rennie77
21.06.11, 13:02
natychmiastowym...
czesc,
zglaszam sie z prosba, ktora dotyczy mojego ostatniego watku.
jakis czas temu zawarlam umowe na wynajem nieruchomosci. w postanowieniach umowy zawierala sie informacja o dwumiesiecznym okresie wypowiedzenia. od kilku miesiecy ta umowa zawarta na czas okreslony wygasla i nie zostala przedluzona. w obecnej chwili wynajmuje mieszkanie bez zadnej umowy wiazacej ktorakolwiek ze stron. w chwili wprowadzenia sie do mieszkania moje obawy budzil stan jednego z urzadzen agd a dokladnie pralki automatycznej. pralka byla bardzo stara i nie dzialala w pelni sprawnie. wlasciciele prosili mnie, abym zgodzila sie na korzystanie z niej dopoki to jeszcze jest mozliwe. zawarlismy wiec w umowie jedynie informacje o tym, ze oni pokrywaja koszty ewentualnych napraw sprzetu agd. niedawno pralka zaczela kopac pradem, a teraz na dodatek przecieka. ostatnio porazone pradem zostalo moje male dziecko. skonczylo sie na bolu i strachu, ale nietrudno przewidziec co moglo sie stac. zglosilam do wlasciciela koniecznosc wezwania hydraulika czy elektryka, ewentualnie koniecznosc wymiany pralki. w zamian otrzymalam odpowiedz, ze wlasciciel nie jest zainteresowany inwestowaniem w mieszkanie, moge wiec na wlasny koszt wymienic pralke. nie chce kupowac pralki, bo w razie wyprowadzki nie bede miala co z nia zrobic, poza tym wynajmowalam mieszkanie z pralka, teraz wedlug mnie obnizyl sie jego standard. po kolejnych negocjacjach wlasciciel zaproponowal wynajem pralki, ale na razie musialabym za nia zaplacic sama i jednoczesnie podpisac umowe na 12 mcy i zobowiazanie, ze w chwili wyprowadzki przed uplywem tego czasu, zwrocilabym koszty jej zakupu. nie zgodzilam sie, wlasciciel zaproponowal wiec dwumiesieczne wypowiedzenie. zapytalam o mozliwosc skrocenia takiej umowy do okresu 6 mcy, otrzymalam odpowiedz odmowna i zapytanie o decyzje czy zaczynamy okres wypowiedzenia. czy w zwiazku z zaistniala sytuacja i brakiem umowy musze dac wlascicielowi dwumiesieczne wypowiedzenie, na ktore umowilismy sie w kontrakcie, ktory juz wygasl? wydaje mi sie, ze zgodnie z kc moge wypowiedziec umowe ze skutkiem natychmiastowym, jesli pozostawanie w lokalu zagraza mojemu zyciu badz zdrowiu. moze bedziecie umialy mi pomoc? dzieki.