Dodaj do ulubionych

który akademik?

IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 08.07.04, 18:14
który akademik w poznaniu (podlegający UAM)jest wg was najlepszy???
Obserwuj wątek
      • amused.to.death Re: który akademik? 11.07.04, 16:48
        taaa... to właśnie urok Jagienki.Jeszcze w Hance jest podobnie.
        Może coś się zmieniło od czasów kiedy ja tam mieszkałam i studenci mają trochę więcej kultury, ale kiedyś to czasami po prostu niedobrze się robiło jak trzeba było wejść to łazienki.
        Chociaż... pieniędzy wtedy nie miałam, więc można było jedynie narzekać. No i na pocieszenie: wesoło było i można było poznać wielu super ludzi:)
    • krotkaa Re: który akademik? 13.07.04, 03:29
      To zalezy czego sie od akademika oczekuje.O Jagience i Zbyszku juz byla mowa.W
      Babilonie tez jest ciekawie,zwlaszcza ze w sasiedztwie sa akademiki innych
      uczelni(tzn.AE i AR).

Jesli ktos szuka swietego spokoju to polecam Nieszawska.Dosc "komfortowo" jest
      w akumulatorach,ale drogo.A Hanka ma najlepsza lokalizacje...chyba ze Twoj
      wydzial "wyrzucili" na Morasko...wtedy chyba najlepiej wynajac jakies
      mieszkanie na Rozanym Potoku:)

Pzdr
    • krotkaa Re: który akademik? 14.07.04, 03:16
      Konkrety...

To ludzie ktorzy mieszkaja tworza caly klimat akademika,a co roku mieszkaja nni wiec trudno powiedziec gdzie jest najlepiej.

Pod wzgledem 'infrastruktury' najlepsze sa Nieszwska i Akumulatory,ale Nieszawska dosc daleko,a Akumulatory drogo(kwestia wzgledna oczywiscie).Chyba tylko w tych sa lazienki w segmentach.

Jagienka i Zbyszko oferuje pokoje 3- i 4-osobowe,co moze byc wada lub zaleta-zalezy na kogo sie trafi.Lazienki i kuchnie na korytarzu.

Babilon-nie pamietam,ale chyba i lazienki i kuchnie jak w Zbychu.

A jesli martwicie sie o kolejki do prysznica to chyba bezpodstawnie:)
      Pzdr
      krota

• krotkaa Re: który akademik? 14.07.04, 17:03
        Hmm...takich dokladnych informacji nie mam,ale...

Akumulatory najdrozsze bo pokoje dwuosobowe.Nieszawska tez do najtanszych nie nalezy.

W Zbychu i Jagnie oplata jest ustalana wedlug dochodu (mam nadzieje ze mi si nie popierniczylo) i tam chyba wychodzi najtaniej.Babilon podobnie.Hanka-nie mam pojecia.

Ja za akademik w zeszlym roku placilam 170PLN,co za dwojke to naprawde niewiele,ale to byl akademik AE.

Zeby wynajac pokoj w mieszkaniu studenckim trzeba liczyc min.300 PLN( i to za dwojke...)choc i za taka cene zadko juz teraz sie cos znajdzie.Na AE najdrozszy jest Feniks i tam chyba 240/miesiac,ale standard wyzszy.

Wedlug mnie akademik sie po prostu oplaca,nawet jesli bieze sie pod uwage wzgledy finansowe(ze o inych zaletach nie wspomne;)-mieszkam 4 lata i nie narzekam:)

Pzdr
        krotka
      • rachp Re: który akademik? 30.07.04, 08:56
        Gość portalu: leda napisał(a):

> ile mniej więcej kosztuje akademik miesięcznie? bo
        > niestety na stronach UAM nic na ten temat nie ma! (uznali że mało istotne czy
        > co?:)).

Jest istotne, ale ...

Serwis internetowy przygotowywany był przed końcem roku akademickiego (a
        właściwie okresu zajęć) i należało umieścić w nim podstawowe informacje na
        temat systemu pomocy materialnej, bo one są najważniejsze. Pomimo zmiany Ustawy
        o szkolnictwie wyższym raczej nie należy na UAM oczekiwać radykalnych zmian
        cen, gdyż u nas w zasadzie obowiązywał już system, który inne uczelnie zmuszone
        zostaną wprowadzić na mocy Ustawy z 28 maja 2004 roku. Czasu na ceny DS'ów w
        serwisie internetowym już niestety nie stało, a i tak czeka nas aktualizacja
        serwisu, gdyż pewne uregulowania w nowej Ustawie wymagają uwzględnienia (np.
        nabycie uprawnień przez studentów zaocznych, wieczorowych i eksternistycznych,
        zmiana funkcji dopłaty do zakwaterowania oraz stypendium specjalnego dla osób
        niepełnosprawnych, zmiana sposobu ustalania dochodu). Wracając do cen
        akademików: w roku 2003/2004 wyglądało to tak, że - w zależności od standardu
        akademika i wielkości pokoju - cena miejsca wynosiła od 160(165) zł do 235 zł.
        I w żadnym przypadku nie zależała od dochodu (na osobę w rodzinie studenta). Na
        UAM DS'y (poza kosztami inwestycji) prawie w 100% utrzymywane są z wpłat
        studentów, stąd tak ważne jest, by nie lekceważyli obowiązku wnoszenia
        odpłatności (bo i tak w większości przypadków dostawali na ten cel 100 zł z
        funduszu stypendialnego w postaci stypendium w formie dopłaty do
        zakwaterowania).

Na ile powyższe informacje są wiarygodne?
        No cóż, pora się ujawnić: pojawiający się raz po raz na forum (forach) Gazety
        Wyborczej 'nauczyciel z UAM' jest Pełnomocnikiem Rektora ds. Pomocy
        Materialnej, który - sam udając się na pracowity urlop (oj pracowity, bo
        niekorzystny termin uchwalenia i wejścia w życie nowej Ustawy - gdy studentów w
        zasadzie nie ma na Uczelni - spowoduje, że i tak bedzie musiał zająć się
        szczegółami systemu stypendialnego), życzy Wam na półmetku wakacji pogody i
        udanego wypoczynku, a po nim - dotrzymania terminów składania wniosków
        stypendialnych.
    • krotkaa Re: który akademik? 19.07.04, 17:13
      To ze akademik jest blisko wydzialu-super.Niestety
      nie oznacza to,ze sie dostanie miejsce akurat w nim.

W Jowicie chyba jest niewielu studentow pierwszego roku.

Co do bliskosci:z Jagny,Zbycha czy Babilonu to tylko
      dwa przystanki do centru,wiec nie jest zle.

Pzdr
      krotka
      • lindgren Re: który akademik? 26.08.04, 12:21
        Jowita, zwana tez akumulatorami lub domem spokojnej starosci niezlym
        akademikiem jest. pokoje sa dwuosobowe, na 2 pokoje przypada jedna lazienka,
        czyli 1 lazienka na 4 osoby. czyli calkiem niezle.

osobie z 1go roku bedzie jednak trudno zdobyc tam miejsce, tak sadze. mieszkaja
        tam przede wszystkim starsi studenci, a takze studenci spoza Polski, z MOSTU, z
        roznych innych wymian. taki akademik da wybranych:)

ale sprobowac nie zaszkodzi:)

natomiast Hanka ma opinie akademika o najgorszym standardzie (albo standracie,
        nigdy nie wiem) ale najlepszej atmosferze.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka