Dodaj do ulubionych

Karaluchy - prusaki

IP: 84.38.160.* 14.01.09, 11:14
Spoldzienia Nowe miastoolewa mieszkancow karaluhy byly i sa nadal na pelczara
1 czego nikt nic nie robi !!!
Obserwuj wątek
    • Gość: mała-mi Re: Karaluchy - prusaki IP: 79.139.59.* 14.01.09, 20:27
      sama mieszkam na ul. Popiełuszki i przez około pół roku miałam karaluchy w
      mieszkaniu- nie pomogły dwie dezynfekcje przeprowadzone przez spółdzielnię.

Doszłam do tego, że trzeba mieszkanie uszczelnić- wszystkie miejsca, przez które
      to robactwo może dostać się do mieszkania uszczelniłam silikonem- głównie chodzi
      o kuchnię i łazienkę a one łażą po rurach- więc nie jest to takie trudne.
      Następnie jeśli jeszcze są w mieszkaniu trzeba posmarować miejsce ich spacerów
      maścią-kremem firmy GLOBOL na takie insekty. Można kupić w Lecklerku. Te które
      są zdechną, a jak dobrze uszczelnisz to nowe nie wejdą. Niestety w lecie wlatują
      przez okna- trzeba pilnować, żeby się nie zadomowiły.

Pozdrawiam i życzę udanej walki z robaczkami
        • Gość: m Re: Karaluchy - prusaki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.09, 12:49
          przede wsyztskim prusaki, karaluchy i tym podobne badziewie pojawiły się jak weszła moda na robienie mieszkań w drewnie +na suficie kasetony

nawet w nowyszych blokach są- nie nie tylko pelczara 1

dlaczego? to idelane miejsce dla nich- szpary gdzie mozna robić gniazda i do tego ciepło

po za tym uwielbiają kuchnie, miejsca gdzie jest ciepło i gdzie się nic nie rusza, lubią robić gniazda w ksiazkach tzn między ksiażkami a tyłem szafki

co zrobić?

usunąć boazerię, kasetony- po tem usunąć gniazda- poruszać+ zrobić "pryskane trucie" (te środki są trujące więc nie w pokojach gdzie się właśnie siedzi)- na koniec położyć trutki- powrzucać za szafki- takie kostki, albo pułapki (tylko nie te klejące)

owszem prusak przejdzie czasem bo tego nie da się uniknąć- np wtedy jak sąsiad robi sobie remont pod nami a ma prusaki; wymienia się kostki i żyje dalej ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka