kwisniewski 26.07.09, 20:13 Płock - miasto muzeów? To może być ciekawa promocja miasta. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ob. Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.09, 20:38 czemu to za nasze odbudowujemy w kryzysie takie rzeczy ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lilka Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.07.09, 20:59 A to ty już wyłożyłeś jakieś pieniążki i teraz zastanawiasz się czy robisz dobrze bo kryzys....najlepiej je wycofaj.Nie będą cię dręczyć wyrzuty sumienia.Jeżeli cię dręczą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dodek Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.centertel.pl 26.07.09, 21:16 tak, kolejne muzeum (głupoty) to Park Technologiczny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: steiner Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.09, 21:39 Zburzyć ruderę i nie będzie kłopotu.Za coś pożytecznego by się wzieli! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Masza Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: 213.76.179.* 27.07.09, 08:09 Społeczność żydowska to "kawał" histori naszego miasta. Byli już tacy którzy za wszeką cenę starali się zniszczyć wszelkie ślady jej bytności, szkoda że chcesz to kontynuować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marian [...] IP: *.223.c71.petrotel.pl 27.07.09, 11:45 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: steiner Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.09, 13:54 Ech,teraz widać że kryzys dotknął także naszych płockich przedsiębiorców.Zapewne liczą w przyszłości na kontrakty i wysługują się czosnkowo-cebulowej mafii.Zacznijcie remontować- dla miasta a nie dla małej i nikomu nie potrzebnej zgrai cwaniaków! Odpowiedz Link Zgłoś
agorowiczka Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum 27.07.09, 14:17 Nie rozumiem tu kilku spraw: miasto wykupiło bożnicę od gminy żydowskiej płacąc im ogromną sumę pieniędzy za tę ruderę ( bodajże na dzisiejsze 400 tys zł - ( albo może 4 mln zł???). Wcześniej gmina żydowska nie była zainteresowana upamiętnieniem własnej historii. Dlaczego obecnie ponownie wykłada się horrendalne pieniądze na muzeum, skoro sami żydzi nie są tym zainteresowani??? Ponadto - w Płocku od lat 60-tych praktycznie nie było żydów, skąd zatem organizatorzy mają zamiar wziąć pamiątki po nich do tego muzeum? Nastepnie: najwięcej żydów było chyba w Kutnie i to miasto ma jeszcze żywe więzi z żydami mieszkającymi za granicą - dlaczego tam nie umiejscowić muzeum?Nie mam nic preciwko żydom, ale nie wydaje mi się za stosowne wciskać się tam, gdzie nas nie chcą. A żydzi nie chcą, bo mogliby sami postarać się o dotacje unijne, czy innych sponsorów, gdyby mieli taki zamiar. A tak, wyszło na to, że wzięli pieniądze , pozbyli się rudery, a ktoś im to odbuduje i faktycznie ponownie będzie ich. Słyszałam gdzieś, że miasto ma zamiar oddać im tę bożnicę spowrotem za symboliczną złotówkę. Podejrzewam, że tak się stanie po wyremontowaniu. Jak zatem wyjdzie na tym polska społecznosć i miasto? Nie wiem, co o tym myśleć... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paweł Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.09, 15:27 Ja tam nie chcę w moim mieście tabunu aroganckich turystów z Izraela i ich ochroniarzy z Mossadu z bronią palną. Płock to nie krakowski Kazimierz. I niech tak zostanie. Robienie z tego miasta na siłe jakiegoś żydowskieo centrum to dla poroniony pomysł. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wera Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.09, 16:18 otrzymali od Niemcow potężne odszkodowanie wiec niech remontują my Polacy nie dostaliśmy za nich odszkodowania ani za nas Odpowiedz Link Zgłoś
absztyfikant pieknie!!!!!!!!! 27.07.09, 16:58 Serdeczne gratulacje dla wszystkich zaangazowanych w ten projekt!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: menel Re: pieknie!!!!!!!!! IP: *.adsl.inetia.pl 27.07.09, 20:52 Zadziwiające!!! Na 13 osób, które dotychczas wypowiedziały się w tym wątku, aż 8 to ksenofoby i oszołomy. Nie wierzę, że ta proporcja odpowiada rzeczywistemu udziałowi ciemniaków w płockiej populacji, ale mimo wszystko niepokoji ich hałaśliwa obecność wskazująca na liczący się odsetek ciemnogrodu w Płocku. W jednym wpisów zasygnalizowano prowincjonalną i zaściankową niechęć do spodziewanych tłumów turystów zaintersowanych historią i kulturą Żydów na Mazowszu, zwłaszcza turystów żydowskich. Ta tak otwarcie zwerbalizowana obawa przed obcym i tęsknota za sielskim, cichym zaściankiem, wręcz zadupiem to przerażący obraz stanu sporej części umysłów w tym miasteczku z megalomańskimi z drugiej strony ambicjami. Ewnenment na skalę europejską, a może nawet światową. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: płocczanin Re: pieknie!!!!!!!!! IP: *.plock.mm.pl 27.07.09, 21:32 Czyli menel alias do wyboru., co zostało spełnione ? A gdyby tak ABW zanalizowała te wpisy , to czy czasem nie okazałoby się , że kseno itp są produktem zamysłu tych samych osób? Z kręgu producentów wykazywania Polaków jako ......strach pisać .Takie długie ręce. I jak na zamówienie zygzaki od mima, który czyta po polsku a pisze zygzakami. Ja myślę, ze dobrze się stało, ze znalazły się osoby, które spełniają Pamięć zamordowanego Narodu. I trzeba im pomóc a nie szkodzić. żadna łaska a powinność. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: doplocczanina Re: pieknie!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.09, 22:16 A dokładnie o co ci chodzi?Mozesz to wyłuszczyc po polsku? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: plocczann Re: pieknie!!!!!!!!! IP: *.plock.mm.pl 27.07.09, 22:46 Chodzi o to, ze Żydzi mieszkali w naszym mieście. Z pewnością jedni byli dobrzy , inni , jak to w życiu nie.. Ale nie można powiedzieć, ze Ich nie było. Pozostały przecież domy , ziemia... i teraz baaardzo wielu chce to przejąc. A lokatorów zasiedlonych prawnie WYRZUCIĆ. Każdy z nas może mieć inne zdanie. To normalne ale są sprawy zasadnicze i tu przypadków nie ma. Zamiast produkować anty , lepiej spotkać się i razem postanowić, co zrobić , żeby było dobrze i pozyskać choćby minimum postępu. Mozna się rozejść i mieć nadal swoje poglądy ale pewne Rzeczy są stałe . Prawo do życia , prawo do wyznawania swojej Religi i współpraca jaka kol wiek a lepiej ta , po wspólnych rozmowach. Nie wierzę, ze nagle pojawili się goje , którzy wrzeszczą nagadują. współczesna technika pozwoliła Pragnącym wiedzieć..na poznanie takiego zasoby wiedzy, że nie trzeba wyzywek i poniżania. Ale natychmiast należy przestać produkować nie istniejące anty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do menela Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.09, 21:27 8 normalnych nazyawjących sprawy po imieniu i 5 politycznie poprawnych wyznawców ideologii Adasia M.- to raczej dobrze świadczy o płocczanach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: menel Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.adsl.inetia.pl 27.07.09, 22:52 Gość portalu: do menela napisał(a): > to raczej dobrze świadczy o płocczanach. Nie jestem bynajmniej zaskoczony twoim dobrym samopoczuciem, ponieważ wiem - w odróżnieniu od ciebie - że głupcy są szczęśliwi dlatego, iż nie wiedzą, jak porażające rozmiary ma ich głupota. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do menela Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.09, 07:03 Taki postępopwy Europejczyk, a gdy tylko ktoś ma inne poglądy od razu obraża. Według mnie to twoje schematyczne myślenie trąci fanatyczną głupotą. Jezeli jestes takim wojującym miłośnikiem wszelkich "uciskanych" mniejszości to wyjdź z ukrycia i otwórz w Płocku muzeum gejów i lesbijek - na przykład. Wszyscy wiedzą ,że o tym marzysz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: menel Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.adsl.inetia.pl 28.07.09, 09:46 Gość portalu: do menela napisał(a): > Wszyscy wiedzą, że o tym marzysz. Marzenie(to jednak zbyt duże słowo) realizowane przeze mnie codziennie pro publico bono, to "niesienie kaganka oświaty", żeby wszelki zaścianek umysłowy, ciemnota i inne nawiedzone oszołomy oraz zwykła sfołocz dowiadywały się regularnie o swojej rzeczywistej kondycji - może coś z tego co piszę i mówię otwarcie, dotrze do niektórych i tylko zyskają na tym. Na wszystkich nie liczę, nie mam złudzeń, zmiany umysłowe nieodwracalne, sprawa beznadziejna. A geje i lesbijki niech się mają tak samo dobrze jak heteroseksualni, co mnie obchodzi jak ktoś kocha. Żeby pomóc to zrozumieć opwiem taką historyjkę: ZOO k Londynu z wielkim wybiegiem dla roślinożerców. Paniusia do dozorcy: ten hipopotam, ten daleko od stada, to samiec czy samica? Dozorca: a jaka to dla szanownej pani różnica? i po chwili namysłu: chciałaby by pani mieć sex z nim, mam przywołać? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do menela Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.09, 09:58 O Boże człowiek z misją.Boję się takich - w końcu nie wytrzymują i pełno ich potem w pewnych ośrodkach z podejrzeniem załamania nerwowego. A jeżli już pozujesz na takiego inteligenta to nie rób błędów ortograficznych . Pisze się "swołocz". Widzę ,że za ciemny jetseś żeby "oświecać". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: menel Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.adsl.inetia.pl 28.07.09, 10:06 Dobrze przynajmniej, że wiesz jak pisać poprawnie o sobie, gratuluję sukcesu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marek Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.09, 10:14 musi byc w kazdym mieście i miasteczku, to ważne, w stolicy główne miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34889,6554547,Muzeum_Historii_Zydow_Polskich_za_152_3_mln_zl.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Weiss Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.09, 10:32 Jestem żydem mieszkającym od urodzenia w Polsce, tutaj wyrosłem, wychowałem się i wykształciłem. Oczywiście jestem polakiem ale też nie odcinam się od swoich korzeni i religii. Co roku spędzam wakacje w Izraelu. Polacy to dziwni ludzie, są inni niż naród żydowski, trochę dziecinni i nieporadni. Czasami jak ich obserwuje to odnoszę wrażenie że żyją jakby w innym świecie, nie stąpają twardo po ziemi, ciągle liczą na to że ktoś im coś da za darmo, a jak im coś nie wychodzi to oskarżają o to inne narodowości. I to mi się właśnie nie podoba i to bym chciał żeby się zmieniło. Dużo o tych wadach mówił wielki człowiek Pan Papież. Jak tak obserwuję polaków to widze jak oni się zmieniają oczywiście na lebsze, ale to wszystko wymaga jednak dużo czasu. Ciesze się że coraz więcej Izraelczyków przyjeżdża do polski i ta współpraca i wzajemne poznawanie się przynosi coraz większe efekty. Polacy powinni właśnie uczyć się tej przedsiębiorczości, zaradności od żydów a żydzi poznawać kulturę polską i na odwrót. Polska i Izrael naprawdę nie powinniśmy wrogo się do siebie odnosić, mamy wspólną historię i tyle nas łączy. Ja tak sobie myślę żeby doszło do głębszego pojednania i wzajemnego zrozumienia polacy powinni jednak zwrócić żydom ich zagrabione majątki i ziemię. Oczywiście nie natychmiast, powinno to być jakoś ustalone na wysokim szczeblu rządowym. Tyle się teraz przecież mówi o współpracy Izraela i Polski. I dopiero wtedy jest możliwe pełne pojednanie naszych narodów i budowanie wspólnej przyszłości opartej na sprawiedliwości i wzajemnym poszanowaniu. Urodziłem się w Polsce, moi rodzice są żydami. Prowadzę dużą firmę handlową. Pomimo tego że mieszkam w Polsce i mam tu wielu znajomych to nigdy nie czułem się jak jej obywatel, zawsze myślami jestem z moimi braćmi tam w Izraelu. Żydzi zawsze powinni się nawzajem wspierać i dążyć do wspólnego celu, oczywiście inne narody powinny im w tym pomagać ale przykład Jedwabnego, Oświęcimia i innych strasznych miejsc pokazuje że nie zawsze tak jest jak byśmy chcieli. Przed wojną w Polsce żyło miliony żydów. To smutne że Polacy do tej pory nie raczyli zwrócić nam naszych majątków i utraconych ziem. Ale Polacy to już inny naród, choć dalej pokutuje w nim antysemityzm i niechęć do obcych, jest nadzieja że to się w końcu zmieni i będziemy mogli znowu razem współpracować jak dawniej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: płocczanin. Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.plock.mm.pl 28.07.09, 11:38 To jest twoje 3001 wcielenie? ...Pan Papież, nauczymy was..jak zawsze. I co, piszecie tak podle a czy nie podło0ścią było pisanie tu na Forum , że macie Gó... Papierza na sprzedaż, jako Relikwie? To nie był anty?... Zagrabione mienie..Dobrze, że zostawiłeś jeszcze powietrze na ulicach do zamiatania. Na "lebsze" się zmieniamy. Cały potok polonofobii. A poza tym mamy ...wspólną historię i tyle nas łączy...pewnie długi? A adres do firmy ,to ten co mi podano? " nigdy nie czułem się > jak jej obywatel, ( Polski ) zawsze myślami jestem z moimi braćmi tam w > Izraelu. " A paszport tej niechcianej Polski , pewnie masz? Co za lojalność..jak zawsze. A myśli do braci - to ludzkie i normalne. Ale dopóki jesz polski chleb , to NIE występuj przeciw naszej Ojczyźnie. Tu się urodziłeś , więc jest i twoją. Kontakty, wymiana kulturalna, gospodarcza itp. , to co jest powszechnie stosowane na na świecie, mogą rzeczywiście pozwolić nam żyć jak każdy wolny człowiek. Podpisałeś sie Nickiem człowieka , który w polskojęzycznej tv mówił.....w 39r. Niemcy nas wyzwolili a dopiero potem nas niszczyli……….. Dopóki będzie taka mowa , nic nie wyjdzie plepania o rzekomej jedności itp. Nasze miasto , jak inne. miało mieszkańców Żydów. Oglądałem wielokrotnie film o Mosze Dajanie i w nim powiedziano wyraźnie to , co i tak wiemy......Poprzez setki lat prześladowań narodu żydowskiego w Europie - Religia była tym czynnikiem, który pozwolił Żydom zachować ich tożsamość. Samo w sobie to było Dobro dla tej nacji. Ale też wskazuje, że Żydzi z własnej woli i za nauką swoich kapłanów, tworzyli środowiska zamknięte, żyjąc przez wieki w X kraju ale obok. A tych , którzy się spolonizowali… tępili jako zdrajców. Tak , jak napisałeś sam o sobie. Jest tu tylko Jeden ważny element. Żyj jak ci kazano, jak czujesz - ALE NIE POTĘPIAJ I NIE DRWIJ Z GOSPODARZA TEGO KRAJU. Nie wymyślaj i nie produkuj antysemitów, bo widać wyraźnie, że macie te wirtualne wymysły swojej imaginacji , za potrzebę swojego istnienia. To tworzy wam Bazę do Krzyków i Oskarżeń. I to dopiero jest Złem niebezpiecznym dla świata. To co napisałem , nie jest osobowo skierowane do ciebie ale sam napisałeś , ze nie jesteś nasz, źle ci u nas itp. Wracając do Płocka. Jeżeli tylu Ludzi Dobrej Woli pragnie odbudować Boźnicę, to należy to zrobić jak najszybciej. Pisałem już o tym wielokrotnie. Mnie nie dziwi, ze Żydzi chcieliby w każdym miasteczku , gdzie żyli, robić muzea. To odruch naturalny. Zimno się robi wtedy, kiedy po dojściu do władzy w Polsce, zakazujecie pisać Historię Polski Polaków. Do tego stały numer …przestroga, żeby siedzieć cicho i NIE powoływać się na swoja Nację Polaka etnicznego, szydząc z nas… .siedź cicho , bo jak poszukamy …to się okaże, że nie jesteś Polakiem , tylko obywatelem z naszymi ..tj waszymi genami….Nawet zrobiliście taki film… A tak nie wolno . My Polacy, rzeczywiście jesteśmy inni , romantyczni, ufni, i przyjęliśmy Żydów , dając im wolność. Teraz po latach .. kpicie z nas. Ale rzeczywiście globalizacja zrobiona przez was zaszła tak daleko , że owszem chcecie współpracy ale pod waszym realnym , jak piszesz, twardym KIEROWANIEM. Jak to widać i po tzw. Galerii w waszym dziedzictwie przeszłości. I nic dziwnego , że tam my nie chcemy chodzić. Pouczymy się kultury i obyczajów Naszych - sami. Mamy również taka naturę , że za naszą Ojczyznę , Polskę, oddamy samych siebie. .póki my żyjemy. Doprawdy uwierzcie, że nie jesteśmy antysemitami. Ale juz wszyscy wierzą, że robicie tak; Polak zaczyna pisać Ży.....a wy w krzyk anty, anty... Nam Gojom .. nie wolno w ogóle wypowiadać się o Żydach. Ani źle ani dobrze.... A przecież to naród , jak każdy inny . I dobry i zły . Jak to jest w ludzkiej naturze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Weiss Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.09, 23:12 Czlowieku miły,wolno mi mieć własne zdanie ,wolno mi jest napisać to co czuję.Bliżej mi do Izraela aniźli do Polski.Nie moja wina ,że urodziłem się w tym kraju,który jest tak dziwny i niepojęty,że aż straszny. Pamiętaj,w duzej mierze żyjecie na Naszym.Dlaczego nie chcecie oddać? Czy tak cchecie budować przyjaźń?Czy zabiera się coś przyjacielowi a potem nie oddaje?Hitler dobrze wiedział,gdzie zbudowac obozy eksterminacji Żydów.Ziarno padło na żyzną glebę ,czego płocczaninie jesteś doskonałym przykładem. I wreszcie że zapytam- o jakiej firmy adres ci chodzi,co ci podali? kto ci podał? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: plocczanin Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.plock.mm.pl 29.07.09, 00:34 jeszcze parę lat temu miły nieszczęśliwy , nie napisałbyś tak . ja na siłę muszę słuchać wrogów Polski , bo tak chcesz? Pomyliły ci się Strefy . Tu jest Polska od 1000 lat. A swoja droga to nie przypadek , ze od 3 lat tak nabraliście odwagi plepac jakbyście nabrali wigoru od NN nauczyciela z zewnątrz. Teraz robisz mnie winnego za holokaust, obrażając mnie bezkarnie we własnym kraju a ja zgodnie z Prawem ..mam prawo zamknąć się. I to jest Jedyne moje Prawo od 3 lat. Opisywany niżej przykład dowodzi, że niewiele się zmieniło od czasów najdawniejszych w tamtej społeczności do dnia obecnego . Ten sam dystans i brak więzi z Żywicielem. Gustaw Herling–Grudziński, współracujacy z Jerzym Giedroyciem , opisywał przypadek wykupu Żydów z obozu a Niemcy a ja ich nie będę nazywał nazi...dołozli wiele osób ponad umowę i.......były wielkie pretensje...po co, dlaczego , kto wyżywi? A to byli Ocaleni…. Dla mnie straszne. A pisze z pamięci... Minęły lata i co czytamy czasem w prasie? Organizacje żydowskie, których przeznaczeniem było odzyskiwanie tego, o czym pisze niezadowolony z Ojczyzny ...zagarnęły pieniądze Ofiar...Oczywiście , jeżeli pisze to goj , to jest krzyk i opluwanie.. Ale fakty były... Myślę, ze i w naszym getcie, jeżeli tak sami nazywają....mieszkali i biedni i bogaci Żydzi a czasem byli i tacy , którzy źle posługiwali sie językiem polskim. Wszyscy zniknęli zamordowani przez Niemców. I cóż się stało dalej? Kiedy doprawdy nieliczni powrócili do Płocka wielkim staraniem i sercem zbudowali pomnik Ofiar. Ale my zamiast tym ludziom pomóc...zniszczyliśmy i Pamięć. Ich pomnik . To było podłe i bez serca. Ale co widzimy dalej. ? Wyjechali , poumierali i rozpłynęli się z zbiorowości , zmieniając nazwiska, ukrywając swoja tożsamość. Gdyby mieli normalne uwarunkowania współżycia społecznego z pewnością nie musieliby tak robić. Nadeszły nowe czasy ..widzimy wielką ekspiacje środowisk żydowskich , żądających oddania mienia po żydowskiego. Nawet nie było komu oddać. Dom rodziny Bzure , po wojnie kupił Policewicz i Rędziński ..taki napis był na tabliczce tego domu… Zmordowano prawie całą populację płockich Żydów i pojawili się spadkobiercy , biorcy i inni, żądający oddania właśnie im tego co nie było ICH. Dałem juz opis rozbierania domów po żydowskich w Radziwiu , gdzie inwestor kazał robotnikom rozłupywał nawet framugi okien i drzwi , szukając złota…. Gdyby to byli spadkobiercy z rodzin nie wymyślani, pół biedy ale powstały w jusa organizacje, zespoły adwokackie, namawiające Xa do podpisania Żądania. Pojawiły się Komentarze w stylu… Wywieziono, zamordowano Żydów, zrobili to Polacy, Niemców przerobiono na nazistow…i zostały puste DOMY a ci bezczelni Polacy weszli tam ..i zamieszkali …. Czy miały stać puste aż do dnia dzisiejszego? Wtedy byłoby dobrze? I został tylko interes. A Ci , którzy stali się tylko Cieniami , jakoś pozostali w oddali . Na Ich Miasteczku pojawiły się piękne domy. Otwarto Kancelarie , Dla Banku zamierzano nawet zburzyć Pomnik 13 Straconych…. A jeszcze pisano , że śmierć Żyda i Polaka w egzekucji to nie to samo… Aby tylko poróżnić . I nadal nie tu ani pomnika ani Tablicy. Nie, nie postawionej przez gojów, lecz przez samych Żydów , dla Pamięci własnego ludu. Nic. A Miasto w aporcie mogłoby dać to , co potrzeba dla budowy muzeum… wg potrzeb wskazanych przez budowniczych. I co widzimy dalej. Kiedy byłem taki szczęśliwy , że zostały zamurowane Macewy na Kirkucie…, podeszła do mnie ekipa TV warszawskiej i prosili mnie o udzielenie wywiadu w którym miałem potępiać Płock za wykorzystanie macew na chodniki, krawężniki i inne a przecież zrobili to Niemcy. A było akurat odwrotnie. Osoba z BDZ, znała język i wiedziała , czy pismo nie jest mocowane odwrotnie. Dobra Pamięć została wykonana. Kiedy w TNP , odbyła się sesja naukowa o losach Żydów, zabrałem głos, powiedziałem o historii, macew o filmie już archiwalnym miałem nadzieje , że Żydowski Instytut Historyczny , zwróci się po opisy…. Teraz już wiem , że prowadzona jest taka polityka, żeby czasem Polak nie był dobry dla Żyda… Zabrakłoby im paliwa do podsycania niechęci do nas. Wiemy przecież, że i Polacy potracili majątki a dobre władze postanowiły oddać tym poszkodowanym po 15 % wartości majątku. Żydom zaś należy oddać 100 % i odsetki za 64 lata. Mnie pozostanie powietrze z Orlenu.. A kiedy się pojawili poszukujący Pamięci po swoich Braciach, muszą głową tłuc, żeby Muzeum Powstało . Lepiej będzie, niech mniejszość przyznająca się do narodowości żydowskiej, dogada się na miejscu z władzami , osobami , chcącymi pomóc w przedsięwzięci u i należy zaprzestać podchodów, uników, tajemniczych odbudów. Jak trzeba , to trzeba. Wszyscy jesteśmy ludźmi, jak każdy ale tylko wzajemne ustępstwa i porozumienia pozwolą żyć dalej. Cóż takiego złego by się stało , gdyby wysłane przez MKOPWIM 50 egz. Okolicznościowego wydania „ Wiadomości z Ratusza „ z opisem uroczystego przekazania macew po modlitwach ekumenicznych… dotarłoby do Izraela dla młodzieży? I gdyby ta młodzież tu przyjechała. Bez Mosadu i patrzenia na nas jak na morderców,. Bez F – 16 i beczek z paliwem w samolotach… Jednak tak się nie stało. Ale jak popatrzeć to widać „Palec Boży” w przedsięwzięciach lokalnych i Bóg pozwoli na pozytywne zakończenie przekazu Pamięci następnym pokoleniom. ............. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: menel Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.adsl.inetia.pl 28.07.09, 14:48 Gość portalu: Weiss napisał(a): > Jestem żydem mieszkającym od urodzenia w Polsce, tutaj wyrosłem, > wychowałem się i wykształciłem. Nie jesteś Żydem, nie masz wykształcenia. > Oczywiście jestem polakiem ale też nie odcinam się od swoich > korzeni i religii. To może prawda, ale nic z tego nie wynika. > Polacy to dziwni ludzie, są inni niż naród żydowski, trochę > dziecinni i nieporadni....... Gdyby za tym stwierdzeniem szły jakieś głębsze argumenty uzasadniające, to może bym się na tym zatrzymał. Ale to funta kłaków niewarte, niezborne wypociny. Wszystko razem to kiepska, bełkotliwa podpucha, ale zawsze znajdzie się ślepy, zaczadzony, ale zajadły wróbel, który daje się nabrać na końskie łajno. Nie ma sobie czym głowy zaracać Co roku spędzam > wakacje w Izraelu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lilka Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.zep.com.pl 29.07.09, 14:19 Nie b. wierzę ,podobnie jak i menel ,że jesteś żydem.Z kilku powodów.Polak pochodzenia żydowskiego nie pisze o papieżu pan Papież.Nie pisze czego powinniśmy się uczyć od obywateli Izraela w dziedzinie przedsiębiorczości,nie pisze,że warunkiem koegzystencji jest zwrócenie żydom ich mienia,nie pisze głupot o tym,że Hitler wiedział gdzie budować obozy zagłady,nie pisze o swojej ojczyźnie,że to straszny kraj.Nie wytyka innym literówek wypominając,iż są to błedy ortograficzne.Sam zaś piszesz słowo lepszy przez b.W kwestii majątku powinieneś wiedzieć jako żyd,że toczą się rozmowy,że ustalane są zasady i informowała o tych niełatwych problemach ambasada Izraela z uznaniem odnosząc się do propozycji polskich.Jako Polak pochodzenia żydowskiego nie możesz domagać się specjalnych względów w tej sprawie, innych niż Polacy którzy utracili swoje majątki po ostatniej wojnie.Jesteś wolnym człowiekiem zatem nie męcz się i zostań obywatelem swojej ojczyzny ,tej w której spędzasz wakacje jak piszesz.Gdybyś serio interesował się niełatwą,trzeba to przyznać,historią stosunków polsko-żydowskich czytałbyś wypowiedzi Geberta,Midrasz,paru ambasadorów Izraela.Wiedziałbyś np.jak po mienie pożydowskie w Krakowie ustawili się oszuści z Izraela,co tylko dowodzi,że w każdej nacji znajdą się tacy,którzy idą na skróty.I nic więcej.Ma rację menel kiedy nie wierzy w twoje żydowstwo.Zbytnio zalatuje Bublem.A co ANTYSEMITYZMU to twoja wypowiedź niestety daje pożywkę takim,których i na tym forum nie brak.Nie podpuszczaj. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: menel Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.adsl.inetia.pl 29.07.09, 14:59 po pierwsze każdy wykształcony, obojętnie jakiego pochodzenia, piszący po polsku wie, że Żyd, Niemiec, Polak, Ukrainiec itd pisze się zawsze WIELKĄ LITERĄ. po drugie: wszyscy wykształceni Żydzi, z którymi się zetknąłem w życiu, a tak się składa, że było ich całkiem sporo, byli lub są mądryni lub bardzo mądrymi luźmi - takie miałem szczęście. po trzecie: nie spotkałem jeszcze nigdy tak miałko, prostacko, po prostu prymitywnie i słabo argumentującego Żyda a co dopiero WYKSZTAŁCONEGO ŻYDA, to po prostu niemożliwe. A pozatym w tych tekstach, jest tyle różnych, mniej lub bardziej czytelnych i wcale niesubtelnych wskazówek, że jest tak, jak to napisałem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lilka Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.07.09, 16:07 > po pierwsze każdy wykształcony, obojętnie jakiego pochodzenia, > piszący po polsku wie, że Żyd, Niemiec, Polak, Ukrainiec itd pisze > się zawsze WIELKĄ LITERĄ. Jasne jak słońce tylko pisząc żyd z małej litery sądziłem ,że zareaguje na to p.weiss,uważając ,iż w ten sposób obrażam narodowość żydowską.Chciałem mu odpowiedzieć że podobnie traktuje Polaków pisząc słowo polak tak jak pisze.Brak reakcji z jego strony potwierdza tylko to, że p.weiss marnym jest Żydem jeżeli nim rzeczywiście jest w co podobnie jak i Ty wątpię. Odpowiedz Link Zgłoś
absztyfikant Weiss 29.07.09, 20:19 Jesli ten "weiss" jest Zydem, to ja jestem Dalajlamą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Deir Yassin [...] IP: *.098.c89.petrotel.pl 01.08.09, 23:06 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Weiss do plocczanina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.09, 15:18 Nieco z innej beczki,ale tylko pozornie.Podam taki przykład .Odwiedzili mnie znjaomi z Belgii,jeden miał sensacje zołądkowe(zatrucie)i był na obserwacji 3 dni w szpitalu. Szokiem dla niego było że w każdej sali pacjentów są krucyfiksy na ścianach !!! Wielokrotnie si/ę pytał czy ten szpital należy do kościoła !!!. Nie do pojęcia było dla niego że w publicznych miejscach na które łożą wszyscy podatnicy są symbole religijne że rano łazi taki w czarnej sukience i nie dosyć że płacą mu za ta podatnicy WSZYSCY BEZ WZGLĘDU NA ŚWIATOPOGLĄD to jeszcze wyłudza poza tym. Zaczęliśmy rozmawiać na temat stosunków Państwo - KK. Dotąd bardzo podobała im się Polska ale to co dowiedzieli się na temat KK a zwłaszcza tego hochsztaplera z torunia nie chcieli uwierzyć ze w UE jest kraj gdzie pazerni obłudni faceci w czarnych sukienkach wykorzystują starych biednych ludzi do bogacenia się wmawiając im że `zbawienie można kupić'!!!!Czy Pan Papiez nauczal tego?Czy to jest normą w kazdym innym normalnym kraju?Wiec ja sie pytam,czy to jest cywilizowane? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: płocczanin Re: do plocczanina IP: *.plock.mm.pl 29.07.09, 15:53 jesteś bardzo nieszczęśliwym człowiekiem i bardzo nie kulturalnym.Gdzie się nie obrócisz ..a tam Krzyż . My nie piszemy w jakim stroju twoi duchowni chodzą, to jest sprawa Żydów nie moja. Zmień adresata. Ja rozumiem , ze twoi znajomi to wrogowie Krzyża.Czy swojacy.A to nadal wewnętrzna sprawa swojaków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lilka Re: do Weissa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.07.09, 16:16 Ten wątek nie dotyczy stosunków państwo-kościół.Chcesz nt.pogadać załóż takowy i jestem przekonany jak wielką rozpętasz dyskusję.Moje zdanie jest następujące:Polska nie może być państwem wyznaniowym.Ale to jest moje zdanie i nie wszyscy muszą je podzielać.A co do obecności religii w państwie to nie mogę oprzeć się pokusie i nie zapytać skoro bywasz w Izraelu, jak ten problem tam rozwiązano? Odpowiedz Link Zgłoś
absztyfikant [...] 29.07.09, 20:22 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
kwisniewski Muzeum Żydów Mazowieckich / Płockich/ 30.07.09, 22:47 Zamiast komentarza do Waszych wypocin nie na temat - www.plock24.pl/fusion/readarticle.php?article_id=131 Cieszy mnie fakt powstania tego Muzeum. Martwi zaś fakt iż inne sprawy związane z Dziedzictwem Narodowym Płocka nie są rozwiązane np. Brak dojścia do Pomnika Spalonych przy ul. Sienkiewicza 28. Niebawem 1 wrzesnia może warto pochylić się nad tą nierozwiązano sprawą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: menel Re: Muzeum Żydów Mazowieckich / Płockich/ IP: *.adsl.inetia.pl 31.07.09, 09:45 kwisniewski napisał: > Zamiast komentarza do Waszych wypocin nie na temat - > Martwi zaś fakt iż inne sprawy związane z Dziedzictwem Narodowym Płocka nie są rozwiązane np. Brak dojścia do Pomnika Spalonych przy ul. Sienkiewicza 28. Zamiast tych wypocin nie na temat: Czy niemógłbyś tej wypowiedzi umieścić na właściwym wątku, tym dotyczącym właśnie kamienicy na Sienkiewicza? Czy niemógłbyś wysilić się nieco i spróbować ustalić winnych swojego zmartwienia? Odpowiedz Link Zgłoś
roman_j Re: Coraz bliżej do powstania w bożnicy muzeum 01.08.09, 18:02 kwisniewski napisał: > Płock - miasto muzeów? Żeby się tak nazwać potrzebowalibyśmy ich mieć z dziesięć razy tyle, co dzisiaj. :-)) Odpowiedz Link Zgłoś