b.lesniewski
11.01.10, 13:17
Od początku forsuje wybudowanie przejścia dla pieszych z sygnalizacja świetlną
(to nie jest kompletna sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu - tylko taka jak
np na 1905 Roku obok PKSu, lub na Wierzbickiej na osiedlu Południe). Koszt
budowy takiej sygnalizacji jest dziesięciokrotnie mniejszy niż pełnej
sygnalizacji.
Poza tym po modernizacji ulicy Chrobrego zniknęły pomarańczowe fluorescencyjne
znaki przyjście dla pieszych, które były bardziej widoczne od obecnych.
www.zdm.poznan.pl/style/images/osiagniecia/14_s.jpg
Postawione są znaki D-6b
(prawojazdy.dlastudenta.pl/artykul/D_6b_przejscie_dla_pieszych_i_przejazd_dla_rowerz,41093.html)
Znaki te powinny być większe od standardowych (co prawo dopuszcza).