Gość: opolanin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.10, 21:27 Ten nasz Zembaczynski to jest glubszy niz Mikosza, ale do kwadratu... Ale nieco glubsze jest i to PO....bo jestem zwolennikiem PO....Tak glupiego czlowieka juz nie da sie widziec... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pamejudd Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego... 31.01.10, 22:57 ...zeby kase marnowac, zeby trwonic szmal, zeby trwonic szmal, zeby trwonic szmal na calego. I tylko szkoda, ze zadnemu z ratuszowych stworow nie przyjdzie do glowy, ze trwonia nie wlasny szmal, ale podatnikow. Hmm... a moze to wlasnie ich sklania do harcow? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PRON Re: Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od te IP: *.punkt.pl 31.01.10, 23:02 PO potrzebuje sukcesu Odpowiedz Link Zgłoś
citizen_opole Miliony napływają do Opola 01.02.10, 00:18 pamejudd, proszę Cię! Błagam, czytaj ze zrozumieniem. Użyj mózgu, choć raz dziennie, plese :) Przeczytaj uważnie swój tekst i przeproś za to, co napisałeś. Pieniądze na odcinek testowy kolejki gondolowej dają: - Ministerstwo Gospodarki - Szwajcarski Fundusz Inwestycyjny Miasto Opole od samego początku nie zamierzało i nie zamierza partycypować w kosztach całego przedsięwzięcia. Wydzierżawia jedynie grunt. Tak więc Twoje pieniądze (jeśli płacisz podatki) są bezpieczne. Należy życzyć Panu Olgierdowi Mikoszy sukcesu, bo to będzie również sukces miasta Opola. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: malaga Re: Miliony napływają do Opola IP: *.pl 01.02.10, 11:49 Taaaa ogromny sukces, bo naprawy dróg mieszkańcy miasta się nie doczekją, to chociaż pofruwają nad dziurawymi jak ser szwajcarski drogami. A na drogi nie znajdzie się ani złotówka. Sukces! Tylko uzytkownicy gondoli może niech nie przyjeżdżaja do miasta autem! Połamią zawieszenie, ale widok z gondoli ośłodzi im tą stratę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PUMA Re: Miliony napływają do Opola IP: *.ghnet.pl 01.02.10, 11:53 To ile jest tych unijnych pieniędzy? 50 mln czy 22 mln? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AZ Re: Miliony napływają do Opola IP: *.adsl.inetia.pl 01.02.10, 12:24 Ty użyj mózgu. Uważasz, że pieniądze z ministerstwa gospodarki to nie są z naszych podatków? Nie mam nic przeciwko jeżeli ktoś taką kolejkę zbuduje za własne pieniądze, ale jak na razie nie ma chętnych, chociaż to podobno taki wspaiały i dochodowy pomysł. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jerzy Re: Miliony napływają do Opola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.10, 13:11 Wieczni malkontenci! Nic, tylko oprotestować, wyśmiać, ponarzekać - tylko tyle potraficie. Bo nawet czytanie ze zrozumieniem przychodzi wam z wielkim trudem. Wg was najlepiej to miasto pozabijać dechami, wszystko pozamykać, żeby nie było niczego (jak mawiał klasyk). Wstyd mi za was! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jerzy Re: Miliony napływają do Opola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.10, 13:16 A dla tych, którzy nie mają pojęcia w temacie, a pierwsi zabierają głos, nie mając nic konstruktywnego do wniesienia do dyskusji, wyjaśnię: pieniądze pochodzą z UE, ze specjalnego funduszu dofinansowującego innowacyjne technologie. Ten projekt przeszedł szereg ocen i ekspertyz, żeby zakwalifikować się do takiego dofinansowania. A pieniądze z ramienia UE przekazuje Ministerstwo Gospodarki. Owszem, są to nasze podatki, ale również innych obywateli UE. Jeśli nie na kolejkę, to by poszły na inny projekt, o którym nawet byście nie mieli pojęcia. Wtedy byście tyle nie jęczeli. Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd Pisalem to juz w poscie ponizej... 01.02.10, 14:22 ... finanse unijne nie biora sie znikad. Pochodza one ze skladek wypracowanych przez obywateli panstw czlonkowskich. Nie mam ochoty, zeby moje pieniadze przeznaczano chocby w ulamku procenta na idiotyczny projekt bez pokrycia technicznego, konstruowany w miescie ktore boryka sie z duzo wazniejszymi dla postepu problemami, niz koniecnzosc budowy plastikowej kolejki napowietrznej. Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd Hmm.. A Unie finansuje Duch Swiety... 01.02.10, 14:20 ...podobnie jak tereny na Malince - te rowniez naleza do blizej nieokreslonych sil pozaziemskich. Widzisz, problemem jest, ze Mikosza nie przedstawil jak dotad zadnych planow implementacji swojego projektu. System sterowania, zmiany kierunku jazdy, itp. - to wszystko istnieje w bujnej wyobrazni konstruktora. Jestem zwolennikiem wszelkich innowacji, ale przeciwnikiem szarlatanerii, szczegolnie takiej, na ktora musza skladac sie podatnicy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sorry Re: Miliony napływają do Opola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.10, 16:28 > pamejudd, proszę Cię! Błagam, czytaj ze zrozumieniem. Użyj mózgu, choć > raz dziennie, plese :) Właśnie, czy nie potrafisz odróżnić projektu sensownego od niesensownego. Martwi mnie, że w otoczeniu R.Z. są ludzie, którzy postradali rozum. Wprowadzenie tego projektu do substancji miejskiej wprowadzi zamęt przestrzenny - istną schizofrenię. Problemy techniczne na jakie napotka projekt są prawdopodobnie nie do załatwienia. Konstrukcje nośne muszą być posadowione w chodnikach, w których roi się od uzbrojenia. Koszty przekładania kabli będą ogromne. Ponadto, gdzie będą budowane przystanki, kto da teren. Inwestycja ta nigdy się nie zwróci. Czy był robione jakieś założenia techniczno - ekonomiczne? Ktoś się zastanawiał, czy budowa podniebnej kolejki będzie miała jakieś znaczenie dla komunikacji miejskiej? Ilu ludzi się uda przewieźć w ciągu godziny/dnia? Wg mojej oceny w niczyim interesie nie leży budowa tej instalacji. Mimo odwagi ratuszowych urzędników, projekt powinien być odrzucony. Apeluje do rozsądku urzędników - to jest zły pomysł i służy tylko przeciwnikom Zembola. Odpowiedz Link Zgłoś
opolak sorry - nie piereżiwaj 10.02.10, 19:18 Ludzie po prostu nie rozumieją procedur inwestycji - zwłaszcza w substancji miejskiej. Przeciez tego pomysłu nie kupiło żadne miasto - o czymś to swiadczy - należy brać przykłąd od mądrzejszych i z zasobniejszą kasą, mozliwosciami logistycznymi. Opole to małe miasteczko, ktore nie może sobie poradzić z podstawowymi problemami a chcąc odwrócić uwagę od tych istotnych - bawi sie w gondole i zardzewiały okrąglak. Odpowiedz Link Zgłoś
citizen_opole Re: 50 mln zł na kolejkę 01.02.10, 00:06 Do opolanina; Swoją wypowiedzią obnażasz się. Balansujesz na pograniczu dobrego smaku i ocierasz się o łamanie regulaminu forum. Jako mieszkaniec Opola miałeś możliwość przyjścia na sesję rady miasta i wysłuchania argumentów inż. Olgierda Mikoszy. Nie zrobiłeś tego, ale wypowiadasz się o czymś, o czym nie masz pojęcia. Niech najpierw powstanie odcinek testowy tej kolejki. Wtedy to zwolennicy i przeciwnicy tego pomysłu będą mogli stwierdzić namacalnie, czy to działa, czy nie. W tej chwili nie wie tego nikt. Przeczytaj wypowiedź jednego z mądrzejszych radnych Opola: "Nie mamy pewności, czy ten projekt się powiedzie. Ale warto spróbować." Arkadiusz Wiśniewski, wiceprzewodniczący rady miasta i radny PO. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do citizena Re: 50 mln zł na kolejkę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.10, 06:53 a ty nas obrazasz swoim mysleniem. A niby skad sa pieniadze Ministerstwa Gospodarki ? Pewnie odpowiesz że Ministra i to jakiego. nie-opolanin Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PRON Re: 50 mln zł na kolejkę IP: 77.252.18.* 01.02.10, 07:30 Ależ skąd. Citizen będzie nam tylko wmawiał, że pieniądze z ministerstwa to nie są z naszych podatków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cannabis Re: 50 mln zł na kolejkę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.10, 17:59 HeY PRON! Masz mega fajoski nick: PRONcie żywi, PRONcie broni, PRONcie zawsze trzymaj w dłoni! Hehehe:) Tylko nick i nic poza tym. Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd Uch, widze mega tegi umysl! 01.02.10, 20:51 Coz za potezna argumentacja! Tez masz fajny nick - tlumaczy, skad takie zrycie lba widoczne w poscie. Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd Moj drogi... 01.02.10, 14:25 ...inz Mikosza nie ma nawet konkretnych planow dzialania systemu terujacego kolejka. Chcesz zgodzic sie, zeby podarowano mu 50 mln. zlotych na konstrukcje metoda prob i bledow? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jerzy Re: Moj drogi... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.10, 15:06 Kolego pamejud, nie masz najmniejszego pojęcia o inżynierii konstrukcji maszyn, automatyce i układach sterowania, informatyce, a zabierasz głos. Oczekujesz gotowca na dzień dobry? Widzisz, tak już jest, że najpierw jest koncepcja, potem tworzy się projekt, następnie się go realizuje i wprowadza ew. poprawki. Ty o tym nie wiesz, a wylewasz jad... Pan Mikosza Ameryki nie odkrył. To nie jest "wynalazek", jak to media opisują. To jest koncepcja do zrealizowania na bazie powszechnie dostępnych rozwiązań. Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd P. Mikosza przedstawia go jako rewolucje... 01.02.10, 16:42 Ponadto, drogi Jerzy - sam piszesz, ze przed realizacja projektu trzeba go stworzyc, prawda? P. Mikosza tego etapu (tworzenia projektu) nie przeszedl. Na razie ma tylko ogolna koncepcje, ktorej brakuje jeszcze dopracowania wielu KLUCZOWYCH punktow. Co wiecej, zupelnie bez sensu byloby umiejscowienie MISTER-a w Opolu, ktore absolutnie nie nadaje sie dla tego typu rozwiazan komunikacyjnych (np. ze wzgledu na male zageszczenie zabudowy). Bez sensuoczywiscie tylko wtedy, gdyby ten projekt w ogole mial szanse dzialac... PS: drogi Jerzy, Wyrocznio Techniczna - z realizacja wiekszosci projektow innowacyjnych z reguly jest tak, ze zeby dostac wsparcie, trzeba przedstawic gotowy projekt. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jerzy Re: P. Mikosza przedstawia go jako rewolucje... IP: 77.223.237.* 01.02.10, 19:45 Kolego pamejudd, z całym szacunkiem, nie masz najmniejszego pojęcia o realizacji jakichkolwiek projektów w przemyśle, a zabierasz głos. NIGDY nie jest tak, że jest gotowy projekt i szuka się na niego kasy. Jest koncepcja, potem jest kasa, potem zleca się projekt, a potem się go realizuje. Uwierz mi, mógłbym ci o tym opowiadać godzinami... Po drugie, czytaj moje wypowiedzi ze zrozumieniem. Napisałem, że przed realizacją projektu trzeba go stworzyć, bo to jest oczywiste. Ale dopiero mając na to pieniądze. To jest bardzo duże przedsięwzięcie, i będzie nad tym pracować naprawdę sporo ludzi, firm, podwykonawców. Nawet już nad samym projektem. Tobie się wydaje, że Mikosza jest alfą i omegą i sam wszystko zaprojektuje, a tak nie jest. On tylko rzuca koncepcję, pewien zarys. On jeden nie jest w stanie sam tego zrealizować. Ale muszę Ci przyznać rację, bo w jednej kwestii absolutnie się z Tobą zgadzam. Miejsca na kolejkę nie ma w Opolu, a przynajmniej nie w ścisłym centrum. Ja tego tutaj nie widzę jako środek masowego transportu, chociaż miło byłoby do pracy na drugi koniec miasta śmignąć w 10 min. Odcinek testowy na zamkniętym terenie + centrum rozwojowe - jak najbardziej, jestem za. Nawet chętnie pomogę. Ale widzę tę kolejkę bardziej jako atrakcję turystyczną, np. trasa ZWM-Bolko. Albo PH Turawa<->CH Karolinka. Tylko rzucam luźne przykłady. Zatem drogi pamejuddzie, bez złośliwości, po prostu wypowiadam się w temacie, w którym doświadczenie zawodowe pozwala mi na wyciąganie takich wniosków. Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd Re: P. Mikosza przedstawia go jako rewolucje... 01.02.10, 20:49 Piszesz o realizacji projektow w jakim przemysle? Mylisz sie, drogi jerzu - mam pewne doswiadczenie w kwestii projektow (choc nie stricte technicznych/biznesowych, to jednak konstruowanych na podobnych zasadach). Zaznaczam to tylko dlatego, zebys wreszcie przestal klepac na okraglo ten sam argument ad personam. Swoj projekt Mikosza probowal przedstawaic pare lat temu w Warszawie - wowczas tez zyskal aplauz tamtejszej "Wyborczej" i mniej rozgarnietych urzednikow miejskich. Dopiero pozniej przyszlo otrzezwienie - ktos zorientowal sie, ze nie wystarczy kilka rysunkow, ktore rownie dobrze moglyby dostarczyc dzieci z podstawowki, plus jedna mierna animacja komputerowa. Zbudowanie takiej kolejki wymaga OGROMU pracy zwiazanej z implementacja koncepcji na kazdym poziomie - od systemu biletowego, po materialy uzyte do konstrkcji. Tymczasem, Mikosza nic takiego nie prezentuje. Jego apologeci twierdza, ze szczegolowa prace wykonaja specjalisci. Tymczasem, wedlug tej samej zasady moglbym przedstawic projekt budowy statku kosmicznego napedzanego promieniem swietlnym, nabazgrolic kilka "szkicow", opisac go jako przelomowa wizje przyszlosci i wnioskowac o publiczne pieniadze, krytyke odpierajac argumentem, ze szczegoly opracuja specjalisci. Swoja droga, NTO wydaje sie bardziej roztropna w pisaniu o projekcie Mikoszy (zachecam do zapoznania sie z ponizszym linkiem): www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071026/POWIAT01/71026002 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jerzy Re: P. Mikosza przedstawia go jako rewolucje... IP: 77.223.237.* 01.02.10, 21:24 Piszesz o realizacji projektow w jakim przemysle? I tak zaraz wypalisz z kolejną rewelacją, więc po co mam Ci tłumaczyć? Mylisz sie, drogi jerzu Nawet imienia nie potrafisz przepisać, więc kto tu się myli? - mam pewne doswiadczenie w kwestii projektow (choc nie stricte technicznych/biznesowych, to jednak konstruowanych na podobnych zasadach). Czyli przyznałeś, że nie masz żadnego pojęcia w kwestii technicznej projektów. Dziękuję, że się ze mną zgodziłeś. Zaznaczam to tylko dlatego, zebys wreszcie przestal klepac na okraglo ten sam argument ad personam. Już nie będę. W końcu przyznałeś, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Zbudowanie takiej kolejki wymaga OGROMU pracy zwiazanej z implementacja koncepcji na kazdym poziomie - od systemu biletowego, po materialy uzyte do konstrkcji. Sam sobie przeczysz. Jeszcze niedawno twierdziłeś, że Mikosza powinien przedstawić gotowy projekt techniczny. Sam miał to zaprojektować? A tłumaczyłem, że do tego potrzebna jest cała masa ludzi, a tych trzeba opłacić. Tak jest wszędzie. W końcu zrozumiałeś. Tymczasem, Mikosza nic takiego nie prezentuje. Jego apologeci twierdza, ze szczegolowa prace wykonaja specjalisci. I bardzo słusznie twierdzą. Mikosza nie jest specjalistą, tylko pomysłodawcą ogólnej koncepcji. Tymczasem, wedlug tej samej zasady moglbym przedstawic projekt budowy statku kosmicznego napedzanego promieniem swietlnym, nabazgrolic kilka "szkicow", opisac go jako przelomowa wizje przyszlosci i wnioskowac o publiczne pieniadze, krytyke odpierajac argumentem, ze szczegoly opracuja specjalisci. Mógłbyś, nikt Ci nie broni. Tylko że z braku argumentów popadasz w skrajności. A kolejka nie jest wynalazkiem, jak Twój statek kosmiczny, tylko pomysłem pewnego rozwiązania technicznego. Swoja droga, NTO wydaje sie bardziej roztropna w pisaniu o projekcie Mikoszy. Owszem, zawsze była. Dobranoc, "kosmito" :) (bez urazy) Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd Re: 01.02.10, 22:07 Drogi jerzu, Odpowiem podobnie jak ty, cytatami: > Nawet imienia nie potrafisz przepisać, więc kto tu się myli? Po pierwsze, to ty niepoprawnie przepisales moj nick, bodajze dwa razy pod rzad. Skoro wiec nawet tak prosta rzecz ci nie wyszla, jak moglbys wymyslac sensowne argumenty? > Czyli przyznałeś, że nie masz żadnego pojęcia w kwestii >technicznej projektów. Dziękuję, że się ze mną zgodziłeś. Napisalem, ze mam doswiadczenie w kwestii podobnych projektow. Konkretnie chodzi o projekty naukowe w dziedzinach przyrodniczych. Tyle na temat. > Sam sobie przeczysz. Jeszcze niedawno twierdziłeś, że Mikosza >powinien przedsta > wić gotowy projekt techniczny. Sam miał to zaprojektować? Niekoniecznie sam. Mogl do przygotowania projektu skorzystac z pomocy "trzech politechnik" na ktore tak czesto sie powolywal. W kazdym razie, do wnioskowania o srodki publiczne projekt powinien zostac dopracowany przynajmniej w stopniu nieco bardziej konkretnym, niz moj pomysl ze statkiem kosmicznym. Rownie dobrze mozna by napisac, ze s.p. Stanislaw Lem opracowal wiele innowacji, np. zakresie hodowli bakterii, czy podrozy kosmicznych (tylko zabraklo mu pieniedzy na zatrudnienie sztabu specjalistow, ktorzy wcieliliby pomysly w zycie). W KAZDEJ rozsadnej instytucji dysponujacej pieniedzmi podatnikow, wszelkie projekty nalezy przedstawiac w formie takiej, zeby ich wdrozenie bylo co najmniej prawdopodobne, z ewentualnymi zmianami w kwestiach szczegolowych. Chyba jestes w stanie pojac roznice pomiedzy "wystarczajaco szczegolowym" projektem a zbitkiem ogolnych opisow, jakie dotychczas przedstawil Mikosza? Szalenie podoba mi sie "fachowy opis" systemu w PCWK: www.pcworld.pl/artykuly/55741/Transport.przyszlosci.fantazja.czy.rzeczywistosc.html Pomysl ze statkiem kosmicznym wydaje mi sie coraz bardziej realny... > Mógłbyś, nikt Ci nie broni. Tylko że z braku argumentów popadasz w >skrajności. > A kolejka nie jest wynalazkiem, jak Twój statek kosmiczny, tylko >pomysłem pewnego rozwiązania technicznego. To wlasnie byl argument. Skrajny, zeby lepiej naswietlic absurdalnosc obecnej sytuacji wokol pomyslu Mikoszy. Mam jeszcze inny przyklad: czy chcialbys poddac sie operacji pomostowania, gdyby jedynym co uslyszalbys od chirurga, byloby "no, wbijemy panu takie rurki w aorte w jednym miejscu i w drugim, a potem jakos moze kolega pomoze nam pana zaszyc i w sumie to jakos sprobujemy tak zrobic, zeby to panu dzialalo". > Dobranoc, "kosmito" :) (bez urazy) Alez oczywiscie ze sie nie obrazilem! Za to z pelna radoscia dedykuje ci ponizszy wierszyk (nie uwlaczajac): www.dailymotion.com/video/xa724g_artur-andrus-wiersz-zainspirowany-r_fun?from=rss Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jonsonek Re: P. Mikosza przedstawia go jako rewolucje... IP: *.subscribers.sferia.net 01.02.10, 21:01 www.mist-er.com/images/OPOLE-MISTER-Mapa-1_web.jpg www.mist-er.com/images/3.Mister%20-%20LOI%20Opole_web.jpg Mapę planowanej linii już dawno przemyślano, z planowanymi przystankami. Gondole wcale nie muszą wjeżdżać na stare miasto. Wystarczy że wjadą do centrum na Ozimską i Reymonta. Z najbliższego przystanku będzie 250m na rynek. Mapa linii planuje również odcinek podziemny pod starym miastem, ale to dodatek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zośka Re: Moj drogi... IP: *.punkt.pl 01.02.10, 20:58 pomysł mi sie podoba i nie wierzę, żeby te 50 czy ileś milionów przeznaczono bez dogłębnej analizy technicznej i ekonomicznej. Ale się cieszę, że będzie coś odlotowego..... Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd Wlasnie o to chodzi! 01.02.10, 22:14 Ten projekt powstaje nawet bez konkrentego kosztorysu! Mikosza od poczatku poslugiwal sie kwotami, nieprzystajacymi do realiow technicznych opisywanego przez siebie systemu! Przykladowo - zainstalowanie "chroniacego przed wandalizmem" monitoringu (czyli monitoringu w czasie rzeczywistym, bo tylko taki daje mozliwosc ochrony przed czymkolwiek) w kazdej gondoli (przypominam, wozacej po kilkoro pasazerow naraz) to ogromny koszt! A jak opisywal go Mikosza w kontaktach z wladzami Wawy? Voila: warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,86767,3288484.html Na szczescie zmienila sie ekipa i warszawskie problemy transportowe postanowiono rozwiazywac nieco bardziej realnymi metodami, niz "teleportacja makroukladow organicznych". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: detroit Re: Wlasnie o to chodzi! IP: *.subscribers.sferia.net 02.02.10, 13:29 Kaczyński w Warszawie chciał wybudować gondole. To PO nie doceniła potencjału projektu, ale zobaczycie jak Opole zacznie, to zaraz inne miasta się włączą. Tak dla ciekawości w 2004 roku Mikosza podjął współpracę z PW, gdzie dawniej studiował. tylko że po pewnym czasie rektor owej politechniki odsunął go od projektu i sam "stworzył idealny" projekt o nazwie SITIN. Niestety wszystkie elementy, nie mówiąc o wyglądzie gondoli bo to najmniej ważne były czystą kopią. Nawet PW opatentowała szynę bezkontaktową jaką najpierw opatentował Mikosza. Cała sytuacja zeszła na drogę sądową i Mikosza ją wygrał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: detroit Re: Wlasnie o to chodzi! IP: *.subscribers.sferia.net 02.02.10, 13:40 Kaczyński w Warszawie chciał wybudować gondole. To PO nie doceniła potencjału projektu, ale zobaczycie jak Opole zacznie, to zaraz inne miasta się włączą. Tak dla ciekawości w 2004 roku Mikosza podjął współpracę z PW, gdzie dawniej studiował. tylko że po pewnym czasie rektor owej politechniki odsunął go od projektu i sam "stworzył idealny" projekt o nazwie SITIN. Niestety wszystkie elementy, nie mówiąc o wyglądzie gondoli bo to najmniej ważne były czystą kopią. Nawet PW opatentowała szynę bezkontaktową jaką najpierw opatentował Mikosza. Cała sytuacja zeszła na drogę sądową i Mikosza ją wygrał. Monitoring niewiele kosztuje. Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd Prosze o zrodlo informacji o wyroku sadowym... 02.02.10, 15:18 ...w sprawie patentu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rh minus 50 mln zł na kolejkę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.10, 07:29 Ma czyli nie ma. Szwajczrzy mówia o pożyczce i jest to promesa. Co to jest promesa? np:forsal.pl/artykuly/113212,promesa_kredytowa_nie_jest_umowa. html No i pożyczke trzeba oddać, jakieś zabezpieczenia itd. Poza tym jest to fundusz, a nie jakieś wirtualne pieniądze typu "dziura budżetowa". Umowa z ministerstwem nie podpisana. Ma, czy nie ma ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa 50 mln zł na kolejkę IP: *.chello.pl 01.02.10, 12:03 Zastanawiające jest skąd te 50 milionów zł skoro miasto jest zadłużone na kilkanaście lat???? Dlaczego ten człowiek tak uparcie chce sfinalizować swój chory pomysł???? Kto na nim zarobi??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: darth v. Re: 50 mln zł na kolejkę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.10, 12:23 Ludzie!! Nauczcie się czytać. Albo chociaż sylabizować... A panią Ewę odsyłm do postu wyżej. A jakby nie mogła znaleźć to proszsz... "Pieniądze na odcinek testowy kolejki gondolowej dają: - Ministerstwo Gospodarki - Szwajcarski Fundusz Inwestycyjny Miasto Opole od samego początku nie zamierzało i nie zamierza partycypować w kosztach całego przedsięwzięcia. Wydzierżawia jedynie grunt" napisał citizen. Odpowiedz Link Zgłoś
opornik2 Re: 50 mln zł na kolejkę 01.02.10, 13:17 Na komisji hazardowej Chlebowski powiedział,że Sobiesiak na EURO 2012 chce uruchomić kolejkę gondolową,która będzie przewozić kibiców przez Wisłe na stadion.Powiedziano również że temat ten będzie pilotować T.Jarmuziewicz z Ministerstwa.Czy tu więc nie chodzi o kolejkę Mikoszy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: supcio 50 mln zł na kolejkę IP: *.subscribers.sferia.net 01.02.10, 14:23 Zobaczycie że facetowi w końcu się uda zrealizować swój projekt. Nawet ci co dzisiaj krytykują będą wozić swoje tyłki i nikt już nawet nie będzie pytał dlaczego owa gondola powstała. To olbrzymia żyła złota dla miasta. Gościu 9 lat temu, po 30 latach pobytu zagranicą wrócił do kraju z wielką inwestycją. Oczywiście mógł pozostać w Kalifornii tylko nic byśmy z tego nie mieli. Zaraz jak Opole wybuduje to każde następne miasto będzie się chciało o MISTERA. Odpowiedz Link Zgłoś
dar54 Żyłą złota byłaby 2-pasmowa obwodnica pólnocna 01.02.10, 20:26 Porządna obwodnica przyciaga inwestorów - obecna odstrasza. Zajmijcie się drogami kołowymi a nie wirtualnymi , bo nie macie pojęcia o inwetycjach w żyjącym mieście. Dlaczego nie mozna wykonac porządnego układu komunikacyjnego w tym starym mieście bez przyszłości - nikt nie myślał o Opolu w 2010 roku. Zrobiono miasto wojewódzkie ale bez urbanistycznego pomyślunku. Teraz mamicie się gondolą - chyba tylko na Bolko , bo po miescie nie będzie toto latać. Odpowiedz Link Zgłoś
citizen_opole Nie tylko gondole ma Opole 01.02.10, 20:56 Nie sądzę, aby Pan Mikosza chciał nam zafundować kolejkę w ścisłym centrum Opola. Podglądacze, którzy liczyli, że będą mogli zaglądać ludziom w okna, niech porzucą wszelką nadzieję:) Pozwólmy wybudować odcinek testowy i wtedy się okaże, czy warto iść w kolej gondolową, czy nie. Jeśli temat nie wypali, to przynajmniej będziemy mieli lokalną atrakcję. Do dara54, podoba mi się Twoje zaangażowanie w sprawy naszego miasta. Respect! Zobacz, co się ostanio buduje w Opolu. Film na YouYTube dedykuję właśnie Tobie. "Żurawie nad Opolem" nie jest filmem przyrodniczym :) Uwaga, zawiera ukryty przekaz perswazyjny. Oto link: www.youtube.com/watch?v=HYWwoE8rOJs Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jonsonek Re: Nie tylko gondole ma Opole IP: *.subscribers.sferia.net 01.02.10, 21:08 www.mist-er.com/images/OPOLE-MISTER-Mapa-1_web.jpg www.mist-er.com/images/3.Mister%20-%20LOI%20Opole_web.jpg Mapę planowanej linii już dawno przemyślano, z planowanymi przystankami. Gondole wcale nie muszą wjeżdżać na stare miasto. Wystarczy że wjadą do centrum na Ozimską i Reymonta. Z najbliższego przystanku będzie 250m na rynek. Mapa linii planuje również odcinek podziemny pod starym miastem, ale to dodatek. Odpowiedz Link Zgłoś
dar54 tylko gondole będzie mieć Opole 02.02.10, 18:39 Dziękuję citizen_opole za filmik , ale będe wciąż stał na swoim. Czym zatrzymamy młodych w Opolu??? Mieszkaniami od developerów?? Dlaczego nie promuje się słódzielni mieszkaniowych - to jest inwestowanie w przyszłość. Absolwenci uczelni wyjeżdżają z Opola - najczęściej za granice , bo z dyplomem w kieszeni jak długo można siedzieć za kasą w RREALU czy Karolince??? Dlaczego nie tworzy Ratusz miejsc dla budownictwa indywidualnego w granicach miasta - tyle jest pieknych terenów , tylko uzbroić? Nie pozwala się młodym przejąć ster decydenctwa, władzy żeby ozywic to śpiące miasto. Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd Zatrzymacie mlodziez w opolu posada kosmetyczki... 02.02.10, 21:09 ...albo przyniesciastka w Urzedzie Miejkim czy banku. Absolwenci uczelni absolwentami uczelni - pomysl o tych najzdolniejszych, ktorzy z Opola wyjezdzaja juz po liceum, chcac studiowac na normalnej uczelni zamiast np. na PO, ktora podnieca sie wspolpraca z jakims chinskim shitem. Odpowiedz Link Zgłoś
dar54 Re: Nie tylko gondole ma Opole 05.02.10, 18:28 Niestety nie jest tak różowo w Opolu www.strefabiznesu.nto.pl/artykul/gospodarka-opola-w-tyle-za-innymi-miastami-28169.html W kategorii “siła i nowoczesność gospodarki” autorzy rankingu z Instytutu Konkurencyjnej Ekonomii Regionów oceniają Opole najniżej pośród wszystkich miast. I trudno się temu dziwić, skoro nowych inwestycji przemysłowych jest w naszym mieście jak na lekarstwo, a strefa ekonomiczna już od kilku lat stoi pusta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adi 50 mln zł na kolejkę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.10, 21:29 Te bzdury to marnowanie publicznych pieniędzy i klasyczna utopia. Zwolennikom tej utopii powiem jedno, przejedźcie się ulicami naszego smutnego miasta gdzie trzeba slalomu aby nie zerwać zawieszenia na dziurach. Prezydent nawet z tym sobie nie radzi a wy liczycie na kolejkę??? Ha ha ha. Za te pieniądze naprawcie ulice, zbudujcie miejsca parkingowe, kupcie kilka nowych autobusów miejskich, bo te co jeżdżą nadają się bardziej do przewożenia bydła. I nie marnujcie pieniędzy które mogą służyć wszystkim a nie prywatnemu biznesowi jakiegoś gościa. Niech on ryzykuje za swoje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ad Re: 50 mln zł na kolejkę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.10, 22:50 50 milionów złotych za atest na gondolę to już przestaje być zabawne Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cannabis Re: 50 mln zł na kolejkę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.10, 23:01 Twoje ulubione dziury niestety długo nie nacieszę twego oka. W Opolu łata się na bieżąco, to co zniszczył mróz. Mówi ci to coś? Zobacz sam: www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100201/POWIAT01/856708305 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do cannabisa 50 mln zł na kolejkę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.10, 09:48 Ty chyba pracujesz w Miejskim Zarządzie Dróg. Piszesz takie głupoty, że aż mi cię żal. Albo ratusz ci kazał to pisać. Gdzie się łata??? Jak się łata??? Ile te łaty wytrzymują??? Ozimska dziurawa, Oleska to samo Plebiscytowa w okolicach Ronda to samo, Budowlanych to samo wyjazd na Krapkowice przez Groszowice - strach jechać, wyjazd na Kędzierzyn przez Zaodrze - dziurawy. To są tylko główne wylotówki z Opola. O ulicach w ścisłym centrum nie wspominam bo jest jeszcze gorzej, np mały rynek. Te dziury są już od prawie dwóch miesięcy. A niektóre i dłużej. A teraz o łataniu - w Opolu łata się je tak jak za komuny. Traktor ze zbiornikiem smoły i piasek. Opolska technologia XXI wieku, prawie gondolowa - ha ha ha. Praca takim sprzętem to wywalanie w błoto pieniędzy z naszych podatków a dziury następnego dnia są większe niż przed łataniem. Na wywożenie śniegu zalegającego pobocza i parkingi w centrum miasta (nie tylko przy Ratuszu) nawet nie liczę bo napiszecie że się czepiam, ale w innych szanujących się miastach wywożą. Ale cóż takie to miasto. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zk Re: 50 mln zł na kolejkę IP: *.chello.pl 05.02.10, 21:41 Canabis nie pracuje w MZD tylko w ratuszu. Zawsze pisze dobrze o sprawach ratusza i instytucjach podległych. Prezydent na swoim blogu napisał, że rada zagłosowała zgodnie z jego intencją. Głosowała za projektem innowacyjnym. Czas pokaże jakie to innowacje. Póki co, aby korzystać z opolskich dróg trzeba byłoby wymyślić poduszkowiec. Może ktoś wymyśliłby i wprowadził taką innowację. Odpowiedz Link Zgłoś
dar54 Obwodnica - Oleska 07.02.10, 18:40 Kolejne skrzyżowanie na obwodnicy z Oleską woła o pomstę.Przejazd przez głębokie muldy staje się coraz bardziej niebezpieczne - zwłaszcza teraz zimą , kiedy koła wpajdają w głębokie bruzdy i utrudniają manerowanie kierownicą.TIRy pędzą na zielonym świetle bo tak nakazuje świetlny znak - zalecane 80. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: błażej-bartnik Re: 50 mln zł na kolejkę IP: *.adsl.szeptel.net.pl 07.02.10, 20:50 e tam gondolowa, nie lepsza taka ? --> www.railpictures.net/viewphoto.php?id=201572 Odpowiedz Link Zgłoś
opolak Re: 50 mln zł na kolejkę 10.02.10, 19:24 www.inwestycje.ocrg.opolskie.pl/?p=art&id=3 z Nimi niech pogada Odpowiedz Link Zgłoś