Dodaj do ulubionych

Agencję Rewitalizacji Starówki przejmie inna sp...

14.09.05, 22:15
Bardzo się cieszę, że pan prezydent Zawidzki nareszcie zrozumiał, że
rewitalizacja musi oznaczać wyprowadzenie panów z piwkiem ze Starego Miasta.
To duży postęp, bo na początku kadencji pan Zawidzki uważał, że na płockiej
Starówce powinny powstawać mieszkania socjalne. Widzę, że te władze są jednak
reformowalne, a przynajmniej niektórzy ich przedstawiciele. :-))
Obserwuj wątek
    • Gość: czytelnik Re: Agencję Rewitalizacji Starówki przejmie inna IP: *.plock.cvx.ppp.tpnet.pl 14.09.05, 22:35
      Czy znajdzie się ktoś kto wyceni lub zażąda określenia kosztów , jakie miasto
      poniosło na utrzymanie intratnych stanowisk dla "przechowalni" dostojników
      oczekujących na zmianę warty w Urzędzie Miasta .

      • Gość: rotfront Re: Agencję Rewitalizacji Starówki przejmie inna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.05, 22:45
        A co skończyly się Mirkowi zabezpieczenia pod kredyty ?
        A co z blokowaniem działania ARS przez magistrat? Teraz kara ? Za co?
        A co do przechowalni
        • Gość: aabc Re: Agencję Rewitalizacji Starówki przejmie inna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.05, 23:29
          W MTBS- sie usłużny Mirek przechowuje m.in. - Kolczyńskiego, Jasiona . do
          niedawna Kociego Łba, Wierzbickiego i jeszcze paru innych.
          • Gość: gość Re: Agencję Rewitalizacji Starówki przejmie inna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.05, 09:40
            A co ten Jasion robi w MTBS?
    • Gość: kei Re: Agencję Rewitalizacji Starówki przejmie inna IP: *.k2.pl / *.k2.pl 15.09.05, 09:14
      "- Chodzi o to, by tego "pana, co popija piwko w bramie" zrujnowanej kamienicy,
      zabrać na początek do innej bramy, a potem przesiedlić gdzieś na granice miasta
      - mówi Zawidzki."

      I w ten sposob na granicy Płocka stworzymy getto biedoty, podobne do tego jakie
      teraz jest na Otolinskiej tylko kilka razy gorsze. Wiekszej glupoty z ust wladzy
      dawno nie slyszalem. Czy Pan Prezydent slyszal kiedys takie pojecie jak
      dziedziczenie biedy? Ci przesiedleni ludzie z gory beda skazani na zycie w
      biedzie - oni i pewnie ich dzieci. Moze kolejny etapem po wprowadzeniu do tej
      nowej kamienicy "bogatego adwokata" bedzie wygordzenie tej kamienicy murem zeby
      nikt przypadkiem temu bogatemu adowokatowi nie przeszkadzal?? Stad o krok do
      wydzielania calych dzielnic i towrzenia kondominiow tak jak to mialo miejsce
      kilka lat temu na USA a teraz zachlystuje sie tym Warszawa (vide Osiedle
      Marina). W USA to sie niestety nie sprawdzilo w Polsce tez sie nie sprawdzi.
      Rewitalizacja nie moze polegac na tym, ze wszystkich tych ktorzy "nie pasuja"
      wyrzucimy poza granice miasta i niech sie martwi ktos inny. Oni wroca, nie dzis,
      to jutro, wroca jak bedzie ich tak duzo i beda tak zdesperowani ze Pan Prezydent
      Zawidzki ich tam nie utrzyma - jaskolka takiego powrotu byly np wydarzenia w
      Nowym Orleanie.
      Nie pozdr.
      • Gość: ze Starego Miasta do: kei IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.05, 09:33
        Twoim zdaniem lepiej, by getto biedoty pozostało w centrum miasta? Na Starówce?
        W najcenniejszym dla tożsamości mieszkańców miejscu? Zamiast zamydlać temat
        populistycznymi hasłami, zastanów się, co dla dobrze pojętego interesu miasta
        powinny robić jego władze. Całkowicie popieram działania zmierzające do
        uzdrowienia społecznego starówki. Starówka ma być wizytówka miasta, a nie barem
        dla marginesu społecznego. Posługiwanie się obrazem getta biedoty na
        peryferiach, zagrażającemu konfliktem społecznym, to niebezpieczne
        uproszczenie, populistyczny piard, który nie ma nic wspólnego z problemem
        rewitalizacji starówki
        • Gość: kei Re: do: kei IP: *.k2.pl / *.k2.pl 15.09.05, 18:13
          Moglbys rozwinac mysl w ktorym miejscu jest to uproszczenie ktore zastosowalem i
          na czym ono dokladniej polega? Bo moim zdaniem przyklad Otolinskiej nie jest
          wcale uproszczeniem - tam zaczyna sie tworzyc dokladnie to co opisalem:
          niebieski wiezowiec po fmz to wlasnie takie miejsce gdzie zwozeni sa ludzie
          pokroju przyslowiowego pijaczka z bramy. Myslisz ze jak obok wladze miasta
          postawia drugi taki budynek to bedzie lepiej? Juz w tej chwili Policja nie za
          bardzo chetnie tam wchodzi. Co bedzie jak zostanie przewieziona tam cala
          Starowka. Bedzie tylko gorzej.

          Absolutnie zgadzam sie z Toba ze Starowka powinna byc wizytowka miasta i nie
          powinno byc w niej lumpow pijacych wino takich jakich co weekend mijam obok SDH.
          Ale absolutnie nie zagadzam sie ze powinno byc to realizowane poprzez wywozenie
          tych ludzi gdzie na przedmiescia. Nie tedy droga i o tym juz przekonali sie
          inni. Uczmy sie na ich bledach.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka