19:41 Otoz to. W ZSRR busow nie bylo. Natomiast sa one b. popularne w Turcji... Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 26.01.10, 19:31 Zalosny jestes. Minibusy to cecha charkterystyczna krajow ubogich. W krajach bohatych kierowca zarabia bowiem tyle, ze nie oplaca sie go zatrudnic do kierowania minibusem. I kiedy sie niby staralem o prace na UW? Pracuje na zachodzie Europy, ale na Uniwersytet im. Łomonosowa w Moskwie z checia bym poszedl do pracy, bo to jest najlepszy uniwerytet pomiedzy Berlinem a Pekinem. Bije na glowe UW. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kabbir Re: Rząd nas przewiezie - popieram! IP: *.mofnet.gov.pl 26.01.10, 08:55 Ile wypadków spowodowały te jezdace twoim zdaniem za szybko i za niebezpiecznie busy na trasie Lublin-Warszawa? Bo ja jeżdze nimi od 8 lat i nie pamiętam żadnego wypadku, jeździ sie nimi komfortowo, bezpiecznie, szybko i tanio. Jesli to są argumenty za ich zlikwidowaniem to gratuluję poczucia humoru. Teraz przynajmniej mozesz jezdzic bezpiecznym pksem a pomysl sobie co bedzie jak przetarg na obsluge lini Warszawa-Lublin wygraja wlasnie te busy i nie bedziesz mial zadnego wyboru.... Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Rząd nas przewiezie - popieram! 26.01.10, 19:49 Nie pamietasz? I co z tego? Pamietaj, ze Polska niechlubnie przoduje w statystyce wypadkow samochodowych. I te busy nie wygraja zadnego przetragum bo sa one po prostu zbyt kosztowne. Zobacz me wyliczenia powyzej... I na trasie Warszawa-Lublin to kolej powinna byc glownym srodkiem transportu, tak jak w Niemczech np. na trasie Kolonia-Frankfurt nad Menem... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z Ty z autopsji, czy z własnego doświadczenia? ;P IP: 217.98.20.* 26.01.10, 10:14 A jeździłeś tak w ogóle tymi busami, czy tylko "słyszałeś od kogoś"? Ja okazyjnie jeżdżę busikami na trasie Wawa - Siedlce i bardzo je sobie chwalę. Jeźdżą częściej od pociągu, szybciej, a i komfort jest dużo większy - za mniejsze pieniądze. Wcale nie są zdezelowane, to całkiem nowe pojazdy. Jeśli technicznie jest coś nie tak, to sprawa dla ITD, a nie dla rządu czy takich zakompleksionych jak ty ;P Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Ty z autopsji, czy z własnego doświadczenia? 26.01.10, 19:47 Jezdzilem. Malo, ale wystarczylo. Unikam ich jak ognia. Szczegolnie, gdy jade samochodem. Kierowcy minibusow to najgorszy element na polskich drogach... Staraja sie jezdzic jak najszybciej, aby wykonac jak najwiecej kursow i zarobic nieco wiecej niz te tysiac zl na miesiac... I czy zastanowiles sie, czemu nie ma minibusow na zachodzie Europy? A kompleksy to ty masz, takie z siedleckiej "Sorbony"... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Ty z autopsji, czy z własnego doświadczenia? IP: *.lublin.enterpol.pl 26.01.10, 20:14 mowisz, że nie ma minibusów na zachodzie Europy? Naprawdę? Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: Ty z autopsji, czy z własnego doświadczenia? 27.01.10, 07:25 kursowe są ale jeżdżą na krótkich trasach wożąc wieśniaków do miast i między wioskami, natomiast nie jeżdżą na trasach typu Lublin - Warszawa. Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Ty z autopsji, czy z własnego doświadczenia? 27.01.10, 14:29 Otoz to. sothink napisał: kursowe są ale jeżdżą na krótkich trasach wożąc wieśniaków do miast i między wioskami, natomiast nie jeżdżą na trasach typu Lublin - Warszawa. Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Ty z autopsji, czy z własnego doświadczenia? 27.01.10, 14:26 Mowie, ze nie ma ich na glownych liniach, o znaczeniu miedzyregionalnym. np. typu Lublin-Warszawa. Natomiast sa one, ale tylko na liniach lokalnych, np. gminnych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Ty z autopsji, czy z własnego doświadczenia? IP: *.lublin.enterpol.pl 28.01.10, 07:13 a skąd wiesz, że nie ma ich na dłuższych? zresztą linia ( Lublin - Warszawa to raptem 167 km) niedawno twierdziłeś, że w Wielkiej Brytanii w ogóle nie ma busów buahahahahahahaahahahahaha poskarż się putinowi na busiarzy biedaku Odpowiedz Link Zgłoś
kagan_pl Re: Ty z autopsji, czy z własnego doświadczenia? 28.01.10, 16:57 Wiem, ze nie ma. Po prostu by sie nie utrzymaly ze wzgledu na koszta. A na trasch ponad 100km, to zachodni pasazer oczekuje conajmiej ubikacji w srodku transportu, a takowych w busach nie znajdziesz... I nigdy nie pisalem, ze w UK nie ma busow, a tylko, ze nie ma ich na glownych i dalekich trasach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Ty z autopsji, czy z własnego doświadczenia? IP: *.lublin.enterpol.pl 29.01.10, 07:01 a w Rosji kierowca zarabia 1000 euro? Albo na twojej umiłowanej Białorusi? Buahahahahahahahaha taki jesteś litościwy to pożycz pieniędzy od Putina, otwórz firmę przewozową i płac kierowcom po 1000 euro. Buahahahahahahahahaha Odpowiedz Link Zgłoś