Dodaj do ulubionych

Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin!

IP: *.chello.pl 29.11.07, 23:03
słowa, słowa, słowa...słuszne,prawdziwe,ale tylko słowa...
ci wszyscy sprawiedliwi stąpając po uliczkach swych pięknych
osiedli, pokiwają głową ze zrozumieniem i szybko zapomną...
Obserwuj wątek
    • Gość: mechan A co mamy postawić? Pomożecie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.11.07, 23:33
      Taaaaak - czas, przestrzeń, tożsamość to mają władze miasta i
      partyjni swoje pięć minut. A stowarzyszenie Czas Przestrzeń
      Tożsamość to może apelować o rozwój wszystkiego - tylko co z tego?
      • Gość: gmithc Re: A co mamy postawić? Pomożecie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.07, 00:44
        sam przyklad placu zabaw mowi ze nie warto tam pompowac publicznych pieniedzy bo
        tym ludziom i tak na tym nie zalezy a ci co tam mieszkaja placa nikle podatki
        wiec nie widze sensu przebudowy getta w nowoczesna dzielnice bo gdzie by sie
        podziali dotychczasowi mieszkancy??
        przecierz ludzie ktorzy tyraja i maja ladne dzielnice nie beda sypac groszem na
        nierobow i pijakow zeby im sie wygodniej melinowalo
        pozdrowienia z centrum
        • Gość: zed Re: A co mamy postawić? Pomożecie? IP: *.ipspace.xilinx.com 30.11.07, 07:40
          zna moze ktos jakas strone ze zdjeciami skolwina? nic nie moge znalezc.
          • Gość: as Re: A co mamy postawić? Pomożecie? IP: 85.219.206.* 30.11.07, 08:28
            dla skolwina jest jedna rada , moze sie rozwinąć tylko przez
            powstanie zakładów pracy wtedy zaniknie ubóstwo i ograniczy sie
            patologia . Natomiast miasto jedyne co może zrobić to warunki
            sprzyjajace dla potencjalnych inwestorów czyli uzbrojenie terenów i
            infrastrukturę drogową i tu jest pole do popisu dla miasta.Za
            zakładami przyjdzie i handel i usługi i rozrywka.
          • Gość: Pedagog Re: A co mamy postawić? Pomożecie? IP: 217.98.20.* 30.11.07, 09:21
            Może tutaj:

            klubskolwin.pl/
            podnoszą na duchu i udowadniają, że są tam ludziem którzy nie poddają się i
            prowadzą normalną działalność wychowawczą z dziećmi i młodzieża.
        • Gość: Pedagog Re: A co mamy postawić? Pomożecie? IP: *.tpnet.pl 30.11.07, 09:26
          Część ludzi, którzy tam mieszkają znajduje się zapewne w stanie, w którym ich
          użytecznosć dla społeczeństwa stała się permenentnie wątpliwa. Mają oni jednak
          dzieci, które można wyprowadzić na ludzi. Pracuję z takimi dziecmi w zupełnie
          innym miejscu i stwierdzam stanowczo, że nie odróżniają się one zupełnie od
          rówieśników z innych środowisk. We wsparcie pracy z nimi trzeba i naprawdę warto
          inwestować. Być może nie uratujemy już ich rodziców, ale dzieci jesteśmy w
          stanie przywrócić społeczeństwu.
        • Gość: mo Re: A co mamy postawić? Pomożecie? IP: *.zchpolice.com 07.01.08, 12:24
          Cóż za sprawiedliwy osąd! Po pierwsze nie wszyscy ludzie tam
          mieszkający to meliniarze. Po drugie, może w centrum nie ma
          degeneratów??? Proponuję przejśc się ulicą Śląską. Obojętnie, o
          której porze. Nie wydaje mi się żeby ich podatkami stało miasto!!!
          Jeśli się czegoś nie zmieni to będzie jak jest. Wystarczy spojrzeć
          na Warszewo, które jeszcze niedawno było zwykłą, zabitą dechami
          wsią. A teraz... wystarczy odrobina chęci
          • Gość: Vlad.H. Re: A co mamy postawić? Pomożecie? IP: 80.53.41.* 07.01.08, 23:47
            Goclaw czy Skolwin to perly architektury... brakuje po prostu uczciwego i
            obdarzonego wizja gospodarza tego pieknego miasta jakim jest Szczecin...
            Szczecinianom proponuje wycieczke w polnocne dzielnice Szczecina, pojezdzic
            troche po okolicy - to niezwykle, wrecz bajkowe obszary, zjawiskowo piekne i to
            pomimo fatalnego stanu technicznego budynkow i drog.
    • elka447 Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! 30.11.07, 08:42
      Całe moje dzieciństwo upłynęło w Skolwinie.Nie mieszkam tam od ok.
      30 lat. W tym roku miałam wątpliwą przyjemność odwiedzić znajomą w
      tej dzielnicy .Jestem zszokowana tym co zobaczyłam. Nawet w trudnych
      powojennych latach nie było tak jak teraz.Bardzo mnie boli to że
      traktuje się ludzi tam zamieszkałych jak drugiej kategorii.Wygląd
      domów,ulic i słynnej papierni jest taki że mógłby słuzyć za
      scenografię do najgorszego filmu. Dobrze byłoby zaprosić prezydenta
      Szczecina aby to zobaczył bo z centrum nic nie widzą. Życze
      inicjatorom pomysłu na obrone tej dzielnicy powodzenia.
    • Gość: master88 Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! IP: *.globalconnect.pl 30.11.07, 09:40
      Pewnie, że postawmy, tylko najpierw trzeba przesiedlić gdzieś meneli i
      nierobów-zasiłkowców. Najlepiej do dołu z wapnem kilka metrów pod ziemią.
      • Gość: Pedagog Re: Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! IP: 217.98.20.* 30.11.07, 09:53
        Cięzko takie stwierdzenia skomentować.

        Z własnego doświadczenia stwierdzam, że będąc skonfrontowanym z małym
        człowiekiem, który niesie na sobie ogromne brzemię problemów i cierpienia,
        całkowicie przestaję się zastanawiać na tym kim są i jak się prowadzą jego
        rodzice, próbując pomóc temu dziecku jak najlepiej potrafię w ramach posiadanych
        możliwości.
      • Gość: skolwin Re: Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.07, 11:24
        A może niech jadą budować stadion narodowy, do obozu pracy.
    • Gość: turysta Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! IP: *.chello.pl 30.11.07, 13:14
      Człowieku, puknij się w głowę. Co do czego porównujesz? Byłeś w Nowej Hucie w
      latach 60.,70.?
      Przecież to była piekna dzielnica, nowoczesna , zadbana, ze swietna
      infrastrukturą- wygodne domy, piekne ulice, chodniki , dobry transport, całe
      zaplecze uslugowo-handlowe, wiele kin, bibliotek, szkół, teatr,baseny, boiska
      sportowe .itd., itd..
      Zarobki w kombinacie metalurgicznym im. Lenina były znakomite, chyba
      najwyzsze w kraju, pozwalały wszystkim na godziwe zycie, kształcenie dzieci.
      Upadek zaczął się w latach 90., bo może trzeba bylo zniszczyć ten " symbol
      komunizmu"?
      Siegnij ,człowieku, do encyklopedii i przeczytaj ,kiedy zaczęto budować
      Nową Hutę. Tam nie ma i nie było dziewiętnastowiecznych
      ruder .
      A szansą dla Skolwina jest chyba pozostawienie jej w takim
      stanie w jakim jest -dla filmowców - jezeli będą chcieli kręcić filmy o
      lumpenproletariacie dziewiętnastego wieku ,ewentualnie wysiedlić ludzi i zrobić
      dzielnicę-muzeum .I wypromować jako atrakcję turystyczną.
      Na pewno przyjedzie wielu turystów. A tak ogólnie podróze
      kształcą . Nie tylko czytelników, autorów również.
      • swantevit Re: Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! 30.11.07, 13:19
        To symbol gospodarki schylkowego komunizmu i postkomunistycznego
        katolactwa.
        a przeciez ziemia pod tymi ruderami domow i fabryk powinna byc
        najdrozsza w Szczecinie = dawac najwiekszy zwrot kapitalu..
    • Gość: zed Nad Odra IP: *.ipspace.xilinx.com 02.12.07, 13:56
      o ile sie nie myle ulica nad odra jest juz obiektem zainteresowania inwestorow

      Przetarg dotyczył sprzedaży 258.307 udziałów w spółce Porta Transport
      (stanowiących 99,99 proc. kapitału). W skład majątku firmy wchodzi między innymi
      prawo użytkowania wieczystego gruntu o łącznej powierzchni 94.586 m2 położonego
      w Szczecinie.

      Przetarg obejmuje też "sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości
      położonej w Szczecinie w obrębie Nad Odrą o łącznej powierzchni 102.528 m2 wraz
      z prawem własności budynków, budowli i urządzeń technicznych terenu".
      biznes.interia.pl/gieldy/news/jwconstruction-kupi-porte-transport,1000743,1844
      tak wiec pierwsze jaskolki zmian sa. jw construction raczej nie trzyma ziemi na
      odsprzedaz, a pod zabudowe.
      • Gość: taki Re: Nad Odra IP: *.centertel.pl 03.12.07, 01:39
        Zed, Ty chyba nie wiesz co piszesz, jaki to Skolwin??? Do Skolwina to z 6
        kilometrów, chłopie....to teren przy Stoczni, obudź się...do Nad Odrą też ze 3
        km.....
        • Gość: szczecinski Re: Nad Odra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.07, 11:47
          Całe miasto jest odwrócone od rzeki bo przecież ona tak straszliwie
          śmierdzi.
        • Gość: zed Re: Nad Odra IP: *.ipspace.xilinx.com 04.12.07, 19:17
          maps.google.com/?ie=UTF8&ll=53.506988,14.620914&spn=0.0171,0.040169&z=15&om=1
          nie przesadzaj z tymi dystansami. poza tym jesli cos sie buduje w okolicy to
          przyciaga nastepne itd.
    • Gość: qwerty Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! IP: *.teleton.pl 02.12.07, 14:14
      Największym problemem dla Skolwina są CI TZW. AKTYWIŚĆI, całe
      szczęście, że przeniosło ich w inne rejony, może tam porobią trochę
      krzyku wokół siebie, robiąc dobre wrażenie dla swojej kariery a
      potem pozostawią "owoce swojej działalności" samym sobie. TU LICZY
      SIĘ CZŁOWIEK. Dopóki się tego nie pojmie, to lepiej nie opowiadać o
      wątpliwych autorytetach, bo Ci w swoich działaniach wypadają na
      opowiadaczy o wątpliwym cudzie. A swoją drogą DOM KULTURY - jeden
      wielki niewypał, bez określonego programu, ... poza DROGĄ KRZYŻOWĄ -
      oczywiście...brr. bzdura
      • Gość: skolwin Re: Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.07, 14:53
        A tak i Pan Lewoc z PO dostał posadę w mieście
        • Gość: monte Krzystek potrzebuje 700-800 tys. PLN na kampanię IP: *.chello.pl 04.12.07, 22:09
          Krzystek i całe to biznesowe towarzystwo ma gdzieś Skolwin, wolą kręcić lody na
          sprzedawaniu terenów w centrum na których stały szkoły, to jest polityka,
          wkrótce kampania samorządowa (tylko 3 lata!) i PO potrzebuje dla Krzystka znów
          jakichś 700-800 tys. PLN na kampanię prezydencką.
    • Gość: bosch Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.07, 12:41
      Krzystek chce powiększyć miasto a nie pamięta Skolwina.
      • swantevit Krzystek stawia na Stare Czarnowo! 06.12.07, 12:45
        Skolwin ma w dupie bo to trudny temat.
        Ludzie to nie pole ktore mozna zaorac albo sprzedac..
        • Gość: menda Re: Krzystek stawia na Stare Czarnowo! IP: *.gprs.plus.pl 08.12.07, 22:57
          Skolwin to przyklad spychania problemu pod dywan. Tak też nasze
          masto funkcjonuje. Jak ktoś jest inny" to ląduje na Skolwinie czy na
          Stołcznie. A mafia ze ZBiLku nic nadal nie robi aby te budynki mogły
          być remontowane. A ludzie jak durnie pozwalają takich warunkach żyć.
          • Gość: Sedina Re: Krzystek stawia na Stare Czarnowo! IP: 83.168.106.* 09.12.07, 03:47
            Moim zdaniem to tylko kwestia kilku lat. Skolwin, Stołczyn mają
            wielki potencjał i powoli odbijają się od dna.
            To,że wielu ludzi tak myśli świdczą rosnące szybciej niż gdzie
            indziej ceny działek.
            Tym dzielnicą potrzebny jest most Police- Święta i ponowne
            urochowmienie lini kolejowej resztę sam rynek załatwi.
    • tersup Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! 10.01.08, 11:13
      na razie to po krolewsku zyja LIKWIDATORZY tych zakladow a nie
      mieszkancy Solwina czy pracujacy tam ..wladze -kolejne-powinny sie
      wstydzic za taki Szczecin
      • seahowk Re: Andrzej Łazowski: Postawmy na Skolwin! 10.01.08, 15:03
        Szczecin to system naczyń połączonych jak każda duża aglomeracja.
        Skolwin i dzielnice północne będzie można postawić na nogi dopiero
        po budowie zachodniej obwodnicy Szczecina do Polic włącznie.

        Przez wały chrobrego Nadodrze, Gocław, Skolwin prowadzi jedyna droga
        do Polic miasta i co ważniejsze zakładów chemicznych.
        Największym problemem nie jest stan wizualny tych dzielnic ale
        infrastruktura która w 90 % biegnie w śladzie górnych dróg tych
        dzielnic. Analiza większości wycen mówi o słabym dostępie do mediów
        i braku możliwości ich rozbudowy lub nawet modernizacji czy remontu.

        Klucz to budowa drogowej obwodnicy zachodniej aż do Polic (nawet bez
        przeprawy) wraz z obwodnicą kolejową w podobnym przebiegu.
        Pozwoliłoby to na zapewnienie alternatywnego dojazdu do Polic i ZCH
        Police po rozpoczęciu remontów na Gocławiu i Skolwinie. Remont i
        rozbudowa mediów. Przebudowa dróg i otwarcie ruchu nie wpuszczając
        już samochodów z materiałami niebezpiecznymi dla ZCH Police.

        Po takiego przedsięwzięcia trzeba współpracy z Powiatem Police,
        Gminami po których biegnie zachodnia obwodnica i Bóg jeden wie kto
        jeszcze. Jeśli ten człowiek chce coś zrobić powinien rozpocząć pracę
        kilkanaście km od Skolwina.

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka