Forum Kobieta Moda
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale..

    07.09.08, 17:15
    co myślicie o tych butach fotoforum.gazeta.pl/3,0,1444375,2,1.html
    (aha to vintage)
    Obserwuj wątek
      • simple_woman Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 07.09.08, 17:19
        black_magic_women napisała:
        > aha to vintage

        Cokolwiek przez to nie rozumiesz buty świetne. Pytanie tylko jak będą leżały na
        nodze.
      • iluminacja256 Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 07.09.08, 17:59
        O w mordę jeża...Skąd co, co to, gdzie to ? Dałabym sie za nie
        POKROIC! Choć obcas mi trochę psuje całosc...Jak to jest , z e ja od
        tzrech lat szukam butów w takim typie i ciągle znajduje ktoś inny?
      • nessie-jp Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 07.09.08, 18:26
        Przepraszam, że podrążę, ale... jak to, vintage? Oryginalne z II Wojny
        Swiatowej...? :)))

        Buty ładne, ładnie wyprofilowana cholewka i podeszwa (dzięki temu mimo dużego
        obcasa nie robią wrażenia kloców).
        • dakota77 Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 07.09.08, 18:35
          Dlaczego vinatgae mialyby byc z II wojny? Przeciez na vintage lapia sie lata
          70-te. Jak butyn sa pozniejsze, to owszem, vintage nie sa.
          • dakota77 Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 07.09.08, 18:38
            Vintage, oczywiscie, klawiatura mi sie omsknela:-)
            • nessie-jp Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 07.09.08, 19:01
              Bo jestem stara piernica i zaczynam mieć wrażenie, że dla niektórych każde buty
              starsze niż 5 lat to jest vintage :) Jak słyszę, że lata 90-te to już vintage,
              to smutno mi się robi i czuję się zgrzybiała...

              A buty skojarzyły mi się z II Wojną oczywiście ze względu na militarno-filuterny
              charakter.

              Jak to jest z tym określeniem vintage? Czy każda stara rzecz jest vintage? Czy
              może raczej tylko rzecz charakterystyczna dla danej epoki, a pochodząca z tej
              właśnie epoki (niepodrabiany oryginalny empirowy sekretarzyk albo dzwony z
              bistoru z lat 70-tych...)
              • dakota77 Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 07.09.08, 19:06
                Masz racje, ze to okreslenie bywa czesto naduzywane. Tez sie o to czesto
                zloszcze, zwlaszcza widzac, co jest vintage zdaniem sprzedawcow z Allegro;-)
                Pierwotnie mianem vintage okreslalo sie w przypadku ubran rzeczy znanych
                projektantow z kolekcji sprzed lat ( dzis tez gwiazdy pojawiaja sie czasem na
                czerwonym dywanie np. w sukni vintage YSL). Potem to okreslenie zaczeto
                przenosic na inne rzeczy sprzed kilku dekad, wreszcie na kazda stara rzecz:-).
                Mnie sie podoba anglojezyczne rozgraniczenie- vintage to np. torebka Chanel
                2.55, a taki ciuch z second handu, majacy swoje lata, jest thrifted. I wtedy nie
                wmawia sie nikomu, ze taka rzecz jest cenna. Ale faktem jest, ze nie zawsze
                latwo jest zdefiniowac vintage. Ogolnie trzeba pamietac, ze wzielo sie od win i
                ze chodzi o dobry rocznik:-). A wiec nie wszystko stare sie kwalifikuje.
        • black_magic_women Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 07.09.08, 21:20
          nessie-jp napisała:

          > Przepraszam, że podrążę, ale... jak to, vintage? Oryginalne z II Wojny
          > Swiatowej...? :)))


          wiem,wiem,ze to vintage na wyrost,ponoć lata 70te
          • nessie-jp Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 07.09.08, 21:40
            E, ja tylko tak się wygłupiałam :)

            70-te to już dobry rocznik...
      • muzykapop Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 07.09.08, 18:31
        ładna cholewka i przód dobrze wyprofilowany. nie podoba mi się obcas, nawet bardzo.
        ale wiem, jak trudno znaleźć takie buty (i żeby były jeszcze idealne). sama
        szukam czegoś takiego i myślę, że gdyby te trafiły mi w łapki, jakoś zniosłabym
        ten obcas:)
        • simple_woman Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 07.09.08, 21:27
          A mnie się obcas w nich bardzo podoba! :)
      • tralalumpek Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 07.09.08, 20:09
        nie samym sznurowaniem buty zyja
        • sankanda Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 07.09.08, 20:47
          cholewka badziewna, niestety...
      • ul4 Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 07.09.08, 21:47
        wg mnie okropne, szczegolnie obcas
      • morja13 Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 07.09.08, 21:51
        Mnie się bardzo podoba "góra" - cholewka, sznurowanie. Podeszwa i
        obcas zdecydowanie nie. Pozostaje jeszcze kwestia tego, jak but lezy
        na nodze, myśle że ogólnie rzecz biorąc nie są złe.
      • greentea2 Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 07.09.08, 21:57
        Osobiscie bym ich nie zalozyla, ale ktos inny czemu nie.
        • ladyjm Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 07.09.08, 22:06
          a ja owszem, zalozyłabym:)
      • anka33_online Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 07.09.08, 22:38
        toporne wstręciuchy
      • niedzwiedzica_sousie Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 08.09.08, 09:01
        nie podobają mi się
      • kum-nye Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 08.09.08, 12:13
        Oj też bym takie chciała..
        • gabrielafrancuz Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 09.09.08, 16:02
          Prawie identyczne są w H&M. :)

          Nie podobają mi się.
          Byłoby fajnie, gdyby miały inną cholewkę i obcas.
          • hermina5 Pytanie do Gabrieli!!!!!!!!!!!!!!!! 14.09.08, 15:48
            Takie wysokie i sznurowane? W H&M w Polsce? Gdzie?
      • zielona-karuzela Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 08.09.08, 12:55
        niezłe , choc nie przpadam za tego typu obcasami i właśniue je bym
        wymieniła :)
      • seriabolesnychzastrzykow Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 09.09.08, 13:52
        A tym razem nie będzie dyskusji na temat kupowania używanych butów?
        Czy jak się to nazwie 'vintage', to od razu jest higieniczniej?
      • madzia.b2 Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 09.09.08, 15:15
        hehe, no własnie. Stare, zniszczone,przepocone, zagrzybiałe ze
        szmateksu (vintage:)). Ale co kto lubi.
        • gabrielafrancuz Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 09.09.08, 16:05
          Jak przymierzasz buty w sklepie, to też nie wiadomo, kto przymierzał je przed Tobą.
          • nessie-jp Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 09.09.08, 16:24
            gabrielafrancuz napisała:

            > Jak przymierzasz buty w sklepie, to też nie wiadomo, kto przymierzał je przed T
            > obą.

            To niezupełnie o to chodzi, można przecież zdezynfekować. Ale buty --
            szczególnie skórzane i ogólnie te lepsze jakościowo
            • gabrielafrancuz Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 09.09.08, 16:26
              Takie lumpeksowe buty często są dezynfekowane.

              Widuję w lumpeksach buty w ogóle nieużywane.
      • kochanica-francuza te buty mają duży potencjał 09.09.08, 17:16
        można je mianowicie zestawić tak, że pół miasta padnie z zachwytu (w tym ja, bo
        choć nie umiem i nie lubię się stroić, zawsze doceniam styl u innych), albo
        zmarnować.

        jeśli masz na nie pomysł - tak!
      • leeloo2002 Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 09.09.08, 22:58
        Dość fajne, ale mam nadzieje ze maja jakiś dyskretny suwak po wewnetrznej stronie ;)
      • magdaksp Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 12.09.08, 12:13
        szału nie robią
      • kamila29091 Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 13.09.08, 22:15
        szczerze?? jestem na nie
      • spacey1 Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 14.09.08, 21:35
        Patrzcie, jak to sie plecie ... W moich czasach to byłby obciach. Zresztą
        uważam, że dziś też. Wydają mi się tandetne i z marnych materiałów.
      • dzyndzolka A ja mam takie z Allegro ... 14.09.08, 23:30
        Dużo dziewczyn pisze, że nie może znaleźć takich butów - ja mam z Allegro,
        wiązane Nine West, tak chyba można je znaleźć, tutaj foto:
        fotoforum.gazeta.pl/3,0,1471522,2,1.html
        znaczy mam, to za dużo powiedziane, kupiłam je, ale jeszcze ich nie dostałam ;)
        Lecą do mnie dopiero. Ale wyglądają na zdjęciach fajnie :)
        • dita.von.teese Re: A ja mam takie z Allegro ... 15.09.08, 00:05
          buty toporne wg.mnie
          OT , Black.Magic.women, przejrzalam Twoje inne fotki, skad masz taka fajna kiecke?:)
          fotoforum.gazeta.pl/3,0,1082207,2,7.html
          • black_magic_women Re: A ja mam takie z Allegro ... 15.09.08, 06:58
            dita.von.teese napisała:

            > buty toporne wg.mnie
            > OT , Black.Magic.women, przejrzalam Twoje inne fotki, skad masz taka fajna kiec
            > ke?:)
            > fotoforum.gazeta.pl/3,0,1082207,2,7.htmlpromodu,z Allegro.
            A okularki Ci sie nie podobają?;)
            >
            • black_magic_women dita 15.09.08, 07:00
              Oj sorry,ta jest z jakiejś limitowanej kolekcji New Looka,100%jedwab.Na żywo
              jeszcze ładniejsza
      • kasiaczernia Re: Prawie nigdy nie pytam o zdanie,ale.. 15.09.08, 10:27
        Buty mi się nie podobają. Jka dla mnie zbyt ciężkie i toporne:-(((

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka