Dodaj do ulubionych

Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł

    • do100jnik agent obcego państwa wyjechał i nie ma komu 10.11.09, 11:48
      udzielić odpowiedzi
    • s.u Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 10.11.09, 11:54
      Stać ich ma dwa wesela , a nie stać na opłatę za hulanki w dzień postu?
      A dlaczego piątek i sobota, a nie sobota i niedziela? No to może zacznijmy
      urządzać wesela w Wielką Sobotę. U mnie na weselu też było wielu
      starszych,trzeba poszukać takiej orkiestry ,która zaspokoi wszystkie gusta.
    • johnny_english Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 10.11.09, 12:08
      chciwość od zawsze była wpisana w charakter tłuściochów w czarnych sukienkach
    • critto Re: Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 10.11.09, 12:28
      haha, ten "dzień pokuty i postu" najlepiej pokazują tłumy przed każdym klubem,
      pubem czy dyskoteką w piątkowy wieczór :))
      Swoją drogą - cóż, jeżeli dla kogoś Kościół jest na tyle ważny, że chce mu
      płacić i to sporą kasę, to proszę bardzo... Ja na szczęście mam zupełnie inne
      przekonania (jestem zadrużnym panteistą)...
    • dzi1a ubywa... 10.11.09, 12:31
      www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090515/REGION/456683811
    • aksum78 dzi1a-dobry teskt 10.11.09, 12:53
      Za wcześnie, aby potwierdzić, czy tak wyraźny spadek jest trwałą
      tendencją - zastrzega ks. prof. Witold Zdaniewicz, który koordynował
      badania Instytutu. - Odpowiedź poznamy w przyszłym roku, kiedy
      badanie zostanie powtórzone.
      Zdaniem ks. Zdaniewicza na wynik mogły wpłynąć fatalne warunki
      atmosferyczne - badanie, jak co roku, przeprowadzano 23 listopada, a
      tego dnia odnotowano pierwszy atak zimy. Niektórzy księża mówili, że
      tego dnia pojawiło się mniej parafian niż zwykle.


      Ten Pan ma tytuł profesora? Ha, ha
      • dzi1a Re: dzi1a-dobry teskt 10.11.09, 13:29
        a następne liczenie tuż ,tuż i pewnie powiedzą ze słaba frekwencja to wynik
        wiatrów na księżycu lub świńska grypa czy cuś :)))
    • drugikraand Re: Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 10.11.09, 12:57
      Ludzie czemu jestescie tacy glupi?... na cholere komu jakis slub w
      KK - stary zabobon, olac tych naciagaczy - wystarczy przeciez Urzad
      Stanu Cywilnego - nie beda ludzie przychodzic to i KK sie zmieni -
      zmiany trzeba wymuszac i wlasnie najlepiej kasa - to rozumieja od
      razu!!!!
    • drugikraand Re: Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 10.11.09, 13:02
      Ludzie czemu jestescie tacy glupi?... na cholere komu jakis slub w
      KK - stary zabobon, olac tych naciagaczy - wystarczy przeciez Urzad
      Stanu Cywilnego - nie beda ludzie przychodzic to i KK sie zmieni -
      zmiany trzeba wymuszac i wlasnie najlepiej kasa - to rozumieja od
      razu!!!!
    • kaczalidka102 Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 10.11.09, 14:53
      Miałam podobny problem. Załatwienie cesji na ślub w innym kościele to nie lada gimnastyka.W parafii u męża jak księdzu powiedzieliśmy,że nie zapłacimy żądanej kwoty to wygonił nas z krzykiem,że jak mamy sentymenty to dla niego możemy iść nawet do Szczecina ślubować ale On cesji nie wyda.W "mojej" parafii było nie mal podobnie tylko śmieszne jest to,że zostałam wrzucone do jednego worka z innymi parafianami.Jestem tylko w tym rejonie zameldowana bo posiadam tam mieszkanie ale nie zamieszkałam tam ani jednego dnia i nie byłam w tym kościele na żadnej mszy(bo mieszkałam cały czas gdzie indziej).Ksiądz jednak oznajmił,że mimo wszystko zapłacić za cesję muszę bo inaczej jej nie wyda."Trochę" się pokłóciliśmy i po tygodniu mąż poszedł sam i zapłacił-ale 500zł mniej:((
      To takie PAŃSTWO W PAŃSTWIE:((
    • kajolka Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 10.11.09, 15:00
      No i nareszcie mam dowód na to, po jakiego grzyba sa przykazania
      kościelne.W Biblii nic o nich nie napisano.Jeśli się nie doczytałam
      to proszę o wskazanie gdzie.
      Co prawda znane porzekadło mówi, że jak nie wiadomo o co chodzi to
      chodzi o pieniądze.Ale teraz mam na to dowód :-) Pięknie!!!! Róbcie
      tak dalej panowie księża, a za kilka lat już żadna owieczka nie da
      się skubać.Amen
    • dzi1a hmm.... 10.11.09, 15:28
      www.pardon.pl/artykul/10085/nie_chcesz_poscic_w_piatek_zaplac_ksiedzu_to_cie_zwolni
    • porucznikzubek Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 10.11.09, 22:20
      A po cholerę Wam ślub kościelny? Ludzie obudźcie się. Nabijać kabzy czarnym?
      • malkontent_i_sceptyk Re: Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 12.11.09, 20:58
        Za tępy jesteś, żeby pewne rzeczy pojąć. Wszystko jest dla Ciebie czarno białe.
    • 31paluszkow Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 10.11.09, 23:18
      Tylko patrzeć jak księża zaczną przykładem Średniowiecza sprzedawać odpusty od
      popełnionych w przeszłości i w przyszłości grzechów.
    • monsiu46 Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 11.11.09, 00:43
      To jest to, o co nam chodziło w czasach solidarności{w biegu do koryta!}.
      Teraz jest swoboda działań gospodarczych i można na wszystkim zarabiać! Że od
      tego nie płaci się podatków? A czy lekarze i adwokaci płacą? Prawo do obciążeń
      skarbowych jest dla maluczkich.
    • czarek75 Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 11.11.09, 10:23
      narodzie polski powstan z kolan i przegon te cala bande jak zrobili to bracia czesi anglicy dosyc wyzysku jak jeden dziennikarz opublikowal liste ubekow w internecie to glemp mowil ze to potrzebne ze prawda nas wyzwoli chocby najgorsza jak sie wzieli za nich to wielki krzyk i wylaczyli sie z lustracji a issakowicza wyzwali to sa darmozjady tylko w polsce za pedofilie przenosza do innej parafii
    • xerxiu Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 11.11.09, 14:37
      A w Biblii czytamy:" darmo wzieliście darmo dawajcie". Ciekawe ile Jezus brał
      opłaty za propagowanie swojej nauki będąc na ziemi? No ale cóż jacy duchowni
      tacy parafianie. PS. Ciekawe jaki Ojciec za przyjście do jego domu wyciąga
      tace i żebrze co łaska od swoich najbliższych ? Opłakany stan religii
      katolickiej uwidacznia sie coraz bardziej.
    • aksum78 Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 11.11.09, 17:21
      A ja powtórze, że za ten obraz religii, odpowiadamy My sami.
      Wierzący i nie wierzący i tyle. A co do pytania jednego z
      forumowiczów to odpusty istnieja tylko w zreformowanej formie.
      Biznes jest biznes.
    • ttiikkttaakk Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 11.11.09, 21:45
      śluby kościelne to:
      -kicz
      -szmira
      -bezguście
      -chała
      Nigdy w życiu i za żadne pieniądze nikt kto ma za grosz smaku i gustu nie
      ubrałby się od dołu do góry na biało i to w ślubne szmaty!

      • te_rence Re: Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 12.11.09, 18:57
        zgadzam się! byłem ostatnio na jednym ślubie... i stwierdziłem, że Bóg to chyba
        nie ma gustu bo jakby miał toby spalił ten nowy kościół do fundamentów
    • sposzczo Re: Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 12.11.09, 07:43
      No te "co łaska" dyspensy są żenujące, przypominają mi sie czasy
      średniowiecza gdy za dobrą opłata można było wykupić swoje grzechy
      doczesne. Niestety takie czasy- jak mawiają duchowni- wszystko
      kosztuje więc płacić trzeba za sakramenty, miejsce na cmentarzu,
      wizytę duszpasterską itd.
    • dzi1a toruński ks. proboszcz porzucił 10-letnią córeczkę 12.11.09, 10:53
      www.se.pl/wydarzenia/kraj/proboszcz-uciek-przed-corka-i-kochanka_118319.html
    • obywatel_nienumerowanej_rp Tylko idioci płacą klechom... 12.11.09, 13:11
      ... za odpust, czy inne podobne "usługi" kościelnych urzędasów.

      Idiotyzmem w ogóle jest spowiadanie się człowiekowi, który z zasady jest
      nieuczciwym hipokrytą, urzędowo "namaszczonym" do wchodzenia z buciorami w
      intymne sfery innych ludzi.
      Spowiadać się można Bogu, zwierzać - przyjacielowi... ale klecha? Ani to Bóg,
      ani przyjaciel, tylko zwykły urzędnik, a co gorsza - agent wywiadu państwa
      totalitarnego Watykan, więc jakim prawem ma być powiernikiem największych
      tajemnic drugiego człowieka?
      KK zarabia na ludzkich potrzebach, do których "zaspokajania w imię boże",
      został stworzony.
      Tłusta, obleśna mafia... tfu...
    • ramisz Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 12.11.09, 14:45
      Ja za udzielenie ślubu zapłaciłem 900 zł. Choć w pierwszej wersji proboszcz
      proponował 600 zł, później z każdą wizytą podnosił się o 100 zł. Niezły biznes.
    • perepere8 placic, placic barany 12.11.09, 14:59
      czarna mafia musi przeciez z czegos zyc.
    • guru133 Nie od dzisiaj wiadomo przeciez że dla 12.11.09, 15:15
      funkcjonariuszy polskiego kościoła rzymsko - katolickiego jedynym bogiem jest
      pieniądz i że za mamonę ci watykańscy okupanci gotowi są sprzedać wszystko,
      nawet tego Boga którego wciskają wiernym jako najwyższa nieziemską istotę.
    • ostoja19 Księża dają piątkową dyspensę za 300 zł 12.11.09, 15:16
      To ogolne oburzenie wobec praktyk kosciola katolickego ma podstawy, choc nie jest niczym nowym. To przeciez 95 tez Marcina Lutra byly wymierzone przciwko praktyce kk sprzedawania odpust. Teza 45 glosila:
      "nalezy pouczyc chrześcijan, iż ten, co widzi ubogiego i mimo to kupuje odpust, ten nie odpust papieza nabywa, ale gniew bozy sciaga na siebie". Choc sam naleze do kosciola katolickiego uawazam takie postepowanie za patologiczna regresje konieczna napietnowania. Co to wszystko ma wspolnego z duchem wiary w Boga...? Absolutnie nic!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka