Dodaj do ulubionych

Nawrocki: Starówka nie jest skansenem

01.06.07, 19:25
Oczywiscie ze Stare Miasto nasiąka nowoczesnościa najwyzszej klasy
Trzeba tu wymienic hale balonową na kortach - cud architektury XX wieku
postawiony ZA ZGODA konserwtora miejskiegio - tak mysle
Albo inny przejaw nowoczesnosci panie konserwatorze. Czy to nie za pana
kadencji w scianie ratusza umieszczono BANKOMAT?
Obserwuj wątek
    • volteiro1 Re: Nawrocki: Starówka nie jest skansenem 01.06.07, 20:19
      bardzo dobry artykul,
      i tort dobry i pesto, ale niekoniecznie tort stanie się lepszy gdy dodamy doń
      pesto
    • gumka7 Panie Zbyszku. serdecznie dziekujęmy 01.06.07, 21:29
      za Szeroka, nigdy nie zapomnimy ,że ta kamyczki to Pana zasługa
      • gumka7 Re: Panie Zbyszku. serdecznie dziekujęmy 01.06.07, 21:32
        gumka7 napisał:

        > za Szeroką, nigdy nie zapomnimy ,że ta kamyczki to Pana zasługa

        niech napisze ,że to nieprawda, a ja wkleję zdjęcia jak pan kamień wybierał
        • gumka7 Re: Panie Zbyszku. już dziękujemy 01.06.07, 21:36
          gumka7 napisał:
          na stare lat mógłby Pan się opamiętać - miastu wystarczy, i więcej może nie
          wytrzymać
          • tryg.sk Re: Panie Zbyszku. już dziękujemy 02.06.07, 00:14
            U la la... Gumka szaleje... niech pokaże zdjęcie siebie wybierającego kamyczki.
          • gumka7 Re: Panie Zbyszku. już dziękujemy 02.06.07, 09:47
            Jeszcze dołożę;
            - północna ściana prezbiterium katedry
            - wschodni mur w otoczeniu katedry
            - punkt przeładunkowy przy banku
    • rozczarowana-torunianka Re: Nawrocki: Starówka nie jest skansenem 01.06.07, 21:57
      no wreszcie głos rozsądku, szkoda, że niedecyzyjny, gdyż współcześni wandale z
      niewiadomych powodów rwą się do udoskonalania tego co szlachetne w formie,
      choćby zrujnowanej, a nie przeszkadzają im ruiny współczesności, które albo
      zrównać z ziemią by trzeba, albo właśnie "oszklić":(
      • tryg.sk Re: Nawrocki: Starówka nie jest skansenem 02.06.07, 10:48
        trzeba zmieniać otoczenie
        • rozczarowana-torunianka Re: Nawrocki: Starówka nie jest skansenem 02.06.07, 11:55
          tak, trzeba, ale to co złe, a nie brać się za niszczenie tego co niepowtarzalne.
          " Modus cudendi monetam" Kopernika się kłania;)
          • b3ut Re: Nawrocki: Starówka nie jest skansenem 02.06.07, 13:16
            Na głowę bije go Z. Nawrocki. Wydał on zgodę na (po)tworek na tyłach hotelu
            Polonia. Większego obciachu na starówce nie ma
            • zweglony_pazur Re: Nawrocki: Starówka nie jest skansenem 02.06.07, 13:31
              b3ut napisał:

              > Na głowę bije go Z. Nawrocki. Wydał on zgodę na (po)tworek na tyłach hotelu
              > Polonia. Większego obciachu na starówce nie ma

              alez jest. wszechobecne koszmarki z plexi nazywane nie wiem
              dlaczego "reklamami". temat żywotności tegoż badziewia i braku zainteresowania
              ze strony zjawiska o nazwie "konserwator zabytków" nadaje sie na pracę naukową
              i jest dla mnie wiekszą zagadką niż UFO.
              • jakub_lauder Re: Nawrocki: Starówka nie jest skansenem 02.06.07, 16:35
                Starowka nie jest skansenem, ale skansen jest przy Starowce. Nie do konca
                rozumiem idee p. Nawrockiego, ale inwestycje typu szklana kamienica na rogu
                Rabianskiej i sw. Ducha oceniam jako fatalne i rozbijajace klimat tego miasta.
                Taka tez prawdopodobnie bedzie recepcja koszar raclawkich budowana przed krzywa
                wieza, ktora rozbije tam panujacy romantyczny nastroj oraz ladna panorame. Co
                dalej?
                • bartolini-bartuomiej Re: Nawrocki: Starówka nie jest skansenem 02.06.07, 16:52
                  No ale są tacy jak profesor chemielewski, który widzą nowoczesną architekturę
                  szklaną wepchaną w zespół staromiejski w imię zostawiania śladów po XXI w.
                  • gumka7 Re: Nawrocki: Starówka nie jest skansenem 02.06.07, 18:18
                    bartolini-bartuomiej napisała:

                    > No ale są tacy jak profesor chemielewski, który widzą nowoczesną architekturę
                    > szklaną wepchaną w zespół staromiejski w imię zostawiania śladów po XXI w.

                    Jak mawia prof. Mikulkski
                    "jaka matura taka profesura"
                  • klio6 jordanki 10.06.07, 18:35
                    nie autakujmy konserwatora bo on jest dosc specyficzny, ale wierze ze rozum ma
                    i zrozumie, ze Toruniowi sa potrzebne nowoczesne budynki. I ze na Jordankach
                    moze powstac cos naprawde pieknego, anie tylko park - bop to bez sensu. Ludzie,
                    idzmy do przodu! Nie dajmy sie zaganioc w uprzedzenia i komlpeksy. Cezkam na
                    Jordanki! Na dzielo franmsuskiego profesora - slawnego architekta. Chce zeby
                    satnało w Toruniu, a nie np. w Krakowie.
            • rozczarowana-torunianka Re: Nawrocki: Starówka nie jest skansenem 02.06.07, 21:28
              b3ut napisał:

              > Na głowę bije go Z. Nawrocki. Wydał on zgodę na (po)tworek na tyłach hotelu
              > Polonia. Większego obciachu na starówce nie ma

              hmm, czyli jednak punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia? Najłatwiej być
              pryncypialnym jak patrzy się z boku;)
              • b3ut Re: Nawrocki: Starówka nie jest skansenem 04.06.07, 20:41
                > hmm, czyli jednak punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia? Najłatwiej być
                > pryncypialnym jak patrzy się z boku;)

                Rozwinęłabyś?
                • rozczarowana-torunianka Re: Nawrocki: Starówka nie jest skansenem 04.06.07, 22:31
                  raczej nie:)
    • mega_faflun Nawrocki: Starówka nie jest skansenem 02.06.07, 21:49
      Niech stare miasto pozostanie starowka w stanie nie naruszonym chyba nie chodzi
      o to by budowac na jej terenie nowoczesne budowle .Ale sa tereny poza jej
      obrembem gdzie az sie prosi by poeksperymentowac z bardziej smiala architektura
      niz obiekt Cinema City
      • kdesw Re: Nawrocki: Starówka nie jest skansenem 02.06.07, 22:45
        też tak uważam,jednak w obrębie Starówki można poeksperymentować z architekturą
        na wolnych placach lub tam,gdzie nie ma możliwości odtworzenia stanu
        pierwotnego,jak zamek krzyzacki.
        • rotepirat Panie Nawrocki, daj pan spokój... 04.06.07, 20:14
          Turyści przyjeżdżają oglądać S t a r e Miasto, a nie potworki projektowane
          przez architektów nieudaczników. Powtarzam n i e u d a c z n i k ó w.
    • kdesw Re: W Krakowie też rozmawiają. 04.06.07, 20:44
      miasta.gazeta.pl/krakow/1,44425,4184372.html
      gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33183,4184370.html
      dom.gazeta.pl/nieruchomosci/1,73499,4187593.html
    • ziuta39 Re: Nawrocki: Starówka nie jest skansenem 07.06.07, 13:56
      Jak eksperymentować i stworzyc coś exstrawaganckiego to na Nowym Mieście,chyba?
      • jakub_lauder Re: Nawrocki: Starówka nie jest skansenem 08.06.07, 01:02
        A ja marze, zeby pod kazdym oknem byla skrzynka z kwiatami. To bylaby atrakcja
        i cos co wyroznialoby nasze miasto posrod innych. Na dzis i tak co prawda nie
        mozna zadzierac glowy do gory, bo sie wejdzie w psie gowno, ale moze kiedys...
        • kdesw Re: Nawrocki: Starówka nie jest skansenem 10.06.07, 19:06
          jakub_lauder napisał:

          > A ja marze, zeby pod kazdym oknem byla skrzynka z kwiatami. To bylaby
          atrakcja
          > i cos co wyroznialoby nasze miasto posrod innych. Na dzis i tak co prawda nie
          > mozna zadzierac glowy do gory, bo sie wejdzie w psie gowno, ale moze kiedys...

          :))))))
          Jest jednak jakaś tam poprawa,pamietam lata,kiedy konieczny był slalom,aby nie
          wdepnąć,a kwiatki?,nooo byłoby cudownie,trochę jeżdżę po kraju w wolnym
          czasie,to byłoby coś,jakiś wyróznik,nie będę tu posługiwał się "wyuzdanym
          językiem",he,he typu "toruńska mapa drogowa"" lub "turuńska ikona":)))))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka