Dodaj do ulubionych

obudowa wanny

01.06.06, 10:31
mam zamiar zamontowac półokrągłą wannę i chcę ją obudować kaflami. Czy da się
tak to zrobić, mając kafle szer 30cm, aby nie powstawały rogi i aby było to w
miarę półokrągłe, czy trzeba będzie kafle ciąć na węższe. Poraźcie proszę.
Obserwuj wątek
    • Gość: se a na czym chcesz plytki mocowac? IP: *.012-5-65736b10.cust.bredbandsbolaget.se 02.06.06, 10:13
      co bedzie podlozem? Plyta OSB? Jak ja "wykrzywisz"? Obmurowka? sklejka? Jesli
      cos, co nie jest murkiem, tylko czyms bardziej elastycznym, wez pod uwage, ze
      zwlaszcza w przypadku wanny akrylowej, kazde oparcie sie o brzeg wanny, nie
      mowiac o probie siedzenia na krawedzi wanny, spowoduje, ze obudowa bedzie
      pracowac, w najlepszym razie wykrusza Ci sie fugi, w najgorszym- popekaja i
      poodpadaja plytki.
      W przypadku wanny polokraglej chyba najlatwiej, najtaniej i najbardziej
      przewidywalnie wychodzi oryginalny panel PCV do obudowy.
      • Gość: HK Re: a na czym chcesz plytki mocowac? IP: 212.160.235.* 02.06.06, 10:58
        Właśnie mi zabudowali wannę półokrągłą. Płytki trzeba bylo ciać na paski ale
        wygląda super. Zanim płytki się położyło trzeba było zrobic solidną zabudowę z
        bloczków ytonga (chyba 10mmm i 8mm). W trakcie pracy widziałam że szerszy brzeg
        był jakby oparty na bloczkach. Dalej nie wiem, ale ci ludzi robili już wiele
        wanien tak i nie mieli reklamacji. A co do ceny obudowy płytkami a panelem hmmm
        wychodzi podobnie cenowo jak się ma dość tanich robotników ponieważ za obudowę
        płytkami więcej sobie zyczą i w sumie mają racje bo pracy przy tym jest dużo-
        ciecie, szlifowanie itp.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka