Dodaj do ulubionych

Gadatliwosc

01.12.22, 06:09
Z wiekiem Nietzsche przerzucił się na pisanie aforyzmów i słusznie zrobił. Tragedia współczesności jest to że ludzie na najprostsze tematy potrafią mówić rozwlekłe nie przekazując jednego zdania sensownej informacji . Ideałem powinno być maksimum treści w najkrótszej jasnej formie, ładna mowa ale bez zbędnego krasomówstwa. Jeszcze rozumiem jak ktoś umie mówić rozwlekłe czysto literacko opisując ciekawie subiektywne widzenie świata. Ale to jest przerażające gdy robione jest to w wyuczonej manierze przez szkoły paranaukowego mówienia.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Gadatliwosc 01.12.22, 06:14
   Zachód ma problem z mówieniem na całej linii. Zarzygal świat nadprodukcja tekstów. Wolność słowa sprowadził do absurdu. Na koniec doszedł tym do postmodernizmu w którym zabita została idea prawdy. Zamiast niej jest tylko wodolejstwo komentowania komentarzy.
   • dotera Re: Gadatliwosc 01.12.22, 06:17
    Marks powiedział że filozofowie dotad opisywali świat a chodzi o to żeby go zmienić. Nie chodzi ani o to ani o to. Tylko o to by pomilczec i zdumiec się tym jaki jest sam w sobie bez molestowania go słowami.
    • dotera Re: Gadatliwosc 01.12.22, 06:25
     Współczesna filozofia to kupa gówna. Swoje powiedzieli starożytni i wtedy też była istota tradycji madrosciowej. Później przyszła scholastyka która robiła się martwa. A po niej nowożytność na którą można patrzeć dwojako . Jako idee autentyczności odgruzowania podmiotu przypalonego scholastyka. Lub odwrotnie manipulacje sugerująca nowe treści. W pierwszym przypadku filozof jest rodzajem guru który umie odnieść do subiektywności obiektywne mądrości. W drugim sługa rodzącego się kapitału który chce przejąć praniem mózgu władzę nad światem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka