Dodaj do ulubionych

Znów potrącenie pieszych na Chrobrego

11.01.10, 13:17
Od początku forsuje wybudowanie przejścia dla pieszych z sygnalizacja świetlną
(to nie jest kompletna sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu - tylko taka jak
np na 1905 Roku obok PKSu, lub na Wierzbickiej na osiedlu Południe). Koszt
budowy takiej sygnalizacji jest dziesięciokrotnie mniejszy niż pełnej
sygnalizacji.

Poza tym po modernizacji ulicy Chrobrego zniknęły pomarańczowe fluorescencyjne
znaki przyjście dla pieszych, które były bardziej widoczne od obecnych.
www.zdm.poznan.pl/style/images/osiagniecia/14_s.jpg

Postawione są znaki D-6b
(prawojazdy.dlastudenta.pl/artykul/D_6b_przejscie_dla_pieszych_i_przejazd_dla_rowerz,41093.html)

Znaki te powinny być większe od standardowych (co prawo dopuszcza).
Obserwuj wątek
    • naiwny_cynik Znów potrącenie pieszych na Chrobrego 11.01.10, 15:01
      Panie Bogumile, a czy nie jesteś Pan aby w Bezpiecznym Mieście czy
      też radzie ds. ruchu drogowego przy Prezydencie? I to chyba w roli
      koordynującej sekcję bezpieczeństwa ruchu drogowego? I jakoś nie
      widać pozytywnych efektów w postaci poprawy bezpieczeństwa. Tylko
      dlaczego: brak "przełożenia", opór materii czy coś jeszcze? Albo
      trzeba coś skutecznie wywalczyć, albo może w proteście podać się do
      dymisji? Ciekawe ile jeszcze ofiar śmiertelnych i kalek potrąconych
      na przejściach w Radomiu, zanim ktoś z miasta się zreflektuje i
      weźmie naprawdę za bezpieczeństwo na drogach??!!
      • ulanzalasem Re: Znów potrącenie pieszych na Chrobrego 11.01.10, 15:11
        naiwny_cynik - a potem ukarz jeszcze kierowcę (jeśli to on zawinił).
        • Gość: sympatyk PO Re: Znów potrącenie pieszych na Chrobrego IP: *.31.radom.pilicka.pl 11.01.10, 16:53
          Tam to trzeba postawić policjanta z alkoholomierzem i narkotykomierzem.
          Studenciaki ćpają ile wlezie.
          • Gość: AAA Re: Znów potrącenie pieszych na Chrobrego IP: *.radom.vectranet.pl 11.01.10, 17:10
            tylko, że to potrącenie było na odcinku Chrobrego od Kusocińskiego
            do Dalekiej, przejście bliżej Dalekiej.
      • pitagor Re: Znów potrącenie pieszych na Chrobrego 11.01.10, 17:06
        Działalność tzw. bezpiecznego miasta:

        bractworowerowe.blox.pl/2009/12/Bezpieczne-miasto.html

        Na pismo dotyczący ustawienia azyli na ul. 11 Listopada odpowiedziano nam, że:
        „nie jest zasadne wykonanie azyli dla pieszych w rejonie istniejących przejść”,
        na podobny wniosek dotyczący ul. Kozienickiej odpowiedziano nam znacznie
        prościej: „wniosek został rozpatrzony przez Zespół negatywnie”.

        Nie doczekamy się zapewne też wymalowania przejścia dla pieszych przy parze
        przystanków Wojska Polskiego/Poranna. Na nasz wniosek odpowiedziano: „Zespół
        przeprowadzi dodatkową analizę dotyczącą ilości pieszych korzystających z
        przedmiotowego przejścia. W przypadku pozytywnej decyzji wyznaczy i oznakuje
        przejście dla pieszych”. Analiza trwa już 11 miesięcy a pasażerowie autobusów
        biegają pomiędzy rozpędzonymi samochodami – najbliższe przejście jest oddalone o
        około 700 metrów.

        itd, itp.
        • Gość: vert Re: Znów potrącenie pieszych na Chrobrego IP: *.xdsl.centertel.pl 11.01.10, 18:17
          Azyl to bardzo dobre rozwiązanie dla bezpieczeństwa pieszych,w obecnych zimowych warunkach piesi i kewrowcy musza zachować maksymalną ostrożność, zdarza się ze piesi wchodzą wprost pod pojazd a droga hamowania jest wydłużona.
      • b.lesniewski Re: Znów potrącenie pieszych na Chrobrego 12.01.10, 09:12
        Owszem jestem koordynatorem podprogramu BIRRD.
        Chcę tylko dodać, że Zespół ds Poprawy BRD składa się z kilkunastu czasami osób.
        Zawsze staram się przekonać członków do moich koncepcji w sprawie rozwiązań
        infrastrukturalnych poprawiających bezpieczeństwo.
        Kilkakrotnie udało mi się przekonać np w sprawie azylu na Słowackiego.

        Niestety nie ja decyduję o wprowadzeniu nowych rozwiązań.
        W protokółach z zebrań Zespołu można sprawdzić, że uporządkowanie na 11
        Listopada proponowałem już chyba rok temu, wyłączenie środkowego pasa do
        lewoskrętów i azyli dla pieszych.

        Zespół do tej pory wprowadził bardzo dużo zmian w organizacji ruchu w mieście
        tylko my się tym nie chwalimy i nie lecimy do mediów bo nie o to w tym chodzi.
        Dużo jest też do zrobienia.

        Jeszcze raz podkreślam, że jest bardzo ciężko przekonać wszystkich członków
        zespołu do wprowadzenia zmian (konserwatywne myślenie czy brak pieniędzy to są
        powody tego stanu)

        • pitagor Re: Znów potrącenie pieszych na Chrobrego 12.01.10, 09:35
          > Zespół do tej pory wprowadził bardzo dużo zmian w organizacji
          > ruchu w mieście

          ROTFL, z równą konsekwencją nie chwalicie się tym czego nie zrobiliście a o co
          wnioskowali mieszkańcy.

        • pitagor Re: Znów potrącenie pieszych na Chrobrego 12.01.10, 10:10
          > konserwatywne myślenie czy brak pieniędzy to są powody tego stanu

          Co do pieniędzy, rozumiem, że możemy pozwolić sobie na takie koszty a nie stać
          nas na wydanie kilku tys. zł na azyle:

          "...Wycenę Statystycznego Życia (VSL) oszacowano na poziomie 4,49 mln zł. Sam
          wyjazd karetki w Polsce to koszt 300-400 zł..."

        • naiwny_cynik Re: Znów potrącenie pieszych na Chrobrego 12.01.10, 13:25
          b.lesniewski napisał:


          > Kilkakrotnie udało mi się przekonać np w sprawie azylu na
          Słowackiego.

          Po dwóch ofiarach śmiertelnych w odstępie niecałego roku??!!! Toż to
          prawdziwy sukces!!!

          Faktycznie bardzo "konserwatywne" jest to śmieszne (tragiczne?)
          grono, skoro dopiero dwa śmiertelne potrącenia zmuszają go do
          ruszenia głową i zauważenia spraw oczywistych. Chyba tylko w
          odniesieniu do tego przejścia było co najmniej kilka różnych pism,
          albo się mylę??


          > Niestety nie ja decyduję o wprowadzeniu nowych rozwiązań.
          > W protokółach z zebrań Zespołu można sprawdzić, że uporządkowanie
          na 11
          > Listopada proponowałem już chyba rok temu, wyłączenie środkowego
          pasa do
          > lewoskrętów i azyli dla pieszych.


          No właśnie. I nic. A co z Limanowskiego koło Centrum Krwiodawstwa? A
          co z kilkoma innymi niebezpiecznymi miejsami??


          > Zespół do tej pory wprowadził bardzo dużo zmian w organizacji
          ruchu w mieście
          > tylko my się tym nie chwalimy i nie lecimy do mediów bo nie o to w
          tym chodzi.
          > Dużo jest też do zrobienia.

          Jeżdżę bardzo dużo po mieście i jakoś nie widzę tych usprawnień.

          Widzę za to, o czym pisze pitagor, szukanie na siłę argumentów, żeby
          tylko nie wprowadzić proponowanych przez mieszkańców sensownych
          usprawnień, takich o jakie się wręcz prosi. Co gorsza, w niektórych
          przypadkach jak widzę nawet nie próbuje się szukać uzasadnienia
          tylko odwala jak leci. Tylko pytam dlaczego? Na przekór?! Ludzie!
          Pamiętajcie, że tu chodzi o życie i zdrowie ludzi, a nie jakieś
          ambicyjki jednych czy drugich!!




          > Jeszcze raz podkreślam, że jest bardzo ciężko przekonać wszystkich
          członków
          > zespołu do wprowadzenia zmian (konserwatywne myślenie czy brak
          pieniędzy to są
          > powody tego stanu)


          Dlatego jeśli nie jest Pan w stanie ich przekonać, to proponuję
          Panu, uznając Pana działania i wysiłki na rzecz poprawy
          bezpieczeństwa na drogach w Radomiu, do ostentacyjnej dymisji z tego
          grona. Na Pana miejscu nie chciałbym brać na swoje sumienie
          kolejnych ofiar wynikających z zaniedbań czy też złośliwemu
          działaniu na przekór niektórych członków tego gremium. Niech bierze
          to na siebie przewodniczący Czajkowski i inni spece.
    • nemo-08 Re: Znów potrącenie pieszych na Chrobrego 11.01.10, 18:21
      Co tu wymagać jak reklamy zasłaniają i odwracają uwagę pieszych i kierujących pojazdami bo są ogromnych rozmiarów i są odstraszające ,brakuje tylko aby ryczały i dudniły tak jak w TVP.
      • Gość: zonk Re: Znów potrącenie pieszych na Chrobrego IP: *.radom.vectranet.pl 11.01.10, 19:27
        masz calkowita racje - upiorne neony o bardzo agresywnych kolorach i
        ostrym swietle, kierowca z daleka nie wie co sie dzieje
        • Gość: gela Re: Znów potrącenie pieszych na Chrobrego IP: *.radom.pilicka.pl 14.01.10, 11:44
          może ktoś mnie oświeci gdzie się podziali "pomarańczowi" obstawiający
          skrzyżowania, kto jest odpowiedzialny za cały ten program????
          przecież to kretyństwo przez całą jesień działali przy idealnych warunkach teraz
          gdy by się naprawdę przydali znikli, pewnie jeszcze budżet nie uchwalony albo
          jakaś inna przyczyna formalno-prawna,
          czy tak ciężko przewidzieć że najbardziej będą przydatni w zimie i zamiast
          września i października przesunąć środki na styczeń i luty,
          to mi przypomina sytuację w jednym z ogródków działkowych na terenie Radomia
          gdzie dorobili się studni głębinowej i działkowicze mają ryczałt za wodę,
          zraszacze działają nawet podczas deszczu
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka