arkadius.muhomory 07.02.13, 09:56 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: miki Re: Kto zapłaci za akcję GOPR i Straży Granicznej IP: *.evergreen-shipping.de 07.02.13, 10:15 fakt, a każdy głupi turysta niech sobie zginie w górach, będzie dla każdego to na co zasłużył... Odpowiedz Link Zgłoś
julo57 Re: Kto zapłaci za akcję GOPR i Straży Granicznej 07.02.13, 10:15 To nie znaczy, że można traktować GOPR jak "damę do towarzystwa". A teraz konkretniej: przypominam, że członkowie PTTK mają takie ubezpieczenie. Wynika ono z przynależności do Towarzystwa i z opłaconej składki rocznej. Obejmuje NW podczas uprawiania turystyki i codziennym życiu i akcje ratunkowe. Wiem, że to działa. Darz Gór. arkadius.muhomory napisał: > za każdym razem, kiedy w góry wychodzi GOPR, stękają, narzekają, marudzą... po > kiego ch..ja oni w ogole się zajmują ratowaniem??? niech zdadzą sprzęt i do pra > cy za biurkiem Odpowiedz Link Zgłoś
ewa5.0 Re: Kto zapłaci za akcję GOPR i Straży Granicznej 07.02.13, 11:35 Bredzisz jak potłuczony,ci ludzie narażają życie przez głupotę turystów! GOPR ,powinien ratować tak jak to robi do tej pory,natomiast ,za akcje ratownicze powinni płacić i to bardzo dużo nieodpowiedzialni głupcy! Odpowiedz Link Zgłoś
jasioplo trzeba we wszystkim mieć trochę umiaru ... 07.02.13, 11:59 Co z akcjami strażaków czy np. WOPRu ? Aha - w grę wchodzą też akcje ratownicze tych "nieodpowiedzialnych głupców" za kierownicą ... PS trzeba we wszystkim mieć trochę umiaru ... Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: Kto zapłaci za akcję GOPR i Straży Granicznej 07.02.13, 14:19 ewa5.0 napisał: > Bredzisz jak potłuczony,ci ludzie narażają życie przez głupotę turystów! > GOPR ,powinien ratować tak jak to robi do tej pory,natomiast ,za akcje ratownic > ze powinni płacić i to bardzo dużo nieodpowiedzialni głupcy! Czyli co powinni robić ? O każdym kto ma wypadek w górach można powiedzieć , ze jest nieodpowiedzialny . Nieodpowiedzialnością było całym "stadem"lecieć w góry . Przecież nie na poszukiwanie tylko na ratunek . Wystarczyło 4 ludzi wysłać termosami i ciepłymi ubraniami. Widać na co dzień nie mają wiele roboty , ze całymi stadami chodzą. Odpowiedz Link Zgłoś
wojo.b Kto zapłaci za akcję GOPR i Straży Granicznej w... 07.02.13, 11:38 Opłaty za akcje GOPR? Jak najbardziej! Obowiązkowe ubezpieczenia? Nigdy w życiu! Czy zawsze jakieś lewusy mają organizować mi życie? Jeśli będę wolał zapłacić 5000 zł za akcję ściągania mnie w dół zamiast 20 zł za ubezpieczenie, to chcę mieć taki wybór! Odpowiedz Link Zgłoś
pawel.ccc Re: Kto zapłaci za akcję GOPR i Straży Granicznej 07.02.13, 13:37 Jasne. Twoje życie - Twój wybór tylko jak będziesz miał w perspektywie zapłacić 10 tys. PLN za użycie helikoptera to będziesz próbował doczołgać się do szpitala nawet ze złamanym kręgosłupem a i tak w końcu GOPR Twoje zwłoki przetransportuje po wiosennych roztopach za darmo do najbliższego anatomopatologa. Ale .. Twoje życie, Twój wybór. Na Słowacji tylko Polacy żałują paru euro na ubezpieczenie i potem płaczą i ślą skargi do Pana Boga i wszystkich jego wyznawców. Ale ... twoje życie Twój wybór. Nie chcesz - nie płać. Tak ma być, państwo nie może myśleć za obywatela. Ktoś kiedyś powiedział "święte prawo wyborcy być idiotą". Czy tylko wyborcy ? Odpowiedz Link Zgłoś
nitro2012 Kto zapłaci za akcję GOPR i Straży Granicznej w... 07.02.13, 12:34 Niech zapłaci organizator z Szatańskiego Miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: Kto zapłaci za akcję GOPR i Straży Granicznej 07.02.13, 14:22 nitro2012 napisał: > Niech zapłaci organizator z Szatańskiego Miasta. Przecież mieli już zapłacone. Mają limity na paliwo , wypłaty , ubrania i sprzęt z naszych podatków . Jak chcą mieć ekstra płacone ,to można założyc własną firmę . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolinajagoda Re: Kto zapłaci za akcję GOPR i Straży Granicznej IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 14:27 nie każdy z nich ma wypłatę i sprzęt. To po pierwsze. Po drugie, czy choć raz usłyszałeś albo przeczytałeś że oni wołają o kasę, chcą mieć ekstra płacone itp? Oni tylko wytknęli brak odpowiedzialności organizatorów wyprawy Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: Kto zapłaci za akcję GOPR i Straży Granicznej 07.02.13, 14:33 Może i był brak odpowiedzialności , tylko ze zawsze można wszystko zwalić na brak odpowiedzialności . Pogoda zawsze może się załamać . To była grupa survivalowa a nie wycieczka po objedzie na leśną polankę . Zdecydowali , ze należy wezwać GOPR bo prawidłowo ocenili sytuację . GOPR nie musiał jechać wszystkimi siłami na raz bo to nie była akcja poszukiwawcza . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolinajagoda Re: Kto zapłaci za akcję GOPR i Straży Granicznej IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 14:40 GOPR dostał informację że na górze jest 12 osób. Bo wówczas jeszcze utrzymywano że opiekunowie są z młodzieżą. Co by było, gdyby oni tam poszli we czterech, z termosami, a na górze okazało się ze jednak 8 osób nie jest w stanie iść samodzielnie? I ci goprowcy zwoziliby jedną grupę, wzywali następną, w międzyczasie ktoś doznałby odmrożeń itp. Jaki byłby komentrarz? a taki " dlaczego gopr d takiej grupy poszło tylko w cztery osoby. Uczestnicy też dokładnie nie podali swojego położenia, więc ratownicy mieli pewien problem ze zlokalizowaniem ich, tymbardziej że widoczność była zerowa a nawoływania nie miały sensu. A pogoda się nei załamała nagle, była kiepska w tamtym rejonie od kilku dni, o czym lojalnie poinformowali ratownicy w goprówce, odradzając stanowczo wyjście. Ale jak przyznał na antenie jeden z uczestników, zdecydowali się iść, bo przecież chodzili po górach już przy III stopniu zagrożenia lawinowego. Szkoła przetrwania w twojej ocenie oznacza narażanie nieletnich podopiecznych na śmierć? Nie widzisz pośrednich form sprawdzenia się w terenie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olo22 Re: Kto zapłaci za akcję GOPR i Straży Granicznej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.13, 15:35 przeczytaj co myślą na ten temat prawdziwi ratownicy a nie gó...arze z bieszczadzkiego GOPR-u wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13363213,Ratownik_GOPR_o_bieszczadzkiej_akcji__Hartujmy_ducha.html#MT Odpowiedz Link Zgłoś
droch Re: Kto zapłaci za akcję GOPR i Straży Granicznej 13.02.13, 10:35 Prawidziwy ratownik z jurajskiego GOPR? ROTFL. W dodatku ze względu na prowadzony biznes jest, że tak powiem, żeywotnio zainteresowany w wyciszeniu smrodku wokół organizatora. Odpowiedz Link Zgłoś
pawel.ccc Re: Kto zapłaci za akcję GOPR i Straży Granicznej 13.02.13, 13:42 A co to ciebie obchodzi ? Jak masz kłopoty z libido to zażyj Permen, Vitasteron albo inny "suplement". Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz W czym problem? 07.02.13, 12:44 Po co jest GOPR? Jesli prywatna spolka ratowania ludzi, to trzeba powolac panstwowa. Za darmo. Tzn nie za darmo - w ramach placenia podatkow roznych, VAT-u, akcyz od bog wie czego, abonamentow RTV i innych ubezpieczen splecznie przymuszonych.. i mandatow z fotoradarow! Panstwo brac, bierze, a w zamian nic? To po co takie panstwo? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: artU Re: W czym problem? IP: 85.219.203.* 07.02.13, 14:21 Płacimy za karetke pogotowia, za szpitale i lekarzy w ramach ubezpieczenia to na GOPR i WOPR tez powinno jakies ubezpeczenie być, nie wiem moze dodatek do opłaty klimatycznej moze tak jak na Słowacji- kto w góry ten powinien sie liczyc z kosztami i albo sie dobrowolnie ubezpieczy albo w razie koniecznosci niech płaci z własnej kieszeni, albo niech to bedzie w dopłacie za wstep do Parku Narodowego Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: W czym problem? 07.02.13, 14:24 Gość portalu: artU napisał(a): > Płacimy za karetke pogotowia, za szpitale i lekarzy w ramach ubezpieczenia to n > a GOPR i WOPR tez powinno jakies ubezpeczenie być, nie wiem moze dodatek do opł > aty klimatycznej moze tak jak na Słowacji- kto w góry ten powinien sie liczyc z > kosztami i albo sie dobrowolnie ubezpieczy albo w razie koniecznosci niech pła > ci z własnej kieszeni, albo niech to bedzie w dopłacie za wstep do Parku Narodo > wego Na pewno jest płacone , no bo niby skąd sprzęt , wypłaty i inne profity. Odpowiedz Link Zgłoś
jasioplo Re: W czym problem? 07.02.13, 14:47 >>>albo niech to bedzie w dopłacie za wstep do Parku Narodowego - od kilku lat (nastąpiła zmiana ustawy) część kwoty z biletów do Parków Narodowych leżących na terenach górskich odprowadzana jest na pokrycie działalności GOPR-u (TOPR-u) Odpowiedz Link Zgłoś
e_w_a_21 Głupie pytanie 07.02.13, 12:54 Budżet zapłaci. Przecież płacimy na to w podatkach. Za chwilę pojawi się pytanie - kto zapłaci za przyjazd straży, pogotowia, policji. Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: Głupie pytanie 07.02.13, 14:26 e_w_a_21 napisał(a): > Budżet zapłaci. Przecież płacimy na to w podatkach. Za chwilę pojawi się pytani > e - kto zapłaci za przyjazd straży, pogotowia, policji. Właśnie o to chodzi . Przecież każda służba jest powołana do tego co ma robić , za to jej płacą . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolinajagoda Re: Głupie pytanie IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 14:30 GOPR nie jest w pełni finansowany z ministerstwa, jest dofinansowywany. Dlatego tak wielu ratowników dymie w takie pizgawy jak ostatnio za darmoche. Żeby potem usłyszeć że mają ca to płacone i zasrany ich to obowiązek. Obowiązek jest i owszem - honorowy. Ale też obowiązkiem jest piętnować głupotę Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: Głupie pytanie 07.02.13, 14:34 Gość portalu: karolinajagoda napisał(a): > GOPR nie jest w pełni finansowany z ministerstwa, jest dofinansowywany. Dlatego > tak wielu ratowników dymie w takie pizgawy jak ostatnio za darmoche. Żeby pote > m usłyszeć że mają ca to płacone i zasrany ich to obowiązek. Obowiązek jest i o > wszem - honorowy. Ale też obowiązkiem jest piętnować głupotę Skoro tak robią honorowo to po co ta cała gadka o kasie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolinajagoda Re: Głupie pytanie IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 14:41 o kasie gadają dziennikarze. A naczelnik GOPR powiedział że nie mają podstaw i nie będą oczekiwać zwrotu pieniędzy od uczestników, ponieważ ratownictwo jest darmowe. Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: Głupie pytanie 07.02.13, 14:49 Gość portalu: karolinajagoda napisał(a): > o kasie gadają dziennikarze. A naczelnik GOPR powiedział że nie mają podstaw i > nie będą oczekiwać zwrotu pieniędzy od uczestników, ponieważ ratownictwo jest d > armowe. Dziennikarze jak hieny rozdmuchają nie sprawdzając . Odpowiedz Link Zgłoś
jasioplo nie za dużo tej kasy po prostu ... 07.02.13, 14:52 >>>> Skoro tak robią honorowo to po co ta cała gadka o kasie? - nie za dużo tej kasy po prostu ... poczytaj sobie info o TOPR: www.topr.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=366&Itemid=137 Odpowiedz Link Zgłoś
pawel.ccc Ile kosztuje GOPR kiedy siedzi w bazie ? 07.02.13, 13:19 Wszystko fajnie ale po to jest GOPR aby ratować ludzi a nie po to aby komentować każde wyjście w góry. Ludzie mają prawo chodzić po górach a GOPR-owcom za to płacą aby zapewnili im bezpieczeństwo. Czytając wypowiedzi GOPR-owców można odnieść wrażenie, że najlepiej by było ogrodzić góry drutem kolczastym i nikogo tam nie wpuszczać. Tylko nie myślą o tym, że wtedy GOPR nikomu nie byłby potrzebny. Poza tym GOPR nie do końca jest "ochotniczy" bo ludzie pracują za pieniądze. Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Tyle co straż pożarna, gdy nie gasi pożaru. 07.02.13, 13:31 Albo takie pogotowie. Człowiek normalnie chce sobie zasłabnąć, a ci marudzą, że musza jechać, jakies śrdoki podawać... Odpowiedz Link Zgłoś
pawel.ccc Re: Tyle co straż pożarna, gdy nie gasi pożaru. 07.02.13, 13:38 ale strażacy i pogotowie przynajmniej nie donoszą na Policję Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Re: Tyle co straż pożarna, gdy nie gasi pożaru. 07.02.13, 13:44 Owszem, mylisz się, donoszą. Co więcej - mają taki obowiązek. A strażacy np. w przypadkach podejrzenia podpalenia, kiedyś prowadzili (nie wiem czy w dalszym ciągu) własne dochodzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolinajagoda Re: Ile kosztuje GOPR kiedy siedzi w bazie ? IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 13:31 wśród goprówców mała część ludzi pracuje za pieniądze, niektórzy wręcz pełnią służbę na swoim sprzęcie, bo na państwowy nie ma kasy. Jest różnica pomiędzy odgradzaniem gór a komentowaniem zimowego biwaku rozbitego przez niepełnoletnich ludzi, na szczycie, w lutym przy złej pogodzie i zagrożeniu lawinowy. Odpowiedz Link Zgłoś
pawel.ccc Re: Ile kosztuje GOPR kiedy siedzi w bazie ? 07.02.13, 13:44 Może i jest różnica ale takie gadanie doprowadzi do zaniechania wezwania pomocy przez poszkodowanego w obawie przed głupimi komentarzami ratowników. Należy wprowadzić zawodowe ratownictwo górskie opłacane przez towarzystwa ubezpieczeniowe albo ... poszkodowanych jeżeli nie chcą się ubezpieczać. System funkcjonuje na Słowacji i jest OK. Ubezpieczenia są tanie i powszechne tak, że nie opłaca się z nich rezygnować. Czasy GOPR czy generała Zaruskiego już minęły, pora na profesjonalne rozwiązania. Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Re: Ile kosztuje GOPR kiedy siedzi w bazie ? 07.02.13, 13:46 Jak ktoś się boi głupich komentarzy ratowników - niech niwe wychodzi w góry. onie nie są dla tycyh, co się boją wezwać pomoc, gdy trzeba. Do chorego dziecka też nie wezwiesz pogotowia, bo bedziesz się bał głupich komentarzy, że to tylko przeziębienie? Odpowiedz Link Zgłoś
pawel.ccc Re: Ile kosztuje GOPR kiedy siedzi w bazie ? 07.02.13, 14:04 Widziałeś lekarza który publicznie komentuje swoją akcję ratunkową ? Strażak robi swoje, lekarz robi swoje i wraca do bazy a GOPR zaczyna od powiadomienia telewizji i kończy w studio telewizyjnym. To jednak czyni pewną różnice, nie uważasz ? Tacy się celebryci z nich porobili. Dlatego uważam, że w ratownictwie nie ma miejsca na amatorszczyznę. Nie te czasy, nie ta technika. Za dużo ludzi chodzi po górach aby amatorzy mogli zapewnić im bezpieczeństwo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolinajagoda Re: Ile kosztuje GOPR kiedy siedzi w bazie ? IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 14:11 niejednokrotnie widziałam lekarza komentującego, strażaka komentującego. Że brawura, ze lekkomyślność. Podobnie Policja. Setki razy. Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Re: Ile kosztuje GOPR kiedy siedzi w bazie ? 07.02.13, 14:22 I owszem, widziałme, ba słyszałem na własne uszy. I widzialem telewizje na miejscach co ciekawszych zdarzeń. Ostatni taki komentarz ja "przyjąłem na klatę", zamiast matki, która nie zdążyła dojechac do szpitala, do którego Ratownik 10 przwiózł malca zatrutego grzybami. Ja jestem jego wujkiem. Takich joby, jakie zebralem w zastępstwie mamusi - nikomu nie życzę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolinajagoda Re: Ile kosztuje GOPR kiedy siedzi w bazie ? IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 14:26 no podawanie malcom grzybów mnie jako matce też wydaje się kontrowersyjne, ale to już temat na inną dyskusję. Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Re: Ile kosztuje GOPR kiedy siedzi w bazie ? 07.02.13, 14:31 Fakt, dowiedziałem się wówczas, że dzieciom poniżej siódmego roku życia właściwie nie powinno sie podawać żadnych grzybów. Nawet pieczarek z uprawy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolinajagoda Re: Ile kosztuje GOPR kiedy siedzi w bazie ? IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 14:34 ja przyznaję dowiedziałam się o tym z tv właśnie, przy okazji tragedii gdy matka przez butelkę ze smoczkiem nakarmiła niemowlę sosem grzybowym. I wówczas lekarz jakiś uświadamiał w kwestii grzybów i dzieci. Tak zresztą jest każdej jesieni......... Odpowiedz Link Zgłoś
jasioplo Twoja opinia jest nie na miejscu ... 07.02.13, 15:00 >>>że w ratownictwie nie ma miejsca na amatorszczyznę. Nie te czasy, nie ta technika. Za dużo ludzi chodzi po górach aby amatorzy mogli zapewnić im bezpieczeństwo. - Kolego - nie uważasz, że przesadzasz ... ? To, że większość z Ratowników nie jest na etacie, nie znaczy to wcale, że nie mają umiejętności zawodowców ! Tak więc ta Twoja opinia jest nie na miejscu ... Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: Ile kosztuje GOPR kiedy siedzi w bazie ? 07.02.13, 14:36 pawel.ccc napisał: > Może i jest różnica ale takie gadanie doprowadzi do zaniechania wezwania pom > ocy przez poszkodowanego w obawie przed głupimi komentarzami ratowników. N > ależy wprowadzić zawodowe ratownictwo górskie opłacane przez towarzystwa ubezpi > eczeniowe albo ... poszkodowanych jeżeli nie chcą się ubezpieczać. System funkc > jonuje na Słowacji i jest OK. Ubezpieczenia są tanie i powszechne tak, że nie o > płaca się z nich rezygnować. > Czasy GOPR czy generała Zaruskiego już minęły, pora na profesjonalne rozwiązani > a. No i tu jest cała prawda . Jak ktoś robi coś za frico to prędzej czy później o swoje się upomni , albo będzie wypominał. Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Re: Ile kosztuje GOPR kiedy siedzi w bazie ? 07.02.13, 14:41 To straszne! Wypominał bedzie! I jeszcze się krzywo popatrzy. I na cała Polskę opisze, jakich idiotów musiał na plecach ściągac. No, można się wstydu najeść. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolinajagoda Re: Ile kosztuje GOPR kiedy siedzi w bazie ? IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 14:45 NIKT NIKOMU NIC NIE WYPOMINAŁ!!!!!!! na pytanie dziennikarzy ile taka akcja kosztuje, padła odpowiedź. Z zastzreżeniem że nikt zwrotów kosztów nie chce. Jedyne o czym mówią ratownicy, to o nieodpwoiezialności organizatora. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gorol Re: Ile kosztuje GOPR kiedy siedzi w bazie ? IP: *.skierniewice.vectranet.pl 07.02.13, 17:25 GOPR - Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Rozumiesz to? Im nikt nie płaci, ratują takich palantów jak ty - za darmo, z poczucia obowiązku i z czystej chęci niesienia pomocy, dlaczego? Bo mogą i potrafią. Odpowiedz Link Zgłoś
pawel.ccc Skrajnie niebezpieczne gadanie GOPR-u 07.02.13, 13:28 Takie gadanie GOPR-owców doprowadzi do tego, że ludzie będą bali się prosić GOPR o ratunek w obawie przed oskarżeniem ich o wprowadzanie zagrożenia życia i zdrowie. Dojdzie do sytuacji, że narciarze i turyści będą ryzykowali życie próbując się ratować na własną rękę a GOPR będzie pierdział w stołki w swoich ogrzewanych dyżurkach i będzie wyjeżdżał tylko zbierać trupy w górach. A może już pora powołać zawodowe GPR i dać sobie spokój z amatorszczyzną ? Wprowadzić poprawkę do ustawy ubezpieczeniowej i zobowiązać turystów do kupowania ubezpieczenia casco tak jak na Słowacji czy w większości gór Europy i obciążać kosztami akcje ratowniczych ubezpieczycieli ? Akcja-podpis-faktura-przelew i po gadaniu. Skończą się narzekania GOPR-owców na to, że im turyści przeszkadzają w dyżurowaniu. Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Re: Skrajnie niebezpieczne gadanie szpanerów 07.02.13, 13:41 Takie gadanie doprowadzi (już dooprowadza) do tego, ze byle zlamas będzie się pchał w góry, nie zważając na nic i nikogo, bo przecież "od tego jest GOPR", żeby mu tyłek ratował. Żadnej odpowiedzialności, żadnego przewidywania. Dopiero jak jednego durnia z drugim zniosą w worku - bedzie płacz i zgrzytanie zebów i szukanie winnych, że nie ostrzegli, nie powiedzieli, nie zabronili. A komunikat "terrain ahead" aż dźwięczy w uszach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolinajagoda Re: Skrajnie niebezpieczne gadanie szpanerów IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 13:48 ja nie słyszałam ze strony żadnego ratownika słowa skargi, że musieli wyjść w góry i ratować. Wielokrotnie też powtarzali że nie chcą zwrotu kosztów, bo taka a nie ina jest w Polsce ustawa. Oni tylko głośno mówią co myślą o takich "opiekunach", takiej organizacji i takiej bezmyślności, żeby może inni się zastanowili nad tym co robią. Naprawdę jest różnica pomiędzy wypadkiem losowym w górach, a pchaniem się w lutym na biwak pod szczytem. Odpowiedz Link Zgłoś
pawel.ccc Re: Skrajnie niebezpieczne gadanie szpanerów 07.02.13, 13:59 Dzisiaj zamykamy biwaki w górach jutro zakażemy korzystania z nart i wyciągów zimą bo może się popsuć pogoda, spaść śnieg czy zerwać się wiatr. To jest chrzanienie w bambus, koleżanko. Pogoda w górach będzie się zmieniać, ludzie będą łazić po dziurach do których nawet szczur nie zaryzykuje wejścia. Taka jest natura ludzka. Trzeba wprowadzić zasadę oceny ryzyka i wyceny ryzyka. Wchodzisz do jaskini to najpierw wykup ubezpieczenie na sporty ekstremalne, idziesz w góry zimą na biwak - to samo. Ubezpieczaj się i płać. Przynajmniej będzie wiadomo gdzie Ciebie szukać, kto i za ile ma to robić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolinajagoda Re: Skrajnie niebezpieczne gadanie szpanerów IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 14:08 jeśli pogoda jest fatalna i użytkowanie wyciągu zagraża bezpieczeństwu, to się je zamyka. Na Słowacji od listopada do czerwca masz pozamykane wszystkie szlaki ponad schroniskami. I tak powinno być w Polsce. Jestem całym sercem za obowiązkowymi ubezpieczeniami. Albo tak jak na przytoczonych wyciągach. Kupujesz karnet i w nim masz zwózkę przez gopr czy topr jeśli złamiesz nogę. Jednak daleka jestem od mówienia że w tej konkretnej akcji ratownicy narzekali ze się musieli ruszyć itp. Ich rolą jest również prewencja, ostrzeganie, informowanie. Odpowiedz Link Zgłoś
jasioplo ale "strzeliłaś" z tą Słowacją ;-) 07.02.13, 15:11 >>> Na Słowacji od listopada do czerwca masz pozamykane wszystkie szlaki ponad schroniskami. I tak powinno być w Polsce. >>> - ale "strzeliłaś" z tą Słowacją ;-) jedyne takie państwo w Europie z takim obostrzeniem ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolinajagoda Re: ale "strzeliłaś" z tą Słowacją ;-) IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 15:12 to że jest jedyne(tego pewna nie jestem) nie przeszkadza mi mieć swoje własne suwerenne zdanie, że to mi się podoba Odpowiedz Link Zgłoś
jasioplo nadmierna ilość zakazów i przepisów nie jest dobra 07.02.13, 15:30 ale nadmierna ilość zakazów i przepisów regulujących coraz to więcej aspektów życia, nie jest wcale za dobra ... Odpowiedz Link Zgłoś
jasioplo ważna sprawa - oni wogóle nie powinni tam być ! 07.02.13, 15:07 >>>> Dzisiaj zamykamy biwaki w górach .... idziesz w góry zimą na biwak - to samo. Ubezpieczaj się i płać. <<< - ważna sprawa - oni wogóle nie powinni tam być ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olo22 Re: ważna sprawa - oni wogóle nie powinni tam być IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.13, 15:20 Dokładnie. Trzymetrowy płot dookoła gór, wieżyczki strażnicze i cekaem dla każdego GOPR-owca. I wtedy nikt nie zmarznie, nikt się nie zmęczy, nie zsypie go lawina, śnieżyca go w górach nie zaskoczy, goprowcy quadami powożą swoje panienki i będzie pełna szczęśliwość "made in North Korea" Odpowiedz Link Zgłoś
jasioplo ironia ? tylko na to Ciebie stać ? 07.02.13, 15:27 >>>Trzymetrowy płot dookoła gór, wieżyczki strażnicze i cekaem dla każdego GOPR-owca. I wtedy nikt nie zmarznie, nikt się nie zmęczy, nie zsypie go lawina, śnieżyca go w górach nie zaskoczy, <<< Ironia ? tylko na to Ciebie stać ? Zechciej zauważyć, że mogli to zrobić (ten swój biwak zimowy) w Bieszczadach gdziekolwiek byle było to poza Parkiem Narodowym - tylko do tej kwestii się odnosiłem - ale tego własnie nie zrozumiałeś ... Odpowiedz Link Zgłoś
pawel.ccc Re: Skrajnie niebezpieczne gadanie szpanerów 07.02.13, 13:52 Uważasz, że teraz jest inaczej ? Że nie ma szpanerów i innych desperatów ? Uważasz, że zmiana systemu ratownictwa górskiego zmieni podejście ludzi do chodzenia w góry ? 20 procent ludzi ma zaburzenia wymagające interwencji psychiatry i żadnym dekretem tego nie zmienisz. Ja uważam, że nie ma już miejsca na "ochotnicze" "służby" i że to są pojęcia wzajemnie wykluczające się. Ratownik górski, wodny czy inny powinien być na etacie, mieć określony zakres obowiązków, wiedzieć co się od niego wymaga i oczekuje i mieć zapewniony sprzęt do pracy. Ochotnik nie ponosi odpowiedzialności za swoje działanie więc nie można go zmusić do niczego. Dlatego zamiast ratować ludzi w górach GOPR chrzani głupoty w telewizji a ratownicy robią za celebrytów. Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Re: Skrajnie niebezpieczne gadanie szpanerów 07.02.13, 13:58 Uważasz, ze przemilczanie takich spraw wychodzi na dobre tym półgłówkom? "Serio? Niedźwiedzie? Nie słyszałem! Nie pisali w prasie, w radio nie mówili. Serio, można zamarznąć? Nie slyszałem, przeciez w ustrzykach było plus dwa!". Co do robienia za celebrytów, to wystarczającą robotę zrobił "22 letni doświadczony instruktor". To ja wolą amatorów z GOPR niż takiego "prafiesjonała". Odpowiedz Link Zgłoś
pawel.ccc Re: Skrajnie niebezpieczne gadanie szpanerów 07.02.13, 14:10 I co z tego że wolisz ? I tak w góry pójdzie stu "prafiesjonałów" i nic tu nie zmienisz. Dlatego ci "prafiesjonałowie" powinni płacić za ochronę siebie i swoich podopiecznych. Może to zmusi ich do myślenia i racjonalnego działania ? Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Re: Skrajnie niebezpieczne gadanie szpanerów 07.02.13, 14:17 Zauweaż, że nie kwestionuję pomysłu płacenia za nieubezpieczone wejścia/interwencje. A jesli takie gadanie GOPR-owców ustrzeże kogoś przed popełnieniem błędu - to dobrze. Idiotom zdeklarowanym nie pomoże, ale kilku lekkomyślnym ludziom może uratować zdrowie. Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: Skrajnie niebezpieczne gadanie szpanerów 07.02.13, 14:51 kmdr_rohan napisał: > Uważasz, ze przemilczanie takich spraw wychodzi na dobre tym półgłówkom? "Serio > ? Niedźwiedzie? Nie słyszałem! Nie pisali w prasie, w radio nie mówili. Serio, > można zamarznąć? Nie slyszałem, przeciez w ustrzykach było plus dwa!". > Co do robienia za celebrytów, to wystarczającą robotę zrobił "22 letni doświadc > zony instruktor". To ja wolą amatorów z GOPR niż takiego "prafiesjonała". Nie znasz człowieka a oceniasz . Media z prostej sprawy zrobią nie wiadomo co. Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Re: Skrajnie niebezpieczne gadanie szpanerów 07.02.13, 15:11 Ty tez nie znasz GOPR-wców, a co piszesz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olo22 Re: Skrajnie niebezpieczne gadanie szpanerów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.13, 15:31 Czy naprawdę nie wzbudza w Tobie odruchów obrzydzenia to jak się zachowali niewiele starsi GOPR-owcy z 22-letnim dzieciakiem-instruktorem ? Wzięli go "pod obcasy" i mieszają z błotem, piszą donosy na Policję, napuścili stare baby z Kuratorium oświaty, jakby mogli i się nie bali to by go powiesili na najbliższym drzewie. Teraz wszystko zależy od empatii i zdrowego rozsądku Prokuratora. Albo umorzy sprawę albo zniszczy dzieciakowi życie za to, że popełnił (albo i nie) drobny błąd w ocenie warunków pogodowych. Generalnie to nie jest pierwsze chamskie zachowanie bieszczadzkich goprowców. Kilka lat temu znajomy poprosił o telefoniczną pomoc w lokalizacji miejsca pobytu,latem, przy ładnej pogodzie i kilka metrów od szlaku a ci nie dość że nie pomogli to jeszcze przyjechali kilka godzin później do schroniska i naubliżali człowiekowi. To już nie jest GOPR tylko żandarmeria turystyczna. Im się wydaje że mają chronić Bieszczady przed turystami a nie pomagać ludziom w potrzebie. Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Re: Skrajnie niebezpieczne gadanie szpanerów 07.02.13, 15:38 Nie, nie wzbudza. Mieli calkowitą rację. Jego biedne, urażone ego może następnym razem zabroni mu wystawiania podpiecznych na takie niebezpieczeństwo. Drobny błąd w ocenie warunków pogodowych może się skończyc drobną smiercią. W skrajnych przypadkach wraz z 95-ioma innymi osobami na pokładzie. Jeżeli mas ztakie przykre doświadczenia z GOPR-em - to może postuluj likwidację tej służby? W końcu jesteśmy doroślui, bierzemy za suiebie odpowiedzialnośc. Przy ojkazji pogotowie ratunkowe i straż pozaną tez mozna zlikwidowac, bo kiedyś strazak opieprzył mnie, że źle podłączyłem światło do wygódki i mogło być zwarcie, skuutkujace pożarem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olo22 Re: Skrajnie niebezpieczne gadanie szpanerów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.13, 16:25 wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13363213,Ratownik_GOPR_o_bieszczadzkiej_akcji__Hartujmy_ducha.html#MT Uważasz, że stanowisko tego pana też jest głupie ? Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Re: Skrajnie niebezpieczne gadanie szpanerów 07.02.13, 16:27 Argumentów brakło, zaczynają się "wklejki"? Smutne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olo22 Re: Skrajnie niebezpieczne gadanie szpanerów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.13, 16:36 Coś mi się zdaje że to Tobie zabrakło argumentów. Odniesienie do wypowiedzi specjalistów uważasz za brak argumentów ? Niby kto ma lepiej znać się na ratownictwie górskim jak były szef GOPR ? Dla mnie cały bieszczadzki GOPR powinni rozpędzić na cztery wiatry bo więcej robią szkody niż pożytku i bawią się za publiczne pieniądze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: majka Re: Skrajnie niebezpieczne gadanie szpanerów IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 16:43 to nie jest były szef gorp, tylko jurajskiej grupy gopr, o której to stworzeniu krążą legendy Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Re: Skrajnie niebezpieczne gadanie szpanerów 07.02.13, 16:49 Ach to wypowiedział się specjalista z Bieszczadziego GOPR? No paczpan! Nie wiedziałem, ze on w Bieszczadach pracuje. I zapewne widział akcję na własne oczy. Pytanie. Po czym poznać, że polityk kłamie? Odpowieź. Po tym, ze otwiera usta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olo22 Re: Skrajnie niebezpieczne gadanie szpanerów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.13, 16:32 Jeszcze o "drobnym błędzie" - to już chyba mocno przesadziłeś ? Lądowanie na nieznanym lotnisku we mgle i bez odpowiednich uprawnień do prowadzenia samolotu w określonych warunkach widoczności nazywasz drobnym błędem ? To była skrajna głupota bo piloci świadomie i z premedytacją przekroczyli granice bezpieczeństwa. Oni mogli nie wchodzić w mgłę a 22 letni "instruktor" w Bieszczadach i jego grupa zostali zaskoczeni zmianą warunków pogodowych. Poza tym, jak powiedział były szef GOPR w wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13363213,Ratownik_GOPR_o_bieszczadzkiej_akcji__Hartujmy_ducha.html#MT[/b] nie było dużych błędów w postępowaniu organizatorów wyprawy. Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Re: Skrajnie niebezpieczne gadanie szpanerów 07.02.13, 16:34 No i własnie o głupocie piszę. Bo przecież sie udfało tym razem. "Ogólnie pi... jest, ale możecie spróbowac". Jedni spróbowali i się udało, injni sprobowali i sie nie udało. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolina Re: Skrajnie niebezpieczne gadanie szpanerów IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 16:47 pogoda ich nie zaskoczyła tylko była taka sama od paru dni. Jeden z uczestników z rozbrajającą szczerością opowiadał przed kamerą, jak to zignorowali ostrzeżenia GOPR bo pzrecież już kiedyś spacerowali przy III stopniu zagrożenia. i to nie jest żaden były szef GOPR tylko jurajskiej grupy gopr, którą to sam założył a polecam poczytać po necie o kulisach jej założenia i o tym panu wogóle Odpowiedz Link Zgłoś
jasioplo trochę rozwagi ... 07.02.13, 17:27 >>>Poza tym, jak powiedział były szef GOPR .... ... nie było dużych błędów w postępowaniu organizatorów wyprawy. - zasadniczym błędem - co juz gdzieś tu napisałem - był już sam cel tej "wycieczki" i miejsce zaplanowanego biwaku ! CZemu organizatorzy nie zrobili tej całej swojej akcji poza parkiem ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: małgoś Re: trochę rozwagi ... IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 17:34 ten cały były szef jurajskiej grupy gopr, teraz kpi na swoim profilu na fb z ratowników, że poprzez tą akcję szukają sponsorów i chodzi im o kasę. Rok temu po katastrofie pociągu pod szczekocinami, ten sam poseł publicznie oskarżył strażaków o to, że nie wezwali jurajskiej grupy, tym samym przepadła jej "złota godzina" a straż zgarnęła cały zysk. Na terenie działania jurajskiej grupy nei ma ani jednej góry. Jest wzniesienie. Co interesujące, w górach świętokrzyskich, które górami są, takiej jednostki nie ma. A to przez sprytny wybieg ustawy. Więc zanim zaczniecie się wszyscy rajcować "fachowością" posła ratownika, który z perspektywy Wiejskiej ocenia teraz działania inncyh, poczytajcie, poszukajcie, popytajcie i pomyślcie Odpowiedz Link Zgłoś
jasioplo trochę dystansu proponuję ;-) 07.02.13, 17:48 >>>Na terenie działania jurajskiej grupy nei ma ani jednej góry. Jest wzniesienie. Co interesujące, w górach świętokrzyskich, które górami są, takiej jednostki nie ma. A to przez sprytny wybieg ustawy. Więc zanim zaczniecie się wszyscy rajcować "fachowością" posła ratownika, <<<< - Tak się składa że na Jurze w odróżnieniu od przywołanych przez Ciebie G. Świętokrzyskich ze względu na największe w Polsce nasilenie sportu wspinaczkowego zasadne było powołanie tam grupy JOPR-u PS specjalnie w swojej wypowiedzi całkowicie pomijam temat dość "kontrowersyjnej" osoby Coghena ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Kto zapłaci za akcję GOPR i Straży Granicznej w... 07.02.13, 14:15 A za co oni biorą wypłatę jak siedzą w ciepełku . Chyba za to , że jak jest jakieś wydarzenie w górach to trzeba wziąć doopsko w troki i ruszyć w trasę na ratunek . Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Re: Kto zapłaci za akcję GOPR i Straży Granicznej 07.02.13, 14:18 Zapisz się do GOPR, bedziesz wiedział, za co "biorą wypłatę". Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: Kto zapłaci za akcję GOPR i Straży Granicznej 07.02.13, 14:59 kmdr_rohan napisał: > Zapisz się do GOPR, bedziesz wiedział, za co "biorą wypłatę". Powiem tak . Nie chce pracować w GOPR , nie chcę pracować jako górnik przodowy . Nikt ich do tego nie zmusza. Podobnie nie chciał bym wchodzić na K2 bo to zakrawa na perwersje. Są jednak ludzie których to rajcuje . Nie widzę powodu aby wykonując pracę którą się lubi, narzekać jak to ciężko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolinajagoda Re: Kto zapłaci za akcję GOPR i Straży Granicznej IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 15:01 ale NIKT NIE NARZEKA!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Re: Kto zapłaci za akcję GOPR i Straży Granicznej 07.02.13, 15:09 Ty nigdy nie narzekałeś na petentów nie wiedzacych czego chcą, na szefa - idiotę, na sprzataczkę, co ci stłukła kubek do kawy... Jasne. Znalazłeś sobie złe GOPR, które jako jedyne w tym kraju "narzeka". Chpć nie narzeka, tylko ostrzega przed bezmyślnością i lekceazeniem gór. Nawet takich "kapuścianych". Odpowiedz Link Zgłoś
jasioplo do GOPR-u nie da się zapisać ;-) 07.02.13, 15:16 >>>> Zapisz się do GOPR, - do GOPR-u nie da się zapisać ... ;-) to nie partia ludowa ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
buraczyk Pierdolenie kotka za pomocą młotka 07.02.13, 14:27 Skąd te ceny akcji ratowniczej Przecież ci goprowcy obojętnie czy czekają i grają w karty czy się nudzą mają za to płacone. Sprzęt jest kupiony i czeka na akcję. Helikoptery i piloci również. A koszt to może parę nadgodzin i paliwo ewentualnie naprawa czegoś co się zepsuło. A i straż graniczna jak się przewietrzy to im nie zaszkodzi. Bo jak na razie to wku...a kontrolując z nudów samochody i zatruwa środowisko jeżdżąc samochodami i kładami niby to pilnując granic gdzie tak naprawdę nie ma czego pilnować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolinajagoda Re: Pierdolenie kotka za pomocą młotka IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 14:32 Nie wszyscy mają płacone, niech chociaż jedna osoba wejdzie na stronę GOPR i poczyta, a potem się wypowiada na tematy o których nie ma pojęcia. Sprzęt stracili - sanki do zwożenia ceprów, za kilkanaście tysięcy złotych. Koszt wylotu śmigłowca to ok 4-5 tysięcy złotych Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: Pierdolenie kotka za pomocą młotka 07.02.13, 15:02 Gość portalu: karolinajagoda napisał(a): > Nie wszyscy mają płacone, niech chociaż jedna osoba wejdzie na stronę GOPR i po > czyta, a potem się wypowiada na tematy o których nie ma pojęcia. Sprzęt stracil > i - sanki do zwożenia ceprów, za kilkanaście tysięcy złotych. Koszt wylotu śmig > łowca to ok 4-5 tysięcy złotych No i tak z własnej kieszeni wyciągają i dopłacają , dopłacają , dopłacają.... ? Przypomina mi się komuna , tam też do wszystkiego dopłacano , tylko , że wcześniej zabrali ludiom 3/4 ich zarobków . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolinajagoda Re: Pierdolenie kotka za pomocą młotka IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 15:06 wyobraź sobie że oni tak z pasji .........dla wielu z ratowników to nie jest jakaś ścieżka zawodowa. Oni pracują, zarabiają pieniądze, a służby pełnią na ochotnika. Wejdź na stronę GOPR w zakładkę o rekrutacji. Z rozbrajającą szczerością jest tam napisane, że poza umiejętnościami itp preferowane są osoby o ustabilizowanej sytuacji finansowej, ponieważ nie dość że służba jest pełniona za free, to jeszcze na własnym sprzęcie...... i po raz setny zauważam. Nikt z GOPR się o żadne pieniądze od tej szkoły nie upomina. Mowa była tylko o zasadnosci organizowania takiego biwaku w tym miejscu, bez opieki Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Właśnie. 07.02.13, 14:35 Tylko wiesz, może wskażesz mi te "czekające" helikoptery? Może być według rejestracji albo callsignów radiowych służb ratowniczych? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolinajagoda Re: Właśnie. IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 14:42 nie jestem upoważnioną osobą do wskazywania Ci takich rzeczy. Jak jesteś zainteresowany, zwróć się do LPR, może tam ci pomogą Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Re: Właśnie. 07.02.13, 14:45 To było pytanie, ironiczne zresztą do @Erga. Od niego oczekuję odpowiedzi, ale jestem dziwnie pewien, że się nie doczekam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aaaaaa Re: Pierdolenie kotka za pomocą młotka IP: *.strazgraniczna.pl 07.02.13, 14:42 Ale jesteś ograniczony! Takim komentarzem i brakiem podstawowej wiedzy ośmieszasz się. Do akcji wyleciały dwa helikoptery (w tym 1 SG). Teraz poszukaj w internecie ile kosztuje 1 godzina lotu (paliwo, konserwacja - niezbędna po każdym locie, koszt ludzi - o tak inaczej jest płacone na ziemii inaczej w powietrzu-dodatki, nadgodziny, ściągnięcie ludzi z domu do służby -ok. 60 samej SG itd....). Dodatkowo paliwo dla Land Rowerów, skuterów, przeglądy po akcji, czyszczenie-samo się nie zrobi, woda, płyny ........ A w kwesti przewietrzenia to możesz się sam przewietrzyć na blkonie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolinajagoda Re: Pierdolenie kotka za pomocą młotka IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 14:53 Jestem przekonana że ta szkoła nadal będzie organizowała takie wypady i chwała im za to. Myślę jednak że następnym razem opiekun nie będzie w trakcie nocowania swojej grupy siedział w hotelu w Ustrzykach i może zastosuje się do warunków pogodowych i rad ratowników. Osobiście jestem pełna uznania dla tej szkoły i szczerze żałuję że nie działa na terenie Warszawy, bo mimo tej wpadki chętnie zapisałabym tam moją córkę. Bo sto razy wolę taką szkołę , nawet z taką wpadką, niżeli miałby mi dzieciak z resztą gimbazy włóczyć się po galeriach albo wystawać pod klatką bloku. Amen :) Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: Pierdolenie kotka za pomocą młotka 07.02.13, 15:07 Gość portalu: karolinajagoda napisał(a): > Jestem przekonana że ta szkoła nadal będzie organizowała takie wypady i chwała > im za to. Myślę jednak że następnym razem opiekun nie będzie w trakcie nocowani > a swojej grupy siedział w hotelu w Ustrzykach i może zastosuje się do warunków > pogodowych i rad ratowników. Osobiście jestem pełna uznania dla tej szkoły i sz > czerze żałuję że nie działa na terenie Warszawy, bo mimo tej wpadki chętnie zap > isałabym tam moją córkę. Bo sto razy wolę taką szkołę , nawet z taką wpadką, ni > żeli miałby mi dzieciak z resztą gimbazy włóczyć się po galeriach albo wystawać > pod klatką bloku. Amen :) No i to są święte słowa . Wypadek może się zdarzyć zawsze , oby jak najmniej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolinajagoda Re: Pierdolenie kotka za pomocą młotka IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 15:09 i ważne żeby wyciągnąć z niego wnioski a sądzę że szkoła wyciągnie. Nie widzę jednak powodu, aby z tej okazji szkalować ratwników. Zresztą szkoła na swoim profilu napisała żeby ich nie wmanewrowywać w konflikt z GOPR . Więc nie róbmy tego Odpowiedz Link Zgłoś
lodowy_pl Re: Pierdolenie kotka za pomocą młotka 07.02.13, 15:15 A Wy dalej tu swoją donkiszoterię ad personam uprawiacie ? :))) Komandorze zwyciężyłeś już ? czy krucjatujesz a la Lechowska, do skutku ? :) Jak powiadają głupich pytań ponoć nie ma... ale analogie dla udowodnienia racji mam nieodparte wrażenie lepiej opierać na faktach niż na teoretycznych konstruktach i mieszaniu porządków prawnych dla zahukania drugich, równie spienionych i w tematyce obyłych... Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Re: Pierdolenie kotka za pomocą młotka 07.02.13, 15:23 Tak w ogóle o co Ci chodzi, drogi lodowy? Że gó...arzy Tam nie powinno być? Że ich "doswiadczony 22 -letni opiekun okazał się być idiotą? Że brak wyobraźni zabija? Że GOPR-owcy ostrzegający innych amatorów śmierci z wyziębienia - robia dobrą robotę, bo dzięki temnu moze ktos sie zastanowi i nie będzie rozbijał namiotów na grani? Odpowiedz Link Zgłoś
lodowy_pl Re: Pierdolenie kotka za pomocą młotka 07.02.13, 16:06 Szukasz na siłę winnych Komandorze, nic poza tym. Postulować nic nie możesz, bo elementarnej wiedzy w kwestii ratownictwa górskiego nie posiadasz ani stawiam bakcyla górołażenia nigdy nie złapałeś, co udowadniasz w dyskusji tutejszej z równie sobie zawziętymi, którzy w ten sam sposób próbują sprowadzić Cię do parteru argumentacją ad absurdum. Paliwa starczy Wam na dni trzy może jeszcze jak łaskawie GW Was może nowym beztreściowym nagłówkiem obłaskawi. Kluczem do jatki, którą podgrzewacie ani akcja ani zachowanie młodych turystów być nie mogą, bo nic tutaj ponad zwyczajność się nie zdarzyło. Nauczka dla młodych, podzięka dla ratowników. Tak było, jest i będzie. Pretensje jednak "ktoś" via mass media o "coś " zgłasza... Kochani młodsi i i starsi, że tak sobie manifestnę...chodźcie po górach i realizujcie swoje marzenia! Szukajcie przygód i zdobywajcie doświadczenie w wolności i spotkaniu z dziką przyrodą i jej wszelakimi dopustami, oby jak najczęściej poza mrówczym życiem smrodliwego miasta i szczurzego kołowrotka "byle do emerytury". Bądźcie zdrowi i rozsądni, dbajcie o siebie i towarzyszy wędrówki, a gdy nie daj Boże powinie Wam się noga i znajdziecie się w sytuacji, z której wyjścia bezpiecznego pewni nie jesteście dzwońcie pod 601 100 300 w Tatrach, 985 w Bieszczadach, 112 itd. i wiedzcie, że ratownicy przyjdą Wam o każdej porze i każdej pogodzie z bezinteresowną pomocą. Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Re: Pierdolenie kotka za pomocą młotka 07.02.13, 16:26 Jasne. Nic się nie zdarzyło. Na szczęście. Poczekasz, aż się zdarzy? Ile brakowało do tego, by sie "zdarzyło"? Poczekasz aż bateria w telefonie zamaznie i GOPR się nie dowie? Kto wtedy będzie winny? GOPR, bo nie skuł gó...arzy (i 22-letniego doswiadczonego SAS-owca) kajdanakami? Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: Pierdolenie kotka za pomocą młotka 07.02.13, 15:05 Gość portalu: aaaaaa napisał(a): > Ale jesteś ograniczony! Takim komentarzem i brakiem podstawowej wiedzy ośmiesza > sz się. Do akcji wyleciały dwa helikoptery (w tym 1 SG). Teraz poszukaj w inter > necie ile kosztuje 1 godzina lotu (paliwo, konserwacja - niezbędna po każdym lo > cie, koszt ludzi - o tak inaczej jest płacone na ziemii inaczej w powietrzu-dod > atki, nadgodziny, ściągnięcie ludzi z domu do służby -ok. 60 samej SG itd....). > Dodatkowo paliwo dla Land Rowerów, skuterów, przeglądy po akcji, czyszczenie-s > amo się nie zrobi, woda, płyny ........ A w kwesti przewietrzenia to możesz się > sam przewietrzyć na blkonie A ja się zapytam , po co ? Jak się chcę piwa napić to browaru nie muszę budować . Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Re: Pierdolenie kotka za pomocą młotka 07.02.13, 15:13 Ale może odpowiesz na moje pytanie, jakie to helikoptery stojace bezczynnie, jak byłeś laskaw stwierdzić - miały ojkazję się "przewietrzyć"? Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: Pierdolenie kotka za pomocą młotka 07.02.13, 15:51 Myślę , że to jest najlepszy komentarz do tego wątku. wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13363213,Ratownik_GOPR_o_bieszczadzkiej_akcji__Hartujmy_ducha.html#MT Odpowiedz Link Zgłoś
lodowy_pl Re: Pierdolenie kotka za pomocą młotka 07.02.13, 16:14 Dzięki za linka Przedwpiśco, nigdy bym nie pomyślał, że ze sławnemu "czempionowi czempionów" Van Der Coghenowi(sic!) będę mógł tak ochoczo przyklasnąć ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
kmdr_rohan Re: Pierdolenie kotka za pomocą młotka 07.02.13, 16:21 Pytałem o helikoptery stojące według Cibie bezczynnie. Nie zauważyłes, czy nie chciałeś zauwazyć? Rozumiem, że nie potrafisz odpowiedziec na to pytanie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wawiak Re: Pierdolenie kotka za pomocą młotka IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.13, 21:35 a czy ty, kumandorze skumałeś już gdzie jest słowacka hranica? ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: takijeden Re: Pierdolenie kotka za pomocą młotka IP: *.warszawa.mm.pl 07.02.13, 22:02 wawiak, znajdź se kobitę jakąś bo źle z tobą Odpowiedz Link Zgłoś