Dodaj do ulubionych

Kładka z bajerami zamiast średnicówki

02.05.12, 09:18
Zbudujcie tunel. Drogi jak diabli, ale rozwiaze problem na dziesieciolecia.
Gdansk po ma tunel pod Matwa Wisla za 880 mln. To jest 2,4 km , w tym 1,4 km tunel.
Tu potrzeba od Korfantego do Krapkowickiej 1,3 km, w tym tunel od Korfantego za Odre 0,7 km.
Kladka swoja droga. Pytanie skad wziac 400 mln ?
Obserwuj wątek
    • Gość: mario Kładka z bajerami zamiast średnicówki IP: *.dynamic.chello.pl 02.05.12, 09:19
      Wszystko ładnie i pięknie a gdzie poprawa komunikacji w Opolu. Pseudo ekolodzy uważają chyba że stojące w korku samochody nie zatruwają środowiska.
      • mieszaniec-zopola Tooneeel 02.05.12, 09:29
        Jak bedzie tunel, to korki sie zmniejsza, poza tym Opole nie ma wyjscia i musi wprowadzic restrykcyjne metody ograniczenia ruchu kolowego polaczone ze sciaganiem kasy - bedzie na tunel.
        1. Wprowadzic system oplat za wjazd do miasta. Patrz: Mediolan, Sztokholm, Gioteborg.
        Opolanie powyprowadzali sie na wies i teraz robia tlok w miescie.
        Kazda rodzina ma 2 samochody, woza dzieci do szkol i na inne imprezy, jezdza do pracy.
        Musz zabulic. Ustanowic puknty kontrolne na wjedzie oraza w srodku miasta.
        2. Buspasy - jeszcze bardziej zniechecic do uzywania samochodu
        3. Regresywne oplaty za parkowanie powiazane z miejscem. To jest bilet kupiony w parkomacie upowaznia do parkowania tylko w obrebie zasiegu tego parkomatu. Przemieszczasz autko - placisz. Regresja - pierwsze pol godziny 5 zlotych, godzina 6 zlotych, kazda nastyepna 50 groszy.
        4. Oplaty dla mieszkanco - znacznie wyzsze. Jak kogos stac na benzyne - musi zabulic te 20 zlotych - miesiecznie, a nie rocznie.
        5. Potraktowanie parkingu bezplatnego jako dochod. Pan doktor mieszkajacy w Debskiej Kuzni, przyjezdza sobie swoja Vitara do pracy w szpitalu, to mu sie liczy, ze ma benefit w postaci 10 zl na dzien, ktory ma wykazac w zeznaniu PIT i od tego podatek.

        Bedzie 400 mln na tunel !
        • mieszaniec-zopola Zbieznosc przypadkowa 02.05.12, 09:31
          Nie wiem czy jakis doktor mieszkajacy w Debskiej Kuzni ma Vitare. Uzywlem miejscowosci i marki przypadkowo, za zbieznosc przepraszam, Chodzilo mi o pokazanie drogiego i paliwowzernego samochodu i miejscowosci podoopolskiej.
          • Gość: Egon Re: Zbieznosc przypadkowa IP: *.adsl.inetia.pl 02.05.12, 10:43
            Trafiłeś kulą w płot.
            Doktor z DK jeżdżący Vitarą do szpitala nie stanowi problemu miejsc parkingowych. I na Witosa, i Katowickiej, i Reymonta miejsca parkingowe są własnością szpitala.
            Natomiast ludzie robiącyniewiadomoco jeżdżący Cayennami, Lexusami, BMWejami i parkujący niewiadomopoco w centrum (niejednokrotnie z zaświadczeniem o inwalidztwie) są problemem.
            A tak na poważnie - parkingi na rogatkach (nawet darmowe), autobusy (lub mikrobusy) jeżdżące co 5-10 minut (za darmo dla parkujących na P-R) i podjeżdżające pod urzędy i szpitale powinny pomóc. Poza tym gdyby urzędy (przynajmniej powiatu ziemskiego) przenieść na obrzeża...
            A zamiast tunelu - estakada.
            • jkredman Re: Zbieznosc przypadkowa 02.05.12, 11:40
              te szpitalne parkingi powstały i są utrzymywane z publicznych pieniędzy, albo są to dotacje marszałkowskie albo środki z NFZ, wydaje się że za korzystanie z tych parkingów pracownicy powinni płacić, na dzisiaj przy darmowym parkingu na pewno mają dochód od którego powinni zapłacić podatek
              • mieszaniec-zopola Oczywiscie, ze tak, tylko skarbowka leniwa 02.05.12, 13:21
                Jesli ktos stawia samochod na parkingu firmowym, ktory znajduje sie w centrum miasta, to oznacza, ze firma mu to funduje. Inaczej musialby zaplacic za parking.
                Nie znaczy to, ze pan doktor ma za parking placic, ale szpital szykujac mu PITa ma smierdzacy obowiazek wykazac to jako jego dochod. Jesli na przyklad dotyczy to szpitala gin-pol, ktory jest w centrum, to tam biegaja parkngowi i biora 2 zl za godzine. Czyli pan doktor dostaje dziennie dodatek w wysokosci 16 zlotych, co czyni srednio 350 zl miesiecznie. I to jest jego dochod. Osobiscie place taki podatek, wiec wiem co mowie.
                • Gość: Egon Re: Oczywiscie, ze tak, tylko skarbowka leniwa IP: *.181.102.218.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.05.12, 21:18
                  Rozumiem, że woda mineralna, która jest dostępna dla pracowników w razie upałów, czy też służbowa kawa albo posiłek regeneracyjny, deputat węglowy dla kolejarzy są również wykazywane w PITach. Podobnie zresztą, jak przewozy pracownicze?
                  Szkoda, że nikt nie pochylił się nad drugą częścią posta - czyli parkingami P+R
            • mieszaniec-zopola Tunel jest o niebo lepszy 02.05.12, 13:32
              chociaz drozszy, rozwiazuje problemy na dlugie lata i cvo najwazniejsze - likwiduej uciazliwosc w postaci halasu. Tam jest idealne uksztaltowanie terenu do tunelu, albowiem na telenie telekomunikacji jest dziura w ziemi, nie trzeba wybierac zjazdu. Oczywiscie najlepiej byloby, gdyby tunel byl dluzsz i zintegrowany z wezlem przy dworcu. Zreszta najwyzszy czas zejsc pod ziemie przy dworcu. To sie az prosi.
        • gandharwa Re: Tooneeel 02.05.12, 15:09
          Z tunelem taki jest problem: wskaż jego początek i koniec (szczególnie w centrum Opola) i przeanalizuj możliwości dojazdu do tych końcówek.

          Wg mnie nie da się jednocześnie rozbudowywać komunikacji miejskiej (buspasy) , rowerowej (kontrpasy) ograniczać czy utrudniać parkowania w centrum (strefa parkowania, brak parkingów podziemnych) a jednocześnie zwiększać przepustowości dojazdu samochodem do centrum. To się po prostu wyklucza.

          A trasa średnicowa to z założenia linia, która ma szybko połączyć nie przedmieścia z centrum, ale przedmieścia po przeciwległych stronach centrum bez objeżdżania całego miasta. Tą funkcję przejmie jednak w przyszłości obwodnica południowa, która połączy Karolinkę z Turawa Park przez WCM, Wschodnią. Podmiejską, Niemodlińską, Wspólną CWK.
          • mieszaniec-zopola Re: Tooneeel 02.05.12, 19:35
            co prawda jestem inzynierem, ale nie od drog i mostow. Miejsce wjazdu w centrum wskazalem, nawet jest odpowiednio uksztaltowane. Natomiast podlaczenie byloby majstersztykiem, ale wydaje sie, ze do przeskoczenia, wziawszy pod uwage niezagospodarowane tereny wokol dworca. Drugi koniec w ogole nie stanowilby problemu, takoz i wlaczenie do sieci. Zreszta, jesli to ma byc srednicowka, to moze powinna wyleciec z drugiej strony dworca?
            Tunel i podziemia sa koniecznoscia i wcale nie wykluczone, ze moga byc przedsiewzieciami komercyjnymi. Trzeba to zaczac juz rozwazac, nie zas stosowac polsrodki.
            Zreszta ja nie jestem specjalista, niech sie wypowiadaja specjalisci od drogownictwa. Byle nie dyrektor Karbowiak, bo on jest historykiem i na tym sie nie zna.
            Ja namawiam tylko do powaznego zastanowienia sie nad tym pomyslem, nie zas odrzucania go na samym poczatku.
            • alanta1 Re: Tooneeel 02.05.12, 20:34
              mieszaniec-zopola napisał:

              > Byle nie dyrektor Karbowiak, bo on jest historykiem i na tym sie nie zna

              W kwestii tunelu obok dworca właśnie historyk potrzebny :>, czy ty wiesz ile tam starych instalacji podziemnych musi przebiegać???
              • mieszaniec-zopola Re: Tooneeel 02.05.12, 21:00
                to sie je przy okazji zbada !
    • grubyfacio Kładka z bajerami zamiast średnicówki 02.05.12, 10:48
      Zróbcie prom.
    • Gość: JS Re: Kładka z bajerami zamiast średnicówki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.12, 10:49
      Kładka to zły pomysł: zabierze miejsce tak potrzebne na równoległą do linii kolejnowej przeprawę drogową !
      • jkredman i oto chyba chodzi, by wyeliminować na przyszłość 02.05.12, 11:41
        możliwość budowy w tym miejscu średniówki
    • Gość: Lestek Uszanowanie IP: *.adsl.inetia.pl 02.05.12, 11:42
      Jestem za tunelem!! Po trzykroć tunel. Nie da się przeskoczyć pani Uli i pana Ryśka z 1800 innymi eko-wyspiarzami.Nie da się i już.Zawsze będą mówili o ptakach i terenach spacerowych.
      Ulica Niemodlińska przy której mieszkam dłuuugo też miała kiedyś spacerowy charakter. Miała nawet ścieszkę rowerową a w aleji lipowej gniazdowały ptaki. Ale lipy trza było wyciąć i zrobić ciąg komunikacyjny dla rozbudowujących się gmin podopolskich.Lip nie ma ,drogi rowerowej nie ma.Jest jezdnia , na której w jedną stronę mogą jechać dwa rzędy aut.
      Wyspiarze muszą spacerować i słuchać śpiewu ptaków. Nam przy Niemodlińskiej domy pekają.
      Mysle ,że lawina pozwów wobec miasta za niszczenie domów bo do spalin przywykliśmy ,obudzi śpioszków w Radzie m. Opola.Choć tak naprawdę na to też nie liczę bo to nie będzie pieniądz z ich kieszeni tylko miejski czyli nie ich tylko nasz.
      A może by tak przeprowadzić park linowy po dwie przeprawy w jedną stronęw wersji dla sprawnych i mniej sprawnych.!
      No a w tym czasie kopmy tunel !!
      Pozdrawiam. Panią Ulę też.
      • jkredman czy ulica Piastowska - leży na Pasiece 02.05.12, 12:30
        ciekawe dlaczego ona nie szkodzi przyrodzie, a trasa średnicowa może zaszkodzić
        • gandharwa Re: czy ulica Piastowska - leży na Pasiece 02.05.12, 15:01
          jkredman napisał:

          > ciekawe dlaczego ona nie szkodzi przyrodzie, a trasa średnicowa może zaszkodzić

          Ależ na Piastowskiej są ograniczenia, a w przyszłości będą jeszcze większe:
          - zakaz poruszania się ciężarówek przez most Piastowski co de facto równa się zakaz jazdy ciężarówek po Piastowskiej
          -zakaz jazdy z mostu Piastowskiego na wprost w Katedralną
          - w przyszłości: zmiana ruchu na mostku zamkowym (żółtym) na jednokierunkowy (TRAKO)
      • cezner Re: Uszanowanie 02.05.12, 13:07
        No i co z tego, że kiedyś Niemodlińska była spacerowa? A 100 lat temu to bryczkami jeździliśmy no i co z tego? Czasy się zmieniają. Jak sie nie podoba to wieś czeka.
        Budowanie kolejnej trasy do centrum niewiele pomoze. Bo gdzies te samochody trzeba w tym centrum zmiescic.
        Trzeba samochody z centrum wypychac poprzez wprowadzanie komunikacji alternatywnej. Tak juz sie dzieje na zachodzie i tak trzeba bedzie zrobic i u nas.
        • alanta1 Re: Uszanowanie 02.05.12, 13:28
          cezner napisał:

          > Trzeba samochody z centrum wypychac poprzez wprowadzanie komunikacji alternatyw
          > nej. Tak juz sie dzieje na zachodzie i tak trzeba bedzie zrobic i u nas.

          Dlatego jak kładka, to z ruchem autobusów. Nie zawsze jest pogoda na rower...
          • przemo_opole Re: Uszanowanie 02.05.12, 13:46
            Z ruchem autobusów to już nie kładka tylko dobry kawał mostu :)
            • alanta1 Re: Uszanowanie 02.05.12, 13:49
              przemo_opole napisał:

              > Z ruchem autobusów to już nie kładka tylko dobry kawał mostu :)

              No wiem, ale może choć jakieś małe busy?
              Ja nadal tego krzyku o hałas nie kumam, pociągi to hałasu nie generują??? A spiąć to razem i osłonić ekranami...
              • przemo_opole Re: Uszanowanie 02.05.12, 14:28
                Do pociągów się przyzwyczaiłem. Do wściekłego trąbienia nie. A nasiliło się od ostatniej katastrofy. Wjeżdza taki na most i zaczyna a po 2/3 długości kończy... I tak np. ok. 4-5 rano :)
                • alanta1 Re: Uszanowanie 02.05.12, 15:03
                  przemo_opole napisał:

                  > Do wściekłego trąbienia nie. A nasiliło się od ostatniej katastrofy. Wjeżdza taki na most i zaczyna a po 2/3 długości kończy..

                  Też to zauważyłam jak byłam ostatnio na Bolko.
                  Tym bardziej w dobrze pojętym interesie mieszkańców obu wysp jest wybudowanie niewielkiego mostu, nawet jednopasowego (autobus mógłby jeździć wahadłowo) przy zagwarantowaniu w projekcie dobrych, tłumiących ekranów. I ładnych :D
      • mieszaniec-zopola 400 mln za tunel to nie jest duzo 02.05.12, 13:28
        zwazywszy, ze pyton na Struga kosztowal 70 mln.
        700 metrow tunelu do tego most na kanale Ulgi, laczna dlugosc trasy 1400 metrow.
        Jesli wprowadzi sie te wszystkie oplaty za jezdzenie i parkowanie w miescie, to z kasa nie powinno byc probemu. Mysle, ze nawet mieszkancy ZWMow i Damboniowow powinni bulic za parkingi, bo niby dlaczego nie? Za samo parkowanie 40 tysiecy samochodow mozna w ten sposob uzyska 12 mln, w sam raz starczy na odsetki za tunel. Jak sie wprowadzi oplaty, to bedzie i na splate kredytu i to dosc szybko.
        • Gość: zimba Re: 400 mln za tunel to nie jest duzo IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.05.12, 14:20
          No właśnie!

          Dlaczego miejsca parkingowe na osiedlach mieszkaniowych są za darmo? Powinny być płatne i już!
          • alanta1 Re: 400 mln za tunel to nie jest duzo 02.05.12, 14:27
            Gość portalu: zimba napisał(a):

            > Dlaczego miejsca parkingowe na osiedlach mieszkaniowych są za darmo? Powinny być płatne i już!

            Bo są własnością wspólnot/spółdzielni. A właściciel może sam ustalać opłaty na swoim terenie.
            • mieszaniec-zopola miejsca parkingowe moga byc za darmo, moga byc 02.05.12, 19:13
              za oplata. jesli jednak funkcjonuja obok siebie jedne i drugie, to te darmowe stanowia dochod. Podobnie jest ze spoldzielanimi mieszkaniowymi i pozytkami z wlasnosci wspolnej. Jesli spoldzielnia wynajmuje lokale i z tego tytulu oplaty mieszkaniowe spoldzielcow sa obnizone, to jest to eweidentnie ich dochod.
              • alanta1 Re: miejsca parkingowe moga byc za darmo, moga by 02.05.12, 19:16
                mieszaniec-zopola napisał:

                > te darmowe stanowia dochod

                one nie są darmowe, nie ma NIC darmowego. Spółdzielcy je utrzymują z opłat czynszowych
                • mieszaniec-zopola Masz racje 02.05.12, 20:59
                  Miejsce parkingowe od spoldzielni to wydatek lokatora. Rozpedzilem sie.
                  Ale juz miejsce parkingowe pracownika w miescie do czysty dochod.
                  Odnosnie podatkow spoldzielcow jest jednak pewien problem. Spoldzielcy partycypuja w dochodach uzyskiwanych przez spoldzielnie, maja wiec jakies dochody (chyba, ze spoldzielnia jest deficytowa). Dzieki tym dochodom czynsze sa mniejsze i w ten sposob nie jest to wykazywane jako dochod spoldzielcy, a powinno byc.
                  Jesli sie myle, to mnie wyprostujcie.
                  • alanta1 Re: Masz racje 02.05.12, 21:06
                    mieszaniec-zopola napisał:

                    > Dzieki tym dochodom czynsze sa mniejsze
                    > i w ten sposob nie jest to wykazywane jako dochod spoldzielcy, a powinno byc.

                    Wątpię, podejrzewam, ze spółdzielnia to na remonty i utrzymanie części wspólnych przeznacza...
                    • mieszaniec-zopola Re: Masz racje -podatek dochodowy wspolczesnie 02.05.12, 22:50
                      Czasy sie troche zmienily i dzis wszystko, co jest jakims dochodem wchodzi do podstawy opodatkowania. Tak przynajmniejpowinno byc i tak jest uczciwie. W Polsce mamy z tym problem, bo zapominamy, ze cos co nam sie daje za darmo to jest dochod. Deputat weglowy, samochod sluzbowy, pozytki z nieruchomosci (w tym w spoldzielni), bilety do kina od pracodawcy, a w niektorych krajach juz nawet mozliwosc uzwania sluzbowego komputera po godzinach to dochod.
                      Rzecz nie jest w tym, zeby komus zabierac te bonusy, na przyklad, zeby nagle nakazac lekarzom placic za parking (oczywiscie szpitala moze to zrobic, ale marny los dyrektora), ale zeby to wykazywac jako dochod. Podatkow nikt nie lubi, ale jesli mamy realizowac art. 32 Konstytuji RP, to niestety musimy je wszyscy wedlug jednkowych zasad placic.

                      Jesli zas chodzi o infrastrukture, to nie jest proste stosowac tu nie sprawiedliwe rozwiazania. Mial byc podatek drogowy od paliwa, ale to idzie do wspolnego wora. Na swiecie infrastrukture drogowa roznie sie finansuje. Miasta zatykaja sie, wiec robi sie co moze, zeby ograniczyc iloscsamochodow w ruchu. Stad te rozne pomysly jak obrzydzic zycie kierowcom i jak z nich zedrzec. Problem polega jeszze na tym jak dobrze te pieniadze wydac.
                      Wydaje sie oczywiste, ze na transport publiczny i na wszelkiego rodzaju obwodnice i srednicowki, usuwajace ruch z miast.
                      Cokolwiek zrobia w tym wzgledzie bedzie chwalebne.
                      • przemo_opole Re: Masz racje -podatek dochodowy wspolczesnie 03.05.12, 06:06
                        Zgodnie z Twoim rozumowaniem powinienem płacić podatek ilekroć skorzystam z komunikacji miejskiej, która jest przecież dotowana.
                        • alanta1 Re: Masz racje -podatek dochodowy wspolczesnie 03.05.12, 12:24
                          przemo_opole napisał:

                          > Zgodnie z Twoim rozumowaniem powinienem płacić podatek ilekroć skorzystam z kom
                          > unikacji miejskiej, która jest przecież dotowana.

                          A ja powinnam zapłacić podatek od ulgi podatkowej na dziecko. I na internet.
                          Mieszaniec do jakiejś paranoi dochodzi :)
                    • przemo_opole Re: Masz racje 03.05.12, 06:04
                      U nas np. członek ma o ok. 40 gr/m2 niższą opłatę za eksploatację.
                      • mieszaniec-zopola Re: Masz racje 03.05.12, 10:59
                        Maja zatem dochod w postaci tych 40 groszy ma metrze. Proste.
    • Gość: Koralgor Kładka z bajerami zamiast średnicówki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.12, 13:15
      Bo opolanie to takie wydmuszki. Jakiś ratusz będzie bredził do upadłego, że młode pokolenie ratuszowe pokona Opole? Młodemu tlen nie potrzebny. Niechże w Ratuszu pracują 50-ki.
    • gandharwa Autobus przez Pasiekę 02.05.12, 14:36
      Umożliwienie przejazdu po tej trasie autobusów byłoby rozwiązaniem fenomenalnym. Trudno jednak będzie przekonać do tego pomysłu mieszkańców okolic tej trasy. Zresztą w przypadku każdej z koncepcji przeprawy przez Odrę trafiamy na opór społeczny związany z ruchem samochodowym - przyznaje wiceprezydent

      Ależ Panie Prezydencie - przecież z mieszkańcami Pasieki nikt tego jeszcze nie negocjował. Była propozycja trasy średnicowej dla samochodów o natężeniu ruchu 1000-1500 poj/h szczyt, do tego z kilkumetrowymi ekranami betonowymi stojącymi 2-3 metry od budynków zasłaniających południowe elewacje. Na to zgody nie było i nie będzie - i ja się nie dziwię.

      Ale jeden autobus na kwadrans z przystankiem na Ks. Jana Dobrego oraz Bulwarach Musioła? Z łatwym, przyjemnym dojazdem bez korków na Zaodrze oraz do Centrum/dw. PKP? To co innego. Tym bardziej, jak przy okazji załatwi się problem hałaśliwej linii kolejowej, budując estetyczne, obrośnięte bluszczem ekrany przy torach.
      • alanta1 Re: Autobus przez Pasiekę 02.05.12, 15:08
        gandharwa napisał:

        > Tym bardziej, jak przy okazji załatwi się problem hałaśliwej linii kolejowej, budując estetyczne, obrośnięte bluszczem ekrany przy torach.

        No wreszcie ktoś mój pomysł* podchwycił :D







        ---------------------
        *Tantiemy od praw autorskich proszę wpłacić na moje konto :P
        • gandharwa Re: Autobus przez Pasiekę 02.05.12, 15:12
          Ty się tu nie przechwalaj po próżnicy tylko przelej te pomysły na maila i napisz do strategia@um.opole.pl Czym więcej osób o tym wspomni, tym większa szansa, że to uwzględnią... :-)

          alanta1 napisała:

          > gandharwa napisał:
          >
          > > Tym bardziej, jak przy okazji załatwi się problem hałaśliwej linii kolejo
          > wej, budując estetyczne, obrośnięte bluszczem ekrany przy torach.
          >
          > No wreszcie ktoś mój pomysł* podchwycił :D
          >
          >
          >
          >
          >
          >
          >
          > ---------------------
          > *Tantiemy od praw autorskich proszę wpłacić na moje konto :P
          • alanta1 Re: Autobus przez Pasiekę 02.05.12, 15:25
            :D:D:D
      • mieszaniec-zopola Moja chata z kraja 02.05.12, 19:16
        Wczesniejszy projekt srednicowki naruszal interesy mieszkancow tylko jednego budynku na rogu ulicy Jana Dobrego.
        • przemo_opole Re: Moja chata z kraja 03.05.12, 06:08
          Nie bardzo. Tam jest jeszcze gimnazjum i szkołado (podobno) wyższa. Do tego niedawno wyremontowany budynek PKP, który chyba należałoby rozebrać.
          • mieszaniec-zopola Re: Moja chata z kraja - slusznie gadasz 03.05.12, 10:57
            Kiedy rozpatrywano srednicowke i protestowali mieszkancy, budynek PKP stanowil ruine, na ktorej teren nie mozna bylo wejsc, bo grozilo zawaleniem. Wartosc tego budynku bylo podowczas zerowa, natomiasrt miejsce jest super, dlatego go wyremontowano. Szkola i szkola wyzsza nie stanowia problemu, jakos nikt nie oponowal, jak modernizowano Niemodlinska i samochody niemal wjezdzaja sdo I LO po remoncie mostu.
            Problem stanowia tylko budynki mieszkalne.
            Ciekawe, ze przy Piastowskiej tez mieszkaja ludzie i nimi jakos sie nikt nie przejmuje. To jest wlasnie myslenie moja chata z kraja.
            Ta cala historia, to jest wlasnie najlepszy przyklad, jak grupka ludzi moze terroryzowac zbiorowosc. Moim zdaniem tym ludziom z Jana Dobrego mozna bylo zalatwic jakas rekompensate, nawet kosztem kupienia dla nich mieszkan na Pasiece za ciezki pieniadz.
            • przemo_opole Re: Moja chata z kraja - slusznie gadasz 03.05.12, 11:35
              Tak się składa, że "moja chata" jest nieco dalej od miejsca ewentualnego zamieszania. I ja tak naprawdę tego zbytnio nie odczuję. Szkoda mi po prostu rujnowania kolejnego miejsca w imię niewiadomo czego. Skłaniam się naprawdę "ku tunelu" bo to chyba najlepsze rozwiązania.
    • gandharwa Mapki "rowerowo-autobusowej średnicówki" 02.05.12, 16:10
      Mapki są tutaj:

      1. Rowerowo-autobusowa trasa średnicowa
      2. Rozwiązanie odwodnica południowa - Podmiejska
      3. Metrobus w Opolu

      Metrobus to inaczej przegubowy lub dwuprzegubowy autobus mający w miarę prostą trasę przebiegu, jadący po własnych trasach lub mający bezwzględne pierwszeństwo przejazdu. Na mapce wariant przez pl. Wolności lub przez ul. Jana Dobrego.

      Trasa powinna spinać parkingu przesiadkowe dla przyjeżdżających z zachodu, wschodu, północy (Turawa park) i południa (parking przy Krapkowickiej lub na Bolko koło torów)

      Mapka trasy rowerowej: zaznaczono także ścieżkę do kampusu PO na Prószkowskiej. Szlaki te są zgodne zarówno ze Studium uwarunkowań z roku 2010 , jak i opracowaniem TRAKO z roku 2011.
      • mieszaniec-zopola wszystkie 3 pomysly sa swietne 02.05.12, 19:25
        gratulacje.
    • gandharwa Kładka z bajerami zamiast średnicówki 03.05.12, 13:30
      Trasa średnicowa wg projektu firmy PROKOM z roku 2009 (mapki poniżej na stronie Debaty) nie miała służyć mieszkańcom Pasieki, gdyż tam nie były planowane zjazdy, dodatkowo wyspa miała zostać rozcięta na pół, gdyż przejazd pod wiaduktem na Powst. Sl. miał być jedynym przejazdem, z wyjazdem na ul. Piastowską dopiero koło lodowego domku na Barlickiego.

      Tunel niestety ma tą samą przywarę - z przedmieść nie dojedziesz na Pasiekę czy do zoo, w postulowany zjazd Korfantego/Piastowska po prostu wątpię, tam byłby jeden wielki korek.

      Sama średnicówka .... ta trasa wg mnie miałaby sens dopiero w jej pełnym zakresie, tzn od Turawa Park ulica Witosa, potem przez kilka willi cygańskich koło stacji Olen na Częstochowskiej, połączenie z ulicą Wschodnią, rozbiórka toru żużlowego KS Kolejarza, brzegiem kamionki Piast, trasą równoległą do Armii Krajowej po terenach kolejowych, zjazd pod ziemię już przed dw. PKP wraz z parkingiem podziemnym i dalej podziemiem aż do Krapkowickiej z ewentualnym wyjazdem na parking na Bolko. Później Prószkowska i to nie koniec kłopotów, bo średnicówka nie może się skończyć trasą w poprzek. To oznacza korki na skrzyżowaniu Krapkowickiej czy Prószkowskiej z Niemodlińską. Trzeba dalej poprowadzić tą trasę w kierunku Dambonia..ale jak? Słowem - inwestycja-mamut, naruszająca wiele interesów, liczne wyburzenia, przejęcie terenów PKP wraz z częściową likwidacją węzła kolejowego. Wykonalne ale po 2040.

      Są 4 główne możliwości ograniczania ruchu w centrum:
      a) zakaz kompletny, za wyjątkiem wjazdu w określonych godzinach, potem deptak
      b) strefa płatnego parkowania (tak jest w Opolu)
      c) myto miejskie - stałe lub z taryfą ruchomą
      d) zakaz parkowania na ulicach wraz z ringiem płatnych parkingów podziemnych czy nadziemnych.

      Opole wybrało model B, co nie jest najgorszym rozwiązaniem, do tego skutecznym. PO wybudowaniu obwodnicy południowej i rozbudowie północnej można się zastanowić nad modelem C przy likwidacji strefy płatnego parkowania "A"...w centrum tylko przejazd samą Piastowską i Korfantego byłby darmo, ale np Pasieka, mostek na Katedralnej czy Zamkowej byłby płatny, przy czym najwyższe opłaty byłyby 7.30 - 9.00 oraz 15.00-17.00. To by miało sens, gdyż kierowcy mieliby 4 inne mosty do przejechania przez Opole oraz system P&R do poruszania się rowerem, MPK czy pieszo po ścisłym centrum. Opłaty nie byłyby wysokie, ale byłyby za każde przekroczenie kordonu, przez co robienie sobie skrótów przez pl. Wolności by się kierowcom nie opłacało.
      • mieszaniec-zopola Dobrze kombinujesz 03.05.12, 17:03
        Masz dobre pomysły, widać się znasz na rzeczy.
        Powinieneś być radnym (a może jesteś?)
        Ja tam rzucam pomysły, które sam widzę, nie odkrywam żadnej Ameryki, bo w tych kwestiach żadnym fachowcem nie jestem. Opłaty za wjazd, tunele, schodzenie pod ziemie z roznego rodzaju infrastruktura, to jest to co widze na wlasne oczy.
        Co do tuneli, to podziwiam najbardziej Lundby tunel, gdzie auta wepchnieto pod spod zabudowy mieszkalnej. Nie wiem jak oni odprowadzaja spaliny, ale ponoc na Lundby jest dobre powietrze.
        Z tego co piszesz najbardziej wcoorviajace jest sprawa Witosa -Wschodnia.
        Ktos kiedys cos postanowil, koncepcja byla fajna, teraz zabudowali i mamy piekne drogi do nikad. To jest zwykle marnowanie publicznych pieniedzy.
        Musisz koniecznie zostac radnym, jesli nie jestes, a jak bedziesz dalej tak kombinowal, to powiniens pomyslec o zastapieniu Zembaczynskiego. Nie siweci garnki lepia.
        • gandharwa Nawet tak nie żartuj... 04.05.12, 00:19
          ...radny, prezydent...nie wiem czy czytałeś na tym forum wpisy niejakiego "men1972" ...wg niego Zembaczyński to złodziej, oszust i morderca! Tak tak...strach się bać, człowiek spokojnie ulicą nie może przejść. jak by on się dowiedział, że jego pozycja zagrożona to by ze mnie nic nie zostało. Ostatnio przechodzę koło katedry, patrzę, nasz prezydent z psem, podnosi jakiś patyk i nim wymachuje. Myślę sobie, pewnie mi wygraża ale on chyba jakieś zaklęcia wypowiadał bo wtem mur obronny runął, ledwo z życiem uszedł! No ale co oczekiwać od takich radnych czy prezydenta - członków zbrodniczej formacji, co całą prawdziwą elitę narodu jednym zamachem zgładzili? Taki ekolog jeden z drugim to jak dmuchnięcie, nawet by śledztwa nie wszczęto... :-))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka