Gość: radny IP: *.chello.pl 29.11.07, 23:03 słowa, słowa, słowa...słuszne,prawdziwe,ale tylko słowa... ci wszyscy sprawiedliwi stąpając po uliczkach swych pięknych osiedli, pokiwają głową ze zrozumieniem i szybko zapomną... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: mechan A co mamy postawić? Pomożecie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.11.07, 23:33 Taaaaak - czas, przestrzeń, tożsamość to mają władze miasta i partyjni swoje pięć minut. A stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość to może apelować o rozwój wszystkiego - tylko co z tego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gmithc Re: A co mamy postawić? Pomożecie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.07, 00:44 sam przyklad placu zabaw mowi ze nie warto tam pompowac publicznych pieniedzy bo tym ludziom i tak na tym nie zalezy a ci co tam mieszkaja placa nikle podatki wiec nie widze sensu przebudowy getta w nowoczesna dzielnice bo gdzie by sie podziali dotychczasowi mieszkancy?? przecierz ludzie ktorzy tyraja i maja ladne dzielnice nie beda sypac groszem na nierobow i pijakow zeby im sie wygodniej melinowalo pozdrowienia z centrum Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zed Re: A co mamy postawić? Pomożecie? IP: *.ipspace.xilinx.com 30.11.07, 07:40 zna moze ktos jakas strone ze zdjeciami skolwina? nic nie moge znalezc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Re: A co mamy postawić? Pomożecie? IP: 85.219.206.* 30.11.07, 08:28 dla skolwina jest jedna rada , moze sie rozwinąć tylko przez powstanie zakładów pracy wtedy zaniknie ubóstwo i ograniczy sie patologia . Natomiast miasto jedyne co może zrobić to warunki sprzyjajace dla potencjalnych inwestorów czyli uzbrojenie terenów i infrastrukturę drogową i tu jest pole do popisu dla miasta.Za zakładami przyjdzie i handel i usługi i rozrywka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pedagog Re: A co mamy postawić? Pomożecie? IP: 217.98.20.* 30.11.07, 09:21 Może tutaj: klubskolwin.pl/ podnoszą na duchu i udowadniają, że są tam ludziem którzy nie poddają się i prowadzą normalną działalność wychowawczą z dziećmi i młodzieża. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pedagog Re: A co mamy postawić? Pomożecie? IP: *.tpnet.pl 30.11.07, 09:26 Część ludzi, którzy tam mieszkają znajduje się zapewne w stanie, w którym ich użytecznosć dla społeczeństwa stała się permenentnie wątpliwa. Mają oni jednak dzieci, które można wyprowadzić na ludzi. Pracuję z takimi dziecmi w zupełnie innym miejscu i stwierdzam stanowczo, że nie odróżniają się one zupełnie od rówieśników z innych środowisk. We wsparcie pracy z nimi trzeba i naprawdę warto inwestować. Być może nie uratujemy już ich rodziców, ale dzieci jesteśmy w stanie przywrócić społeczeństwu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mo Re: A co mamy postawić? Pomożecie? IP: *.zchpolice.com 07.01.08, 12:24 Cóż za sprawiedliwy osąd! Po pierwsze nie wszyscy ludzie tam mieszkający to meliniarze. Po drugie, może w centrum nie ma degeneratów??? Proponuję przejśc się ulicą Śląską. Obojętnie, o której porze. Nie wydaje mi się żeby ich podatkami stało miasto!!! Jeśli się czegoś nie zmieni to będzie jak jest. Wystarczy spojrzeć na Warszewo, które jeszcze niedawno było zwykłą, zabitą dechami wsią. A teraz... wystarczy odrobina chęci Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vlad.H. Re: A co mamy postawić? Pomożecie? IP: 80.53.41.* 07.01.08, 23:47 Goclaw czy Skolwin to perly architektury... brakuje po prostu uczciwego i obdarzonego wizja gospodarza tego pieknego miasta jakim jest Szczecin... Szczecinianom proponuje wycieczke w polnocne dzielnice Szczecina, pojezdzic troche po okolicy - to niezwykle, wrecz bajkowe obszary, zjawiskowo piekne i to pomimo fatalnego stanu technicznego budynkow i drog. Odpowiedz Link Zgłoś
elka447 Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! 30.11.07, 08:42 Całe moje dzieciństwo upłynęło w Skolwinie.Nie mieszkam tam od ok. 30 lat. W tym roku miałam wątpliwą przyjemność odwiedzić znajomą w tej dzielnicy .Jestem zszokowana tym co zobaczyłam. Nawet w trudnych powojennych latach nie było tak jak teraz.Bardzo mnie boli to że traktuje się ludzi tam zamieszkałych jak drugiej kategorii.Wygląd domów,ulic i słynnej papierni jest taki że mógłby słuzyć za scenografię do najgorszego filmu. Dobrze byłoby zaprosić prezydenta Szczecina aby to zobaczył bo z centrum nic nie widzą. Życze inicjatorom pomysłu na obrone tej dzielnicy powodzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: master88 Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! IP: *.globalconnect.pl 30.11.07, 09:40 Pewnie, że postawmy, tylko najpierw trzeba przesiedlić gdzieś meneli i nierobów-zasiłkowców. Najlepiej do dołu z wapnem kilka metrów pod ziemią. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pedagog Re: Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! IP: 217.98.20.* 30.11.07, 09:53 Cięzko takie stwierdzenia skomentować. Z własnego doświadczenia stwierdzam, że będąc skonfrontowanym z małym człowiekiem, który niesie na sobie ogromne brzemię problemów i cierpienia, całkowicie przestaję się zastanawiać na tym kim są i jak się prowadzą jego rodzice, próbując pomóc temu dziecku jak najlepiej potrafię w ramach posiadanych możliwości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: skolwin Re: Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.07, 11:24 A może niech jadą budować stadion narodowy, do obozu pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: turysta Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! IP: *.chello.pl 30.11.07, 13:14 Człowieku, puknij się w głowę. Co do czego porównujesz? Byłeś w Nowej Hucie w latach 60.,70.? Przecież to była piekna dzielnica, nowoczesna , zadbana, ze swietna infrastrukturą- wygodne domy, piekne ulice, chodniki , dobry transport, całe zaplecze uslugowo-handlowe, wiele kin, bibliotek, szkół, teatr,baseny, boiska sportowe .itd., itd.. Zarobki w kombinacie metalurgicznym im. Lenina były znakomite, chyba najwyzsze w kraju, pozwalały wszystkim na godziwe zycie, kształcenie dzieci. Upadek zaczął się w latach 90., bo może trzeba bylo zniszczyć ten " symbol komunizmu"? Siegnij ,człowieku, do encyklopedii i przeczytaj ,kiedy zaczęto budować Nową Hutę. Tam nie ma i nie było dziewiętnastowiecznych ruder . A szansą dla Skolwina jest chyba pozostawienie jej w takim stanie w jakim jest -dla filmowców - jezeli będą chcieli kręcić filmy o lumpenproletariacie dziewiętnastego wieku ,ewentualnie wysiedlić ludzi i zrobić dzielnicę-muzeum .I wypromować jako atrakcję turystyczną. Na pewno przyjedzie wielu turystów. A tak ogólnie podróze kształcą . Nie tylko czytelników, autorów również. Odpowiedz Link Zgłoś
swantevit Re: Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! 30.11.07, 13:19 To symbol gospodarki schylkowego komunizmu i postkomunistycznego katolactwa. a przeciez ziemia pod tymi ruderami domow i fabryk powinna byc najdrozsza w Szczecinie = dawac najwiekszy zwrot kapitalu.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zed Nad Odra IP: *.ipspace.xilinx.com 02.12.07, 13:56 o ile sie nie myle ulica nad odra jest juz obiektem zainteresowania inwestorow Przetarg dotyczył sprzedaży 258.307 udziałów w spółce Porta Transport (stanowiących 99,99 proc. kapitału). W skład majątku firmy wchodzi między innymi prawo użytkowania wieczystego gruntu o łącznej powierzchni 94.586 m2 położonego w Szczecinie. Przetarg obejmuje też "sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Szczecinie w obrębie Nad Odrą o łącznej powierzchni 102.528 m2 wraz z prawem własności budynków, budowli i urządzeń technicznych terenu". biznes.interia.pl/gieldy/news/jwconstruction-kupi-porte-transport,1000743,1844 tak wiec pierwsze jaskolki zmian sa. jw construction raczej nie trzyma ziemi na odsprzedaz, a pod zabudowe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: taki Re: Nad Odra IP: *.centertel.pl 03.12.07, 01:39 Zed, Ty chyba nie wiesz co piszesz, jaki to Skolwin??? Do Skolwina to z 6 kilometrów, chłopie....to teren przy Stoczni, obudź się...do Nad Odrą też ze 3 km..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szczecinski Re: Nad Odra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.07, 11:47 Całe miasto jest odwrócone od rzeki bo przecież ona tak straszliwie śmierdzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zed Re: Nad Odra IP: *.ipspace.xilinx.com 04.12.07, 19:17 maps.google.com/?ie=UTF8&ll=53.506988,14.620914&spn=0.0171,0.040169&z=15&om=1 nie przesadzaj z tymi dystansami. poza tym jesli cos sie buduje w okolicy to przyciaga nastepne itd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwerty Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! IP: *.teleton.pl 02.12.07, 14:14 Największym problemem dla Skolwina są CI TZW. AKTYWIŚĆI, całe szczęście, że przeniosło ich w inne rejony, może tam porobią trochę krzyku wokół siebie, robiąc dobre wrażenie dla swojej kariery a potem pozostawią "owoce swojej działalności" samym sobie. TU LICZY SIĘ CZŁOWIEK. Dopóki się tego nie pojmie, to lepiej nie opowiadać o wątpliwych autorytetach, bo Ci w swoich działaniach wypadają na opowiadaczy o wątpliwym cudzie. A swoją drogą DOM KULTURY - jeden wielki niewypał, bez określonego programu, ... poza DROGĄ KRZYŻOWĄ - oczywiście...brr. bzdura Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: skolwin Re: Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.07, 14:53 A tak i Pan Lewoc z PO dostał posadę w mieście Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: monte Krzystek potrzebuje 700-800 tys. PLN na kampanię IP: *.chello.pl 04.12.07, 22:09 Krzystek i całe to biznesowe towarzystwo ma gdzieś Skolwin, wolą kręcić lody na sprzedawaniu terenów w centrum na których stały szkoły, to jest polityka, wkrótce kampania samorządowa (tylko 3 lata!) i PO potrzebuje dla Krzystka znów jakichś 700-800 tys. PLN na kampanię prezydencką. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosch Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.07, 12:41 Krzystek chce powiększyć miasto a nie pamięta Skolwina. Odpowiedz Link Zgłoś
swantevit Krzystek stawia na Stare Czarnowo! 06.12.07, 12:45 Skolwin ma w dupie bo to trudny temat. Ludzie to nie pole ktore mozna zaorac albo sprzedac.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: menda Re: Krzystek stawia na Stare Czarnowo! IP: *.gprs.plus.pl 08.12.07, 22:57 Skolwin to przyklad spychania problemu pod dywan. Tak też nasze masto funkcjonuje. Jak ktoś jest inny" to ląduje na Skolwinie czy na Stołcznie. A mafia ze ZBiLku nic nadal nie robi aby te budynki mogły być remontowane. A ludzie jak durnie pozwalają takich warunkach żyć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sedina Re: Krzystek stawia na Stare Czarnowo! IP: 83.168.106.* 09.12.07, 03:47 Moim zdaniem to tylko kwestia kilku lat. Skolwin, Stołczyn mają wielki potencjał i powoli odbijają się od dna. To,że wielu ludzi tak myśli świdczą rosnące szybciej niż gdzie indziej ceny działek. Tym dzielnicą potrzebny jest most Police- Święta i ponowne urochowmienie lini kolejowej resztę sam rynek załatwi. Odpowiedz Link Zgłoś
tersup Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! 10.01.08, 11:13 na razie to po krolewsku zyja LIKWIDATORZY tych zakladow a nie mieszkancy Solwina czy pracujacy tam ..wladze -kolejne-powinny sie wstydzic za taki Szczecin Odpowiedz Link Zgłoś
seahowk Re: Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! 10.01.08, 15:03 Szczecin to system naczyń połączonych jak każda duża aglomeracja. Skolwin i dzielnice północne będzie można postawić na nogi dopiero po budowie zachodniej obwodnicy Szczecina do Polic włącznie. Przez wały chrobrego Nadodrze, Gocław, Skolwin prowadzi jedyna droga do Polic miasta i co ważniejsze zakładów chemicznych. Największym problemem nie jest stan wizualny tych dzielnic ale infrastruktura która w 90 % biegnie w śladzie górnych dróg tych dzielnic. Analiza większości wycen mówi o słabym dostępie do mediów i braku możliwości ich rozbudowy lub nawet modernizacji czy remontu. Klucz to budowa drogowej obwodnicy zachodniej aż do Polic (nawet bez przeprawy) wraz z obwodnicą kolejową w podobnym przebiegu. Pozwoliłoby to na zapewnienie alternatywnego dojazdu do Polic i ZCH Police po rozpoczęciu remontów na Gocławiu i Skolwinie. Remont i rozbudowa mediów. Przebudowa dróg i otwarcie ruchu nie wpuszczając już samochodów z materiałami niebezpiecznymi dla ZCH Police. Po takiego przedsięwzięcia trzeba współpracy z Powiatem Police, Gminami po których biegnie zachodnia obwodnica i Bóg jeden wie kto jeszcze. Jeśli ten człowiek chce coś zrobić powinien rozpocząć pracę kilkanaście km od Skolwina. Odpowiedz Link Zgłoś