Dodaj do ulubionych

Patrzcie uważnie na "Kaskadę"!

27.10.08, 10:09
Właśnie przeczytałem w "Kurierze" że wykonawca "Kaskady" zostanie wybrany w
przyszłym miesiącu. Nieoficjalnie pracownicy ECE przyznają że "mają duży
projekt i mały budżet" - oficjalnie, że wszystko idzie zgodnie z planem.
W świetle tego co się dzieje przy budowie "Pleciugi" radzę uważnie się
przyglądać gdy budowana będzie "Kaskada" - czy te wszystkie piękne
wizualizacje będą miały przełożenie w rzeczywistości.
Obserwuj wątek
    • carl.zeiss Re: Patrzcie uważnie na "Kaskadę"! 27.10.08, 10:13
      fefin_2050 napisał:
      > czy te wszystkie piękne

      piękne ????
      czy cie kabel osrało ?
      • fefin_2050 Re: Patrzcie uważnie na "Kaskadę"! 27.10.08, 10:19
        carl.zeiss napisała:

        > piękne ????
        > czy cie kabel osrało ?

        Miało być "piękne". I nie jestem kabel, choć czytałem gdzieś tu na forum że to
        ja jestem tobą a ty mną ;)))
        • cbaabc hehe randkę macie czy co? 27.10.08, 23:36
          Chłopaki macie tutaj randkę? No no sorry, że wam przeszkadzam, ale
          kto napisał, że Kaskada będzie piękna? To bardzo przeciętne centrum
          handlowe. Lepsze to niż obecna dziura czy dachy paryża z pleciugą i
          odrą. Niech budują - będzie praca.

    • Gość: gosc Re: Patrzcie uważnie na "Kaskadę"! IP: *.GtokyoFL72.vectant.ne.jp 27.10.08, 19:26
      fefin_2050 napisał:

      > Właśnie przeczytałem w "Kurierze" że wykonawca "Kaskady" zostanie
      wybrany w
      > przyszłym miesiącu.

      przeciez tam juz trwaja prace, to co inwestor do tej pory nie mial
      wykonawcy/wykonawcow??? Przeceiz to jakis nonsens albo kolejny
      przekret...
      Jak do tej pory po 95 roku ci inwestorzy w Szcecinie to sa co chwile
      jackie scwaniaczki i zodzieje z gilem w nosie... i robia wladze
      miastaw balona jak chcom...
      • cbaabc Re: Patrzcie uważnie na "Kaskadę"! 27.10.08, 23:38
        To weź rusz dupę i poczytaj tablicę. Prace rozbiórkowe i
        przygotowawcze ro nie to samo co główny wykonawca! Na tablicy nie ma
        jeszcze głównego wykonawcy - jest firma rozbiórkowa, która czyści
        teren i kopie dół.
    • cbaabc Re: Patrzcie uważnie na "Kaskadę"! 27.10.08, 23:40
      Wchodzę na stronę kuriera i nie ma nic o ECE i Kaskadzie. Coś
      przeoczyłem? Podasz link?
      • Gość: . Re: Patrzcie uważnie na "Kaskadę"! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.09, 06:12
        cbaabc napisał:

        > Wchodzę na stronę kuriera i nie ma nic o ECE i Kaskadzie. Coś
        > przeoczyłem? Podasz link?


        www.kurier.szczecin.pl/Art.aspx?a=15561
        :)))))))))))))
    • Gość: floating.president Ponieważ grunt jest wniesiony aportem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.09, 10:11
      ..to jak kryzys potrwa i ECE wpadnie w kłopoty (nie zyczę Im tego)
      to będzie wesolutko z tym gruntem.
      • Gość: gość Re: Ponieważ grunt jest wniesiony aportem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.09, 10:15
        Gość portalu: floating.president napisał(a):

        > ..to jak kryzys potrwa i ECE wpadnie w kłopoty (nie zyczę Im tego)
        > to będzie wesolutko z tym gruntem.

        Znany szczeciński gastronomik wykupi i zagospodaruje :))))))))))
        • Gość: floating.president Re: Ponieważ grunt jest wniesiony aportem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.09, 11:42
          Jeżeli to zrobi i zagospodaruje to nic w tym złego.Szkoda tylko
          będzie szkody w majątku miasta.Zło nie jest w tym co to ewentualnie
          wziałby w takiej hipotetycznej sytuacji ale zło jest w aporcie tak
          potęznego i atrakcyjnego majątku bez szans na korzyśc dla miasta.
          • andreas.007 Re: Ponieważ grunt jest wniesiony aportem 09.01.09, 11:49
            jezeli przebieg zdarzen byłby tak niekorzystny,
            ze ECE nie załatwi finansowania, to bedzie teren ogrodzony...
            ogrodzony, bo to nie takie proste, ze ktos inny wezmie.

            Wtedy zrobi sie ozdobny - płot, zeby ładnie wyglądało!
            • swantevit Re: Ponieważ grunt jest wniesiony aportem 09.01.09, 11:51
              andreas.007 napisał:
              jezeli przebieg zdarzen byłby tak niekorzystny,
              ze ECE nie załatwi finansowania, to bedzie teren ogrodzony...
              ogrodzony, bo to nie takie proste, ze ktos inny wezmie.
              Wtedy zrobi sie ozdobny - płot, zeby ładnie wyglądało!
              -------------------------------------------------------------
              a pozniej, niczym samosiejki, pojawia sie budki, a moze nawet jakas kladka...
              • andreas.007 Re: Ponieważ grunt jest wniesiony aportem 09.01.09, 11:56
                Dachy Paryza... WRACAJCIE.
                Oby sie nie okazało, ze zamiast Dachów Paryza,
                czyli szaszłykarni - bedzie teraz dziura w ziemi i płot!
                • Gość: Plazzek Re: Ponieważ grunt jest wniesiony aportem IP: 195.72.91.* 09.01.09, 12:58
                  A to problem jest? Zrobi się schodki do dołka, może nawet kładkę, w
                  dołku pawiloniki z podartego brezentu (z likwidowanej alei kwiatów).
                  Kiedyś się to przykryje jakimś dachem i będą "Piwnice Paryża".
            • Gość: gość serio? IP: *.cable.smsnet.pl 09.01.09, 13:13
              "Tytul artykulu powinien brzmiec "Klopoty Hypo Real Estate", bo to oni sa
              problemem a nie ECE czy Kaskada. Depfa to nie byla irlandzka firma tylko oddzial
              Deutsche Pfandbrief & Hypoteke Bank, utworzony w Irlandii by uniknac niemieckich
              regulacji bankowych. Dwoch malolatow spekulowalo tam setkami milionow euro, no i
              koniec jest znany...
              Konczac te dygresje - nie sadze zeby ECE mialo problem ze znalezieniem innegfo
              zrodla finansowania."
              • Gość: floating.president Re: serio? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.09, 13:32
                Miemy nadzieję jako szczecinianie ale o ostrozności wobec ECE w
                bankowości mówi sie od dosyć długiego juz czasu. Oby nie !
    • Gość: v2 co z zabytkowym szwedzkim murem? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.09, 11:16
      Odkryto mur ze szwedzkich fortyfikacji, mówwiło się,że zostanie
      wkomponowany w Galerię ( jedyny slad po szwedzkim Szczecinie).
      Monitorujmy co sie z tym dzieje - a może już go rozwalili bo nie
      jest częścią Floating Gardens?
      • andreas.007 Re: co z zabytkowym szwedzkim murem? 09.01.09, 11:44
        jezeli finansowania nie bedzie,
        to sie to zasypie i bedzie jak jest!
        • Gość: gość Re: co z zabytkowym szwedzkim murem? IP: *.cable.smsnet.pl 09.01.09, 13:09
          Podobno główny wykonawca już jest :) wejdzie jak się zrobi cieplej
          • andreas.007 Re: co z zabytkowym szwedzkim murem? 09.01.09, 13:15
            Kabel prosze ja Ciebie... wiesz cos wiecej.

            www.kurier.szczecin.pl/Art.aspx?a=15561
            "Niejasne kwestie finansowania spowodowały jednak, że ECE wydłużyło
            także procedury wyboru generalnego wykonawcy inwestycji w
            Szczecinie. Kontrakt z firmą budowlaną miał być podpisany do końca
            roku, jednak - jak informują reprezentanci niemieckiego inwestora -
            rozmowy z chętnymi dopiero „dobiegają końca”. "
            • Gość: gość Re: co z zabytkowym szwedzkim murem? IP: *.cable.smsnet.pl 09.01.09, 13:18
              Tak jak napisałem - wykonawca już jest. Wiem co piszę ;). Wyjaśni się sprawa
              finansowania i tylko trzeba będzie podpisać.
              • andreas.007 Re: co z zabytkowym szwedzkim murem? 09.01.09, 13:22
                Moze firma z Kielc bedzie współfinansowała...
                ;)
                • Gość: twarda wazelina Uwierzcie mi IP: *.chello.pl 09.01.09, 13:27
                  Tam nic nie powstanie , teren po kaskadzie jest częścią większego planu miasta
                  księżycowego krajobrazu gruzu.
                  • plazzek Re: Uwierzcie mi 09.01.09, 13:30
                    Lunar Gardens?
                  • Gość: Andreas Re: Uwierzcie mi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.09, 13:31
                    moze pan Ksztwek zwolni UniCredit z podatku,
                    a za oni dadzą kredyt ECE?
                  • alex-0_0 Re: Uwierzcie mi 09.01.09, 13:52
                    Gość portalu: twarda wazelina napisał(a):

                    > Tam nic nie powstanie , teren po kaskadzie jest częścią większego
                    planu miasta
                    > księżycowego krajobrazu gruzu.



                    Plazzek napisał:
                    Lunar Gardens?



                    Z turystycznego punktu widzenia to ma sens!

                    Po kiego wydawać miliony $ na lot na księżyc?

                    wydać kilka stówek ZPL i krajobraz księżycowy jak się patrzy - w
                    Szczecinie

                    Atrakcja turystyczna na miarę XXI wieku

                    Ściekające Ogrody to przy tym pomyśle - mały piki!
      • swantevit Re: co z zabytkowym szwedzkim murem? 09.01.09, 13:56
        Nie ma muru szwedzkiego. Jest mur pruski, a stol szwedzki...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka