Dodaj do ulubionych

Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum

26.07.09, 20:13
Płock - miasto muzeów?
To może być ciekawa promocja miasta.
Obserwuj wątek
    • Gość: ob. Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.09, 20:38
      czemu to za nasze odbudowujemy w kryzysie takie rzeczy ?
      • Gość: lilka Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.07.09, 20:59
        A to ty już wyłożyłeś jakieś pieniążki i teraz zastanawiasz się czy robisz
        dobrze bo kryzys....najlepiej je wycofaj.Nie będą cię dręczyć wyrzuty
        sumienia.Jeżeli cię dręczą.
    • Gość: dodek Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.centertel.pl 26.07.09, 21:16
      tak, kolejne muzeum (głupoty) to Park Technologiczny
      • Gość: steiner Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.09, 21:39
        Zburzyć ruderę i nie będzie kłopotu.Za coś pożytecznego by się wzieli!
        • Gość: Masza Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: 213.76.179.* 27.07.09, 08:09
          Społeczność żydowska to "kawał" histori naszego miasta. Byli już
          tacy którzy za wszeką cenę starali się zniszczyć wszelkie ślady jej
          bytności, szkoda że chcesz to kontynuować.
          • Gość: Marian [...] IP: *.223.c71.petrotel.pl 27.07.09, 11:45
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: steiner Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.09, 13:54
      Ech,teraz widać że kryzys dotknął także naszych płockich przedsiębiorców.Zapewne
      liczą w przyszłości na kontrakty i wysługują się czosnkowo-cebulowej
      mafii.Zacznijcie remontować- dla miasta a nie dla małej i nikomu nie potrzebnej
      zgrai cwaniaków!
    • agorowiczka Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum 27.07.09, 14:17

      Nie rozumiem tu kilku spraw: miasto wykupiło bożnicę od gminy
      żydowskiej płacąc im ogromną sumę pieniędzy za tę ruderę ( bodajże
      na dzisiejsze 400 tys zł - ( albo może 4 mln zł???). Wcześniej
      gmina żydowska nie była zainteresowana upamiętnieniem własnej
      historii. Dlaczego obecnie ponownie wykłada się horrendalne
      pieniądze na muzeum, skoro sami żydzi nie są tym zainteresowani???
      Ponadto - w Płocku od lat 60-tych praktycznie nie było żydów, skąd
      zatem organizatorzy mają zamiar wziąć pamiątki po nich do tego
      muzeum? Nastepnie: najwięcej żydów było chyba w Kutnie i to miasto
      ma jeszcze żywe więzi z żydami mieszkającymi za granicą - dlaczego
      tam nie umiejscowić muzeum?Nie mam nic preciwko żydom, ale nie
      wydaje mi się za stosowne wciskać się tam, gdzie nas nie chcą. A
      żydzi nie chcą, bo mogliby sami postarać się o dotacje unijne, czy
      innych sponsorów, gdyby mieli taki zamiar. A tak, wyszło na to, że
      wzięli pieniądze , pozbyli się rudery, a ktoś im to odbuduje i
      faktycznie ponownie będzie ich. Słyszałam gdzieś, że miasto ma
      zamiar oddać im tę bożnicę spowrotem za symboliczną złotówkę.
      Podejrzewam, że tak się stanie po wyremontowaniu. Jak zatem wyjdzie
      na tym polska społecznosć i miasto? Nie wiem, co o tym myśleć...
    • Gość: Paweł Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.09, 15:27
      Ja tam nie chcę w moim mieście tabunu aroganckich turystów z Izraela
      i ich ochroniarzy z Mossadu z bronią palną. Płock to nie krakowski
      Kazimierz. I niech tak zostanie. Robienie z tego miasta na siłe
      jakiegoś żydowskieo centrum to dla poroniony pomysł.
      • Gość: wera Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.09, 16:18
        otrzymali od Niemcow potężne odszkodowanie wiec niech remontują
        my Polacy nie dostaliśmy za nich odszkodowania ani za nas
    • absztyfikant pieknie!!!!!!!!! 27.07.09, 16:58
      Serdeczne gratulacje dla wszystkich zaangazowanych w ten projekt!!!
      • Gość: menel Re: pieknie!!!!!!!!! IP: *.adsl.inetia.pl 27.07.09, 20:52
        Zadziwiające!!! Na 13 osób, które dotychczas wypowiedziały się w tym
        wątku, aż 8 to ksenofoby i oszołomy. Nie wierzę, że ta proporcja
        odpowiada rzeczywistemu udziałowi ciemniaków w płockiej populacji,
        ale mimo wszystko niepokoji ich hałaśliwa obecność wskazująca na
        liczący się odsetek ciemnogrodu w Płocku.
        W jednym wpisów zasygnalizowano prowincjonalną i zaściankową
        niechęć do spodziewanych tłumów turystów zaintersowanych historią i
        kulturą Żydów na Mazowszu, zwłaszcza turystów żydowskich.
        Ta tak otwarcie zwerbalizowana obawa przed obcym i tęsknota za
        sielskim, cichym zaściankiem, wręcz zadupiem to przerażący obraz
        stanu sporej części umysłów w tym miasteczku z megalomańskimi z
        drugiej strony ambicjami. Ewnenment na skalę europejską, a może
        nawet światową.
        • Gość: płocczanin Re: pieknie!!!!!!!!! IP: *.plock.mm.pl 27.07.09, 21:32
          Czyli menel alias do wyboru., co zostało spełnione ? A gdyby tak ABW
          zanalizowała te wpisy , to czy czasem nie okazałoby się , że kseno itp są
          produktem zamysłu tych samych osób? Z kręgu producentów wykazywania
          Polaków jako ......strach pisać .Takie długie ręce. I jak na zamówienie
          zygzaki od mima, który czyta po polsku a pisze zygzakami. Ja myślę, ze
          dobrze się stało, ze znalazły się osoby, które spełniają Pamięć
          zamordowanego Narodu. I trzeba im pomóc a nie szkodzić. żadna łaska a
          powinność.
          • Gość: doplocczanina Re: pieknie!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.09, 22:16
            A dokładnie o co ci chodzi?Mozesz to wyłuszczyc po polsku?
            • Gość: plocczann Re: pieknie!!!!!!!!! IP: *.plock.mm.pl 27.07.09, 22:46
              Chodzi o to, ze Żydzi mieszkali w naszym mieście. Z pewnością jedni
              byli dobrzy , inni , jak to w życiu nie.. Ale nie można powiedzieć, ze
              Ich nie było. Pozostały przecież domy , ziemia... i teraz baaardzo wielu
              chce to przejąc. A lokatorów zasiedlonych prawnie WYRZUCIĆ. Każdy z nas
              może mieć inne zdanie. To normalne ale są sprawy zasadnicze i tu
              przypadków nie ma. Zamiast produkować anty , lepiej spotkać się i razem
              postanowić, co zrobić , żeby było dobrze i pozyskać choćby minimum
              postępu. Mozna się rozejść i mieć nadal swoje poglądy ale pewne Rzeczy
              są stałe . Prawo do życia , prawo do wyznawania swojej Religi i
              współpraca jaka kol wiek a lepiej ta , po wspólnych rozmowach.

              Nie wierzę, ze nagle pojawili się goje , którzy wrzeszczą nagadują.
              współczesna technika pozwoliła Pragnącym wiedzieć..na poznanie takiego
              zasoby wiedzy, że nie trzeba wyzywek i poniżania. Ale natychmiast
              należy przestać produkować nie istniejące anty.
    • Gość: do menela Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.09, 21:27
      8 normalnych nazyawjących sprawy po imieniu i 5 politycznie
      poprawnych wyznawców ideologii Adasia M.- to raczej dobrze świadczy
      o płocczanach.
      • Gość: menel Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.adsl.inetia.pl 27.07.09, 22:52
        Gość portalu: do menela napisał(a):

        > to raczej dobrze świadczy o płocczanach.

        Nie jestem bynajmniej zaskoczony twoim dobrym samopoczuciem,
        ponieważ wiem - w odróżnieniu od ciebie - że głupcy są szczęśliwi
        dlatego, iż nie wiedzą, jak porażające rozmiary ma ich głupota.
        • Gość: do menela Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.09, 07:03
          Taki postępopwy Europejczyk, a gdy tylko ktoś ma inne poglądy od
          razu obraża. Według mnie to twoje schematyczne myślenie trąci
          fanatyczną głupotą. Jezeli jestes takim wojującym miłośnikiem
          wszelkich "uciskanych" mniejszości to wyjdź z ukrycia i otwórz w
          Płocku muzeum gejów i lesbijek - na przykład. Wszyscy wiedzą ,że o
          tym marzysz.
          • Gość: menel Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.adsl.inetia.pl 28.07.09, 09:46
            Gość portalu: do menela napisał(a):

            > Wszyscy wiedzą, że o tym marzysz.

            Marzenie(to jednak zbyt duże słowo) realizowane przeze mnie
            codziennie pro publico bono, to "niesienie kaganka oświaty", żeby
            wszelki zaścianek umysłowy, ciemnota i inne nawiedzone oszołomy oraz
            zwykła sfołocz dowiadywały się regularnie o swojej rzeczywistej
            kondycji - może coś z tego co piszę i mówię otwarcie, dotrze do
            niektórych i tylko zyskają na tym. Na wszystkich nie liczę, nie mam
            złudzeń, zmiany umysłowe nieodwracalne, sprawa beznadziejna.
            A geje i lesbijki niech się mają tak samo dobrze jak
            heteroseksualni, co mnie obchodzi jak ktoś kocha. Żeby pomóc to
            zrozumieć opwiem taką historyjkę:
            ZOO k Londynu z wielkim wybiegiem dla roślinożerców.
            Paniusia do dozorcy: ten hipopotam, ten daleko od stada, to samiec
            czy samica?
            Dozorca: a jaka to dla szanownej pani różnica?
            i po chwili namysłu: chciałaby by pani mieć sex z nim, mam
            przywołać?
            • Gość: do menela Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.09, 09:58
              O Boże człowiek z misją.Boję się takich - w końcu nie wytrzymują
              i pełno ich potem w pewnych ośrodkach z podejrzeniem załamania
              nerwowego. A jeżli już pozujesz na takiego inteligenta to nie rób
              błędów ortograficznych . Pisze się "swołocz". Widzę ,że za ciemny
              jetseś żeby "oświecać".
              • Gość: menel Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.adsl.inetia.pl 28.07.09, 10:06
                Dobrze przynajmniej, że wiesz jak pisać poprawnie o sobie, gratuluję
                sukcesu.
                • Gość: marek Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.09, 10:14
                  musi byc w kazdym mieście i miasteczku, to ważne, w stolicy główne
                  miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34889,6554547,Muzeum_Historii_Zydow_Polskich_za_152_3_mln_zl.html
    • Gość: Weiss Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.09, 10:32
      Jestem żydem mieszkającym od urodzenia w Polsce, tutaj wyrosłem,
      wychowałem się i wykształciłem. Oczywiście jestem polakiem ale też
      nie odcinam się od swoich korzeni i religii. Co roku spędzam wakacje
      w Izraelu. Polacy to dziwni ludzie, są inni niż naród żydowski,
      trochę dziecinni i nieporadni. Czasami jak ich obserwuje to odnoszę
      wrażenie że żyją jakby w innym świecie, nie stąpają twardo po ziemi,
      ciągle liczą na to że ktoś im coś da za darmo, a jak im coś nie
      wychodzi to oskarżają o to inne narodowości. I to mi się właśnie nie
      podoba i to bym chciał żeby się zmieniło. Dużo o tych wadach mówił
      wielki człowiek Pan Papież. Jak tak obserwuję polaków to widze jak
      oni się zmieniają oczywiście na lebsze, ale to wszystko wymaga
      jednak dużo czasu. Ciesze się że coraz więcej Izraelczyków
      przyjeżdża do polski i ta współpraca i wzajemne poznawanie się
      przynosi coraz większe efekty. Polacy powinni właśnie uczyć się tej
      przedsiębiorczości, zaradności od żydów a żydzi poznawać kulturę
      polską i na odwrót. Polska i Izrael naprawdę nie powinniśmy wrogo
      się do siebie odnosić, mamy wspólną historię i tyle nas łączy. Ja
      tak sobie myślę żeby doszło do głębszego pojednania i wzajemnego
      zrozumienia polacy powinni jednak zwrócić żydom ich zagrabione
      majątki i ziemię. Oczywiście nie natychmiast, powinno to być jakoś
      ustalone na wysokim szczeblu rządowym. Tyle się teraz przecież mówi
      o współpracy Izraela i Polski. I dopiero wtedy jest możliwe pełne
      pojednanie naszych narodów i budowanie wspólnej przyszłości opartej
      na sprawiedliwości i wzajemnym poszanowaniu. Urodziłem się w Polsce,
      moi rodzice są żydami. Prowadzę dużą firmę handlową. Pomimo tego że
      mieszkam w Polsce i mam tu wielu znajomych to nigdy nie czułem się
      jak jej obywatel, zawsze myślami jestem z moimi braćmi tam w
      Izraelu. Żydzi zawsze powinni się nawzajem wspierać i dążyć do
      wspólnego celu, oczywiście inne narody powinny im w tym pomagać ale
      przykład Jedwabnego, Oświęcimia i innych strasznych miejsc pokazuje
      że nie zawsze tak jest jak byśmy chcieli. Przed wojną w Polsce żyło
      miliony żydów. To smutne że Polacy do tej pory nie raczyli zwrócić
      nam naszych majątków i utraconych ziem. Ale Polacy to już inny
      naród, choć dalej pokutuje w nim antysemityzm i niechęć do obcych,
      jest nadzieja że to się w końcu zmieni i będziemy mogli znowu razem
      współpracować jak dawniej
      • Gość: płocczanin. Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.plock.mm.pl 28.07.09, 11:38
        To jest twoje 3001 wcielenie?
        ...Pan Papież, nauczymy was..jak zawsze. I co, piszecie tak podle

        a czy nie podło0ścią było pisanie tu na Forum , że macie Gó...
        Papierza na sprzedaż, jako Relikwie? To nie był anty?...

        Zagrabione mienie..Dobrze, że zostawiłeś jeszcze powietrze na ulicach do
        zamiatania.
        Na "lebsze" się zmieniamy.

        Cały potok polonofobii. A poza tym mamy ...wspólną historię i tyle nas
        łączy...pewnie długi?

        A adres do firmy ,to ten co mi podano?

        " nigdy nie czułem się
        > jak jej obywatel, ( Polski ) zawsze myślami jestem z moimi braćmi tam w
        > Izraelu. " A paszport tej niechcianej Polski , pewnie masz?

        Co za lojalność..jak zawsze.

        A myśli do braci - to ludzkie i normalne.

        Ale dopóki jesz polski chleb , to NIE występuj przeciw naszej Ojczyźnie.
        Tu się urodziłeś , więc jest i twoją.

        Kontakty, wymiana kulturalna, gospodarcza itp. , to co jest powszechnie
        stosowane na na świecie, mogą rzeczywiście pozwolić nam żyć jak każdy
        wolny człowiek.


        Podpisałeś sie Nickiem człowieka , który w polskojęzycznej tv mówił.....w
        39r. Niemcy nas wyzwolili a dopiero potem nas niszczyli………..

        Dopóki będzie taka mowa , nic nie wyjdzie plepania o rzekomej jedności itp.

        Nasze miasto , jak inne. miało mieszkańców Żydów.

        Oglądałem wielokrotnie film o Mosze Dajanie i w nim powiedziano wyraźnie
        to , co i tak wiemy......Poprzez setki lat prześladowań narodu
        żydowskiego w Europie - Religia była tym czynnikiem, który pozwolił Żydom
        zachować ich tożsamość.

        Samo w sobie to było Dobro dla tej nacji. Ale też wskazuje, że Żydzi
        z własnej woli i za nauką swoich kapłanów, tworzyli środowiska zamknięte,
        żyjąc przez wieki w X kraju ale obok. A tych , którzy się
        spolonizowali… tępili jako zdrajców.

        Tak , jak napisałeś sam o sobie. Jest tu tylko Jeden ważny element.


        Żyj jak ci kazano, jak czujesz - ALE NIE POTĘPIAJ I NIE DRWIJ Z
        GOSPODARZA TEGO KRAJU.

        Nie wymyślaj i nie produkuj antysemitów, bo widać wyraźnie, że macie te
        wirtualne wymysły swojej imaginacji , za potrzebę swojego istnienia. To
        tworzy wam Bazę do Krzyków i Oskarżeń. I to dopiero jest Złem
        niebezpiecznym dla świata.

        To co napisałem , nie jest osobowo skierowane do ciebie ale sam
        napisałeś , ze nie jesteś nasz, źle ci u nas itp.

        Wracając do Płocka. Jeżeli tylu Ludzi Dobrej Woli pragnie odbudować
        Boźnicę, to należy to zrobić jak najszybciej. Pisałem już o tym
        wielokrotnie.

        Mnie nie dziwi, ze Żydzi chcieliby w każdym miasteczku , gdzie żyli,
        robić muzea. To odruch naturalny. Zimno się robi wtedy, kiedy po
        dojściu do władzy w Polsce, zakazujecie pisać Historię Polski Polaków. Do
        tego stały numer …przestroga, żeby siedzieć cicho i NIE powoływać się
        na swoja Nację Polaka etnicznego, szydząc z nas… .siedź cicho , bo
        jak poszukamy …to się okaże, że nie jesteś Polakiem , tylko
        obywatelem z naszymi ..tj waszymi genami….Nawet zrobiliście taki film…

        A tak nie wolno .
        My Polacy, rzeczywiście jesteśmy inni , romantyczni, ufni, i przyjęliśmy
        Żydów , dając im wolność.
        Teraz po latach .. kpicie z nas.

        Ale rzeczywiście globalizacja zrobiona przez was zaszła tak daleko , że
        owszem chcecie współpracy ale pod waszym realnym , jak piszesz, twardym
        KIEROWANIEM. Jak to widać i po tzw. Galerii w waszym dziedzictwie
        przeszłości. I nic dziwnego , że tam my nie chcemy chodzić.

        Pouczymy się kultury i obyczajów Naszych - sami.

        Mamy również taka naturę , że za naszą Ojczyznę , Polskę, oddamy samych
        siebie. .póki my żyjemy.
        Doprawdy uwierzcie, że nie jesteśmy antysemitami.

        Ale juz wszyscy wierzą, że robicie tak;


        Polak zaczyna pisać Ży.....a wy w krzyk anty, anty...

        Nam Gojom .. nie wolno w ogóle wypowiadać się o Żydach. Ani źle ani
        dobrze....
        A przecież to naród , jak każdy inny . I dobry i zły . Jak to jest w
        ludzkiej naturze.









        • Gość: Weiss Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.09, 23:12
          Czlowieku miły,wolno mi mieć własne zdanie ,wolno mi jest napisać to
          co czuję.Bliżej mi do Izraela aniźli do Polski.Nie moja wina ,że
          urodziłem się w tym kraju,który jest tak dziwny i niepojęty,że aż
          straszny.
          Pamiętaj,w duzej mierze żyjecie na Naszym.Dlaczego nie chcecie oddać?
          Czy tak cchecie budować przyjaźń?Czy zabiera się coś przyjacielowi a
          potem nie oddaje?Hitler dobrze wiedział,gdzie zbudowac obozy
          eksterminacji Żydów.Ziarno padło na żyzną glebę ,czego płocczaninie
          jesteś doskonałym przykładem.
          I wreszcie że zapytam- o jakiej firmy adres ci chodzi,co ci podali?
          kto ci podał?
          • Gość: plocczanin Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.plock.mm.pl 29.07.09, 00:34
            jeszcze parę lat temu miły nieszczęśliwy , nie napisałbyś tak .

            ja na siłę muszę słuchać wrogów Polski , bo tak chcesz? Pomyliły ci się
            Strefy . Tu jest Polska od 1000 lat.
            A swoja droga to nie przypadek , ze od 3 lat tak nabraliście odwagi
            plepac jakbyście nabrali wigoru od NN nauczyciela z zewnątrz.

            Teraz robisz mnie winnego za holokaust, obrażając mnie bezkarnie we
            własnym kraju a ja zgodnie z Prawem ..mam prawo zamknąć się.

            I to jest Jedyne moje Prawo od 3 lat.

            Opisywany niżej przykład dowodzi, że niewiele się zmieniło od czasów
            najdawniejszych w tamtej społeczności do dnia obecnego . Ten sam dystans i
            brak więzi z Żywicielem.

            Gustaw Herling–Grudziński, współracujacy z Jerzym Giedroyciem , opisywał
            przypadek wykupu Żydów z obozu a Niemcy a ja ich nie będę nazywał
            nazi...dołozli wiele osób ponad umowę i.......były wielkie pretensje...po
            co, dlaczego , kto wyżywi? A to byli Ocaleni….

            Dla mnie straszne. A pisze z pamięci...

            Minęły lata i co czytamy czasem w prasie? Organizacje żydowskie,
            których przeznaczeniem było odzyskiwanie tego, o czym pisze
            niezadowolony z Ojczyzny ...zagarnęły pieniądze Ofiar...Oczywiście ,
            jeżeli pisze to goj , to jest krzyk i opluwanie.. Ale fakty były...

            Myślę, ze i w naszym getcie, jeżeli tak sami nazywają....mieszkali i
            biedni i bogaci Żydzi a czasem byli i tacy , którzy źle posługiwali
            sie językiem polskim.


            Wszyscy zniknęli zamordowani przez Niemców. I cóż się stało dalej?

            Kiedy doprawdy nieliczni powrócili do Płocka wielkim staraniem i sercem
            zbudowali pomnik Ofiar. Ale my zamiast tym ludziom pomóc...zniszczyliśmy
            i Pamięć. Ich pomnik . To było podłe i bez serca.

            Ale co widzimy dalej. ? Wyjechali , poumierali i rozpłynęli się z
            zbiorowości , zmieniając nazwiska, ukrywając swoja tożsamość. Gdyby mieli
            normalne uwarunkowania współżycia społecznego z pewnością nie musieliby
            tak robić.

            Nadeszły nowe czasy ..widzimy wielką ekspiacje środowisk żydowskich ,
            żądających oddania mienia po żydowskiego.

            Nawet nie było komu oddać. Dom rodziny Bzure , po wojnie kupił
            Policewicz i Rędziński ..taki napis był na tabliczce tego domu…

            Zmordowano prawie całą populację płockich Żydów i pojawili się
            spadkobiercy , biorcy i inni, żądający oddania właśnie im tego co nie
            było ICH. Dałem juz opis rozbierania domów po żydowskich w Radziwiu ,
            gdzie inwestor kazał robotnikom rozłupywał nawet framugi okien i drzwi
            , szukając złota….

            Gdyby to byli spadkobiercy z rodzin nie wymyślani, pół biedy ale
            powstały w jusa organizacje, zespoły adwokackie, namawiające Xa do
            podpisania Żądania. Pojawiły się Komentarze w stylu…
            Wywieziono, zamordowano Żydów, zrobili to Polacy, Niemców przerobiono na
            nazistow…i zostały puste DOMY a ci bezczelni Polacy weszli tam ..i
            zamieszkali ….
            Czy miały stać puste aż do dnia dzisiejszego?
            Wtedy byłoby dobrze?
            I został tylko interes. A Ci , którzy stali się tylko Cieniami ,
            jakoś pozostali w oddali . Na Ich Miasteczku pojawiły się piękne domy.
            Otwarto Kancelarie , Dla Banku zamierzano nawet zburzyć Pomnik 13
            Straconych…. A jeszcze pisano , że śmierć Żyda i Polaka w egzekucji to
            nie to samo… Aby tylko poróżnić .
            I nadal nie tu ani pomnika ani Tablicy. Nie, nie postawionej przez
            gojów, lecz przez samych Żydów , dla Pamięci własnego ludu. Nic. A
            Miasto w aporcie mogłoby dać to , co potrzeba dla budowy muzeum… wg
            potrzeb wskazanych przez budowniczych.

            I co widzimy dalej. Kiedy byłem taki szczęśliwy , że zostały zamurowane
            Macewy na Kirkucie…, podeszła do mnie ekipa TV warszawskiej i prosili
            mnie o udzielenie wywiadu w którym miałem potępiać Płock za
            wykorzystanie macew na chodniki, krawężniki i inne a przecież zrobili to
            Niemcy.
            A było akurat odwrotnie. Osoba z BDZ, znała język i wiedziała ,
            czy pismo nie jest mocowane odwrotnie. Dobra Pamięć została wykonana.
            Kiedy w TNP , odbyła się sesja naukowa o losach Żydów, zabrałem głos,
            powiedziałem o historii, macew o filmie już archiwalnym miałem nadzieje ,
            że Żydowski Instytut Historyczny , zwróci się po opisy…. Teraz już wiem ,
            że prowadzona jest taka polityka, żeby czasem Polak nie był dobry dla
            Żyda… Zabrakłoby im paliwa do podsycania niechęci do nas.

            Wiemy przecież, że i Polacy potracili majątki a dobre władze postanowiły
            oddać tym poszkodowanym po 15 % wartości majątku. Żydom zaś należy
            oddać 100 % i odsetki za 64 lata. Mnie pozostanie powietrze z Orlenu..
            A kiedy się pojawili poszukujący Pamięci po swoich Braciach, muszą
            głową tłuc, żeby Muzeum Powstało .

            Lepiej będzie, niech mniejszość przyznająca się do narodowości
            żydowskiej, dogada się na miejscu z władzami , osobami , chcącymi pomóc
            w przedsięwzięci u i należy zaprzestać podchodów, uników, tajemniczych
            odbudów.
            Jak trzeba , to trzeba. Wszyscy jesteśmy ludźmi, jak każdy ale tylko
            wzajemne ustępstwa i porozumienia pozwolą żyć dalej.

            Cóż takiego złego by się stało , gdyby wysłane przez MKOPWIM 50 egz.
            Okolicznościowego wydania „ Wiadomości z Ratusza „ z opisem uroczystego
            przekazania macew po modlitwach ekumenicznych… dotarłoby do Izraela dla
            młodzieży? I gdyby ta młodzież tu przyjechała. Bez Mosadu i patrzenia
            na nas jak na morderców,. Bez F – 16 i beczek z paliwem w samolotach…
            Jednak tak się nie stało. Ale jak popatrzeć to widać „Palec Boży” w
            przedsięwzięciach lokalnych i Bóg pozwoli na pozytywne zakończenie
            przekazu Pamięci następnym pokoleniom.


            .............
      • Gość: menel Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.adsl.inetia.pl 28.07.09, 14:48
        Gość portalu: Weiss napisał(a):

        > Jestem żydem mieszkającym od urodzenia w Polsce, tutaj wyrosłem,
        > wychowałem się i wykształciłem.

        Nie jesteś Żydem, nie masz wykształcenia.

        > Oczywiście jestem polakiem ale też nie odcinam się od swoich
        > korzeni i religii.

        To może prawda, ale nic z tego nie wynika.

        > Polacy to dziwni ludzie, są inni niż naród żydowski, trochę
        > dziecinni i nieporadni.......

        Gdyby za tym stwierdzeniem szły jakieś głębsze argumenty
        uzasadniające, to może bym się na tym zatrzymał. Ale to funta kłaków
        niewarte, niezborne wypociny.

        Wszystko razem to kiepska, bełkotliwa podpucha, ale zawsze znajdzie
        się ślepy, zaczadzony, ale zajadły wróbel, który daje się nabrać na
        końskie łajno.
        Nie ma sobie czym głowy zaracać


        Co roku spędzam
        > wakacje w Izraelu.

      • Gość: lilka Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.zep.com.pl 29.07.09, 14:19
        Nie b. wierzę ,podobnie jak i menel ,że jesteś żydem.Z kilku
        powodów.Polak pochodzenia żydowskiego nie pisze o papieżu pan
        Papież.Nie pisze czego powinniśmy się uczyć od obywateli Izraela w
        dziedzinie przedsiębiorczości,nie pisze,że warunkiem koegzystencji
        jest zwrócenie żydom ich mienia,nie pisze głupot o tym,że Hitler
        wiedział gdzie budować obozy zagłady,nie pisze o swojej ojczyźnie,że
        to straszny kraj.Nie wytyka innym literówek wypominając,iż są to
        błedy ortograficzne.Sam zaś piszesz słowo lepszy przez b.W kwestii
        majątku powinieneś wiedzieć jako żyd,że toczą się rozmowy,że
        ustalane są zasady i informowała o tych niełatwych problemach
        ambasada Izraela z uznaniem odnosząc się do propozycji polskich.Jako
        Polak pochodzenia żydowskiego nie możesz domagać się
        specjalnych względów w tej sprawie, innych niż Polacy którzy
        utracili swoje majątki po ostatniej wojnie.Jesteś wolnym człowiekiem
        zatem nie męcz się i zostań obywatelem swojej ojczyzny ,tej w której
        spędzasz wakacje jak piszesz.Gdybyś serio interesował się
        niełatwą,trzeba to przyznać,historią stosunków polsko-żydowskich
        czytałbyś wypowiedzi Geberta,Midrasz,paru ambasadorów
        Izraela.Wiedziałbyś np.jak po mienie pożydowskie w Krakowie ustawili
        się oszuści z Izraela,co tylko dowodzi,że w każdej nacji znajdą się
        tacy,którzy idą na skróty.I nic więcej.Ma rację menel kiedy nie
        wierzy w twoje żydowstwo.Zbytnio zalatuje Bublem.A co ANTYSEMITYZMU
        to twoja wypowiedź niestety daje pożywkę takim,których i na tym
        forum nie brak.Nie podpuszczaj.
        • Gość: menel Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.adsl.inetia.pl 29.07.09, 14:59
          po pierwsze każdy wykształcony, obojętnie jakiego pochodzenia,
          piszący po polsku wie, że Żyd, Niemiec, Polak, Ukrainiec itd pisze
          się zawsze WIELKĄ LITERĄ.
          po drugie: wszyscy wykształceni Żydzi, z którymi się zetknąłem w
          życiu, a tak się składa, że było ich całkiem sporo, byli lub są
          mądryni lub bardzo mądrymi luźmi - takie miałem szczęście.
          po trzecie: nie spotkałem jeszcze nigdy tak miałko, prostacko, po
          prostu prymitywnie i słabo argumentującego Żyda a co dopiero
          WYKSZTAŁCONEGO ŻYDA, to po prostu niemożliwe.
          A pozatym w tych tekstach, jest tyle różnych, mniej lub bardziej
          czytelnych i wcale niesubtelnych wskazówek, że jest tak, jak to
          napisałem.
          • Gość: lilka Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.07.09, 16:07

            > po pierwsze każdy wykształcony, obojętnie jakiego pochodzenia,
            > piszący po polsku wie, że Żyd, Niemiec, Polak, Ukrainiec itd pisze
            > się zawsze WIELKĄ LITERĄ.

            Jasne jak słońce tylko pisząc żyd z małej litery sądziłem ,że zareaguje na to
            p.weiss,uważając ,iż w ten sposób obrażam narodowość
            żydowską.Chciałem mu odpowiedzieć że podobnie traktuje Polaków pisząc słowo
            polak tak jak pisze.Brak reakcji z jego strony potwierdza tylko to, że p.weiss
            marnym jest Żydem jeżeli nim rzeczywiście jest w co podobnie jak i Ty wątpię.
      • absztyfikant Weiss 29.07.09, 20:19
        Jesli ten "weiss" jest Zydem, to ja jestem Dalajlamą.
        • Gość: Deir Yassin [...] IP: *.098.c89.petrotel.pl 01.08.09, 23:06
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: Weiss do plocczanina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.09, 15:18
      Nieco z innej beczki,ale tylko pozornie.Podam taki
      przykład .Odwiedzili mnie znjaomi z Belgii,jeden miał sensacje
      zołądkowe(zatrucie)i był na obserwacji 3 dni w szpitalu. Szokiem dla
      niego było że w każdej sali pacjentów są krucyfiksy na ścianach !!!
      Wielokrotnie si/ę pytał czy ten szpital należy do kościoła !!!. Nie
      do pojęcia było dla niego że w publicznych miejscach na które łożą
      wszyscy podatnicy są symbole religijne że rano łazi taki w czarnej
      sukience i nie dosyć że płacą mu za ta podatnicy WSZYSCY BEZ WZGLĘDU
      NA ŚWIATOPOGLĄD to jeszcze wyłudza poza tym. Zaczęliśmy rozmawiać na
      temat stosunków Państwo - KK. Dotąd bardzo podobała im się Polska
      ale to co dowiedzieli się na temat KK a zwłaszcza tego
      hochsztaplera z torunia nie chcieli uwierzyć ze w UE jest kraj
      gdzie pazerni obłudni faceci w czarnych sukienkach wykorzystują
      starych biednych ludzi do bogacenia się wmawiając im że `zbawienie
      można kupić'!!!!Czy Pan Papiez nauczal tego?Czy to jest normą w
      kazdym innym normalnym kraju?Wiec ja sie pytam,czy to jest
      cywilizowane?
      • Gość: płocczanin Re: do plocczanina IP: *.plock.mm.pl 29.07.09, 15:53
        jesteś bardzo nieszczęśliwym człowiekiem i bardzo nie kulturalnym.Gdzie się
        nie obrócisz ..a tam Krzyż .

        My nie piszemy w jakim stroju twoi duchowni chodzą, to jest sprawa
        Żydów nie moja. Zmień adresata.

        Ja rozumiem , ze twoi znajomi to wrogowie Krzyża.Czy swojacy.A to nadal
        wewnętrzna sprawa swojaków.
      • Gość: lilka Re: do Weissa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.07.09, 16:16
        Ten wątek nie dotyczy stosunków państwo-kościół.Chcesz nt.pogadać załóż takowy
        i jestem przekonany jak wielką rozpętasz dyskusję.Moje zdanie jest
        następujące:Polska nie może być państwem wyznaniowym.Ale to jest moje zdanie i
        nie wszyscy muszą je podzielać.A co do obecności religii w państwie to nie mogę
        oprzeć się pokusie i nie zapytać skoro bywasz w Izraelu, jak ten problem tam
        rozwiązano?
      • absztyfikant [...] 29.07.09, 20:22
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • kwisniewski Muzeum Żydów Mazowieckich / Płockich/ 30.07.09, 22:47
      Zamiast komentarza do Waszych wypocin nie na temat -

      www.plock24.pl/fusion/readarticle.php?article_id=131
      Cieszy mnie fakt powstania tego Muzeum. Martwi zaś fakt iż inne
      sprawy związane z Dziedzictwem Narodowym Płocka nie są rozwiązane
      np. Brak dojścia do Pomnika Spalonych przy ul. Sienkiewicza 28.
      Niebawem 1 wrzesnia może warto pochylić się nad tą nierozwiązano
      sprawą.
      • Gość: menel Re: Muzeum Żydów Mazowieckich / Płockich/ IP: *.adsl.inetia.pl 31.07.09, 09:45
        kwisniewski napisał:

        > Zamiast komentarza do Waszych wypocin nie na temat -
        > Martwi zaś fakt iż inne sprawy związane z Dziedzictwem Narodowym
        Płocka nie są rozwiązane np. Brak dojścia do Pomnika Spalonych przy
        ul. Sienkiewicza 28.

        Zamiast tych wypocin nie na temat:
        Czy niemógłbyś tej wypowiedzi umieścić na właściwym wątku, tym
        dotyczącym właśnie kamienicy na Sienkiewicza?
        Czy niemógłbyś wysilić się nieco i spróbować ustalić winnych swojego
        zmartwienia?
    • roman_j Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum 01.08.09, 18:02
      kwisniewski napisał:

      > Płock - miasto muzeów?

      Żeby się tak nazwać potrzebowalibyśmy ich mieć z dziesięć razy tyle, co dzisiaj.
      :-))
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka