Dodaj do ulubionych

Kolejny remont ronda we Wrzoskach

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.07, 19:34
A gdzie się w Opolu nie stoi na skrzyżowaniu? Odpowiadam wszędzie, bo
wszędzie są zamiast normalnych rond światła, - zarobek dla pewnej
skoligaconej firmy. od Południa np do godz.17.30 od skrzyżowania na
pl.Piłsudskiego stoi kolejka aut aż do Dw. Głównego!!!!!! bo "mędrcy od ruchu
drogowego" zmodernizowali skrzyżowanie. Powinno się takich sądzić za straty,
które wyrządzili mieszkańcom miasta...
A czy nie możnaby na wielu skrzyżowaniach zamontować "zielonych strzałek" dla
skrętu w prawo ??? Nie, bo muszą być światła...
Obserwuj wątek
    • Gość: tosca Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: 77.252.18.* 24.07.07, 20:04
      Całe szczęście, że Pan Pustelnik nie jeździ hulajnogą, bo rondo miałoby
      wielkość opony samochodowej. Szanowny Panie, jeśli coś jest bublem - to należy
      to poprawić a nie w n ieskończonośc upierać się przy wersji źle wykonanej.
      Zamknięcie drogi zjazdowej z obwodnicy do Wrzosek świadczy wyłącznie o
      bezmyślności Pana i i Pańskich podwładnych przy konstruowaniu tego ronda, które
      i tak spowolniłoby ruch. Tupet, który Pan okazuje wobec rzeszy ludzi jeżdżących
      tamta trasą, świadczy o tym, że czas przejść na emeryturę i zostawić miejsce
      komuś, kto ma większe pojęcie o organizowaniu ruchu kołowego.
      • Gość: druz Re: Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.07, 15:47
        to nie tupet - to bezczelność pana Pustelnika - pliją mu na głowę a on twierdzi
        że deszcz pada - ot taki człowiek :-)
    • Gość: Rzywwy To chyba kolejne miejsce gdzie widać Hamulca IP: 81.210.93.* 24.07.07, 21:35
      Tzn można sprawdzić czy światła stopu działają używając hamulca. A tak serio to
      możnaby chyba ścignąć firemkę albo projektanta, ewentualnie zawsze można
      znaleźć kogoś kompetentnego kto podejmował decyzję ze świadomością rozmiarów
      ronda i rozmiarów perspektywicznie przejeżdżających przez nie pojazdów.
      Odpowiedzialność urzędnicza jaka jest taka jest no ale możnaby czasami z niej
      skorzystać... Obawiam się tylko, że osoba taka za dużo będzie miała do
      zapłacenia, sprzeda swój samochód osobowy i przesiądzie się do np. malucha.
      Jeśliby miała później kierować się w mierzeniu rozmiarów ronda dostosowując je
      do gabarytów kultowego pf126p to należałoby zacząć chyba drżeć... No a rondo do
      poprawki - trudno, będzie trzeba zapłacić z kasy powiatu, gminy czy czego tam.
      Ja proponowałbym zrobić zrzutkę i wystąpić do zarządcy ronda o możliwość
      postawienia na nim pomnika jego twórcy. Kto za?
      • Gość: No Re: To chyba kolejne miejsce gdzie widać Hamulca IP: *.chello.pl 24.07.07, 21:47
        No palant! Zwykły palant.
        • Gość: podopolanin Re: To chyba kolejne miejsce gdzie widać Hamulca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.07, 22:16
          Nie wiem co napisać aby nie użyć słów powszechnie używanych za obraźliwe :(
          Przyznam szczerze, że fascynuje mnie pewność siebie jaką prezentuje Pan
          Pustelnik, tylko pozazdrościć - używając modnego określenia jest on bardzo
          asertywny. Mam nadzieję, że dziennikarze nie pozostawią tej sprawy samej sobie.
          Ciekawy jestem kto będzie płacił za naprawy tego ronda kiedy skończy się
          gwarancja, choć odpowiedź znam - znaczy się my wszyscy. Nie wierzę, że po
          kolejnej awarii już po gwarancji opolski oddział GDDKiA poda wykonawcę ronda do
          sądu za fuszerkę bo gwarancją gwarancją ale nie może być tak aby rondo "psuło
          się" co chwilę... Ponieważ wykonawca ronda miał by szansę wygrać udowadniając,
          że rondo to nie odpowiada parametrom i natężeniu ruchu w tym miejscu.
    • Gość: Lou Do: Mack IP: 217.197.79.* 24.07.07, 22:07
      A jaka to firma, ta od świateł?
      Podaj namiary, może se zamontuje pod domem, będzie fajnie kolorowo :-)
      • Gość: podopolanin podpowiedź dla dziennikarzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.07, 22:28
        PS. Może dziennikarze z Gazety w Opolu spróbowali by zapytać się jakiegoś innego
        niezależnego fachowca czy jego zdaniem to rondo jest odpowiednie czy nie.
        Wiadomo bowiem, że Pan Pustelnik nie powie, że rondo jest złe bo on zapłacił za
        jego projekt i wg tego projektu je wykonał. Więc trudno od niego teraz wymagać
        aby się przyznał, że zmarnował publiczne pieniądze. Może podsunąć zdjęcia i
        wymiary tego wspaniałego ronda jakiemuś niezależnemu projektantowi lub
        inżynierowi do spraw ruchu drogowego aby powiedział co o tym myśli?
        • Gość: gnom Re: podpowiedź dla dziennikarzy IP: *.chello.pl 24.07.07, 23:05
          Rondo,światła,rondo,światła,rondo, światła itd...Idiotyzm wart korków...
    • Gość: kierowca Re: Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.chello.pl 24.07.07, 23:18
      Skoro tak liczne są nieporozumienia i fatalne decyzje w usprawnianiu ruchu
      kołowego w miescie Opolu, to proponuję rozpisać konkurs na kompleksowe,
      konkursowe opracowanie najlepszego projektu dla wybranej częsci miasta lub
      trasy. Np dla Zaodrza. Tutaj jest najgorzej.

      Poszczególne, ( nie )odpowiedzialne osoby i komisje nie dają sobie z tym rady,
      więc może mamy przed sobą to jedyne wyjście - konkurs ?



    • Gość: Żyleta Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.chello.pl 24.07.07, 23:27
      Co to debil wymyślił taką organizację ruchu w tym miejscu?
      Niech B.Pustelnik nie pieprzy farmazonów, bo rację ma J.Zamorowski, że ruch w
      stronę Opola powinien odbywać się do ronda wyłączonym odcinkiem drogi(!) i
      tylko ślepy tego nie zobaczy, że tak byłoby lepiej.
      Co za baran wstawił też tam sygnalizację świetlną? Kto tak to projektuje?
      Czyżby kolesie z "Dróg" jedynej opolskiej firmy, która zbija gruby chajc na
      konserwacji takiego oświetlenia(...) A może mają w tym jakiś interes???
      I ponownie rację ma J.Zamorowski, który niejednokrotnie wypowiadał się,
      że "światła" powinny pójść w zapomnienie i tam, gdzie się da trzeba budować
      bezpieczne, bezkolizyjne ronda, ale z głową i mądrze, a nie jak to zrobiono,
      tj. spieprzono we Wrzoskach.
      Plac Piłsudskiego w Opolu to też swoisty szczyt głupoty i bezmyślności (a może
      jednak przebiegłości), bo po kiego tam ta sygnalizacja, kiedy tak naprawdę
      powinno być rondo! Gdy światła tam chodzą, to jest czeski dramat, a kiedy są
      one wyłączone, to ruch odbywa się dużo sprawniej.
      Czy ktoś z instytucji kompetentnych wyciągnie z tego jakieś wnioski??? -
      wątpię, bo po co...
      • Gość: Mack Re: Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.07, 23:45
        A ja jestem ciekaw, ile ta "firma od świateł" wzięła kasy za ustawienie
        sygnalizacji świetlnej na pl. Piłsudskiego? I ile bierze teraz za konserwację
        tych świateł? Świateł jest tam niezliczona ilość, więc musi być niezła stała
        kasa od miasta? Tak więc, uważam, że jest to sedno całej sprawy instalacji tak
        dużej ilości świateł w mieście Opolu. Czy jest inne wytłumaczenie ? Proszę się
        nad tym zastanowić...
    • Gość: abdul Re: Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.07, 23:46
      Gdzie są ludzie odpowiedzialni za ten knoty ?
      Czy to juz jest domena Polaków że robi się buble a winnych jak nie ma tak nie
      ma ?
      Albo projektant ma szerokie plecy a mały mózg ?
      • Gość: artur Dureń IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.07, 23:50
        Dureń. Po prostu dureń!
    • Gość: tohk A ja jeżdżę po Polsce... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.07, 00:34
      ...np ostatnio, nad morze. Klasycznie - Kluczbork, Kalisz, Konin, Toruń, Gdańsk.
      I tylko na Opolszczyźnie drogi wyglądają jak wyglądają. Od Kalisza jest już non-
      stop nowa nawierzchnia. A u nas - bez zmian. Diury, koleiny i łaty robione
      metodą "nadlewki" bo na dłużej starczy a jezdzi się po nich jak po dziurach.
      Odblaski przylepiane na jezdni sa monstrualnej wysokości, opony tłuką jak po
      kocich łbach a odcinek krajowej drogi Opole-Ozimek to jakieś kuriozum.
      Chaotycznie dolepione, zapadłe pobocza obok stacji benzynowych, pęknięcia,
      dziury, koszmar. Nie ma tam metra równego asfaltu. A ostatnio jechałem do
      Lublina - od Piotrkowa piękna, nowa droga, z wysepkami, światłami awaryjnymi. A
      obwodnica Piotrkowa, widział Pan, Panie Pustelnik? Miasto wielkiści Opola ale
      obwodnica dwupasmowa i faktycznie objeżdża miasto. A u nas? Na skrzyżowaniu z
      Budowlanych korek czasami sięga Makro.
      Może po prostu Pan Pustelnik nie jest dobrym zarządcą?
      • Gość: mario Re: A ja jeżdżę po Polsce... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.07, 08:45
        To co piszesz jest bzdurą bo akurat to Opolszczyzna została uznana za województwo z najlepszymi drogami krajowymi w Polsce !!!.
        • Gość: tohk Re: A ja jeżdżę po Polsce... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.07, 22:43
          A wiesz dlaczego? Bo do tych rankingów bierze sie długość dróg krajowych i
          autostrad i określa ich stopień jakości. I tak się składa, że mamy niewiele
          dróg krajowych (bo małe województwo) i w fatalnym stanie oraz blisko sto
          kilometrów autostrady pierwszej jakości. Średnia wychodzi wysoka.
          Gdyby przez Bieszczady puścić autostradę to podkarpackie miałoby najlepsze
          drogi w Europie, mądralo.
      • Gość: Rzywwy Przesadzasz IP: 81.210.93.* 25.07.07, 10:56
        Opolszczyzna ma najlepsze drogi w Polsce, jedź sobie na Śląsk górny lub dolny.
        • Gość: tohk Re: Przesadzasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.07, 22:48
          To samo - opolszczyzna ma najlepsze bo ma ich najmniej oraz nową autostradę.
          Piszę co widziałem do Kluczborka czy Ozimka jest sajgon. Dobrodzień ma lepszą
          obwodnicę niż Opole. Od Herbów do Częstochowy jest nowy asfalt.
          Od Kalisza to samo - wszystkie drogi krajowe w gesti urzędów centralnych, aż do
          Gdańska mają nową nawierzchnię. Po staremu zostało w centrach miast.
          Nie mówię o drogach wiejskich ale krajowych. Pomniejsze drogi to efekt starań
          silnych i sprawnych miejscowych samorządów. Drogi krajowe w gestii
          p.Pustelnika - to dziadostwo.
    • Gość: Misiek Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.adsl.inetia.pl 25.07.07, 08:01
      A co za cymbał wymyślił rondo z jedną ślepą a nie wybudował tego ronad w
      miejsce świateł. Tam gdzie jest rondo wystarczyło poszerzyć pas i nic innego
      nie robić. A wybudować rondo w miejsce świateł. Po co poprawiać, najlepiej
      rozwalić knota.
      • dar54 Odpowiedzialni za ten bezsens 25.07.07, 08:15
        Lista odpowiedzialnych za ten stan zapewne jest długa i co na to Pan Wojewoda?
        Kto poleci za ten bałagan - kosztem naszych podatków.
        W czyim interesie była likwidacja "prawoskrętu" do Wrzosek z obwodnicy od
        strony Dąbrowy???
        Kto kupił działkę przy tym rondzie?
        Wkrótce się okaże w czyim interesie budowano to rondo.
        Jakoś nie mogliśmy się doprosić budowy rond na obwodnicy, ale akurat tutaj
        wybudowano - taki pryszcz.
        Na chodnik przy Częstochowskiej ( od przejazdu do obwodnicy)nie ma pieniędzy -
        zagrożenie życia przechodniów, ale na kolejne poprawianie spartolonej roboty są
        wykonawcy, materiał, rezerwy z budżetu.
        Och gromy powinny bić.
        • Gość: ku-ku Re: Odpowiedzialni za ten bezsens IP: *.adsl.inetia.pl 25.07.07, 08:56
          Tu nie Wojewoda powinien mieć coś do powiedzenia, tylko CBA. Wystarczy
          sprawdzić wyjazdy na wycieczki, "niby" konferencje, narty itp. P. Pustelnika i
          kto za nie płacił? Gdyby CBA weszło do GDDKiA to cała góra byłaby w Strzelcach.
          Wystarczy sprawdzić jakie firmy mają "wyłączność" na wykonawstwo i ich
          powiązania "rodzinno-towarzyskie". Czy przypadkiem jest, że Pani w-ce dyrektor
          nosi takie same nazwisko jak prezes i pewnie wspólnik firmy z Opola zajmującej
          się znakami drogowymi? Co łączy Pana Pustelnika z Zygmuntem O. z Koźla (tym od
          afery ratuszowej) itd. itd.
          • Gość: mario Re: Odpowiedzialni za ten bezsens IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.07, 09:08
            Szanowny Panie kolego Pan Dyrektor Pustelnik nie jeździ na nartach więc po co piszesz bzdury
            • Gość: Hive Re: Odpowiedzialni za ten bezsens IP: 80.51.199.* 25.07.07, 10:14
              Mario, nie denerwój się tak, bo to dopiero dowodzi, że coś jest na rzeczy. Sam
              dałeś następny ślad: "Pozatym po śladzie dawnej drogi odbijającej na Opole
              przez Wrzoski są obecnie tereny inwestycyjne więc mowa o pozostawieniu tej
              drogi jest absurdem" - czy to zdanie nie nasuwa podejrzeń, że wlaśnie tylko po
              to wymyślono absurdalne rondeczko, aby zlikwidować starą drogę i aby w jej
              miejsce powstały atrakcyjne tereny inwestycyjne? Ten wątek to może faktycznie
              powinien zainteresować CBA. Kto w tej chwili jest właścicielem tego terenu? Czy
              jest na sprzedaż?
              • Gość: mario Re: Odpowiedzialni za ten bezsens IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.07, 10:37
                Ale tereny inwestycyjne są w gestii gminy a nie GDDKiA
            • Gość: ku-ku Re: Odpowiedzialni za ten bezsens IP: *.adsl.inetia.pl 25.07.07, 15:06
              To może na sankach, faktem jest że do Austrii i na Słowację jeździł
            • Gość: Mack Re: Odpowiedzialni za ten bezsens IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.07, 23:54
              Pustelnik - jak sama nazwa wskazuje, siedzi w jaskini, i niech tak zostanie...
              Co on tutaj ma doradzać i oceniać, skoro nawet na nartach nie otrafi się
              utrzymać? Niech jeździ na sankach, może sie utrzyma?
      • Gość: Żyleta Re: Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.chello.pl 25.07.07, 17:12
        Do Miśka - człowieku, masz rację, rozwalić to gó.. i na nowo zbudować, ale już
        dobrze.
    • Gość: rh minus Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.07, 08:14
      Jednego nie zauważacie, że w tej chwili strumień pojazdów kierowany jest na
      obwodnicę. Inna konstrukcja, z bardzo dużym rondem i rozjazdem typu "portki" z
      kierunku W-ia, skłaniała by dużo więcej kierowców do przejazdu przez miasto.
      I wtedy: "co kretyn wymyślił takie skrzyżowanie, że intuicyjnie większość
      kierowców kieruje sie do miasta".
      • Gość: druz Re: Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.07, 15:56
        no właśnie, że się intuicyjnie kierują ( ze mna włącznie) bo jak po 15 - tej
        wyobrażę sobie korek na obwodnicy ( tak od Makro) to odrazu mi się to "
        gó..ane" rondo kojarzy niczym zbawienie i część drogi do raju...
    • Gość: mario Re: Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.07, 08:43
      Rondo jest w porządku. Szkoda że szanowna gazeta nie napisała o tym że w planie jest budowa drugiej nitki a wtedy diametralnie zmieni się sytuacja. Zauważcie że w Polsce ze względu na brak środków często mamy takie paradoksy jak droga która kończy się w polu lub most w lesie a dopiero po jakimś czasie jest (na szczęście obecnie już udaje się doprowadzać inwestycje do końca) realizowany dalszy ciąg i całość nabiera sensu. Pozatym po śladzie dawnej drogi odbijającej na Opole przez Wrzoski są obecnie tereny inwestycyjne więc mowa o pozostawieniu tej drogi jest absurdem.
      • Gość: KIK Re: Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: 81.210.21.* 25.07.07, 09:01
        Czyżby pracownik GDDKiA a zarazem lizus Pana dyrektora.
        • Gość: mario Re: Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.07, 09:06
          Nie nie lizus Pana Dyrektora ale osoba z branży
    • Gość: ALEX Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: 81.210.21.* 25.07.07, 08:58
      To rondo to drogowy bubel.Powinno powstac wieksze w miejscu sygnalizacji przy
      stacji Shell(takie jak przy ul.Strzeleckiej.Juz teraz panie Pustelnik
      Dyrektorze czas zaczac myślec o 2 nitce obwodnicy ,poszerzeniu mostu w
      Wroblinie zastąpieniu sygnalizacji rondami (co upłunni ruch i zmniejszy ilosc
      wypadków).Juz niebawem autostrada bedzie płatna i zacznie sie horror dla miasta.
      A tak na marginesie to projektanta obecnego ronda we Wrzoskach należy
      publicznie wychłostać.
      • Gość: mario Re: Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.07, 09:07
        Pan Dyrektor Pustelnik nie jest odpowiedzialny za Obwodnicę bo organem odpowiedzialnym jest miasto
    • Gość: 34 Re: Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.07, 13:10
      Pan Pustelnik się ośmiesza uparcie broniąc swojej tezy.Po prostu nie chce sie
      przyznac do błędu ,że to rondo powinno być w miejscu świateł.Pana Pustelnika
      powinno się wysłać np.do Holandii zeby pooglądał sobie tamte ronda.A w ogóle
      może już dość rządów partaczy i czas dopuścić do głosu młodych inżynierów.
      • Gość: Majka Re: Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.07, 00:00
        Pana Pustelnika trzeba wysłać do szkoły podstawowej, aby sobie uzupełnił
        wykształcenie,bo ma w tym zakresie braki!!! Za czyje pieniądze i po co do
        Holandii, jak taki tępak???
    • Gość: kierowca Re: Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.adsl.inetia.pl 25.07.07, 13:30
      Nie jestem w stanie zrozumiec, jak można było zaprojektowac takiego knota?!
      Owszem, pan Pustelnik żyje już chyba w matrixie i nic do niego nie dochodzi
      (pora na emeryturę!!!), ale jest jeszcze przecież jakis system weryfikacji! Do
      cholery!!! Ktos akceptyje budowę takiego nieprzemyslanego pryszcza za ciężkie
      pieniądze! Nikt z osób mi znanych, którzy tamtędy jeżdżą, nie rozumie o co
      chodziło debilom, którzy to projektowali! Ale może to my, kierowcy jestesmy
      nienormalni... Może... To jak z Fotygą. Cały kraj widzi że baba to obciach i
      kompromitacja dla kraju, a premier mówi że jest najlepsza! I niech mu ktos
      podskoczy. Panie Pustelnik!!! Przez takich jak pan z tego kraju chce się
      wypieprzac!!! Rozumie pan?! Bo przez takich jak pan, traci się wiarę że tu
      można normalnie życ!!!
      • Gość: Road59 Re: Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.dip.t-dialin.net 25.07.07, 15:45
        a moze tak akcje protestacyjna zorganizowac - rondo i skrzyzowanie zablokowac,
        liste zrobic, podpisy pozbierac - znowu blokowac az w koncu moze sie
        jakis "dupek" zza biurka ruszy i cos sie w tym miejscu stanie - TAK DALEJ BYC
        NIE MOZE !!!
    • Gość: lekarz Re: Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.adsl.inetia.pl 25.07.07, 13:42
      Rondo można w nieskończoność remontować ,tylko po co ,dać tą sprawę do ABWa
      pana pustelnika do wariatkowa -wszystko wróci do normy
      • Gość: znachor Re: Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.adsl.inetia.pl 25.07.07, 14:23
        Doktorze, niech pan spojży na stan pacjenta! Choroba poczyniła takie
        spustoszenie w głowie, że pacjent stał się niebezpieczny dla otoczenia. Oddział
        zamknięty i szprycowanie. Tu nie ma już mowy o wyleczeniu.
        • Gość: Anusiak Re: Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.07, 15:12
          JA PIERDYLE CHŁOPACY ALE YEBITNE RONDO JAK SAM HOOY !!!
          • Gość: oj Re: Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.centertel.pl 25.07.07, 20:40
            oj tylko narzekac potraficie.
            najpierw nie bylo obwodnicy to narzekanie ze czemu jej nie ma
            jak jest to czemu taka krotka
            jak dojechali do strzeleckiej to czemu nie dwupasmowa
            jak wam zrobia drugia nitke to czemu nie ma rond (chociaz to juz sie zaczelo)
            potem bedzie ze dwupoziome skrzyzownaia tunele najlepiej autostrade za ktora
            przejazd by wam placono.
            1/ dobrze ze jest obwodnica
            2/ nie od razu krakow zbudowano - powoli nie mamy na tyle pieniedzy zeby
            wybudowac od razu tysaice kilometrow drog - jestesmy biendym krajem i nasza duma
            narodowa tego nie zmieni
            3/ ktos tu dobrze napisal ze po to zlikwidowano ten rozjazd bo to jest droga
            krajowa ktora nie prowadzi do miasta tylko na obwodnice i dzieki bogu po to ja
            budowali
            4/ korki od budowlanych do makro no coz to fakt ale dopuki nie bedzie drugiego
            mostu na obwodnicy nad odra to coz pech.:/
            5/ korki w innych miejscach - zauwazcie ze nie da sie tego uniknac bo drog sie
            nie poszerzyw miescie a ludzie maja zdecydowanie wiecej samochodow niz 5 10 lat temu

            jak nie chcecie stac w korkach czy miec problemow z rondami czy tez innymi
            skrzyzowaniami przerzuccie sie na transport zbiorowy bedzie luzniej na ulicach
            a i dal srodowiska ulga. najlepiej na te gondolki co wybuduja :P
    • k100 Wypowiedz dyr.Pustelnika poraża. 25.07.07, 21:15
      Jezeli wszyscy mowia ze rondo jest wadliwie wykonane to znaczy ze cos w tym
      jest. Dowodem tego jest ciagle remonty.
      Pan dyrektor wylacznie dla swojego wygodnictwa i wewnetrznego usprawiedliwienia
      lansuje poglad ze w spoleczenstwie czyli: ' ludzie mają skłonność do
      krytykanctwa.' pokazal swoja malosc i niskie pobodki jakimi sie kieruje.
      Wodzowie tez popelniaja bledy.

      • dar54 biednych nie stać na partactwo 26.07.07, 13:15
        Nawet bogaci dobrze liczą, a co dopiero biedni.
        oj "oj" nie masz racji - popatrz na obwodnice innych miast. Żadne takiej nie
        zbudowało. Tam widać mysl techniczną, standardy,funkcjonalność. Na kiepskiej
        obwodnicy traci i cierpo Opole, bowiem wiecej kierowców decyduje się na
        przeprawę przez miasto a nie długie stanie w korkach między "tragicznymi
        skrzyżowaniami ze światłami".
        Przy takiej obwodnicy nikt nie będzie się decydował na jakąkolwiek inwestycję.
        Na drugą nitkę nie mamy co liczyć, bowiem potrzebne byłoby zbudowanie widuktu
        przez Odrę i 2 widukty nad torami kolejowymi , a to olbrzymie pieniądze.
        Opole to nie Toruń - tym się różnimy, że innych gospodarzy mamy.
        • Gość: oj Re: biednych nie stać na partactwo IP: *.centertel.pl 26.07.07, 15:04
          zgadzam sie ze tym bardziej powinny to byc solidne projekty i przemyslane. opole
          juz omija A4 ktora beda jezdzic tiry bo i tak maja za free nawet jak bedzie
          platna . a torun ma chyba autostrade ktora ja omija czyli jest to projekt
          panstwowy - A1, a ztego co tu wyczytuje to obwodnica jest projektem miasta czyli
          moz eliczyc na mniejsze sfinansowanie choc tam jakies dofinan z UE czy budzetu
          panstw. to trzeba przyznac ze skrzyzowanie budowlanych z obwodnica jest
          najgorsze i sadze ze bardziej nim trzeba sie zajac niz tym rondem. mozna by tez
          jakos schynchronizowac te skryzzowania tak ze cala obwodnice sie przejedzie na
          zielonym - zielona fala po prostu.
          a an druga nitke to fakt troche sobie poczekamy :/
          • elop5 Re: biednych nie stać na partactwo 26.07.07, 21:58
            Na drugą nitkę, to mogą liczyć wnuki, lub nowy Prezydent i Wojewoda.
            Pojedźcie na szosę od obwodnicy do Lędzin. Zgroza ogarnia co się tam dzieje ze
            skrajnią jezdni. Olbrzymie ilości TIR-ów jadących w obu kierunkach - Zachód -
            Wschód niszczą pobocza - fakt , że nikt nie przewidywał takiego ruchu. Jezdnia
            jest osłabiona głębokimi rowami - bez pobocza. Tam powinien byc zakaz jazdy
            jednośladami - bardzo niebezpiecznie.Rowerzysta bardzo ryzykuje, bo nie ma
            gdzie uciekać , kiedy mijają się kolejne TIRy i spychają rowerzystę do rowu.
            Czy ktoś od dróg wojewówdzkich zapoznał się z tym faktem?
            Dlaczego na obwodnicy w godzinach szczytu rannego i popołudniowego - zwłaszcza
            w rejonie między Oleską a Budowlanych nie kursują policjanci. Tam jest prawo
            buszu - niewielu stosuje się do prawa ruchu.
            Linia ciągła, malowane wysepki - to dla frajerów.
            • dar54 Psiekę na Częstochowską 26.07.07, 22:16
              Tak jeżdżę na działkę - "Za lasem", więc widzę co się dzieje z tą nawierzchnią.
              Tak zgroza i strach w niektórych miejscach.Jak ktoś wpadnie w te muldy
              asfaltowe to może zaliczyć głęboki rów. Najgorsze , że nie ma pobocza tylko
              głębokie rowy po obu stronach.A jak maja dotrzeć piesi działkowicze - emeryci?
              Na Częstochowskiej nie ma rowów ale brak pobocza dla pieszych i rowerzystów.
              Nikogo to nie obchodzi. No gdyby w poblizu mieszkał Pan Prezydent, to byłoby
              inaczej.
              Może tak co roku przenosić Pana P. w inny rejon miasta, to widziałby mankamenty
              miasta, a tak to bliziutko do Ratusza z Pasieki.
    • Gość: behemot Re: Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.07.07, 10:26
      pustelnika do pustelni a nie na drogi pacan jeden
    • Gość: Cosmo Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: 212.2.100.* 29.07.07, 22:00
      Dyrektor Pustelnik pewnie zyskał coś na budowie ronda we Wrzoskach ,np. kostkę
      brukową przed domem a teraz pewnie też topi koszta w remontach ronda,może NIK
      powinnien się przyjrzeć tej wspaniałej innwestycji,a tak przy okazji to
      kierowcy są bardzo niedobrzy skoro chcą jeżdzić rondem p.Pustelnika ;)
    • jkredman Rondomania 01.08.07, 21:54
      Rondo tu, rondo tam
      obok siebie Ronda dwa
      tylko Opole tak ma

      w ramach dyskusji nad nazwami ulic proponuje nazwac ronda obok Castoramy:
      mniejsze - Rondo Gorbaczowa
      większe - Rondo Reagana
      • Gość: Gniewko Re: Rondomania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.07, 11:24
        Z tymi rondami to chyba jest tak. Jak projektant ruszy tyłek i zobaczy miejsce i
        natężenie ruchu jakie tam panuje to rondo zdaje egzamin. a jak siedzi za
        biurkiem to tworzy buble. Podobnym rondem bublem jest rondo przy ulicy Kolejowej
        w Nysie. Zamiast rozładowywać tworzy korki. Przed rondem 2 pasy zbiegają sie w
        jeden a za nim nie można było wybudować drugiego pasa bo jakiś idiota kilka lat
        wcześniej wydał zgodę na budowę apteki blisko jezdni.
        I inny przykład ale nie doczycący rond, ale bliski tematycznie. W Nysie
        wybudowano kilka lat temu osiedle. Projektant nie przewidział na nim parkingów.
        A dlaczego? Bo sam nie posiadał samochodu i problemy znalezienia miejsca do
        prakowania nie były mu znane. Jak czegoś nie znał to nie brał tego pod uwagę.
        • borus6 Re: Rondomania 03.08.07, 14:19
          Takie ronda w okresie socjalizmu nigdy nie zostałyby zrealizowane ze względów
          bezpieczeństwa. Oj projektant dostałby chyba kilka lat w obozie pracy.
          Teraz same "schody" na każdym kroku. Beznadzieja i rozpacz - z naszych podatków
          • Gość: Sliczna uchatka Re: Rondomania IP: *.eranet.pl 04.08.07, 14:31
            Ja z Suchego Boru do Makro tez jezdze przez miasto a nie przez obwodnice, choc
            powinno byc wygodnie. Bo co to za obwodnica, ktora tamuje ruch?????
            Ale za to bedziemy mieli swoj KOLACZ!!!! Quwa!!! Kolacz i jakies uchatki
            przemiłe i prześliczne, och, ach, ech.... I muzeum piosenki, ktorej nie da sie
            sluchac. Zeby tak uspic takie fajne miasto!!!!!!!
          • Gość: opolanin Re: Rondomania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.07, 22:20
            Zróbmy zbiórkę na bilet do Tybetu w jedną stronę dla pana dyrektora.Pustelnik do
            pustelni ale może szkoda tybetańczyków.
    • Gość: kulawy Re: Kolejny remont ronda we Wrzoskach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.08.07, 14:16
      Chodze na piechotę.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka