Dodaj do ulubionych

MILER =FILER

02.09.03, 23:00


PŁATNE STUDIA SLD=KGB
Autor: harnasi@NOSPAM.gazeta.pl
Data: 02-09-2003 16:05 + dodaj do ulubionych wątków

+ odpowiedz na list

+ odpowiedz cytując


------------------------------------------------------------------------------
--
Płatne studia

Jestem studentem zaocznym z Bydgoszczy,od samego początku studiów zarabiam
na swoją naukę oczywiście kosztem czasu który mógłbym poświęcić nauce na
studiach .Niestety odniosłem wrażenie że przez 5 lat studiów jakby
traktowano studentów zaocznych jako ludzi drugiej kategorii na uczelni która
przecież dzięki nam (naszym pieniądzom ) min. może funkcjonować jeszcze na
warunkach dyktowanych przez wolny rynek.Rozumiem doskonale że poziom
wykształcenia może być w przypadku studentów zaocznych niższy niż ich
kolegów z "dziennych" ale chodzi tu o jakąś urazę grona
nauczycielskiego ,które częstokroć dawało nam do zrozumienia że traktóje
nas "z góry" jako gorszy materiał ,właśnie to podejście i brak zrozumienia
jest dla mnie bardzo denerwujący ,jeszcze trochę i w Polsce będą takie
warunki że grę wchodzić będą tylko studia płatne więc może zmienilibyśmy
mentalność niktórych wykładowców .Innym absurdem jest taka sytuacja gdy
nikt nas nie pytał układając plan zajęć czy nie koliduje on z naszymi
obowiązkami np. w pracy ,interesowano się nami jednak szczególnie w okresie
wpłat czesnego.Uczelnie państwowe nie traktują jeszcze studentów zaocznych
jako klientów (przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie)ale jako zło
konieczne.Może zaistnieć taka sytuacja że w przypadku rosnącej konkurencji na
rynku uczelnianym przegrają ze szkołami prywatnymi proponującymi lepsze
warunki za pienądze które i tak student zaoczny wydać musi.Podnosząc więc
lament na możliwość opodatkowania studiów może byłoby wsazane popatrzyć
łaskawszym okiem na studentów zaocznych którzy przecież, jeśli opodatkowanie
dojdzie do skutku to i tak jako pierwsi poniosą ciężary tej decyzji .

(~ student z Bydgoszczy, 2003-09-02 10:10:19)
Chcieliście Unii eurooszołomy ? No to ją macie ! I płaćcie coraz wyższe
podatki

od wszystkiego. Gdyby opodatkować waszą naiwność Polska byłaby superpotęgą
finansową. Miłej zabawy w unijny dobrobyt życzę!

(~UPRany ze złudzeń, 2003-09-02 09:20:04




Brawo!!!!!!!!!

Tylko tak dalej! Jestem pracownikiem jednej z wyższych uczelni i wierzcie
nie osiągam zawrotnych dochodów. Dlatego też wszelkiego rodzaju stypendia
pomagają rozwijać się kadrze naukowej. Gdyby nie to niewielu byłoby stać na
podnoszenie własnych kwalifikacji a tym samym poprawy jakości nauczania.
Zdobywanie kolejnych stopni naukowych to bardzo ciężkie i kosztowne "hobby",
ale jeżeli faktycznie chcemy mieć jeszcze bardziej ciemny naród to proszę!!!!

(~pracownik naukowy, 2003-09-02 07:36:32)

Opodatkować powietrze, wprowadzić winiety za chodzenie po chodniku,
wprowadzić

akcyzę na wodę, uchwalić opłatę od wyjazdów za granicę,wprowadzić podatki:
kominowy, pogłowny, kastralny, od samotnych.

(~unijna przyszłość, 2003-09-02 10:06:04)

Kolejne dostosowanie do UE? A raczej do niemieckich wymagan?

Nie dawno niemcy poinformowaly iz wedle nich w Polsce za duzo ludzi sie uczy.
To i inne dzialania to tylko realizacja celu ktorym jest stworzenie
spoleczenstwa ludzi ktorzy byli by zdolni tylko do najprostszych nisko
platnych prac. Te lepsze prace pozostawiono by dla rasy panow... Skad my sto
znamy...

(~W, 2003-09-02 09:37:37)
\
Niech się LEWICA opodatkuje od głupoty

niech opodatkuje... szczegolnie wlasnych czlonkow!

(~ms, 2003-09-02 07:54:59)
Obserwuj wątek
    • kostucha1 syf 04.09.03, 22:27
      ty synek żydów? wal się na ryja i jak cię stać płać
      Ja nie lubię SLD, ale KGB to była trochę inna instytucja, i nie należy tego
      tolerować ani tamtego . Inna sprawa, ze SLD rządziło w czasie koniunktury i nie
      prowadziło reform. A teraz jest w znacznym stopniu winne powstaniu dziury
      budżetowej. SLD rządzi bardziej niekompetentnie niż AWS. Ale jak cichym
      koalicjantem jest Samoobrona, to czego można się domagać...
      Podr.


      Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała byłą wiceprezydent Szczecina i
      obecną radną SLD pod zarzutem malwersacji miliona zł na szkodę upadłej w ub.r.
      giełdowej spółki ESPEBEPE Holding

      Elżbieta M., radna SLD i jednocześnie najbardziej znana kobieta-menadżer w
      Zachodniopomorskiem, została zatrzymana w środę rano przez funkcjonariuszy
      szczecińskiej delegatury ABW w biurze Euroafryki, której jest wiceprezesem
      (wcześniej była wiceprezesem ESPEBEPE). Bardzo zaskoczona M. została bez
      kajdanek dyskretnie wyprowadzona z biura. Poza nią zatrzymano byłego prezesa
      ESPEBEPE Alberta R. Oboje po południu wyruszyli w konwoju ABW do Gdańska. Jak
      nas poinformowano w szczecińskiej Agencji, gdańska prokuratura apelacyjna
      przedstawi im zarzut wyłudzenia 1,088 mln zł na szkodę ESPEBEPE oraz
      uszczuplenia podatków w wysokości blisko pół mln zł.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka