Dodaj do ulubionych

Okablowana Malta

23.05.08, 21:32
Witam
Czy ktoś może mi wyjaśnić co to za instalacja ciągnie się wzdłuż
Malty aż do Antoninka. Sa to jakieś czujniki wbite w ziemię i do
tego okablowane. Ciągnie się też za tym zasilanie pomarańczowym
kablem.
Proszę o wyjaśnienie bo jestem bardzo ciekawy.
dzięki.
Obserwuj wątek
    • Gość: Paco R. Kable "sejsmiczne"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.08, 23:34
      Sądzę, że to mogą być kable do badań sejsmicznych - poszukiwania
      złóż gazu. Samochody jadą i robią trzęsienie ziemi, a czujniki w
      kablach podają jaka jest struktura gruntu. Na tej podstawie można
      stwiedzić gdzie jest ropa, gaz czy lita skała. Kilka dni temu
      złodziej ukradł kabel sejsmiczny. Tutaj o tym pisano:
      www.tutej.pl/cms.php?i=30377
      • Gość: e52 Re: Kable "sejsmiczne"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.08, 19:55
        Kable występują na większym obszarze; w okolicach Tulec, Paczkowa, Kostrzyna,
        Swarzędza etc.
        Majstrują przy nich panowie poruszający się Land Roverami z logo "Geofizyka
        Kraków" na drzwiach!

        Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka