Dodaj do ulubionych

Obywatel UE to w Opolu obcy

IP: *.karoo.KCOM.COM 29.10.07, 02:38
Przeciez nasz hamulec tyle wie o unii europejskiej od 5 lat
wprowadza unijne standardy w urzedzie od 4 lat polska jest w unii
ile jeszcze podwyzek musi dostac ta ekipa by byc kompetentna?Moze
dajmy hamulcowi dozywotnia prezydenture wtedy napewno wystarczy mu
czasu na wprowadzenie tych swoich analiz rewitalizacji i budowe
kosmodromu.A teraz powaznie kolejke chcial budowac balwan jeden a
prostej sprawy w urzedzie zalatwic nie mozna prostej ktora w innych
miastach z nie tak sowicie oplacanymi urzedasami zalatwia sie od
reki.No ale to hamulec wiec teraz zleci analizy i temat jakos sie
rozmyje
Obserwuj wątek
    • mx4 Re: Obywatel UE to w Opolu obcy 29.10.07, 07:56
      Puknij się w leb. Czemu znowu mieszasz tu hamulcowego ? Ani WORD,
      ani organy wydające np. te jakieś tam karty pobytu nie są miejskie
      tylko wojewódzkie. Nie samorządowe tylko PAŃSTWOWE.
      • Gość: GoBo Dura Lex, Sed Lex IP: *.punkt.pl 29.10.07, 08:45
        Twarde prawo, ale prawo!
        Czytamy: "To jakaś paranoja. Obywatel UE w kraju należącym do UE nie
        może zdać egzaminu bez jakiejś tam karty, której i tak by łatwo nie
        wydano?". No niestety, w tym przypadku Polska zastosowała woibec
        państwa niemieckiego i jego obywateli zasadę wzajemności. Jako że
        Niemcy nie chcą u siebie Polaków, analogiczne ograniczenia do czasu
        zniesienia niemieckich utrudnień wprowadziła Polska i o tym było
        głośno od początku. I ja to rozumiem. Z drugiej strony ciekawe, że w
        woj. opolskim kurs prawa jazdy nie może być podstawą do wydania
        karty pobytu, a w zachodniopomirskim może. No, ale to już takj jest
        z polskimi urzędnikami, że sami sobie przeczą...
        • Gość: :) Re: Dura Lex, Sed Lex IP: *.adsl.inetia.pl 29.10.07, 10:19
          to chyba się tłumaczy - Durne prawo lecz prawo ?
        • Gość: cz Re: Dura Lex, Sed Lex IP: *.skslegal.pl 29.10.07, 11:52
          nie masz racji pisząc dura lex sed lex, ponieważ właśnie prawo jest tu po
          stronie pana, który zdawał egzamin. Prawo wspólnotowe ma bowiem pierwszeństwo
          przed polskim i ten pan z łatwością wygra sprawę w sądzie, jeśli nie polskim, to
          wspólnotowym. I sie skończy zabawa. A koszty sądowe i wynagrodzenie jego
          prawnika zostaną opłacone z naszych podatków. Wszystko dlatego, że w urzędzie
          pracuje jakaś niekompetentna pani Halinka. Taki kraj.
          • Gość: hehe Re: Dura Lex, Sed Lex IP: *.acn.waw.pl 29.10.07, 11:57
            chyba zartujesz ze prawo europejskie ma pierwszenstwo przed polskim.
            jest wlasnie dokladnie na odwrot, nie udalo sie blysnac lacinska
            formulka.
            • Gość: telemach Re: Dura Lex, Sed Lex IP: *.pools.arcor-ip.net 29.10.07, 13:53
              I tu sie akurat mylisz. Warunkiem przyjecia do UE byla zgoda Polsi na
              ujednolicenie procedur i dostosowanie polskiego prawa jak rowniez przepisow
              wykonawczych do europejskich standartow. Dlatego ostatnia instancja, gdy
              wyczerpiesz mozliwosci odwolywania sie w kraju, jest trybunal w strassburgu. Co
              bylo widac na przykladzie pani Tysiac.
            • Gość: Zaloguj się Re: Dura Lex, Sed Lex IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.10.07, 15:05
              właśnie dlatego jestem za zwiększeniem dostępu obywateli do usług prawnych, za
              tym, żeby Polacy mieli większą świadomość na temat praw konstytucyjnych i
              ogólnych zasad prawnych.
              Już przestało mnie dziwić, że większość Polaków ma tak małą wiedze na temat
              prawa jak np osoba o nicku hehe, a to jest dla mnie przerażające.
      • Gość: seroo1 Bezsensowny artykuł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.07, 11:40
        Skoro przepisy mówią komu i jakie dokumenty wydają określone urzędy
        to po co do tego mieszać Unię ??? Poza tym, proszę niedorobionego
        autora - nie ma czegoś takiego, jak "obywatel UE". Może być obywatel
        z kraju będącego członkiem UE. Obywatele krajów członkowskich UE
        mają w innych krajach określone prawa, ale tylko pewne i określone.
        UE póki co nie jest tworem państwowym. Tak jak ja, jako mieszkaniec
        Polski nie mogę się ubiegać o np. zasiłek dla bezrobotnych w
        niemczech - bo tam jest wyższy, tak samo obywatel Niemiec nie może
        uzyskać niektórych naszych świadczeń czy dokumentów. I tylko idiota
        nie jest w stanie tego zrozumieć...
        • Gość: usak Masz racje. Tusk dostal prawo jazdy bez problemu. IP: *.asm.bellsouth.net 29.10.07, 14:55
          ...
      • Gość: Maciek Ale zabranie dziecka bo nie mowi sie z nim po niem IP: *.2a.pl 29.10.07, 11:53
        iecku to juz wedlug Niemcow jest oki.

        Poza tym Polscy pilkarze reczni sa za brutalni (to nowosc w pilce
        recznej) i powinni sie wstydzic zwyciestwa z Niemcami. Nie mowiac o
        chamowce organizatorow Niemcow, ktorzy na wiwat puszczali wczoraj
        muzyke tylko po bramkach Szwedow.

        Niemcy maja w sobie pewien rodzaj buty. Wynika to z tego, ze sa
        potega i ich kraj jest naprawde pieknie utrzymany, ale nie sa czasem
        w stanie spojrzec obiektywnie na pewne rzeczy.

        Szkoda tego czlowieka bo co on zawinil.
      • Gość: mg Nie wyzywaj zbyt pochopnie. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.07, 14:33
        Oddział ds Cudzoziemców jako część Urzędu Wojewódzkiego należy do administracji
        rządowej.
        Natomiast WORD jest jak najbardziej jednostką samorządową - podlega Urzędowi
        Marszałkowskiemu.
      • Gość: Janosik Re: Obywatel UE to w Opolu obcy IP: 78.32.72.* 29.10.07, 20:45
        W sumie to jakies bzdury, ale w Niemczech bez prawa pobytu tez nie
        wydaliby Polakowi prawa jazdy. Mysle, ze wystarczy temu chlopakowi
        przetlumaczenie swiadectwa z egzaminu i wydadza mu prawo jazdy w
        Niemczech. Hej!
    • Gość: Do gó..la K ,,Tylko w Polsce..." twierdzi jakis Komarnicki... IP: *.acn.waw.pl 29.10.07, 11:27
      A tylko w Niemczech moga ci zabrac dzieciaka jak nie szprechasz z nim w
      teutonskiej gwarze. Ten koles na K za przeproszeniem, to taki typowy przyklad
      polskiego kretyna narzekajacego na wszystko co polskie i srajacego na miekko na
      widok obcokrajowca. Panie K, zapytaj sie kolezko dlaczego nie mozesz pracowac w
      Niemczech bedac obywatelem UE?
      Jak ci juz dadza odpowiedz domisrajku to przepros kraj w ktorym nieszczesliwie
      przyszedles na swiat.
      Moze to prawo jest glupie, ale szmaciakowi, ktory mowi, ze ,,tylko w Polsce"
      takie rzeczy sie dzieja, takiemu srajacemu do wlasnego gniazda polaczkowi to
      chetnie bym w pape wyjechal! Cale zycie nie wytknal taki kinola z Polski i
      bedzie obrazal moj kraj!
      • Gość: Kuba20 Re: ,,Tylko w Polsce..." twierdzi jakis Komarnick IP: *.chello.pl 29.10.07, 12:45
        Stary ale to nie jest żadna obraza polski.Jak byś poszedł do WORD-u
        to byś zobaczył co tam się dzieje.Kolejki,brak wyraźnych informacji
        co trzeba dokładnie mieć przy sobie aby zapisać się na
        egzamin,później jakieś nazwy urzędów trzeba wpisywać nie znając ich
        nazw.Wszystko trzeba robić na wyczucie a jak źle zrobisz to jeszcze
        raz musisz to samo robić.Taka lekka chryja.Nikt nie obraża polski
        tylko,poprostu mówi się jak to u nas jest opierając się na
        faktach.Za zachodnią granicą 90% tego co interesant musi zrobić,robi
        za niego urząd a u nas jest odwrotnie.Ot cała prawda.
    • Gość: szybki lopez Obywatel UE to w Opolu obcy IP: *.bulldogdsl.com 29.10.07, 11:29
      Obcy to chyba jest dziennikarz, ktory pisal ten artykul:)
      W kazdym razie poziom jego literackiej polszczyzny na to wskazuje.
    • Gość: orere Obywatel UE to w Opolu obcy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.10.07, 11:30
      Najwyższy czas skończyć z przywilejami "polskich" Niemców czyli tych
      co w Niemczech są Niemcami a w Polsce "Polakami"
      • titta Re: Obywatel UE to w Opolu obcy 29.10.07, 11:46
        Z przywilejami? Jak na razie to polska szkolka skasowala od niego
        pieniadze. A niech by cala Europa u nas robila prawo jazdy (bo
        taniej) tylko plus dla nas.Wiec zamiast sie burzyc moze lepiej
        pilnowac swojego interesu?
        • Gość: lob1 Re: Obywatel UE to w Opolu obcy IP: *.stk.vectranet.pl 29.10.07, 12:21
          trzeba podchodzić do sprawy rynkowo ,jak płaci to poprawia to .
          budżet Panstwa i daje zarobić tym co prowadzą kursy przestańcie już
          z tym szowinizmem.To co do lekarza w polsce też nie może iść?My
          jeżdzimy tam żeby więcej zarobić a oni przyjeżdżają żeby taniej
          kupić.A dlaczeego obcokrajowcy studjują w Polsce?--Bo taniej
      • Gość: sm Re: Obywatel UE to w Opolu obcy IP: *.adsl.inetia.pl 29.10.07, 14:40
        masz racje orere-dlaczego nie zdawal w Niemczezch,nie zna jezyka,czy
        raczej drooooogo
    • Gość: nieopolanin Panie Libich jedź pan do Niemiec (albo do Grecji), IP: *.igik.edu.pl 29.10.07, 11:30
      odbądź pan tam kurs na prawo jazdy - na pewno nikt nie będzie o nic pytał tylko
      skasują (redakcja zapłaci) - a potem dostań pan od ich urzędu stosowny dokument.
      Jak pan wrócisz w prawem jazdy to napisz pan nam o tym. UE to przecież ciągle
      (niestety) jednak oddzielne państwa i kurs kursem ale dokument dokumentem. Mnie
      w tej sprawie dziwi jedynie zachowanie tych nieopolskich urzędów.
      • eva15 Re: Panie Libich jedź pan do Niemiec (albo do Gre 29.10.07, 13:07

        Co ty pleciesz? Przecież w Niemczech jest ca 6 mln obcokrajowców i
        bez problemu robią prawo jazdy. Chyba nie myślisz serio, że mają
        prawo tylko chodzić pieszo.
        • tuptek_z_eire Dokładnie. Polacy zdają prawko w Irlandii i jakoś 29.10.07, 14:11
          nikt nie przyczepił się z jakimiś bzdurnymi przepisami. Ci opolscy urzędnicy to
          chyba z PRL-u a nie z Unii Europejskiej ;-))))
    • xiv Re: Obywatel UE to w Opolu obcy 29.10.07, 11:32

      i co się dziwić... a to Polska właśnie... w UK Polacy robią prawa jazdy i robili
      to przed wejściem Polski do Uni... i nikomu to nie przeszkadzało... a w PL,
      karteczki, poświadczenia, zameldowania... i powszechne oburzenie urzędnicze -
      jak mogli to zrobić? tak nie można!

      ech... powroty? jakie powroty? do czego?
      • gatmar Re: Obywatel UE to w Opolu obcy 29.10.07, 11:45
        W Polsce prawo jazdy wydaje Starosta właściwe ze względu na miejsce zamieszkania
        osoby ubiegającej się.
        Jak osoba nie jest zameldowana na terenie Polski to kto ma wydać?
        Na pewno nie Urząd Miasta Opole.
        • xiv Re: Obywatel UE to w Opolu obcy 29.10.07, 14:26

          > W Polsce prawo jazdy wydaje Starosta właściwe ze względu na
          > miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się.
          > Jak osoba nie jest zameldowana na terenie Polski to kto ma wydać?

          Naprawdę głupieję - ubiegający się mieszka w Opolu... sam piszesz, że lokalny starosta wydaje prawo jazdy...

          > Jak osoba nie jest zameldowana na terenie Polski to kto ma wydać?
          Co ma piernik do wiatraka? Meldunek nie świadczy o zamieszkaniu!
    • Gość: Gall Anonim czyżby odwet za wrzesień 39? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.07, 11:45
      bo właśnie na to mi wygląda...
    • mister1 Obywatel UE to w Opolu obcy 29.10.07, 11:52
      jak a karta pobytu do diaska ? przeciez jest UE !!!!
      • Gość: maggie Re: Obywatel UE to w Opolu obcy IP: *.jura.uni-regensburg.de 29.10.07, 12:08
        Nawet gdyby dostal to prawo jazdy to teoretycznie nie moglby na nim
        jezdzic. W niemczech dopuszczalne jest oczywiscie jezdzenie na
        prawie jazdy z innego panstwa UE, ale tylko wtedy gdy ono bylo
        zrobione w tym innym kraju w czasie, w ktorym tam mialo sie "glowne
        centrum zycia" i w razie jakich komplikacji (np. wypadek) wymagaja
        dowodow (kasa chorych, wyciagi z banku polskiego, zameldowanie itp)
        Jezeli sie tego nie wykaze to w imie prawa niemieckiego jezdzilo sie
        bez prawa jazdy. Wiec moze gosciu mial szczescie, ze nasza
        biurokracja ustrzegla go przed paroma problemami...
    • Gość: Polakko i slusznie - niech sobie Niemcy robia u siebie IP: *.acn.waw.pl 29.10.07, 11:53
      nie widze powodu zeby inni czekali na egzamin dluzej bo jakis
      deutche chce zaoszczedzic i zdaje w Polsce. o wiele wazniejsza
      sprawa jest zakaz kupowania nieruchomosci w Polsce przez osoby ktore
      w swoich krajach maja kilkukrotnie wieksze zarobki na podobnych
      stanowiskach - przez to Polakow nie stac na mieszkania. Ogarnijmy
      sie wreszcie i nie dawajmy na sobie zerowac i okradac naszego kraju.
    • Gość: SzM Re: Obywatel UE to w Opolu obcy IP: *.range86-131.btcentralplus.com 29.10.07, 11:56
      Ten przykład pokazuje, że jako państwo nie jesteśmy przygotowani do bycia członkiem UE. Urzędnicy dowolnego szczebla nie radzą sobie z tymi petentami, którzy są "nietypowi" (przyjezdni, niezameldowani w PL, pracujący na stałe poza PL, itd.): nie wiedzą jakich dokumentów wymagać, jakie są przepisy ich dotyczące, kto i jak powinien ich sprawę załatwić. Pół biedy jeśli taki kołek z okienka przyzna się, że nie wie - przynajmniej można pójść do kogoś kto wie - najgorzej jak wydaje mu się, że wie: jeśli będzie źle to przecież Twoja, biedny petencie, wina - nie jego. Ty masz znać każdy przepis i jeszcze pilnować urzędasa, żeby to zgodnie z tym prawem zrobił. On nic nie musi. Zupełnie jak w tym przykładzie. My jesteśmy już w UE, nasze Państwo Urzędnicze jeszcze w głębokiej komunie...
      • lymeryk Niemcy to nie UE 29.10.07, 12:31
        Niemcy to nie UE i Polska ciagle nie jest czescia Niemiec.

        Przynajmniej jeszcze nie teraz, Tusk bedzie mial okazje to zmienic bo podobno
        jak twierdza Niemcy jest przyjacielem Niemcow. Chyba wiecej Niemcow lubi Tuska
        niz Polakow. W miedzyczasie Polacy ciagle nie beda mieli prawa pracy w Niemczech
        i beda ich bili na ulicach i pokazywali palcami i niemiecki urzedy beda
        zakazywac mowic po polsku, ale to jest cos co wywalczyl pan Geremek.
        Pan Geremek twierdzi w niemieckiej prasie, ze Polacy to ciemny i wyjatkowy
        wredny narod, i poniewaz jest eks ministrem spraw zagranicznych tzw "brudnego
        kraiku" (niemieckie okreslenie na Polske) to wszyscy go tam chetnie sluchaja,
        szczegolnie kiedy to co mowi i pisze odpowiada ich wyobrazeniu o Polsce.
        Druga wersja na temat Polski w Niemczech pochodzi od nastepnego wybitnego Polaka
        pana Bartoszewskiego ps "profesor" i glosi ze:
        "Polska to stara brzydka panna bez posagu" a wiekszosc Polakow
        to "matoly, dewianci, debile, psychicznie chorzy i moralne karly"
        jendym slowem cos o co Niemcy zawsze podejrzewali Polakow, powinien jeszcze
        dodac zlodzieje, ale starosc nie radosc. Gdy ma sie takich dyplomatow jak
        Geremek i Bartoszewski to naprawde nie potrzeba wiecej wrogow z zagranicy

        Prawo jazdy? Dlaczego nie w miejscu zamieszkania?
        Tak jest wszedzie na swiecie,
        prosze sprobowac zazadac wydania niemieckiego prawo jazdy mieszkajac
        jednoczesnie w Polsce.
        Ale o tym w GW pisac nie wolno

    • mlotek_na_kaczki polski burdel na kolkach 29.10.07, 12:04
      kr4rer
    • Gość: ret Obywatel UE to w Opolu obcy IP: *.aster.pl 29.10.07, 12:10
      no jak to? to przepisy niemieckie nie pozwalaja mu nostryfikować
      prawka w Niemczech?

      nie wiem po co te jęki
      • Gość: maggie Re: Obywatel UE to w Opolu obcy IP: *.jura.uni-regensburg.de 29.10.07, 12:14
        Tylko jezeli wykaze ze mial prawo je zrobic w innym kraju
    • baba60 Redaktorek uczy sie na Goebbelsa? 29.10.07, 12:16
      I nie zna przepisow obowiazujacych w UE?
      Nie dostanie prawa jazdy, bo jest Niemcem?
      Kogo to zydowskie GWno chce znow oglupic?

      Bulbaaaaa!
    • Gość: marek Barany z WORDa IP: *.elb.pl 29.10.07, 12:16
      Widać ze w osrodku szkolenia baranów nie brakuje, ani w szkole jazdy którą kończył.
      • Gość: Marek Re: Barany z WORDa IP: *.st.vc.shawcable.net 29.10.07, 12:34
        Mieszkam w Kanadzie od dawna,gdy zdawalem egzamin na prawo
        jazdy.Jedno z pierwszych pytan urzednika o staly pobyt........??????
    • Gość: GB Obywatel UE to w Opolu obcy IP: *.bb.sky.com 29.10.07, 12:32
      Jesli jego rodzice sa obywatelami Polski, to wedlug prawa polskiego
      on tez jest (automatycznie) obywatelem Polskim. Tak wiec w czym
      problem?

      GB
      • Gość: irl Re: Obywatel UE to w Opolu obcy IP: *.csd.vodafone.ie 29.10.07, 12:46
        Dziwne, bo niedawno ktoś podał do sądu firmy ubezpieczeniowe w UK czy IRL że nie
        chca uznawac np polskich praw jazdy. Nie wiem jaki to był sąd, ale nakazał
        usunąć wszystkie ograniczenia wobec zagranicznych praw jazdy. Wiem, że jest
        wyraźny zapis w prawie EU, nakazujący równe traktowanie wszystkich praw jazdy
        wydanych w EU i jakiekolwiek biurokratyczne tłumaczenia, że "prosze wymienic
        prawo jazdy na nasze" sa nielegalne. Najwięcej skarg teraz przychodzi
        z....Niemiec. I ten sąd przyznaje rację posiadaczom zagranicznych praw jazdy w
        Niemczech.
    • Gość: knopix Obywatel UE to w Opolu obcy IP: *.its.it 29.10.07, 12:36
      No i w czym jest problem? Jak niemcy traktują polaków w swym własnym kraju? Tak
      samo mają ich gdzieś, a teraz się rola odwróciła. Niech zobaczą jak to jest.
    • Gość: wic A jak by było w Niemczech IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.07, 12:42
      Ciekawe czy w Niemczech można by coś załatwić bez "jakiegoś tam kwitu",jeżeli
      takowy jest zapisany w prawie.Otóż ordnung mus sein.W Germanii nie jest możliwe
      tzw.przymrużenie oka za co z kolei Niemcy nas tak krytykują ale jeżeli chodzi o
      ich korzyść to my mamy stawać na baczność i im wszystko załatwić,sprzedać za pół
      darmo(tak się z nimi "handluje")a nawet oddać za darmo.Po co GW nagłaśnia
      bezzasadne skargi jakiegoś półNiemca.A wiecie ilu Polaków krzywdzi niesypatyczny
      sąsiad z Zachodu?O to się upominajcie.
    • Gość: mat Obywatel UE to w Opolu obcy IP: *.adsl.inetia.pl 29.10.07, 12:51
      opole to najbardziej posrane miastow Polsce
    • Gość: Proszę Cię Obywatel UE to w Opolu obcy IP: *.chello.pl 29.10.07, 12:56
      Kilkanaście lat temu mieszkałem w Kanadzie. Pojechałem tam ze swoim Prawem
      Jazdy. Znalazłem pracę jako kierowca i oczywiście potrzebne było tamtejsze
      prawko. Poszedłem do właściwego urzędu (coś jak WORD), powiedziałem, że chcę
      zdawać extern. Po 30 minutach pisałem już test. Moja znajomość tamtejszych
      języków była wtedy słabiutka lecz nikt nie robił problemu - dali test po polsku.
      Następnie oddałem rozwiązany test facetowi, który siedział na sali i pilnował
      zdających. Przyłożył szablon do wyników mojego testu, powiedział OK i klepnął
      pieczątkę o zdanym egzaminie teoretycznym. Poszedłem z tą kartką do okienka aby
      zapisać się na egzamin praktyczny. Zapisali i kazali usiąść i czekać na
      wezwanie. Kilkanaście minut później przemierzałem już ulicami Montrealu a po
      następnych kilkunastu znów usłyszałem OK. Zdałem. Co ciekawe zdawałem na
      prywatnym samochodzie mojego przyszłego pracodawcy bo za "państwowy" chcieli ok
      55$. Przed jazdą instruktorka sprawdziła pobieżnie stan auta tj. kierunkowskazy,
      ręczny itp. Moje personalia pochodziły z paszportu. Na koniec najlepsze: w
      tamtym czasie w prawie jazdy wydawanym w prowincji Quebec nie było zdjęcia. To
      jest normalne podejście do sprawy. Niestety tu w Polsce ludzie są spętani
      kretyńskimi i przede wszystkim anachronicznymi przepisami nijak przystającymi do
      rzeczywistości. Czemu Niemiec nie mógł zrobić prawka w opisany sposób? Kluczowy
      jest tu tzw. meldunek, z punktu widzenia prawa niezmiernie ważny ale czy jest
      ktoś kto potrafi udowodnić jego zasadność. Chętnych nie widzę i pewnie nie
      zobaczę choć kiedyś pojawiła się debata na temat zniesienia tego obowiązku. Nie
      wyszła ona jednak poza sferę pustosłowia.
    • Gość: kierowca Obywatel UE to w Opolu obcy IP: *.kki.krakow.pl 29.10.07, 13:00
      gerard zakowski jest poprostu cymbałem,i nie powinien byc
      jakimkolwiek kierownikiem.
    • Gość: kolega Pozdrowienia dla Mirka Dragona z NTO IP: *.godula.net 29.10.07, 13:06
    • Gość: spike Obywatel UE to w Opolu obcy IP: *.stochastik.math.uni-goettingen.de 29.10.07, 13:07
      Ten pan nie dostanie prawa jazdy dlatego, ze jest Niemcem, ale dlatego, ze nie
      jest zameldowany w Polsce. Pierszy punkt:
      ec.europa.eu/youreurope/nav/pl/citizens/living/car/driving-license/index_pl.html#323_2
      Pozdr.
    • Gość: Wyborcza kłamie Tytuł artykułu to nieprawda IP: 212.244.191.* 29.10.07, 13:08
      "Odmówiono mu wydania prawa jazdy, bo jest Niemcem" - podczas gdy z
      treści wynika, że facet po prostu złożył papiery do niewłaściwego
      urzędu. Gdybym ja będąc zameldowany np. w Łodzi złożył dokumenty w
      Warszawie czy Opolu czy gdziekolwiek indziej, to też by mnie wysłali
      na drzewo, chociaż jestem Polakiem
      • Gość: Ewcia Re: Tytuł artykułu to nieprawda IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.10.07, 13:28
        Zgadza się
    • bergman1 gościu gdzieś ty przyjechał? 29.10.07, 13:18
      nie czytasz gazet?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka