Dodaj do ulubionych

Płockie Przedszkola

19.04.06, 13:19
Macie może jakieś doświadczenia lub znajomych mogących podzielić się opinią o
przedszkolu? Chcę żeby Oliwia od września chodziła do przedszkola.
Złożę papiery na Krótką i misjonarską. Może wiecie coś o tych przedszkolach?
Obserwuj wątek
    • agnieszka_r_d Re: Płockie Przedszkola 20.04.06, 12:48
      Nasz Jasio "kończy" przedszkole nr 12 (Misjonarska), a w torebce mam nową kartę
      dla Łukasza - też do "12".
      Panie miłe, zajęcia dodatkowe, wszystko ok !
      Może Twoja oliwka spotka się z Łukaszkiem w grupie trzylatków ? Kto wie ?
      buziaczki
      Aga
      • agnieszka_r_d Re: Płockie Przedszkola 20.04.06, 13:02
        O rany - Oliwka chciałam napisać a nie oliwka - to z pośpiechu, a nie z braku
        szacunku !
        Co jeszcze ważne: do jedzenia nie zmuszają, starają się dać coś w zamian - nasz
        Jasio na przykład je kanapki bez nutelli ( bo nie lubi), w zamian z masełkiem,
        nie pije mleka ani innych "mleczności", itd. W przedszkolu jest też gabinet
        dentystyczny, dzieci oczywiście korzystają ....
        Coś mi mogło wylecieć z głowy na temat tego przedszkola, ale jak
        masz 'konkretne" pytania to chętnie odpowiem, papa
        • ola162 Re: Płockie Przedszkola 20.04.06, 14:46
          dzięki za odpowiedź, dziś jeszcze pomaszeruje z papierami bo jeszcze nie
          złożyłam. Ale wolałabym żeby OLIWIA CHODziła na krótką tam mi sie bardziej
          podobało ale jeszcze mam czas na zastanowienie.
    • dagu75 Re: Płockie Przedszkola 22.04.06, 17:12
      Moja córka chodzi na krótką, dzieci mojej szwagierki też. Bardzo sobie chwalę
      to przedszkole, przemiłe panie, dokształcają się ( jestem w radzie rodziców, to
      wiem), zajęcia dodatkowe prowadzone przez fachowców, na ich wybór wpływa mają
      rodzice ( we wrześniu na pierwszym zebraniu odbywają się prezentacje kandydatów
      i rodzice głosują). Dodam, że moja córka jest alergikiem i nigdy nie było
      problemu ze specjalną dla niej dietą. Ja polecam gorąco.Niedługo się
      wyprowadzam za Płock i będę dowozić. dziecko, a kto wie, czy niemowlaka synka
      tam nie zapiszę. W odpowiednim czasie oczywiście.
    • ola162 Re: Płockie Przedszkola 22.04.06, 22:18
      mam straszny dylemat. Składam do tego na krótką i na misjonarską. Chciałabym
      żeby dostała sie do jednego bo bedzie po problemie a jak dostanie się do dwóch
      to bede miała dylemat które wybrać.
      • dagu75 Re: Płockie Przedszkola 22.04.06, 22:24
        Ja polecam krótką, ale jestem nieobiektywna, bo tam chodzi Wera.a czy idzie tam
        jakieś znajome dziecko? Bo jeśli tak, to razem raźniej.I pamiętaj, żebyś nie
        odpuściła mimo płaczu. Ja zaciskałam zęby, wpychałam do sali i pędem uciekałam.
        Tak przez tydzień. Teraz jest bosko, ale to drugi rok. Ostatnio w chwili
        kryzysu Wera powiedziała, że nie chce chodzić do przedszkola, tylko na
        angielski i tańce.Powiedziałam, że to transakcja wiązana i koniec.
        • ola162 Re: Płockie Przedszkola 23.04.06, 09:30
          Z prowadzaniem myślę że nie bedzie problemu. Przeżyłam takie wypychanie do sali
          i uciekanie jak chodziła do żlobka a teraz jak wejdziemy do przedszkola to nie
          chce do domu wracać i mówi mam idź. Więc myślę że nie bedzie źle.
            • gracjana28 Re: do Oli 05.05.06, 22:02
              Ola, Oliwia ma dopiero 2 lat i 4 miesiące, nawet nie wiedziałam, ze można tak
              wczesnie dać dziecko do przedszkola, musiałaś to negocjować czy nie robili
              żadnych problemów? Od jakiego wieku już przyjmują?
              • ola162 Re: do Oli 06.05.06, 09:59
                nie nie było żadnego problemu. Mają wolne miejsce więc ją przyjeli. Pani
                powiedziała że jak woła siusiu to wszystko będzie ok i od poniedziałku idzie.
                W innych przedszkolach nie chcieli bo nie mieli miejsc na szczęście tutaj się
                odbyło bez żadnych problemów z chęcią Oliwie przyjeli.
                Jeżeli dziecko woła siusiu i jeść to już biorą do przedszkola najważniejsze żeby
                nie chodziło już w pampersie.
            • dagu75 Re: do dagu 19.05.06, 18:09
              Weronika do rok starszej niż Oliwka. Widziałyśmy się,Oliwka nie chciała się
              rozebrać, bo chciała od razu na spacer. powiedziałam ci, że u nas też tak
              było. Skojarzyłam Cię dopiero w domu, jak zobaczyłam zdjęcia. Jak cię spotkam,
              to podejdę.
              • ola162 Re: do dagu 19.05.06, 19:00
                a widzisz, Ja Cie nie skojarzyłam. Teraz już jest spokojnie nie płacze jak ją
                zaprowadzam. Mam nadzieję że się jeszcze spotkamy.
      • moooni Re: Płockie Przedszkola 17.05.06, 20:10
        mp1203 napisała:

> Znacie moze przedszkole nr 21 na ul reja?jesli tak, poprosze o jakies opinie
        > poniewaz zamierzam poslac tam synka ( 3latka),dziekuje

21 tylko z opowiadań, ale gorąco polecam to parterowe, nr 27. Mój Olek tam
        chodził. No i tam jest wyjątkowo przemiła pani dyrektor - nie mogę przecież nic
        innego powiedzieć o mojej rodzonej siostrze :)
        Beatka, pozdrawiam, bo wiem, że podczytujesz to forum :)

M.
      • moooni Re: Płockie Przedszkola 01.06.06, 17:48
        mp1203 napisała:

> Znacie moze przedszkole nr 21 na ul reja?jesli tak, poprosze o jakies opinie
        > poniewaz zamierzam poslac tam synka ( 3latka),dziekuje
        Zdaniem mojej siostry 21 dobrym przedszkolem napewno BYŁO za panowania dyr.
        Piotrowskiej. Wszelkie plusy, bonusy, dodatki, dotacje i inne podobne to
        zasługa pani dyrektor. Przedszkole w tiwi, przedszkole w gazecie, plac zabaw z
        miasteczkiem ruchu drogowego - wszystko wywalczyła p. Piotrowska. Jak będzie
        teraz - nie wiadomo. Oby nowa dyrektor dała radę :) Nikt kobiecie źle nie
        życzy, ale poprzeczkę ma ustawioną wysoko...
        • mlemaniak Re: Płockie Przedszkola 01.06.06, 18:16
          Hej dziewczyny mam pytanie: nie wiecie może czy jeszcze teraz można zapisać
          dziecko do przedszkola na Reja? Zastanawiamy sie z mężem i jednak chcemy puścić
          naszą Olę od września do przedszkola 21 na Reja, ale zdaje się że się zgapiliśmy
          i zapisy były do kwietnia? Doradźcie z kim najlepiej rozmawiać bo ja laik jestem
          w tych sprawach...
          • moooni Re: Płockie Przedszkola 01.06.06, 18:44
            mlemaniak napisała:

> Hej dziewczyny mam pytanie: nie wiecie może czy jeszcze teraz można zapisać
            > dziecko do przedszkola na Reja? Zastanawiamy sie z mężem i jednak chcemy
            puści
            > ć
            > naszą Olę od września do przedszkola 21 na Reja, ale zdaje się że się
            zgapiliśm
            > y
            > i zapisy były do kwietnia? Doradźcie z kim najlepiej rozmawiać bo ja laik
            jeste
            > m
            > w tych sprawach...

Trochę późno, bo listy już od dawna są przygotowane. Możesz spróbować i
            poprosić o wpisanie na tzw. listę rezerwową - jeśli jakieś dziecko odpadnie w
            ciągu pierwszego miesiąca to Twoje zajmuje jego miejsce.
            Zastanów się jednak, czy aby napewno chcesz puścić dziecko do przedszkola,
            gdzie na listach dla maluchów jest prawie 40 nazwisk...
            • mlemaniak Re: Płockie Przedszkola 02.06.06, 15:16
              hej dzieki serdeczne za informacje widze ze jestes dobrze zorientowana. A nie
              wiesz jak jest w tym drugim przedszolu przy ul. Reja? Tez takie przepełnienie?
              Mozesz cos wiecej napisac na jego temat? z góry dziekuje
              • moooni Re: Płockie Przedszkola 02.06.06, 18:56
                mlemaniak napisała:

> hej dzieki serdeczne za informacje widze ze jestes dobrze zorientowana. A nie
                > wiesz jak jest w tym drugim przedszolu przy ul. Reja? Tez takie przepełnienie?
                > Mozesz cos wiecej napisac na jego temat? z góry dziekuje

Zorientowanam, bo to zboczenie rodzinne ;-)
                Każde przedszkole już listy zamknęło, miejsca są np w przedszkolu nr 8 (koło
                parku na Zdunach). Odezwij się na priva, może coś zakombinujemy w 27, może
                siostra wciśnie jeszcze jedno dzieciątko. W 27 jest około 25 miejsc w maluchach
                i cztery panie na grupie, trzy na zmianie. To całkiem niezła statystyka.
                A jeśli chodzi o przedszkole - podawałam linka w innym wątku. Przejrzyj. To
                dobre przedszkole, ale moja ocena jest baaardzo subiektywna.
      • mp1203 Re: Płockie Przedszkola 12.09.06, 22:19
        U nas oplara stala wynosi 50zl,wyzywienie za caly dzien ok 88zl i raz w roku 32
        zl PZU,+ na zyczenie dodatkowe zajecia (glownie od 4-latkow) typu angielski,
        gimn korekcyjna,, taniec (ok 25 z; kazde) i rytmika (5zl). Za wrzesien
        zaplacilam ok 160 zl (2 posilki dziennie tylko),dalej bedzie taniej bo bez PZU
        • ola162 Re: Płockie Przedszkola 14.09.06, 17:40
          Oliwia chodziła w wakacje do 12 ale nie podobało mi się tam . Przedszkola nr 9
          bardziej mi odpowiada (a może to przyzwyczjenie)
          A u mnienikt nie mówił jeszcze nic o ubezpieczeniu, musze sie dopytać bo też
          chcę wykupić.
    • asiek.m Re: Płockie Przedszkola 14.09.06, 18:21
      Sergio na razie będzie chodził na 4 godz
      i ogólnie było ok, ale...zaczął sikać w majtki,. naprawdę nie wiem co robić,
      gdyż już ponad 3 m-ce zalatwiał się sam do sedesu, to jest duży problem,, bo w
      przedszkolu musi sam się załatwiać...miałyście takie problemy?
      (bardzo się martwię, co będzie dalej)
      • agnieszka_r_d Re: Płockie Przedszkola 14.09.06, 19:04
        Czyżby stres ? A może zajął się zabawą i po prostu zapomniał ?
        Nasz Łukaszek pierwszego dnia w przedszkolu nie sikał ANI RAZU, nie chciał też
        jeść i malutko pił. Bo się bawił :-)
        Nastęnego dnia jadł wszystko, i tak jest do dziś. W ciągu niecałych dwóch
        tygodni przytył prawie kilogram. Mnie to cieszy bo wcześniej był niejadkiem, od
        ponad roku miał stałą wagę - 13 kg.
        Asiu nie zamartwiaj się !!! Ja w ostatnim tygodniu sierpnia miałam takiego
        stresa, że mój żołądek nic nie przyjmował ! I całkiem niepotrzebnie się
        denerwowałam, wszystko jest w najlepszym porządku.
        pozdrawiam,
        Aga
          • atomedea Re: Płockie Przedszkola 27.03.07, 11:23
            Witam serdecznie! Szkoda,że wątek o płockich przedszkolach utknął w martwym
            punkcie. Może zbliżający się czas rekrutacji będzie okazją do podjęcia ponownie
            tego tematu. Szczegołnie interesują mnie przedszkola na Podolszycach Północ,
            gdyż od września planujemy z mężem posyłać tam naszą 3,5-letnią córkę. W ferie
            zimowe mąż był z córką na małych zwiadach w "6" i w Tęczy. W każdym przedszkolu
            była zaledwie garstka dzieci z 1-2 paniami. W Tęczy pani przedszkolanka
            udzieliła mężowi podstawowych informacji, jednak po kilku minutach wydawała sie
            poirytowana i chętnie by szybko męża spławiła. W "6" pokazano mężowi łazienki ,
            sale do zabawy i wyczerpująco udzielono odpowiedzi na wszelkie pytania. zajęcia
            dodatkowe oba przedszkola maja te same (angielski,rytmika, tanieec towarzyski,
            gimnastyka korekcyjna). Wiadomo jednak,że warto, bypoprzeć teorię jakimiś
            wypowiedziami rodziców, którzy znją te przedszkola od strony praktycznej
            (posyłają tam swoje dzieci). Serdecznie zapraszam do zabrania głosu na forum.
            Myślę, że wspólnie możemy wiele zrobic dla naszych maluchów.
              • mamka74 Re: Płockie Przedszkola 29.03.07, 17:21
                witajcie
                Moja córka w tym roku kończy edukację przedszkolną.Mieszkamy na Zielonym Jarze
                więc chcieliśmy posłać ją do przedszkola na podolszycach.Dokumenty złożyliśmy
                do tęczy niestety nie dostała się za co jestem wdzięczna losowi.Po miesiącu
                oczekiwania w październiku 2003r rozpoczęła edukację w "drewnianym"przedszkolu
                z oddziałami integracyjnymi nr 31.W tym roku niestety już kończy.Jest to
                wspaniała placówka gdzie naprawdę potrafią i chcą zająć się dzieckiem.Wiem co
                piszę szczególnie po tym co spotkało naszą rodzinę.W styczniu urodziłam martwe
                dziecko.Panie z przedszkola tak fantastycznie przygotowały naszą córkę na
                przyjęcie złej wiadomości że nie wiem jak im dziękować.Tam pracują naprawdę
                wspaniali ludzie.Dzieci nie siedzą tylko w przedszkolu,mają częste wycieczki
                jak to mówi moja córka "spacery na wieś" do zaprzyjaźnionego gospodarza za nową
                remizą strżacką.Jak było kino i teatr częste wyjścia na spektakle i
                seanse,dodatkowo wyjazdy na krótkie wycieczki(oczywiście sponsorowane przez
                rodziców ale czego się nie robi dla dzieci).Z czystym sumieniem polecam to
                przedszkole,może z zewnątrz nie wygląda ciekawie,ale "nie szata zdobi
                człowieka" .
              • bobo1977 Re: A Podole Południowe??? 01.04.07, 15:10
                Trzeba zacząć się decydować ponieważ od 2 do 23 kwietnia mamy czas na
                wypełnienie i złożenie karty dziecka do wybranego przedszkola. Ja już na
                szczęście mam ten problem za sobą. Moja pociecha chodzi do przedszkola nr 12 na
                Misjonarskiej. My jesteśmy zadowoleni- miła obsługa, sympatyczne panie,
                kolorowy wystrój przedszkola, sal, wyjścia do ZOO, teatrzyki itp. Mały z chęcią
                idzie do przedszkola.Polecam.
      • moooni Re: Płockie Przedszkola 18.04.07, 15:57
        asiek.m napisała:

> a przedszkole nr 33 na Padlewskiego?
        > bardzo proszę o opinie
        > pozdrawiam, asiek

Subiektywnie to Ci może Gosikka o nim opowiedzieć :)
        A ja subiektywnie dodam, że mają tam najlepszych psychologów w mieście :)

Pzdr,
        M.
          • moooni Re: Płockie Przedszkola 19.04.07, 16:41
            asiek.m napisała:

> Mooni, bardzo tajemnicza jesteś...powiedz coś więcej
            > Gosikka też, proszę.

Ja mogę Ci tylko o 27 opowiedzieć, bo tam chodził mój Olek. Niestety, opowiem
            subiektywnie, bo tym przedszkolem rządzi moja siostra i gdybym nawet spróbowała
            powiedzieć coś złego, to dostałabym w łeb ;-)
            [żartowałam]
            O 33 wiem tyle, że jest to przedszkole integracyjne, swojego synka prowadzała
            tam moja kuzynka. Mały Danielek ma ADHD, wymaga ciągłych konsultacji medycznych
            i psychologicznych, a pracująca tam (i z nim) pani psycholog wniosła wiele
            mądrości w wychowanie chłopca, pomogła i jemu i rodzicom. Kuzynka jest bardzo
            zadowolona, u Małego widoczne są poprawy i ja sama obserwując Danielka to
            widzę. Oczywiście owa pani psycholog powie, że przesadzam, ale ona i mi wiele
            pomogła, jest bardzo ciepłą, doświadczoną i skromną osobą.
            Tak, dokładnie, mówię o Tobie, Gosikko ;-)

Ok, po reklamie ;-D

Pzdr
            M.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka