do100jnik agent obcego państwa wyjechał i nie ma komu 10.11.09, 11:48 udzielić odpowiedzi Odpowiedz Link Zgłoś
s.u Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 10.11.09, 11:54 Stać ich ma dwa wesela , a nie stać na opłatę za hulanki w dzień postu? A dlaczego piątek i sobota, a nie sobota i niedziela? No to może zacznijmy urządzać wesela w Wielką Sobotę. U mnie na weselu też było wielu starszych,trzeba poszukać takiej orkiestry ,która zaspokoi wszystkie gusta. Odpowiedz Link Zgłoś
johnny_english Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 10.11.09, 12:08 chciwość od zawsze była wpisana w charakter tłuściochów w czarnych sukienkach Odpowiedz Link Zgłoś
critto Re: Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 10.11.09, 12:28 haha, ten "dzień pokuty i postu" najlepiej pokazują tłumy przed każdym klubem, pubem czy dyskoteką w piątkowy wieczór :)) Swoją drogą - cóż, jeżeli dla kogoś Kościół jest na tyle ważny, że chce mu płacić i to sporą kasę, to proszę bardzo... Ja na szczęście mam zupełnie inne przekonania (jestem zadrużnym panteistą)... Odpowiedz Link Zgłoś
dzi1a ubywa... 10.11.09, 12:31 www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090515/REGION/456683811 Odpowiedz Link Zgłoś
aksum78 dzi1a-dobry teskt 10.11.09, 12:53 Za wcześnie, aby potwierdzić, czy tak wyraźny spadek jest trwałą tendencją - zastrzega ks. prof. Witold Zdaniewicz, który koordynował badania Instytutu. - Odpowiedź poznamy w przyszłym roku, kiedy badanie zostanie powtórzone. Zdaniem ks. Zdaniewicza na wynik mogły wpłynąć fatalne warunki atmosferyczne - badanie, jak co roku, przeprowadzano 23 listopada, a tego dnia odnotowano pierwszy atak zimy. Niektórzy księża mówili, że tego dnia pojawiło się mniej parafian niż zwykle. Ten Pan ma tytuł profesora? Ha, ha Odpowiedz Link Zgłoś
dzi1a Re: dzi1a-dobry teskt 10.11.09, 13:29 a następne liczenie tuż ,tuż i pewnie powiedzą ze słaba frekwencja to wynik wiatrów na księżycu lub świńska grypa czy cuś :))) Odpowiedz Link Zgłoś
drugikraand Re: Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 10.11.09, 12:57 Ludzie czemu jestescie tacy glupi?... na cholere komu jakis slub w KK - stary zabobon, olac tych naciagaczy - wystarczy przeciez Urzad Stanu Cywilnego - nie beda ludzie przychodzic to i KK sie zmieni - zmiany trzeba wymuszac i wlasnie najlepiej kasa - to rozumieja od razu!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
drugikraand Re: Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 10.11.09, 13:02 Ludzie czemu jestescie tacy glupi?... na cholere komu jakis slub w KK - stary zabobon, olac tych naciagaczy - wystarczy przeciez Urzad Stanu Cywilnego - nie beda ludzie przychodzic to i KK sie zmieni - zmiany trzeba wymuszac i wlasnie najlepiej kasa - to rozumieja od razu!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
kaczalidka102 Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 10.11.09, 14:53 Miałam podobny problem. Załatwienie cesji na ślub w innym kościele to nie lada gimnastyka.W parafii u męża jak księdzu powiedzieliśmy,że nie zapłacimy żądanej kwoty to wygonił nas z krzykiem,że jak mamy sentymenty to dla niego możemy iść nawet do Szczecina ślubować ale On cesji nie wyda.W "mojej" parafii było nie mal podobnie tylko śmieszne jest to,że zostałam wrzucone do jednego worka z innymi parafianami.Jestem tylko w tym rejonie zameldowana bo posiadam tam mieszkanie ale nie zamieszkałam tam ani jednego dnia i nie byłam w tym kościele na żadnej mszy(bo mieszkałam cały czas gdzie indziej).Ksiądz jednak oznajmił,że mimo wszystko zapłacić za cesję muszę bo inaczej jej nie wyda."Trochę" się pokłóciliśmy i po tygodniu mąż poszedł sam i zapłacił-ale 500zł mniej:(( To takie PAŃSTWO W PAŃSTWIE:(( Odpowiedz Link Zgłoś
kajolka Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 10.11.09, 15:00 No i nareszcie mam dowód na to, po jakiego grzyba sa przykazania kościelne.W Biblii nic o nich nie napisano.Jeśli się nie doczytałam to proszę o wskazanie gdzie. Co prawda znane porzekadło mówi, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.Ale teraz mam na to dowód :-) Pięknie!!!! Róbcie tak dalej panowie księża, a za kilka lat już żadna owieczka nie da się skubać.Amen Odpowiedz Link Zgłoś
dzi1a hmm.... 10.11.09, 15:28 www.pardon.pl/artykul/10085/nie_chcesz_poscic_w_piatek_zaplac_ksiedzu_to_cie_zwolni Odpowiedz Link Zgłoś
porucznikzubek Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 10.11.09, 22:20 A po cholerę Wam ślub kościelny? Ludzie obudźcie się. Nabijać kabzy czarnym? Odpowiedz Link Zgłoś
malkontent_i_sceptyk Re: Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 12.11.09, 20:58 Za tępy jesteś, żeby pewne rzeczy pojąć. Wszystko jest dla Ciebie czarno białe. Odpowiedz Link Zgłoś
31paluszkow Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 10.11.09, 23:18 Tylko patrzeć jak księża zaczną przykładem Średniowiecza sprzedawać odpusty od popełnionych w przeszłości i w przyszłości grzechów. Odpowiedz Link Zgłoś
monsiu46 Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 11.11.09, 00:43 To jest to, o co nam chodziło w czasach solidarności{w biegu do koryta!}. Teraz jest swoboda działań gospodarczych i można na wszystkim zarabiać! Że od tego nie płaci się podatków? A czy lekarze i adwokaci płacą? Prawo do obciążeń skarbowych jest dla maluczkich. Odpowiedz Link Zgłoś
czarek75 Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 11.11.09, 10:23 narodzie polski powstan z kolan i przegon te cala bande jak zrobili to bracia czesi anglicy dosyc wyzysku jak jeden dziennikarz opublikowal liste ubekow w internecie to glemp mowil ze to potrzebne ze prawda nas wyzwoli chocby najgorsza jak sie wzieli za nich to wielki krzyk i wylaczyli sie z lustracji a issakowicza wyzwali to sa darmozjady tylko w polsce za pedofilie przenosza do innej parafii Odpowiedz Link Zgłoś
xerxiu Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 11.11.09, 14:37 A w Biblii czytamy:" darmo wzieliście darmo dawajcie". Ciekawe ile Jezus brał opłaty za propagowanie swojej nauki będąc na ziemi? No ale cóż jacy duchowni tacy parafianie. PS. Ciekawe jaki Ojciec za przyjście do jego domu wyciąga tace i żebrze co łaska od swoich najbliższych ? Opłakany stan religii katolickiej uwidacznia sie coraz bardziej. Odpowiedz Link Zgłoś
aksum78 Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 11.11.09, 17:21 A ja powtórze, że za ten obraz religii, odpowiadamy My sami. Wierzący i nie wierzący i tyle. A co do pytania jednego z forumowiczów to odpusty istnieja tylko w zreformowanej formie. Biznes jest biznes. Odpowiedz Link Zgłoś
ttiikkttaakk Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 11.11.09, 21:45 śluby kościelne to: -kicz -szmira -bezguście -chała Nigdy w życiu i za żadne pieniądze nikt kto ma za grosz smaku i gustu nie ubrałby się od dołu do góry na biało i to w ślubne szmaty! Odpowiedz Link Zgłoś
te_rence Re: Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 12.11.09, 18:57 zgadzam się! byłem ostatnio na jednym ślubie... i stwierdziłem, że Bóg to chyba nie ma gustu bo jakby miał toby spalił ten nowy kościół do fundamentów Odpowiedz Link Zgłoś
sposzczo Re: Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 12.11.09, 07:43 No te "co łaska" dyspensy są żenujące, przypominają mi sie czasy średniowiecza gdy za dobrą opłata można było wykupić swoje grzechy doczesne. Niestety takie czasy- jak mawiają duchowni- wszystko kosztuje więc płacić trzeba za sakramenty, miejsce na cmentarzu, wizytę duszpasterską itd. Odpowiedz Link Zgłoś
dzi1a toruński ks. proboszcz porzucił 10-letnią córeczkę 12.11.09, 10:53 www.se.pl/wydarzenia/kraj/proboszcz-uciek-przed-corka-i-kochanka_118319.html Odpowiedz Link Zgłoś
obywatel_nienumerowanej_rp Tylko idioci płacą klechom... 12.11.09, 13:11 ... za odpust, czy inne podobne "usługi" kościelnych urzędasów. Idiotyzmem w ogóle jest spowiadanie się człowiekowi, który z zasady jest nieuczciwym hipokrytą, urzędowo "namaszczonym" do wchodzenia z buciorami w intymne sfery innych ludzi. Spowiadać się można Bogu, zwierzać - przyjacielowi... ale klecha? Ani to Bóg, ani przyjaciel, tylko zwykły urzędnik, a co gorsza - agent wywiadu państwa totalitarnego Watykan, więc jakim prawem ma być powiernikiem największych tajemnic drugiego człowieka? KK zarabia na ludzkich potrzebach, do których "zaspokajania w imię boże", został stworzony. Tłusta, obleśna mafia... tfu... Odpowiedz Link Zgłoś
ramisz Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 12.11.09, 14:45 Ja za udzielenie ślubu zapłaciłem 900 zł. Choć w pierwszej wersji proboszcz proponował 600 zł, później z każdą wizytą podnosił się o 100 zł. Niezły biznes. Odpowiedz Link Zgłoś
perepere8 placic, placic barany 12.11.09, 14:59 czarna mafia musi przeciez z czegos zyc. Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Nie od dzisiaj wiadomo przeciez że dla 12.11.09, 15:15 funkcjonariuszy polskiego kościoła rzymsko - katolickiego jedynym bogiem jest pieniądz i że za mamonę ci watykańscy okupanci gotowi są sprzedać wszystko, nawet tego Boga którego wciskają wiernym jako najwyższa nieziemską istotę. Odpowiedz Link Zgłoś
ostoja19 Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 12.11.09, 15:16 To ogolne oburzenie wobec praktyk kosciola katolickego ma podstawy, choc nie jest niczym nowym. To przeciez 95 tez Marcina Lutra byly wymierzone przciwko praktyce kk sprzedawania odpust. Teza 45 glosila: "nalezy pouczyc chrześcijan, iż ten, co widzi ubogiego i mimo to kupuje odpust, ten nie odpust papieza nabywa, ale gniew bozy sciaga na siebie". Choc sam naleze do kosciola katolickiego uawazam takie postepowanie za patologiczna regresje konieczna napietnowania. Co to wszystko ma wspolnego z duchem wiary w Boga...? Absolutnie nic! Odpowiedz Link Zgłoś