Dodaj do ulubionych

dwie sprawy

IP: *.chello.pl 15.05.09, 23:37
Witam
Mam dwa zagadnienia

1) Siostra otrzymała mieszkanie od rodziców w marcu 2004 roku. Ma je zamiar
sprzedać. O ile dobrze się orientuję ówczesne prawo stanowiło, że nie płaci
się podatku od darowizny, jeśli będzie użytkować mieszkanie przez 5 lat. Czy
tak? Czy należy informację o sprzedaży mieszkania przekazać Urzędowi
Skarbowemu? Co z podatkiem dochodowym? Co jeśli pieniądze będą przeznaczone na
cele mieszkania (większego)?

2) Moi rodzice i ja mamy we współwłasności mieszkanie po ½ udziałów.
Chcielibyśmy z mężem zakupić inne mieszkanie – i skorzystać przy tym z kredytu
w ramach programu „Rodzina na swoim”. Czy jeśli zniosę współudział to będziemy
mogli wziąć udział w Programie? Mąż nie posiada żadnej nieruchomości.
W jaki sposób policzyć ile wyniosą koszty zniesienia współwłasności (to będzie
darowizna – moja rodzicom)?

Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi/podpowiedzi.
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka