Dodaj do ulubionych

Radni "mocno zapracowani"..........

IP: *.plock.msk.pl / *.4.48.80.plock.msk.pl 28.07.06, 18:34
Zachęcam do lektury dotyczącej aktywności naszych radnych w ciagu mijającej
kadencji. Niektórzy tak się mocno wysilili,że w ciągu czterech lat złożyli
zaledwie kilka interpelacji i to w błahych sprawach. Interesujący jest też
ich styl. Niektórzy radni wręcz przodują w niegramatycznym sposobie
wypowiadania się.

bip.ump.pl/?show_cat=wB0vJDcN
Obserwuj wątek
    • Gość: lolek Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.plock.msk.pl / *.4.48.80.plock.msk.pl 28.07.06, 18:43
      Interesująco wygląda praca np. radnego Goszkowskiego. 25 maja 2003 roku złozył
      8 interpelacji, na drugi dzień jeszcze jedną- potem długo, długo nic. Wreszcie
      w styczniu 2004r. jedną i ostatnią -w swojej kadencji. Oj aktywny ten nasz
      radny, aktywny.:((((

      bip.ump.pl/?do=browse_int&author=2
      • Gość: urzędas Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.06, 18:48
        zdecydowanie i umairkowanie najlepszy jest Andrzej Nowakowski? Oj, nestręcza on
        problemów urzędnikom:)
        • Gość: mieszkaniec Płocka Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.06, 20:16
          Jeżeli patrzeć na ilość interpelacji, to radny Nowakowski przoduje, ale patrząc
          na ich jakość , to już nie.
          A tak naprawdę, to chyba panu radnemu nie chce się osobiście (bezpośrednio)
          wyjaśniać wiele spraw - łatwiej przecież napisać ( CZASAMI Z BŁĘDAMI , CO NIE
          UCHODZI NAUCZYCIELOWI JĘZYKA POLSKIEGO- opisały to nawet "Sygnały Płockie").
          Ciekawe, czy znalazł czas, żeby chociaż jedną sprawę załatwić osobiście ? Duża
          ilość interpelacji, szczególnie bardzo prostych nie świadczy dobrze o radnym.
          To spychologia - nagryzmolić na kartce pytanie, a inni niech odpisują, zamiast
          robić coś bardziej pożytecznego.
          • Gość: lolek Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.plock.msk.pl / *.4.48.80.plock.msk.pl 28.07.06, 21:58
            Szczerze mówiąc - zgadzam się z "mieszkańcem Płocka". Ilośc nie idzie zawsze w
            parze z jakością. Ciekawe zapytania składał też radny Krysztofiak. Niektóre tak
            napisane, że nie bardzo wiadomo o co w nich chodzi.

            bip.ump.pl/?show_cat=hYHWkcLa
            • Gość: WYBORCA Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.06, 00:00
              Ciekawe jakie były odpowiedzi na te interpelacje czy też takie mądre jak
              zapytania ?
              • Gość: 15 Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.06, 00:09
                Proponuję w przyszłej kadencji zmniejszyć ilość radnych z 25 do 15 co o tym
                sądzicie
                • Gość: bg Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.06, 10:29
                  bardzo dobry pomysł
      • Gość: wyborca Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.plock.mm.pl 30.07.06, 09:50
        Radny Goszkowski dla`swoich wyborców jedno co zalatwil to ogranicznik prędkości
        na ulicy Szarych Szeregów ( przy budynku MTBS-u). To cała jego działalność dla
        tego miasta. Często oglądam relacje z posiedzenia Rady Miasta. Tam pan
        Goszkowski: po pierwsze jedynie liczy głosy (o dziwo - nawet mu to idzie
        nienajgorzej- bo do 25 potrafi liczyć); po drugie kręci sie na obrotowym fotelu-
        Ot i cała jego działalność, za którą bierze kupę forsy. Tak to można żyć,
        zmieniać sobie samochody i budować dom. Mam też pytanie- jak ktoś kto nie ma
        żadnego merytorycznego przygotowania w zakresie budownictwa, może zajmować
        stołek specjalisty do spraw budownictwa społecznego. Ludzie - kogo my sobie
        wybieramy na naszych przedstawicieli w RM ???????????????????
        • Gość: wyborca 2 Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.06, 10:47
          Ale wielki dorobek tego pana jeżeli chodzi o ograniczenie prędkości to należy
          do obowiązków MZD i nie potrzebny tu radny.
          • Gość: bogdan Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.plock.msk.pl / *.4.48.80.plock.msk.pl 30.07.06, 12:04
            A jednak takimi sprawami zajmują się radni. oto dowód.

            "Sławomir Goszkowski

            25.05.2003r

            I N T E R P E L A C J A

            Pytanie

            Zwracam się z zapytaniem, czy możliwe jest zainstalowanie ograniczników
            prędkości na ulicy Szarych Szeregów, od wjazdu w tą ulice do budynku MTBS-u.
            Pojazdy wjeżdżają w w/w ulicę z dużą prędkością, brak jest chodników, a wokoło
            dużo bawiących się dzieci. W związku z powyższym, uważam że zainstalowanie
            ograniczników prędkości doprowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa na tym odcinku
            drogi osiedlowej. "


            • Gość: mieszkaniec Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.06, 09:16
              Od bezpieczeństwa to są inne jednostki a nie radni
      • Gość: do obserwatora Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.06, 08:50
        Jeśli wymieniasz radnych, którzy złożyli największą ilość interpelacji, to
        chyba masz wybiórcze informacje, albo przekazujesz tylko nazwiska SLD - bo np.
        radna Kulpa złożyła 70 interpelacji, a pokazujesz osoby z największą ilością -
        37.
    • Gość: zielonyjarek Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.c155.petrotel.pl 30.07.06, 12:21
      Czytałem te "wystapienia" interpelacyjne. No i wnioski się same zrodziły.
    • Gość: obserwator Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.orange.pl 30.07.06, 13:17
      Ile interpelacji napisali radni
      1. Wisniewski 347
      2.Nowakowski 292
      3.Korga 135
      4.Smardzewska 119
      5.Opatrzyk 65
      6.Seweryniak 64
      7. Rybicka 52
      8. A. Kossakowska 42
      9 W. Kossakowski 38
      10 Musial 37
      Reszta to lenie i za darmo biora nasza kase. A swoja droga to widac, kto
      pracuje to awansuje. Wisniewski awansowal czy teraz kolej na Nowakowskiego
      • Gość: gość Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.06, 08:35
        No i po przeczytaniu nasuwa sie myśl że tylu radnych tzn.10 -ciu w zupełnosci
        wystarczy,bo reszta jak widac jest mało operatywna.
        • Gość: mieszkaniec Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.c155.petrotel.pl 31.07.06, 08:53
          O jakości radnego nie świadczy ilosć ale jakośc interpelacji no i przede
          wszystkim co zrobił dl aswoich wyborców np. Nowakowski pisze jedną sensowną
          interpelację na pięć. A większszośc tego co pisze tonie są interpelacje, tylko
          interwencje lub zapytania np. prosze o wymianę chodnika. W takich sytuacjach
          idzie się do dyrektora odpowiedniej komórki i załatwia się taki temat od ręki.
          Ale nie Nowakowski sobie myśli, że jak napiepszy kupę inteprelacji, to ludzie
          zobaczą jaki jest aktywny.
          • Gość: gość Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.06, 09:19
            Ciekaw jestem ile tych interpelacji doprowadzono do końca czy to tylko puste
            rzucenie hasła i na tym się kończy,
      • g.dziwota Z.S.Wiśniewski 31.07.06, 10:20
        Zaciekawiła mnie ilośc i jakość interpelacji radnych.
        Przeanalizowałem po krótce ilośc najbardziej płodnego radnego tej kadencji
        Z.S.Wiśniewskiego:
        czerwiec 2005 - 10 interpelacji,
        sierpień 2005 - 11 interpelacji,
        wrzesień 2005 - 16 interpelacji
        październik 2005 - 93 interpelacje.

        O merytoryce nie będe dyskutował.
        Moje obliczenia były szybkie więc możliwe, że występują jakies błedy o 1-2
        sztuki.
        Zachęcam do lektury:

        347. Zenon Sylwester Wiśniewski / 2005-10-12 / 1526
        temat: stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego przez reklamę na
        przejeździe kolejowym na ulicy Piłsudskiego.

        341. Zenon Sylwester Wiśniewski / 2005-10-12 / 1520
        temat: hałas podczas imprezy pn.„Solidarni Ideą”

        334. Zenon Sylwester Wiśniewski / 2005-10-11 / 1512
        temat: wprowadzanie w błąd kierowców przez Miejski Zarząd Dróg.

        i wiele innych CIEKAWYCH kwiatków.
        • Gość: regina Re: Z.S.Wiśniewski IP: *.plock.mm.pl 31.07.06, 11:52
          Toż to skandal. Za co oni biorą tak duże pieniądze?????????????? Nic dziwnego,
          że pchają się na te stołki "drzwiami i oknami". W przeciwnym razie część z nich
          byłaby bezrobotnymi. Bo jaką pracę mogliby znaleźć?????A tak "pobujają" się na
          fotelach, poudają, że pracują i dietka leci.......... a i wejścia do miejskich
          spółek stoją dla nich otworem............Tak to można sobie żyć i śmiać się
          innym prosto w twarz.
        • Gość: samoobrona Re: Z.S.Wiśniewski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.06, 20:23
          A Ty co zrobiłeś dla swojego osiedla, że kogoś krytykujesz. To właśnei
          WIśniewski zdaje się walczył, aby na mickiewicza powstało rondo z prawdziwego
          zdarzenia. A gdzi eTybyleś wtedy?
          • g.dziwota Re: Z.S.Wiśniewski 01.08.06, 09:15
            Gość portalu: samoobrona napisał(a):

            > A Ty co zrobiłeś dla swojego osiedla, że kogoś krytykujesz. To właśnei
            > WIśniewski zdaje się walczył, aby na mickiewicza powstało rondo z prawdziwego
            > zdarzenia. A gdzi eTybyleś wtedy?

            Zobacz sobie moje wpisy na forum kiedy pojawił sie temat przebicia ul.
            Północnej do ul. Mickiewicza i poznasz moją opinie i datę wygłoszenia.

            To co robie w radzie osiedla jest do sprawdzenia w siedzibie rady ul.
            Kochanowskiego 5 w srody w godz. 16:30-17:30 lub w innym terminie po
            wczesniejszym uzgodnieniu.

            Poza tym pomiędzy Radnym Miasta a Osiedla są kolosalne róznice.
          • g.dziwota Łaczna 01.08.06, 13:04
            Gość portalu: samoobrona napisał(a):

            > A Ty co zrobiłeś dla swojego osiedla, że kogoś krytykujesz.

            Jednym z Naszych ostatnich sukcesów można wymienić budowę ul. Łącznej

            www.ump.pl/main.php?cid=akt&&iid=963
    • radcapompejusz Re: Radni "mocno zapracowani".......... 31.07.06, 17:29
      co za bzdura
      • Gość: osiedlowiec Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.06, 11:07
        A jakie to różnice,bo na moim osiedlu radni osiedlowi nic nie robia ograniczają
        sie tylko do akceptacji lub nie pism napisanych przez mieszkańców.I na tym ich
        rola sie kończy,żadnej inicjatywy z ich strony
        • g.dziwota Re: Radni "mocno zapracowani".......... 01.08.06, 13:05
          Gość portalu: osiedlowiec napisał(a):

          > A jakie to różnice,bo na moim osiedlu radni osiedlowi nic nie robia
          ograniczają
          >
          > sie tylko do akceptacji lub nie pism napisanych przez mieszkańców.I na tym
          ich
          > rola sie kończy,żadnej inicjatywy z ich strony

          Na temat działalności (tej jaka jest zapisana w statucie i faktycznie
          wykonywana) proponuje poczytać tutaj:

          www.bip.ump.pl/index.php?show_cat=ot8Vstll
          • Gość: do grzegorza Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.06, 13:16
            Dziękuję dużo czytania ,wnioski pozniej Pozdrawiam
    • Gość: Detektyw Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.06, 11:24
      Czy piszecie o tym złodziejowatym wiśniewskim z samoobrony - przecież to jest
      kreatura zajmująca sie ciemnymi interesami.
      • Gość: Anka Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.06, 17:48
        Uchwał w zakresie usytuowania punktu sprzedazy napojów alkoholowych jest sporo
        nic więc dziwnego że potem potrzebna jest pomoc dzieciom rodzin patologicznych
        przynajmniej jest co napisac w sprawozdaniu.
        • Gość: Julia Re: Radni "mocno zapracowani".......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.06, 12:13
          To radni zajmują się takimi sprawami jak usytuawanie punktów sprzedaży napojów
          alkoholowych ???Ladne rzeczy
          • g.dziwota alkohol 02.08.06, 13:37

            bip.ump.pl/index.php?show_cat=BVlWPg6z
            PODSTAWA PRAWNA:
            Art.11.1 i art.18 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w
            trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz.U. z 2002 r. Nr 147, poz.1231
            ze zm.), uchwała Nr 766/XXXVI/01 Rady Miasta Płocka z dnia 23 stycznia 2001 r.
            w sprawie ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5%
            z wyjątkiem piwa, przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży na terenie
            miasta Płocka, uchwała Nr 43/V/02 Rady Miasta Płocka z dnia 30 grudnia 2002 r.
            (ze zm.) w sprawie zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów
            alkoholowych na terenie miasta Płocka, uchwała Nr 44/V/02 Rady Miasta Płocka z
            dnia 30 grudnia 2002 r. w sprawie ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów
            zawierających powyżej 4,5% alkoholu z wyjątkiem piwa, przeznaczonych do
            spożycia w miejscu sprzedaży na terenie miasta Płocka, art.39 ustawy z dnia 8
            marca 2001 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zm.)
            oraz art.104 § 1 KPA (Dz.U. z 2000r. Nr 98, poz.1071 ze zm.).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka